Buitenlandsch Overzicht DE STAKINGEN BLIJVEN DREIGEN DE REBELLEERENDE BASKEN DIESELTREINEN VOOR LOCAALSPOOR KABINETSCRISIS IN SPANJE IN 'T ZICHT? COSIJNS EN VAN DER ELST NAAR HUIS AMERIKANEN TEGEN JAPANNERS NAZI'S GEVONNIST VERSCHIL VAN 40 MILLIOEN YEN De Oost-Chineesche spoorweg Een waarschuwend woord van Gorman Washington, 22 Aug. (V. D.) De in verschillende bedrijven dreigende stakin gen, waarbij in totaal omstreeks een mil- lioen arbeiders zouden zijn betrokken, zijn nog geen stap nader gebracht tot een oplos sing. Noch ln de textiel-industrie, waar on geveer 600,000 arbeiders wachten op af kondiging van het 6takingsparool, noch in Minneapolis, waar de conflicten met de vrachtauto-chauffeurs nog 6teeds niet vol doende zijn geregeld, noch in de moeilijk heden met de havenarbeiders te Portland, Oregon enz. werden de geringste vorderin gen gemaakt. Ook ziet het er tot dusver nog niet naar uit, dat de federale regecring lus- 6chenbeide zal komen. De 6ecretari6 van de vereenigde iextiel-arbeidcrs, Gorman, heeft in verband met dezen toestand, een krach tige waarschuwing doen hooren. Met be trekking tot het feit, dat hij Woensdag zal onderhandelen met de regeering en met de Amerikaansche federatie van den arbeid, verklaarde hij, dat de katoen- en overige textiel-arbeiders beu worden van de vruch- telooze onderhandelingen met de regee- ring6-vertegenwoordigcrs zonder dat eenig resultaat wordt bereikt, aangezien de werk gevers zich afzijdig houden en zich van de ze onderhandelingen niets aantrekken. Wij eischen, aldus Gorman, dat de industrie tot daden overgaat. Wanneer dit niet zal geschieden, zullen wij gedwongen zijn te 6taken. Inmiddels trachten de stakende autobus chauffeurs te Chicago de arbeiders van de verschillende andere transportmiddelen over te halen, zich aan te 6luiten bij hun beweging. Ook aan de Westkust is de toestand nog verre van opgehelderd. De spanning wordt er wederom groofer. De Spaansche regeering zal op krachtige wijze een einde aan de kwestie maken Madrid, 22 Augustus. (Reuter.) De re geering wil een einde maken aan de re bellie der Baskischc gemeentebesturen en heeft besloten krachtiger maatregelen te nemen ten einde nieuwe wetsovertredin gen te voorkomen. Morgen zal de burgemeester van San Sebastian met zijn collega's van Bilbao en Viltoria in zijn gemeentehuis het voltallige interprovinciale comité ontvangen. Dit co mité is gekozen door de gemeenteraden der drie Baskische provincies. Het comité zal de laatste schikkingen treffen voor de convocatie op a.s. Zondag te Bilbao van de groote vergadering, welke zal worden bijgewoond door de Baskische en Catalaanschc parlementsleden en de autonomistische afgevaardigden uit andere streken. Oud-premier Azana zal de vergadering bijwonen. De regeering te Madrid zal de vergade ring verbieden en sanctiemaatregelen ne men. Men verwacht dat de regecring alle be zoekers der vergadering zal gevangen ne men Goede resultaten in Zwitserland Bern, 21 Aug. (V.D.) Evenals in andere landen ondervinden de spoorwegen, in het bijzonder de locaalspoorwegen, ernstige concurrentie van het autoverkeer. Reeds tal van jaren hadden deze locale spoorwe gen als gevolg hiervan met groote moeilijk beden te kampen. Ongeveer vijf jaar geleden was de flnan- eleele toestand van den Appenzellerspoor- weg van dien aard, dat aan opheffing van dezen voor de betrokken streek belangrij ken spoorweg, moest worden gedacht. De betrokken particuliere maatschappij be schikte over stoomlocomotieven, waarvan de meeste uit den tijd van de oprichting, 1875, dateerden, terwijl er twee uit het jaar 1908 waren. Orn tot saneering van het be drijf te komen bestelde de directie van de len spoorweg bij Gebrs. Sulzer te Win- lerthur twee Diesel-electrische motorwa gens. Nadat deze driekwart jaar in bedrijf waren geweest, kon over 268 werkdagen de volgende bedrijfsrekening van stoom- en Diesel-electnschc wagens worden opgesteld: Stoomlocomotief (268 dagen met 220 K.M.) 58.960 K.M. k 45 Rp. frs. 26.532 1 extra stoker 4.556 Totaal frs. 31.088 Dicscl-clcctrische motorwagen (268 dagen met 220 K.M.) 58.960 K.M. k 10.2 Rp. 6.014 Besparing ten gunste van het Die- sel-clcctrisch bedijf frs. 25.074 Sinds do invoering van het nieuwe bedrijf is de positie van de maatschappij verbeterd en kon intusschen worden overgegaan tot electrificatie van het bedrijf. Voor het lo cale verkeer is echter het gebruik van Die sel-electrische wagens gehandhaafd. Ook bij andere Zwitsersche lokaalspoor wegen heeft men met het in dienst stellen van Diesel-electrische wagens dezelfde er varingen opgedaan De Kath. Volkspartij zegt de Regeering haar steun op Madrid, 21 Aug. (V. D.) De leider van de Spaansche Katholieke Volkspartij Gil Robles is voornemens, den Spaanschen mi- nister-presicient Samper officieel mede te deelcn, dat zijn fractie in de Cortes de re geering niet langer zal steunen. Indien hieraan uitvoering wordt gegeven, zal Samper in bet Spaansche parlement niet langer ever een meerderheid beschik ken. BENZINE-ONTPLOFFING TIJDENS VUURWERK. Twee vrouwen springen over boord. Parijs, 21 Aug. (V. D.) Tijdens een vuur werk te La Roebelle kwamen vonken te recht op de benzinetank van een voor an ker liggend pleziervaartuig. Het vuur last- to de omgeving aan en de benzinetank ex plodeerde, evenals een kist met vuurwerk. Twee vrouwen sprongen over boord en 6lechts één kon gered worden. De brand werd spoedig door de bemanning gebluscht. DRIE KOERDEN WORDEN OPGEHANGEN. Ankara, 21 Aug. (Reuter). De rechtbank te Adana heeft in een proces tegen 18 op standige Koerden drie van hen veroordeeld tot den dood door den strop en een tot zes jaren gevangenisstraf. De anderen zijn op vrije voeten gesteld. Japan en Rusland. Men weet niet, of men \an een comcdia of van een tragi-comedie in het Verre Oos ten moet spreken. De gebeurtenissen heb ben aan den buitenkant iets van een klucht, waarbij de dierbare „centjes" de hoofdrol bpelen. Maar achter die klucht dreigt iels anders, het spook van den oorlog, en zoo gezien krijgt liet blijspel acn tragisch ac cent. De „centjes" eerst. Rusland wil wel van zijn Cliineeschen Oosterspoorweg af (de Ja panners- spreken tegenwoordig bij voor keur van Noord-Mandsjoerijschcn spoor weg). Het heeft indertijd deze lijn aange legd als de kortste verbinding tusschen eigenlijk Siberië en de Russische zcevesting Wladiwostock, en zij vormde een strate gisch belang van de eerste orde. Sinds de Japanners er echter in geslaagd zijn in Mandsjocrije vasten voet te krijgen en een schijnstaat Mandsjoekvvo te stichten, die zoogenaamd zelfstandig is, is deze spoor lijn een broeinest van conflicten geworden, on zouden de Russen wel heel graag van dit précaire bezit \erlost worden. Voor Ja pan is er alle reden om de baan in eigen dom te krijgen, maar de onderhandelingen willen tot dusver niet erg vlotten. Wij schreven daar al over in ons Overzicht van Vrijdag j.l. Sindsdien hebben de Russen een stoutig heid uitgehaald, waarover do Japanners verschrikkelijk verbolgen zijn, en niet ten onrechte. Er was immers bij den aanvang der onderhandelingen afgesproken, dat de cijfers niet gepubliceerd zouden worden. De Russische regeering, blijkbaar ture- luurscli geworden van de Japanschc hard nekkigheid, heeft des?er dagen de afspraak verbroken en toch de wereld van dp des sous der onderhandelingen op de hoogtc# gebracht. De Japanners hebben zich ter stond beijverd, om d«> cijfers legen te spre ken, maar al zouden do Russen zich op een enkel punt „vergist" hebben, het beeld van het geheel zal er weinig door veranderd worden. En dat beeld is weinig verheffend! De Russen zelf komen er ook niet fraai af, en deze openhartigheid geeft de wereld eenig vertrouwen in hun voor stelling van zaken. De Russen zijn begon nen met 250 rnillioen goudroebel te eisclien, of in de toenmalige koers 625 rnillioen De Mandsjoerijsche delegatie (alias Mand sjoekwo, alias- Japan) stelde daartegenover een bedrag van 50 rnillioen yen. Nadat de Russen hun eisch verlaagd hadden tot 200 rnillioen roebel, werJin de onderhandelingen voor zes maanden af gebroken in verband met de arrestatie door Japan van leidende beambten bij den bewustcn spoorweg. Vroeger was bet in de buurt van deze lijn altijd rustig. Maar sinds Japan hier als lieersclicr optreedt, hebben Eenige aanteekeningen uit het dagboek van de tocht Brussel, 22 Aug. De beide Belgische stratosfeervliegers Cosyns en van der Eist worden morgenmiddag in Brussel ver wacht. Koning Leopold heeft den Belgi schen geleerde en zijn assistent een harte lijk gelukwenschtelegram gezonden. De ko ning heeft Cosyns benoemd tot Officier in do Kroonorde en zijn assistent tot Ridder in dezelfde Orde. Onder copyright publiceert dc Soir hel logboek van Cosyns dat een aanschouwe lijke beschrijving geeft van het verloop van den tocht. Volgons deze aanteekeningen is de ballon Zaterdag om 6 uur des mor gens opgestegen met een aanvankelijke snelheid van 4 Meter per seconde. Om half acht bevond de ballon zich op duizend Me ter hoogte, dus ongeveer dc stratosfeer- grens. Pogingen om in contact te komen met Belgische radiostations mislukten. Te gen tien uur was de streek van Nancy be reikt. Zware wolken verhinderden echter het uitzicht op aarde. Wanneer het aardop pervlak van lijd tot lijd zichtbaar werd, werden fotografische opnamen gemaakt. Even na elf uur kwam de Rijn bij Straats burg in zicht. Tegen half twee werd beslo ten naar hoogere luchtlagen op te stijgen. Ballast werd uitgeworpen. De snelheid van stijgen bedroeg drie meter per seconde, ter wijl de voortbewegende snelheid vermin derde tot 55 K.M. per uur. Om 2 uur be vond de ballon zich tusschen 15.500 en 16.000 Meter hoogte boven dc Alpen. Om 4 uur deden de koude en dc vochtigheid in de zon zich onaangenaam gevoelen liet ademen werd moeilijk en de beide vliegers hadden soms to lijden van zware hoest- aanvallen. Om 7 uur was de ballon nog op een hoogte van ongevéer 10.000 M. Men daalde toen met 4 M. per seconde. Voor het aanbreken van het donker vond de lan ding op de bekende wijze plaats. Tijdens de geheelc tocht werden waarnemingen en op- metingen van dc kosmische stralen gedaan. Over liet resultaat der onderzoekingen schrijft Cosyns in zijn aanlcckeningcn niet nader. DE ONDERHANDELINGEN MET DE SPOORWEGARBEIDERS. Londen, 21 Aug. (V. D.j De vertegen woordigers van de spoorwegmaatschappijen en dc vakvereenigingen zijn bijeengekomen cn hebben belangrijke vorderingen gemaakt in dc richting van ëcn compromis betref fende een ver.zpeningsmacliinerie ter ver vanging van de National Wages Board. zich uit dc verbitterde Chinëcsche bevol king rooverbenden gevormd, die herhaalde lijk aanslagen op de spoorbaan plegen. Ja pan beweert nu, dat dc Russische spoor weg-employés zel-f de hand hebben in deze excessen. Na zes maanden zijn de onderhandelin gen frisch hervat. Rusland liet telkens wat van zijn eischen vallen en kwam tenslotte tot een bedrag van 160 rnillioen yen, waar van twee-derde in Japanschc waren zou worden betaald. Japan kwam met voor zichtige verhoogingen van zijn aanbod voor den dag en steeg lot een bedrag van 120 rnillioen jen. (De door Japan genoemde cijfers wijken hiervan af, maar het verschil is ook bij lien 40 rnillioen yen). Nu rna-g Rusland ons graa.g doen gcloo- vcn, dat het een „maximum aan goeden wil'* getoond heeft en zich tot groote offers bereid verklaard om den vrede in bot Verre Oosten te verzekeren; men kan dit echter ook cenigszins anders zien, namelijk zóó, dal Rusland begonnen is- met een fameus overvragen en telkens gedwongen werd met redelijker eischen voor den dag te komen. Wal den achtergrond betreft, de vraag of uit het afbreken van dit gesjacher uitein delijk een oorlog zal voortkomen, wij hebben de kansen daarop in ons overzicht van Vrijdag niet groot genoemd. Rusland zal een oorlog op verren afstand tot het uiterste willen vermijden, maar ook voor Japan zou een oorlog zeer waarschijnlijk oen fmancieelc bankroet beteckenen. Dc houding van de Japanschc pers duidt er op, dat een oorlog Japan niet welgevallig is. Misschien moet men hieraan toevoegen op ditoogenblik. De herfst is name lijk voor Japan ccn zeer slecht tijdstip, om in Mandsjoerije als aanvaller 1c beginnen. Het voorjaar zou heel wat geschikter uit komen. Moet men dus aannemen, dat Ja pan ccn uitstelpolilick volgt? Rusland, dat zeker geen oorlog begeert, is natuurlijk gedwongen met dc kansen erop rekening te houden. Vandaar zijn streven om in den Volkenbond opgenomen te worden, vandaar ook zijn wensch om zich in den rug te dekken door een Oos- lelijk Locarno-verdrag. Er wordt in de kringen, waar men den evenaar van den politieleen balans nauw lettend pleegt te volgen, zelfs al gesugge reerd, dat Stalin ook dc consequentie van een z,g. „innerlijk Genèvc", van ccn bin- nenlandsche verzoenings-politiek aanvaar den zal, met name door een amnestie ean de Russische emigranten (vooral om Frankrijk vredelievend te stemman) en door contact te zoeken met de sociaal-democra ten, de mensjewiki in eigen land. Voorloopig klinkt dit nog wat ongehoord. Maar de eerste symptomen van een der gelijke politiek zijn al gesignaleerd. En zelfs een Stalin moet water in zijn wijn doen wanneer een gevaarlijke vijand als Japan van buiten dréigt NIEUWE DADEN VAN SABOTAGE IN IERLAND Dublin, 22 Aug. (V.D.)'In' het graaf schap Limmerick in den Ierschen Vrijstaat zijn Dinsdag van anti-regecringsgezinde zijde wederom talrijke daden van sabotage gepleegd. Bij Croom werden in den loop van den nacht ongeveer twintig telegraaf palen doorgezaagd en vele wegen versperd door omgehakte hoornen. Dc spoorwegen in N.-Kerry hebben belangrijke vertraging on dervonden, daar de signaaldraden waven doorgesneden. Men vermoédt, dat het hier gaat om een protestdemonstratie in ver band met de verkoop van inbeslaggenomcn vee, dat gisteren is verkocht. Farmers eischen het heengaan van Japansche boeren. Ernstige onlusten Washington, 22 Aug. (V.D.). Uit Phoenix (Arizona) wordt ge meld, dat het in het vruchtbare dal van dc Salt River tot ernstige inci denten i* gekomen tusschen de daar gevestigde Amerikaansche farmers en Japansche boeren, die sedert ccnigcn tijd naar deze streek trek ken. De ernst van den toestand kan blijken uit hét feit, dat het 6taats- departement den gouverneur van Arizona, Moeur, opdracht heeft ge geven, in ieder geval incidenten te verhinderen, welke de betrekkin gen tusschen de Vereenigde Staten en Ja pan zouden kunnen schaden. De toestand is intusschen zoodanig toegespitst, dat 600 Amerikaansche farmers een ultimatum hebben opgesteld, waarin de Japanners worden gesommeerd vóór Zaterdag het dal te verlaten. De plaatselijke autoriteiten on dersteunen don eisch de.r Amerikaansche boeren, daar zij op het standpunt staan, dat de aanwezigheid der Japanners een schen ding is van de Landbouwwet van Arizona. Het staatsdepartement vreest, dat even tueel© gewelddaden tegen de Japanners ernstige moeilijkheden voor de Amerikaan sche onderdanen in Mandsjoekwo zullen medebrengen Onderstaatssecretaris Phillips heeft tele grafisch ter kennis gebracht van gouver neur Moeur dat hij van de Japansche re geering reeds een mededecling in deze aan gelegenheid heeft ontvangen. Wc en en. 22 Augustus. (V.D.) De krijgs raad to Leoben heeft vanmiddag vonnis gewezen in de zaak tegen de opstandelin gen uit Ennstal. Krlbachcr werd veroordeeld tot den strop Ritz tot levenslange zware kerkerstraf, terwijl de overige beschuldigden kerker straffen van tien tot 13 jaren zullen moeten uitzitten. DE FUSIE-BEWEGING IN ZUID-AFRIKA. Smuts behaalt de meerder heid. Kaapstad, 22 Aug. (V.D.) Het Congres van de Zuid-Afrikaanscho partij in dc Kaap-provincie heeft gisteren in een motie de basis voor fusie aangenomen. Van de ruim 300 gedelegeerden hebben slechts twaalf tegen gestemd. Dc geheelc vergade ring werd gekenmerkt door een opmerke lijk enthousiasme en generaal Smuts, die de fusie verdedigde werd- luide toegejuicht. Slechts een zeer geringe minderheid viel Coulter en andere anti-fusionnisten bij. Hieruit blijkt wel, dat de Zuid-Afrikaan- sche partij in de Kaap-provincie vrijwel ge heel voor fusie is. Ook de Oostelijke pro vincie blijkt niet zoo krachtig in de oppo sitie te zijn als men oorspronkelijk gedacht had. Men twijfelt cr thans niet meer aan, dat generaal Smuts dc overgroote meerder heid van zijn aanhangers mee zal kunnen nemen in dc fusie-partij. BALDUR VON SCHIRACH TER ZIJDE GESTELD? Sedert 11 Augustus niets meer van hem vernomen. De „Xeue Zürichor Zcitung" deelt mee, dat op grond van betrouwbare cn bevesti- de berichten dc positie van deh jeugdlei der Baldur v. Schirach geschokt is cn men op tijn terzijde stelling moet rekenen. Sedert 30 Juni waren er al niet te contro- leèrcn geruichten in omloop dat von Schi rach gearresteerd zou zijn, zelfs dat hij niet meer zou leven. Hoe het ook zijr in ieder geval is sedert 11 Augustus nie'ts meer van hem vernomen. WEER TOENEMENDE SPANNING OP CUBA. Havanna, 21 Aug. (V. D.) Naar ver luidt is kolonel Batista begonnen met het formeeren van stoottroepen, die onafhanke lijk zijn van het leger. De leden van deze particuliere militie zullen een maandelijk- sche soldij van 5 dollar ontvangen. Batista zou verklaard hebben, dat het zijn bedoe ling is, deze Pretorianengarde te brengen op een sterkte van 60,000 man. In politieke kringen acht men den toe stand zeer gespannen. Menocal zou het voornemen iiebben, den president der repu bliek Mendipta te isoleeren, en sommigen schrijven hem zelfs plannen toe om tot een aanval op Mendieta .over te gaan. Heeft de Sovjet een boozen toeleg Tokio, 22 Aug. (V.D.) Onder protest te gen de eenzijdige publicatie door Rusland van bijzonderheden over de onderhandelin gen inzake den verkoop van den Oost-Chi- neeschen spoorweg, hetgeen in strijd geacht wordt met de overeenkomst tusschen don Russischcn ambassadeur te Tokio Jocrenef en Hirota, is thans door het departement van buitenlandsche zaken een verklaring gepubliceerd, waarin een overzicht wordt gegeven over den loop van de onderhan delingen over den verkoop der spoorlijn, die tusschen Rusland en Mandsjoekwo ge opend zijn op 2G Juni 1933 met bemidde ling van de Japansche regeering. Deze onderhandelingen zijn op het doode punt aangeland tengevolge van het ver worpen door Rusland van het definitieve compromis-voorstel van den Japanschen Japanschen minister van buitenlandsche zaken, dat hij op 23 Juli als bemiddelaar heeft gedaan cn tevens tengevolge van de weigering van Rusland den Japanschen raad op te volgen en directe onderhande lingen aan te knoopen met Mandsjoekwo, ondanks de officieele mededeeling van Rus land van 2 Mei 1933. waarin de bereidheid van Rusland tot uiting werd gebracht tot verkoop van den spoorweg. In de verkla ring wordt verder gezegd dat Japan nog steeds de hoop voedt op een bevredigende regeling van de spoorwegkwestie, terwijl ook Mandsjoekwo door zijn houding dui delijk heeft te verstaan gegeven, dat het een oplossing dezer aangelegenheid door middel van vreedzame onderhandelingen verlangt. Wanneer Rusland werkelijk van plan is den spoorweg over te dragen, aldus do verklaring verder, dan moet Rusland deze voornemens ook op juiste wijze top- nen. Verder wordt opgemerkt, dat ondanks de Russische verklaringen inzake het ver langen tot vreedzame onderhandelingen de sovjet in \yerkclijkheid tracht de bespre kingen te rekken in de hoop Japan in een internationale crisis verwikkeld te zien, welke naar Russische opvatting elk oogen- blik kan ontstaan. De Japansche pers doet een beroep op de sovjet-regee ring. T o k i o, 22 Aug. (V.D.) In verband met de officieele verklaring over de .onderhan delingen inzake de overdracht van den Oost-Cliineeschcn spoorweg wijden alle Ja pansche dagbladen hoofdartikelen aan deze aangelegenheid. Alle bladen doen een be roep op de sovjet-regcering haar houding te herzien, met uitzondering van de Ilotsji, die de Russische en de Japansche regee ringen aanraadt een einde te maken aan dezen oorlog met woorden. Met het oog op het feit, dat de door Mandsjoekwo aangeboden prijs 150 rnillioen yen bedraagt, met inbegrip van 30 rnillioen schadeloosstelling voor de sovjclbeambten en dat de prijs die door de sovjet gevraagd wordt 190 rnillioen yen bedraagt, en tevens met het oog op het feit, dat in den aan vang der besprekingen er een enorme kloof bestond tusschen de Russische en de Mandsjoerijsche voorwaarden, is de Asahi van meening, dat het verschil van 40 rnil lioen 'yen te gering is om een ernstige be lemmering te vormen. liet blad- vertrouwt dat de onderhandelingen tenslotte toch riog tot ccn succesvol einde zullen worden gebracht, cn dringt er bij de Russische re geering op aan de onderhandelingen niet meer te rekken, mei het doel voordeel te (rekken uit een indiscrete propaganda tij dens de impasse. De Tsjoegaisjogjo herin nert Rusland cr aan, dat tenslotte de over dracht van den Oost-Chineeschen spoorweg een handelszaak is, die van beide partijen oprechtheid eischt. Aangezien de Oost-Cfii- neescbe spoorweg gezamenlijk door Rus land en Mandsjoekwo wordt beheerscht, al dus het blad, is het voor Mandsjoekwo le gitiem noodzakelijk, den vrede in de spoor wegzone te handhaven. EEN GEHEIMZINNIGE WILDE HOND. Kaapstad, 22 Aug. (V.D.) Een geheim zinnige wilde hond van een onbekend soort, heeft een boer te Worcester aange vallen cn ernstig gewond. De man was be zig met het spannen van prikkeldraad tus schen twee velden, toen hij een jakhalzen- hol meende te ontdekken. Hij haalde een spa en begon te graven. Ilij was Tiog niet ver gevorderd, toen hij plotseling grommen hoorde en een hond op hem afsprong, zoo dat hij tegen den grond sloeg. Hij schudde het dier van zich af, dat zich in zijn schou der had vastgebeten cn de hond beet hem daarop zoo hevig in zijn hand, dat het niet veel scheelde, of de vingers waren afgebe ten. Gelukkig slaagde de man er nóg juist in een schroevendraaier te grijpen, waar mede hij den hond doodde. Do man moest in een ziekenhuis worden opgenomen, daar zich bloedvergiftiging voordeed. De hond had een grijze kleur met donkere vlekken op de ribben. I-Iij had een dikke borstelig© staart. Inboorlingen verklaarden nog nooit een dergelijk dier in de streek te hebben gezien. KNOX BIJ TYRRELL Vitel, 21 Augustus (Reuter). De presi dent der regeerings-commissie voor het Saargebied, Knox, is te Vitcll aangekomen» waar hij den Britschen ambassadeur Tyr rell, die daar thans vertoeft, heeft ontmoet»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 2