VOETBALPARLEMENT BIJEEN U.P.A.B. WINT VAN N.P.S.B. WEINIG NIEUWS DOODELIJK ONGELUK GEEN NIEUWE RECORDS SCHMELING WINT VAN NEUSEL VIER NIEUWE RECORDS Scherp woord aan het adres van minister Marchant Amsterda m, 26 Augustus. In een tier zalen van Hotel Krasnapolsky te Amster dam is lieden de jaarlijksche bondsverga dering gehouden van den Koninklijken Nc- derlandschen Voetbal Bond, welke geleid werd door dr. D. van Prooyc. Om 10 uur des morgens opende dr. van Prooye met een korte rede de Bondsvergadering. liet jaarverslag werd na eenig debat goedgekeurd. Dc verkiezingen voor de Financiecle Com missie en voor de Commissie van Beroep vonden in den loop der bijeenkomst plaats met het resultaat, dat dc hoeren L. F. H. Dirkzwager, Ch. Hamburg. Jac. F. Maley, L. J. J. Lobacli en A. L. M. Schroder in eerstgenoemde commissie werden herkozen, terwijl de Commissie van Beroep zal be staan uit de heeren J. E. de Man, P. A. de Haan, L. J. J. Lobacli, Dr. C. Spoeldcr en J. Schuitemaker. Zeer uitvoerige discussies ontstonden naar aanleiding van een voorstel, ingediend door de heeren J. J. Grootmeyer, M. J Kool haas, J. Kruyver, Jac. F. Lamey, C. Leurs, II. Scheen, Chr. Suwerink, T. R. van Til, A. M. Tysseling, J. F. van Wijk en L. van Zandvliet, om aan artikel 55 II.R. een nieuw lid toe te voegen luidende: Ieder jaar treedt van elk van de commissies van bijstand, genoemd in artikel 54, het oudste lid in zittingsjaren af. Bij gelijk aantal zit tingsjaren beslist het lot. Het afgetreden lid is eerst drie jaren na zijn aftreden her kiesbaar voor de commissie, waarin hij zit ting heeft gehad. Na uitvoerige bestrijding door den voor zitter werd het voorstel tenslotte verwor pen. Een ander soortgelijk voorstel, alleen be trekking hebbende op de Financieele Com- roissio werd ingetrokken, waarna een motie in behandeling kwam, ingediend door de heeren J. A. W. Bergvelt, G. Hohmann, H. P. J. Kole Sr., M. J. Lutterot, J. W. Scher- penbuizen, P. Swart en M. Zwartepoorte, luidende, dat dringend verzocht wordt aan het bestuur van den Bond in de commissies en sub-commissies, welke door dit college worden benoemd, ieder jaar ten minste één nieuw lid aan te wijzen, zoodat geleidelijk tot vervanging der commissie en sub-com missies wordt overgegaan. Na uitvoerige besprekingen zegde het Be- stuur bij monde van voorzitter dr. van Prooye toe rekening te zullen houden met de in de motie vervatte wenschen. De strafrechtpleging. Een belangrijker punt in deze overigens onbelangrijke vergadering vormde dc be spreking van het rapport uitgebracht door de studiecommissie inzake strafrechtple ging in den K.N.V.B., welk rapport is sa mengesteld door de heeren L. F. Verwoerd, M. S. Kalma en II. Valkema. Dit rapport, dat zeer uitvoerig is samengesteld en waar aan zelfs verschillende bepalingen waren toegevoegd dienende als leiddraad, is in eigenlijken zin niet in behandeling geko men. De heer Jac. F. L a rn e y lichtte uitvoe rig zijn bezwaren toe en zeide, dat niet vol daan was door de studiecommissie aan de opdracht, haar door de vorige Bondsverga dering gegeven en waarbij door middel van een motie de wenschelijkheid was uitge sproken de strafrechtspleging los te maken van de Bondsleiding en dat deze aangele genheid in dezen geest nader door een commissie zou worden onderzocht. Het rap port concludeert n.l. tot tegenovergestelde rneening als het losmaken van de straf rechtspleging van de bondsleiding. Mr. M. S. Kalma als lid der studiecom missie bestreed don heer Lamey en verde digde het standpunt der commissie, terwijl ook de heer H. Valkema als lid der commissie op practiscbe gronden het rap port verdedigde en de argumenten der te genstanders bestreed. Zeer lang werd deze kwestie besproken, tot men tenslotte in zooverre tot overeen stemming kon komen dat de leden van de studiecommissie hun rapport nog zullen aanvullen met een geargumenteerde toe lichting, waarom de commissie tegen het losmaken van dc strafrechtspleging van de bondsleiding is, terwijl het bestuur de toe zegging deed, dat aan de drie leden dei- commissie nog eventueel andere personen die in deze materie thuis zijn zullen worden toegevoegd. Hierna werd gepau zeerd. Na de lunch werd met de behandeling der agendapunten voortgang gemaakt en kwam een voorstel aan de orde behelzende in hoofdzaak, dat bij seriewedstrijden een bedrag van 5 procent van de bruto-ont- vangsten na aftrek van de vermakelijk heidsbelasting, onkosten voor contróle, re clame en vergoedingen te betalen aan deel nemende verecnigingcn aan den K.N.V.B zal moeten worden afgedragen. De voorstellers, voornamelijk de 12 afge vaardigden voor de eerste klasse van de afdeeling I en II, hebben gemeend deze reglementswijziging te moeten indienen, daar het hun onbillijk voorkomt, dat bij een eventueel nadeelig saldo den K.N.V B. toch nog een percentage moet worden uit gekeerd Na een langdurigen woordenstrijd erd tot stemming overgegaan, met het resul taat, dat het voorstel verworpen werd. Een voorstel van de Oostelijke Voreeni- ging van 2c, 3e en ie klasscrs. ingediend door de heeren Aaisen, Baarschers, Groot Huize, de Jager, Lammers en Vosman, om de vaste geldboete van ƒ2.50 voor over- DR VAN PROOIJE. treding van artikel 65 sub 3a, b en e te veranderen in 0.50 en ƒ2.50 voor elke volgende ingegane week verzuim, werd bij monde van den heer Lammers ingetrokken, waarna een voorstel van dezelfde organi satie aan de orde kwam om over te gaan tot het uitgeven van een eigen Bondsor gaan. D^or de jaarvergadering van afdeeling I werd een voorstel »an den heer P. Swart aangenomen, tot het benoemen van een Commissie, die tot taak zal hebben de Bondsvergadering vóór December 1934 te rapporteeren over de mogelijkheid en kos ten van een'eigen officieel orgaan. Eigen orgaan-kwestie. De heer Lammers gaf een uitvoerige toe lichting op liet voorstel der Oostelijke or ganisatie, waarin hij de noodzakelijkheid trachtte aan le toonen, dat een lichaam als de K.N.V.B. een eigen orgaan wel be hoorde te hebben, terwijl hij een betoog opzette, dat de financiecle opzet geen be zwaar zou mogen of kunnen vormen. Dr. Van Prooye bestreed het betoog van den Oostelijken afgevaardigde, waarop deze het voorstel introk ten gunste van het instellen van een commissie, zooals dit door den heer Swart is gewenscht. Dc. heer P. Swart verdedigde het instel len van een dergelijke commissie en bij de stemming bleek, dat 35 stemmen voor en 22 tegen waren uitgebracht. De leden van deze commissie zuilendoor bet bestuur worden benoemd. Zonder discussie werd tenslotte een voor stel van de heeren A. v. d. Aart, J. J. Grootmeyer, K. Koppels, M. J. Koolhaas, Jac. F. Lamey, C. Leurs, H. A. Scheen, Chr. Suwerink en J. van Wijk aangenomen om de wedstrijden om den Nederlandschen voetbalbeker volgens een nieuw systeem te 'aten verspelen. Bij de rondvraag kwam de heer J. A. W. Bergfelt nog eens terug op do aangelegen heid betreffende het verzoek van minister Marchant ten aanzien van steun aan het Concertgebouworkest door den K. N. V. B. Spr. was van meening, dat de uitlating van den heer Marchant na de weigering dienaangaande van het Bondsbestuur dat de voetbalbond zich niet boven een bepaald plan kan verheffen, en dat men daar dan maar moest blijven, een blaam wierp op den K.N'.V B., welke hij niet ver diende. Het is te betreuren, aldus de heer Bergvelt, dat de heer Marchant daarna de relaties met den K.N.V.B. heeft afgebroken, want de minister had dan in de voetbal wereld kunnen leeren, hoe men een neder laag heeft te dragen. Nadat de heer Bergvelt nog eenige in lichtingen verzocht had omtrent het da mesvoetbal en de radioverslagen, kwam als slot van de vergadering nog een dis cussie tot stand tusschen de heeren Sajet (Bondsbestuur) en Lamey omtrent het ge ven van inlichtingen van een lid eener commissie aan derden. Om ruim half 5 sloot dr. van Prooye on der dankzegging dc vergadering. 2. Willy Duffy (Eig. J. Bakker). Nonantelleprijs (afstand 1600 M.): 1. Elass (Eig. M. J. v. d. Velde). 2. Orebul (Eig. K. Hcnsen). Zeventiende hcerenrijdersprijs afstand 2800 M.: 1. Ellie (Eig. .T. Mensinga). 2. E. Pinard (Eig. Stal O.). Nora Belwinprijs afstand 2000 M.: 1. Voici (Eig. G. de Lange). 2. Xuthus (Eig. Stal X.). In den Grooten Prijs van Zwitserland Bern, 26 Auugstus (V.D.) Voor de eer ste maal heeft heden de wedstrijd voor raceauto's om den Grooten Prijs van Zwit serland plaats gehad op bijna 7.3 K.M. lange circuit in Bremgartenwald. In de klasse der groote wagens behaalde Hans Stuck met auto Union, die van het begin de leiding bad, den zege in den tijd van 3 uur 37 min. 51.6 sec., gemiddelde uursnelheid 110.350 K.M. Vijf ronden voor hot einde, terwijl tot dus verre alles goed was gegaan, begon de Arne- rikaansche courreur Mamilton in de 65sl.o ronde met zijn wagen te slingeren, waarna hij met ontzaglijke vaart tegen een boom botste. Hij was op slag dood, terwijl zijn wagen volkomen verwoest werd. Door neer stortende takken werd een toeschouwer ern stig gewond. ATHLETIEK. NIEUW WERELDRECORD 100 METER DAMES. Stella Walsh liep den afstand in 11,7 sec. Warschau, 26 Aug. (V.D.) De beken de Poolsche athlete Mej. Walasiewiczowna (meer bekend onder den naam Stella Walsh) verbeterde heden te Warschau het wereldrecord op dc 100 Meter voor dames met 0.1 sec. en bracht het op 11.7 sec. Naar bekend is zal Stella Walsh zich Dinsdag a.s. inschepen to Marseille met de Japansche damesatheten om in eenige wed strijden uit te komen in Japan. DWARS DOOR BRUSSEL. Brussel 26 Aug. (V.D.) Heden is al hier de jaarlijksche internationale zwem wedstrijd „Dwars door Brussel" gehouden over ccn afstand van 4 K.M., in het Kanaal nabij Anderlecht. Winnaar werd onze landgenoot. Van Hemsbergen in den tijd van 52 min. 57 sec. 2. Pascoe (Engeland) 52 min. 47 2/5 sec. 3. Herreman (België) 54 min. 26 sec. 4. Wegenaar (Ned.) 54 min. 35 sec. 5. Senechal (Fr.) 55 min. 28 sec. Onze landgenoot Stender werd 13e in 1 uur 2 min. 40 sec. In het hardloopen zijn de U. P. A. BAoopers het sterkst De belangrijke athlctiekwedotrijd tus schen de U.P.A.B. en de Ned. Politie Sport Bond, die Zondagmiddag op het U.V.V.-ter- rein plaats vond, werd weliswaar niet door regen benadeeld, maar een sterke wind had een ongunstige invloed op de resultaten, zoodat er dan ook geen records verbroken zijn. Hoewel de zon onafgebroken 6Cheen, en het voor de niet-athleten het prachtigst mogelijk weer was, hadden de beoefenaren van de mooie zomersport toch er over te klagen. De belangstelling was niet zeer groot, hetgeen zeker te betreuren valt. Üp het terrein waren natuurlijk de be stuursleden van den U.P.A.B. en den N.P. S.B. tegenwoordig, terwijl ook generaal Bueno de Mesquita cn hoofdinspecteur Weyburg met aandacht de wedstrijden volgden. Zooals verwacht werd, wisten op de 1500 Meter de U.P.A.B.-loopei's, waarvan Jan Hoogeweg als eerste aankwam, de eerste plaatsen le bezetten. In het speerwerpen en discuswerpen waren de politiemannen sterker, terwijl in het hoogspringen en in do 400 M. een gelijk resultaat, 5 punten werd behaald. Bührman won den met groote belangstelling tegemoet gezienen strijd met Beintema met 2/10 sec. verschil. Ook in de 100 M. moest Beintema een U.P.A.B.-er al6 meerdere erkennen. De Hil versummer Eyking wist hier te winnen zonder noemenswaardig verschil beider tijd was gelijk voor Beintema, terwijl Wim Kortland derde werd. Het polsstokhoogspringen bracht een overwinning van Leo Oorschot, die echter met 3 M. 40 beneden zijn mooien sprong van 3.S0 M. op het Internationaal athletiek concours bleef. De politieman v. d. Most was zijn sterkst© rivaal, maar na een span- nenden strijd wist Leo Oorschot de meer dere te blijven. Dc vier maal 100 M. estafette, werd ge wonnen door den U.P.A.B. in 46.8 seconde voor de N.P.S.B.-ploeg met 47.7 6ec. Ook in de 3000 M. aflossingswedstrijd werden de Utrechtsche loopers eerste in den tijd van 8 min. 45.5 sec. voor de N.P. S.B.-ploeg, met den tijd van 8 min. 59.2 sec. Ten 6loltS bracht ook de Zweedsche esta fette een U.P.A.B. overwinning met 2 min. 11.9 sec. voor dc politiemannen met 2 inin. 14.6 sec. De van Steenderen-wisselbeker werd dan ook gewonnen door den U.P.A.B. met 64 punten tegen 56 van den N.P.S.B.; de beker werd met enkele Hartelijke woorden uitge reikt door den heer Walsmit, voorzitter van den U.P.A.B. Hieronder laten wij de overige uitslagen volgen: 1500 M. 1. J. Hoogeweg, UPAB, 4 min. 40 sec. 2. J. v. d. Hoogen,UPAB, 4 min. 40.2 sec. Speerwerpen. 1. J. Knol, NPSB, 52.29 M. 2. C. de Jong, UPAB, 49.86 M 3. M. Gebuis, NPSB, 49.16 M. 4. B. Jongh, UPAB, 47.31 M. Discuswerpen. 1. G. Postma, NPSB, 35.30 M. 2. J. J. Hiel, NPSB, 34.50 M. 3. J. Grootewal, UPAB. 33.47 M. 4. J. C. Koster, UPAB, 31.95 M. Hoogspringen. J. v. d. Berg, NPSB, en J. Wlcgmink, UPAB, 1.65 M. T. v. d. Morst, NPSB, en B. Vourdide* UPAB, 1.60 M. 400 Meter. 1. W. Bührman, UPAB, 54 sec. 2. H. P. Beintema, NPSB, 54.2 see 100 Meter. 1. G. Eyking, UPAB, 11.8 scc. 2. II. P. Beintema, NPSB, 11.8 see 3. W. Kortland, UPAB. Kogel6tooten. 1. J. v. cl. Berg, NPSB, 12.20 M 2. F. Oreil, NPSB, 12.04 M. 3. J. Grooteland, UPAB, 11.03 M. 4. A. de Bruyn, UPAB, 10.83 M. Polsstokhoogspringen. 1. L. M. Oorschot, UPAB, 3.40 Ml 2. T. v. d. Morst, NPSB, 3.30 M. 3. B. Vourdicles, UPAB, 3.10 M. 4. F. Kooy, NPSB, 2.90 M. Verspringen. 1. M. Stakman, UPAB, 6.26 M. 2. A. Poorter, UPAB, 6.15 M. 3. J. J. Hiel, NPSB, 5.79 M. 4. G. Vergunst, NPSB, 5.65 M. Voetbal. HET AROL-TOURNOOI. Dc ^uitslagen van het A.R.O.L.-bekcr tour- nooi luiden: A.F.C.Bloemcndaal 6—2 D.W.S.U.V.V. 3—2 N.A.C.Zeeburgia 32 H.F.C.—Blauw V. 4-3 AjaxZ.A.C. 20 VOETBAL VAN ZONDAG. Om den Zilveren bal te Rotterdam. Quick—V.O.C. 1—2 XerxesHermes D.V.S. 40 H.V.V.—Willem II 3—3 (Willem II wint na strafschoppen). Excelsior—Sparta 22 (Sparta wint na strafschoppen). H.B.S.—Overmaas 0—3 FcijenoordA.D.O. 32 Brussel: Union St. Gilloisc—De Valk 61 Antwerpen: Antwerp F.C.Juliana 11 PAARDENSPORT. COURSES TE DUINDIGT. Den II a a g, 26 Aug. De uitslagen van ile heden te Duindigt gehouden races luidt: Vierde aanmoedigingsprijs, afstand 1740 M. Up to dale (Eig. A. de Vlieger). 2. Smiling (Eig. Stal, Hilversum). Norton B. Prijs: Afstand 2040 M.: I. Ironsides (Eig. Stal Woudenstein). 2. Senator Boga (Eig. Stal R.) Nicoletprijs 2000 M.: 1. Phrynette (Eig. K. Hensen). 2. Alouete (Eig. Luit. L. N. M. v. d. Put). Zestiende heerenrijdersprijs Afstand 1740 M.: 1. Welvaart van Duindal (Eig. A. v. Vlie- ger). In de negende ronde geeft Neusel den strijd op Hamburg, 26 Augustus (V.D.). Voor niet minder dan 80.000 toeschouwers vond heden te Hamburg de aangekondigde boks wedstrijd plaats tusschen Schmeling cn Neusel, de beide Duitsche zwaargewichten, welke door Schmeling is gewonnen door opgeven van zijn tegenstander in de 9e ronde. Niet minder dan 21 speciale treinen had den de belangstellenden van heinde en ver naar Hamburg gebracht, waar in de open lucht de arena was opgeslagen, vlak bij het bekende dierenpark van Hagenbeek. De ring op de DirUrackbaan was overdekt, daaromheen waren de tribunes gebouwd en niet minder dan 80.000 toeschouwers waren getuige van deze kamp. Des morgens vond de weging der beide boksers plaats. Schmeling teekende aan voor iets meer dan 8S K.G., Neusel daaren tegen woog precies 90 K.G. Om 4 uur precies werd met de voorwed strijden begonnen, waarna eerst Waltet Neusel en daarna Max Schmeling in de ring verschenen, geestdriftig begroet door de tienduizenden aanwezigen. Neusel valt onmiddellijk na den gong slag aan cn plaatste een linksche, maar Schmeling neemt een afwachtende houding aan. Neusel valt aan, maar Schmeling ont duikt hem. De laatste maakt een rustigen indruk. Het tempo wordt dan iets sneller. Na NEUSEL. SCHMELING. wisseling van eenige slagen wordt er ge- clincht, zoodat dc scheidsrechter ieder cogenblik tusschen beiden moet komen. Schmeling is in de verdediging, maar doet dit uitstekend. In den strijd op korten afstand plaatst Neusel kort achter elkaar drie maal raak, terwijl Schmeling eenige krachtige slagen toebrengt, welke echter geen van allen raak zijn. De vierde ronde begint met een leven dige slagwisseling, beide boksers hebben eenige rake klappen to verwerken. Schmeling zoekt liet nu meer in het lijf aan lijf boksen, hij verzamelt hiermede vele punten. Schmeling bcheerscht de si- tuatio volkomen, terwijl Neusel wat krampachtig vecht en steeds, strandt op de tactische verdediging van zijn tegenstander. Als dc gong slaat ten toeken van aan vang der negende ronde komt Schmeling direct uit zijn hoek, maar Neusel blijft op zijn stoeltje zitten. Neusel geeft daarop te kennen, dat hij den strijd, die' voor hem hopeloos is, opgeeft. Ontzaglijk enthousiasme laait dan op, Schmeling wordt van alle kanten gelukge- wenscht, terwijl Neusel stil de ring verlaat en de kleedkamer opzoekt. De strijd is overigens niet meegevallen. De roep van Neusel kwam uit Amerika cn zooals meer gebeurt moet men met lof uit Amerika wat voorzichtig zijn. In de eerste ronden heeft Neusel goed gebokst, doch in het verdere verloop toonde hij geen groote dingen en beschikte hij niet over die kracht, welke men bij hem vermoed had. Na de vijfde ronde kon men duidelijk be merken, dat Neusel's slagen niet meer zoo zeker kwamen als daarvoor. In de achtste ronde b.v. was Neusel niet meer in staat zich behoorlijk te verdedigen. In ieder geval heeft Schmeling door zijn overwinning op zijn landgenoot zijn boks- carrière nog niet afgesloten. Amsterdam, 26 Aug. Hedenmiddag vond onder zeer gunstige weersomstandig heden op de Sintelbaan alhier het door de A.V. 1923 georganiseerde sterren-, vetera nen- en jeugdtournooi plaats. I)e belangstelling voor deze wedstrijden van de zijde van het publiek was zeer groot en zelden hebben we op de Sintelbaan een zoo groot aantal toeschouwers gezien. De prestaties der „sterren" zijn zeer goed geweest. Er zijn niet minder dan vier nieuwe Nederlandsche records gevestigd. We laten hieronder de nieuwe records volgen: Dc Hagenaar A. de Bruyn van Olympia was de eerste die een nieuw record vestigde. Reeds na zijn derden worp verbeterde hij zijn eigen record discuswerpen, om het later nog eens te doen cn het tenslotte van 44,455 M. te brengen op 46.14 M. Een luid applaus beloonde hem voor zijn schitte rende prestatie. De tweede record-verbeteraar was de Lim burger Petit, die het. op naam van Jan Zeegers staande record op de 2 mijl van 9 min. 53 sec. wist te brengen op 9 min. 52.3 sec. Hoewel de stijl van Petit nog veel te wenschen over laat en hieraan nog veel ver beterd kan worden liep deze Limburger een formidabele race en heeft hij van begin tot eind den kop gehad, zonder ook maar een oogenblik bedreigd te zijn. Ook onze nationale, kampioen en record houder Chris Berger zorgde vanmiddag voor een verrassing. Nadat hij in zijn serie op zijn slofjes gewonnen had in den lijd van 10,7 sec. liep hij in dc finale schitterend. Hij won met groot verschil op zijn sterksten tegenstanders, den Hagenaar Osendarp in den tijd van 10,3 sec. daarmede zijn eigen record met 0,1 sec. verbeterende. Alle om standigheden waren weliswaar gunstig voor hem en had hij den wind eenigszins in den rug doch dit was o.i. niet van invloed op zijn prestatie. De recordlijst zou niet volledig zijn indien hierbij niet ccn nieuw estafette record zou zijn. Na een pracht race, waarbij de A.V. 1923 en A.A.C. het elkaar niet cadeau ge geven hebben, wonnen de roodbroeken de Olympische estafette in den nieuwen record tijd van 3 min. 34.1 sec. Het oude record stond eveneens op hun naam met eén tijd van 3 min. 35 sec. NIEUW WERELDRECORD DISCUS WERPEN. Oslo, 20 Augustus. (V.D. Zaterdag en Zondag vond te Oslo de landenwedstrijd tusschen Zweden en Noorwegen plaats, waarbij behalve verschillende landelijke re cords ook een wereldrecord verbeterd werd. De Zweedsche athleet I-Iarald Andersson slaagde er n.l. in het wereldrecord discus werpen te brengen op 52.42 Meter TENNIS. DUITSCHLAND—DENEMARKEN 5—0. Kopenhagen, 26 Aug. (V.D.) De resul taten der laatste enkelspelen van den Da- visbekerwedstrijd DenemarkenDuitsch- land luidden: Henkei (Duitschland) sloeg Ulrich (Dene marken) 62, 6—4 6—1. Von Cramm (Duitschland) sloeg Anker Jacobsen (Denemarken) met 62, 62, 6—0. Eindstand 5—0 voor Duitschland.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6