HET AFSCHEID VAN DEN GRIFFIER Het Japansche vloot- voorstel JAPAN BEPERKT ZIJN ARRESTATIES!? WOORDEN VAN DANK EN HULDE SIERKUNST N.V. De fusie van de groote politieke partijen in Zuid-Afrika. De jongste gebeurtenissen in de Unie van Zuid-Afrika, waar de partijen van Smuts en Hertzog tot een verceniging gekomen zijn, roepen herinneringen wakker. Wij zullen do oorzaken en aanleiding lot den vermaarden Boerenoorlog, evenals deze zelf, laten rusten, maar knoopen ons overzicht aan bij de .Vrede van Verceniging in het jaar 1902. Deze vrede was even mild als de oorlog hard geweest was. Dc Engelsche politiek heeft er steeds naar gestreefd dc „overwon nen" volken door vrijgevige bepalingen aan zich te binden inplaats van door hardnek kige maatregelen duurzaam van zich te ver vreemden. Wij vonden hiervoor ergens dc beeldende uitdrukking, dat dc Engelscho politiek in continenten en eeuwen placht te denken, daarmee aanduidend dat zij geduld weet te oefenen en de dingen in het groot vermag te zien. Engelsche politici, zelfs sommige der vurigste imperialisten, hebben de kunst verstaan, rekening te houden met de psychologische eigenaardigheden van de volken, die zij in hun koloniale belangensfeer wilden opnemen. Reeds in 1906 kregen dc vroegere Boerenrepublieken de haar in het vredesverdrag beloofde autonomie. Louis Botha was dc eerste premier van de nieuwe Unie, die alle vier de kolonies omvatte. Tot zijn dood in 1919 heeft hij aan het hoofd gestaan. Waar de Boeren een on derdeel vormden van het Britsche Rijk, voerde Louis Botha een consequente en loyale empire-politiek, wellicht ook uit over weging dat het de eenige mogelijkheid was om een zekere vrijheid van handelen terug te krijgen cn dc nieuwe politieke formatie innerlijk sterk te maken. In Zuid-Afrika was het Kafferprobleem een dreigend vraag stuk gebleven. Met werkelijk vèrzienden staatsmansblik streefde Botha naar een blanke Zuid-Afrikaansclie natie in een blan ken Zuid-Afrikaanschen staat, hetgeen al leen met hulp van Engeland mogelijk was. Zoo moet men het verklaren, dat hij do Britsche immigratie bevorderde cn dc En gelsche politiek ondersteunde. Zijn beleid, dat ongetwijfeld zekere ge voeligheden miskende cn daardoor aanlei- 'ding gaf tot het verwijt, dat hij een overloo- per was, lokte een nationale oppositie uit onder leiding van generaal Hertzog. Na het uitbreken van i oorlog bezette Botha Duitsch-Zuidwesl Afrika met den „op stand" van den kranigen De Wet als na sleep welke streek in 1919 als mandaat gebied aan de Unie werd toegewezen. Alge meen is men thans van oordeel, dat dit land als vijfde provincie een onderdeel van de Unie moet vormen. De politiek van Botha, die de plannen van 'de Britsche imperialisten overnam, maar ze tot Zuid-Afrikaansclie plannen omsmeedde, leidde gaandeweg tot een zuiver Zuid-Afri- kaansch nationalisme, zelfs een imperialis me, dat een Groot Zuid-Afrika beoogt. Al is het uiteraard niet gemakkelijk om dit stre ven in een paar woorden samen te vatten, maar de uiterste begeerten van deze bewe ging schijnen te reiken tot een verceniging van het vroegere Duitsch Zuid-West, de drie Britsche negerreservatcn Bcetsjoeanaland, Basoetoland cn Swaziland, dc beide Britsche Rhodesia's (Noord cn Zuid) cn zoo mogelijk ook Portugeesch-Oost-Afrika. in totaal een complex van 5 millioen vierkante kilometer en ongeveer dertien millioen inwoners. Na tuurlijk is liet zoover nog lang niet en het is duidelijk, dat Engeland deze beweging weinig apprecieert, maar er zijn duidelijke symptomen, die in genoemde richting wij zen. Wij wijzen o.a. op dc recente verklaring van generaal Hertzog in het Zuid-Afrikaan- sche parlement, dat de Unie zich met Lon den in verbinding wilde stellen nopens een overdracht van dc drie zooeven vermelde negerreservaten. liet amalgamceringsproccs in de Unie ging inmiddels zijn gang, ook nadat de vriend cn opvolger van Botha, generaal Smuts, in 1924 door de nationalisten onder Hertzog ten val werd gebracht. Wij denken aan het succes dat Hertzog te boeken had op de Britsche Rijksconferentie van 1926, waar de band tusschen de Dominions en liet moederland nog weer losser werd ge maakt, zoodat Hertzog na zijn terugkeer zeggen kon dat de Unie nog alleen door de persoon des koning met Engeland is verbon den. Wij denken ook aan de nieuwe Zuid- Afrikaanschc vlag, waar de Union Jack nog slechts een zeer ondergeschikte rol speelt. En thans valt dan te wijzen op de vcreeni- ging van dc nationalisten (Hertzog) en do unionisten (Smuts). Oude en verbitterde tegenstanders zijn mede als gevolg van de huidige wereldcrisis thans rondom één groene tafel vereenigd. Al volgt Engeland deze groeiende zelf standigheids- en expansiebewegingen klaar blijkelijk met weinig sympathie, het is on juist deze bewegingen gelijk te stellen met een streven tot algeheele losscheuring van het Britsche Rijk. Hertzog schijnt in die richting in 't geheel niet te denken. De pre mier is trouwens uiteraard niet geheel de zelfde als de oppositieleider uit de jaren 19121924. Zijn oogmerk om het land poli tiek cn economisch tot bloei te brengen zou zeer zeker op het oogenblik door een volledige afscheiding geschaad worden. Bovendien, nu Hertzog cn Smuts elkaar ge vonden hebben, is de rechte basis gelegd voor een consequente oplossing van het nog uiterst netelige rassenvraagstuk. De ontwikkeling van het Boerenvolk in Zuid-Afrika is wel langs andere lijnen ge gaan dan velen hebben gedacht cn gehoopt, maar dc dingen groeien menigmaal anders dan menschen innerlijk begeeren cn de politiek heeft in dezen tijd wel hoe langer hoe minder met romantiek van doen. JAPANSCH SCHIP MET 59 OPVA RENDEN VERDRONKEN Tokio, 2G Aug. (V.D.) Uit Mowei wordt gemeld, dat het Japansche stoomschip „Ya manio Maru", met 59 man aan boord, in een storm is gezonken. Japan bereid 250.000 ion van de vloot „op te offeren Tokio, 26 Augustus (V.D.) Gemeld wordt, dat minister president Okada en de ministers van Marino en Buitenlandsche Zaken, Osoemi cn Hirota overeengekomen zijn, dat Japan bereid is 250.000 ton van de vloot „op te offeren," indien de mogend heden er in toestemmen voor iedere natie in principe 500.000 ton als maximum vast te 6tellen. In de totale bewapening der mogendhe den zal dan 1.100 000 ton vermindering worden gebracht. Verwacht kan worden, dat het voorstel te Londen ter sprake zal worden gebracht. Onder de arrestanten ook onderdanen van Mandsjoekwo Tokio, 27 Aug. (V. D.) Het Japansche departement van buitenlandsche zaken heeft officieel van Mandsjoekwo de mede- deeling ontvangen, dat de Mandsjoerijsche politie het aantal arrestaties met betrek king tot de trein-ongelukken op den Oost- Chineeschen spoorweg zooveel mogelijk zal beperken. De sovjet-ambtenaren en bedienden van den spoorweg, die gearresteerd zijn, worden beschuldigd van het doen verongelukken van treinen en van optreden onder bevel van de communistische internationale, het geen door bekentenissen der gearresteer den wordt bevestigd. Berichten in de bladen melden, dat ruim 70 ambtenaren en bedienden van de spoor wegen door de Mandsjoerijsohe politie zijn gearresteerd, waarvan ongeveer 40 sovjet onderdanen zijn, terwijl de overigen onder danen zijn van Mandsjoekwo. ONTSLAG VAN HET KABINET IN BAGDAD. Bagdad, 27 Aug. (Reuter). Het kabinet is Zondagavond onverwachts afgetreden. Do koning heeft het ontslag aanvaard en zijn kamerheer en privé secretaris Ali Jow- dat uitgenoodigd een nieuw kabinet samen ta stellen. EEN ECHTPAAR DUELLEERT. Rome, 27 Aug. (V.D.) Dezer dagen heeft in een ötadje hij Napels een ongewoon duel plaats gevonden. Reeds maandenlang wa ren de huwelijksomstandighedcn verre van ideaal geweest. Ten einde raad was nu be sloten door een duel de kwestie te beslech ten. Als wapen werd gekozen de revolver. Het resultaat was dat bij het duel de man nelijke helft levensgevaarlijk werd gewond, terwijl de vrouw er met een schampschot was afgekomen. Of de man than6 door zijn vrouw wordt verpleegd wordt niet vermeld. CHINA ZET DE KLOK TERUG. Paarden in plaats van auto's. Nanking, 27 Aug. (V. D.) Dc regee- ringsambtenaren zullen in den vervolge geen gebruik meer mogen maken van auto's, maar zullen zioh weer moeten be dienen van de oude koetsen of rikshaw's. De desbetreffende verordening wordt ge motiveerd met het feit, dat de toch reeds zoo hooge benzineprijzen den laatsten tijd wederom zijn gestegen. Minister-president Wang Thjing Wei heeft in verband hier mede de regcering 15 paarden cadeau ge daan, welke hem kort geleden door de in woners van Kokonof ten geschenke waren gegeven. MOTORRIJDER ZWAAR GEWOND. Ongeval te Scherpenzeel. Scherpenzeei, 26 Aug De motorrij der M. v. d. B uit Soest reed uit de rich ting Renswoudc vóór de bocht bij West- broek een auto voorbij Toen dadelijk daar na een auto uit westelijke richting noder- de is v. d. B uitwijkende in voile vaart teger een der langs den weg staande lin den gebotst. De schok was hevig. v. d. B. en de duo- passagier, een dame, smakten op de straat. De eerste was er het ergst aan toe. Zijn rechterdijbeen bleek gebroken. Bovendien constateerde arts Wensink, die de eerste geneeskundige hulp verleende, een sche delfractuur. Per ziekenauto werd de onge lukkige naar de Lichtenberg te Amersfoort vervoerd. Van de duopa6sagier was de rechtordijbecn ernstig gewond. Het motor rijwiel was zwaar beschadigd. MOTORFEEST TE HILVERSUM Op Koninginnedag wordt op het hoofd terrein van het sportpark te Hilversum een motorfeest gehouden. Behalve wedstrijden voor alle motorrijders zullen er ook staal tjes van kunstrijden door den motorrijder de Vries uit Rotterdam te zien zijn. Voor verdere bizonderhoden verwijzen wij naar een advertentie in dit blacL PROV: STATEN De Staten geven geen gehoor aan den wensch der Regeering om enkele salarissen nog verder ie verlagen De Provinciale Staten kwamen vanmor gen te half elf in buitengewone zitting bij een onder voorzitterschap van den Com missaris der Koningin, Jhr. Bosch Ridder van Rosenthal, Na mededeelingvan eenige Koninklijke Besluiten komt aan de orde een voorstel van Gedep. Staten betreffende de jaarwedden van Gedop. Staten. Gedep. Staten stellen voor om uit de Sta ten een commissie te benoemen te dezer zake, die in de volgende vergadering van deze zitting rapport zal moeten uitbren gen. De voorzitter wijst als leden van deze commissie aan de heeren Suring, Reijnders, Vermooten, Schorcr cn van Lidth do Jeude. DE PROVINCIALE SALARISSEN. Aan do orde komt daarna een voordracht van Gedep. Staten tot wijziging van do nieuwe salarisregelingen voor het provin ciaal personeel. Bij K. B. zijn de Staten aangemaand om voor 1 December a.s.: Ie. het maximum voor klerk van 2300 terug te brengen tot 2100; 2e. lie tmaximum voor bode van 1900 terug te brengen tot 1800; 3e. het maximum voor typist van 1300 terug te brengen tot 1100; 4e. het maximum der diplomatoelagen van 400 terug te brengen tot 300; 5c. het minimum voor technisch amb tenaar van 2600 terug te brengen tot 2400; 6e. het minimum -voor typist van 800 terug te brengen tot 740; 7c. de periodieke verhoogingen voor dc bovengenoemde rangen dienovereen komstig te wijzigen. Het is de bedoeling van den minister om deze wijzigingen te doen terugwerken tot 1 Aug. 1934. Ged. Staten stellen tegen het advies van do Commissie van Overleg voor aan den wensch van den minister te voldoen, doch met ingang van 1 September. De heer Suring (R.K.) is het met Ged. Staten eens, dat deze stap van de regee ring formeel binnen den kring van haar bevoegdheden ligt. Eén andere kwestie is, of de Staten gehoor moeten geven aan den wenk van de regeering. Spreker meent, dat dit niet moet geschieden, dus dat de Sta ten hun besluit moeten handhaven. In dc eerste plaats is hij namelijk van oordeel, dat het onderhavige optreden van de Rijks- regeering in strijd is met den geest van de Ambtenarenwet van 1929. De heer Suring gaat op dit argument nader in. betoogen- de, dat de toenmalige minister, de heer Donner, in de eerste plaats een gedifferen tieerd stelsel van salarieeringen bedoeld heeft. Dat is trouwens door verschillende sprekers in de Tweede Kamer ook erkend. Formeel heeft de Kroon het recht om in te grijpen, doch die bevoegdheid is aan do Kroon toegekend om te voorkomen blij kens de Memorie van Antwoord aan do Tweede Kamer dat do salarieering bij gemeenten of provincie te laag zou zijn. Dat heeft ook de minister bij de behande ling in de Tweede Kamer en Eerste Kamer duidelijk gezegd. Spreker concludeert dan ook op grond van dit alles, dat het onder havige ingrijpen van de Kroon in strijd is met den gocst van de Ambtenarenwet 1929, die juist het tegenovergestelde bedoelt. Hij betoogt voorts, dat er voor eenig ingrijpen van de Rijksoverheid geen enkele reden is. De bepaling, dat de regeering kan ingrij pen, is gemaakt voor het geval zich exces sen zouden voordoen, die correctie zouden behoeven. A l s dus de regeering eens in grijpt, moet verondersteld worden, dat er een exces aanwezig is, cn niet om de sala rissen in provincies of in gemeenten gelijk te schakelen. Minister de Wilde heeft dat in de Tweede Kamer zelf gezegd. Spreker is van oordeel, dat hier geen sprake is van een exces, geen sprake van verkwisting, geen sprake van onbehoor lijke dingen. Er is dus geen enkele reden voor de Regeering om hier in te grijpen. Dat moge ook blijken uit dc zéér geringe wijzigingen die de Kroon aan de Staten in overweging geeft Dat zijn geen ver schillen, die niet getolereerd zouden mogen worden. De Regeering geeft eenvoudig nu niettegenstaande de wet geen gelijkscha keling bedoelt de salarieering van liet Rijk in overweging, terwijl er absoluut geen rekening wordt gehouden mei de verschil len cn omstandigheden cn toestanden. Er worden maar klakkeloos een paar cijfers gegeven. Wanneer nu de Staten gehoor ge ven aan den wensch der Regeering, dan erkennen zij. dat er reden bestaat voor dat ingrijpen, dan erkennen zij, dat zij exces sieve salarissen hebben toegekend, dan er kennen zij, dat zij verkwistend zijn ge weest en gebrek aan verantwoordelijkheid hebben getoond. Spreker voelt voor zulke erkenningen niets en wenscht de autono mie van de Provincie op het stuk van de salarieering tcvenover de Rijksregeering te handhaven. Spreker dient ten slotte een voorstel in om geen gevolg tc geven aan de aanmaning der Regeering. en Ged, Sta ten uit te noodigen, ter zake in over leg te treden met de R'egeering, om te bereiken dat de oorspronkelijk vastge stelde salarissen gehandhaafd blijven. De heer H o o g e n dij k (St. Geref.) zegt, dat wij volgens de institutie van Calvijn, gehoorzaamheid zijn verschuldigd aan de overheid. Calvijn geeft echter ook uitzonde ringen, en als men dus niet alles slikt wat de overheid zegt. is men nog niet revolutionnair. Wanneer de overheid zich vergist, behoeft men die vergissing nog niet te volgen. Spreker is van oordeel, dat dit hier het geval is, cn zal dus voor het voorstel-Suring stemmen. Do heer Sc hor er (C.H.) is het met het beloog des heeren Suring niet eens. Zon der eenigen twijfel zullen tal van leden van het Parlement anders denken over het be grip „autonomie", dan 4 jaar geleden in den tijd, toen de Ambtenarenwet werd be handeld. De lijn van de ontwikkeling toch gaat niet in de richting van de autonomie, maar juist in tegenovergestelde richting, Spreker is het evenmin eens met de inter pretatie van de wet door den heer Suring. In deze tijdsomstandigheden is er geen en kele reden om salarissen te gaan verhoo- gen, maar ook niet om de verzenen tegen de prikkels te slaan, dus om op te treden tegen het centrale gezag. Het is geen tijd moer, om te debattecren over autonomie, enz. De heer Reijnders (S.D.A.P.) betoogt, dat de heer Schorcr van deze matorie blijk baar niets weet. Het gaat niet om ccn ver hooging, maar over een mindere verlaging. In dc Kamer is niet 4 jaar geleden gedebat teerd over de autonomie; dat is nog maar enkele maanden geleden. Dc leden van deze Staten, die indertijd vóór het amen- demcnt-Suring hebben gestemd, hebben hun verantwoordelijkheid ten volle beseft, cn beseffen die nog. De heer Schorer zal moeten aantoonen. dat de aangevochten salarissen excessief zijn Wat spreker echter hindert is, dat de hooge salarissen hier in do Provincie excessief zijn; excessief hoog. Van de laagste salarissen moet nu voor de Regeering een stukje af. maar de hoogo salarissen, daarvan wordt niets gezegd. Die worden niet aangevochten, en dat brengt spreker er toe, met volle overtuiging te stemmen voor het voorstel-Suring. De heer van Spanje (Ged. Staten) beantwoordt het debat. Hij stelt allereerst de vraag: is de Kroon bevoegd tot dit in grijpen? Want dat is het eenige, waarmee de Staten te maken hebben n.l. den tekst van de wet, cn niet met bedoelingen, uit eenzettingen, of interpretaties, zelfs van iTfinisters. Welnu,' volgens den-'tekst van dfe wet is de Kroon absoluut bevoegd tot het onderhavige optreden, van al het an dere moeten wij ons losmaken; wij hebben ons alleen tc houden aan den tekst van de wet. Er is nu veel gesproken over auto nomie, cn Ged. Staten zijn daarvoor zeer geporteerd, maar do autonomie is den laatsten tijd zeer ingeperkt door de wetge vende macht. De resten van de autono mie die nog over zijn, dienen échter ge bruikt te worden zoo mcenen Gedep. Staten cn daarom stellen zij juist voor om aan den wensch van dc Regeering to voldoen. Wij moeten namelijk niet voorbij zien, dat de Regeering voor ont zaglijke moeilijkheden staat. Zij heeft een bepaalden weg gekozen tot verbetering van den toestand, cn bij het bewandelen van dien weg heeft zij de volle medewerking van de lagere organen noodig. Moeten wij nu in dit geval met de Regeering mee wer ken, of moeten wij haar den voet dwars zetten? En staat het nu wel zoo vast, dat do meening des heeren Suring de juiste is? In dit verband komt spreker tot de „excessen". Kan het niet mogelijk zijn, dat op dit oogenblik een bepaald salaris exces sief is, terwijl het dat een paar jaar ge leden nog niet was? Men moet namelijk niet vergeten, dat do tijden de laatste 4 jaar wel wat zijn veranderd! Spreker concludeert, dat de Staten goed zullen doen, om hun eigen oordeel onder- gefrehikt te maken aan dat van de Regee ring. De Staten moeten zich niet begeven in een conflict, waarvan vooruit is te zien, dat het verloren zal worden. Dat is ook niet in overeenstemming met de waardig heid van de Staten. De heer during repliceert. Hij hand haaft ten volle zijn meening en zijn voor stel. De discussies worden gesloten. Allereerst komt in stemming het voor stel van Ged. Staten (inwilliging van den wensch der Regeering). Het wordt verworpen met 20 tegen 16 stemmen. Tegen de R.K. fractie, de Staatk. Geref., de S.D.A.P. en de Vrijz.- dem. Het voorstel-Suring wordt aan genomen zonder hoofdei ij ke stemming. Het afscheid van den Griffier. Verzoek van Jhr. Dr. C. G. C. Quarles van Ufford, om eervol ontslag uit zijn ambt van Griffier der Staten, in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Apel doorn. Voorgesteld wordt het ontslag eervol te verleenen, onder dankbetuiging voor de vele diensten, de Provincie bewezen. Aldus wordt z. h. 6t. besloten. De Voorzitter spreekt den scheiden den griffier als volgt toe: Hooggeachte Heer Griffier. Gij hebt het oogenblik gekomen geacht om de j)on zoo niet mot het zwaard te verwisselen, dan toch om van uw meer UTRECHTSCHEWEG 90a Volledige woninginrichting. Kleurechte Gordijnstoffen. Meubelen - Tapijten - Lampen. Tafel- en Divankleeden. Alle Behangerswerkzaamheden. vreedzaam, meer passief arbeidsveld van Griffier der Staten over te gaan naar het actief strijdperk waarin een burgemeester zijn taak verricht. Het heeft Hare Majes teit de Koningin behaagd U met ingang van 1 September a.s, te benoemen tot bur gemeester van het 6choone landelijke Apel- doorn, Harer Majesteit's zomerresidentie, een der allergrootste gemeenten van ons land. Wij verheugen ons, dat deze uwe wensch vervuld wordt, wij betreuren uw vertrek uit ons midden. 11 jaren zijt gij de hooggewaardeerde Griffier fier Staten van Utrecht geweest, een tijdperk dat niet alleen om zijne continuïteit eerbied af-, dwingt, doch dat door zijne groote moeU lijkheden wijst naar zorgen en beelomme- ringen, ook voor het Provinciaal Bestuur, waarvan gij zeker uw deel hebt gedragen* Do leden der Staten, de leden van het Col lege van Gedeputeerde Staten in het bij zonder, hebben er getuigen van mogen zijn hoe gij hebt voldaan aan de verwachtin gen die men van U koesterde, zij hebben uw trouw, uw ijver, uw plichtsbetrachting leeren kennen, zij hebben al die jaren in uwe leiding der Griffie terecht volkomen vertrouwen gehad en de tact en bekwaam heid, waarmede gij moeilijkheden wist op te lossen en de beslissingen van de Colle ges wist te redigceren, op hoogen prijs ge-< steld. In het hijzonder hebt ge weten to vol doen aan dien hoogen ei6ch, die den amb tenaar nu eenmaal moet gesteld worden en die menschelijk toch zoo zwaar is, n.l. eigen inzicht ondergeschikt te maken aan de meening van hen, in wier handen de beslissingen zijn gesteld. Dat de Provin ciale Griffie van Utrecht den uitnemenden naam dien zij onder uw ambtsvoorganger had, heeft weten te handhaven, strekt U tot eer, moge U óok strekken tot voldoe ning en dankbaarheid voor uw werk in de kracht van uw leven in deze Provincie ver richt. Al heeft met één slag van het stuurrad thans uw leyehshoot een anderen koers gekozen oyèr het 'moeilijke water van öhfc openbaar leven, uwe gedachten zullen on getwijfeld nog vaak naar Utreoht terug gaan; wecst overtuigd dat op veel werk, dat hier verricht is of in een wordings stadium verkeert, het stempel is te vinden, dat gij er op hebt gezet en dat nog lange jaren in dit Gewest met waardeering zal worden teruggedacht aan Mr. Quarles van Ufford, Griffier der Staten van 1923193i. Uit naam der Provincie breng ik U onzen oprechten en hartelijken dank voor het geen door U in liet belang van het Ge west is verricht en wensch ik U God's bes ten zegen toe op uwen verderen levensweg. Do heer Knigge (R.K.) spreekt als oud6t-aanwezend Statenlid eveneens een woord van afscheid. Hij betoogt, dat de griffier een voorbeeld van accuratesse was en dat de heer Quarles steeds op de mee6t aangename wijze met de Statenleden en met het personeel der Griffie heeft omge gaan. Spreker wenscht den heer Quarles alle goeds in zijn nieuwen werkkring. (Ap plaus). De heer Quarles van Ufford dankt voor de vriendelijke woorden tot hem ge richt. Hij heeft het gevoel den dank, die hem is gebracht, niet te verdienen, omdat wat hij deed, niet anders was dan zijn plicht. De dankbaarheid is geheel aan hem. Dank aan de Prov. Staten, die hem hier benoemden, en daardoor hem hebben ge schonken een 11-jarige ambtsperiode, die hem veel geluk heeft gebracht. Dank spe ciaal aan dr. s' Jacob, die voor hem is ge weest een vaderlijke vriend, van wien spre ker veel hartelijkheid en genegenheid heeft ondervonden. Dank ten slotte aan het per soneel der griffie. De Provincie beschikt over een voortreffelijk corps ambtenaren, aan wie spreker den dank endosseert, die hem is gebracht. Spreker eindigt met het uitspreken van de beste wenschen voor den voorspoed cn den bloei van deze Provinr cie. (Applaus.) De voorzitter schorst thans de zitting tot Maandag 17 September, des morgens te 10 uur. DE VACATURE VAN GRIFFIER DER STATEN Naar wij vernemen hebben Gedeputeerd de Staten aan de Provinciale Staten doen toekomen de volgende niet alfabetische voordracht ter benoeming van een nieuwen Griffier der Staten, zulks in de vacature ontstaan, door de benoeming van Jhr. Quarles van Ufford tot Burgemeester van Apeldoorn: 1. Jhr. Mr. Th. M. van Asch van Wijck, administrateur ter Provinciale Griffie van Noord Holland. 2. F. Kroon, Referendaris ter Provinciale Griffie van Utrecht. 3. Mr. R. van der Veen, Rerefendaris ter Provinciale Griffie van Overijsel. De benoeming van den nieuwen Griffier zal plaats hebben in de vergadering van de Provinciale Staten, die gehoudon zal worden op Maandag Sepfemffe»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 2