DE VRIJHEID VAN HET WOORD BELANGRIJKE OP GRAVINGEN A. H. VAN NIEUWKERK N.V. - TELEFOON 543 COMPLETE WONINGINRICHTING HUMORHOEKJE Welke vreemdelingen in Neder land wélen welke niet het woord wordt belet Telegram van de N.S.B. aan den minister De Persdienst van de N. S. B. deelt ons mede, dat Dinsdag j.l. aan den minister van Justitie het volgende telegram is verzonden: „Uwe aanschrijving van 8 Juli 1933, in houdende: dat de autoriteiten ten scherpste hebben toe te zion op iedere politieke orga nisatie, actie of werkzaamheid, op welke wijze of in welken vorm ook van hier ver toevende vreemdelingen en daar tegen in te gaan; dat vreemdelingen die zich niet strikt van elke politieke gedraging onthouden, als ongewenschto vreemdelingen beschouwd moeten worden, aan wie verder verblijf in ons land zal dienen te worden ontzegd; is gebruikt om te beletten, dat: 1. de Italiaan Gravelli hier te lande sprak over het Italiaanschc fascisme; 2. op den Dictschcn landdag van de Ne der] andscho Unie gehouden te Tilburg 26— 28 Mei j.l., de Vlamingen de Vlaamsche Leeuw zongen; dr. Jacob een herdenkings rede hield over René de Clcrcq; de vroegere bibliothecaris van Rotterdam, prof. dr. Willem de Vrceze, een huldiging van zijn landgenooten in ontvangst nam; 3. buitcnlandsclie Marxisten, niet behoo- rende tot de S. D. A. P., in Laren in kleinen kring samenkwamen; zij werden in hechte nis gonomen. Anderzijds is toegestaan, dat: 1. de Belg J. Hoste een politieke rede hield rugkeerenden spoorbeambte. Niets kon voor den Vrijheidsbond; 2. op 3 Juni j.l. op het Typografencongres (waar een zekere heer Van der Wal het nationaal-socialisme de domste en ploertig- ste beweging noemde, die uit te denken is) wel mochten spreken de hoeren KolAr (Tsje- cho-Slowakije), Eriksen (Denemarken), Van Hazondock (België), Van Staven (België); 3. op Zondag 26 dezer Friedrich Adler, als vertegenwoordiger der „Internationale", in het Concertgebouw te Amsterdam sprak op een bijeenkomst der S. D. A. P. Uit deze feiten blijkt, dat deze aanschrij ving alleen wordt toegepast op de mede standers van politieke bewegingen, die niet of nóg niet in de Tweede Kamer zijn ver tegenwoordigd; doch volkomen wordt opge heven voor medestanders van de politieke partijen, die in de Tweede Kamer invloed hebben. Indien deze handelwijze in overeenstem ming is met de bedoeling van Uwe Excel lentie, zou het Nederlandsche volk dit zon der twijfel gaarne openlijk vernemen." Het telegram was onderteekend door den algemeen leider der N. S. B., ir. A. A. Mussert. INTERNATIONAL AIR TRAFFIC ASSOCIATION. De congressisten op Schiphol. Amsterdam, 29 Aug. De congressisten der International Air Traffic Association brachten vandaag een bezoek aan het vlieg veld Schiphol. Te ongeveer twee uur arri veerde bet gezelschap per K.L.M. touring car uit Den Haag aan de hoofdstedelijke vlieghaven. Onmiddellijk na aankomst werd de lunch gebruikt, welke werd geser veerd in een der bovenzalen van het nieu we gebouw van den technischen dienst. Behalve de congresleden, w.o. de directeur der K.L.M., de heer A. Plesman namen aan den maaltijd deel de heeren A. Fokker, di- r.ecteur der Fokkerfabrieken, Ir. B. Stephan Adjunct directeur, F. W. Seekatz, chef van de afdeeling expeditio der Fokkerfabrieken D. J. do Vries, chef van de afdeeling buiten land, A. Smit, chef van de afdeeling publi citeit, en de heeren P. Guillonard, chef van den Technischon Dienst der K.L.M., G Spit. chef van den Technischen Dienst op Waal haven, B. Thompson, stationschef van Schiphol en van der Beek, waarnemend ha venmeester van Schiphol. Voor de groote hangar was intusschen een aantal typen machines der K.L.M. ge plaatst, w.o. de nieuwe F XXXVI de eere plaats bekleedde. Daarnaast stond de oude Fokker F. II, het oudste passagiersvliegtuig der K.L.M., thans in gebruik bij den Rijks studiedienst voor de Luchtvaart a'.s labo- ratoriumtoestcl. Ook de dappere Pelikaan stond hier opgesteld benevens eenigo les- toestellen van de Nationale Luchtvaart School en eenige luchttaxi's der K.L.M., de vierpereoons Koolhovons. Na de lunch werden de verschillende toe stellen bezichtigd, en meer in het bijzonder de F. XXXIV, welke do groote belangstel ling der congressisten had. Tenslotte werd met de congresleden een korte proefvlucht met het nieuwe toestel gemaakt, waarover zij zich zeer voldaan toonden. TENTOONSTELLING ONTWERP- RECLAMEBILJETTEN. Amsterdam, 20 Aug. Van 1 tot en mei 15 September a.s. zal in de Am6terdam6che Grafische school, Dintelstraat no. 11 to Amsterdam, een tentoonstelling worden ge houden \an do inzendingen op de prijs vraag van het D. A. Thieme-fonds betref fende een ontwerp-reclamebüjet voor de Boekenweek. De toegang is vrij. UIT DE STAATSCOURANT Benoemd tot ridder der Oranje Nassau- orde J. Pot, burgemeester van Hei- en Boei- cop en Lexmond. DE POSTVLUCHTEN De Ijsvogel thuisreis is uit Bagdad in Mersamatruh aangekomen GROOT ZEESCHIP TE VLISSINGEN. Een belangrijke proeL V1 i 6 6 i n g c n, 29 Aug. Hedenavond om acht uur kwam het ongeveer 10.000 ton groote Duit6che s.s. „Matuesi" van de Woermann-lijn, komende van Hamburg, de nieuwe haven van Vliseingen binncn- loopen. Behalve do post zijn nog 43 passa giers uit verschillende landen met bestem ming Zuid-Afrika ingescheept. Het geldt hier een proof van bovengenoemde maat schappij om de 6chepcn op Zuid-Afrika te Vlissingcn te laten binncnloopcn voor het opnemen van post en passagiers. Indien de proef slaagt zal in de toekomst de haven van Vlissingen steeds worden aangedaan, hetgeen natuurlijk van groot belang mag worden geacht. De burgemeester van Vlissingen, de lieer van Woelderen, gaf van zijn belangstelling blijk on heeft zich aan boord begeven om den kapitein van het schip te verwelkomen. Zeer veel belangstellenden waren gekomen om het groote schip, dat aan den nieuwen kaaimuur gemeerd lag, In oogenschouw te nemen. Nog hedenavond is de „Matussi" uit Vlis singen vertrokken om via Engeland naar Zuid-Afrika to stoomen. IJSCO-VENTER DOOR AUTO GEGREPEN Doodelijk ongeluk te Tilburg. Dinsdagavond had op den Brodasche weg Ie Tilburg een doodelijk ongeluk plaats. De ongeveer 26-jarige ijscoventcr J. G. wonen de Transvaalsto'aat aldaar, reed op zijn driewielig ijscowagentje. De man hield de rechterzijde van den rijweg. Achter hem naderde een vrachtauto, bestuurd door zekeren B. uit Deurne. Blijkbaar heeft de chauffeur den wielrijder niet of te laat gezien, althans do vrachtauto greep den man en sleepte hem met zijn fiets enkele meters mee, waarna de man tegen den weg werd geslingerd. De auto zelf reed toen nog 30 40 meter door. De gevolgen waren vreeselijk. Do ijsco-venter lag met een zware horsen schudding en een sohedelfractuur leven loos naast zijn zwaar gehavend karretje terzijde van den weg. Het frame van de bakfiets werd geheel verwrongen van on der rle vrachtauto vandaan gehaald. Per auto van den G. G D is het lijk van G naar het lijkenhuisje van het St Elisabcthziekcnhuls overgebracht. De politie stelde onmiddellijk ter plaalse een onderzoek in. Zij legde beslag op de vrachtauto en nam den bostuurder mee naar het hoofdbureau om hem te verhooren (Msb.). BOERDERIJ AFGEBRAND. Stavoren, 29 Aug. In den afgeloopcn nacht is de boerderij van E. van der Kooi, staande in de Zuidermcer onder Stavoren, door brand geheel verwoest. De bewoners konden zich nauwelijks redden. De brand- werd ontdekt door een van zijn werk te- worden gered. Verzekering dokt de schade. De oorzaak is niet bekend. DE OPLEIDING AAN DE ZEEVAART SCHOLEN. -.aatregelsu in voorbereiding om den leerlingen gelegenheid te gsven zich prnctisch te bekwa men. 's-G ravenhagc. Naar wij vernemen is de aandacht van den minister van So- cialo Zaken gevestigd op de moeilijkheid voor de leerlingen der Zeevaartscholen, dat zij na hun theoretische opleiding niet in staat zijn practisch zich te bekwamen, om dat de Koopvaardij geen behoefte heeft aan hun kracht. Bij een eerste onderzoek is gebleken, dat inderdaad het aanbod van opleiden belangrijk grooter is dan de be hoefte, zoodat do minister geen maatregel zal kunnen nemen, waarvan het gevolg zou zijn, dat de bezetting der Zeevaartscholen wellicht nog zou toenemen. Intusschen zou een maatregel met be trekking tot degenen, die in 1934 hun theoretische opleiding hebben voltooid, zoodanig ongunstig gevolg niet hebben, wanneer tevoren vaststaat, dat deze maat regel tot dit ééne jaar beperkt blijft. Na overleg met de Zeevaartscholen en met de Koopvaardij hoeft de minister een commissie ingesteld, die de zaak voor dit jaar ter hand neemt. In deze commissie hebben zitting de heeren E. P. Westerveld, oud-minister van Marine; G. L. Hecris, secrearis-penningmeestcr der Ned. Reeders- vereenigin^; W. Polderman, inspecteur van het Nijverheidsonderwijs en mr. H. B. Wildt Meyboom, hoofdcommies hij het departe ment van Sociale Zaken. De bedoeling is dat wanneer de mede werking der ouders wordt verkregen, door een bescheiden toelage vanwege het Depar tement het mogelijk gemaakt wordt, dat ongeveer 100 jongelieden eerlang zullen kunnen gaan varen, om zich practisch te bekwamen. SCHANDELIJKE BALDADIGHEID. Koperen draad ovar den weg gespannen. Een automobilist uit Zuid Limburg kwam met zijn auto uit Noord Brabant en reed tu&schcn Weert en Baexem tegen een over den weg gespannen koperen draad, waar aan ter weerszijden een bus was bevestigd, die gelukkig juist naast de ruiten van zijn auto sloegen, waardoor enkel de carrosse rie werd beschadigd. De draad was aan twee boomen vastgemaakt. Toevallig aankomende auto's verleenden hulp zoodat, wanneer opzet voor berooving In het 6pel zou geweest zijn, het daaraan te danken is, dat zulks mislukte. De draad wa6 te hoog gespannen en te deskundig bevestigd, dan dat dit door kin deren zou gedaan zijn, hetgeen met het oog op het late uur en de eenzaamheid der streek ook wel niet het geval zal zijn. Door den betrokken automobilist is van het geval aangifte gedaan bij de politie, aldus meldt de Maasbode, Een praehistorische vergaders plaats nabij het hotel De Piasmolen Op initiatief van dr. W. J. H. Leuring te Mook, hebben met toestemming van den eigenaar van het terrein mr. J. Santman, in de afgeloopcn week proefgravingen plaats gehad in de buurtschap van Zevenbergen, op korten afstand ten Z.O. van het hotel de Piasmolen. Het aldaar geicgen dennenbosch verbergt een der belangrijkste overblijfselen uit het stecnen tijdperk in Nederland, name lijk een praehistorische vergaderplaats in de open lucht, die veel ouder is dan do be kende Ballerkuil in Drenthe. De in schilder achtige omgeving gelegen Zevenberger kuil is ongeveer eivormig. Do grootste lengte be draagt 46 M., de grootste breedte 26 M., do diepte 3.60 M. De ingang ligt precies in het Oosten. De kuil ligt middel tusschcn drie rond grafheuvels en is derhalve zeer waar schijnlijk uit hetzelfde tijdperk als deze. In den top van den ten Z.YV. van de vergader plaats gelegen grafheuvel is eenige jaren geleden een fraai versierde urn uit de eerste helft vun het tweede millennium vóór onze jaartelling gevonden, tezamen met drie ge polijste vuursteencn handbijltjes. Dc urn be vatte asch en verbrande beenderen, o.a. den radius van een mcnschclijken onderarm. Zij is in het bezit van dr. Leuring. Bij do thans gedane proefnemingen, waar bij ook de Duitschc archacoloog dr. II. Nachod, uit Leipzig, aanwezig was, is dwars door dezo grafheuvel oen 18 M. lange en 1 M. breede sleuf gegraven, die tot op den voet van den heuvel reikte. Het is daarbij gebleken, dat op dit niveau in het laatste gedeelte van het neolithischc tijdperk vele menschon, ten deele in uitgestrekte houding, ten doelc met opgetrokken knieën zijn be graven. De zwarte silhouetten der geheel verteerde lichamen teekenen zich op het lichtgele of witachtige zand. Een aarden drinkbekertje, in den vorrn der bekende klokbekers, was aan een der dooden in hol graf meegegeven. Van oen anderen hou ton drinkbeker van puntigen vorm met groote ooren was bet contour nog in het zand bo waard. De grafheuvel was omgeven door een greppel, in de nabijheid Van welke ook vele sporen van rechtop in rijen geplaatste hou ten palen zijn gevonden. Uit een en ander valt op te maken, dat du grafheuvel ongeveer vierduizend jaar oud is. Wellicht zal in komende jaren nader on derzoek kunnen leiden tot uitkomsten, die misschien van grooter belang zullen zijn. BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN AUTO. O os t v o o n e, 29 Aug. Hedenmiddag is op den Colindijk de motuVrijder Iloogstnp uit Vierpolders, nabij Brielle, in volle vaart tegen eon hem tegemoet rijdende auto aan gereden. II. paseeerde ter plaats een bocht, doch hield niet rechts met het bovengo- noemde noodlottig gevolg. Ernstig gewond en in bewusteloozen toestand werd het slachtoffer opgenomen; nadat hij door dr. Kroes uit Oostvoorne was verbonden kon II. naar zijn woning worden vervoerd. M. HAGE. f De teraardbestelllng te Don Haag. 's-G ravenhage, 29 Aug. Hcdennamid- dag is op Oud Eik en Duinen ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den heer M. Hage, In leven resident van Bali en Lombok, met verlof hier te lande. Er was zeer veel belangstelling; met den 'toet kwamen mede o.m. de heeren Caron, oud-gouverneur van Celebes, C. J. van Kempen, oud-gouverneur Sumatra's Oost kust, kap. dr. van Slee, V. A. Doeve, oud- resident, J. van Braam Morris, gep. kol. tit. en verschillende Indische bestuursambte naren met verlof h.t.l. Een schat van bloemstukken dekte de baar; daaronder was er een van do be stuursambtenaren van Ball. In de rouwkapel sprak de heer van Kem pen hartelijke woorden van waardeering en afscheid. Spr. schetste den thans ontsla pene als een scherpzinnig man met opge wekt karakter en groot verantwoordelijk heidsgevoel, een vaandeldrager van het ge zag van het Ned. Indische Gouvornemcnt. Spr. had hem als Jong controleur op Borneo zien komen en hem later to Batavia weder in ambtelijken kring ontmoet; de heer Hage behoorde tot de besten en zijn geest zal bij spr. steeds in prettige herinnering blijven. De heer Caron, als tweede spreker naur voren tredend, herinnerdo In het bijzonder aan de aangename samenwerking in den tijd, toen 6pr. gouvernour van Celebes was Daarna werd de baar grafwaarts gedra gen. Een familielid dankte voor de belang stelling. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Haarlem, 29 Aug. Vanavond Is alhier de 21-jarige J. P. v. P., gewoond hobbende in de Reguliersstraat, door een electrischen schok gedood. Het slachtoffer was bij zijn oom in do Kloosterstraat bezig werkzaamheden te ver richten in een achter het huis gelegen schuur. Voor verlichting maakte hij ge bruik van een looplamp. Daar de stekker wat los zat, wilde hij deze met een schroe vendraaier vastdraaien. Hij kreeg daarbij een electrischen schok en viel bewusteloos neer. Doktoren hebben nog getracht door kunstmatige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken, doch na twee uren daarmede bezig te zijn geweest, moest de dood geconstateerd gorden. DE TERUGKOMST VAN HET S.S. VEENDAM. De Holland—Amerikalijn deelt ons mede dat het s.a. Vecndam, dat zich op een ple zierreis naar Portugal en Spanje bevindt, op di thuisreis oponthoud door mist heeft ondervonden. Als gevolg daarvan kan de Veendam eerst in den nacht van Donder dag op Vrijdag aan de NVilhelminakade te Rotterdam worden verwaoht. De algemeene ontscheping vindt Vrijdagochtend om ze ven uur plaats. EXAMEN-WEE. Afgewezen met voldoende cijfers. 'eGravenhage, 28 Aug. Het raadslid de heer Z. Stokvis heeft do volgende vra gen tot B. en W. van den Haag gericht: 1. Is het B. cn YV. bekend, dat zich bij het j.l. afgenomcq toclatings-examcn voor dc gemeentelijke hoogere burgerscholen het volgende geval heeft voorgedaan. Een leerling van een examenklas 6 A eener openbare lagere school deed toela- tings-cxamen voor do H.B.S. Hij behaalde daarbij de volgende cijfers: 5, 6, 6, 7, on derscheidenlijk voor de vakken rekenen, taal, geschiedenis en aardsrijkskunde. Aan gezien deze candidaat geen verklaring van het schoolhoofd kon overleggen, dat hij „bekwaam en geschikt" vva6 voor het M.O., motst hij ook mondeling examen doen. Bij dit examen verwierf de candidaat voor de genoemde vakken de cijfers 6, 6, 6, 6. Hij werd afgewezen op grond van het oordeel van hc-t schoolhoofd, welk oordeel er al toe geleid had, dat de candidaat behalve het schriftelijk ook het mondeling examen moest afleggen. 2 Indien de bovenvermelde feiten waar zijn, achten B. cn W. bet clan niet met ondergeteekende onjuist èn onbillijk, dat een candidaat, die voor een schriftelijk cn een mondeling examen, loopende over vier vakken, over dc geheele linie voldoende cij fers behaalt afgewezen wordt op grond van een verklaring die al in eerste instantie het examen verzwaard heeft? 3. Mochten B. en W von dezelfde mee ning zijn, zouden zij dan willen mededeelen of redres nog mogelijk is cn of zij voor d«j toekomst maatregelen willen nemen, die dergelijke beslissingen onmogelijk maken? EEN LEGERPAARD OP AVONTUUR UIT. Het dier klimt hoogo, stelle trap op. 'sGravcnhage, <8 Aug. Paarden doen soms rar-, men zou bijkans zeggen men- 3che,iik-onbeg''ijpelijke dingen. Zij hebben een heiligen angst voor trappen; het kost moeite bun te leeren een paar treden te bestijgen en meestal weigeren ze dat hals starrig. Maar net als bij de menechen: wat ze niet behoeven te doen, doen ze graag. Wellicht is die menschclijke eigenschap in het dier aanleiding geweest lot het zonder linge gedrag van een legerpaard in de Alexanderka-zerne. Het kan ook zijn, dat het dier laboreerde aan een andere men schclijke eigenscnap: de nieuwsgierigheid en de zucht onbekende dingen te onderzoe ken en op avontuur uit te gaan. Dit legerpaard dan stond rustig in zijn stal in de kazerne. Althans dat meenden zijn verzorgers, die juist van hun rust in de soldatenkamcr genoten. Het dier heeft zich echter los weten te werken, en ver scheen plotseling in dc deur van de sol- da tenkamer, tot groote verbazing van de soldaten. Want orn daar te komen had het paard een vijf meter hooge, vrij steile trap in zijn eentje moeten opklauteren, en het is daar wonderwel in ge&laagd, zonder ook maar één misstap te doen. Op de öoldatenkamer h6eft het dier zijn belooning gekregen voor zijn avontuurlijke prestatie: het kreeg er allerlei lekkere hapjes. Maar het spreekt, dat het paard daar niet blijven kon Het moest weer naar den stal terug, en het had nu blijkbaar al len lust verloren om to trachten dc trap zonder hulp af te komen. Mogelijk vond het ook de 6oldalenkamer een prettiger verblijf dan den stal. In ieder geval heeft het den soldaten heel wat moeite en kal- mcerende woorden gekost, alvorens hot paard weer rustig op stal stond. (Telegraaf). EEN WEDSTRIJD VOOR KINDERLECTUUR wege de Ned.'Zondagss schoolvereeniging Het Bestuur der Nederlandsche Zondags school Vereeniging heeft den volgenden wedstrijd uitgeschreven: Gevraagd worden- A. 3 kopijen resp. van 20.000, 35.000 en 50.0UU letters, bestemd voor kinderen van ongeveer 69 jarigen leeftijd; B. 3 kopijen resp. van 60.000, 80.000 cn 100.000 letters, bestemd voor kinderen van ongeveer 10—12 jarigen leeftijd; C. 3 kopijen resp. van 120.000, 150.000 en 180.000 letters, bestemd voor kinderen van boven den .12-jarigen leeftijd. Dc jury, voor dezen wedstrijd benoemd, bestaat uit de volgende dames en heeren: W. G. van de Hulst, voorzitter; Mevr. A. Norel—Straatsma; Mevr. A. de Graaf-Wüp- permann; Ds. J. II. C. Kamsteeg; L. C. Po6t; Joh. J. Hesseling; H. A. de Boer Azn. Al6 prijzen worden toegekend: I. In elk der rubrieken voor 25000 let ters, veertig gulden (gedeelten van dit ge tal letters, afgerond naar 1000-tallen, zullen gehonoreerd worden op denzelfden voet naar evenredigheid; niet volle regels wor den voor volle regels geteld). II. Boven dit honorarium wordt toege kend Ir» rubriek A. als eerste prijs 75.—, als tweede prijs 50.—, ols derde prijs 25, ongeacht de grootte van de kopij. In rubriek B. als eerste prijs 150.als tweede prijs- 100.—, als derde prijs 50.—, ongeacht de grootte van de kopij. In rubriek C. als eerste prijs 250.als tweede prijs 150.—, als derde prijs 75. ongeacht de grootte van de kopij. De jury behoudt zich het recht voor, in een of meer rubrioken niet te bekronen. Elke kopij moet 2ljn een verhaal, dat van Christelijke levensopvatting getuigt. De auteur is verder geheel vrij in de keuze van zijn stof (het terrein der zending en dat der historie is evenmin uitgesloten ale dat van de levende natuur). Elke inzending moet persklaar inkomen vóór 16 Januari 1935 (onder persklaar wordt verstaan: getypt of in zeer duidelijk regel matig handschrift, op regels, alle van de zelfde breedte en met eon gelijk aantal re gels per bladzijde kopij; pagina's, waarop een hoofdstuk eindigt of begint, behoeven aan deze voorwaarde niet te voldoen; het papier mag slechts aan één zijde zijn be schreven). Elke inzending moet eon merkteeken dra gen (geen onderteekening). en vergezeld gaan van een gesloten couvert» dat hetzelf de merkteeken draagt en tot inhoud heeft een kaartje, waarop niets anders 6taat, dan de naam en het volledig adres van den auteur. De beslissing der jury zal bekend ge maakt worden in het Maartnummer 1935 van het Orgaan der Nederlandsche Zon dagsschool Vereeniging „Kind en Zondag"; de uitbetaling dor prijzen zal plaats heb ben in de maand April 1935. P. SMIDT VAN GELDER t Te Aerdcnhout is, 82 jaar oud, overleden de heer Pieter Smidt van Gelder, die tot 1913 directeur, daarna tot 1932, president commissaris is geweest van de N.V. Ko- unklijke \rereenigde Papierfabrieken Van Gelder Zonen. De heer Smidt van Gelder is als direc teur een krachtig figuur geweest. Onder zijn leiding is de fabriek, die reeds een lang gevestigde reputatie had, gegroeid en veranderd in ccn N.V. De heer Smidt van Gelder, die ook func« lies hoeft bekleed o.a. in de Ned. Maat-< schappij voor Nijverheid en Handel was ridder in de orde van den Nederlandschen Lcouw en officier de l'instruction public que. 1-Iet stoffelijk overschot zal Y'rljdag a.s( op Westerveld worden verascht na aan* komst van den trein van 15 u. 14. (Hbld.). Wij brengen in vaste Tapijten, Loopers, Karpetten, steeds het nieuwste Bezichtigt onze 18 modelkamers en groote toonzaal BEEKENST. LAAN 10 OPGERICHT 1909 tPW li* Hij gaf mij juist mijn eerste rijles en dat vond ik erg lief van hem. Toelaat me nou als wederdienst de ambulance-wagen besturen. .(Humorist).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6