700-JARIG BESTAAN VANHARLINGEN CONGRES DER I./w ZWANEN BERG'S LEVER PASTEI DE REGENS VAN WOENSDAG SLAATS HEEFT GEEN SUCCES MAX SCHMELING Onze Postvliegers onderweg Radioprogramma Herdenkingssamenkomst in de Hervormde Kerk Na de buitengewone raadszitting van Harlingen, waarin het 700-jarig bestaan van deze gemeente is herdacht, is in do Hervormde kerk een herdenkingssamen komst gehouden. De heer Hannema, voorzitter van het hoofd-comité, verwelkomde do belangstel lenden; het groote kerkgebouw was geheel gevuld. Spr. bracht het kerkbestuur een woord van hartelijken dank voor het af staan van het kerkgebouw, en ds. Poort voor het feit dat hij zich bereid had ver klaard in deze samenkomst het woord te voeren. Nadat het Wilhelmus was gezongen, ging ds. Poort voor in gebed. Daarop sprak deze een herdenkingsrede uit. Spr. is zelf oud-Harlinger aan deze stad veel dank verschuldigd en heeft groote belangstelling voor de historie van zijn geboorteplaats, Het is niet zeker, dat Harlingen nu precies 700 Jaar heeft bestaan. Verschillende an dere jaartallen worden genoemd, maar 1234 is toch waarschijnlijk wel het jaar waarin Harlingen stads-privilegicn kreeg. De eer tijds wel heel kleine stad heeft in de 16e eeuw drie vergrootingen ondergaan en wel in 1543, in 1579/80 en In 1597. Het laatst is Harlingen vergroot in 1934 met een stuk van Barradeel. Spr. noemt de geschiedenis van Harlin gen een geschiedenis van vallen en opstaan Harlingen heeft veel te lijden gehad van het water; maar toch heeft Harlingen ook eigenlijk zijn ontstaan en bestaan te dan ken aan het water. Spr. memoreerde enkele groote overstroo mingen. Harlingen heeft ook veel te lijden gehad van het vuur. Enkele malen is de stad geheel of gedeeltelijk afgebrand. Maar al heeft Harlingen veel geleden, er is ook kloek gestreden om er weer bovenop te komen. Harlingen kwam vaak in verval; maar uit de val mocht het ook telkens weer opstaan. Spr. herirtnerde aan de beroemde man nen die Harlingen heeft opgeleverd. Het godsdienstig leven is voor Harlingen zeker een van de krachten geweest, waardoor het telkens weer kon opslaan uit het verval. Ten slotte gewaagde spr. van het tegen woordige Harlingen met zijn frisscho stra ten, zijn mooie ligging, zijn wijde perspec tieven, zijn taaie energie. Opening door kroonprins Gustaaf Adolf Stockholm, 28 Aug. (V. D.) In liet Stadhuis te Stockholm werd heden het congres van de International Amateur Athletic Federation (I. A. A. F.) geopend. De bijeenkomst stond onder leiding van den president der I. A. A. F., den heer J. S, Edström (Zweden), die de vertegenwoordi gers der verschillendo nationale bonden welkom heette. Dc openingsrede werd uitgesproken door den Zwoedschon Kroonprins Gustaaf Adolf, die er in zijn toespraak op wees, dat de toekomst van de I. A. A. F. en van de in ternationale athlctiek slechts dan verze kerd is, indien de bestaande reglementen i vrijwillige erkenning gerespecteerd worden. Het is de taak van de op verantwoordelijke posten staande leider* daar streng, maar nauwkeurig acht op to slaan. Do Kroon prins waarschuwde de gedelegeerden zich bij do aanstaande besprekingen niet te laten leiden door onbeduidende meeninkjes en motieven, maar er voor te waken dat slechts de groote zaak gediend wordt. Nadat Kroonprins Gustaaf Adolf het Congres voor geopend verklaard had, uit ten de Zweedsche minister voor Onderwijs Engberg en de vertegenwoordiger van de stad Stockholm hun beste wenschen voor een goed verloop van het Congres. President Edström overhandigde daarop den Kroonprins de pioniersspeld der I. A, A. F., in verband met zijn belangrijke ver diensten voor de internationale athletiek- sport. Nadat nog de heer Avery Brundage na mens den Amerikaanschen Athlctiek Bond had gesproken, gaf dr. Lewald als verte genwoordiger van den Duitschen Athletiek Bond een exposé over de voorbereiding van de Xle Olympiade 1036 te Berlijn. Hij gaf een overzicht van het in aanbouw zijn de stadion en verstrekte uitvoerige mede deelingen over punten, de athletiek betref fendc. Na de plechtige openingszitting werd een autotour door Stockholm gemaakt, waar na de deelnemers zich aan een lunch in het Stadhuis verccnigden. Fijn van smaak en geur. Een tractotie aan de koffietafel. Nadat gistermiddag eenoptocht gehou den was, is het feestterrein'"Oud-Harlingen opengesteld. Bij deze opening heeft de voorzitter van het feestcomité het woord' gevoerd, waar na de burgemeester van Harlingen, de heer L. A. v. d. Stok, het park officieel heeft geopend. Na de opening begaven alle aanwezigen zich naar bet op het terrein gebouwde oude stadhuis. Hier heeft de bur gemeester met een geestige redevoering een tijdelijk „burgemeester" van het feest park Oud-Harlingen aangesteld. De nieuwe burgemeester heeft woorden van dank ge sproken voor het in hem gestelde vertrou wen. Hij sprak den wensch uit, dat gedu rende zijn re-geeringsperiode slechts één wet zou heerschen, namelijk die van blijheid en vreugde. Na dit officieele gedeelte werd het park voor het publiek opengesteld. Reeds spoe dig heerschte or in Oud-Harlingen een groote feestvreugde. (Vad.), Onze weerkundige medewerker schrijft ons: De droogte, die do laatste weken weer in beteekenis was toegenomen, is gisteren voor korten tijd onderbroken geworden door een onregelmaligen, buiïgen neerslag. Uit de weerberichten blijkt, dat het over een groot gebied in West-Europa heeft ge regend, het meest langs en over het Engel- sche Kanaal, waar op sommige plaatsen in het etmaal van Dinsdag op Woensdag groote hoeveelheden regen zijn gevallen. Deze regens zijn te danken aan het over trekken van een zeer actieve secundaire depressie, die als behoorende lot de over Noordwest-Europa liggende hoofddepressie over de Britsche eilanden, de Kanaalstreek en ons land trok, waarbij de weerstoestand een algeheele verandering heeft onder gaan. Na het voorbijtrekken van deze se cundaire is een krachtige Westelijke lucht stroom doorgekomen, die de warme conti nentale lucht, waaraan we de mooie warme dagen te danken hadden, verdrongen heeft. Hierdoor ontstond een aanzienlijke afkoe ling en het is niet waarschijnlijk, dat het warme weer spoedig zal terugkeeren. In hoofdzaak is de *algemecno weerstoe- stand in den zin verloopcn, die eerder is uiteengezet geworden. Het is niet een eenigszins verrassende snelheid gegaan, waarbij het gedeelte van de hoofddepres- sic, waarvan verwacht werd. dat deze een meer Zuidoostelijken koers zou nemen, ih werkelijkheid zich over een meer naar het Oosten gerichte baan heeft voortbewogen, juist ov«r en niet ton Zuiden van ons land langs. De opeenvolgend# weersveranderin gen teekenden zich dientengevolge duidelij ker af. De verdere ontwikkeling van de weers gesteldheid is onzeker. (Nadruk verboden.) Stockholm, 29 Aug. (V.D.) Het Con greö van de Internationale Athletiek Fede ratie werd heden voortgezet. Von Halt (Duitechland) hield een refe raat als rapporteur van een te Los Angeles gevormde commissie inzako uniforme ama- teursbepalingen. In tweo bijeenkomsten had de commissie reeds verschillende voor bereidende werkzaamheden verricht, ës>n Jderde zitting der commissie zal in den Herfst van dit jaar te Parijs plaats vinden. Het Congres keurde het standpuut goed. om ondèr auspiciën van het Internationaal Olympisch Comité in deze aangelegenheid met de andero sportbonden samen te wer ken. Met allo energie moet getracht worden een uniformo definitie to scheppen voor het begrip „amateur" voor alle lakken van 6porU Het Congres was echter de meening toegedaan, dat het slechts accoord zou kun nen gaan met een strenge uitlegging vaü het begrip „amateur". In het verloop der verdere besprekingen werd een Engelsch voorstel de tijden op korten afstand weer met vijfden van secon den aan te geven, met overgroote meerder heid verworpen. Er werd daarbij op gewe zen, dat het besluit van Los Angeles dien aangaande voor altijd zou gelden en een aantal gisteren gehomologeerde nieuwe we reldrecords vonden op dezen grondslag reeds erkenning. Een Duitsch voorstel was ter tafel geko men den invloed van den wind in den rug dan altijd op to meten bij het tot stand komen van wereldrecords. Het Con gres was van meening af to wachten op do resultaten van pogingen, die dienaangaan de in andero landen worden verricht. Door Zweden, Finland, Duitschland en Zuid-Afrika waren voorstellen ingediend om den tijdsduur van de nummers hoog springen en polsstokhoogspringen in te korten. Ook hier kwam men niet tot een besluit De verschillende voorstellen dien aangaande zullen aan de diverse nationale bonden worden voorgelegd en op het vol gend congres zullen rapporten dienaan gaande worden ingewacht. Met betrekking tot de verhouding van de Internationale Vrouwensport Federatie werd een speciale commissie ingesteld, die zal hebben na te gaan of alle wedstrijd nummers der vrouwenwcreldspelen ook in het Olympische program kunnen worden opgenomen. Do helft der commissie zal be staan uit leden van de I.A.A.F., de andere helft uit vertegenwoordigers van de F.S.F.l. Do Commissie zal de hangende kwesties nagaan en op het Congres van 1935 de noo dige voorstellen indienen. Een Amerikaansch voorstel was inge dlend om dc bepalingen inzake het erken nen van hordenrecords in dier voege te wij zigen dat ook een record zal worden er- kond, indien één horde omvergeworpen of verschoven is. Dit voorstel word mot alge- meene 6temmen aangenomen. De van Finscho zijde uitgeworkte punten- tabellen voor de tienkamp werden onder dankzegging aanvaard. President Ekström kenschetste den arbeid als een monuinen taal werk, dat zeker veel zal bijdragen om de waarde van een der mooiste nummers der athletiek te verhoogen. Op voorstel van Engeland zullen bij be langrijke wedstrijden de series zoo veel mogelijk niet in de ochtenduren worden verwerkt. De bepalingen voor de Europcesche kam pioenschappen werden goedgekeurd Ier land zal niet deelnemen aan de kampioen schappen te Turijn. Een voorstel om wijziging te brengen in het Olympisch programma werd verwor pen. Amerika wensch te in do plaats van de nummers 1500 en 3000 Meter hardloopen de nummers 1GOO Meter cn 3200 Meter in te voeren, welke afstanden meer overeenko men met de Engelscho maten. Italié wenschto de 3000 Meter 6tceple cha60 ge heel te laten vervallen. Aan houders van wereldrecords zullen in den vervolge oorkonden worden uitgereikt. In het snelwandelen zullen in de toe komst slechtö die wereldrecords worden er kend, die op een baan zijn gemaakt. Het bestuur van de I.A.A.F. werd met algemecne stemmen herkozen. President blijft Ekström (Zweden) cn Eklund (Zwe den) blijft voorts secretaris. Het secreta riaat van do I.A.A.F. zal met ingang van 1 Januari 1935 naar Norköping worden ver plaatst. BOKSEN Mislukte aanval op het wereld uurrecord SLAATS. De regenbuien in de morgen- cn mid daguren voorspelden niet veel goeds voor de wedstrijden, welke gisteravond op de wielerbaan te Wagcningen zouden plaats vinden. Tegen 6 uur klaarde het weer even wel op en zoo kon onder begunstiging Vvan buitengewoon fraaie weersgesteldheid het programma worden afgewerkt. Op het program ma stond vermeld oen aanval op het werelduurrecord van Frans Slaats. Dit record staat sinds 1933 ten name van don Fransch man Maurico Ri chard met 44 K.M. 777 Meter. Als offi cieele tijdopnemer van de N.W.U. was aanwezig de heer C, W. Hirechman Even half negen verzoekt de kamp rechter den renner Frans Slaat6 aan den start. Wanneer het startschot klinkt voor den aanval op het werelduurrecord krijgt Slaats een groote ovatie in ontvangst te ne men \an hot talrijke publiek. Het is Slaats niet gelukt het record te verbeteren. Slaats heeft in het uur gereden 43 K.M. 413 Meter. De stand van Richqid: na 5 K.M. 6 min. 368 sec.; na 10 K.M. 13 min. 15 sec.; na 15 K.M. 19 min. 56 sec.; na 20 K.M. 26 min. 36.4 sec.; na 25 K.M. 33 min. 18 sec.; na 30 K.M. 39 min. 58.8 sec.; na 35 K.M. 46 min. 42.6 sec.; na 40 K.M. 53 min. 29.4 sec. Totaal Richard In het uur 44 K.M. 777 Meter. De stand van Slaats: na 5 K.M. 6 min. 44 sec.; na 10 K.M 13 min. 31 sec.; na 15 K.M. 20 min. 22Va sec.; na 20 K.M. 27 min 19 6ec.; no. 25 K.M. 34 min. 123/» sec.; na 30 K.M. 41 min. lO'/a sec.; na 35 K.M. 48 min. II1/» sec.; na 40 K.M. 55 min. 13 sec. Totaal Slaats in het uur 43 K.M. 413 Mo ter. Vervolgens werden 6printwedstrijden ge houden voor nieuwelingen, 3 baanronden De totale uitslag hiervan is: 1. Sachtele ben; 2, Jacobs; 3. Roest. Een tijdrace tusschon dezelfde renners had al6 resultaat: Sachteleben 15 sec.; Ja cob6 sec. en Roest 14JS sec. De achtervolgingsrace over 20 baanron den had tot uitslag: 1. Roest; 2. Sachtele ben; 3. Jacobs. De eindstand werd als volgt: 1. Roest 5% punt; 2, Sachteleben 6 punten en 3. Jacobs 6V2 punt. Hierna werd een sprintwedstrijd gehou den voor profs. De strijd ging tusschen Adam en Hoevens, 3 baanronden. Op prachtige wijze met een 10-tal meters voor sprong wist Hoevens als eerste do eind streep to passceren. Tijd 13?<4 sec. Door de overwinning met een technische k.o. op Neusel zijn de vooruitzichten van Schmeling aanmer kelijk verbeterd Zijn conflict met de organisatoren van boks-matches in do Madison Square garden ring zal nu wel worden bijge legd. Wordt er in derdaad tusschen de Amerikaansche promotors cn de Duitsche bokser weep vrede gesloten dan zou het kun nen komen tot den grooten strijd tus schen Schmeling cn Baer. SCHMELING. ATHLETIEK DE EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Oslo, 29 Aug. (V.D.) Noorwegen heeft besloten de volgende vijf athleten naar Turijn af te vaardigen: Holger Albrcchtsen (110 en 400 Meter horden), Joh. Bognerud (5000 Meter), Georg Brathe (10.000 Meter), Birger Halvoreen (hoogspringen) en Otto Berg (verspringen) Stockholm, 29 Augustus. (V.D.) Zwe den is van plan met 22 athleten deel te nemen aan het tournooi te Turijn. Dc deel nemers zullen na afloop van dan landen- wedstrijd tegen Duitschland, welke het a.s. eekeinde plaats vindt, worden aangewe zen. KUSZOCINSXI NIET NAAR TURIJN? Warschau, 28 Aug. (V. D.) De bekende Poolsche looper Kuszocinski, Olympisch kampioen op de 5000 motor, heeft naar aan leiding van oen conflict met do Sportclub „Warszawianka" besloten, niet meer in in ternationale wedstrijden uit te komen. Hij gaf als zijn voornemen te kennen, ook niet te zullen uitkomen bij de internationale atletiekwedstrijden, die van 7 tot 9 Sep tember a.s. te Turijn om het Europeesche kampioenschap zullen worden gehouden en waarvoor men Kuszocinski als een der favorieten beschouwde. DE KAPPERSMAR9CH VAN Z. U. T. Maandag a.s. Evenals het vorig jaar organiseert de wandelsportverecniging Zonder Uitvallers Terug weer een z.g.n. Kappersmarsch op Maandag a.s., waaraan ook door bakkers, slagers en ander personeel deelgenomen kan worden. Motorsport DE ZESDAAGSCHE. 3e etappe. Een doodelijk on geluk. Garmisch, 29 Augustus (V.Ü.). Van daag werd de 3e etappe gereden van den Internationalen Zesdaagschen motomed- strijd. Om 5 uur morgens werd reeds gestart, het traject was 437 K.M. lang. Aan den voet van do Kttaler berg was een tljd- contróle aanwezig die eventueele tijdsover schrijdingen in verband met verstoppingen onderweg kon neutra lis eer en. Vanmorgen waren 2 rijders, de Engelsch- man White op Royal cn de Duitscher Gme- loh op B.M.W. niet gestart. Op de etappe zelf moesten nog twee rij ders- uitvallen n.l. de Italiaan Guidice op G.M. en de Ier Healy op Triumph. De En- gclschcn en Duitschers redon uitstekend, beide teams maakten een uitstekenden In druk. Ook de Italianen rijden goed. Belangrijke veranderingen zullen waar sohijnlijk niet in het klassement voorko men. In het verloop van de etappe van heden vond nop, een ongeval plaats. Dicht bij Reit kwam do Duitscher Barth op N.S.U. ton val. Met een dubbele schedelbreuk moest hij nagr het ziekenhuis worden over- gebracht, waar hij kort daarop aan de ge volgen van de bekomen verwondingen overleden is. De Duitsche en Italiaaii6oba teams zijn vandaag er zonder strafpunlen afgekomen. Het Engelsche team noteerde een strafpunt. 20 rijdere kregen heden strafpunten in ont vangst te nomen. 143 rijders zijn nog zon der strafpunten in den strijd. ■jtf—b 23—b 24—8 24-8 25-8 26-8 27-8 28—8 29-8 Snip IJsvoce Amsterdam 29—3 lioedaf.es! Belgrado Allien, Mersamairub 29—8 Cairo Gaza Rutbawell» Bagdad 28—8 Boeshir D|aak 27—8 Karachi Jodpocr 26-8 Allahabad Calcutta 24—8 Akyab Rangoon Bangkok 23—8 Singapore 198 l 22—8 Medan Bataria 9—8 t 22—8 Vertrek van het eerstvolgend post vliegtuig van Amsterdam 6 September. Vrijdag 31 Augustus. Hilversum. 1875 M. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. 8.30 Aubade, te geven op den Coolsingel voor het Stadhuis tc Rotterdam, door een koor van 250 zangeressen en zangers en een koor van 500 kin deren, o.l.v. Mevr. M. C. Grimberg-Huyser met be geleiding van de Rotterdamscho Harmonie v.h. Kon. Scherpschutters), dirigent: A. Haanstra. De aubade wordt voorafgegaan door een twee tal korte redevoeringen, door Mr. Abr. v. d. Hoe ven, voorz. van het Comité, en Mr. P. Droogleever Fortuyn, burgemeester van Rotterdam. 9.00 Het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 9.55 Inleiding tot de morgenwijding. 10.01 Morgenwijding. Lezen: Psalm 150; Psalm 21 18. Zingen: Ps. 138 1; Wilhelmus 1. 10.15 Muziek ter nabetrachting. 10.30 Orgelconcert door Frans Hasselaar. Solis te Beatrix Schut, alt. Wcst-Friesche voordrachten door Maartjc Bier man. 12.00 Tijdsein. 12.01 Carillonconccrt van den toren van de Ka thedrale Basiliek van Sint Jan te 's-Hertogcn- bosch, door den stadsbeianrdier Toon van Bal- kom. 12.30 Lunchconcert door het Omroeporkest on der leiding van Nico Troep. 2.30 Piano-recital door Cola de Joncheere. 3.00 Uitzending door de A.V.R.O. in samenwer king met den N.I.R.O.M. uit Ned. Indië naar Ne derland overgebracht met den zender van den Gouverneraents-Radiodienst. Toespraak van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië, Z. Exc. Jhr. Mr. Do Jonge, ge houden tijdens het openbaar gehoor in het Paleis Rijswijk te Batavia, ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. Koningin Wilhelmina. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.45 Zenderoverschakeling. 4.00 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zie ken en ouden van dagen. 4.30 Zang door Baarn's Meisjeskoor onder lei ding van Jacob Hamel. Aan den vleugel: Jacq. Hamel. 5.00 Halfuur voor grootere kinderen door Mevr. Antoinette van Dijk. 5.30 Dinermuziek door Kovacs Lajos en zijn or kest. 6.30 Sportpraatjc door H. Hollander. 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 „31 Augustus". Causerie door Majoor b. d. W. G. de Bas. 8.00 Sluiting. V.P.R.O. 8.00 Tijdsein. 8.01 Lezing: „Ons Vorstenhuis." Spreekster: Mej. Dr. N. A. Bruining. A.V.R.O. 8.30 Aansluiting met het Kurhaus te Schevenin- gen. Het Residentie-Orkest o.l.v. Carl Schuricht, Solist: Bronislaw Huberman, viool. V.P.R.O. 9.00 (in de pauze van het Kurhausconccrt) Le zing: Hoe verstaan wij op 31 Augustus de een heid van ons volk? Spreker: Prof. Ir. W. Scher- merhorn. 10.15 (na afloop van het Kurhausconcert) Pers berichten Vaz Dias. Persberichten van het Vrijzin nig Godsdienstig Persbureau. 10.30 Declamatie: „Wilhelmus van Nassau" door Albert van Dalsum. A.V.R.O. 11.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.10 Revue der zwarte schijven. 12.00 Tijdsein en aluiting. Huizen. 301.6 M. N.C.R.V. Algemeen Programme. 8.00 Tijdsein. 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.15 Morgcnconccrt. (Gramofoonmuziek). 10.30 Morgendienst tc leidon door ds. J. P. C. ten Brink Geref. Predikant. 11.00 Concert door het ensemble Van dor Horst, 12.00 Politieberichten. 12.30 Gewijde klassieke zang. (Gramofoonmuziek). 2.00 Bciaardbespeling door den beiaardier vaa het Kon. Paleis J. Vincent, op het carillon van den Westertoren te Amsterdam. Alle nummers zijn voor Carillon bewerkt doot J. Vincent. 2.30 Lezen van Chr. Lectuur. Voorgelezen wordt „Willem van Oranje's eedsaflegging als Stadhou- der-Generaal (1678)". Uit: „Vreugden van Hol- land" van G. F. Haspels. 3.00 Concert door het Haagsche Harmonieorkest o.l.v. Henri Zeldcnrust, in het Voorbout te 'a-Gra- venhage. 3.46 Verzorging van den zender. 4.00 Vervolg concert. 6.00 Piano-recital door Willem do Roos. 5.30 Zangaubade op de groote Markt te Gronin- gen door 3500 kinderen o.l.v. R. W. Kuiper, uit gaande van de Oranjevorceniging „Oranje Nas sau." 6.00 Orkestmuziek. (Gr. platen). 6.30 „Bloembollen voor de kamer", door den, heer A. J. Herwig. 6.58 Overschakeling op don versterkten zender. 7.00 Politieberichten gevolgd door Persberichten van het Ned. Chr. Perabureau. 7.15 Gramofoonmuziek of: een greep uit het da- gelijksch gebeuren. 7.30 Literair halfuurtje. Spreker dc heer P. H. Muller: „Maria van Oran je" van Marie van Zeggelen. 8.00 Tijdsein. 8.00 Samenkomst der Amsterdamsche Christelij ke Oranjcvereeniglng in de Koepelkerk aan h«t Leidschc Boschje tc Amsterdam ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin. Spre kers: Ds. Cj F. Westermann, eere-voorzitter de* vereeniging en Ds. R. Dijkstra, Ned. Hcrv. Predi kant. Medewerking verleent de orgelist der kerk, de heer W. Westerhout. 8.20 Persbureau Vaz Dias. 9.30 Kerkconcert in de Engelscho Kerk (Bagijn- hof) te Amsterdam, door Ankie van Wickevoort Crommelin, sopraan, Anthon van der Horst, or gel. met medewerking van een instrumentaal en- aemle. 11.00 Gramofoonmuziek. Brussel. België. Vlaamsche uitz. 321.9 M. 12.17 Weerbericht. Concert door het Salonorkest, 1.202.20 Berichten Gramofoonmuziek. 6.20 Concert door de „Lionel's Club" o.l.v. Cla- beck. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.60 Concert door bet Salonorkest. 8.20 Kamerconcert door het „Pro Arte". 9.30 „Die van de Jenettebloem en de nieuw; kunst", radiotooncel van A. Thiry. 10.2011.20 Berichten. Concert door de „Lionel'* Club" o.l.v. Clabeck. B r u s 3 e 1. België. Fransche uitz. 483.9 M. 12.15 Weerbericht. Gramofoonmuziek. 1.20 Berichten. Hierna tot 2.20 Concert door Sa lonorkest. 6.15 Berichten. Concert door het Omroeporkest* 6.35 Gramofoonmuziek. 7.05 Rachmaninow-concort door W. Lambert* piano. 8.20 Concert door Salonorkest. 10.20 Berichten. Hierna tot 11.20: Gramofoon muziek. Daventry. 1500 M. 11.05 Gramofoonplaten. 12.20 Orgelconcert door H. Spicer. 12.50 Concert door het B.B.C.-Dansorkest o.l.v, H. Hal. I.35 Concert door Charles Manning en z\jn or kest. 2.20 Concert door dc Stafmuziek van het 2de Btl, .The King's own royal Regiment (Lancaster) o.l.v, A. T. S. Chandler. 3.20 Gramofoonplaten. 6.50 Concert door het B.B.C.-orkest o.l.v. J. Le is. 8.20 Concert door het Radio Militair Orkest o. I. v. Leggett. 10.45 Dansmuziek (gr.pl.). 10.6012.20 Dansmuziek door Roy Fox en zjja orkest. Deutschlandsender. 1671 M. 12.15 Weerbericht, hierna concert uit Breslau door het Omroeporkest o.l.v. E. J. Topitz. 3.35 Gramofoonplaten. 6.30 Concert door L. Leonards, waldhoorn. E. Röhn, viool. W. Jcntsch, piono. H. W. Schleiff, hobo. 8.35 Humperdinck-concert door het Borl. Philh, Orkest o.l.v. Hildebrand. Kalundborg. 1261 M. 12.40 Concert door strijkorkest o.l.v. Andersen. 3.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Ree- sen. en declamatie. 8.30 Concert door F. Jensen (piano), J. Hen rique* (viool) en T. A. Svendsen (cello). 10.25 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. II.2012.50 Dansmuziek o.l.v. Petersen. Om 12.20 Uurslag en klokkenspel van den Raadhuii- toren. Keulen. 455.9 M. J0.20 Concert door P. König, tenor; Ida Gilla, guitaar en leden van het Omroeporkest. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.203.05 Concert door het Radio-Kamerorkeat o.l.v. R. Hartmann. 5.35 Concert door G. Schuler-Rehm, sopraan; F. Faszbonder, cello en H. Haasz piano. X, Kampf-programma. 7.20 Populair concert m.m.v. F. E. Engels, te nor; de Zes Vro olijke Zangers, R. Hartman, Hart man, piano cn het Radio-koor. o.l.v. J. Breuer. 9.50 Pianorecital door K. Delseit. 10.5012.20 Concert door het Omroepkleinor- kest o.l.v. L. Eysoldt. P ar s. (Radio). 1648.4 M. 10.35 Orkestconcert uit Vichy. 12.20 Concert door het Goldy-orkest. 10.50 Dansmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7