Omtrek SPOORWEGPENSIOENEN VERLAAGD? TOURNOOI TE BAARN DE PROT. CHR. BOND VERGADERT Radioprogramma TENNIS. Evenals het vorige jaar neemt de com petitie van den U. P. V. B. reeds morgen een aanvang. Het programma, dat den eersten dag af gewerkt wordt, luidt volgens het Sportleven als volgt: le klasse. VecnendaalGooischo Boys. St Boys—De Raven. ScherpenzeelSperwer. SoesterbergB.V.C. j, J.S.V.—E.S.V.A.C. 3e klasse A. SchaffelaarsSpoor vogels. H.D.S.Kieviten. Wijk bij DuurstedePutt. Boys. SpartaS.R.C. Langbr. BoysHoogl. Vooruit. Reserve le klasse A. Sopla 2Amsvorde 2. Amersf. Boys 2—'t Gooi 4. B.V.C. 2—Donar 3. Hilversum 4—P.V.C. 3. Reserve 2e klasse D. Utrecht 3velox 6. Elinkwijk 3—H.V.C. 3. De Raven 2U.V.V. 5. Hilversum, 1S75 M. V.A.R.A. 9.04 Postduivenberichten. 9.06 Tuinbouwhalfuurtjc door S. S. Lantinga. 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. 9 45 Van Staat en Maatschappij door Aric Pley- sier, secretaris van de VA.EA. V.P.R.O. Brussel (Vlaamsche uitz). 321.9 M. 10.20 Concert door orkest. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.30 Vervolg concert. 12.17 Symphonieconcert m.m.v. zang. 1.20 Concert Omroeporkest. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Concert door orkest. 8.20 Concert Omroeporkest, m.m.v. zang. 9.20 Vervolg concert. 10.20—12.20 Concert door orkest. Brussel (Fransche uitz.) 483.9 M. 10.20 Gramofoonmuziek. 12.15 Concert Omroeporkest, m.m.v. zang. 1.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Concert door orkest. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Concert door Salonorkest. 8.20 Kamermuziek door kwartet. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.40 Zang. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.20 Concert door orkest. Oaventry, 1500 M. 1.50 Concert door orkest, m.m.v. sopraan. 2.20 Gramofoonplatcn. 4.00 Concert door orkest. 5.10 Orgelconcert. 6.05 Concert door Strykensemble. 7.50 Pianorecital. 9.25 Concert door orkest, m.m.v. sopraan. Oeutschlandsender, 1571 M. 12.20 Concert door het Omroepkleinorkest. 5.50 Ludomir Rozycki speelt eigen werken. 9.20 Concert Omroeporkest m.m.v. Elly Ney (so praan) F. Wolt (bariton), W. Strienz (bas). van Felix Timmermans, voor te dragen door Ca- rel Rijken. 11.20 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 12.01 Klein Ensemble o.l.v. Ffits Bakels. 2.00 Saint-SaëM-Programma. (Gr. muz.). 2.80 Voor de Vrouwen. 3.00 De zwarte schijf draait. 4.01 Mozart-Programma. (Gr. maz.). 4.30 Na schooltijd. 5.00 Do Flierefluiters o.l.v. Jan van der HofSt. 5.45 „Angst". Een novelle van Hector Malot, ver taald en voor te dragen door Rolien Numan. 6.01 De Flierefluiters o.l.v. Jan v. d. Horst. 6.30 Herinneringen uit het Nedcrlondsche Mu ziekleven. Causerie door Wouter Hutechcnruyter. 7.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 7.40 Perspectieven in de Dichtkunst. 8.01 Herhaling van S.O.S.-berichten. 8.03 Alb. dc Booy, zang en Joh. Jong, orgel. 8.20 Persbureau Vaz Dias. 8.30 Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.00 „Diphterie en haar bestrijding". Lezing door Dr. L. Heyermans, directeur van de Gemeente lijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst te Am sterdam. 9.15 Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.01 Persbureau Vaz Dias. 10.15 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst, met medewerking van Alb. de Booy, zang. 11.00 Klein-Ensemble o.l.v. Frits Bakels. 11.30 Gramofoonmuziek. Brussel (Vlaamsche uitz). 321.9 M. 12.17 Gramofoonmuziiek. Piano intermezzo. 1.20—2.20 Concert door orkest. 6.20 Concert door orkest. 6.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Concert Omroeporkest. 9.10 Vervolg concert. 9.20 Concert Omroeporkest 10.2011.20 Gramofoonmuziek Brussel (Fransche uitz/) 483.9 M. 12.15 Concert door Salonorkcst m.m.v. zang. I.20 Gramofoonmuziek. 5.15 Concert Omroeporkest. 5.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Schoemaker-concert, met inleiding van Fr. Do wever. 7.35 Gramofoonmuziek. 9.20 Pianorecital door Suzanne van de Wallc 8.50 Gramofoonmuziek. 9.05 Concert. Oaventry, 1500 M. II.20 Gramofoonplaten. 12.20 Orgelconcert. 1.05 Gramofoonplaten. 1.35 Concert door Orkest o.l.v. F T.nr.. m.m.v. alt. 2.50 Gramofoonplaten. I.05 Concert door orkest. 5.05 Pianorecital. 5.35 Kinderuurtje. 7.35 Variété-programma. 8.20 Concert door Kwintet. 10.20 Concert door Orkest o.l.v. II. Foster Clarke. II.2012.20 Dansmuziek, Oeutschlandse n-d e r, 1571 M. 12.15 Concert door orkest. Linckc-programma. I.20 Gramofoonplaten. 6.10 Concert Omroepstrykkwartet. 8.35 Concert Omroepkoor. "alundborg, 1261 M. 12.20 Concert door strijkorkest. 3.20 Concert door orkest cu solisten. 7.50 Concert door orkest, m.m.v. soliste 9.20 Vervolg orkestconcert. 10.50 Vervolg orkestconcert. II.5012.50 Dansmuziek. Parijs (Radio Paris) 1648.4 M. 7.05 Gramofoonplaten. 8.208.50 Gramofoonplatcn. 10.3511.50 Orkestconcert. 12.202.20 Concert door orkest. 9.20 Cellorecital door G'. Hekking. 9.05 Concert door orkest o.l.v. Cooper. NOODWEER BOVEN BAARN. Vel« straten blank. Baarn, 31 Aug. Hedenmiddag tegen drie uur ontlast;,3 zich boven deze gemeen te een bevige rogenbul, die gepaard ging met onweer. In eon ojgenblik stonden ver schillende atraten geheel onder water. Het station der voormalige H.IJS.M. was niet le bereiken, aangezien het Stationsplein in een meer was veranderd. Verschillende rei zigers misten dan ook den trein. De reizi gers, die niet konden wachten tot een vol genden trein, moesten tot hun knieën door het water loopon om het perron te berei ken. De Kemnesserweg 6tond blank van de Nachtegaallaan tot de Nieuw Baarnstraat. Het ergst was de overstrooming in de Nieuw.straat, waar zich de riolen bevinden voor afvloeiing van het water van Hoog- Baarn. Hier stond het water een halven Meter hoog en drong in de woningen, tot in de achterkamers, door. Het personeel van den dienst van P.W., dat een vrijen dag had, vanwege den ver jaardag der Koningin, werd gerequireerd om het water hier zoo spoedig mogelijk weg te werken en volgeloopen kelders weer te ledigen. Na verloop van een uur kon de Nieuw- 6traat weer voor het verkeer worden open gesteld. DOOR AUTO AANGEREDEN. Woudenberg, 31 Aug. Gistermiddag werd G. v. I. alhier, die in de Voorstraat een handkar voortduwde, aangereden door een passeerende auto. v. J. liep inwendige kneuzingen op. Zijn toestand is echter gun stig. UTO-ONGEVAL TE WOUDENBERG. Woudenberg, 31 Aug. Hedenmorgen heeft op den stationsweg alhier weder een auto-ongeval plaats gehad. Een geheel rechts van den weg. in de richting Scher penzeel rijdende auto werd ingehaald door een andere auto. Toen deze laatste wagen de eerste was gepasseerd, zwenkte de be stuurder te gauw naar rechts, waardoor de eerstgenoemde auto nog verder naar rechts werd gedrongen en tengevolge daarvan met een boom in aanraking kwam. Door den schok werd het rechter voorwiel afgebro ken, waarna het voertuig een 20 Meter ver der, geheel aan de andere zijde van den weg, andermaal tegen een boom botste en zoo gestuit werd. Gelijk zich laat begrij pen, is de auto deerlijk gehavend, doch gelukkig bekwamen de bestuurder en een inzittende dame er zonder noemenswaardig letsel af- Verlaging zal waarschijnlijk niet geschieden dan na uiterste noodzaak Dezer dagen zijn de leden van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel voorzoover zij in dienst zijn geweest, doch thans gepensionneerd zijn, te Utrecht in eene buitengewone vergadering bijeen geweest. De leiding berustte bij den bondsvoorzitter, den heer J. Augusteijn, die de vergadering op de gebruikelijke wijze opende. Hij wees er op, dat, een vergadering als dezo nu voor de tweede keer belegd is geworden. De vorige vond plaats in 1932. Spreker wees cr op, dat liet voorstel der Spoorwegdirectie, om op dc pensioenen van het spoorwegpersoneel een korting toe te passen, de aanleiding is ge weest, dat het hoofdbestuur de gepension- neerde leden opnieuw in vergadering bij een heeft geroepen. Hij heette de 100 aan wezigen, die uit alle deelen van het land naar Utrecht waren gekomen, hartelijk welkom. De tweede spreker was het hoofdbestuurs lid, de heer P. Z. L. dc Groot. Hij bracht in herinnering, dat in December van het vorige jaar bij de Staten-Generaal een wetsontwerp werd ingediend, hetwelk ook werd aangeno men, waarhij de Indische pensioenen aan merkelijk werden verlaagd. Dat bij de be handeling van dat Wetsontwerp toen do vrees tot uiting kwam, dat zulks ook zou kunnen gebeuren met de Nederlandsche pen sioenen was begrijpelijk. Toen echter op een desbetreffende vraag van één der Eerste Kamerleden op 28 December 1933 de Minis ter-President Dr. Colijn antwoorde, dat er toch wel heel wat erger dingen zouden moe ten gebeuren, eer die vraag aan de orde zou kunnen komen, was de vrees althans eeniger- matc getemperd. Het nam echter niet weg, dat de gedachte aan dc mogelijkheid van verlaging der Nederlandsche pensioenen daarmede niet geheel was uitgewischt, inte gendeel vond die gedachte een rijke voedings bodem in allerlei geruchten, welke terzake in het begin van dit jaar werden gelanceerd. En al spoedig kwam dat in eenigszins con- creten vorm tot uiting, toen vernomen werd dat wel niet ten opzichte van de pensioenen van het spoorwegpersoneel, plannen tot ver laging daarvan bestonden. Zoowel in de grootc pers als die van de vakbonden verschenen achtereenvolgens al lerlei berichten, tot dat ongeveer half Febru ari het hoofdbestuur kennis kreeg van een brief d.d. 5 Februari 1934 gericht door do Directie der Ned. Spoorwegen aan de Com missie van Bijstand van het Spoorwegpensi oenfonds waarbij haar oordeel werd gevraagd over een voorstel tot wijziging der pensioen wet 1925 voor Spoorwegpersoneel en korting op de loopende pensioenen. Dit voorstel was geredigeerd geheel in den vorm van een ont werp van Wet, zooals deze bij de Tweede Kamer plegen tc worden ingediend. Het spreekt van zelf, zoo ging spreker voort, dat dit groote beroering bracht in de gelederen der gepensionneerden en van alle kanten kwamen dan ook de uitingen van dc teleur stellingen opzetten en werden dc uitingen omgezet in protesten. Dc verhoudingen echter waarin de vakbon den, resp. de Personeelraad bij de Ned. Spoor wegen, staan tot de Directie ten opzichte van onderwerpen van overleg en in het alge meen het feit, dat er formeel geen instantie bestaat voor gepensionneerden om recht streeks te kunnen reclameeren, b.v. in een conferentie tegen een voorstel als het onder havige, maken het voor botrokkencn, zoo wel als voor dc vakbonden uiteraard moeilijk hun bezwaren anders dan in een brief of een motie ter kennis te brengen, dóar waar zulks geacht zou mogen worden, althans eenigen invloed ten goede te kunnen uitoefenen. Men heeft echter niet stil gezeten, maar aanstonds stappen gedaan om de aandacht er wegingen, welke de directie aanvoert om de spoorwegpensioenen te verlagen stelling dient te worden genomen en met zakelijke argumenten zich tc stellen tegenover over wegingen, welke de direcic aanvoerd om haar voorstel te verdedigen. Komende tot de vraag: of de Directie ge heel eigener beweging met een dergelijk voor stel is gekomen, dan wel of hier onder zach- ten drang van den Minister van Waterstaat wordt gehandeld, verklaarde spreker, dat het hem ongelooflijk voorkomt, gezien het feit dat de pensioenwetten voor het rijkspersoneel èn het spoorwegpersoneel behoudens en kele kleinere afwijkingen principiëel op den zelfden grondslag zijn opgebouwd en op zettelijk zooveel mogelijk in overeenstem ming met elkaar zijn gebracht en wettelijk vastgelegd, dat de Directie thans, zon der eenige noodzaak haar personeel in een uitzonderingspositie zou wenschen te plaat sen. Algemeen wordt dan ook verondersteld, dat zoo al niet het initiatief van den Minis ter van Waterstaat is uitgegaan, dan toch tusschcn hem en de Directie omtrent deze aangelegenheid vóóraf overleg gepleegd is ge worden. Het staat voor ons thans zóó, alsdus spre ker, dat, zoolang de Regeering zich ten op zichte van een verlaging der spoorwegcen- sioenen niet heeft geuit, wij geen aanleiding zouden hebben om ons over deze zaak druk te maken, ware het niet dat de inhoud van het voorstel met de argumentatie daartoe al leszins aanleiding geven om dit maar niet zonder meer te passeeren. Na medegedeeld e hebben, dat ook de Commissie van Bijstand van het spoorwegpensioenfonds in een schrij ven op 17 Maart 1934 aan de Directie, het voorstel tot verlaging van pensioenen van de hand heeft gewezen, gaat spreker in een breedvoerig betoog de argumenten na, die de Directie ter motiveering van haar ontwerp van Wet aanvoert. De vraag: wat nu verder gedaan zal moeten worden, acht spreker stadium, wfiarli* de zaak thans verkeert, nog niet aan de orde. Ook zonder lange moties te publiceeren, zal het Hoofdbestuur zich nader beraden wat het voor de gepensionneerden zal kunnen doen, zoodra daartoe aanleiding mocht bestaan. Aan het einde van zijn betoog komende greep spreker nog even terug naar het begin, toen hij aanhaalde hetgeen door den Minister-pre sident Dr. Colijn in de Eerste Kamer was ge zegd, in verband met de vraag omtrent de mogelijkheid van verlaging der Nederland sche pensioenen. Velen klampen zich vast aan de uitdrukking, dat cr dan toch wel nog heel wat erger dingen zouden moeten gebeu ren en concludeeren daaruit dat de Neder landsche pensioenen en ook dc spoorwegpen sioenen nooit of te nimmer zullen worden aangetast. Die conclusie achtte spreker in haar algemeenheid onjuist, al spreekt Uit de woorden van Dr. Colijn onmiskenbaar, dat maar niet zonder uiterste noodzaak de pen sioenen hier to lande tc eeniger lijd zouden moeten worden verlaagd. Er zijn, nadat de Minister-president deze woorden heeft ge sproken, in Nederland op economisch gebied helaas weer ernstige dingen gepasseerd en to vreezen is, dat er nog meer erger staat te ge beuren. Wat dus in verband met de stijgende nood van ons land en volk in de naaste toe komst zou kunnen en wellicht moeten gebeu ren, kan niemand, zelfs dc Regeering niet, thans met eenige zekerheid zeggen. Nochtans waarschuwde spreker er voor en hij vertrouwde daarbij de Regeering aan zijn zijde te hebben, dat geen maatregelen wor den genomen als die welke het spoorwegper soneel nu in beroering hebben gebracht en dus ook hier met de grootst mogelijke om zichtigheid te werk zal worden gegaan, aan gezien een verlaging als thans voorgesteld is opnieuw eenige duizenden voor hun leven lang financieel in groote moeilijkheden zou brengen. Aan de discussie namen verschillende aan wezigen deel, waarbij spreker gelegenheid kreeg zijn betoog op onderdeden nog nader toe te lichten. Nadat het hoofdbestuur dank was gebracht voor de wijze, waarop het tot dusver de belangen der gepensionneerden had verdedigd, sloot de bondsvoorzitter do zeer druk bezochte vergadering. KONINGINNEDAG. TE SOEST. Soest. Vrijdagmorgen half elf werd in de oude Ned. Herv. kerk een wijdingsdienst gehouden, waarin voorgingen ds. Alkema, Gereformeerd predikant alhier en ds. Gcrth van Wijk, Ned. Herv. predikant. Nadat, de voorzitter van de Chr. Oranje Ver. de bijeenkomst met gebed en een kort welkomstwoord had geopend, betrad ds. Alkema den kansel, om naar aanleiding van Ps. 63 12: „Maar de Koning zal zich in God verblijden, een iegelijk die bij Hem zweert, zal zich beroemen, want de mond der leugensprekers zal gestopt worden" te spreken. In droeve omstandigheden herdenken wij thans de verjaardag van onze Koningin. Het is nog zoo kort geleden, dat ons Vor stenhuis werd getroffen door den dood der Koningin-Moeder en Prins Hendrik. Thans is onze vorstinne buitenslands, waar Haar gezondheid schijnt geschokt. Dus past ons wel allermeest dezen dag te herdenken in gebed voor Haar en Haar koninklijke dochter, onze Prinses. Verder gaat ds. Alkemade de geschiede nis van ons vorstenhuis na, om daaruit te concludeeren, dat onze vorstin is een kind van God, Zij heeft een vroom Oranjehart, dat evenals David naar kracht out uit God, ook in deze moeilijke, droeve dagen. Met een opwekking tot gebed besluit spreker zijn rede waarna hij een tweetal coupletten van het Wilhelmus opgeeft, die staande werden gezongen. Dan bestijgt ds. Gerth van Wijk don kan sel, die o. m. zeide: Hoewel wij nog ver- keoren in de dagen van de nationale rouw, willen wij 31 Augustus toch niet onopge merkt laten voorbijgaan. Dezen dag is zoo langzamerhand onze nationale feestdag ge worden, en spreker juicht het toe. dat we dit keer in 't bijzonder 31 Augustus op gewijde wijze herdenken. Het is alsof onze liefde nog toeneemt voor ons vorstenhuis, naarmate het kleiner is geworden. Met de bede, dat ons volk moge weder- kecren tot den Ileere, besluit ds. Gerth van Wijk zijn rede. Daarna wordt nog staande gezongen Ps. 133: „Dat 's Heeren zegen op Haar daal Vanwege den regen konden de kinder spelen Vrijdaamiddag op het terrein nabij de Paulus Potterstraat niet doorgaan. Dit uitstel is evenwel geen afstel. Op een gunstiger dag zullen de spelen voortgang hebben. HET ONGELUK BIJ SOESTDUINEN. Soest. Uit een nader ingesteld poli- tie-onderzoelc is gebleken dat de wielrijder die Woensdagnacht bij Soestduinen door een trein overreden en gedood is do 27-ja- rige ongehuwde bakkersknecht A. A. S. uit Utrecht. DE STIJGING DER GRAANPRIJZEN. Telegram van den Raad van Barneveld aan zijne Exc. den Minister van Econ. Zaken. Barneveld, 31 Aug. Naar aanleidiag van de stijging der graanprijzen waardoor de positie van den landbouw steeds moei lijker wordt is heden door del) gemeente raad van Barneveld met algemeene stem men besloten een telegram aan Z. Exc. den Minister van Economische Zaken te zenden van den volgenden inhoud: „Door de stijging van de graanprijzen wordt do positie van den landbouwer die in hoofdzaak bestaat van de pluimveehou derij en de varkensraesterij, steeds moeilij ker. Om deze reden vraagt de Raad van Barneveld, heden bijeen, met den grootsten aandrang volledige compensatie van de graanrechten", Reserve 3e klasse A. Amsvorde 3Soest 3 (12 uur). V.V.O.P. 2A.P.W.C. 3. Wij teekenen hierbij aan, dat dit uit gezonderd de eerste klasse alleen de klas sen zijn waarin Amersfoortsche voreenigin- gen uitkomen. 105 DODGE AUTO'S LANDEN, IN HOLLAND Het mag zeker als een unicum beschouwd worden dat de Dodgefabrieken per s-s. II- senstein 105 wagens naar Holland zond, terwijl per s.s. Körugstein nog 65 onderweg zijn. De Dodge is mede door den lagen prijs erg gewild in Nederland. Voor onze stad geeft Garage Motorhuis, gaarno alle gc- fwenschte inlidhtdngen. (Adv.) ZONDAG 2 SEPTEMBER. Hulzen, 301.5 M. N.C.R.V. 9.309.50 Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit de Zuiderkerk van de Ncd. Herv. Gemeente te 's Gravenhage. Voorganger: Ds. Jac. Poort, Ned. Herv. Predikant tc 's Gra venhage. Organist: W. H. v. d. Kaay Jr. Na beëindiging van den dienst tot 12.15: Gewijde muziek, te verzorgen door het Zuider kerkkoor, met afdeeling Meisjeskoor o.l.v. den organist der kerk, den heer W. H. v. d. Kaaü Jr. 6.005.50 Orgelspel door W. Knopers. Zang van een Dames-ensemble, o.l.v. Joh. Meyer. 6.506.00 Inleidend orgelspel. 6.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (H.V.)-Park- kerk, Ger. Brandtstraat 26, Amsterdam. Voor ganger: Ds. J. J. Buskcs Jr., Geref. Predikant |(H.V.) ,te Amsterdam-Zuid. Organist: W. Kno pers. Na beëindiging van den dienst tot 7.45: Orgelspel door W. Knopers. K.R.O. 8.309.30 Morgenwyding door Kapelaan Ant. M. Jansen. „Een doode werd uitgedragen". 12.151.00 Lunchconcert door dc K.R O.-Boys o.l. V. Piet Lustcnhouwer. 1.001.20 „Hoofdzaken uit de Geschiedenis van de hedendaagschc Lichaamsoefeningen", door Adr. de Voogd. 1.201.45 Concert door de Stafmuziek van het le Regiment Infanterie te Assen o.l.v. Kapel meester S. P. van Leeuwen. 1.451.50 Gramofoonmuziek. 1.502.10 Ver\olg concert. 2.102.30 Boeken en Schryvers. „Turandot" van Jan Engelman, door W. Nicuwenhuis. 2.303.00 Vervolg concert. 3.003.15 Gramofoonmuziek. 2.154.00 Concert door orkest o.l.v. Johan l._r- ritsen. 4.005.00 Zickenlof uit Bloemcndaal. 7.458.00 Gramofonmuziek. 8.009.00 Tuin-Concert door de Koninklyke Mili taire Kapel o.l.v. A. C. van Leeuwen. (Aanslui ting met de Dierenuin te Den Haag). 9.009.05 Nieuwsberichten van het persbureau Va* Dias. 9.059.25 „Het Karakter der klassieke opvoe ding", door Dr. W. M. A. v. d. Wijnperse. 9.25—1CL15 Vervolg concert door de Koninklyke Militaire Kapel, 10.1510.20 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias. 10.2010.40 Gramofoonmuziek. ■10.4011.00 Epiloog door het klein-koor o.l.v. Jos. Hi Pickkers. Kalundborg, 1261 M. 12.20 Concert. 4.20 Concert door harmonie-orkest. v 6.20 Gramofoonplaten. 1 3.35 Concert Omroeporkest o.l.v. Reesen. 10.10 Zang. 10.40 Vervolg orkestmuziek. 11.2012.50 Dansmuziek. Parijs (Radio Paris) 1648.4 M 7.20 Gramofoonplatcn. 10.30 Orkcstconccrt. 11.50 Orgelconcert. 12.40 Gew'ude Muziek (Gr. pl.). t.05 Gramofoonplaten. 1.20 Concert door orkest. 1.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert. 7.20 Circus Radio-Paris. 4.20 Music-hall-prograroma 10.50 Dansmuziek. MAANDAG 3 SEPTEMBER. Huizen, 301.5 M. N.C.R.V. 8-008.15 Schriftlezing en Meditatie. 8.15—9.30 Morgenconcert (Gr. muz.). 10.3011.00 Morgendienst, te leiden door Ds. W. J. v. Lokhorst, Ned. Herv. Predikant, te Hilver sum. 11.0011.20 Lczc^ van Chr. lectuur. 11.30—12.00 ZangJ laten. 12.1512.30 Orkestmuziek. 12.30—2.00 Orgelconcert door Jan Zwart, uit dc Luthcrschc Kerk, Kloveniersburgwal, te Amster dam. 2.00—2.35 Uitzending voor scholen. „Israel's Hei ligdom" door den heer Jac. W. van Voorst, Cus tos van het Bijb. Museum te Amsterdam. 2.353.15 „De Rozen in den tuin", door den heer A. J. Herwig. te Bussum. 3.153.45 Gramofoonplatenhnlfuurtje. 4.006.00 Biibelezing door Ds. K. van Anken, Geref. Predikant le Delft. Zang: Mej. C. de Ja ger. Begeleiding: M. F. Jurjannz. 5.006.30 Concert: Annie Hermes, alt; Suze Wintcrshoven, piano: Eduard Bicle, cello. 6.30—6.58 Vragenuurtje. 7.007.10 Persberichten van het Ncd. Chr. Pers bureau. 7.10—7.30 Onze opname-npparatuur op 31 Augus tus j.l. by het Groot Residcntie-Sladionconccrt op het Sportterrein Houtrust, te 'a Gravenhage, waaraan pl.m. 1500 personen hebben medegewerkt. 7.208.00 Vragenuurtje. 8 00l0.30Concert door dc Arnhcmsche Orkost- verecniging o.l.v. H. J. Manks. Soliste: Julie ManksHeetveld. sopraan. 9.00—9.30 Spreker: Mr. J. Kunst, to 's Gravenha ge, Indisch musicoloog. Onderwerp: Indonesi sche muziek". 9.3010.30 Tweede gedeelte van het Concert. 10.00 Persberichten van het Persbureau Vaz Dias tc Amsterdam. 10.30 Taptoe van Tamboers en Pijpers der Kon. Ned. Marine, ter gelegenheid van den Marinedag, uitgaande van de afdeeling 's Gravenhage van het Nationaal Jongeren Verbond. Hierna gramofoonplaten met enkele gedeelten uit de dien middag gehouden byeenkomst In het Kurhaus te Scheveningen. waar o.a. Z. E. do Mi nister van Defenise. Mr. Dr. L. N. Deckers, Prof. Jhr. Mr. B. C. de Savornin Lohman cn de Kapi tein ter Zee J. Th. Furstner het woord voerden. Gramofoonplatcnconcert. Hilversum, 1875 M. V.A.R A. 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwyding. V.A.RA. 10.15 „Ouwe Jut". Een zeomansschets van P. Verhoog, \-oor de dragen door Carel Ryken. 10.30 Dc Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 11.00 „Dc moedwillige verkenskpp"» Een schets Donderdagmiddag is te Baarn het vier- tiaagsch tennistournooi begonnen onder leiding van den heer II. J. Munzebrock. Het aantal deelnemers is dit jaar aanzienlijk minder dan vorige jaren. De volgende aantallen dames en hoeren nemen dezen keer aan het tournooi deel dames-enkelspel 12, dames-dubbelspel li, iheercn-enkelspel 26, heeren-dubbelspei 22, gemengd dubbelspel 28. Dames-enkelspel: Mevr. M. Meckel sl. mej. E. van Marle 6-0 6-1. Mevr. R. de Brauw 6l. mej. C. Fabius 6-1 7-5; Freule van Randwijck sl. Mej. T. van Marle 6-4 6-2. le ronde: I-Ieeren-enkelspel: P. F. W. Baron van ;Till 6l. R. dc Bussy 6-0 6-1; J. G. van Manen sl. B. J. Slingenberg 8-6 6-4; B. E. Kocnde- rink sl. M. Frowein 2-6 1-1; H. Heldring sl. C. L. llecker 6-3 6-3. 2e ronde: P. F. W. Baron van Till 6l. K. Fabius 6-0 {3-2. Gemengd dubbelspel. mej. T. van MarleJ. G. Schölvinck sl. freule A. de JongeH. Slingenberg w. o.; mej. I. v. d. Horst—jhr. R. de Brau* sl. mej. C. Fabius—C. P. C. FabiU6 7—5 6—1 Voetbal. UIT DEN U. P. V. B. Zondag neemt de competitie een aanvang. 10.00 Kerkdienst uit de Groote of Michaels Kerk (Ned. Herv. Kerk) te Zwolle. Spreker: Ds. J. F. Kruyt. Ned. Herv. Pred. to Zwolle. Organist: de heer J. Steenstra (plaatsverv.). A.V.R.O. J2.01 12.30 Filmpraatje door L. J. Jordaan. 12.302.00 Lunchconcert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Troep. 2.00—2.30 Boekenhalfuur. Dr. P. H. Ritter Jr. be spreekt den nieuwen dichtbundel „Porta Nigra" door H. Marsman. 2.303.00 Pianorecital door Daisy Guth, pianiste van 13 jaar. 3.00—4.30 Aansluiting met het Kurhaus te Sche veningen. Matinée door het Residentie-orkest o.l. v. Ignaz Noumark. Solisten: Ré Koster, sopraan cn Jaap Stotyn, hobo. Pauzevulling uit de studio. 4.305.00 Gramofoonmuziek. V.A.RJl. 5.01 Men vraagt! en wy draaiengramofoon platen, waarom gevraagd is. 6.30 Orgelspel door Cor Steyn. Negermclodioën. 6.00 Sport van den dag. 6.20 Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 7.00 Stryders van voorheen. Wladimir Ujitsch Lenin (22 April 187021 Jan. 1924). Lezing door J. W. Matthyscn. 7.20 Orkest o.l.v. Hugo de Groot. A.V.R.O. 8.018.15 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.15±9.00 Aansluiting met het Kurhaus te Sche veningen. liet Residentie-orkest o.l.v. Ignaz Neu- mark. Soliste: Jo Vincent, sopraan. 9.009.15 Radio-journaal. 9.159.30 W. Vogt: „Hot gety is gunstig". 9.30—9.40 Optreden van Grcte Keller met eenige leden van Kovacs Lajos' Band. 9.4010.00 Causerie door Ernst Claes. „Hoe ik leerde vertellen". 10 00—10.10 Grcte Keiler met eenige leden van het Kovacs Lajos-orkest. 10.1011.15 Kovacs Lajos en zyn orkest. Tus- sehenspel vnn discomuziek. 11.1512.00 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Gcr- harz.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 10