DANS Radioprogramma OCCASION IBACH PIANO Keest HULDIGING VAN WOUTER HUTSCHENRUYTER Advertentiën VRIJDAG 7 SEPTEMBER Huizon, 301.5 M. K.R.O. 8.009.15 Morgenconcert. 10.00 —11.80 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.151.15 Lunchconcert door Iwan Schustow cn zün Russische Kapel. I.151.45 Gramofoonmuziek. 2.00—3.00 Richard Strauss-Programma. 3.00—4.30 Zang en Cellorecital, m.m.v. Lisa Frank sopraan en Co: de Wilde, cello. 3.30—4.00 Gramofoon-Intermezzo. 4.305.00 Gramofoonmuziek. 5.005.S0 Landbouwcrisiswetten en besluiten! door Th. Arts. Onderwerp: „De aardappelsteun". 5.306.00 De Kro-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. fi.OO6.15 Gramofoonmuziek. 6.157.00 De Kro-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 7.157.S5 „Oude cn nieuwe gevelsteenen", door Joh. Schwencke. 7.358.00 Gramofoonmuziek. 8.008.30 Concert door orkest o.l.v. Joh. Gerritsen 8.308.35 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias. 8.359.20 Concert door orkest o.l.v. Johan Ger ritsen, m.m.v. Hcnriette Bosmans, piano. 9.209.50 Aansluiting met Heck's Lunchroom te Arasterdam. 9.5010.30 Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 10.3010.35 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias. 10.3511.15 Aansluiting met Ileck's Lunchroom te Amsterdam. II.1512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1S75 M. V.A.R.A. 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A R-A. 10.15 „De werkman". (Alie van Wyhe-Smeding.) Voordracht door Adolf Bouwmeester. I 10.30 Orgelspel door Joh. Jong. 11.00 „De student". (Alie van Wijhe-Smeding). Voordracht door Adolf Bouwmeester. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.45 Vroolu'ko plaatjes. A.V.R.O. 12.01—12.30 Gramofoonmuziek. 12.302.30 Lunchconcert door Kovacs en zijn or kest. Tusschenspelen van de draaitafel. 2.303.00 Voordracht door Ank van der Moer. 3.004.00 Attentie voor Mr. Pick-up! V.A.R.A. 4.15 Gramofoonmuziek. I.30 Na schooltijd. Frans Nicnhuys vertelt voor de grootero kinderen. 5.00 Een kruistocht door veel gevraagde opera's. (Gramofoonmuziek). 5.56 De nieuwe knipcursus. 6.01 Flicnova. Medewerking van: De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst; Klein-Ensemble »1 v. Frits Bakels. De Notenkrakers, o.l.v. Daaf Wins. 7.30 De 16-September-bfctooging. 7.57 Herhaling van S.O.S.-berichtcn. A.V.R.O. 8.30±10.15 Aansluiting Kurhaus te Schevenin- gen. Het Residentie-orkest, o.l.v. Carl Schuricht. Koor van do Mij. tot Bevordering der Toonkunst, Den Hang. Solisten: Di Moorlag; Suzc Luger Louis van Tuldcr cn Willem Ravelli. V.P.R.O. 8.01 Lezing: Geloof en Blijdschap. Eerste voor dracht. Spreker: Ds. Visser, Nieuw Helvoet. 9.00 (In dc pauze van het Kurhnus-conccrt) Cursus: Internationaal Verbond voor Vrijzinnig Christendom en Geloofsvrijheid. Eerste vooi dracht: Het 11de Congres van Vrijz. Godsdiensti- gen, Kopenhagen 1934. Spreker: Dr. W. R. M Noordhoff, Arnhem. 10.15 (na afloop van het Kurhausconcert) Persberichten-Vaz Dias. Persberichten Vrijzinnig Godsdienstig Persbureau. ±10.30 Lezing: Een filmwerk van geestelijke ver fijning. „Bcrkely Square". Spreker: L. Willink, Voorburg. V.A.RA. 11.01 Jazz-Muziek. (Gr. platen). II.30 Populaire Gramofoonmuziek. Brussel (Vlaamschc uitz.) 821.9 M 12.17 Gramofoonmuziek. 1.20—2.20 Orkcstconccrt. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Concert door orkest. 8.20 Gramofoonpiaat. 8.23 Symphonieconcert van werken van Ivo Mo tclmnns, m.m.v. solisten. 9.30 Concert Omroeporkest. 10.2011.20 Gramofoonmuziek. Brussel (Franschc uitz.) 483.9 M 12.15 Concert door Salonorkcst. 1.20 Gramofoonmuziek, met zangintermezzo. 5.15 Concert door orkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang door Stany Paillot. 8.20 Concert door Omroeporkest m.m.v. zang. 9.35 Vervolg concert. 10.20 Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. ,11.20 Gramofoonpiaten. 12.20 Orgelconcert door Dom Gregory Murray. 12.50 Concert door orkest. 1.35 Concert door orkest. 2.20 Concert door Band. 3.20 Gramofoonpiaten. 4.50 Concert door orkest oJ.v. E. Colombo. 6.50 Concert door Mannenkoor, m.m.v. solisten. 7.20 Concert door orkest. 8.20 Promenadeconcert door orkest o.l.v. Sir Henry Wood, m.m.v. solisten. 10.40 Dansmuziek (Gr.pl.), 10.5012.20 Dansmuziek. Alls bijzondere gelegenheid bieden wij aan een zeer mooie moderne eikenhout, kruissnarig, enz. Het in strument wordt met vijf jaar garantie geleverd, desgewensclit op termijnbe taling. Firma R. VAN DEN BURG, AMERSFOORT. Amh.straal. DcutBchlandscndcr, 1571 M 9.20 Zang, o.l.v. Stumme. 12.15 Concert door orkest. I.15 Gramofoonpiaten. 3.35 Gramofoonpiaten. 9.20 Gramofoonpiaten. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert door strijkorkest. 3.50 Concert door orkest o.l.v, Mahler m.r piano. 8.50 Concert door Band, m.m.v. saxofoon. 9.45 Concert door orkest. 10.50 Concert door kwartet. II.2012.50 Dansmuziek. Parijs (Radio Paris), 1648.4 M. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.05 Gramofoonpiaten. 8.208.50 Gramofoonpiaten. 10.3511.50 Orkestconcert. 12.202.20 Concert dóór orkest, m.m.v. zang. 7.35 Gramofoonpiaten. 9.05 Operamuziek. 10.50 Dansmuziek. DE VOLKSRAAD. Batavia, 5 Sept. (Anèta). BIJ de beant woording van de debatten in eersten ter mijn merkte de regeeringsgemachtigde voor financiën, de heer De Leeuw, directeur van het departement van financiën, op, dat moet worden verwacht dat de bezuinig ng voortvloeiende uit het gewijzigde pensioen reglement, eerst op langen termijn effect zal 'doen zien. Deze bezuiniging is eerst na ver schillende jaren te bereiken en beduidt een belangrijke besparing op de pensioenen. Een al te ver opvoeren van den leeftijd*- grens zou bezwaren kunnen opleveren. Dit bezwaar treedt echter bij deze voorstellen niet op. D a g e I Ij k s: City Theater. Vertooning van „De wan delende Jood." Voorstellingen; 's Zaterdags om 2.30, 6.15 en 8.30 uur n.m 's Zondags om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur n.m. Dagelijks matinée, 2.30 uur n.m. Overige dagen 8.10 n.m. Museum Fléhite, Westsingel. (Uitgezon zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos Vereeniging. Hegcntesselaan. lederen dag van 8 uur Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Muurhuizen 9. R K. Leeszaal. Nieuwstraat 24. Leeszaal Handelsregister. Arnh weg 23. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50 5 tot en met 8 September, Pr. Frederik laan, bij het Jongenshuis, Veiligheidslaan van de K.N.A.C., van 8^— 12J4 en van V/i —6 uur 6 September. Muziektent Plantsoen Zuid, Concert van de Mondaccordeonvcrceniging D. V. V. 8 uur n.m. 7 September, Toonzaal Sierkunst, voor dracht van mevr. v. d. Schrieck over di wederopbouw van de abdij van Kgmond voor het Amersf. Kunstenaarsgdd»uur. 12 September. Princess Room. Ledenver gadering van de Ned. Reis Vereeniging. 8 uur n.m. 12—15 September Markthal Groote ten toonstelling van bloemen, groenten en fruit 13, 14 en 15 SepL Amicitia. tooncelavond van „Het Schouwspel", opvoering van „Dc hui zen van den weduwnaar", 8 uur. 18 September. Amicitia, bijeenkomst der Vereen, v. Huisvrouwen, 2J4 uur. 19 September. Amicitia. Opvoering van „Boefje." 8 uur. 26 September. Amicitia. Vcrcenigde Schouwspelers, opvoering van „De Rozen krans", 8 uur. 27 September. Amicitia. bijeenkomst der Vereen, v. Huisvrouwen, 8 uur. 3 October. Amicitia. Abonnernentsvoor- stelling van Fritz Hirsch' operette „Wir Walzen im Himmel hinein. 4 October. Markthal. Filmavond van het Ned. Vak Verbond. 8 uur. 5 October. Amicitia, blindenconcert. te geven door Kandervelden (piano), 8 uur 6 en 7 October. Int. School voor Wijsbe geerte. Conferentie Ver v Vrouw enbolan gen en gelijk Staatsburgerschap G21 October. „De Poth." Amersfoortsche Kunstkring. Tentoonstelling van werken van Jhr. A. W. den Beer Poortugaal. 8 October. Amicitia, bijeenkomst der Vereen, v. Huisvrouwen, 2^ uur. 11 October. Amicitia. Nut van 't Alge meen. Voordrachtavond Charlotte Kohier „Het Bal." 12 October. Ned. Protestanten Bond. Voordrachtavond Kommer Kleijn 13 October. De Valk. Toogdag van de A. R. Jongeren Actie. 13 en 14 October. Int. School voor Wijs begeerte. Weekeind-Studieconferentie van den Vrijz Dem. Bond. 20 October. Amicitia. A.D.V.E.N.D.O.-op voering van „Vlammen." UTRECHT. 5 en 6 Sept. Stadsschouwburg Grand Theatre Operette Gezelschap Opvooering van „In pyama." 8 uur n.m. 7 September. Stadsschouwburg. Optreden van het Westminster Koor. 8 uur. 8 en 9 September. Stadsschouwburg. N.V, Het Hollandsch-Tooncel, opvoering van ..De Spaanschc Vlieg", S uur. DE VEILIGHEIDSLAAN. Slechts 63 wagens ineens goed gekeurd. Gisteren zijn in totaal op de veiligheids- laan alhier 183 wagens gekeurd. Hiervan waren er slechts 63 direct geheel goed; 04 werden op een of meer ondcrdeelen afge keurd, terwijl de toestand van 123 wagens totaal onbevredigend was. EEN GEMENGD KOOR VAN JACOB HAMEL. Blijkens een elders in dit blad geplaat ste advertentie zal te dezer stede een ge mengd koor onder leiding van Jacob Ha mel worden opgericht. Voor verdere bij zonderheden verwijzen wij naar de adver tentie EXAMENS. Voor het te den Haag gehouden examen voor coupeuse slaagde mej. J. Klok, al hier. AUTOMARKT Op de automarkt alhier zijn gister-avond 207 wagens aangevoerd. ERNSTIGE BOTSING OP DEN HOOGEWEG. Onvoorzichtig wielrijder de oorzaak. Gistermorgen is op den Hoogeweg een motorrijder tegen een bejaarden wielrijder gebotst, doordat deze laatste den rijweg overstak van het eenc deel \an het fiets pad naar het aan de overzijde van den weg gelegen andere deel, zónder te zien of er geen snelverkeor naderdp. Hoewel de motorrijder nog uit alle macht remde, was een botsing onvermijdelijk. De wiel rijder werd tegen den grond gesmakt en met een hersenschudding opgenomen. Ook de motorrijder werd gewond. Zijn duopas sagier kwam met den schrik vrij. Het rij wiel werd totaal vernield; de motor, die bij onderzoek volkomen in orde bleek te zijn, was slechts licht beschadigd. De bei de gewonden zijn naar het St. Elizabeth's Gasthuis overgebracht. Ziehier wederom een vrij ernstig onge val tengevolge van groote onachtzaamheid van een wielrijder. Wanncei; zal deze groep weggebruikers eens ervan doordron gen zijn dat ook zij behooren uit te zien?? DE 40-JARIGE S.D.A.P. Dc historie van do plaatselijke aideeling De afdeeling van de S.D.A.P. werd 40 jaar geleden oDgcrichi in een perceel, staande in het z.g. „Heerenpoortje", t.o. de Heeren- 6traat, dat des tijds werd bewoond door wijlen den heer Dirk Troelstra. Met zijn broer, de latere leider van de S.D.A.P., Pic- ter Jelle Troelstra, voerde deze hier in de gemeente de eerste propaganda. De strijd ging toon tegen de z.g. vrije socialisten, aan hangers van Domela Nieuwenhuis. die vrij veel invloed had. Een bekende figuur was in die dagen de hoor Marcus van Gelder. Oudere Amersfoortcrs herinneren zich nog wel zijn colporteeren met „Recht voor Al len", dat hem dikwijls in aanraking met de politie bracht. Kort na de oprichting vertrok de heer Dirk Troelstra uit Amersfoort Voor de jon ge afdeeling bcteekende dit een groot ver lies omdat naast den voorzitter, de heer Welvaart, Dirk Troelstra „het overige ge deelte" van liet bestuur vormde. Veel steun ondervond men in de eerste dagen van de afdeeling Utrecht. De leden van de afdeeling Amersfoort woonden vele vergaderingen in de Bisschopstad bij. Het duurde geruimen tijd, vóór de S.I) A. P. invloed kreeg in de vertegenwoordigende lichamen. Met behulp van de liberalen werd in 1915 de heer J Hofland als raadslid ge kozen, waarmede de eerste S.D.A P.'er zijn intrede deed in den Raad In 1917 volgde de heer J. Overeein en in 1919, toen de ge meenteraadsverkiezingen voor het eerst on der het stelsel der evenredige vertegenwoor diging plaats vonden, bestond de S.D.A.P. fractie uit 6 leden. A.s. Zaterdag zal het 10-jarig bestaan worden herdacht met een receptie in het Volksgebouw. De feestavond wordt gehou den in Amicitia. Zondagmiddag hoeft op het terrein van den Arbeiderssportbond een kinderfeest plaats, waaraan de A.J.C. medewerking ver leent. EEN BOTSING TUSSCHEN DRIE AUTO'S Afcchoi in het spel. Gisteravond heeft op den Iloogeweg een aanrijding plaats gehad tusschen drie auto's. Deze aanrijding heeft als volgt plaats gevonden: Geheel rechts van den weg stond een onverlichte auto, waarop reeds door de politie een rood licht was geplaatst; achter deze auto kwam van de richting der stad een auto, welke stopte achter den stilstaanden wagen. Achter deze tweede auto kwam met groote snel heid een derde aanrijden, welke tegen de tweede opreed, waardoor deze weer tegen den eersten wagen opbotste. Alle drie de auto's werden min of meer beschadigd. Te gen den bestuurder van de derde auto werd proces-verbaal opgemaakt terzake het besturen van een motorrijtuig zonder daartoe als gevolg van alcoholgebruik in staat te zijn VOOR SLECHTHOORENDEN Men verzoekt ons opname van het volgen de: De Vereeniging tot bevordering der belan gen van Slcchthoorenden vestigt de aan dacht op de te geven lipleeslessen voor 6lechthoorendo kinderen en volwassenen. Elk slechthoorend kind boort op een school voor S. H. Dit is echter nog alleen mogelijk oor de groote steden. Maar kleinere plaat een kunnen zooals Leeuwarden dit jaar be gint, een klasse vormen voor uitsluitend S. H kinderen, ook door liplees lessen kan er eel bereikt worden, het S. H. kind normaal te ontwikkelen. Voor volwassene is het een prachtig hulpmiddel, voeling te blijven hou den met hun omgeving. NIEUWE TELEFOONCELLEN. Naar wij vernemen, zullen op Donderdag 13 September 9 uur 's morgens wederom twee openbare telefooncellen in dienst wor den gesteld. Deze zijn geplaatst aan de Oude Soesterweg tegenover de Ned. Herv. Kerk, en aan de Vermeerstraat hoek An ion Mauvestraat. BURGERLIJKE STAND. 5 September. Geboren: Johannes \Villem, z. van Willem van den Brink en Johanna Jans; Johanna Elisabeth, d. van Marinus Johannes van Groenestein en Sophia Antonia Bouman. Getrouwd: Wilhelmus Berg en Pleuntje Romeijn. Nicolaas Floor on Miona Pothof. Eduard Herbert Hans Katsch en Paula Sittko. Overleden: Johannes Josephus Welp, 46 j., echtgenoot van Bastiana Machielsen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) DE JEUGDHERBERGEN EN DE HOTELS. Geachte Redactie, Wederom heeft in uw blad een artikel gestaan over de jeugdherbergen cn de ho tels. Door verschillende omstandigheden zijn wij eerst thans tot het besluit gekomen nader op dit artikel in te gaan. Wij ver zoeken u beleefd ons standpunt ook in uw blad een plaat6 to geven. Voorop wordt herhaald, dat geen enkele koffiehuis-, restaurant- of hotelhouder be zwaar heeft tegen het principe van de jeugdherberg. Integendeel, het is een nuttig instituut; echter met deze 6trikte. reserve, dat het alleen dienst doet aan de jeugd, dus aan zulke jonge personen, die toezicht noodig' hebben als zij hier of daar verblij ven. Het is dus eigenlijk al te dwaas, dat personen, die den meerderjarigen leeftijd reeds of reeds lang hebben bereikt, nog plaats kunnen vindon in de jeugdherberg; daarvoor mag deze instelling niet dienen, fn een goed opgezette gemeenschap, waar men begrijpt elkanders belangen te moeten dienen cn niet behoorlijke belangen vun medeburgers te moeten aftuigen, mag geen plaats worden gegeven aan de opvatting, dat de jeugdherberg ook als restaurant- of hotelgélègcnbeid moet dienen voor perso- len, die zonder eenig bezwaar onderdak kunnen vindeu in de inrichtingen welke uit het particulier initiatief met particulier vermogen zijn opgericht en de broodwin ning vormen van een zeer talrijke catego rie van medeburgers. De N. J H C. geeft toe, dat inderdaad tal- ij ke personen, wier beurs het toelaat el ders onderdak te vinden en dio zeker niet *le zorg en het toezicht van oudere personen behoeven in de jeugdherbergen verblijven Dit is moeilijk goed te praten. Het eenige argument, dat de N .1 H.C. er voor weet te vinden is, dat het °en bizondere liefhebberij s van sommige personen om op zeer primi tievé wijze in de vacanties te verblijven In 'nrirhtingen waar men misschien zonder hoord en in zijn overhemd aan tafel kan zitten en waar men dan genieten kan van het z.g trok kersleven Welnu, deze bizon dere liefhebberij behoeft natuurlijk niet verboden te worden, maar wol kan ieder een eischcn, dat zij dan ook betaald wordt geheel cn uitsluitend uit de zakken van hen, die deze liefhebberijen er op na hou- ren; daarom is dc jeugdherberg niet de plaats voor hen. Fc oudere personen die nen voor deze liefhebberij dan maar hun eigen inrichting te stichten en te onderhou den. Dc jeugdherbergen toch genieten van alle kanten steun, ook uit de Overheidskas sen, omdat het principe er van toejuiching verdient. Maar, als deze inrichtingen voor personen met zonderlinge liefhebberijen eveneens worden opengesteld, dan profitee- en deze liefhebbers ook van den steun die door andwen en uit de Overheidskassen worden verstrekt en deze ondersteuning wordt dan tevens betaald uit de zakken van hen, dio dc inrichtingen exploiteercn welke van deze jeugdherbergen een ernsti ge en ergelijke concurrentie ondervinden. Ziedaar geachto redactie, waarom wij ons tegen de N.J.H.C. zullen blijven verzetten, zoolang zij haar instituten niet zuiver weet te houden van dc 6metten die er thans aan kleven. De jeugdherberg zij uitsliutend be stemd voor kinderen althans jeugdige per sonen, die toezicht van geleiders, etc. noo dig hebben. Dit aantal geleiders dient dan in behoorlijke verhouding te zijn tot het aantal onder hun hoede verkeerenden. Nim mer echter mag de jeugdherberg een ge subsidieerd en gesteund instituut zijn, dat aan den particulieren restaurant- en hotel houder onverdiend het brood uit den mond neemt. De Vereeniging voor Vreemdelingenver keer hier ter plaatse heeft door haar motie op de laatste algemeene vergadering te Groningen goed werk gedaan. De Neder- landsche Bond van Koffiehuis-, Restau ranthouders en Slijters heeft alle Provin ciale Staten van Nederland op het bestaan de misbruik van de jeugdherbergen gewe zen. Thans heeft de zusterorganisatie Ho- recaf in haar orgaan van 1 September j.t. eveneens haar stem doen hooren, precies in denzelfden geest als waarin ondergetee- kende zich vroeger reeds meermalen heeft geuit cn met ongeveer dezelfde argumenten als hierboven nog weer worden saamgevat. Het publiek dient goed te begrijpen, dat wij niet tegen een goede zaak zijn, maar deze zoo zuiver mogelijk willen houden en dat wij strijden tegen een besmetting welke aan dit nuttig instituut is gaan kleven. Wij danken u zeer voor de verstrekte plaatsruimte en verblijven, hoogachtend, B. H. MEEUWESSE, voorzitter von de afd. Amersfoort on lid van het hoofdbestuur van den Nederl. Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters. Hervattin? a AB lessen /anaf heden privé Inschrijving clubiesscn te Amersfoort vanaf 15 September Hoogo Naarderweg 21. Telefoon 555. ANTON VERHOEKS. Prof. de danso v. Casino en Grand Hotel Kurhaus te Noordwijk. A.V.R.O. EN CONCERTGEBOUW. Nieuwo winterplannen. Naar bot Hbld. meldt, heeft de Avro ook voor het komendo seizoen bet contract met het Concertgebouw te Amsterdam ver nieuwd, zoodat de symphoenie-concerlcu, enz. weer uitgezonden zullen worden. In den loop van het seizoen zal onder lei ding van Nico Treep het Avro-orkcst een Mozartcyclus geven, met medewerking van vermaarde solisten. Speciale aandacht zal voorts worden go- wijd aan het radiotooneel, onder leiding van Kommer Kleijn; zoo is in overleg met den heer P. H. Ritter Jt. een 6erie hoorspelen ontworpen, welke bekende passages en ge sprekken uit de oude en nieuwe Nederland- sche litteratuur dramntiseeren. Een lezingen cyclus zal de vraag behan delen: Waar gaan wij heen?, het onderwerp vormt daarbij natuurlijk de nood der tijden. Voor de concerten wordt met vele voor aanstaande solisten onderhandeld, o.a. zijn reeds geëngageerd Harold Bauer en Giese- king. In den loop van het seizoen zal in den vorm van een cyc!us een overzicht gegeven worden van de piano-litteratuur, waardoor lijn wordt gebracht in de pianorecitals. Eigen reportage-wagen. Ten 6lotte wordt nog gemeld, dat dc Avro ook weer de noodigo aandacht aan het ra diojournaal gaat besteden Tot dat doel is een speciale auto besteld met een eigen kortegolfzender, zoodal men bij de radiore portage onafhankelijk wordt van elke stroombron, behalve dan van de meegevoer de accu's. Met den kortegolfzender kan steeds contact verkregen worden met den naast- bljzijnden ontvangpost, vanwaar dan vla een telefoonlijn zoo noodig verbinding met de 6tudio kan worden verkregen. Voorts heeft de auto een vciligen uitkijkpost voor een „ooggetuige". Over een paar maanden zal de nieuwe Avro-auto in gebruik worden genomen en des Zondagsavonds zullen we de resultaten mogen hooren! Londen Berlijn Parijs Brussei Zurich Kopenhagen Oslo Stockholm New York Mnaan Praa2 OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Niet Off. 5 Sept. 6 Sept. 12 uui 7.30 7.29% 57.95 28.10 9.73% 9.73% 34.67 24.65 48.21 48.22 22.55 22 62% 26 55 36 70 37.50 37 65 1.45% 1.4SV 12.69 12.68 6.15 6.15% Medegedeeld door de Rotterd. Bankvereen DE NEDERLANDSCHE BANK. Beleening op effecten 3 Voorschotten in rekening-courant 3 De huldiging van Wouter Hutecïienruy- ter, ter gelegenheid van zijn 75sten verjaar dag is thans bepaald op Zondag 9 Septem ber des namiddags van 34.30 uur in de zaal van den Haagechen Kunstkring, Lan ge Houtstraat 7 te 's-Gravenhagc. Zij. die den heer Hutschenruyter wen- schen toe te spreken, worden verzocht hier van mededeeling te willen doen aan den heer S. Swaap, Steyin6traat 169, Schevenin- gen. EEN HANDSCHRIFT VAN GOETHE. In de nalatenschap van den journalist Friedrich von Suckcw,'stichter en hoofdre dacteur van het te Stral6und verschijnende blad „Sundine". heeft men een handschrift van Goethc gevonden Het is uit 1815. Goe« the reisde in dat jaar langs den Rijn en vertoefde te Anderna.ch, waar hij kennis maakte met den militairen commandant Friedrich von Sucknw. Goethe heeft, ter herinnering aan dit bezoek, den comman dant een albumblad geschonken, dat thans openbaar gemaakt kan worden. Het hand schrift zal in het gemeentelijk archief van Stralsund bewaard blijven EIERMARKT BARNEVELD. Aanvoer 1.110 000 eieren. Prijzen wit 3.253.60; bruin 3.604.10; eenden eieren 2—2.40. Handel vlug. Ondertrouwd; J. H. y. d. HORST den Haag cn J. O. F. VAN SCHAIK. Leusderweg 43 Amersfoort. Kerkelijke inzegening heeft plaats Dinsdag 25 Sept. a.s. des n.m. 2 uur in de St. Joriskerk, Hof. Amersfoort. 6 Sept. 1934. Ontvangdag Dinsdag 13 SepL 's avonds van 7—9 uur Avenue Concordia 105, Rotterdam. Onde rtrou wd: DICK EYSINK en Ï4ATHY HANIKA. Huwelijksvoltrekking qfp Donderdag 27 September a.s. Amersfoort. 6 Sept. 1934. Arnihemscheweg 25. Zuidsingel 32 Thuis 22 Sept. van 35 uur Zuidsingel 32. Toekomstig adres: Barchman Wuytierslaan 27.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 3