AMERSFOORTSCH DAGBLAD Maandag 10 September 1934 33e Jaargang No. 61 DERDE BLAD HET DRAMA TE HAARLEM A. C. R. DREESMANN 80 JAAR EXTRA HULP AAN WERKLOOZEN UIT DE STAATSCOURANT ENORME HAGELSCHADE TE HAAMSTEDE BALLONNENWEDSTRIJD TE ROTTERDAM Ir. Dr. A. R. VAN LINGEf MOORD TE HOOFDDORP? O.S.P.-V OORZITTER STAAT TERECHT De aangehoudene heeft bekend het meisje ie hebben geworgd Haarlem, 8 Sept. Zaterdagmiddag is de dader van den moord op de 18-jarige mej. E. W. in de Anegang, de 21-jarige A. T. Oos terhof, van Zwolle, waar hij zich bij de po litie had aangemeld, naar Haarlem overge bracht. De waarnemende commissaris van politie, de heer M. Woud, heeft hem onmid dellijk in verhoor genomen, waarbij O. wei gerde iets te zeggen. Des avonds is het ver hoor voortgezet en tenslotte gaf O. toe, het meisje met voorbedachten rade te hebben vermoord door haar met een doek te wor gen. Hij wilde echter niets loslaten over de beweegredenen van zijn misdaad. Hij wist, dat de ouders van het meisje Donderdagavond niet thuis waren. Vermoe delijk heeft het meisje hem zelf binnenge laten, waarop hij met haar naar boven ging cn haar van het leven beroofde. Hij is daarop eerst naar beneden gegaan cn heeft de winkelkassa, waarin zich slechts drie gulden bevond, geleegd. Na het elec- trische licht door het losdraaien der stop pen te hebben uitgeschakeld, ging hij weer naar boven en heeft daar uit een kast in de kamer, waar het slachtoffer lag, een geldkistje met honderd gulden en een acte- tasch meegenomen. Daarna heeft hij papier in de kast in brand gestoken met de bedoe ling, de sporen van zijn wanbedrijf uit te wisschen. De achterwand van do kast, die is door gebrand, vórmde de- afscheiding met een trap naar de bovenverdieping, waar twee kinderen van 14 en 5 jaar lagen te slapen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat door do ontdekking van den inspecteur van politie, die rook waarnam en zich naar boven heeft begeven, het leven van deze kinderen is gered. De dader is reeds eerder met de justitie in aanraking geweest wegens diefstal. Hij heeft te Zwolle in een courant zijn portret met signalement gezien en dit heeft hem aanleiding gegeven, zich bij de politie aan te melden. De politie te Haarlem heeft de meest vol ledige medewerking genoten van de politie te Amsterdam, Zeist en Zwolle. Heden wordt de heor A. C. R. Dreesmann, een der stichters van de firrna Vroom cn Dreesmann, tachtig jaar. Hij werd in 1854 geboren in het plaatsje Haselünne, in het destijds nog bestaande Koninkrijk Hannover, waar hij het gymna sium bezocht. In verband met do annexatie van. Hannover door Pruisen, trok hij naar het buitenland en vestigde zich in 1S71 te Amsterdam, waar hij zich toelegde op den handel in manufacturen. Ongeveer zeven jaar werkte hij in een zaak, waarna de heer Dreesmann zelf een zaak begon, om zich vervolgens in 1S88 te associeeren met zijn zwager, den heer W. Vroom. Hiermede werd de grondslag gelegd voor een groot bedrijf, dat zich, dank zij de cne»rgie, de toewij ding en het zakeninzicht van beide firman ten ontwikkelde tot een omvangrijke onder neming, welke in tal van plaatsen van ons land, winkelzaken opende. In 1901 verliet hij Amsterdam, om zich te Bussum te vestigen, waar hij thans nog woonachtig is. Hij werd daar lid van den Gemeenteraad en toonde groote belangstelling voor aangelegenheden op het gebied der weldadigheid, vooral het ziekenhuiswezen. In dit verband mag wor den gewezen op hetgeen hij heeft gedaan ten behoeve van de Gerardus Majellastichting. Zijn verdiensten zijn in wijden kring er kend. Hij is ridder in de orde van Oranjc- Nassau, commandeur in de orde van den H. Sylvester, ridder in de orde van Gregorius. Voorts werd hij door den Paus benoemd tot eerekamerheor met kap en degen. BOERDERIJ AFGEBRAND. 'Apeldoorn, 9 Sept. Door tot nu toe onbekende oorzaak is hedenmorgen vroeg brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer W. Mulder, gelegen dichtbij Beekbergen. De boerderij brandde tot den grond toe af. De brandweer van Beekber gen en Apeldoorn tastten het vuur aan met zand, aangezien er gebrek aan water was. De schade wordt door verzekering ge dekt. AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Beek (L.), 9 Sept. Zondagmorgen om streeks zes uur is op den Rijksweg, even "uit de kom van Beek, een auto, bestuurd door den heer S. uit Maasniel, en waarin •verder nog tweo personen gezeten waren, tegen een langs den weg staande boom ge reden De auto werd totaal vernield. De drie inzittenden bekwamen verwon dingen aan het hoofd en de beenen en zijn naar het ziekenhuis overgebracht BRAND AAN BOORD VAN EEN NEDERLANDSCH SCHIP Het s.s. „Grootekerk" van de Ver. Ned. Schcepv. Mij. op reis van Japan naar Rot terdam, heeft brand in ruim 1. Dit ruim is Onder water gezet. Gisteravond werd bet frehip te Port Soudan verwacht BIJ HET BADEN IN ZEE VERDRONKEN. Zandvoort, 9 Scpt Hedenmiddag te omstreeks kwart voor vijf zagen enkele strandbezoekers een meisje, gekleed in blauw badcostuum, op het 6trand aanspoe len ter hoogte van de strandtent van Schui ten, even ten Noorden van het Grand Ho tel. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, zoodat heel spoedig de waarne mend commissaris van politie, de beer VV. E. J. Bollee en dr. C. J. Tichelaar op le plaats van het ongeval aanwezig waren. Kunstmatige ademhaling werd toegepast doch dit mocht niet meer baten. Het tijk van het meisje werd overgebracht naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats te Zandvoort. Bij informatie bleek het meis je te zijn de 24-jarige C. v. d. Linde u t Wilnis (Z.-H.) Zij was te Zandvoort als dienstbode in betrekking. De oorzaak van dit droevig ongeval is nog niet bekend. 100.000 meer voor het Nationaal Crisis Comité Naar men weet, kent het Nationaal-Cri- sfocomité behalve den algemeenen steun, waarvoor het Nederlandsche volk op aller lei wijzen de gelden bijeenbrengt, nog een speciale steunactie voor werkloozen om in zeer noodzakelijke gezinsbehoeften te voor zien. De gelden daarvoor worden gevonden uit een post van 750.000 op de begrooting van het Departement van Sociale Zaken ten behoeve van het Nationaal Crisis Co mité uitgetrokken, terwijl do deelnemende gemeenten elk voor haar deel een gelijk bedrag beschikbaar stellen als van het Comité wordt ontvangen. liet N.C.C. heeft zich onlangs tot den minister gewend met de vraag, of de uit getrokken som voor 1935 niet zou kunnen worden verhoogd. Door den langen duur der crisis immers wordt de behoefto aan voorziening in dezen extra nood steeds grooter. Het Comité achtlo het daarom ge- wenscht. dat voor de berekening van de bijdragen per gemeente rnedo van den maatstaf van 2.50 per wcrklooze zou wor den uitgegaan en niet van 2.10 zooals in 1934. Bovejjdien is het aantal werkloozen stijgende. Door het één cn ander zou, naar het N.C.C. vaststelt, met de aangegeven som voor 1935 moeilijk kunnen worden vol staan. Wij vernemen thans, dat de minister van Sociale Zaken aan het Nat. Crisis Comité heeft bericht dat overoenkomstic den uit- godrukten wensch de Rijksbijdrage voor 1935 met 100.000 zal worden verhoogd. Bij K.B. is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau W. J. Koken, lid van den Raad der Gemeente Kcrkrade; is aan den commies bij het departement van binnenlandsche zaken W. C. Eyckelhof op verzoek eervol ontslag als zoodanig verleend; toegekend do gouden eereraedaille der Oranje Nassau Orde aan J. G. C. P. Peer- bolte, oud-klokkenist aan den Gasthuisto- ren in dienst der gemeente Zalt-Bommel, wonendo aldaar. VERDEDIGING VAN HET ZUIDEN. Comité's in vier Brabantsche steden opgericht. In vier Brabantsche gemeenten, nl. Til burg, Breda, 's Bosch en Eindhoven, is op gericht een Comité inzake de verdediging van het Zuiden. In Tilburg is dit comité samengesteld uit do beeren: E. J. H. J. Schut, directeur van de Bank Associatie, voorzitter; ir J. F. L. Krugers, rijkslandbouwccnsulent, secreta ris; ir. Ouborgn, !id van de directie van de N.V. Wollenstoffenfabrieken L. E. van den Bergh; W. C. Beeis, oud-marine-officier, di recteur van de N.V. Brouwers' Lakenfa brieken en prof. dr J. E. de Quay, hoog leeraar aan de R.K. Handelsboogeschool. De te voeren actie zal zich aansluiten bij bet bekende manifest van do burgemees ters in de beide Zuidelijke provinciën, Bra bant en Limburg. Het voornemen bestaat ook de vereeni- gingen Ons. Leger en Onze Vloot uit te noo- digen, het streden van deze beweging te steunen. (N. R. Ct.) OVERVAL TE ROTTERDAM. In het kringhuis der N.S.B. Rotterdam, 8 Sept. Hedenmorgen om vijf uur is de 33-jarige J H, die belast wa6 met de bewaking van het kringhuis van de N.S.B. aan het Willemsplein, in een tuin aan de achterzijde van het huis door twee onbeKende mannen aangevallen, die ge tracht hebben hem peper in het gezicht te werpen en een prop in den mond te ste ken. Deze mannen waren vermoedelijk via het terrein van de Gemeente-reiniging en overklimming van een muurtje in den tuin van het kringhuis gekomen. Men vermoedt met een persoonlijke wraakneming te doen te hebben, waarbij de indringers de ver keerde te pakken hebben gehad. De man is er goed afgekomen. Hij is door dr. v. d. Kerk behandeld en hoefde niet naar het ziekenhuis te worden gebracht. BoomgaardenGroentcntuinen en druivenkassen vernield Haamstede, 9 September. Za terdagavond omstreeks tien uur heeft zich tijdens een hevig onweer boven Haamstede een hagelbui ont last die enorme schado heeft aan gebracht aan tuinen cn boomgaar den. Tijdens de bui, die ongeveer tien minuten aanhield, vielen hagelstee- nen ter grootte van kleine kippen eieren. Zeer velo groentcntuinen en drui- venkasscn zijn totaal vernield, ter wijl aan het aan de boomen han gend. fruit groote schade is aange richt. Volgens de voorloopigo schatting zou do 6chado minstens f 50.000 bedragen. Een comité tot leniging van den nood is inmiddels reeds samenge steld, onder leiding van den burge meester van Haamstede, Jhr. Roëll. Een Franschman wint den prijs Rotterdam, 8 Sept. Op het Schutters veld te Rotterdam is Zaterdagmiddag on der belangstelling van duizenden een inter nationaal luchtvaartfeest gehouden, dat zijn hoogtepunt bereikte met de opstijging van acht luchtballons. Dit onderdeel van het programma der Rollerdamsche propaganda-weck van de Verceniging voor Vreemdelingenverkeer is, dank zij de medewerking van de Kon. Ver ceniging voor Luchtvaart cn het maand blad „liet Vliegveld" organisatorisch vol komen geslaagd te noemen. Op het Schut tersveld is een 12-dubps. gasleiding gelegl met de bcnoodigdc vertakkingen voor het vullen der ballons. Tot do aanwezigen bchooren o. m. de burgemeester van Rotterdam, mr P. Droog- leevcr Fortuyn, de lieercn van den Bcrch van Heemslcdo cn Wallaert Sacré, be stuursleden van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, II. PIcsman, directeur van de K. L. M. cn bestuursleden van de Verceni ging voor Vreemdelingenverkeer. Te vier uur worden de laatste telegram men van De Bilt ontvangen cn aan rle hand daarvan wordt bepaald, dat het doel van den tocht zal zijn een punt ten Zuiden van Haarlem. Dan wordt het sein tot vertrek gegeven Het eerst wordt de grootste bal lon, de „Ilollandia". gestart. Onder hoera geroep van het publiek stijgt hij schuin omhoog. Even dreigt dan gevaar, doordat de Hollandia op de nog verankerde Fran- sche ballon Nordi afstevent, doch tot een botsing komt het niet. Achtereenvolgens stijgen de overige zeven hallons op. Aan het luchtvaartfeest is een vossen jacht verbonden, waarbij automobilisten de richting van de ballons volgen; hij die het eerst zijn wedstrijdkaart door den gedaal- den ballon-commandant laat afteckcnen, wordt hiervan winnaar. Te 5 uur waren alle ballons opgestegen. Alle ballons zijn veilig en wel geland. De uitslag van den ballonnenwedstrijd luidt als volgt: Jacquijt (Frankrijk) ten Noorden van Wassenaar. Herve (Frankrijk) ten Noorden van Was senaar. Dollfuss (Frankrijk) ten Zuiden van Wassenaar. Motquoy (Belgic), Wassenaar. Didier (België) Voorburg. De Vogelaer (België) Rhoon. De Fruycker (Frankrijk) Pijnacker. Do Nederlandsche Hollandia-ballon, on der commando van den heer Delia Mouton, is bij Nooddorp geland. De prijs, een zilve ren beker, uitgeloofd door de V. V. V. te Rotterdam, werd gewonnen door den Franschman Jacquet. De prijs werd van avond aan het diner uitgereikt door den organisator van hot ballonncnfeest, den heer J. Grijseels. MINISTER SLOTEMAKER DE BRUINE, Minister Slotemaker de Bruine zal Zon dag 16 September in de Kievitskerk te Wassenaar een gedachtenisrede houden, daar het veertig jaar geleden is dat hij zijn intrede deed als predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Haulerwijk, zijn eerste gemeente. JONGETJE IN HET NOORD-HOLLANDSCH KANAAL VERDRONKEN. Amsterdam, 9 Sept. Een 5-jarig zoontje van de familie Heukenroth is gis teren in het Noordhollandsch kanaal bij den Buiksloterwcg te water gevallen en verdronken. Het ventje was met zijn broertjes aan het spelen. Op een gegeven moment was het kind weg, en onmiddellijk rees het vermoeden dat het In het water was geval len, ofschoon niemand het gezien had. Er werd gedregd en van morgen is het lijkje .gevonden. SLEEP OP ZANDBANK GELOOPEN. Hoedekenskerke, 9 Sept, Heden morgen in de vroegte, om vier UiUr, is een sleep, bestaande uit het 6chip „Neeltje" uit Ouddorp, metende 542 ton, en waarop als schipper voer Grimwist, gesleept door de sleepboot Entreprisc, ovcneens afkomstig uiit Ouddorp, voor Hoedekenskerke op een zandbank geioopcn. Het schip was op weg van Oostende naar Lobith. Sleepbootcn van do firma Herling uit Antwerpen zijn uit gevaren bm assistentie te verleencn. Later op den dag is de sleep bij hoog wa ter weer vlot gekomen. De verassching op Westerveld Men seinde ons hedenmiddag uit Wes terveld: Ondei buiteagewoon groote belangstel ling heeft vanmiddag in het crematorium te Velsen de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van Ir. Dr. A. R. van Linge, oud-directeur en president-com missaris van ie N.V. Ned. Kminefabriek te Maarssen cn oud-presidcnt-commissaris van de N.V. Plaatwerkerij en Verzinkerij v.h. P. Bammens en Zonen te Maarssen. Van het gemeentebestuur van Maarseen cn Maarseeveen «varen aanwezig do beide wethouders met den gemeente-secretaris. Van de commissarissen der Kininefabriek vvaicen aanwezig Ir. Dr. A. C. Oltmans te Bosch cn Duin en Dr. G. Meijer te Was senaar. Verder waren aanwezig de heeren P. L. Ras, secretaris- van bet Kinabureau; Dr. G. v. d. Slcen te Haarlem, directeur van het laboratorium van het Kinabureau; Dr. W. Sieger en Dr. v d. Meulen, directeur van de Arasterdamsche Kininefabriek, Dr. S. Camphuis te Bloemendaal, directeur van de Bandoengsohe KininefabriP-k, mr. J. F. II. Beins, directeur van do Rotterdamsche Bankvcrccniging te Groningen Ir. A. Pla te Hzn. van Gebr. Stork te Hengelo, de oud kapitein ter zee Vos, N. L. Roland Holst uit Laren, N. J. Drossaart Lulofs, C. A. Noordegraaf en A. do Jong. allen uit Den Ilaag, C. Ilupkcns v d. Eist uit Eefde, D. J. E. Sigal en J. Keiler uit Haarlem, Paul Frijlink uit Utrecht, do heer v d. Els- hout van de firma de Vries Robbé en Co. uit Gorkurn, VV. Sohreuders, directeur der N.V. Utr. Mctaalwa»-enfabrick v.h. Linscho- ten en Schram, Ir. H. W. Optelken, direc teur \an de N.V. van Heemstede Obclt te Amsterdam, W. Zimmer, directeur der machinefabriek Zimmer en Zoon te Am sterdam. J. D. Bastert. oud-notaris te Breu- kclcn, II. W. Willeme, rentmeester to Loc- ncn, de lieer de Jonclicero uit Loencn, mr J. J Ivrantz uit Rotterdam, A. K. Noorduyn uit Veendam, Ir. A. D. R. Verbeek uit den Ilaag, II ter Voort van de fabriek Ketjen cn Co. to Amsterdam; de heer van Ros- sum, directeur van de olieraffinaderij te Maarssen, mr. v d Spek, van de Scma- rangsche Administratie-maatschappij. Voorts waren aanwezig vele notabelen uit Maarssen en omgeving, do directies van de Plaatwerkerij cn Kopergieterij te Maarssen, voorts d^ paohters van den over ledene en vele anderen Er werd niet gesproken. Nadat de kist onder het spelen van het Largo van Handel was gedaald, heeft do zoon van den overledene dank gezegd voor de groole belangstelling en gezegd, dat zijn vader een laatste boodschap had gegeven, n.l.: „Groet allen, die liet wel met mij ge meend hebben!" Tc Hoofddorp is een elcctriciën dood in zijn werkplaats gevonden met een groote wond aan het hoofd, zoodat een ongeluk of een misdaad in het spel moest zijn. De inspecteur van de gemeentepolitie H. Jclsma heeft in overleg met den burge meester het parket te Haarlem gewaar schuwd en onder leiding van den officier van justitie is het lijk naar bet Witte- Kruisgebouw overgebracht, waar door dok ter Hulst uit Leiden de sectie werd ver richt. Uit deze sectie zou zijn gebleken dat de electriciën een gewclddadlgen dood is gestorven; de situatie welke in woning en werkplaats werd gevonden en enkele mede- deelingen van do naaste buren schijnen er op te wijzen, dat er een worsteling moet zijn geweest. De electriciën was gehuwd, doch had geen kinderen. In het gezin woonde een pleegzoon. Hij en do cchtge- noote van den clctricièn zijn in bewaring gesteld. LOCOMOTIEF UIT DE RAILS GESPRONGEN. Geen persoonlijke ongelukken. Maastricht, 9 Sept. De locomotief van den trein Aken—Maastricht i6 Zondagavond nabij Maastricht in de bocht van Marien- waard uit de rails gesprongen. De machine kantelde niet. Het verkeer op deze lijn is echter gestremd. De passagiers zijn over gestapt in den specialen trein Valkenburg Den Haag. De trein naar het Noorden, die om 19.39 vertrekt, had meer dan een ha if uur vertraging. Persoonlijke onge\ allen zijn niet voorgekomen. Een hulptrein is vertrok ken om de lijn vrij to maken. GEHEIME DISTILLEERDERIJ E r m e 1 o, 8 Sept. Door do Ermelosche politie in samenwerking met belasting-amb tenaren is bij een inwoner van een der buurtschappen van Ermelo een geheime distilcerderij ontdekt. Een partij jenever benevens een aantal onderdeelen \an de installatie zijn in beslag genomen. Wegens opruiing 9 maanden tegen hem geëischt Amstordam, 8 Sept. Voor do Arr. Rechtbank had zich vandaag to verant woorden P. J. Schmidt, voorzitter der O S. P., verdacht van opruiing bij geschrifte tot gewelddadig optreden tegen het openbaar gezag en tot eenig misdrijf tegen het open baar gezag. Vcrd. zou in het 51sto nummer van den 3cn jaargang van het O. S. P. orgaan „Do Fakkel" hebben doen opnemen het artikel „Wie zijn de opruiers „de regveriiig, do politie, het gezag." Do inhoud van dit arti kel zou geheel, althans gedeeltelijk van strafbaar opruienden aard zijn. In het ar tikel komt o.a. de volgende passage voor: „Weg met do stcunroof, solidariteit van werkenden en werkloozen. Uitbreiding van do incidenteelo, spontane verzetsbeweging tot doelbewuste, strijdbare, massale volks bewegingen. Dat is thans do taak van el- ken dag, van elk uur. Wij rekenen op de vastberadenheid, de toewijding, de moed cn do volharding van onze leden." Nadat als getuige de drukker van „De Fakkel" is gehoord, wordt verdachte aan een verhoor onderworpen. S. gaf toe het artikel to hebben ge schreven. Pres. Mr. Thöne „Was U zich er van bo- wust, dat de inhoud opruiend was?" Verdachte „Neen, daar was ik mo geen oogenhlik van bewust, ik voor mij zie er niets opruiends in. Ik meende, dat het artikel op dat moment geoorloofd was." Pres.: „U bent reeds eerder wegens op ruiing veroordeeld Vcrd.: „Ja." De strijdwijze dor O. S. P. Er worden dan cenigc getuigen décharge gehoord. De eerste is Frank v. d. Goes, vice- voorzitter der O. S. P. Gctuigo deelt mee, dat hij geruimen tijd met Schmidt heeft samengewerkt. De verdedigster Mevr. Mr. C. do Ruijtcr do Zeeuw vraagt den getuige het standpunt van Schmidt uiteen te zetten inzake barri caden gevechten. Getuige verklaart, dat S. het inzicht van Engels deelt, die do strijdwijze met barri caden als verouderd beschouwt. Pres.: „Maar uit dat artikel blijkt toch heel iets anders." „Getuige „Er wordt in liet artikel op ge wezen, dat do opstandige beweging moest uitgroeien tot oen doelbewuste actie. De actie in den Jordaan was spontaan, maar ieder doclbcwustzijn ontbrak. De secretaris van de O. S. P., Poppo, ver klaart, dat het doel van de O. S. P. georga niseerde strijd i&. Pres.: „Wat verstaat U daaronder?'' Getuige „Invloed van vakorganisaties op het socialo loven." Pres.: „Dus nooit strijd op straat Getuige: Och... nooitnooit! Dat is moeilijk te zeggen, dat hangt af van do om standigheden, die daar thans in het geheel niet geschikt voor zijn. J. Schriefcr, secretaris van do afdeeling Amsterdam der O. S. P., legt eveneens een verklaring af over de strijdwijze der O. S. P. Ook hij veroordeelt de barricadcngevech- ten en hij spreektt van „idioterie." Uit de verklaringen van enkele Rotter damsche bestuursleden van do O. S. P. blijkt dat Schmidt uitdrukkelijk heeft ge waarschuwd tegen straat- en barricaden- gevechten. Pres.: (tot vcrd.): „Dus in uw artikel wil de U niet tot gewelddaden opruien?" Verdachte„Als men er den uitleg aan wil geven, dat ik aanzette tot uitbreiding van den barricadcnstrijd, dan is het artikel opruiend, doch dat was geen oogenblik mijn bedoeling. Ilct was slechts een scherpe aan val op de regecring. Rechter Mr. Feenstra „U hebt in uw ar tikel toch niet geschreven „houdt op met die barricadengcvechtcn", U hebt de daders daarvan niet veroordeeldintegendeel!" Ten slotte werd tegen S. 9 maanden ge vangenisstraf geëischt. VERBLIJFPLAATS GEZOCHT. Van twee ex-bestuursleden der O.S.P. Amstordam, 8 Sept. Naar wij verne men verzoekt de commissaris van politie, toegevoegd voor den justitieelen dienst aaa het Hoofdbureau van Politie lo Amster dam, bekend te worden gemaakt met de verblijfplaats van Jacques de Kadt en Sa lomon Tas, beiden ex-bestuursleden van do Onafhankelijk Socialistische Pattij. Zij moeten terzake vermoedelijke overtreding van artikel 131 Wctb. van Strafr. worden gehoord. IN HET ZWEMBAD VERDRONKEN Zwolle, 8 Sept. Gisteravond is do 19 jarigo jongeman Scholten in het gemeente lijk zwembad alhier doordat hij door een flauwto is overvallen verdronken. TWEE BOERDERIJEN IN DE ASCH GELEGD. A1 m k e r k, 9 Sept. In den afgeloopen nacht is tijdens het onweer do boerderij van de Wed. G. Snoek totaal afgebrand. Eenige varkens kwamen tijdens do brand om het leven. De boerderij was verzekerd. Eveneens tijdens het onweer brak brand uit in de kapitale boerderij van den land bouwer G. van Herwijnen to Almkerk. Do boerderij brandde tot den grond too af. Een honderdtal kippen kwamen in de vlammen om. De geheele oogst is vernield. Alles was hier verzekerd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 9