J. A. SCHOTERMAN Zn. 1928 per flesch f 1.45, per anker f 58. CT F Mil ION WIJNHANDEL kJ 1 LiIVAMiid \J1 f GEVESTIGD 1878 UTR. STR. 17 TEL. 145 Mr. WENDELAAR OVER LIBERALE POLITIEK De waarheid zeggen! JACHT OVER DE DAKEN DE MOORD OP SONJA B. SLIJTERIJ S.H. MASSA HAVIK 41-AMERSFOORT-TEL. 292 STEUNVERLEENING AAN KUNSTENAARS Onze Postvliegers onderweg Op awnomisch gebied heeft de regeering het minste bereikt Up ccn Zondag gehouden landdag van den Vrijheidsbond te Zuid-Laren heeft Mr. Wendelaar gesproken over het onderwerp „Liberale politiek". Van zijn rede bevat de N.R.C. het volgende verslag: Spr. begon rnet een herinnering aan de leuze bij de vorige verkiezingen, dat de ro~ geering zich zou dienen te wijden aan het herstel der financiën, van het gezag en van het oeconomisch leven. Spr. wil nagaan wat er van de groove wenschen der meer derheid van ons volk is terecht gekomen. Men moet echter bij het opmaken der ba lans in 't oog houden dat de regeering voor een uiterst moeilijke tank stond. Het is than6 ontzaggelijk moeilijk te doen wat ons volk noodig heeft. Men moet altijd bij de critiek de vraag stellen of men het zelf beter had kunnen doen. Men kan wel be weren dat men het anders en beter zou hebben gedaan, maar dat kan alleen als men geen verantwoordelijkheid draagt. De critiek moet dus m,a.w. uiterst voorzichtig zijn en bedenken dat vele dingen nu een maal niet anders konden gedaan worden als zij gedaan zijn. Er zijn dingen, die de liberalen anders gevvenscht zouden hebben. Maar zoo is het ook bij de anti-rev., die evenmin tevreden zijn over den loop van zaken, zooals deze week uit stemmen uit die partij is gebleken. De begrooting. Men heeft voorts onlangs kunnen lezen dat de regeering er in geslaagd is een slui tende begrooting te maken. Hoe die er uit zal zien weet men nog niet. Sluitend maken der begrooting is eer. klein kunstje. Leg er maar wat meer belasting op. Die metho de heeft de regeering vooral in den laat- sten tijd toegepast. D» liberalen hadden lie ver meer bezuinigingsmaatregelen gc- wenscht. En spr. hoopt, dat dit uit de ko mende begrooting zal blijken. Spr. vreest dat er een nieuwe loonsverlaging in zal worden voorgesteld. Ei zijn inderdaad sala rissen, die nog te hoog zijn. maar 6pr hoopt dat een nieuwe verlaging niet zal zijn voorgesteld met het domme potlood, maar dat een geleidelijke 6chaal zal zijn toegepast. Spr. kan zich voorstellen dat er reeds categorieën van ambtenaren zijn die al heel veel zijn verlaagd in hun salaris. Spr. noemt o.a. het leeraarspersoneel, aan welks salaris men z.i. niet meer zal moeten raken. Zij heten al een salaris dat slecht afsteekt bij hun soortgenoolen. Spr. meent dat het salaris der spoorwegarbeiders en wegwer kers wel degelijk voer verlaging in aanmer king kan komen, omdat deze menschcn eenvoudigen arbeid hebben. Een salarisver laging over de geheele lijn zal, naar spr meent, tot onbillijkheden leiden. Op het gebied van het herstel van het gezag heeft de regeering goed gewerkt. De geest bij het leger is voortreffelijk, die op de vloot in een opgaand lijn; de politie is over het algemeen goed al durft spr. niet zeggen dat die in alle groote gemeenten voortreffelijk is. Als men ziet dat de oor logsgeest weer ontwaakt in de volkeren, dan vraagt men zich angstig af waar wij naar toe moeten. Ook in Indië liggen brandhaar den, die wachten op de vonk, die ze zal doen ontbranden. Een dergelijke toestand doet vreezen voor een onvoldoende bescherming en spr. hoopt van harte dat in de begrooting geen nieu we verlaging op de defensie zal zijn voor gesteld. Daarmee moet het eens en voor altijd uit zijn. Spr. voegt hieraan een woord van waardeering toe aan den Bijz. Vrijw. Landstorm. De relletjes to Amsterdam heb ben bewezen, dat men ook paraat moet zijn tegenover binncnlandsche onruststokers. De zucht tot handhaving van het gezag is ook in de Tweede Kamer tot uiting ge komen. Spr. \vijst op de verandering van het reglement van orde, op het wetsont werp tot beteugeling van het aantal kleine partijtjes cn op de beide wetsontwerpen om opruiers uit de Tweede Kamer te verwij deren en hun verkiesbaarheid te voorko men. Spr. keurt dat goed. Men moet de re geering de middelen geven om haar gezag te haridhaven. Hierna den oeconomischen toestand besprekende, wijst 6pr. er op dat dit het belangrijkste punt is Op dit ge bied heeft de regeering echter het minste bereikt. Zij heeft geprobeer-"' iets te d^en tot verbetering van den oeconomischen toe stand. Maar veel heeft zij niet bereikt. Hier hadden de liberalen het zeker anders ge daan. Er zijn er onder de liberalen die de oeconomische beginselen niet gaarne be spreken; die de men6chen niet durven zeg gen wat een gezonde oeconomie eischt. Zij die dat wel durven willen in dezen echter niet hard zijn, maar zij mecnen. dat de gezonde oeconomie eischt hot volk te zeg gen wat er gebeuren moet. Men moet niei schromen het volk te zeggen, dat het leven veel te duur is, dat er naar soberder leven moet worden gestreefd. Men 6prcekt nog altijd van een crisis, maar dat is onzin. Crisis is een toestand van het oogcnblik. Malaise is een ietwat beter woord, maar toch ook niet geheel goed. Wij leven in een tijdperk waarin de geheele boel naar omlaag is gegaan. Onze tijd zal den voor spoed voor 1914 niet meer beleven. De ge heele boel moet omlaag. Er is in dezen tijd ccn grocps-egoïsme ontstaan, om aan die verlaging te ontkomen, maar dat is uit den booze. Als de landbouw steun krijgt, vragen andere groepen, waarom zij geen 6teun krij gen. Voor de scheepvaart is er evenveel reden om rieun te vragen als voor den landbouw, zegt men, de industrie begint ook al aan te dringen op steun en zoo zak ken wij langzamerhand af naar een toe stand waar het geheel niet beter wordt. De lib. Kamerfractie zal niet voorstellen den landbouwsteun op te heffen, maar het sy steem van steunen deugt niet. Er worden in de beschutte bedrijven te hooge loonen betaald om den landbouw den steun te kun nen ontnemen. Bij werkverschaffing moeten do loonen liggen beneden de normale. Loo nen van 00 cent per uur in het 60 millioen plan genoemd zijn te hoog. (Applaus). Als het kan, zou spr. ze zelfs hooger willen 6tellen. maar het kan niet en daarom moet men omlaag. In verschillende gemeenteraden zijn de roode elementen uit alle partijen te vrij gevig geweest. Zij hebben de democratie verkeerd verstaan en zijn te ver gegaan in hun vrijgevigheid. Tegen hen zal bij de gemeenteraadsverkiezingen vooral de etrijJ moeten gaan De regeering mag niet aar zelen terug te nemen van de autonomie, der gemeente als dat wenschelijk is. Des noods zal hel bestuur der gemeenten die te ver gaan moeten worden overgenomen door de regeering. Tenslol'r zegt spr., dat hij met hetgeen hij heeft gezegd slechts het algemeen wel zijn van het Nederlandsche volk op het oog heeft gehad. Hij meent dat deze tijd vooral menschcn noodi heeft, die de waar hcid durven zeggen (Langdurig applaus) Twee inbrekers na veel moeite gearresteerd Rotterdam, 10 Sept. Wederom heeft Rotterdam een sensatie beleefd van een langdurige jacht over de daken op een paar inbrekers. Dezen keer had zij resul taat; men kon twee boosdoeners gevangen nemen. liet was omstreeks drie uur in den nacht, dat twee surveilleerendc agenten in het gebouw van den groothandel in mode-arti kelen der firma W. Reynders, Oppert 10, licht zagen branden. Zij brachten het bu reau Lange TorenetraaL hiervan op de hoogte, en daar was juist bericht binnen gekomen dat twee andere surveilleerende agenten gestommeld hadden gehoord in hetzelfde gebouw, dat nog aan een andere straat grenst. De dienstdoende inspecteur Vroon, gaf onmiddellijk bevel het huizen blok te omsingelen, waarin vermoedelijk de inbrekers waren gesignaleerd. Alle hui zen tusschen den Oppert, de Meent, de Ge dempte Binnen-Rotte en het Groote Kerk plein werden onde- bewaking gebracht. In derdaad waren er inbrekers aan het werk geweest. Zoodra zij zich ontdekt zagen, waren zij gevlucht het dak op. Een wilde jacht ontstond over de daken, die ander half a twee uur duurde. Ten slotte stuitten de achtervolgden op een diepe binnenplaats. Ten einde raad sloegen zij daar een dak raam in en lieten zich op een zolder zak ken. Dit ging met zooveel lawaai gepaard, dat een vrouw wakker schrok en begon te gillen. Dit lawaai deed een andere vrouw ontwaken. Deze wekte haar echtgenoot. De man trok onmiddellijk met een stuk hout naar den zolder waar hij twee jongeman nen aantrof, die hem smeekten hun geen kwaad te doen. Niettemin heeft hij ze de trap afgeslagen en de 6traat opgejaagd. Daar hebben de agenten hen met gejuich ontvangen. Het bleken werklooze jongens van IS en 20 jaar te zijn. Zij hadden, naar later bleek, niet alleen bezoek gebracht aan do firma Reynders, doch ook aan de elec- trische drukkerij van C. Hollar en de da- meshoedenfabriek Neerlöndio, re6p. aan de Gedempte Binnenrotte cn den Oppert gele gen. Hun buit was echter niet groot: nog geen 20 samen. Bij de firma Ilollar hebben de twee in brekers het zilvergeld uit een cylinder ge haald, doch eenige rolletjes bankpapier die er ook in lagen, hebben zij laten liggen. Vermoedelijk hebben zij zich toegang ver schaft door een leegstaand huis dat aan de genoemde zaken grenst. (Hlbd.). De dader geeft een andere lezing van het misdrijf Amsterdam, 10 Sept. Men zal zich herinneren, dat de dader van het gruwe lijke misdrijf in het bananenpakhuis aan het Waterlooplein, waaraan het 8-jarig meisje Sonja Beugeltas ten offer viel, des tijds heeft verklaard, dat hij zijn slachtoffer had geworgd en daarna naar de vliering had gebracht om het lijkje te verbergen. Wij vernemen thans, dat de dader later op deze verklaring is teruggekomen en aan de Justitie, toen hem door haar eróp gewe zen werd, dat er geen teekenen van wor ging waren gevonden, een andere lezing van het gebeurde heeft gegeven. Volgens zijn verklaringen heeft hij het meisje, nadat hij haar bij zich geroepen had, niet geworgd. Toen het kind zich tegen de voornemens van den jongeman wilde verzetten en begon te schreeuwen, heeft hij haar vastgegrepen en haar levend naar de vliering gedragen. Daar heeft hij een touw genomen en zijn slachtoffer getracht aan een balk op te hangen. Het touw brak ech ter af. Een hevige worsteling moet op de vliering zijn ontstaan, waarbij het 8-jarig meisje zich krachtdadig tegen haar aan rander moet hebben verzet. Nagelafdrukken lie in den vloer van de vliering zijn gevon den, zijn hiervan het bewijs. De dader heeft toen het kind getracht ten tweede male op te hangen, terwijl hij haar voorts met een stuk hout op het hoofd moet hebben geslagen. Toen het kind zich niet meer bewoog heeft hij het in de ba- nanenkist gestopt, waar het later door de politic is gevonden. 40-JARIG PRIESTERFEEST PATER HENDRICHS. 'sGravenhage, 10 Sept. In alle stilte heeft de bekende apologeet Pater F. Hen- drichs S.J. Zondag zi»n 40-jarig priester feest herdacht. Op zijn uitdrukkelijke wensoh bleet elke uiterlijke feestviering uit. In den vroegen ochtend waren velen naar de groote kapel van het klooster in de New- tonstraat gekomen, waar de Pater een stille H. Mis van dankbaarheid opdroeg, waarna het koor der zusters eenige gezangen uit voerde. OMROEPPROGRAMMA DOOR AUTEURS- WET BESCHERMD. K.R.O. in hat gelijk gesteld. Amsterdam, 10 Sept. De programma's der omroepverenigingen mogen niet zon der meer worden overgenomen door uitge vers van andere geschriften, aldus heeft heden de president der rechtbank, mr. J. W. Huysinga, beslist. Vrijdag j.l. heeft de K.R.O. beslag doen leggen op een deel van het eerste nummer van de „Aethergids" wegens overtreding der Auteurswet, en den dag daarop eischte de uitgever in kort geding opheffing van dat beslag. Heden uitspraak doende zeide mr. Huy singa, dat het vaststaat dat de bedoeling van art. 10 van de Auteurswet is program ma's e.d. te stellen onder bescherming van de Auteurswet. De president weigerde de gevraagde voorziening en veroordeelde eischer in de kosten van het geding. (Tel.) DAGELIJKSCH BERICHT UIT OSS. Meubels in brandend huis met petroleum overgoten. Nijmegen, 10 Sept. Gisteravond om streeks elf uur is brand ontstaan in een woning aan het Teugelaarspad te Oss. Het vuur greep direct met groote snelheid om zich heen en in minder dan geen tijd stond de geheel bovenverdieping in lichte laaie. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon bij gebrek aan water niets uit richten. Het huis brandde geheel af. Slechts enkele meubelstukken konden worden ge red. Alles was verzekerd. De politie stelde een onderzoek in cn kwam daarbij lot de ontdekking, dat van de bewoners niemand aanwezig was. Bovendien werden meubelen aangetroffen, die met petroleum overgoten waren. In verband hiermede is- later de bewoner gearresteerd. (Hbld.). DE MOORD TE HAARLEM. Het verhoor vaa den dader. Haarlem. - Het verhoor van den ver dachte O. heeft nog aan het licht gebracht, dat hij, volgens zijn bekentenis, in het ge heim omgang met het vermoorde meisje heeft gehad. Toen hij op den bewusten avond wist, dat de ouders van het meisje uit waren, is hij door haar binnengelaten en kort daarna heeft hij haar vermoord. De diefstal en de brand waren „bijzaak". De taxi, waarmede hij naar Amsterdam cn later naar Utrecht is gegaan, heeft hij in Diemen laten stoppen en daar heeft hij het geldkistje met de spaarbankboekjes, in het water gegooid; het geld alleen heeft hij behouden. De Haarlemsche politic heeft in samen werking met de Amsterdanische Zondag te vergeefs naar het kistje gedregd. De dader wordt nu in zijn cel voortdu rend bewaakt, omdat ontdekt was dat hij een deken in stukken had gescheurd cn men dus vermoedde, dat hij zelfmoordplan nen koesterde. (H.bld.). NIEUWE VICE-PRESIDENT DER THEOSOFISCHE VEREENIGING. Op 5 September werd tot vice-president der Theosofische Vereeniging. als opvolger van den Amerikaan, den heer A. P. War rington, gekozen Mr. Hirendranath Datta. Men heeft thans aan een Indiër de voor keur gegeven, omdat men naast twee Euro peanen, een Oosterling in het dagelijksch bestuur wenschte te hebben. De penningmeester is n.l. een Nederlan der. Ir. A. J Hamerster. Mr- Datta is firmant van een bekend ad vocaten-kantoor in Britsch-Indië. Hij is reeds sedert 1894 lid der Theosofische Ver eeniging en behoorde tof een der medewer kers van Dr. Annie Besant. Hij was medestichter van het Central Hindu College te Benares, van den Opvoe- dingsraad van Bengalen en van de Ben- gaalscho Literaire Academie. Verschillende philosofische werken zijn van zijn hand verschenen. De regeering is bereid, in samen* werking met de gemeenten, door de kunstenaars te vormen fondsen te subsidieeren De minister van Sociale Zaken heeft -— naar de Telegraaf dezer dagen bericht te zich met een schrijven tot de gemeen tebesturen gewend, waarin hij er op wijst, dat de huidige crisis ook vele kunstenaars treft. Zij ontvangen weinig opdrachten en kunnen hun producten veelal niet, of niet dan met groote moritc kwijt raken en dan dikwijls nog tegen abnormaal lage prijzen. In de kringen der belanghebbenden i6 daarom uitgezien naar de mogelijkheid de kunstbroeders, die in behoeftige omstan digheden verkceren te hulp te komen en het denkbeeld is gerezen gelden bijeen te brengen, waaruit in bepaalde gevallen steun zal kunnen worden verleend. Die gel den zouden worden bijeengebracht door ver- ecnigingen van kunstenaars op den grond slag van onderlinge solidariteit der kunst broeders en met medewerking van rijk en gemeenten. Dit iniaticf heeft de sympathie der Re vering opgewekt, dri zich bereid verklaard heeft harerzijds dit streven geldelijk te steu nen. Op de begrooting van het departement van Sociale Zaken voor 1934 is in verband daarmede een bedrag van 70.000.uit getrokken met de bedoeling in samenwer king met de gemeenten, die de helft van genoemd bedrag aan het Rijk zouden terug betalen, subsidie te geven op de bijdragen door kunstenaars te storten in fondsen, be- tomd tot het verstrekken van steun aan werklooze kunstenaars en rustende op den grondslag der verzekering. Een voorloopige raming heeft doen zien. dat van de zijde der kunstenaars 35.000 zal worden bijeengebracht. Wanneer het rijk en de gemeenten hierop een subsidie van 35.000 elk geven, dan komt in totaal 105.000 bijeen. Steun zal alleen gegeven worden bij behoefte, op nader te bepalen wijze vast te stellen, onder toezicht van rijk en gemeenten. Deze behoefte moet haar grond vinden in geheele of gedeelte lijke derving- van inkomsten uit kunstbe oefening, in verband waarmede de behoef tige kunstenaars aan hun bestuur volledige opening zullen moeten geven van hun financieele omstandigheden. Overigens zal in gemeenten, die niet aan deze regeling medewerken, 6lechts steun tot de heift van het genoemde bedrag mogen worden ver leend. Het is de bedoeling, dat 52 weken bij drage voor de te stichten fondsen moet rijn betaald, voordat daaruit uitkeering mag worden gegeven, zoodat gedurende het eerste jaar alleen reserve wordt gevormd. Om nu kunstenaars die tijdens genoemde 52 weken reeds behoefte aan steun hebben, te kunnen helpen, is het noodig, naast het genoemde bedrag van 35.000 extra gelden beschikbaar te stellen. F.en zeer voorloopige ïaming heeft doen zien, dat voor de eerste 52 weken een bcdrig van 100.000 npodig zal kunnen zijn. Het Nationaal Crisis-Comité verklaarde zich reeds bereid hiervan maximaal 40.000 voor zijn rekening t: nemen, aangenomen, dat van andere zijde 60.000 voor hetzelfde doel zal worden gegeven. Het rijk is bereid 20.000 te be'alen en van de zijde der kun- stenaarsvereengingeri mag ccn bedrag van eveneons 20.000 worden verwacht. Zouden de daarvoor in aanmerking komendo ge meenten bereid zijn ook 20.000 bijeen te brengen, dan zou een voorloopige oplossing gevonden zijn. Wil het plan slagen, dan is de medewer king der gemeenten waar kunstenaars wo nen, vrijwel onmisbaar. Om den minister gelegenheid te geven zich te dezen aanzien een oordeel'te vormen, verzoekt hij de ge meentebesturen hem mede te deelen. of de gemeenten in beginsel bereid zijn om mede te werken aan: het jaarlijks verstrekken van geldelijken steun aan bedoeld fonds op d basis van verzekering; het geven van geldelijken 6teun voor eenmaal voor de eerste 52 weken; en het uitoefenen, voor zooveel noodig, van toezicht op betaling van bijdragen en verstrekken van uitkee- ringen. Naar wij vernemen, is een belangrijke corporatie van beeldende kunstenaars te Utrecht reeds diligent in deze zaak. Zij heeft zich namelijk terstond bereid getoond mede te werken aan een centrale van kun stenaarsverenigingen in den lande, die ds steunverlecning en wat daaraan vast zit zal moeten helpen organiseeron. A Oehoe Rijstvog. 6—9 Amsterdam 6—9 Boedapest Belgrado Athene 7—9 Mersamatrub Cairo Gaza Rutbawells S—9 Bagdad 10—9 Boeshir 9—9 Djask 9—9 Karachi 10—9 Jodpoer 8—9 Allahabad Calcutta 7—9 Akyab Rangoon Bangkok 6—9 Singapore 5—9 Medan Batavia 5—9 a Vertrek van bet eerstvolgend post- vliegtuig van Amsterdam 13 September N. TH. HILLEN t Te Arnhem is, 72 jaar oud, overleden de heer N. Th. Hillen, sedert 1891 als apothe ker aldaar gevestigd. De heer Hillen is gedurende eenige jaren directeur-generaal van de Verbandstoffen- fabriek Spruyt Hillen Co. te Arnhem ge weest. Bij de verplaatsing der fabriek naar Utrecht legde hij zijn functie neer. In het departe ment Arnhem der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel heeft de heer Hillen jaren lang bestuursfuncties bekleed. (Hbld.) EEN PERSIL LICHTBOOM. Een staaltje van moderoo tech niek en reclame. Uitgaande van de opvatting, dat nu de reclame in het zakenleven zulk een bui tengewoon gewichtige rol speelt, juist in dezen economisch zoo moeilijken lijd, heeft E. Ostermann Co's Handelmaatschappij N.V., Amsterdam met haar liebtboot „Per- sil" in den waren zin des vvoords een licht punt in onzen hedendaagsche, overigens zoo donkere tijd gebracht, als een symbool van Nederlandsche ondernemingsgeest. Door middel toch van een vernuftig ap-i paraat is het mogelijk op de wolken licht reclames te projecteeren. Van buiten af kan men er zich eerst geen denkbeeld van vormen, wat al deze boot in haar binnenste verbergt. Als men ech ter weet, dat b.v. het woord „Perril" hij een wolkenhoogte van 2000 M. een lengte van 1600 M. en een letterhoogte van 400 M. heeft, dan is het wel duidelijk, dat het voortbrengen van dergelijke reusachtigs letters met een geweldige iichten9rgie niet door een gewoon projectie- of bioscoop- toestel mogelijk is. Het in de boot inge-» bouwde wolkenprojectieapparaat heeft ook verder met gewone projectietoestellen niet de minste overeenkomst. Da lichbron is een schijnwerper van 2 Meter middeRijn met een lichtsterkte van ruim 3 milliard kaars; deze wordt door vrijwel geen anderen schijnwerper ter aarde overtreffen. De enorme lichbundel wordt over een soort spiegelrooster, dat uit 260 aparte spiegel tjes bestaat, geleid en zoodoendp in 260 aparte stralen Verdeeld, waarvan de weer kaatsingen aan den onderkant van Je woL ken de woorden „Pcrsil", „Imi". „Ata" enz. vormen. Tot groote hilariteit van de jeugd verschijnt cr nu cn dan ook een lachend vollemaansgezicht aan den hemel. Wie gelegenheid heeft gehad zich op de hoogte te stellen van do technische con structie van dezen projector zal overwel digd zijn door de ongelooflijke minulieuse mechanische details, welke daarvoor noo dig zijn geweest. Men bedenke, dat het toestel uit 50000 bewerkte en veelal zeer kleine onderdeelert bestaat; het is een wonder der techniek. Do clectrischo stroom voor de lichtbron wordt verkregen door een zich aan boord bevindende cloctrische centrale, welke zooveel energie produceert, dat bovendien de 2 electromotoren, welke Je twee scheepsschroeven in beweging brengen, hierdoor nog kunnen worden aangedreven. De boot heeft Elec.tro-Diesel-aandrijving Verder bevat net schip een smaakvol in* gerichte demonstratieruimte, waar de be zoekers zich van het gebruik en de wer king der Persilfabrikaten op do hoogt8 kunnen stellen en waarin zich ook eeu. kleine bioscoop bevindt. Ten behoeve van de bemanning zijn woonkamers en hutten aanwezig, weike op een langdurig verblijf berekend zijn cn door hun mooie en doelmatige inrichting uitmunten. In den loop der eerstvolgende maanden zal de Persil-lichtboot alle wateren van Nederland doorkruisen cn dus ook ten on* zent zijn en haar merkwaardige lichtre clames het luchtruim inzenden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6