Bloemen-Planten-en Fruitfeest Een mooie expositie in de Markthal „DE WITTE" STADSNIEUWS Prachtig resultaat van de samens werking van verschillende vereenigingen In de Markthal wordt van heden tot cn met Zaterdag een tentoonstelling van bloe. men, planten, fruit en groenten gehouden, georganiseerd door de afdeeling Amers foort der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, in samenwerking met de Flo raliavereeniging Amersfoort, de Vcrceni- I ging van Cactusvrienden, do Fruit-, Groen I ten- cn Bloemenveiling en dp Verccniging van oud leerlingen van Tuinbouwcursus- I sen. Een simpele mededeeling van de organi- saloren dezer expositie aan de inwoners on- zer stad. Maar hebben diezelfde inwoners, die deze aankondiging hebben gelezen, wel eenig ideo van do omvangrijkheid van zoo'n ten J toonstelling cn van de geweldige voorbe- reidendc werkzaamheden, welko aan de i opening van zoo'n expositie vooraf gaan Dat is geen kleinigheid om van de overi- gens zoo kale cn koud-aandoende markt- hal een geheel te maken, dat oen warme sfeer geeft cn een even flcurigcn als sma- kelijken aanbik geeft! En daarin is men E" toch voor de volle honderd procent slaagd. Dank zij een bijzonder gelukkige I samenwerking van de hierbovengenoemde I vereenigingen; dank zij ook do welwillende K medewerking van alle vakgenooten, die ge- I heel belangeloos zich hebben gegeven om I deze expositie tot een fraai geheel te ma- ken, maar ook dank zij de medewerking van velen, die het kweckcn van bloemen, I planten, fruit en groenten niet tot beroep j hebben, doch die uit liefhebberij zich met I het kwoeken van een dezer bezig houden. Wij denken hierbij dan o.m. aan de sym pathieke Vereeniging van Cactusvrienden, welke uit mcnschen bestaat, die in hun vrije uren zich wijden aan de cactuscultuur aan het kweeken van planten, waaraan j', slechts zelden veranderingen te bespeuren zijn, aan planten, die ook even zelden de moeito van hun verzorgers beloonen door hun hot genoegen te geven van het aan schouwen van de fraaie bloemen, welke de cactceën gewoonlijk zij het dan ook bij grootc tusschcnpoozen dragen. Wij den- ken hierbij ook aan de Floralia-verceniging, die de liefde voor de Flora's kinderen bij de schooljeugd aankweekt en in de enkele ja ren van haar bestaan reeds mooie resulta ten heeft verkregen. Zoo zouden we kun nen doorgaan, doch wij zullen volstaan met te concludceren. dat daar thans in de markthal en op het plaatsje daarbuiten het zichtbaar bewijs is geleverd van hetgeen een goede en hechte samenwerking van verschillende vereenigingen vermag. Wie, zooals wij, tijdens den opbouw zijn neus binnen de muren van de markthal heeft gestoken, heeft kunnen zien hoe daar een drachtig gewerkt werd om in een korte spanne tijds iets goeds tot stand te bren gen. Daar, waar anders de tennisballen door I de lucht suizen, waar ook wel met stentor- stem de leuzen van politieke partijen wor den verkondigd of waar de schrille tonen van de bands der grootste drie omroepver- eenigingen de luisteraars met nog meer liefde voor hun omroep begeesteren, daar klonk gisteravond en vanmorgen het mono tone getik van de grasschaar. die de gras sprietjes milimeterde en de grasranden tot eën sierlijke gladde strook groen maakte; maar klonk ook het geruisch van het wa ter. dat in de vazen cn bussen van de bloc- menstands word gegoten, daar klonk alle6, dat tezamen het lied van den arbeid vorm de; dat hier één groote harmonie was. En tusschen al dat gewir-war van opstellende bloemisten, van inleggende jongelui, die van tomatm en bloemkool met pruimen en druiven het Amersfoortscne wapen vorm den, van onvermoeid voortsjouwende lieden met inzendingen van d© kinderen der Flo- ralia-vereeniging en van enthousiaste cac tusvrienden. die voorzichtig hun troetel kinderen, waaronder er zoowel zijn met venijnig© stekels als met een zachte haar dos, rangschikken, vindt men zoo hier en daar eens een werker, die op een punt van een kistje bezig is den inwendigen mcnsch te versterken. Want de meestcn van hen, dio aan den opbouw dezer tentoonstelling arbeiden gunnen zich geen tijd om naar huis te gaaii om te eten. Dat komt later wel weer: éérst de tentoonstelling klaar, opdat, als de deuren van de markthal voor het publiek open gaan, de zaak ook af is! Dat is de geest welk© do werkers heeft be zield cn welke ook oorzaak is. dat deze tentoonstelling zoo keurig in orde is en jeders belangstelling ten volle verdient. Een gedétailleerde opsomming te geven va» hetgeen er te zien is zou ons te ver ▼oeren doch wij willen hier wèl memoree- ren, hetgeen ons tijdens het korte bezoek, dat wij tijdens de opbouw brachten, het meest opviel. Dan moeten wij hier aller eerst memoreeren de prachtige collectieve inzending van de fruit- en groentenveiling, welke ons versteld doet staan over het fij ne fruit, dat hier en rond onze stad ge kweekt wordt. Van deze inzending, welko alle mogelijke groenten van dit jaargetijde, zelfs nog worteltjes en doperwtjes, omvat, welke ons doet watertanden van de even groote als geurige appels, peren en perzi ken, welke ons begeerigc blikken doet wer pen naar de appetijtelijk uitziende witte en blauwe druiven, en welke ons doet ge nieten van het gezicht der mooie pruimen cn komkommers, enz. enz. zal zeker ieder bezoekers een uitstekenden indruk mee nemen. En tusschen al die lekkernijen ligt. ge heel gevormd door tomaten, bloemkool, blauwe druiven cn gele pruimen het wa pen onzer stad. Er is echter nog veel meer. Als wij zoo eens rondwandelen, gaat ons oog te gast bij de fraaie inzendingen van verschillende kweekers, waar smettcloozo witte anjers, veel kleurigo dahlia-groepen, subtropischo bromeliaceeën en fluweel-achtige roode ro zen de aandacht vragen, om tenslotte bij de cactussen te belanden die, zij het dan ook voor een meer beperkten kring, ook hun bekoring hebben. Komen we buiten dan zijn het de frissche planten, welke door de kinderen der Flora- liaVereeniging zijn ingezonden, die de aan dacht trekken, benevens enkele stands van kweekers, waarbij o.a. de dicp-roode Sal via's met hun donker groene blad in het oog loopen. Tenslotte willen wij hier nog even de aandacht vestigen op een paar in zendingen, welko binnen zijn opgesteld zoo als do 60 verschillende dahlia-soorten wel ke gekweekt zijn door verpleegden van de Rudolpstiehting bij Barneveld, en de drie fraaie werkstukken, welke ontworpen zijn door den kundigen on ijverigen leider van de kinder-werktuincn, den heer Kamerbeek Deze. heeft o.a. den bijzonder mooien zonne wijzer ontworpen, voorts een groot opmaak stuk, dat bestaat uit allo voortbrengselen van do Kinderwerktuinen in gedroogden toestand, namelijk mais, tarwe, gerst en haver, 11 soorten gras, eenige rietsoortcn, verschillende veldbloemen, kalebassen, ju daspenning en lampionplanten met als or- namenlecring een klein vijvertje met zwa nen erin en een paar vogelnestjes; ook is van dezen ontwerper het geheel uit bossen (zwart, oranje, rood en wit) gevormde wa pen van Amersfoort. Hedenmiddag is deze expositie, welko wij zeer kunnen aanbevelen, door onzen bur gemeester. Mr. J. E. Graaf van Ilandwyck, geopend. Op deze officieele opening hopen wij in ons blad van morgen terug te komen. De prijswinnaars der Flo- ralia-Vereenlging. De prijzen voor de inzendingen der kin deren van de Floralia-vereeniging werden als volgt toegekend: Eere-prijzen: P. Noordanus, R. Kamer beek, J. Buddingh, G. Duitz, .1. v. d. Berkt D. Kaljee, Hails Jckel. E. Fijn van Draat, Joop Los cn G. Baarda. Eerste prijzen: M. Iloutveen, A. Duitz, R. Waanders, A. de Mots, J. Jckel, Joh. Fijn van Draat, S. Ilartogvrtd, G. Fijn van Draat, L. Giljam, Toos Bosman. D. van Limbeek, G. v. d. Hengel, II. de Vries, W. v. d. Wetering, II. Kamerbeek, M. v. Nij- kerk, .Tan v. Asselt, P. van Essen, A. M. v. Donkelaar eri M. Swink. Tweede prijzen: J. Koeslag. A. v. d. Brug ge, G. Jonkman. A. Waanders, Chr. Jellc- ma, G. v. Donkeiaar, R. Snabel. N. Versteeg F. Steenbeek, F. Verwoordt. Riek Bosman, Dina Leyendekker, W. v. Plateringcn. F. Buddingh. II. de Kruif, II. v. d. Vennc, J. Timmerman, M. -Doornekamp, E. Geytcn- beek, D. Berg, H. Brouwer, Suza v. d- Brink W. Bruggen, B. v. d. Vlasakker. P. v. Lith, M. v. Plateringen, W. Wierda. A. v. Osus, Cor Ploeg cn Joh. v. Plateringen. Derde prijzen: G. Veldhuizen, Truus Priem. Annie Donker, II. Geuytenbcek. II. Fransen. A. Kaljee. G. Koedam, J. Doorne kamp, K. Abeney, N. de Beer, A. v. Tweel, B. de Kruif, M. v. d. Schaaf, Truus Yzer- man, G. Hendriksen, A. Meyer, W. v. d. Beek. A. Sandbrik, J. Lutlhercand, J. Grootherder. G. Talsmn, W Zijtvold, C. v. d. Vlasakker. G. Tönnincsen. J. van Lith, J. v. Loveren, H. Hofland. N. Hollestellcr en F. Hazelaar. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor alhier werd in den loop der maand op spaarbankboekjes inge legd f 53.298,21 en terugbetaald f 49.605,94 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 3.692,27 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 25. AANBESTEDINGNIEUWS Door den architect G. Adriaans werd aanbesteed het bouwen van een woning in de Koninginnelaan met volgenden uitslag: J. W. Brücker en Kruithof f 10.523 Bouwbedrijf Samenwerking - 11.400 W. lleere - 11.447 L. F. Beeker, Utree' - 11.500 W. Bunnik - 11.780 J. Hendriksen - 11.850 J. A. van Keulen - 11.890 F. Wisman, Zeist - 12.193 II. Spaak - 12.219 II. Hazelaar en Zn. - 12.390 Van Heil cn Kroon, Nijkerk - 12.380 G. C. Blanken. Bussum f. 12.570 W. v. d. Berg - 12.935 N. J. de Wit •*.!*- 12.940 G. C. Hienekamp - 13.000 Gebrs. Hendrikse, Woudenberg - 13.279 R. A. Batenburg - 13.500 A. van Lunteren, Woudenberg - 15.200 De anderen alhier. GARNIZOEN. Aan den sergeant-majoor-instructeur N. Mantel van het 21e Regiment-Infan- terie alhier, is de zilveren medaille voor 24 jaren dienst toegekend. De sergeant F. de Jager van het 16e Regiment-Infanterie alhier, wordt 1 Octo ber a.s. gedetacheerd bij de School voor Verlofsofficieren der Infanterie te Kam pen. DIENSTPLICHT. Inlevering van rijksgoaUren In opdracht van den Minister van De fensie roept de Burgemeester van Amers foort de gewone en verder hieronder ver melde dienstplichtigen der landmacht, die op 1 October 1934 naar de aanvullingsre serve overgaan, op, om de aan hen ver strekte rijksgoederen met uitzondering van schoenen, haarkam, roskam en spons in te leveren, voor zoover de inlevering van deze goederen niet reeds heeft plaats gehad. Tot de hierbedoelde personen behooren: a. de gewone dienstplichtigen van de lichting 1919, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd; b. de gewone dienstplichtigen van an dere lichtingen, die met do lichting 1919 de eerste oefening hebben beëindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overgo gaan. c. de verder met naam genoemde dienstplichtigen. De inlevering moet, voor zooveel dezo gemeente betreft, plaats hebben te Amers foort op de overdekte binnenplaats der Hendrikkazerne (Inf. kazerne a. d. Leus- derweg) op Maandag 8 October 1934 cn wel: des v.m 9 u., 9,45 u. cn 10,30 u tel kens 35 man en des v.m. 11,15 u, de rest. Daarentegen voor: Thcodoor Bcrriotte, behoorende tot het 16c Reg. Inf., op Maan dag 8 October 1934, des v.m. 9 uur; Felix Cornclis van Dijk, behoorende tot de Schoolc. v. d. motordienst, op Maandag, 8 October 1934, des v.m. 9 uur; Jacob Hen drik Vries, behoorende tot de 2e c. wiel rijders. op Maandag 8 October 1934, des v.m. 11,15 uur; Gijsbertus Westbroek, be hoorende tot het 16c Reg. Inf., op Maandag 8 October 1934, des v.m. 11,15; Willem van der Heide, behoorende bij het 5e Reg. Inf., op Maandag 8 October 1934, des v.m. 9,45 uur. EEN ZELDZAAM BEWIJS VAN HON DENTROUW. Hond uit Amersfoort wegge. loopen en In Amsterdam aan gekomen. Dezer dagen heeft een onzer stadgenoo- ten, die van een familielid uit Hilversum, dat met vacantia ging naar Zutphcn, den bond aan het station alhier in ontvangst nam, teneinde het beest tijdens dc vacan- tie van zijn meester te verzorgen, een merkwaardig staal'.je ondervonden van de trouw van het dier. Toen de hond en zijn begeleider op het Srnallepad liepen en de trein voor Zut phcn voorbijging, rukte de hond zich uit den halsband en snelde terug naar het sta tion, waar hij wèl een gereedstaanden trein vond, doch niet voor Zutphcn, maar voor den Haag. Het dier snelde den trein binnen, die kort daarna vertrok. Onze stadgenoot was over dezen gang van zaken zeer ontsteld, daar hij niet be ter wist dan dat de hond verloren was. Nog géén twee dagen later ontving hij een expresse-briefkaart van een ander familielid uit Amsterdam, dat de hond daar 's nach's om 2 uur, lievig blaffend cn doodmoe was aangekomen. Het beest was daar slechts één maal te voren geweest! Wel een merkwaardig staaltje van hondentrouw. Wèkr de hond uit den trein gegaan is cn hoe hij verder in dc hoofdstad is gekomen zal wel altijd een duistere geschiedenis blijven. GRAFTEEKEN VOOR N. VELS HEYN. Den heeren Adriaans en Ir. v. d. Tak zal verzocht worden etfn ontwerp te maken. Het Comité voor een grafteeken voor wijlen den lieer N. Vel6 Hcyn heeft giste ren vergaderd. Voorlcopige plannen zijn gemaakt voor de uitvoering. Aan de heeren G. Adriaans en Ir C. B. v. d. Tak, die beiden zioh daar- too belangeloos bct-ohikbaar gesteld had den, zcl verzocht warden om eon ontwerp te maken, waaruit het Comité dan een keuze kan doen. Hoewel zeer velen aan den oproep van het Comité, om een bijdrage te geven, ge volg gaven, bleek het, dat blijkbaar nog verschillende personen vergeten hebben, om hun aandeel in te zenden. Het Comité verwacht deze bijdragen alsnog, doch wel gaarne nu binnen kort (adres dr. Joh. II. Scheurer, K. Bergstraat 15, postgiro 75274), opdat ook deze bijdragen doel hebben. HET WATERLINIEGEDENKTEEKEN. De plannen nemen vasteren vorm aan. In een te dezer stede gehouden vergade ring heeft de oud-commandant van het waterliniefort „Honswijk", overste A. Cap- tijn, medegedeeld, dat hij naar aanleiding van het initiatief der Honewijkers, om te komen tot de oprichting van een waterlinie gedenkteeken, een propaganda-veldtocht heeft ontworpen, met het doel ook in brce- de kringen sympathie te wekken voor dit plan. Hij stelde zich voor, (Lat op het gedenk teeken, de figuren van een gemobiliseerde en 2ijn kameraad, dio elkander tot 6teun zijn in de oogenblikken van een dreigend gevaar, zouden worden afgebeeld, zoo mo gelijk in een zelfde groep, terwijl hij zich als opschrift „Waterlinie 1914" gedacht had. Als standplaats beval hij Schalkwijk aan. DE NIEUWE E.M. JAARSMA HAARDKACHEL HET succes van dit seizoen. Fa. C. J. v. d. HEUVEL Valkestraat 29. Tel. 352. D a g e 1 ij k s: City Theater. Vertooning van „Flying down to Rio." Voorstellingen: 's Zaterdags om 2.30, 6.15 en 8.30 uur nra 'sZondags om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur n.m. Overige dagon 8.10 n.m. Museum Fléhite, Westsingel. (Ultgezon zonderd des Zondags). Theosofisch© Bibliotheek, Gebouw Theoa Vereeniging, Regontcsselaan. lederen dag van 68 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Muurhulzen 0. R K. Leeszaal, Nleuwstraat 24. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Vredesbibliotheek. Arnhernscheweg 50. S26 September. Toonzaal Sierkunst, Tentoonstelling van schilderijen en etsen van W. Witsen. 12 September. Princess Room Ledenver gadering van d© Ned. Reis Vereeniging. 8 uur n.m. 12—15 September. Markthal. Groote ton loonstfilllng \on bloemen, groenten en fruit 13—15 Sept. Amicitia, tooncclavond van „Het Schouwspel", opvoering vun „De hui zen van den weduwnaar", 8% uur. 14 September. Hotel Monopole, Vereen, v Spiritisten „Harmonia", psychometrische séance van mevrouw Akkcringa, 8 uur. 17 September. Amicitia. Vertooning van dc Pcrsil Klankfilm „Wasch gemakkelijk, wasch voordeelig." 8VK uur n.m. 18 September. Amicitia, bijeenkomst der Vereen, v. Huisvrouwen, 2J4 uur. 19 September. Amicitia. Opvoering van ..Boefje" door het Rottcrd. IIofstad-Tooneel. 8 uur. 26 September. Amicitia. Vcreenigde Schouwspelers, opvoering van „De Rozen krans", 8 uur. 26 September. Dc Valk. Uitvoering van de Ned. Vereen. Volkszang, afd. Utrecht. 27 September. Amicitia. bijeenkomst der Vereen, v. Huisvrouwen, 8 uur. 29 September. Toonzaal Sierkunst, ope ning van lo tentoonstelling van werken van Paul Citroen. 1 October. Alg. Mil. Tehuis. Vergadering van de Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen voor Militaire Tehuizen. 3 October. Amicitia. Abonnementsvoor stelling van Fritz Hirsch' operette „WIr Walzen ini Himmel hinein.' 4 October. Markthal. Filmavond van het Ned Vak Verbond. 8 uur. UTRECHT. 12 September. Stads^cliouwVer. Rottcrd. IIofstad-Toonecl, opvoering van „Strijders in 't Wit." 8 uur n.m. BURGERLIJKE STAND. 11 September. Geboren: Josinus, z. van Josinus de Gast en Wilhelmina Weigraven. Gehuwd: Johannes Clasinus Mulders en Wilhelmina Graaff. Overleden: Eibert Jacobus Luigjes, oud 23 jaar, ongehuwd; Grietje yan de Kuilen, oud 5 wekerL Perspectieven van wordendo cultunr 1934. Doordat de jongste aflevering van liet bij de uitgeverij „De Driehoek" te Bosch en Duin (den Dolder) verschijnend „Maand blad 1934, Perspectieven van wordende Cultuur", eon dubbelnummer geworden is, was de redactie van dit voortreffelijke maandschrift in 6taat een viertal inzendin gen voor de prijsvraag over de problemen, die de positie van de gehuwde, jonge vrouw oplevert, op te nemen. De redactie merkt op, da-t het opvallend is, hoe het meeren- deel der inzenders zich op het standpunt stelt, dat deze vrouw zich zoo goed moge lijk aan den bcstaanden toestand moet aan passen. Wordt echter zoo zouden wij wil len vragen, niet bij dit, als bij zoovele an dere, politieke, economische, cn wat al niet voor vraagstukken, to weinig gelet op het individucele? Men zoekt te veel naar een algemeene oplossing voor anderen en te weinig naar een diagnose voor zijn eigen geval. Niettemin leveren de opgenomen ar tikelen interessante gezichtspunten op. Voorts treffen wij in dit nummer weer eenige vin Künkel's Crisisbrieven aan, ver der synthetische gedachten over onderwijs en opvoeding van J. G. We6terwcel en een bijdrage van Ws. Bitter over „Ons arme Indie en vam Jan Goverts over muziek van gisteren en nu. De Berggids. In het Septembernummer van het door de firma W. Gaade te Delft uitgegeven tijd schrift „de Berggids" handelt C. Tromp de laatste Zwitsersche vierduizenders in de Saaser bergen af. Roelfsema beschrijft drie traverses onder ongunstige omstandigheden. De boekbe spreking neemt dezen keer een zeer groote plaats in, maar desniettemin is er toch nog ruimte voor een paar vlotte artikeljes van E. M. Petri en over „de Mont d'Or". Nieuwe Uitgaven Elf eeuwen bouwkundig teekonen. Wij ontvingen „Elf eeuwen bouwkundig teekenen", een uitgave van hot genootschap „Arohitectura cn Amicitia". welke samen gesteld werd door Th. HaakmaWagenaar en A. Komtes. Zij is royaal opgevat en be oogt 6lechts eenige tegenstellingen en over eenkomsten in het teekenwerk van verle den en heden aan te toonen, WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL. Franschc Omelet. Bereiding: 3 eieren, 3 lepels bouillon (melk of water) 20 gram boter, wat zout, peper cn nootmuskaat. Vermeng de eieren met wat zout, peper em noot en klop ze daarna goed los. Voeg er vervolgens het vocht bij. Smelt de boter in de koekepan, giet do eiermassa er in. Licht met een pannekockmes het gestolde ei wat op, zoodat het vloeibare er onder kan loopen. (Deze handeling herhalen tot dat alle el gestold is, echter niet te hard!) Laat de omelet voor de helft uit de pan glijden en klap dc andcro helft er over heen. Zorg er voor dat de omelet niet te bruin wordt cn dien haar zoo warm moge lijk op. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Pikante kalfslapjes. Aardappelen. Gestoofde bieten. Griesmecl met bessensap. Bereiding: 1 K.G. dun gesneden kleine kalfslapjes, 50 gr. rookspek wat cayenne peper, 60 gr. boter, 4 d.L. bouillon, een uitje, wat zout. Wentel de gezouten kalfslapjes luchtig door bloem. Bak ze aan beide zijden licht bruin in de boter. Snijd het spek in dobbel steentjes cn smelt ze uit. Verwijder do kaantjes. Fruit de gesnipperde ui even in het spekvet, waaraan wat peper cn de boter, waarin do lapjes gebakken zijn, zijn toegevoegd. Giet vervolgens de bouillon bij het mengsel. Leg de kalfslapjes hierin cn stoof ze in een gesloten pan op een zacht vuur, tot ze goed gaar zijn. Keer ze zoo nu en dan om. Men kan de jus met een weinig bloem en wat room afmaken. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie). „NEUTRALE" JEUGDHERBERGEN. Geachte Redactie. Enkele weken geleden logeerden in de jeugdherberg te Noordwijk conigo jongelui, die 's avonds licderon zongen, begeleid door piano. Een van de jongens begon te zin gen: „In een blauwgcruito kiel, draaide hij aan 't groote wiel, enz.", het bekendo liedjo van Mich. Adrz. do Ruyter. De leider van do jeugdherberg verbood bet zingen van dit lied cn verduidelijkte het verbod met dc mededeeling: „Denk er om, we zijn neutraal". Ik vind do handelwijze van dezen „lei der" meer dan ergerlijk cn ik vraag mij af, waar wij in ons land toch naar toe gaan, wanneer bovengenoemd lied reeds niet-neu- traal verklaard wordt door een jeugdlei der, als hoedanig ik een leider van een jeugdherberg beschouw. Daar komt nog bij, dat in een liederen bundel, welko ter plaatse aanwezig was, het lied wèl voorkwam. De instantie, die belast is met het verzorgen van do „neu traliteit" van deze jeugdherbergen, aebt dit lied dus niet gevaarlijk! De leider heeft dus eigcndunkolijk ge handeld en men behoeft naar de politieke overtuiging van dezen man niet lang te zoeken. Naar mijn smaak is een jeugdherberg pas neutraal, wanneer de nationaïo vlag er uit hangt, de wanden versierd zijn met portretten van het Koninklijk Huis en 's avonds de muren daveren van gemeen schappelijk gezongen vaderlandslievende liederen. Ik hoop, dat het nog eens zóó ver zal ko men, dat deze thans nog uitzonderlijke meening, althans in de oogen van poli tiek Nederland, de meening van do meerderheid van het volk zal zijn. Dan zul len ergerlijko staaltjes van neutraliteits- handhaving, als hiervoren gesignaleerd, niet meer voorkomen. Ik dank u, geachte redactie, voor de ver leende plaatsruimte. Hoogachtend, P. J. H. DE ROOS AFDEELING WIJNHANDEL TEL. 22 BORDEAUX WIJNEN Graves Supérieur f ChAteau de Pez 1929 f Chateau Monroze 1924 f 1.30 1.30 1.35 OMREKENINGSKOERSEN onden Berlijn Parijs Brussel Zurich Kopenhagen Oslo tockhoi.Ti New York Milaan Praag Off. Not. Niet Off. II Sept. 12Sept. 12uur 7.31% 7.31% 58.62 58.70 9.73% 9.73% 34.65 34.66 48.20 48.18% 32.60 32.60 36.60 36.60 37.60 37.60 1.46% 1.46 12.70 12.69 6.18 6.17 Medegedeeld door do Rotterd. Bankvereen. DE NEDERLANDSCHE RANK. Beleening op effecten 3 Voorschotten in rekening-courant 3

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 3