NURMI EN HET I.A.A.F.-CONGRES STÉNO-TYPEN NED. SPOORWEGEN HET MOOIE WEER Kantooropiesding DE POLITIEVAKSCHOOL TE HILVERSUM PROFESSIONAL? inirna Enkele cijfers van opbrengst Ia .het tijdvak Januari tot cn met Juli 1934 bedroeg de opbrengst uit reizigers en bagage bij de Nederlandsche Spoorwegen 61.700.000. Over hetzelfde tijdvak van 1933 bedroeg die opbrengst 69.400.000. De da ling is duidelijk. Onze weerkundige medewerker schrijft ons: Na de storing in den weerstoestand van Zondag is er zeer snel een herstel van het mooie weer gekomen. Tevoren was de algemeene weerstoestand reeds zoodanig dat de kansen op mooi nazomerweer groo ter waren dan die op een omslag in on gunstigen zin. De storing, die wij gehad hebben beperkte zich dan ook tot het randgebied van een diepe depressie, die ten Westen der Britsche Eilanden voorbij trok en die slechts met een kleinen uit- looper tot ons land reikte. Tegelijk ontwik kelde zich over Centraal-Europa een ge bied van hoogen druk. Dit heeft zich se dert Maandag verder uitgebreid terwijl de genoemde depressie in Noordelijke rich ting wegtrok. Het weer is dientengevolge «iel opgeklaard en over een groot gebied freïder tot lichtbewolkt geworden. In verband met het vergevorderde jaar getijde en de langere nachten komen thans lage nachtelijke minimum-tempera turen voor, die reeds beneden 10 graden C liggen terwijl de minimum-thermometer in het gras de vijf graden reeds naderde. Over dag daarentegen stijgt de tempera tuur in den sterken zonneschijn tot boven 20 graden C en is het dan zomersch warm. Dit groote verschil tusschen de laagste nachtelijke en do hoogste overdagtempera tuur is kenmerkend voor het weertype, dat wij nu hebben en dat voor den tijd van het jaar normaal is, vooral in zomers als nu met overwegend mooi weer. In den regel is deze weerstoestand in den nazomer tamelijk stabiel. liet gebied van hoogen druk blijft dan gedurende eenige dagen over Europa liggen, waarbij het eerst in omvang toeneemt. Het kan enkele malen voorkomen, dat het den weerstoestand over geheel Europa bc- heerscht en soms blijft het tot het einde der maand stand houden. Natuurlijk is er niets met zekerheid van te zeggen of het dit maal lang zal stand houden, maar de kans is groot, dat het mooie weer nog en kele dagen aanhoudt. (Nadruk verboden). ENTREE. Op het Binnenhof, aan de achterzijde van de Ridderzaal, zagen wij vanmorgen naast een deurtje een bord met opschrift: „En tree hoofdakte". Waarom op de meest Hol landecho plek in onze stad het woord En tree w gebruikt, 'n plaats van Ingang, i6 niet te begrijpen. (Vad.). HET REGIMENT MOTOR ARTILLERIE Lult. kol, J. M. ridder van Rappard genoemd als nieu< We commandant. Naar den, 10 Sept. Naar in militaire kringen verluidt zal als opvolger van luit.- kol. A. W. van der Moer die binnenkort den dienst gaat verlaten, als commandant van het regiment motor-artillerie alhier, worden benoemd luit.-kol. J. M. ridder van Rap pard, en wel met ingang van 1 November aanstaande. Oversto Van Rappard is te Naarden op 22 Juli 1902 tot tweede luit-enant benoemd en eerst te Naarden, daarna te Amsterdam in garnizoen geweest. Na zijn bevordering tot eerste luitenant op 22 Juli 1906 werd hij werkzaam gesteld bij de artillerie-schiet school in de legerplaats te Oldebroek. Op 17 Nov. 1916 werd hij als kapitein ingedeeld bij het le regiment veld-artillerie te Utrecht en met het commando belast van een compagnie van vijftien houwitzers aldaar. Sedert werd hij toegevoegd aan den commandant van de Nieuwe Holland6che Waterlinie. Na de opheffing van de N.-H. Waterlinie en de vorming van het comman do Vesting Holland, volgde zijn overplaat sing naar Den Haag. Bij zijn bevordering tot majoor op 1 Aug. 1927 werd de heer Ridder van Rappard be last met het commando van het reigment ku6t-artillerie te Den Helder, waar zijn pro motie tot luit.-kolonel volgde op 1 Novera- borg 1931. (Hbkl.). EEN WITTE RAAF. Gomcenterokening met een batig slot. Nu in dezen tijd allerwege plattelands gemeenten van Rijkswege moeten worden „gesaneerd", kan het zeker een verblijdend teeken worden genoemd, dat in -de gemeen te Oostdongeradeel de gemeenterekening over 1933 is vastgesteld met een batig slot van 23.782. De ontvangsten bedroegen 397.187, de uitgaven 373.404. De commissie, welke deze rekening had onderzocht, complimenteerde het coilegge van B. en W. met deze mooie uitkomst. (Hbld.) DE BRAND OP HET S.S. „GROOTEKERK Reuter seint ons uit Port Soedan: Lloyds bericht, dat de brand op de „Grootekerk" is gebluscht. De beschadigde lading wordt thans ge toet, Begin niet als jongste be diende maar kom beslagen op het ijs en volgt onze practi- sche lessen. MODERNE -TALEN Betere vooruitzichten. Hoogor salaris. Zeer billijke Aanmelden 7S tarieven. 12 v. MARNIXLAAN. ONDER ZIJN UTO BEKNELD GERAAKT. Vaalt, 11 Sept. De heer Nieboer uit Den Haag, die ongeveer 2 weken geleden ern stig werd gewond, toen zijn auto bij het draaien kantelde en hij er onder terecht kwam, is in den afgeloopen nacht in het hospitaal te Heerlen overleden. DUBBELE POGING TOT DOODSLAG Op een broer en een politie agent. De mijnwerker M. N. te Mariëndorf, thans gedetineerd, die Maandag voor do Arr. Rechtbank to Maastricht terecht stond, vond in den avond van 17 Juni j.l. thuis komend op tafel eenige leegedronken wijn- fles6chen staan cn uit 'n bijliggend briefje meende hij te kunnen opmaken, dat zijn broer W. hem deze poets gebakken had. Hij begaf zich naar zekeren v. L. die bij het leegdrinken der flcaschcn aanwezig moest zijn geweest cn trof daar inderdaad zijn broer W. aan, vvien hij met een mes te lijf ging. W. vluchtte de 6traat op, achter volgd door verdachte. W. zocht toevlucht bij den politiepost te Bleijerheide, doch ook de dienstdoende agent M. werd door ver dachte met geopend mes aangevallen. Eerst nadat de agent M. 'n tweetal 6choten had gelost kon verdachte overmand worden. Het O.M. noemde verdachte een gevaarlijk man. Hij zat reeds 7 jaren wegens broe- derdoodslag. Ter zake van poging tot dood slag, tweemaal gepleegd, eischte het O. M. 1 jaren gevangenisstraf tegen verdachte. Do verdediger, mr. van Breukelen, vroeg on derzoek naar de geestvermogens van ver dachte. De Rechtbank wijst 24 Sept. a.s. vonnis. (Msb). Athletiek. WERELDRECORD SPEERWERPEN DAMES Munch en, 11 Sept. (V.D.). De Duitsche athlete Mcj. Gelius heeft het wereldrecord speerwerpen voor dames met beide armen, verbeterd cn gebracht op 62.43 Meter. Rechts wierp zij 37.56 Meter en links 24.87 Meter. Het oude wereldrecord stond op naam van Mcj. Ilaux (Duitschland) met een totaal afstand van 57,05 Meter. Wielrennen. STADION-WIELERBAAN Een niterst fraai slotprogramma Amsterdam, 11 Sept. De op 22 Augus tus j.l. gehouden revanche der Wereldkam pioenschappen, welke zoo bijzonder goed geslaagd zijn, en de uitmuntende vorm, waarin op het oogenblik Nedcrland's beste stayer van der Wulp zich bevindt, zijn aan Uding geweest, dat a.s. Donderdagavond op de Stadion-baan een herhaling van deze wedstrijden zal plaats vinden. Do afstand voor den internationalen wed strijd achter groote motoren is ditmaal 75 kilometer (één rit). Deelnemers hieraan zijn: Paillard (Frankrijk), Lacquehaye (Frankrijk), Krewer (Duitschland), Severg- nini (Italië) en August Wambst (Frankrijk), ongetwijfeld de bcsto stayers ter wereld, terwijl voor Nederland zullen uitkomen van der Wulp (van den Bosch), recordhou der op dezen afstand, Domhoff (Kaser) en Blekemolen (Ceuremans). Rijdendo als op 31 Augustus j.l. zullen de buitenlanders met van der Wulp rekening moeten hou den en is een Hollandsche zege lang niet uitgesloten. Temeer niet, daar ook Domhoff en Blekemolen in hun laatste wedstrijden zeer goed reden. De internationale sprintwedstrijd belooft niet minder spannend to worden. Hierin starten Scherens. Richter en Gérardin, resp eerste, tweede cn derde bij do Wereldkam pioenschappen, benevens do Nederlandei's van Egmond, G. Leene en in plaats van van den Heuvel, die in Kopenhagen moet starten, de nieuwe professional A. van der Linden. Op 22 Augustus j.l. had Scherens al zijn kracht noodig om van Egmond te 6laan cn daar do Stadion-baan onzen kampioen zoo bijzonder goed ligt, is ccn verrassing van van F.gmond niet uitgesloten Behalve deze twee wcreldnummers wor den de demi-finales en de finale verreden van het Clubkampioenschap van Nederland Zwemmen. WERELDRECORD 200 METER SCHOOLSLAG Tokio, 10 September (V.D.). De bekende Japansche zwemster Mej Iloedko Maehatu heeft het wereldrecord 200 Meter schoolslag dat op haar naam staat met een lijd van 3 minuten 5,4 sec., verbeterd. Zij zwom de zen afstand thans in den tijd van 3 min 2,8 sec. ERNSTIG VERLIES VOOR MOTORSPORT. DE De heer Kramer verlaat T.T.-commissie. do Amsterdam, 11 Sept. De lieer Kramer tc Assen, algemeen secretaris cn iid van de T.T.-commissie, een der grondleggers van Den Grooten Prijs van Nederland, is uit do T.T.-commissie getreden. Zijn wij goed ingelicht, dan hebben de ongeva.len, welke eenige dér vooraanstaande renners het leven kostten, den heer Kramer zoo danig aangegrepen, dat hij niet langer deel wenscht uit te maken van een organ'satie voor snelheidswedstrijden. De lieer Kramer is lange jaren een der pioniers geweest van de Ned. TT. Ilij heeft belangeloos enorm werk verricht en zijn heengaan beteekent voor de Neder landsche motorsport een belangrijk gevoe lig verlies. (Tel.) Viering van het derde lustrum. Feestelijke bijeenkomst in het Palace:hotel Hij heeft zeer veel gedaan voor de athletiek en de sports beoefening De athletiek heeft zeer veel tc danken aan den Fin Nurmi, maar weet dit niet te toonen, dat ie-- de slotsom waartoe velen gekomen zijn na de besluiten inzake Nur mi, genomen op bet I.A.A.F.-congres te Stockholm. Niet alleen heeft Nurmi van Finland een der voornaamste en bekendste ath'.e- tiek-landen gemaakt, hij heeft ook over de gcheele wereld voor de athletiek, vooral onder de jeugd, propaganda gemaakt. In het bijzonder heeft hij de noodzaak van een training, die met groote zelfbeheer- sching en zelfopoffering doorgevoerd wordt, naar voren gebracht. Er is ook voor de sportbeoefening in het algemeen door hem werk van onschatbare waarde verricht. Men zal zich ongetwijfeld nog de schok kende gebeurtenissen herinneren, waarvan de Olympische Spelen in Los Angelos ge tuige waren: de rangschikking van Nurmi onder do beroepsathleten. Ook in de athle tiek wereld behoort het amateur-prof pro bleem tot de brandende vraagstukken. Op het I.A.A.F.-congre6, in Augustus te Stockholm gehouden, is ook de kwestie- Nurmi weer eens besproken De Finsche Bond wilde Nurmi doen rehabiliteercn en wenschte bovendien vastgesteld te zien, dat Nurmi in Los Angelos- len onrechte de deelname aan de Olympische Spelen was geweigerd. Zooals men weet werd door het congres met 12 tegen 6 stemmen besloten Nurmi onder de beroepsathleten te rang schikken. In een Duitseh sportblad lezen wij naar aanleiding van de besluiten van het con gres eenige opmerkingen van Ernst Reb- hut, die de aandacht verdienen. Hij merkt op dat Nurmi op de sintclbanen en in de stadia een zoo roemrijk strijder was, dat hij het voorbeeld voor de jeugd van wel haast alle landen der wereld is geweest. Dit schijnt de rechters in Stockholm ech ter niet belet te hebben hem achteraf nog zijn eer te willen ontnemen. NURMI. Togen de uitspraak van Stockholm valt niets meer in te brengen, het is definitief. Men heeft geoordeeld, dat Nurmis kunnen en positie hem verplichtingen oplegden, die zijn overgang naar het professionalis me begrijpelijk maken, maar niet kunnen verontschuldigen. Maar wanneer Nurmi's overgang naar het professionalisme zoo duidelijk was, hoe komt het dan dat de Finsche bond van mcening verschilt met de meerderheid van het congres? De Fin nen zelf moeten er toch wel het best over kunnen oordeelen, of en in welk opzicht Nurmi onder de beroepsathleten gerang schikt kan worden! Er zijn twee mogelijkheden, meent Reb- hut, óf de waarheid wordt door de Finnen deerlijk te kort gedaan óf de besluiten van het congres zijn geïnspireerd door af gunst op de Finnen die in de sportwereld zoo'n sterke positie innemen, niet het minst door den nog steeds fameuzen Nur mi. En op den achtergrond raakt bij dit ge twist de figuur van Nurmi. wiens aanzien geschaad wordt, terwijl hij toch een der grootste, zoo niet de grootste sportsman van dezen tijd is. Hilversum, 11 September Zooals wij in den loop der vorige weck reeds ver meldden, is het deze maand vijftien jaar geleden, dat de politie-vakschool hier ter stodo werd opgericht. Gisteren werd een aanvang gemaakt met do viering van dit jubileum. Vele oud-leerlingen der school hadden zich naar Hilversum begeven, ten einde in den kring van vrienden en oude bekenden aan do feestelijkheden deel te nemen. Des morgens om half elf verzamelden zich de deelnemers, van wie vele in bur ger waren, met hunne dames op het Sta tionsplein. Een optocht werd geformeerd, die met het Hilvcrsumsche politie-muziek gezelschap Excelsior voorop zich langs Groest en Langestraat op weg begaf naar liet gemeentehuis Na een rondo om het gebouw Irok de stoet verder naar het Palace-hotel, waar reeds vele autoriteiten verzameld waren. De minister van justitie was vertegenwoordigd door den heer mr. vqn Angeren, de Algemeene Nederland sche Politiebond door zijn secretaris, den heer Koster IIcnke. Voorts waren aanwe zig de commissarissen van politie te Ilil versum en te Amersfoort, do heeren A. L. van Beusekom en G. Goorhuis, de leden der vakcommissie, de directeur en de leeraren der school. Ten slotte kwam burgemeester Lambooy de herdenking met zijn tegen woordigheid vereeren. De heer A. J. Vecnhof, voorzitter der Landelijke commissie van Oud-Politiescho- lieren, heette de aanwezigen wolkom. Spre ker memoreerde den groei van de school in den loop van vijftien jaren, waarvan de laatste elf onder de uitstekende leiding van den tegenwoordigen directeur, den heer mr. P. Frima. Ondanks de slechte tijdsom standigheden hebben de oud-leerlingen kans gezien, dank zij de medewerking van de directie der N.V. Automobiles Citroen te Amsterdam, aan de school een nuttig on waardig geschenk te offreeren. Dit ge schenk, een vior-cylinder instructie-motor, zal de a.s. politic-dienaren, die vooral in dezen tijd met de werking van automobiel motoren op de hoogte dienen te zijn. goede diensten kunnen bewijzen. In het gebouw der school staat de motor ter bezichtiging opgesteld. Na het voorlezen van een waardeerenden brief, ontvangen van den heer W. L. Col lard, Raadsheer bij het gerechtshof te 's-Gravenhage, bedankte de heer Veenhof de aanwezige autoriteiten voor hun tegen woordigheid, en besloot met den wensch, dat de Politie-vakschool zou mogen groeien cn bloeien. Hierna sprak de heer Jac. van Waning, voorzitter der commissie van vakonder wijs van den A.N.PB., zijn verheugenis uit over de keuze van het geschenk, dat hij namens dc commissie gaarne aanvaardt. De Politieschool, aldus spreker, heeft een ongeaachtcn bloei genoten. De stoot er toe werd gegeven door de instelling van het politie-examcn, het rijkssubsidie heeft hulp verleend, en in 1918 kon de vakcommissie haar werk aanvangen Altijd trouw, altijd waardig dat moet het devies van den politieman zijn. Het is een verheugend feit, dat van de 432 agenten-leerlingen niet minder dan 392 in politic-dienst zijn getre den, terwijl dit bij de 19 inspecteurs-leer lingen met 17 het geval is. Ten slotte sprak de heer van Waning zijn grooten dank uit voor de hartelijke genegenheid, die de school steeds van do verschillende minis ters van justitie heeft mogen ondervinden. Ook de heer Koster Henke, secretaris van het hoofdbestuur van den Algcmeenen Ne- derlandschcn Politiebond, toonde zich ten zeerste ingenomen met het aangeboden go- schenk. Spreker wenschte do oud-leerlin gen geluk, die door hun plicht tc doen van de Vakschool inderdaad een Modelschool heb ben gemaakt, Vervolgens w'hs het woord aan den bur gemeester van Hilversum, den heer J. M. J. H. Lambooy, die uit den aard der zaak veel met de Politieschool in aanraking komt. De leiding is, aldus spreker, in goede handen. De directeur beschouwt de ka raktervorming der leerlingen als een ge wichtig deel van zijn taak, maar daar naast wordt de lichamelijke opvoeding niet verwaarloosd. Spreker hoopt, dat steeds, zooals nu, gezegd zal kunnen worden, dat men trotsch is op de school. Namens de oud-scholieren sprak de heer Boon uit Amersfoort, die met genoegen te rugziet op den hier doorgebrachten tijd. Spreker prijst het geduld en de toewijding van de leeraren, cn biedt een huldeblijk aan in den vorm van een beschilderd wand- bordje. Ten slotte bedankte de heer Vecnhof de sprekers voor hun hartelijke woorden. Nadat in den tuin een foto van het ge zelschap was gemaakt, begaf men zich aan tafel, waar een door de feestcommissie aangeboden lunch do deelnemers wachtte. Des middags was er gelegenheid tot be zichtiging van een kleine tentoonstelling in het gebouw der vakschool aan de Graaf Florislaan. De aangeboden motor, inder daad een fraai en instructief werkstuk, vormde hiervan het middelpunt. Daarnaast kon men een collectie mooie oude sloten, een schat van cryptografische literatuur en, niet te vergeten, do portretten der oud leerlingen bewonderen. Des avonds, na het feest-diner, vond in het Palace-hotel een groote cabaret-avond plaats, waaraan o.a. de conférencier Tum- mers medewerkte. Hedenmorgen wacht de deelnemers een autotocht door het Gooi. Na de lunch wordt de réunie met een vergadering der oud leerlingen besloten. DE IJSVOGEL WERKT OP KORTE GOLF. Mogelijkheid om privé-telegram« men te wisselen. Het K.L.M.-vliegtuig do IJsvogel, dat Dom» derdag a.s. van Amsterdam naar Batavia; vertrekt, zal ditmaal met een duplo-radio* installatie uitgerust zijn. Wij herinneren eraan, dat reeds eerder proeven genomen zijn met dergelijke in-« stallaties aan boord van do Indië-vliegtut- gen Pelikaan, Rijstvogel on Oehoe. Dank zij do modewerking van den Lucnt* vaartdienst zal er bij wijze van proef gei legenheid bestaan om via Kootwijk privé" telegrammen met het vliegtuig te wisselen* Do heer S. van der Molen is marconist van do IJevogcl. CHRIS BERGER EN WIM PETERS VOOR DEN MICROFOON. Amsterdam, 11 Sept. WoonMlagavond van 19 tot 19.20 uur zal voor den Vara* microfoon in de sportuitzending een inter* view plaats hebben met Chris Berger en Wim Petere, de Europecsohe kampioenen hardloopen cn hink6tapsprong. Hierdoor vervalt de aangekondigde causerio van Hans S. Boekman over do twaalf geboden voor wedstrijdbezoekers. DONDERDAG 13 SEPTEMBER. Hilversum, 1875 M. A.V.R.O. 8.01 Ochtcndconcert op eboniet. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Muziek ter nabetrachting. 10.30 Kamermuziek door het Diligentia-kwartct: Piet Veen8tra, le viool; Henk Koper, 2o viool; Henk van Calsteren, altviool cn Engclbcrt Oskam, cello. 11.00 Voordracht door Rob Geraerds: „Het vrindje", uit den bundel „Bloesem", door Ina Boudier-Bakkcr. 11.30 Voortzetting kamermuziek. 12.01 Lunchconcert door „De Minstrcela". 2.30 Voordracht door Elias van Praag: „Too* ncelspelen in den ouden tijd". 3.00 Muziek van dc draaitafel. 3.45 Zenderverzorging. 4.00 Mevr. Antoinclto van D'u'k oprcekt voot zieken en ouden-van-dagen. 4.30 Verduurzaamde klanken. <1.45 Radiotoonccl voor grooterc kinderen. Stu- dio-opvoering van „De Scheepsjongens van Bon» tckoe", hoorspel in 12 taferoelcn naar het boek t-an Johan Fabricius, door Cor Hcrraus, Spellci- ding: Kommer KlciJn. 5.30 Dinermuzlek door Kovacs Lajoa en zijn orkest. 0.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Van do draaitafel. 7.25 Kamermuziek door het Bocdapestcr Trio. 8.01 Gramofoonmuzick. 8.05 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Albert van Raalte. 8.30 „BrUderlcin fcin". Altwicner Singspiel, in 66n bedrijf. Muziek van Leo Fall. Solisten: Grethe Woijnschcnk-Hogenbirk, Lola van der Ben cn Henk Viskil. Het Omroeporkest, Het geheel o.l.v. Albert van Raalte. I.00 Piano-recital door Egbert Veen. .20 Klassiek concert door het Omroeporkest o.l.v. Albert van Raalte, Solist: Fernando Zcp- paroni, viool. 10.00 Zwarto schijven. 10.15 Kovacs Lajos en zjjn orkest. II.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.10 Mr. Pick-up in ccn gocio stemming. Huizon, 301.5 M. K.R.O. 8.00 Morgenconcert. N.C.R.V. 10.00 Leger des Hcils-kwarticrtje (Gramofoon- muziek). 10.15 Morgendienst door Ds. P. van Vliet, VrjJ Evang. Predikant. 10.45 Gramofoonmuziek. K.R.O. 11.00 Gramofoonmuzick. 11.30 Godsdienstig Halfuurtje door Pastoor L, H. Perquin. 12.01 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-orkcst O.I.T. Marinus van 't Woud. 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 Vervolg Lunchconcert. N.C.R.V. 2.00 Cursus fraaie handwerken door mcj. G. Ablij. 3.00 Piano-recital door Hans dc Bock. 3.45 Zenderverzorging. 4.00 Bijbellezing door Db. Joh. Jansen, Chr. Geref. Prcd. Zang: J. H. Smit Duyzcntkunst, ba riton. Orgelbegeleiding: II. Smit Duyzcntkunst. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd door den heer II. J. Stoinvoort: „Dc afwerking van do naaidoos". 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Liederen-recital door Henk Borkent, tenor. Aan den vleugel: Chris Veelo. 6.58 Zendcroverschakeling. 7.15 Enkratcia-kwartiertje. Spreker namens do Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. Ds. B. E. J. Bik, Hcrst. Ev. Luth. Pred.: „Slavenhandel". 7.30 Weekoverzicht: „Wat er op dc wereld ge beurt", door Corn. A. Grayé. 8.00 Concert door het N C.R.V.-Strijkorkest o.l. Piet v. d. Hurk. N.C.R.V.-orgclL. Blaauw. 9.00 Ouderkwartiertje. „Kind cn Oranje", door den heer L. W. J. van Hasselt. i.30 Concert door het N.C.R.V .-Harmonie-or kest o.l.v. Piet v. d. Hurk. rt 10.40 Persbureau Vaz Dias. Vervolg concert. II.00 Gramofoonmuziek. Brussel, Vlaamsche uitz. 321.9 M. 12.17 Concert door Salonorkest, m.m.v. Bert Bel, karakter-humorist. 1.20 Vervolg concert. 5.15 Concert door het Radio-Symphonieorkcst. 9.20 Concert door het Radio-Symphonieorkcst. 12.17 Gramofoonmuziek. Brussel, Fransche uitz. 483.9 M. 12.15 Gramofoonmuzick. I.20 Concert door het Salon-orkest. 5.15 Gramofoonmuzick. 5.50 Kinderuurtje van RESEF o.l.v. Louisctte, Concert door het salon-orkest. 8.20 Concert door het Radio Symphonieorkest. 10.20 Gramofoonmuzick. Dcutschland sender, 1571. M. 12.20 Concert uit Breslau o.l.v. G. E. Rischka. 4.00 Gramofoonmuziek. 6.05 Oud-Franscho cn Oud-Itnliaanschc liederen door Milli Engelmann-Gillrath. Aan den vleugel: F. Hesz. 7.35 Concert door het Reitz kwartet. Droitwich (cx-Daventry), 1500 M. Nationaal programma. II.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert door het Rutland Square en New Victoria-orkcst o.l.v. N. Austin. I.20 Gramofoonmuziek. 2.20 Het Western Studio-orkest o.l.v. Fr. Can- tell. 4.10 Concert door H. Wollaston, tenor en W. Shaw, piano. 6.50 Het Gershom Parkington-kwintct m.m.Y. Cavan O'Conner, tenor. 7.50 Liederen uit den tijd van Shakespeare, door het Radio Vocaal Octet o.l.v. L. Woodgatc. 8.40 Gramofoonmuzick. 10.20 Het B.B.C.-orkest o.l.v. S. Robinson. II.1512.20 Dansmuziek door Jack Jackson ea zjjn Band.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7