J. A. SCHOTERMAN Zn. ST. EMILION 1928 per flesch f 1.45, per anker f 58.- MILITAIRE MUTATIES S. H. MASSA WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 UTR. STR. 17 TEL 145 EEN ORGELDAG TE 's GRAVENHAGE DE DOUGLAS AANGEKOMEN OUDE INBRAKEN OPGEHELDERD? NAAR HET EUCHARISTISCH CONGRES Hill In Wijnen een groote sorteering belegen Slijterij NED. ZONDAGSSCHOOL- VEREENIGING Men wil trachten voor het orgel weer nieuwe belangstelling te wekken 's-Gravenhagc, 12 Sept. Ter bevorde ring van de Ncderlandschc Orgel kunst en -Historie is hedenmiddag onder auspiciën van den heer .Tan Zwart, organist te Am sterdam een „Orgeldag" gehouden, welke het karakter droeg van een historische mid dag-conferentie. De bijeenkomst had plaats in de Luther- schc kerk aan den Luth. Burgwal. Ter gelegenheid van deze vergadering was een kleine tentoonstelling gearran geerd van voorwerpen uit het vroegere museum Scheurleer, thans eigendom van de gemeente en welke betrekking hebben op het orgel en de geschiedenis van het orgel. De heer Jan Zwart, do initiatief-nemer van deze Orgeldagen, opende de bijeen komst met een kort woord van welkom, waaraan hij eenige beschouwingen vast knoopte over het bestaansrecht en de nood zakelijkheid van orgeldagen. De eerste en de voornaamste reden tot het. houden dezer bijeenkomsten, een reden waarin eigenlijk alle andere argumenten in v.ervat zijn, is dat men wil trachten het orgel weer die belangstelling te geven, welke het drie eeuwen geleden in ons land genoot. De geschiedenis van ons kerkorgel is een geheel eenige en van zeer bijzondere beteekenis. Het was toch immers niet in de eerste plaats de bedoeling dat de meesterwerken van orgelbouwkunst, welke wij in vele Ne- derlandsche kathedralen kunnen bewonde ren, uitsluitend op Zondag dienst deden, ter begeleiding van den gemeentezang. Neen, de organisten waren stedelijke amb tenaren, die door hun kunst de burgerlijke gemeente moesten trekken en als zoodanig een tegenwicht moesten vormen togen de geneugten in taveerne onz. Over deze volkstaak van -Tiet orgel en van de orgelkunst moét in ónze tijden meer gesprpken worden en er moet naar ge streefd worden, dat het orgel weer de plaats-' gaat innemen, welke het driehon derd jaar geleden in ons volksleven had, en de rol gaat vervullen van de eerste jaren na de kerkreformatie. Dezo oude zede van ons volk moet weer in eere hersteld wor den Ook in onzen tijd kunnen de organisten weer dienst doen, waar het gaat tegen bioscoop, jazz en sportmanie, evenals in vroegere jaren tegen de volksamusementen. Spr. wees er vervolgens op, dat voor een groote algemeene orgclspelverceniging ze ker in ons land plaats is en dat een der gelijke organisatie op verschillend gebied zeer veel zou kunnen bereiken en in de tegenwoordige verwarde verhoudingen van groot nut zou kunnen zijn. Vervolgens werden verschillende onder werpen van muziek-teclmischen aard be sproken. Mr. A. Bouwman, orgelbouwkundige te Rotterdam, hield een inleiding over „Stijl begrip bij orgelrestauraties", waarna de heer Jan Zwart het tempo besprak, waar in de Psalmen in de 17e eeuw gezongen werden. Hij lichtte dit toe op het orgel der kerk uit orgelpsalmen van Speuy, Swee- linck en van Noort. De heer Wm. Mudde uit Amsterdam sprak over de loffelijke verordening, waar bij hij zeer in het bijzonder wees op de groote plaats, welke het orgel vroeger in ons volksleven had ingenomen en er op aandrong, dat maatregelen genomen zou den worden om deze toestand weer zooveel mogelijk te doen herleven. Tenslotte hield de heer Zwart nog een voordracht over liet onderwerp: „Zonder Luther geen Bach en zonder Calvijn geen Sweelinck". .Aan dezen orgeldag is een concert ver bonden, dat door Jan Zwart hedenavond in de Luthersche kerk zal worden gegeven cn waarop koraal- en fantasiestukken van Ne- derlandsclie componisten, Sweelinck, van Noort, Bastiaans, Brandts Buys, Bonset en Zwart ten gehoore gebracht zullen worden. Parmentier is vol lof over de machine Rotter da m, 12 Sept. Hedenavond is te Rotterdam binnen gekomen het stoomschip Statendam van de HollandAmerika Lijn, dat aan boord heeft het door de K. L. M. in Amerika bestelde Douglas-vliegtuig. Naar men weet is de heer Parmentier van de K. L. M. half Juni naar Amerika ver trokken, en hij heeft thans het toestel mee naar ons land gebracht. Ontdaan van de vleugcluiteindcn, die in groote kisten waren opgeborgen, stond de machine tus- schcn het hoofd- en hot achterdek opge steld. Bij de ontvangst waren de heeren Guillonard en Fokker aanwezig. De laatste zeide ons, dat hij eigenlijk niet aanwezig was, omdat hij volgens de Amerikaansche kranten in Amerika is. Het was namelijk oorspronkelijk do bedoeling des heeren Fokker orn met de „Bremen" naar New- York to gaan, maar hij bleef in Nederland om de Douglas af te wachten. Na aan komst van de „Bremen" in New-York pu bliceerden echter de bladen uitvoerigo in terviews met hem Wij hadden nog even gelegenheid om een kort onderhoud met den heer Parmentier te hebben. Hij vertelde, dat hij de machine te Santa Monica van de Douglasfabrieken heeft gehaald, en vandaar met een piloot van Douglas haar naar New York heeft ge vlogen. Over dit traject van ongeveer 5000 ILM. vliegen do Douglas toestellen, die dezen dienst dagelijks doen, ongeveer 15 uur. Parmentier deed het wat kalmer cn voorzichtiger aan, in de eerste plaats om dat hij den tijd had, maar tevens omdat het toestel nog geen radio aan boord had, Hij was overigens vol lof over de machine, die een zoogenaamde laagdekker is, geheel vervaardigd uit duur-aluminium. Zij heeft twee Wright Cyclone motoren, van 700 P.K. elk, ingebouwd in den neus van de vleugels. De machine wordt morgen naar Waal- liaven. getransporteerd, waar zij weer ge monteerd wordt, en tevens van radio zal worden voorzien. Zondag zal zij voor het publiek ter bezichtiging worden gesteld, terwijl zij volgende week proef zal vliegen. VLIEGVELD IN ZUID-LIMBURG. Terrein onder Hulsberg goedge keurd. De ,.Lim«b. Koerier" meldt, dat thans een terrein onder de gemeente Hulsberg (niet het oorspronkelijk gekozene) door de K.L.M als vlieghaven is goedgekeurd. Het terrein onder Ulestratcn is hiermee definitief van de baan. Ged. Staten zullen trachten de uitvoering der werken te brengen onder het G0-millioe- nenplan der regeering. KIND VERDRONKEN Almelo, 12 Sept. Vandaag is te Almelo in de gracht achter het kerkhof een zes jarig knaapje verdronken. Het kind, zoon tje van de familie Bannink, was met een vriendje uitgegaan :n toen het na verschei dene uren nog niet teruggekeerd was, wercl een onderzoek ingesteld met het bovenge noemde resultaat, THEOLOGISCHE SCHOOL. Bestaat 40 jaar. Dinsdag 11 Sept. vierde de Theol. School der Christ. Gcref. kerk haar 40-jarig be staan. Deze school werd, nadat in 1892 de vereeniging met de Geref. kerken had plaats gevonden en zoodoende de Theol. School te Kampen aan de Gcref. kerken kwam, voor dat deel der Christ. Geref. kerk, dat zelf standig bestaan wenschto voort te zetten, voor de opleiding harer predikanten nood zakelijk. Den lien Sept. 1894 wer de school to 'sGravenhage geopend; ze telde 2 docen ten, docent F. P. L. C. van Lingen en docent J. Wisse, en vijf, weldra slechts 3 studenten. In 1899 verhuisde de school naar Rijswijk. In 1905 werd de 3e docent benoemd (ds. P. J. M. de Bruin), den 6en Mei 1919 werd bet tegenwoordige schoolgebouw te Apeldoorn betrokken. In 1922 kwam de 4e docent. Thans zijn hoogleeraren: prof. P. J. M. de Bruin (historische vakken), prof. J. J. van der Schuit (dogmatische vakken), prof. J. W. Geels (exegetische vakken) en prof. G. Wisse (practische vakken). Het aantal stu denten bedraagt thans 24, van welke er 14 de theologische studiën volgen en 10 de lit teraire opleiding. POGING OM HUURPRIJZEN TE DRUKKEN. Tweede hypotheken aan eigen bouwers met verplicht overleg over huursom. Naar de Telegraaf verneemt is aan de ge meentebesturen om advies gezonden een ontwerp-regeling van de regeering, volgens welke tweede hypotheken, groot ten hoogste 30 van de bouwkosten, aan eigenbouwers kunnen worden verstrekt onder garantie van rijk en gemeente, mits de huren in over leg met rijk en gemeente worden vastgesteld cn gehandhaafd. De bedoeling is dat bij ver liezen rijk on gemeente elk de helft zullen dragen. Over het rente-type is tusschen Sociale Zaken en Financiën nog overleg gaande. De bij den woningbouw belanghebbende groepen hebben zich tot dusver tegen zulk een dwingende bepaling ten aanzien van den huurprijs verzet. Of een tweede hypotheek van 30 onder garantie van rijk en ge meente, de bezwaren der hypotheekbanken zal ondervangen, moet afgewacht worden. Tot dusver bedragen eerste en tweede hypotheek te zamen 90 der bouwkosten; overwogen wordt nu dus aan de tweede hypotheek als voorwaarde de limiteering der huren te verbinden. „DOOD WATER", De Nederlandsehe première van Gerard Rutten's film „Dood Water" zal op 26 Octo ber as. in het Haagschc Passage-theater plaats yindeiv' X £Msb.^ J Amsterdam, 12 Sept. Zooals wij meld den werd onlangs door de recherche van het Bureau Singel een man gearresteerd, die in duister Amsterdam bekend staat als „Witte Nelis". Hij wordt ervan verdacht ongeveer zes jaar geleden te hebben in gebroken in een juwelierszaak in de Rcgu- liers-Breestraat. Het onderzoek heeft zich echter thans ook in andere richtingen uitgebreid. Door de recherche van Bureau Linnaeusstraat is hij gehoord inzake drie inbraken, welke in 1927 in manufacturenwinkels in de Ooster parkstraat en Van Swindenstraat zijn go- pleegd. Bij die gelegenheid zijn groote hoe veelheden manufacturen verdwenen. Een dader werd toen niot gearresteerd. De man is aan een langdurig verhoor on derworpen, doch hij blijft hardnekkig ont kennen. re,*} Ook de Rotterdamsche recherche heeft -t belangstelling voor Witte Nelis. Hij wordt er n.l. van verdacht ook in de Maasstad zijn slag te hebben geslagen. De recherche van Rotterdam heeft hem in de hoofdstad een bezoek gebracht om hem aan een nader verhoor te onderwerpen. Het stoomschip „Flandria" gechars terd voor de reis naar Buenos Aires Amsterdam, 12 Sept. Zaterdagmiddag 15 dezer te 17 uur zal het s.s. Flandria de reis naar Buenos Aires aanvangen. Aan boord zullen o.m. zijn de Ncderlandschc en eenige Belgische deelnemers aan het 32ste internationale Eucharistisch Congres, dat van 10 tot li Oct. a.s. te Buenos Aires zal worden gehouden. Onder de Ncderlandschc deelnemers be vinden zich de Aartsbisschop van Utrecht Mgr. J. IJ. J. .lansen, de bisschop van Roermond en Mgr- Dr. B. Eras, vertegen woordiger van bet Nedènandschc Episco paat te Rome. Gedurende het verblijf te Buenos-Aires zal het s.s. Flandria als ho telschip dienst doen. De terugkeer te Am sterdam is bepaald op G Nov. a.s. Havik 41 Tel. 292 DE TAFELBERG TE BLARICUM. Verbetering van het uitzicht. Op den Tafelberg, één van de hoogste punten op het grondgebied van de gemeente Blariciwn en gelegen dicht nabij den weg, verbindende het dorp Blaricum met Crailo, en den rijksweg AmsterdamAmersfoort, had men in vroeger jaren een buitenge woon mooi uitzicht over het geheelo Gooi. Het geboomte om den berg groeide gesta dig en het uitzicht werd al minder, zoodat nu na bestijging van den berg, die tevens dient als prise d'eau van het Prov. water leiding bedrijf, niets meer te zien is van het schoone panorama van vroeger. De bolangstolling voor den tafelberg werd minder; het theehuisje verdween en ten slotte kwamen er verzoeken van verschil lende personen en vereenigingen, als Bla ricuni's Belang, om verbetering van de uit zichtmogelijkheid. B. en W. meencn, dat dit zou kunnen worden verkregen door verhooging van het platform van den Tafelberg met een hour ten stellage, waarvan de vloer ongeveer 5 meter hooger zal liggen dan het tegen woordige uitzichtniveau. Door middel van een spiltrap zal die vloer dan voor het pu bliek toegankelijk moeten worden gemaakt. Aan de hand van plannen van den Laren- schen architect en voorzitter van de Blarl- cumsche Welstandscommissie, den Heer Wouter llamdorff heeft men overleg ge- plepgd met het Prov. waterleiding bedrijf en het Gooisch natuurreservaat (de eigena res van den Tafelberg) wat tot een gunst! ge beslissing heeft geleid. B. en W. vragen thans een crediet ad f 850 ten behoeve van den bouw van de stellage. UITVOERING VAN DE TABAKSWET. Amsterdam, 12 Sept. De Bond van Sigarenwinkeliersvereenigingen, welke 27 vereenigingen over het geheelo land om vat, heeft aan den Minister van Financiën een schrijven gericht, waarin de Bond zijn erkentelijkheid aan den Minister betuigt met de uitvoering van de banderolle be scherming on afschaffing van het cadeau stelsel, vervat in de gewijzigde tabakswet, De Bond heeft echter geconstateerd, dat de naleving van de gewone tabakswet veel te wenschen overlaat en dat zijn loden zich daardoor ernstig in hun bestaansmogelijk heid zien bedreigd. Zij hebben bij dit schrijven de medewer king van den Minister verzocht, om aan die euvelen een einde te maken. Bij K B. zijn benoemd: I. bij het wapen der artillerie, tot kapi tein bij zijn tegenwoordig regiment, de eer- 6te-luitenant jhr. F. H. M. Michiels van Kcsscnich, van het le Regiment veldartil lerie; II. bij het reserve-personeel der land macht, bij het wapen der artillerie, A. tot reé-erve-kapiteïn: le. bij hun tegenwoordig regiment of korps, de reserve-eerste luitenants: ir. J. M. J. W. Oostwoud Wijdenes, ven het 6e regi ment veld-artilleric; J. P. Dammc, van het regiment kustartillerie; L. E. J. van Kuyk, van het 5e regiment veldartillerie; M. J. van Eyck, van het 5e regiment veldartille rie; W. A. van Wijlen, van het 7e regiment veldartillerie; C. Koning, van het 8ete re giment veldartillerie; S. Roodenburg, van het 2c regiment veldartillerie; G. J. Ols- man, van het 7e regiment veldartillerie; dr. J. A. van den Andel, van het korps lucht doelartillerie; ir. W. Kropholler, van het korps luchtdoelartillerie; E. W. A, Staring, van het korps luchtdoelartillerie; J. Aten, van het 2e. regiment veldartillerie; G. J. Beerthuis, van bet 4e regiment veldartille rie; A. L. Bouvy, van het 7e regiment veld artillerie; A. M. van Gellicum, van het 4e regiment veldartillerie; A. Porcelijn, van het korps luchtdoeLartillerie; T. de Jong, van het regiment motorartillerie; J. Crucq, van het le regiment veldartillerie; P. L. Walraven, van het 7e regiment veldartille rie; W. F. de Jong, van het 3e regiment veldartillerie; ir. H. Gieé-bers, van het le regiment veldartillerie; H. O. van Rijswijk, van het korps luchtdoclartillene; J. Mul der, van het 8e regiment veldartillerie; E. J. W. Ea6ton, van het 2e regiment veldartil lerie; H. L. Blanketein, van het 2e regiment veldartillerie; ir. H. A. Sohijfsma, van het regiment motorartillerie; H. Bos6cher, van het 5e regiment veldartillerie; A. C. de Bruyn, van het regiment motorartillerie; J. F. C. B. Cleton, van het 3e regiment veld artillerie; mr. T. F. Raedt, van het 8e regi ment veldartillerie; mr. D. N. Breukelaar, van het 4e regiment veldartillerie; P. J. Bomers, van het le regiment veldartillerie; N. T. H. P. Sterrenburg, van het 8e regi ment veldartillerie; dr. M. de Vries, van •het regiment motorartillerie; J. Foppee, van het regiment motorartillerie; A. G. van Xe6, van het 6e regiment veldartillerie; J. L. Jansen, van het 2e regiment veldartille rie; H. G. Broekman, van het regiment mo torartillerie; H. Oortman Gerlings, van het 6e regiment veld-artillerie; C. van Willigen, van het 4c regiment veldartillerie; E. Tis- fjot, yan het 8o regiment yeldartillerie; D.^ W. Smits, van het 4e regt. veldartillerie; H. G. L. Konings, van het le regiment veld artillerie; W. D. Monsma, van het 2e regi ment veldartillerie; J. F. van den Brink, van het 5e regiment veldartillerie; Mr. J. Snoep, van het korps pontonniers en tor- pedisten; A. D. Vink, van het regiment kustartillerie; G. J. Koolhaas, van het re giment kustartillerie; M. Droge, van het 7e regiment veldartillerie; L. van der Laag, van het korps luchtdoelartillerie; C. van Rij, van het 4e regiment veldartillerie; P. A. W. van der Wolf, van het regiment kust artillerie; F. Poel, van het 7e regiment veldartillerie; Ir. H. A. D. Gravendeel, van het regiment motorartillerie; Jhr. Dr. A. A. D. Berg, van het 6e regiment veldartillerie; Dr. F. F. de Bruijn, van het le regiment veldartillerie; Mr. C. W. Insinger, van het le regiment veldartillerie; H. G. Smit, van het regiment motorartillerie; G. H. Schaap, van bet korps luchtdoelartillerie; H. J. Bouraan, van het korps pontonniers en tor- pedisten; II. Ballot, van het 8e regiment veldartillerie; C. G. Aafjes, van het 2e re giment veldartillerie; Ir. J. Lucas, van het 6e regiment veldarti'lerie; H. N. van Exter, van het 5o regiment veldartillerie; A. E. J. Hellingman, van het 4e regiment veldartil lerie; J. G. Spruit, van het le regiment veldartillerie; J. A. Paul, van het 6e regi ment veldartillerie; G. van Oostrum, van het le regiment veldartillerie; Dr. G. C. La- bouchère, van het 3e regiment veldartille rie; H. Dijkstra, van het 5e regiment veld artillerie; N. Korswagen, idem; A. M. Sohaap, van het Korps Luchtdoelartillerie; J. Broekhuijzen, van het 6e regiment veld artillerie; J. H. M. Wanneker, van het le regiment veldartillerie. 2e bij de Schoolcompagnie van den mo- tordienst: de reserve-eerste-luitenant Mr. J. G. A. van Gelddorp Medder.s, van die schoolcom pagnie. 39. bij de Luchtvaartafdeeling: de reserve-eerste-luitcnant F. C. van Gijcn, vlieger van de luchtvaartafdeeling. B. tot reserve-kapitein voor speciale dien sten: le. bij den staf van het wapen: de reserve-luitenants voor speciale dien sten Ir. A. J. Ingcn Housz, Ir. K. Brack- mann cn Ir. L. Troost, allen van dien staf, bestemd voor den dien6t bij de artillerie- inrichtingen; 2e. bij het 2e Regiment veldartillerie: de -eserve-luitcnants voor speciale dien sten C. Noltee en II. G. van Doorn, beiden van dat regiment. Algemeene vergadering te Eindhoven De Ncderlandschc Zondagsschool ver eeniging kwam te Einhoven in acht-en- zestigste jaarvergadering bijeen. Aan den vooravond had een ontmoetings samenkomst plaats gehad, waarin de se cretaris der vereeniging, de heer H. A. de Boer Azn., bij lichtbeelden heeft gesproken over: „De Zondagsschool in het verleden cn in het heden." In het kerkgebouw in do Lybeekstraat werd Woensdag de jaarvergadering ge opend mot een begroetingswoord van den Voorzitter der Eindhovensche Zondags school, den heer G. H. C. Husen. De Vereenigings-voorzitter, ds. J. Ph. Eggink van Delfshaven, hield daarna de openingsrede. Deze rede voerde tot titel: „De bron on zer arbeidsvreugde." In het jaarverslag van den secretaris worden de gebeurtenissen in het zeven-en- zestigste levensjaar der Vereeniging sa mengevat op dezo drie hoofdpunten: de dubbele rooster, de samenvoeging der or ganen en het diepere contact tusschen be stuur en leden, welke tezamen geleid heb ben o. a. tot de buitengewoon sterke ver meerdering van het ledental. Maar nevens hen heeft in het acht-en-zestigste vereeni- gingsjaar een vierde factor mee het leven van de Vereeniging bcinvloed: de stichting van den schriftelijken cursus tot vorming van den Zondagsschool-onderwijzer. Het aantal leden bedraagt 4175 (vorig jaar 3985). De totaal ontvangsten der uitgeverij beliepen 6500, d. i. 1S00 minder dan het vorige jaar, welke cijfers compensatie heb ben gevonden in de vermeerdering van het aantal leden. Het jaarverslag van de buitenlandsche secretaresse jkvr. Repelaer van Driel ver telt iets over den arbeid in Paramaribo, al waar zes Zondagsscholen zijn met 34 on derwijzers en 950 leerlingen. In de buiten districten waar het door de groote afstan den heel moeilijk is een Zondagsschool tot bloei te brengen, zijn 9 Zondagsscholen met 23 onderwijzers en 500 leerlingen. In Duitschland deed de Nazi-beweging den Zondagsschoolarbeid in dien zin scha de, dat tal van marschen en oefeningen op don Zondag voor de jeugd werden gehou den. Daardoor was het houden van Zon dagsschool vrijwel onmogelijk. Aan den invloed van het Vaticaan is het te danken, dat de Zondag weer meer vrij gegeven is voor het familieleven. Dat komt ook de Zondagsschool weer ten goede. In Duitsch land staat echter de Kinderkerk meer in het middelpunt van de belangstelling dan de Zondagsschool. In de laatste tien jaar is het aantal der- genen, die naar dë Zondagsschool gaan en het onderwijzend personeel, gestegen van 7000 tot 18.000. Tot leden van het bestuur zijn gekozen: jkvr. C. Repelaer van Driel (Den Haag), dr. J. Lammcrts van Bueren (Zetten), ds. E. van Meer (Utrecht), ds. A. C, van Uche- len (Meppel), mevr. A. M. H. KorffAdrian (Leiden), E. Milet de St. Aubin (Amster dam) en Joh. J. Hcsseling (Amsterdam). De volgende jaarvergadering zal te Arnhem worden gehouden. Na het tweede ontbijt te Valkenswaard werd de middagvergadering aldaar gehou den. Dr. P. Blauw van Hemmen leidde het onderwerp in: „Kerk of School." In do avondsamenkomst in de Nieuwe Kerk te Eindhoven voerden het woord: ds. F. M. Muller te Eindhoven; ds. G. Bos van Dedemsvaart en ds. J. Ph. Eggink, de voor zitter der vereeniging. Er was zang van een kinderkoor onder leiding van den heer P. de Smidt. DORP, WAAR HET WILHELMUS ONBEKEND WAS. Ter gelegenheid van zijn ambtsjubileum heeft de commissaris der Koningin in ds provincie Friesland zijn tien ambtgenooten met hun dames een tocht door het Friesohe waterland aangeboden. Het eindpunt van dezen tocht was Wartena, waar volgens de regeling van de Idaarderadeelster gemeen* telijke autoriteiten den gasten het Wilhel mus werd toegezongen. Hierover wordt uit Idaarderadeei aan het „Lw. Nbld." een haast ongelooflijke bijzon* dorheid gemeld. Het had eerst in de be doeling gelegen, dat de eigen Wartenastei schooljeugd het welkomstlied zou zingen, maar te elfder ure moest een wijziging in het programma worden gebracht, omdat gemeentelijke autoriteiten tot de ontdek king kwamen, dat te Wartena het Wilhel» mus een totaal onhekend lied is. Nooit van gehoord op scnool! Zoo moest in allerijl de 6chooljeugd van het naburige Warga pei autobus naarWartena getransporteerd worden om daar het Wilhelmus te zingen, dat hun gelukkig kort geleden nog was ge leerd. Natuurlijk hebben de gasten van den commissaris van dezen noodsprong niet gemerkt en aan het eerbetoon is dus gebeel voldaan. Maar het voorval is toch te tea- kenend om het onvermeld te laten! STAKING VEREENIGDE BLIKFABRIEKEN Tot opheffing besloten. Amsterdam, 12 Sept. Naar wij ver nemen is hedenmiddag door de stakers bij de Vereenigde Blikfabrieken te Krommenie besloten met ingang van morgen, Donder* dag, aan het werk to gaan, op de voor* waarde, dat de directie met de vakorgani saties zal onderhandelen, als de arbeider* het werk hervat zullen hebben.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6