J. A. SCHOTERMAN ST. EMILION 1928 per flesch f 1.45, per anker f 58. FORTMANN S HEHENKAMP KAMERLID VOOR DE RECHTBANK DE NIEUWE GRIFFIER DER STATEN WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 - UTR. STR. 17 TEL. 145 Radioprogramma Onze Postvliegers onderweg MARKIEZEN ZONSCHERMEN HUSV1 OR HOEKJE De Rijnstrandbadsaf faire te Arnhem Arnhem, 14 Sept. Voor de Arnhemsche rechtbank heeft heden terecht gestaan de heer J. J. W. Y., oud 47 jaar, accountant te Arnhem, lid der Tweede Kamer der Staten- Generaal, lid van den Arnhemschen ge meenteraad en oud-wethouder van Arn hem. Hem is ten laste gelegd verduistering, subs, heling, subs, bed degelijke bankbreuk van een bedrag van 500, voorts van een bedrag van 105 en van een bedrag van 100, tocbchoorondc aan de stichting Rijn- strandbad, een en ander in zijn functie van secretaris-penningmeester der Stichting. Na een uitvoerige getuigenverhoor er werden 13 getuigen charge en 1 èt décharge gehoord kwam de Officier van Justitie aan het woord voor het houden van zijn requisitoir. De Officier van Justitie mr. Couvèe eischte in zijn uitvoerig requisitoir wegens het. voortgezette misdrijf van verduistering zes maanden gevangenisstraf tegen ver dachte. De verdediger, mr. Wittcman uit Amster dam, concludeerde in zijn pleidooi tot vrij spraak. De uitspraak is bepaald over 14 dagen. HET EUVEL DER VALSCHE BRAND MELDINGEN. Zeventienjarig meisje, dat brandmelder insloeg, krijgt een maand tuchthuisstraf. Amsterdam, 14 Sept. Een van die ergerlijke gevallen van baldadigheid, het noodeloos doen uitrukken van do brand weer, is heden, naar do Telegraaf meldt, in behandeling genomen door den kinderrech ter. Er stond n.l. een zeventienjarig meisje terecht, dat zich aan een dergelijk mis drijf heeft schuldig gemaakt. Op de eilan den heeft zij n.l. kortgeleden het glazen ruitje van een brandmelder vernield en zuiver uit baldadigheid de brandweer laten uitrukken. De officier hield een zeer scherp requisi toir, waarin hij ernstige verwijten richtte tegen hen, die op deze wijze het toch reeds zwaro werk der brandweer belemmerden, hetgeen zeer ernstige gevolgen kan hebben. Spreker wees er op, dat het euvel der bal dadigheid vooral op de Eilanden grootc afmetingen heeft aangenomen, waartegen niet sterk genoeg kan worden opgetreden. De officier eischte in dit geval een maand tuchthuisstraf. De kinderrechter bepaalde de uitspraak conform den eisch eveneens op één maand tuchthuisstraf. ERNSTIGE AANRIJDING. Motorrijder zwaar gewond. G a st e r e n, (Drente) 10 September. Van middag is de motorfictsrijder H. P. Buurma uit Groningen alhier door een hem achterop rijdende auto, bestuurd door den heer A. Kingma uil Groningen, aangereden. De heer B. bleef bewusteloos liggen. De duo-rijdster werd slechts licht gewond. Dokter .lager, die spoedig ter plaatse was, constateerdo een zeer ernstigo schedelbusisfractuur, en liet het slachtoffer naar het Academisch Zieken huis te Groningen vervoeren. Toen de heer Kingma, nadat het ongeluk was gebeurd, naar den doktor reed, botste hij tegen een granieten wegwijzer van den A.N.W.B., wei- te werd vernield. De wagen, werd bij deze botsing ernstig beschadigd. OPENING STATEN-GENERAAL. Uitzending van het radio-verslag. Ook dit jaar zullen, op uitnoodiging van den heer D. Hans, die voor de A.V.R.O. a.s. Dinsdag het radio-verslag van de openings plechtigheid verzorgt cenige leden van de Eerste en Tweede Kamer, tijdens die uit zending een kort woord tot het Ncderland- sche volk en tot de Nederlanders in Indio richten. Milioenen-nota. Dinsdagavond van 10 uur tot half 11 zal 'de heer D. Hans, eveneens toor de A.V.R.O. een overzicht geven van den inhoud der dien avond verschenen Milliocnennota. Het militaire eerbetoon. Ter gelegenheid van de plechtige ope ning van de zitting der Staten-Generaal zal een afdeeling van het Koloniale Ncder- landsch Indische leger, bestaande uit een detachement van do koloniale reserve te Nijmegen ter sterkte van vier officieren en 91 man met ingedeeld vaandel de ecrewacht betrekken bij de ridderzaal. LEVEND BEGRAVEN. Kind in een zandkuil bedolven. Tijdens het spelen op het strand te Dom burg is het 4-jarig dochtertje van de fami lie van der H., tijdelijk aldaar vertoevende doch wonende te Barselona, in een pas ge graven zandkuil gesprongen. De wanden .van den kuil stortten in en de kleine werd onder het zand bedolven. De kinderjuf frouw, die bij de kinderen was, begon met hulp van anderen direct met uitgraven, doch hoewel het kind vrij spoedig bevrijd was, gaf het geen teekencn van leven meer. VERDRONKEN. Rotterdam. De 60-jarige S. B.. die Zaterdagavond aan de Kousthavon onder een afdak voor het onweer schuilde, schrok zoodanig van een harden slag, dat hij te water raakte en vedronk. Zijn lijk is ceni- gen tijd later opgehaald. DE SPELLING MARCHANT EN DE PERS. Op 1 October a.s. zal, naar Vooruit meldt, !n het geheele bedrijf van De Arbeiders pers de spelling-Marchant worden inge voerd. Jhr. Mr. TH. M. VAN ASCH VAN WIJCK Benoemd is Jhr. Mr. Th. /I van Asch van Wyck ie Haarlem Hedenmorgen hebben de Provin ciale Staten benoemd tot Griffier der Staten, in de vacature-Quarles van Ufford. den beer Jhr. Mr. Th. M. van Asch van ijck, referenda ris ter Provinciale Griffie van Noord-Holland. Dc nieuw-bcnoemde griffier van dc Pro- vincialo Staten is een zoon van den vroegc- ron Utreclvtschen notaris Van Asch van Wijck, die vele jaren geleden in do Nobel st raat woonde, toen er nog geen sprake was van eenigc vcrbiecding dier straat. Dc familie Van Asch van Wijck bewoonde een der groote huizen, die destijds stonden tus- sclien Jufferstraat en Keizerstraat in. De thans benoemde werd den llen Juli 1SS8 te Utrecht geboren, bezoebt hier de lagere school cn het Christelijk Gymnasium en werd daarna student aan de Utrechtschc Universiteit bij dc faculteit der rechten. Tijdens zijn studententijd was dc lieer Van Asch van Wijck redacteur van de Vox Stu diosorum, liet orgaan van het Utrechtsch Studenten Corps, waartoe de heer Van Asch van Wijck behoorde. In November van 1913 promoveerde hij op Stellingen tot doctor in de rechten. Kort na de voltooiing zijner juridische studies te Utrecht werd de lieer Van Asch van Wijck benoemd tot adjunct- commies aan het departement van Buiten- landsche Zaken te 's-Gravenhage, aan welk departement hij eenige jaren later benoemd werd tot hoofdcommies. Eater is hij over gegaan naar het provinciaal bestuur, toen in Juli 1920 zijn benoeming volgde tot refe rendaris bij het provinciaal bestuur van Noord-Holland te Haarlem, chef der eerste nfdccling (algemeene- zaken). Drie jaar later zag dc lieer Van Asch van Wijck zich benoemd tot administrateur ter provinciale griffie van Noord-ITolland, welke functie hij thans nog steeds bekleedt. Uit Haarlem meldde men ons heden, nadat daar de bc noeming tot griffier te Utrecht hekend was geworden: „Zij, die den lieer Van Asch van Wijck kennen in zijn dagolijksch werk en uit dien hoofd iederen dag met hem in aan raking komen, betreuren het zeer dat dc administrateur van de Haarlemsche provin ciale griffie hen gaat verlaten. Vooral dege nen, die hem als chef hadden, spijt deze benoeming zeer, al is men om zijnentwil hartelijk verheugd om deze promotie. Men zal in Haarlem zich dankbaar dc jaren blijven herinneren, gedurende welke men onder den heer Van Asch van Wijck mocht werkzaam zijn." Een broer van den nieuwen griffier is Jhr. Van Asch van Wijck, die op het oogen blik secretaris-generaal is van het departe ment van financiën te 's-Gravenlinge. „ONZE VLOOT" EN DE INTERNATIO NALE WAPENINDUSTRIE. Een verklaring van het hoofd bestuur. Gemeld wordt: In de vergadering van 14 Sept. nam het hoofdbestuur der Kon. Ne- derlandsche Vcrceniging „Onze Vloot" ken nis vin verschillende in de pers verspreide berichten, waaruit zou kunnen worden af geleid, dot er verband bestaat tusschen „Onze Vloot" en de internationale wapen industrie. Naar aanleiding daarvan verklaard het hoofdbestuur, dat van eenige relaties met zijn vereeniging met dc internationale wa penindustrie geen 6proke ie, nog ooit is geweest. HONGEROPMARSCH IN ZUID-LIMBURG. Onder auspiciën der S. D. .A. P. is thans een hongeropmarsch in voorbereiding van werkeloozen, welke in Zuid-Limburg gehou den zal worden op Maandag 17, Dinsdag 18 cn Woensdag 19 September. Autobussen uit groote steden van ons land, meevoerend een groot aantal werkeloozen, zullen in het Zuiden groote demonstratieve opmarschen houden. Uitgebreide ordemaatregelen wor den genomen. HET MES IN DE KRANKZINNIGEN VERPLEGING. Druk der regeering op de ge- stichtsbesturen. Naar Het Volk verneemt is een dezer dagen op initiatief der regecring ten depar tement van Binnenlandsche zaken een be spreking gehouden tusschen den minister en besturen van krankzinnigengestichten. In deze conferentie heeft de minister aan gedrongen op verlaging der uitgaven over de geheele linie. Zoowel, de uitgaven voor de verpleging als personeeluitgaven zouden verlaagd moeten worden. Als maatstaf zul len zijn wij wel ingelicht de uitgaven der Rijksgestichten te Woensel en Grave gelden. Dit zou voor tal van gestichten ern stige gevolgen kunnen hebben. De rijksge stichten zijn sober van opzet, met name op het. gebied der arbeidstherapic zijn zij min der ver dan andere gestichten. De regeering kan de bezuinigingen niet rechtstreeks aan de gestichtsbesturen op leggen. Zij zou echter wel middelen kunnen vinden, om een verlaging der uitgaven door te zetten. DINSDAG 18 SEPTEMÉÜR. Hilversum, 1875 M. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein. 8.01 Graraofoonmuziek 10.01 Morgenwijding. Lezen: Lucas 11 1423. Zingen: Psalm 46 1 Gezang 1 1. 10.16 Gramofoonmuziek. 10.30 Kook- en bakpraatje door Mw. M. Lotgc- ring-Hillebrand. „Ziekenvoeding". II. 11.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar. Soliste: Annie Ragetli, alt. 12.00 Aansluiting met het Binnenhof te 's-Gra- venhage. Ooggetuigeverslag van dc gebeurtenis sen, dio voorafgaan aan en volgen op de plechtige opening der Staten-Generaal, door D. Hans en W. Vogt. 1.16 Troonrede, nit te spreken door H.M. Koningin Wilhelmina, voor de Vereenigde Ver gadering der Staten-Generaal, in de Ridderzaal op hot Binnenhof te Den Haag. 2.00 Zangvoordracht door Dzjobs Ising. Aan den vleugel: Egbert Veen. 2.45 Middagmuziek. 3.30 Cellorecital door Co van der Beek. Aan den vleugel: Egbert Veen. 4.00 Zenderoverschakeling. 4.15 Van de draaitafel. 4.30 Radio-kinderkoorzang onder leiding van Jacob Hamel. 6.00 Halfuur voor kleinere kinderen door Mevr. Antoinette van Dijk. V.P.R.O. 6.30 Bijbelvertellingen. Derde voordracht. Spre ker: Ds. B. J. Aris, Amsterdam. A.V.R.O. 6.00 Fransche gramofoonplaten, verzameld door Mr. H. M. Merckclbacb. R.V.U. 6.30 „Moederreligie." 1ste lezing van Dr. J. C. A. Fetter, Rem. Pred. te Den Haag. A.V.R.O. 7.00 Het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 7.45 Muziek. 8.00 Tijdsein. 8.01 Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.05 Concert door Willem Andriessen, piano, met het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 8.30 Aansluiting met Plein 1813. Uitzending van de Taptoe, die aldaar gegeven wordt door de Kon. Militaire Kapel o.l.v. Kapt. C. L. Walter Boer. 9.00 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Solis ten: Herbert Ernst Groh, tenor cn Boris Lcnsky, viool. 10.00 „Dc Millioenon-nota" onder do loupe ge nomen door D. Hans. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest 12.00 Tijdsein en sluiting. Huizen, 301.5 M. K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muzickuitzending voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. II. Perquin. 12.00 Tijdsein. 12.01 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door de K.R.O.-Boys, o.l.v. Piet Lustcnhouwer. 12.45 Uitzending van de Troonredo door H.M. Koningin Wilhelmina, ter gelegenheid van dc ope ning der Staten-Gcnoraal in do Ridderzaal te 's-Gravenhage. Ooggetuigenverslag van do gebeur tenissen op hot Binnenhof door Paul de Waart. (Uitzending naar Oost- en West-Indië via de Rijkszenders). 2.00 Vrouwenuurtje, a. „Hcrfstmode" door mevr. N. SIuyter—Zwart. b. „Kookpraatje" door mevr. N. Schutte. 3.00 Zangrecital door Mevr. Rio Dijs-Ochel, alt en Fritz Jaeger, bas, afgewisseld door gramofoon muziek. H.I.R.O. 4.00 Uitzending voor de Ned. Vereen, van Spi ritisten „Harmonia". 3. Lezing door Mevr. L. Servaas Smits-Peletier. Onderw.: „Broederschap in het licht van Spiri tisme". 4.35 Uitzending voor de Theosofische Vereen. 3. Lezing door Mevr. B. de Bruynter Bals. Onder werp: „De wet van Offering". K.R.O. 5.10 Vervolg zangrecital. 5.45 Gramofoonmuziek. G.00 Do K.R.O.-Boys, o.l.v. Piet Lustcnhouwer. 7.00 Politieberichten. 7.15 Katholieke Wederopbouw (III). „Herleving van het Katholiek Maatschappelijk Gewoten" door rector J. F. A. Bots. 7.35 Het K.R.O.-Orkest, o.l.v. Joh. Gerritsen 8.20 Inleidend praatje op den a.s. Modccursus door Mevrouw H. Cuppens Geurs. 8.30 Persbureau v. d. Burg. fl.35 Solistenconccrt door het K.R.O.-Orkest o.fiP. Johan Gerritsen m.m.v. Fred. Boshart, klavier. 9.15 John Penning and His Rhythm Friends, (Modern Singing Trio) Guitar-accompagncment. 9.30 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 10.00 „The Blue Boys" uit Wccncn. 10.30 Persbureau Vaz Dias. 10.35 John Pennings Ensem' 10.50 „The Blue Boys". 11.30 Gramofoonmuziek. Brussel. België. 321.9 M. I.20 Berichten. Hierna tot 2.20 Concert. 5.15 Concert door het Radio-Symphonie-orkest. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert door het Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. B r u ssel. België 483.9 M. 12.15 Concert door het Salonorkest. 1.05 Zangvoordracht door Charles Payc. 1.20 Pianorecitaal door Germainc Duparloir. 1.452.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Sonate voor viool en piano, van C. Franck gespeeld door Agnes van Reinhard (viool) en Na hum Sluszny (piano). 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Concert door het Salonorkest. 8.20 Concert door het Radio Symphonie-orkest, 9.35 Vervolg symphonieconcert. 10.20 Gramofoonmuziek. Dcutsc-hlandsendcr 1571 M. 12.15 Weerbericht. Hierna concert door het Em- dé-orkest uit Leipzig. I.20 Gramofoonplaten. Weerbericht. 6.30 Pianorecital door A. Heyne. 7.20 „Es war eimnal ein Tagedieb," liederen en gedichten. 8.30 Orgelconcert door A. Sittard. 9.00 „Der lachende Philosoph van Alt Wien.' gevar. programma, met muziek van Muller. Samen stelling: E. Fortner, het Omroeporkest o.l.v. Va- eek. Droitwich 1500 M. Van 10.35 voorm. tot 12.15 nam. en van 10.45 nam. tot 12.20 wordt uitgezonden over Droitwich, in plaats van Daventry. (Golflengte bluft 1500 M.i II,20 Gramofoonmuziek. 12.20 Het Sted. Orkest van Whitbey, o.l.v. F. Gomez, m.m.v. E. Lawson (viool). 1.20 Orgelconcert door A. H. Lawrence 2.05 Het Midland Studio-orkest o.l.v. F. Cantelli m.m.v. Ch. Dean (bariton). 3.20 Het sted. orkest van Folkestone o.l.v. I Newman, m.m.v. Cantell, m.m.v. Ch Dean (bari ton). 4.50 Concert door het Nancy Philips Strjjkkwaï tct m.m.v. J. King, (alt.) 6.50 „From Plainsong to Puroc 11". B. grom' slagen der Engelsche muziek. Volksliederen ui Northumberland door John S. Wardle en een klei mannenkoor, o.l.v. Sir Richard Runcima Terry. 7.40 Gramofoonmuziek. 7.50 Harold Ramsay en zyn Rbythmis Symphony orkest o.l.v. Sir Henry Wood, m.m.v. J. Coxon (so praan), P. Jones (tenor) en K. Long (piano). 10.40 Dansmuziek (Gr. p.l) 10.50—12.20 Sydney Kytc en z'u'n Band uit het Piccadilly Hotel. Kalundborg. 1261 M. 12.20 Concert uit het Bellevue-Strandhotel o.l.v. Harald Andersen/ Ijsvogel Kwartel 13—9 Amsterdam Boedapest 13—9 Belgrado 14—9 Athene Mersamatruh Caïro Gaza Rutbawells 15—9 Bagdad Boeshir 16—9 Djask Karachi 16—9 Jodpoer 15—9 Allahabad Calcutta 14-9 Akyab R*n/ooD 13—9 Bangkok Singapore 12—9 Modan Rat a vin 12—9 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 20 September. GROOTE COLLECTIE NIEUWE DESSINS. Vraagt prijsopgave. LANGESTRAAT 63. TEL. 88. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOOR DE KOFFIETAFEL. Kaasbeignets. 60 gr. bloem, 1 d.L. water, 25 gr. boter, 2 eieren, 50 gr. geraspte Parmezaansche of Gruyère kaas, wat peper, zout, Delfrite of slaolie. Breng het water met wat zout aan den kook, smelt er de boter in en roer er dan vlug de bloem door. Blijf het mengsel zoo lang roeren, totdat het als ccn stevige bal van de pan loslaat. Neem de pan van liet vuur cn werk één voor één de heelo eieren door liet deeg, meng er vervolgens de geraspte kaas door en voeg er naar smaak wat peper en zout bij. Laat met behulp van twee theelepels, kleine balletjes van het deeg in het warme frituurvet vallen (het vet mag niet to heet zijn, omdat de beignets den noodigen tijd moeten hebben om te zwellen). Schop de beignets als ze eens zoo groot zijn geworden cn goudbruin zien, uit het vet, en laat ze op grauw papier even uitlekken. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Gehakt. Snijboonen. Aardappelen. Flensjes met pruimen. 3.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Fritz Mahler. In de pauze om c.a. 4.10 zang door S. Skalka. Aan den vleugel: Viktor Fischer. 8.20 Deensche muziek door het Omroeporkest o.l.v. Emil Reesen. 9.10 Aage Thygesen zingt liederen van Aksel Ag'orby. Aan den vleugel: de componist. 9.30 „De sorte Maend", hoorspel van Leek Fi scher. 10.45 Deensche kamermuziek door Joh. Bentzon, fluit. W. Wolsing, hobo, P. A. Erichson, klarinet. W. Lanzky-Otto, hoorn en Kjell Boikjer, fagot. 11.50—12.50 Dansmuziek uit Rest. „Wivex", o.l.v. Teddy Petersen. Keulen. 455.9 M. 12.20 Het Westduitschc Kamer-orkest o.l.v. R. Hartmann. 2.203.05 Dansmuziek (gr. pl.) 4.05 Chr. Jenssen: Selma Lagerlöf. 4.20 Operettemuziek door het Omroepkleinorkest o.l.v. L. Eysoldt m.m.v. Melitta Wittcnbechcr-Neu- mann (sopr.) 6.40 Concert door Fr. E. Engels, tenor, E. Grape, pianobegeleiding cn Ilse Mlihlen, pianosoli. 7.50 Concert o.l.v. G. Kneip. M.m.v. Hubert Kirsch bariton, Willy Schneider, bas, Willy Jansen, accor deon, het Radio-Mannenkoor o.l.v. Jos. Breucr en Willy Stasser en H. A Herten, spreker. 9.50 Kwartet opus 25 in g kl. t. voor piano, viool, viola en cello, van Joh. Brahms, door K. Delseit, piano, R. Rhein, viool, R. Ringnalda, vio la cn Robert Grote, cello. P a r (j s (Radio) 1648.4 M. 12.202.20 Symphonieconcert o.l.v. Labis. 8.20 Pianorecital door G. O'Brien. 9.05 I. „Marie Antoinette musicienne", program ma o.l.v. Marcelle Rugon. II. Fantasieën cn paro dieën, door R. Hérent (zang). 9.50 Concert door het Viard-saxofoonkwartct. „Le clocher d'Anjouville", spel van Gerludon. Oudo aria's en duetten. Ik heb je toch duidelijk gezegd, dat je je drankje moest schudden voor je het (Judge)..

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6