EEN DRIEDAAGSCHE „OORLOG" HET VIJFDE EN ZESTIENDE IN DEN STRIJD RENSKE NIEWEG PIANOLESSEN VOOR EEN SCHOOL MET DEN BIJBEL BRUSSE'S BOEFJE Mej. H. VAN ES Lerares Duits M. O. TOLLENSLAAN 7 DE KOFFIEHUISHOUDERS ZIJN TELEURGESTELD GARNIZOEN Oefening in groot verband in de omgeving van Voorthuizen, Renswoude en Nieuw Leusden September is veelal de maand, waarin ons leger oefeningen in groot verband houdt, d.w.z. waarin de hoofdkracht van onze armee, n.l. de infanterie, te velde trekt en de troepen elkaar gaan bestrijden, zij het dan ook in vriendschappelijken zin. Dan zien we de meters lange colonnes uit onze stad wegtrekken naar oorden waar enkele dagen de landelijke rust zal worden onderbroken door het gepaf van geweren en karabijnen, het geknetter van lichte en zware mitrailleurs, het doffe gedreun van artillerie en het geloop van patrouilles, die zich als de oogen \an de achter lien zijnde troep steeds naar voren bewegen. D&t is dan de tijd, waarin de herhalings lichtingen onder de wapenen zijn om de oude kennis weer eens op te frisschen, en waarin de reserve officieren hun theoreti sche kennis, opgedaan op winterarondcur- sussen of op gecomprimeerde cursussen in practijk kunnen brengen. Dien tijd beleven wij thans. De verschil lende regimenten van de diverse infanterie brigades van ons leger zijn erop uitgetrok ken voor het houden van groote driedaag- sche oefeningen, oefeningen in groot ver band, zooals zij heetcn. Wij zullen ons be palen tot de oefening, welke door het 5e en 16e regiment infanterie alhier wordt gehou den in de omgeving van Voorthuizen, Rens woude en Nieuw Leusden en welke oefening gistermorgen is aangevangen. Het was weer als veelal bij dergelijke oefeningen: den eersten dag reeds een groo te belangstelling van Pluvius die man schappen en terrein doorweekte! Maar enfin, het moge niet prettig zijn, een soldaat móét daar nu eenmaal tegen kunnen, de oefen ga&t door. En dat kan ook niet anders, want de voorbereidingen en kosten voor oefeningen als deze zijn té omvangrijk om dat ulles zonder ccnig resul taat te laten. Als men alleen al eens denkt aan de overeenkomsten welke getroffen moeten worden met de eigenaren van de terreinen, welke gelegen zijn in de strook waarin gestreden wordt, aan het maken .van schetskaarten, aan het onderbrengen van de troepen gedurende den nacht, enz., enz. Dit alles vordert tijd en geld, waarvan het laatste vooral in onzen tijd een voor name rol speelt. Het vijfde en zestiende op het oorlogspad. Gisteren is dan de groote oefening van deze twee Amersfoortsche regimenten aan gevangen onder leiding van den luitenant- kolonel Keijzer, commandant van 16 R.I. Opgemerkt zij, dat thans bij beide regimen ten twee herhalingslichtingen onder de wa penen zijn, zoodat uit de troepen van ieder regiment een bataljon gevormd kon wor den, dat zooveel mogelijk op oorlogssterkte is. Bij de oefening van gisteren werd veron dersteld, dat roodo Oost-troepen eenige da gen hebben stand gehouden in de lijn Noord-Zuid, tusschen Amersfoort en Ter- schuur, onder leiding van den kapitein Sitzen van 5 R.I., die als bataljons-comman dant optreedt. Deze roode troepen hebben in den nacht van IS op 19 September hun stel lingen verlaten en trokken terug aan beide zijden van den weg Terschuur-Voorthuizen. De blauwe troepen, waarvan kapitein Hoogers van 16 R.I. bataljonscommandant is, krijgen opdracht om de voeling met den vijand zoo spoedig mogelijk te hernemen, den vijand aan te grijpen en terug te drij ven. Voor het betreden van de terreinen, welke gelegen zijn 1 Kilometer ten Zuiden van den weg HoevelakenApeldoorn, zijn overeenkomsten gemaakt, zoodat de oorlogs toestand zooveel mogelijk benaderd kan worden. Bekend is voorts, dat de roode partij heeft stand gehouden ten Westen van Voorthuizen, blauw heeft nu tot taak om den rooden troepen een slag toe te brengén. De roode troepen hebben intusschen een stelling ingericht ten W. van Voorthuizen, nabij den Schoenlapperweg, uit welke stel ling zij door de blauwe troepen verdreven moeten worden. Deze opdracht is gisteren door de troepen vervuld in een aanhoudenden stortregen, zoodat alle deelnemers aan deze oefening door en door nat zijn geworden. Inderdaad is de gevechtsaanraking met den vijand tot 6tand gebracht, zoodat in zooverre de oefe ning geslaagd mag heetcn. In den afgeloo- pen nacht hebben de troepen gelegerd in schuren en boerderijen ten Westen en in de omgeving van Voorthuizen. In een kort onderhoud, dat wij gisteren na afloop van de oefening met den kapitein adjudant van de VlIIe Infanterie brigade, kapitein van der Lelv mochten hebben, ver klaarde deze ons, dat de geest van den troep ondanks het slechte weer uitstekend was. Er wordt van hoog tot laag met groote toewijding gewerkt om de oefeningen dat resultaat te doen hebben, wat ervan ver wacht moet worden. En dat is een zeer voor name factor! De oefening van vandaag. Hedenmorgen was de opdracht voor de blauwe troepen om een aanval te doen in de omgeving van Meu Lunteren. Het derde bataljon van 16 R.I. en het eerste bat. van 5 R.I. vormden nu bataljons van één regi ment, dat als rechter vóór-regiment van een Divisie, den rechter vleugel van den vijand zal moeten omvatten. Deze oefening staat onder leiding van Majoor Visser yan 16 R.I.; de beide bataljons-commandanten waren kapitein Koppcrt van de luchtvaartafdee- ling en kapitein Sitzen van 5 R.I. Te negen uur hedenmorgen stonden de bataljons opgesteld in marschcolonne met front Zuid, ten Noorden van Barncveld, het eene op den kunstweg Nijkerk-Barneveld, het andere op den weg Voorthuizen-Barne- veld. De tegenpartij werd gevormd door de vereenigdc kaderopleidingen van 5, 16, 18 en 21 R.I. De onderstelling was, dat in een lijn westrand Lunteren-Edc door de roode troepen een stelling wordt verdedigd, die vergeefs door de blauwe Westpartij is aan gevallen. De VIIIe Divisie heeft nu de op dracht om van Barneveld uit den Noordo- lijken vleugel van deze stelling te omvatten. De roode vijand bevindt zich in de lijn Noord-Oost-Zuid-West ten Zuiden van Meu Lunteren. De blauwe troepen moeten hierop van Barneveld uit een aanval doen. Na afloop van deze oefening zal het ba taljon van 16 R.I. in de omgeving van Rens woude bivakkeeren, terwijl het bataljon van 5 R.I. vannacht in de omgeving van Scherpenzeel zal verblijven. i Morgen, 21 September, den laatsten dag van deze oefening, staat het bataljon van 16 R.I. onder commando van kapitein Schliinmer van de L.V.A. cn dat van 5 R.I. onder commando van kapitein Van Weer den Poelman, eveneens van de luchtvaart- afdeeling. De geheele oefening wordt geleid door luitenant kolonel Govers van 5 R.I. Op dezen dag is de opdracht het tot stand brengen van de gevechtsaanraking door de voorhoede met de vijandelijke voorposten- strook, welke loopt langs de gemeentegrens West van Voskuilen. Ilct bataljon van 5 R.I. is de voorpostenstelling, dat. van 16 R.I. treedt op als voorhoedebataljon. Bij Renswoude cn Scherpenzeel zijn voor bereidingen getroffen om beide troepen, in dien het sleclit weer is, onder te kunnen brengen in schuren. De oefening werd den eersten dag o.m. bijgewoond door den commandant veldle ger, luitenant generaal Jhr. W. Róell en door den commandant der lVe Divisie al hier, generaal-majoor baron van Voorst tot Voorst. De geheele oefening werd gehouden in tegenwoordigheid van den commandant, der VlIIe Infanteriebrigade alhier, Kolonel Rooscboom. AUTOBOTSING OP DEN LEUSDERWEG. Verkeer van rechts gaat voor. Gistermiddag heeft op den Leusderweg een botsing plaats gehad tusschen een uit de rienting stad komende luxe-auto en een auto van den stadsautobusdienst, welke uit de Timorstraat kwam cn in de richting stad wilde gaan. De bestuurder van deluxe auto, die de autobus te laat had bemerkt, wilde door naar links uit te wijken, nog een botsing trachten te voorkomen. De wa gen werd echter door de autobus aan het rechter achterspatbord gehaakt, vervolgens van den weg geslagen tegen een boom, waardoor de linkerzijde geheel werd inge drukt. Twee der inzittenden werden hierbij gewond en per ziekenauto van de firma Nefkens voor onderzoek naar het zieken huis De Lichtenberg overgebracht. De auto bus werd zoo goed als niet beschadigd. De politie heeft van een en ander proces-ver baal opgemaakt. VERKEERSONGEVAL. Wielrijder vrij ernstig gewond. Gisteren zijn eenige leerlingen van de II.B.S. op de De Witlaan, waar zij met el kaar fietsten, tegen een van de Koninginne laan komende bakfiets opgereden, waar door zij eerst door elkaar vielen en vervol gens tegen de bakfiets terecht kwamen. Een der jongens kreeg hierbij een ernstige vleeschwond en een ander een wond aan een der beenen. Op advies van een gemeen tegeneesheer, die de eerste hulp verleende, is de jongen met de ernstige vleeschwond naar het St. Elizabeth's ziekenhuis overge bracht, waar hij ter verpleging is opgeno men. WAT LANGS DEN WEG RIJDT... In de Utrechtschcstraat is gisteren een wielrijder, die stilstond, aan de achterzijde aangereden door een auto, die niet tijdig kon stoppen. De fiets werd vernield en de berijder gewond. Na door de politie te zijn verbonden is hij weer huiswaarts gegaan. Van de auto, die in staat van ontbinding verkeerde, werkte geen van beide remmen. Tegen den autobestuurder is proces-ver baal opgemaakt. EXAMENS De heer C. Barel, alhier, is te Amster dam geslaagd voor het examen Politic- diploma van den Algcmeenen Nederland- schen Politiebond. KERKNIEUWS. De heer E. G. Buitenbos alhier Is beroe per te Naaldwijk als hulpprediker voor de Geref. Kerk aldaar. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd, 19 September: Adriaan Cor nells Gerber en Maria Petronella Charlot- ta van Hamel. (Diploma K. N. T. V.) geeft Aanmelden Utredhtsoheweg 177, tele foon 576. Prof. Dr. Schilder en Ds. Remme spreken in de St. Joriskerk In de St. Joriskerk vergaderde de Unie: Eene school met den Bijbel. De bijeenkomst werd door Ds. den Hollander geopend met het zingen van psalm 105, twee verzen. Na voorlezing van den achtsten Psalm werd een gebed uitgesproken. Spr. zette in het kort uiteen wat het doel was van dezen avond: bespreken de nooden en behoeften van het opgroeiend geslacht in deze moei lijke tijden. Als het donkerder wordt, moe ten wij ons meer één gevoelen. Daarna sprak eerst p rof. d r. Schil der uit Kampen, die begon met er op te wijzen, dat de tijden moeilijk zijn en dus ook voor het kind. Waarin ligt do crisis van dezen tijd? Hij wijst op het ge zin van den profeet Jesaja. Het geheele gezinsleven stond in het toeken des tijds en Jesaja bleef onder alle omstandigheden geloovig. Hij cn de kinderen waren tot tcekencn en wonderen in Israël. Jesaja stond geïsoleerd in zijn eigen volksleven, toen zijn koning hulp zocht bij een hei- densehe stam in een dreigenden oorlog Toch kreeg Jesaja later aanhang, welke hem trouw bleef en zijn woord verbreidde. Het is niet onze wil en wcnsch dat onze christelijke school een tegenstelling \onut met een andere school. Ook de christelijke school verkeert, gelijk Jesaja, in een isole ment, doch de nieuwe generatie zal de leering begrijpen en de organisatie, die van God komt, uitdragen en dienen. Ook in het verdere beloog van den spreker werd de vergelijking tusschen het leven cn wer ken van Jesaja met de christelijke school doorgetrokken. Het geestelijk vaderschap dat leerlingen vormt, is echt en komt voort uit God. Nadat nog een psalmvers was gezongen begon D s. Re in ni e van Amsterdam zijn rede met er op te wijzen, dat in het leven van den mcnsch het dienen van God noo- dig is cn men doet zijn ziel geweld aan door te IcVen zonder godsdienst. Het ncu trale volksonderwijsschuift met zachte hand den godsdienst opzij eii daarmee wordt het leven onchristelijk. Op onzo eigen school, zoo vervolgt spreker, wordt God gediend en zijn leer verkondigd. De zaak van het christelijk onderwijs is lei harte genomen om des kinds wil en om Gods wil. Deze school werd uit zielcdwang geboren. De neutrale school geeft geen zie lcvoedsel voor tijd en eeuwigheid. Wie toont blind te zijn voor de hoogheid der eeuwige dingen, doet daaraan verkeerd. Slechts het leven in de zalige gemeenschap met God kan bevorderlijk zijn voor de on sterfelijkheid der ziel. Ieder leeft gaarne in vrede met zijn medeburgers, doch slechts als voor ieder de vrijheid bestaat om zijn kinderen op te voeden zoo hij zelf wil. Neerlands christendom mag, volgens spreker, niet rusten, zoolang er nog één kind niet op onze eigen school is. Wc laten ons niet afschrikken door smaad, want met onze school verkeeren we in goed gezel schap. De waarde eener zaak moet niet altijd afgemeten worden naar den aard der bestrijding. Ons eliristelijk onderwijs moge aller belangstelling hebben, want reeds Paulus zei: de godzaligheid is tot alles goed. Het leven lieert allerlei perio den, vreugde cn verdriet, ontbering en welstand, drift cn kalmte, gehoorzaamheid en macht enz. Ook in ons werk zijn velo tegenstellingen. Kinderen opvoeden wordt door God den een opgedragen; een ander moet zorgen voor de ouden van dagen. Het leven der menschen is van groote verschei denheid cn veelzijdigheid, cn daardoor i3 er ook voor de kinderen veel gevaar. De ouders moeten de kwade slagen kunnen opvangen en afweren cn later komt de tijd, dat ze moeten zorgen voor zich zelf. Op voeden is toerusten, kwade dingen weg nemen en goede dingen brengen. Het gaan met God is tot alle dingen nut, zeide reeds Paulus. Spreker wijst vorder op den troost voor den geloovige in den heer, overal cn altijd. Een christen heeft ook wel oog voor aardschc dingen, evengoed als voor geeste lijke belangen cn eeuwige dingen. Het meest zorgvuldig voedt hij zijn kinderen op, die het biddend doet. Onze kinderen, zegt spr. moeten opgevoed worden in chris- telijken zin, d(\ godzaligheid moet richt snoer zijn. Ook op school moet die opvoe ding staan in het licht der eeuwigheid on in het toeken van godvruchtigheid. Met Gods hulp moeten de kinderen opgevoed worden lot ware christenen. Het christe lijk onderwijs houdt rekening met God en waar Hij is daar is licht cn liefdo in vreugde en smart voor tijd en eeuwigheid. Daarom verdedigt spr. de christelijke school als de eenig goede. Spreker beveelt de te houden Uniccol- lecte zeer aan bij de toehoorders. Daaruit kan blijken, of er belangstelling is voor de christelijke school. Met een opwekking om veel voor het christelijk onderwijs te bidden besloot hij zijn zeer boeiende rede. Daarna ging Ds. Remme voor in gebed. Tot slot zongen de aanwezigen psalm 72 vers 11. TOONEEL AUTOMARKT. Op de automarkt alhier zijn gisteren in totaal 212 wagens aangevoerd. 475ste opvoering in Amicitia Brusse's naam voor het verwaarloosde, achterlijke, smoezelige joggie, dat, opgroei end in de een of andere lichtlooze, door zeepsopdampen en etensgeuren ongeniet baar benauwde alkoof, op een leeftijd, dat het juist leiding van noode had, aan zich zelf overgelaten werd en in zijn omgeving geen enkel goed voorbeeld kreeg, maar in de kern niet kwaad was, heeft burgerrecht verkregen. Bij Boefje denkt men niet meer aan het verkleinwoord van boef, maar in do eerste plaats aan het waarheidsschuwo fantasierijke kereltje, dat alleen maar het verschil tusschen mijn en dijn niet weet, omdat het er niet bij groot gebracht is, of misschien ook wél maar met averechtseh resultaat. Op iedere vergadering van iedero vereeniging, die zich het lot van deze in nerlijk onbedorven kinderen zou een kind het wel kunnen zijn, vraagt de Broeder- Overste zich af wordt deze naam ge noemd, omdat het zoo juist het zooveel zorg cn tact eischende ventje typeert. Wanneer wij echter op het terrein van het tooncel over Boefje spreken, dan is deze naam onverbrekelijk verbonden aan Annie v. d. Lugt. Mclsertvan Ecs. Ook wij, die haar gislcravond in den schouwburg Amici tia hebben gezien, terwijl zij voor de 475ste maal Boefje was; opzettelijk schrij ven wij niet: vertolkte zijn er diep van doordrongen, dat dit een van haar groote rollen zal blijven. Een stuk met zoo een belangrijke titelrol staat of valt met de bezetting daarvan. Dat het ook bij de opvoering van gisteravond zelfs niet even gewankeld heeft is dan ook voornamelijk aan Annie v. d. LugtMclsert te danken. Kon uit Brusse's Boefje nog een flinke kerel voor de maatschappij groeien, haar Boefje is onverbeterlijk. Onevemvich- 'ig als hij is, dobbert hij van een golf van luidruchtige overmoed in het dal van een tegenstribbelend berouw. De groote brani van de grijpvogels op straat wordt een schuw weggedoken, beschaamdkind. Maar door zijn levendige fantasie dringt zich een normaler denken, dat soms oprech ter is dan dat van andere menschen. Van een haast kinderlijke uitgelatenheid vei valt hij in een koppige stilzwijgendheid, lie onder den zachten aandrang van een paar vriendelijke woorden een uitweg zoekt in een verdrietige huilbui. Zoo geeft ook \nnie v. d. Lugt Melsert-van Ees ons Jan Grovers, in den lijd dat hij zijn dagrapoor- ten uitbracht aan den uiterst sympathiek dooi* Cor v. d. Lugt Mclsert gespeelden pa troon van Pro Juventute, Mr. Halma, in de cel, waarin hij tenslotte zijn gebed van op recht berouw tegen de donkere muren uit gilt en tenslotte in het huis der broeders van de Moeder der Smarten, waar hij ijve rig op de ontginning werkt. Het vierde bedrijf, de rechtszitting was het zwakst, ook al orndat de strekking van het stuk vooral ten aanzien van de kinder- rcclilspraak aan hot verloopen is en scè nes uit de gerechtszaal gewoonlijk tot een merkwaardige vervlakking leiden. Ook dit maal faalde zij in haar opzet indrukwek kend te schijnen. Het pleidooi van den ver dediger, Mr. Halma, hoewel nog niet warm genoeg, geëxalteerde „Floddcrmedam" van Mimi Boesnach beteekenden hier met het achter de balie weggedoken Boefje de eenige winst. Het onbeduidende rolltjc van Jan's zusje Sientje, gespeeld door Annio van Duyn toonde desondanks een veelbelovend talent: verveeld, „vergriend" en verschopt wordt dit jonge bestaan vaal en troosteloos geschilderd. De Vrouw Grovers van Enny Heymans- Snijders was wel in gebaar de volksvrouw van twee-hoog, maar niet in haar woord. De Grovers van Piet Bron kwam eveneens boven het iets meer dan middelmatige peil der overigen uit, evenals de beide Broeders van Gerhard Alexander cn Anton Roemer. Alleen Pukkie, door Piet Heilbron was voor al in de rechtszaal onvoldoende, wat des te meer tot uitdrukking kwam. toen hij naast Boefje stond. Joekie Broedelet deed ook nog wel wat goeds als de verkoelde echtgenoote van Mr. Halma. Het stuk zelf mogen wij bekend genoeg veronderstellen. De renomnié heeft ook hier een bijna laatste plaats bezet Amicitia ge trokken. Het is een opvoering van meer dan gewone beteekenis geworden, wat tot uitdrukking kwam in den herhaalde!ijken bijval. Een adres der plaatselijke afdeeling aan den Raad De afdeeling Amersfoort van den Neder- landschen Bond van Koffiehuis-, Restau ranthouders en Slijters, hoeft een adres aan den gemeenteraad gezonden, waarin ter kennis wordt gebracht, dat zij zeer teleurgesteld is door hetgeen in het ontwerp van de Gemecntcbcgrooting door Burgemeester cn Wethouders wordt geschreven ten aanzien van haar verzoek om gebruik te maken van do laatste wijzi ging der Wet op de Personeele belasting, waarbij de gemeente de vrijheid krijgt den grondslag huurwaarde van de Personeele belasting voor koffiehuizen, restaurants en dergelijke zaken slechts voor één derde of twee derden te belasten; dat weliswaar een besluit van Uw Raad ter zake toch geen baat meer zou kunnen geven voor het jaar 1935, omdat liet im mers dan vóór 1 September j.l. had moeten zijn genomen, doch dat ook in dit prae- advies elke verwachting voor dc toekomst schijnt te worden afgesneden; dat immers niet verwacht niag worden een verbetering in den toestand der ge- mecnlefinanciën in de naaste toekomst; dat dit echter tal van gemeentebesturen, waar de nood veel nijpender is dan te Amersfoort, niet weerhouden beeft de bil lijkheid en do rechtvaardigheid te betrach ten, welke ook tegenover deze bedrijven toch in acht dienen te worden genomen; dat, zelfs als geen enkele bezuiniging zou kunnen worden aangebracht, toch een vor- deeling van de lasten over de geheele bur gerij rechtvaardiger is dan nu een enkel deel daarvan veel zwaardere zorgen te la* ten dragen dan het overige deel der bevol king; dat zulks liier het geval is «n daarom adressante had gehoopt eindelijk eens een ander geluid te mogen hooren dan thans opnieuw weer wordt vernomen; redenen waarom adressante den Raad beleefd verzoekt, althans uiting te geven aan een andere denkwijze dan hier wordt becritiseerd. DE NATIONALE VELDLOOPEN. Voor de nationale veldloopen, welke hier a.s. Zaterdag worden gehouden, zijn ruim 30 inschrijvingen. Hieronder zijn verschei dene stadgenooten, n.l. van de verecnigin- gen D.O.T.O., Excelsior en A.V.V. In dc A-klassc kan Jan Zeegers zijn wisselbeker niet verdedigen, omdat hij door de K. N. A. U. is geroyeerd. Hij heeft kort geleden op een athletiekwedstrijd te Amsterdam den K. N. A. U.-voorzitter in het gezicht gesla gen. Thans zal de strijd in deze klasse in hoofdzaak gaan tusschen Urban (N. I. O., Driebergen) cn Hoogeweg (Hellas, Utrecht). Van onze stadgenooten in de afdeeling nieuwelingen geven we de beste kansen aan van Welie en van Asch. Over het loo- pen van Effrink bestaat nog geen zeker heid om redenen van organisatorischen oard. Het parcours begint en eindigt op het A. B. L. O.-terrein aan den Leusderweg en gaat, evenals verleden jaar, door een der mooiste gedeelten van het landgoed Nim- rnerdor. D a g e 1 ij k s: City Theater. Vertooning van „Annv en Anny." Voorstellingen: 's Zaterdags om 2.30, 6.15 en 8.30 uur n.m. "s Zondags ora 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur n.m. Overige dagen 8.10 n.m. Museum Fléhite, Westsingel. (Uitgczon- zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Theoa. Vereenigirig, Regentesselaan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurliuizcn '9. RK. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50. 5—26 September. Toonzaal Sierkunst, Tentoonstelling van schilderijen en etsen van W, Witsen. 26 September. Amicitia. Voreenigde Schouwspelers, opvoering van „De Rozen krans", 8 uur. 26 September. De Valk. Uitvoering van de Ned. Vereen. Volkszang, afd. Utrecht. 26 September. Concordia. Propaganda- vergadering van de Ned. Ver. van Chr. Kan toor- en Handelsbedienden. 8.15 uur n.m. 27 September. Amicitia. bijeenkomst der Vereen, v Huisvrouwen, 8 uur. 29 September. Toonzaal Sierkunst, ope ning van Je tentoonstelling van werken van Paul Citroen. I October Alg. Mil. Tehuis. Vergadering van de Vereen, van Vrijz. Godsdienstigen voor Militaire Tehuizen. 3 October. Amicitia. Abonnementsvoor- slclling van Fritz Hirsch' operette „Wir Walzen im Himmel hinein." 4 October. Markthal. Filmavond van het Ned. Vak Verbond. 8 uur. 5 October. Amicitia, blindenconcert, te geven door Kandervelden (piano), 8 uur. 6 en 7 October. Int. School voor Wijsbe geerte. Conferentie Ver. v. Vrouwenbelan- gen en gelijk Staatsburgerschap. II October. Amicitia. Concert door het Hartvelt kwartet. 8 uur. 7 October. De Valk. Bijeenkomst Vrijzin nig Godsdienstigen. 6—21 October. „De Poth." Amersfoortsche Kunstkring. Tentoonstelling van werken van Jhr. A. W. den Beer Poortugaal. 8 October. Amicitia, bijeenkomst der Vereen, v. Huisvrouwen, 2% uur. 10 October. Amicitia. Balletavond Trudi Schoop. 8 uur. 12 October. Ned. Protestanten Bond. Voordrachtavond Kommer Kleijn. 13 October. De Valk. Toogdag van de A. R Jongeren Actie. UTRECHT. 21 September. Stadsschouwburg. Opvoe ring van „Rubber", 8 uur n. m. 22 September. Stadsschouwburg. Opvoe ring van „Belachelijke hoofsche juffers" en „Doctor tegen wil en dank, door de Tooneel- groep van „het Masker,"

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 2