fa.M.R.N. Oosterveen DE BRAND VAN DE CUNERAKERK Onze Postvliegers onderweg DE POSITIE VAN DE VEEHOUDERS DE CONFERENTIE TE BATAVIA Langestraat 42 - Tel. 77 Vanaf heden geregeld versch voorhanden de be kende soorten SPECULAAS Radioprogramma De Bond van Loodgietersen Fitters' patroons schrijft over de ver antwoordelijkheid bij het loodgieterswerk Het Bestuur van den Bond van Loodgie ters- en Fitterspatroons in Nederland schrijft ons: Deze brand heeft aanleiding gegeven tot. heel wat meer of minder juist geschrijf. Het is niet doenlijk op de meest uiteenloopende beschouwingen in te gaan, doch wij zouden gaarne iets willen opmerken over de schuld waarmede men „de" loodgieters overdreven belaadt. De verantwoordelijkheid rust volstrekt niet alleen op den loodgieter, doch mede op de opdrachtgevers of bouwmeesters die er voor hebben te waken dat de toestand van de daken ten aanzien van licht-brandbare materialen van dien aard is dat hierdoor geen brand kan ontstaan bij een vei hitting die in elk geval hoe men het ook soldeert ontwikkeld moet worden, tenzij zulks clectrisch geschiedt. Ingevolge de Vuurwet die het voorkomen Van deze soort brandgevaar beoogt zijn eige naars of beheerders verplicht er zorg voor te dragen dat er brandbluschmateriaal aan wezig is, ter beoordeeling van den burge meester. Zeer juist is de reeds gemaakte opmer king dat overal waar een electrische leiding is aangebracht en electrische soldeerbouten kunnen worden gebruikt, vrijwel voor 100 .veiligheid kan worden aangenomen. Bestu ren van instellingen zullen dus goed doen het bezigen van deze bouten (die vrij duur zijn) voor te schrijven of ze zelf aan te schaf ten en beschikbaar te stellen. Dezelfde vuurwet schrijft voor, dat niet met het werk begonnen mag worden alvo rens hiervan aan den Burgemeester (resp. brandweer) is kennis gegeven. Er zijn dus twee instanties die. het noo- 'dige toezicht dienen te houden en daarbij in 't bijzonder hebben te letten op het nemen Van de verschillende voorzorgen die do lood gieter krachtens genoemde wet moet nemen Doen zij dit ernstig en bij werk aan ge bouwen van kunstwaarde mag men toch zeker de medewerking van alle betrokkenen verlangen dan is het uitgesloten dat een loodgieter met behoorlijk verantwoordelijk heidsbesef brand zal veroorzaken. Dit verantwoordelijkheidsbesef wordt op allerlei manieren door de Bonden van Lood gieterspatroons aangewakkerd. Zoo ver strekt onze Bond reeds sedert jaren van de bepalingen der Vuurwet plakkaten bestemd om in de werkplaatsen opgehangen te wor den. In de collectieve arbeidsovereenkomsten, afgesloten met de gezellenbonden, wordt op de Vuurwet gewezen en geeischt dat het personeel met deze Wet bekend is. Ook in vergaderingen en vakbladen wordt herhaal delijk nadruk gelegd op al hetgeen ten deze van belang kan zijn. De Bonden deden en doen dus wat zij kunnen en wanneer principalen verdere me dewerking b.v. controle door de plaatse lijke organisaties vragen, dan zou deze gaarne worden verleend. In dit verband mag er zeker op gewezen worden dat men door hét opdragen van werk aan buiten de vakbonden staande loodgieters, te maken krijgt met vaklieden wier verantwoordelijkheidsbegrip minder stelselmatig gescherpt is dan dat de Bonds leden. De praktijk bewijst dat deze factor niet zonder beteekenis is, want bij de groote meerderheid der voorgekomen branden is gebleken dat daarbij ongeorganiseerde vak patroons betrokken waren en dit is nu ook Weer in het. Cunera-geval zoo geweest. Het. blijkt ook bij ongelukken die niet minder ernstig genomen moeten worden, omdat er meer direct menschcnlevens bij zijn betrokken met geysers en andere gasartilcelen; hier is nagenoeg altijd de schuld te vinden bij niet-leden. Over verantwoordelijkheid sprekende mag men levens niet vergeten dat deze verdeeld kan worden door de mogelijkheid van her bestedingen en verzwakt door op allerlei manieren te trachten ook dit lastige en ge vaarlijke werk op een koopje gedaan te krij gen, waardoor de uitvoering niet zelden in handen komt van onervaren of minder ver trouwde uitvoerders. Hoewel uit het \orenstaande blijkt dat onze leden de geuite collectieve beschuldi gingen niet verdienen, zal de Bond en zijn afdeelingen natuurlijk blijven doorgaan met het nakomen van strenge vakverplichtingen te verlangen. Aan de genoemde andere instanties kan evenwel niet genoeg geraden worden te let ten op hun aandeel in do veiligheidsvoor zorgen, vooral op de factoren die de verant woordelijkheid bepalen. ONGELUK OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. T 1 b u r g, 19 Sept. Gisteravond omstreeks 11 uur is op den onbewaakten overweg in de lijn TilburgBoxtel onder Heukelom gemeente Berlcel Enschot het verminkte lijk gevonden van den 40-jarigen handelsreiziger H. Murp, wonende te Oisterwijk. In de na bijheid werd het rijwiel van den man ge vonden. De marcchaussée onderzoekt, met welken trein het ongeluk kan zijn geschied. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. RECTORAATSOVERDRACHT VRIJS UNIVERSITEIT. Amsterdam, 19 Sept. Prof. mr. V. H. Rutgers heeft hedenmiddag het rectoraat overgedragen aan prof. dr. J. Wille, na het houden van een rede, waarin de lotgeval len der Vrije Universiteit in het afgeloopen academiejaar waren vermeld. Ijsvogel Kwartel Pelikaan 13-9 Amsterdam Boedapest 13-9 Belgrado 19-9 14-9 Athene Mersamatruh Cairo Gaza Rutbawells 18-9 15-9 Bagdad Boeshir 17— 16-9 Djask Karachi 16S 17—9 Jodpoer Allahabad 15-9 18-9 Calcutta 14-9 Akyab Rangoon 13S 19-9 Bangkok Singapore 12— 19—9 Medan Batavia 12e 19-9 A Vertrek van het eerstvolgende poet vliegtuig van Amsterdam 27 September. Rede van den heer N. H. Blink in de vergadering van de F. N. Z. Amsterdam, 19 Sept. In de algemeene vergadering van den Nederlandschen Zuivelbond (F. N. Z.) hield de heer N. H. Blink te Leeuwarden een inleiding over „De plaats van de veehouderij in den Ne derlandschen landbouw". Spr. wees in het begin van zijn rede op het feit, dat ondanks de getroffen maatregelen de positie der vee houderij nog steeds uiterst critiek is. Wie meent, dat deze toestanden eenvoudig en dus gemakkelijk te overzien zijn, vergist zich ten zeerste. Het landbouwbedrijf staat nog" steeds dicht bij de natuur, en in de na tuur liggen de verschillende schakeeringen in schier oneindige verscheidenheid naast elkaar. Ook heeft elk bedrijf zijn eigen ka rakter, en als men dan in het algemeen over den landbouw spreekt, telt men onge lijksoortige grootheden bij elkaar op. Men kan geen tafels bij stoelen optellen; toch maakt men zich wat den landbouw betreft te vaak aan deze fout schuldig. Voor Nederland is geen landschap meer kenmerkend dan het weidelandschap; het grasland vertegenwoordigt ongeveer GO van den in cultuur gebrachtcn grond. Hier mede is de plaats van de veehouderij, wat betreft bodemgebruik, nog niet voldoende geschetst, want ook een deel der vele akker bouwgewassen wordt als veevoeder ge bruikt. Belangrijke wijzigingen in het ge bruik van den bodem doen zich niet voor. Van niet minder belang dan het bodemge bruik is de plaats, die de menschel ij ke ar beidskracht in de verschillende bedrijfsvor men inneemt. Wie de beteekenis van land bouw en veehouderij tegenover handel en nijverheid op grond van het aantal in deze bedrijven werkzame arbeidskrachten wil be- oordeelen, dient er terdege rekening mee te houden, dat er in den landbouw veel lan gere arbeidsdagen worden gemaakt. Geen bedrijf stelt hoogere eischen aan do zorg vuldigheid en aan het verantwoordelijk heidsgevoel, daarom leent de melkveehou derij zich vooral voor gezinsbedrijf. De po gingen tot het stichten van melkgrootbedrij- ven zijn steeds mislukt. Een andere maatstaf ter beoordeeling van de plaats, die de veehouderij in den land bouw inneemt, wordt gevormd door de in komsten, die uit dc verschillende onderdee- len van dit bedrijf getrokken worden. Aan de hand van vele cijfers toont spr. aan, dat in de kleibouwstreken en in de veenkoloniën dc inkomsten, voortvloeiende uit den akkerbouw, het sterkst zijn. In een gebied als dc Frieschc kleibouwstreek zijn dc inkomsten» der veehouderij reeds hooger dan die van den akkerbouw. Vrijwel overal elders zijn de inkomsten der veehouderij verre overheerschend. Bij de voedselvoorziening van ons volk nemen veehouderij en akkerbouw verschil lende plaatsen in. Tegenover een productie van enkele millioenen kilogrammen plant aardig vet, staat een productie van meer dan 150 millioen K.G. melkvet, waarbij nog komt een zeer groote hoeveelheid vet in den vorm van spek en slachtvet. De inlandsche productie in ons land is ook toereikend om te voorzien in dc be staande behoeften. Wat dit betreft staan de veehouderij en akkerbouw er dan beide zoo voor, dat er voor het hoofdproduct op de binnenlandsche markt voldoende afzetgele- genheid bestaat en dat men het dus door beperking van den invoer in de hand heeft, de afzet der productie te verzekeren. Dc veehouderij beschikt over een afzet organisatie, die een geheel eigen plaats in neemt: de zuivelcoöpcratie. In de F.N.Z. zijn ongeveer 130.000 veehou ders vereenigd. Door het dagelijksche con tact met de coöperatieve zuivelfabrieken houdt men op gemakkelijke en snelle wijze voeling met den boerenstand. Tenslotte vat te spr. in punten zijn rede samen en sprak den wensch uit, dat het inzicht in de plaats die de veehouderij in onzen landbouw in neemt, spoedig algemeen erkend zal wor- len. Concrete besprekingen aan de orde Batavia, 19 Sept. (Ancta). Op IS Sept. bracht Mr. Hart een bezoek aan Dr. Na- gaoka, leider der Japansche delegatie, en gaf dezen officieel kennis van zijn optreden als fungeerend voorzitter van de Nederland- sche delegatie, gedurende de ontstentenis van den heer Meyer Ranneft. Na deze officieele kennisgeving vonden tusschcn beide voorzitters besprekingen plaats, waarbij verschillende punten onder de oogen werden gezien, welke tot nog too aan zakelijke besprekingen in den weg stonden. Thans is ten aanzien van do te volgen procedure aan beide zijden een bevredigen de oplossing gevonden, ook voor zoover be treft de behandeling van het scheepvaart- vraagstuk^ zoodat onmiddellijk een aan vang kan worden gemaakt met concrete discussies, hetgeen heden dan ook geschied de. Van beide zijden is uiting gegeven aan den oprechten wensch dat deze besprekin gen thans ook spoedig tot zakelijke resul taten zullen leiden. De commissie voor de besprekingen uil de Nedorlandsche delegatie is samengesteld uit de volgende heeren: Frof. Van Gelderen, A. G. Ph. Wyers, Mr. J. E. van Hoogstra ten, die voor zoover noodig, zullen worden bijgestaan door diverse adviseurs en experts Aan Japansche zijde berust de leiding in handen van den heer Koshida. Heden zal het programma voor dn bespre kingen worden opgesteld. Batavia, 19 Sept. (Aneta). Zooals reeds in de eerste plenaire vergadering van de delegaties is vastgesteld, zal de leiding van de zakelijke besprekingen tusschen de Nederlandsche en Japansche delegaties respectievelijk gevoerd worden door den heer Van Gelderen en den heer Koshida. Beiden kwamen reeds hedenmiddag bijeen tot vaststelling van het programma. VERLEEND ONTSLAG. Buitenzorg, 19 Sept. (Aneta). Met in gang van 30 September is op verzoek we gens ziekte eervol ontslag uit 's Lands dienst verleend aan dr. O. Deggeler, waar nemend Inspecteur van het Ziekenhuiswe zen, onder dankbetuiging voor de bewezen dienst. NIEUWE I. E. V.-STICHTING. Bandoeng, 19 Sept. (Aneta). De afdee- ling von bet I. E. V. te Tjimahi stelde op het I. E. V. congres te Bandoeng voor een inrichting lo stichten gelijk aan liet Insti tuut van Pa van der Steur lo Magelang. Het doel hiervan is deze laatste instelling te ontlasten. EET LEGERCOMMANDO IN NED.-INDIE. Bandoeng, 19 Sept. (Aneta). Het „A. I. D. de Preangcrbode" is gemachtigd mede te doelen dat de legercommandant luitenant-generaal J. C. Koster nog geen be slissing nam omtrent een cventucele aan vraag tot ontslag. Uitgesproken. Dc Arrondissements-Rechtbank te Utrecht heeft failliet verklaard: H. J. Hoonakker, stucadoor, Utrecht, Spui straat 45. R.c. mr. D. Visser, cur. mr. P. C. G. Labouchère, Utrecht. G. Noope Jr., behanger en stoffeerder, Utrecht, Jacobijnestraat 18. R.c. mr. D. Vis ser, cur. mej. mr. M. A. Sebus, de Bilt. A. van der Steen, de Bilt, Utrechtscheweg 364. R.c. mr. D. Visser, cur. mr. G. ter Laan, Utrecht. H. Ch. Hoogervorst, Amersfoort, Arnhem- schestraat 29. R.c. mr. D. Visser, cur. mr. A. E. Th. Kooien, Amersfoort. P. Storm, schilder en koopman, Houten, Stationsweg 101. R.c. mr. D. Visser, cur. mr. E. W. Hoenders, Utrecht. A. D. Linschoten, huisvrouw van A. van Gorkom te Utrecht aan de Vinkenburgstraat 10 handel drijvende in manufacturen, van beroep openbare koopvrouw, Harmeien, Rijksstraatweg A 8G. R.c. mr. D. Visser, cur. mr. A. F. v. d. Bosch, Woerden. J. Heseding, aannemer, Utrecht, Leidsche- weg GO. R.c. mr. D. Visser, cur. mr. IJ. N. J. Bink, Utrecht. ■■S.K - Geëindigd. Geëindigd is het faillissement van M. Jansen, smid, Utrecht, cur. mr. E. W. Hoen ders, Utrecht, door opheffing wegens gebrek aan actief. F. A. Fonville, koopman, Utrecht, Zon straat 36, cur. mr. E. W. Hoenders, Utrecht, door opheffing wegens gebrek aan actief. B. J. C. J. Beyer, garagehouder, IJsselstein Weidtstraat 4, cur. mr. P. Kaag, Utrecht, door opheffing wegens gebrek aan actief. J. Moesterd, aannemer, Soest, cur. mr. J. C. M. Tondu, Baarn, door opheffing wegens gebrek aan"actief. WAT ETEN WIJ MORGEN? Voor de Koffietafel Ei.coteletjcs. Kook de eieren flink hard (10 min.). Leg ze even in koud water, pel ze en hak ze goed fijn. Voeg hierbij wat geraspte ui, een paar fijn gemaakte gekookte aardappelen, enkele druppels maggi-aroma, wat zout cn peper, gehakte peterselie cn wat melk. Maak van deze massa een stevig deeg, vorm er cotelctjes van cn haal die even door eiwit en bloem. Bak ze vervolgens vlug bruin in licele boter. Voor do Middagtafel Plukvisch met geroosterd brood. Sla, met komkommers cn tomaal. Hangop met room. Bereiding vischgerccht: 1 flinke schelvisch (VA K.G.), 2x/z pond koude gekookte aardappelen, V» pond uien, 1 theelepel peper, 3 eetlepels mosterd, 3 kruidnagelen, laurierblad, 2 eetlepels mos terd, 3 kruidnagelen, 1 laurierblad, 2 eet lepels azijn, 1 d.L. Delftschc slaolie. Kook de visch gaar in ruim water met zout, voeg er de kruidnagelen, het laurier blad, den azijn cn één van de uien bij. Neem de gekookte visch van de graat. Laat in een ijzeren pan de olie (of boter) flink heet worden, voeg er de koude aard appelen bij cn laat die goudbruin bakken, schud nu en dan dc pan. Leg de ontgrate visch er op, verder de rest van de uien fijn-gesnipperd, de mos terd, de peper en c.a. 2 d.L. kooknat van de visch. Laat de massa zachtjes doorstoven, roer er echter voortdurend met een pannekocks- mes doorheen, totdat tenslotte alles tot een goudbruin moes geworden is. Geef er geroosterd brood bij. DE BEND3DIGDE VISCH even bestellen bij GLASTRA'S VISCHHANDEL UTRECHTSCHESTRAAT 40. TeL 92 DE PRIX DE ROME. Fraude gepleegd? Om de „Prix de Rome", de compositie- prijs van het Parijsche Conservatorium, welke den winnaar in staat stelt zich voor eenigen tijd te Rome te vestigen om daar ongestoord aan zijn verdere vorming te arbeiden, is reeds dikwijls iets te doen ge weest. Men denke aan de heftige polemie ken, welke gevoerd werden, toen Ravel voor dezen prijs had meegedongen. men herin- nere zich do fel-afkeurende wijze waarop Debussy, die indertijd winnaar was, later over de Prix geschreven heeft. Het is bij na een uitzondering wanneer dezo prijs zonder haken cn oogen wordt toegekend. Dit jaar is er een schandaal ontstaan in verband met de Prix en dit incident schijnt van ernstigen aard te zijn. Men beweert n.l., dat er fraude is gepleegd. De tekst van de Cantate, welke als proefstuk door de mededingers dit voorjaar gecom poneerd moest worden, behandelt een In disch onderwerp. Nu is liet wel zeer op vallend, dat twee van de vijf candidaten, kort voordat zij zich in de isolatie moes ten begeven om het proefstuk te maken, bij een van de leeraren van het Conserva torium zijn geweest, om inlichtingen te vragen over Hindoeschc melodieën. Deze leeraar, de componist Emmanuel, gaf, niets vermoedende omtrent het oogmerk waarop deze vraag gesteld werd, zéér vol ledige inlichtingen omtrent deze materie en de candidaten trokken hiervan kenne lijk profijtDe Parijsche bladen hou den zich op het oogenblik druk bezig met de vraag, boe deze candidaten voortijdig zijn ingelicht over den aard van de op gave en de minister van onderwijs heeft aan den secretaris van de Academie des Beaux Arts een onderzoek opgedragen. HET SCHOOP-BALLET Vóór de Amerikaansche reis een tournèe door Nederland Het Trudi School-Ballet, dat in Mei cn Juni ook in ons land opzien baarde, heeft ook Scandinavië stormenderhand veroverd. Onder auspiciën van impresario Ernst Ivrauss zal het Schoop-Ballet vanaf 1 Octo ber een groote tournee door Nederland ma ken en o.a. voorstellingen geven te Amster dam (Stadsschouwburg), den Haag (Ko ninlcl. Schouwburg), Rotterdam (Groote Schouwburg)Utrecht (Stadsschouw burg), Haarlem (Stadsschouwburg), Nijme gen (Concertgebouw „De Vereeniging"), Eindhoven (Philips' Ontspanningszaal), Breda (Schouwburg „Concordia"), Amers foort (Amicitia), Hilversum (Schouwburg „Casino"), Zeist (Schouwburg „Figi') Zwolle (Schouwburg „Odeon"), Apeldoorn (Schouwburg „Tivoli"), Hengelo (Concert gebouw), Alkmaar (Schouwburg ,,'t Gulden Vlies"). Vrijdag 21 Soptcmfcr Hilversum. 1375 M. V.A.RJV. 8 01 Griimofoonmuziok. (S.15 Morse-tijdsein). 8.30 Orgelspel door Johan Jong. 9.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V_A.R.A. 10.15 Muzikaal Allerlei. 11.00 V.A.R.A.-orkcst o.l.v. Hugo dc Groot. 12.00 Eindo van het V.A.R.A.programma. A V.R.O. 12.00 Tijdsein. 12.01 Discomuzick. 12.30 Dincrmuzick. 2.30 Voordracht door Kommer Klc'un. 3.00 Middagcoifccrt. (Gram. muziek.) 4.00 Sluiting. V.A.R.A. 4.01 Overschakelen naar den zendor Kootwijk. 4.03 V.A.R.A.-knipcursus. 4.45 Gramofoonr.:Jziek. 5.00 Na schooltijd. 5.30 V.A.R-A.-orkcst o.l.v. Hugo do Groot. 6.01 Joseph Schmidt zingt Schlagers uit de film „Wcnn du jung bist, gehort dir die Welt". 6.15 V.A.R.A.-orkcst o.l.v. Hugo go Croot. 6.45 Gino Bordin en zijn Hawaiian-orkcst. 7.00 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo do Groot. 7.30 Lezing door Drs. S. Kleerekopcr. 7.50 Gramofoonmuziek. 7.57 Herhaling van S.O.S.-bcrichten. 8.00 Einde van het V.A.R.A.-programma. V.P.R.O Avonduitzending. 8.01 Cursus „Kerk en Volk". 8.30 Concert. 9.00 Cursus: Het Internationaal Verbond voor Vrijzinnig Christendom en Geloofsvrijheid. 9.30 Concert. 10.00 Persberichten van het Vrijzinnig Gods dienstig Persbureau. 10.05 Persbureau Vaz Dins. 10.15 Voordracht uit eigen werk door Jan H« Eckhout. V.A.R.A. 11.00 Tijdsein. 11.01 Jazz-Muzick. 11,30 Populaire Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein cn sluiting. Huizen. 301.5 M. K.R.O. Algemeen Programma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muziekuitzcnding voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken cn ouden vai< dagen. 12.01 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.00 Concert. I.45 Zenderverzorging. 2.15 Vervolg van het concert. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.15 Viola D'Amoro Recital. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Vervolg Viola D'Amorc Recital 4.16 Gramofoonmuziek. 4.30 De K.R.O.-Boys. 6.00 Landbouwcrisiswctten. 5.30 Do K.R.O.-Boys. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 De K R.O.-Boys. 7.00 Politieberichten. 7.15 „De Kantelbergvcrtcllingen van Geoffrey Chauccr." 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 's-Hertogenbosch Muziekkorps. 8.35 Persbureau Vaz Dias. 8.40 „Gouwe Regen in onze Dreven". 8.55 Het K.R.O.-Orkest. 8.55 Het K.R.O.-orkcst o.l.Vi Johan Gerritsen. 9.30 „Een astronomisch speurdcrsverhaal." 9.50 Solistenconcert door het K.R.O.-Orkest. 10.30 Persbureau Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.45 Het K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen* II.30 Gramofoonmuziek. Brussel, 321.9 M. Vlaamsche uitzending. 7.20 Causerie. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.50 Radionieuws. 8.20 Concert door het Dubbcl-Manncn-kwartet* 9.20 „Christoffcl Columbus" hoorspel van H< Zur MUhlen. 10.2011.20 Gramofoonmuziek. Brussel, 483.9 M. Fransche uitzending. 6.35 Gramofoonmuziek. #6.50 Pianorecital. 7.20 Causerie over Coué. 7.35 Declamatie. Uitzending voor Oud-Strijders. Militaire mu ziek. 10.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsendcr, 1571 M. (Rijks- zender). 6.30 Zang door Elsa Bast. 6.55 Concert door het Omroepkoor o. I. v« Corner. 7.40 „Der Flaming", reportage. 8.20 Kernspreuk. 8.35 Radiokoor. 9.05 Hoorspel. 11.2012.20 Populair concert. Droitwich, 1500 M. 7.50 Studentenliederen door het Radio-Manneg koor. 8.20 Het Radio-Militair-orkest o.l.v. B. W* O'Donnell. 9.00 Variété-programma. 10.20 Zangvoordracht door Jo Vincent, sopraan* 10.50 Voordracht door Leonora Corbett. 10.55—12.20 Dansmuziek door Harry Roy ert zijn Band. Kalundborg, 1261 M. 7.20 Persberichten. 7.35 Causerie door Dr. H. Fuglsang-Damgaard* 8.20 Wekelu'ksche revue door P. Knutzon. 8.30 Per Knudsen zingt oude Engelsche lie deren. 8.45 Comedie in 5 acten van R. B. Sheridan. 10.45 Persberichten. 11.00 Concert door een Mandoline-kwartet. 11.3012.50 Dansmuziek uit „Lorry". Radio Par ij s, 1648.4 M. 7.05 Gramofoonplaten. 7.35 Gramofoonplaten. 7.50 Practfsche wenken. 8.20 Literaire causerie. 9.05 „Sigurd", opera van Reyer. 10.50 Dansmuziek. Waterpolo. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Amsterdam, 19 Sept. Naar wij ver« nemen zal de watcrpolowedstrijd Het IJ— Haagsche Zwem- en Poloclub, welke op Donderdagavond a.s. in hot Sportfondsen- bad to Amsterdam was vastgesteld als eer« sto ontmoeting voor het kampioenschap van Nederland geen doorgang vinden in verband met het feit, dat dc H.Z. en P.C verzocht heeft niet te spelen wegens ver« hindering van zijn midvoor L. Schrieder. De tweede wedstrijd, die op Zondag 23 Sept. a.s. te Den Haag was vastgesteld gaat echter wel door. De ontmoeting te Am sterdam zal nu op een nader tc bepalen dag in de eerste helft van October plaats vinden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7