J. A.SCHOTERMAN Zn. ST. EMILION 1928 per flesch fl.45, per anker f 58.— HET JOODSCHE WERKDORP GEOPEND HET VERKEERSFONDS AAN DE ORDE INBREKERS BETRAPT SUIKERWERKFABRIEK AFGEBRAND KORMENDI NAAR ONS LAND DE LOONVOORDRACHT VERWORPEN HET PLANKEN WAMBUIS WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 UTR.STR. 17 TEL. 145 Radioprogramma Onze Postvliegers I onderweg PIJNKiJKE VOETEN?? JOH. BOTTINGA MejSI. VAN ES Lerares Duits 6VB. O. TOLLENSLAAN 7 HUMORHOEKJE Gistermiddag is onder groote belangstel ling do stichting Joodsch Werkdorp ge opend. Deze plechtigheid zou reeds enkele maanden geleden plaats gehad hebben, doch was wegens den rouw in verband met het overlijden van Prins Hendrik tot nu toe uitgesteld. Onder do aanwezigen waren prof. mr. J. P. Francois van het departement van buitenlandsche zaken, dr. Verwey, directeur van het Bureau voor Arbeidsbemiddeling, en de heer Van Lier, referendaris aan dat bureau, ir. A. Roebroek, hoofd van do direc tie Wieringcrmeerpolder, voorts dr. B. I. Bicardo, rahbljr van do Portugeeseli lsr. ge meente Amsterdam, prof. James Mac Do nald, hoogo Volkenbondscommissaris voor de Joodschc vluchtelingen, prof. dr. D. Co- hen, van de universiteit te Amsterdam, A. J. Mendes da Costa, secretaris van de Por tugecsch-Isr. gemeente te Amsterdam, prof. dr. H. Frijda, voorzitter van de economische afdeeling van het Comité voor bi/onderc Joodsche belangen, A. Simons Mz., voorzit ter van het Haagsche Comité voor Jood 6che belangen, dr. H. Lubinski, leider van bet werkkamp, mr. K. Jansma, secretaris van den Zuiderzceraad, pastoor Braaks van SJootdorp, mr. G. van den Bergh, oud Twee de Kamerlid. Laatstgenoemde hield oen rede namens den raad van beheer van do stich ting Joodsche Arbeid. Hij begroette, de tal rijke aanwezigen, in het bizonder den hoo- gen commissaris van den Volkenbond, prol. James MacDonald. Er leven verschillende gevoelens in mijn hart, aldus spreker, aller eerst een gevoel van smart over het feit, dat in deze eeuw een werkdorp uls dit noo dig is gebleken, 6mart, leed en rouw over veel dat hier heter onuitgesproken kan Mij- ven; daarnaast een gevoel van groote dunk- baarhoid jegens allen die aan de verwezen lijking van het plan hebben medegewerkt, ln de allereerste plaats de Ncderlandsche regeering. Wij staan hier op vrijen grond, die in letterlijken zin aan de baren ontwor steld is en ook aan vreemde dwingelandij. Zoolang Nederland Nederland is, zal hier vrijheid van woord zijn en vrijheid van ge weten; hier zal niemand om redenen van godsdienst of ras worden achtergesteld. Wij hebben ons indertijd, zoo ging de heer v. d. Bergh voort, in vol vertrouwen tot de regce- ring gewend, die niet geaarzeld heeft hulp bij de uitvoering van ons plan te veileenen Hiervoor past groot en dank, ook aan de ambtelijke instanties, die ons geheel hebben ter zijde gestaan. Een bizonder woord van hulde past den chef van do directie van de Wieringermeer. Dank moeten wij ook uit spreken jegens het Ncderlandsche volk in al zijn geledingen en dank ten slotte aan de buitenlandsche en Nederlandsche Joden, vereenigingen en particulieren, zonder wier materieele en andere hulp dit werk niet tot stand zou zijn gekomen. Hierna richtte spreker zich in het En gelsch tot den heer J. MacDonald en dankte hem voor zijn hulp. In het Duitsch richtte hij zich tot de Joodsche vluchtelingen cn 6prak er zijn leedwezen over uit, dat zij alles wat hun lief was op deze wereld heb ben moeten verlaten. In het Nederlandsch vervolgde spreker: Zoo aanstonds zal do symbolische daad worden verricht, dat de eerste paal voor het gemeenschapshuis van dit dorp in den nieu wen bodem zal worden geslagen. Een nieu we grondslag voor hot leven van honderden mcnschen is hier gelegd en laten wij elkaar beloven dat wij naar beste krachten zullen medewerken om dit dorp op te houwen, tot een gemeenschap van vrije menschen. In dien onze arbeid slaagt, zal in gelukkiger eeuwen het Joodsche werkdorp Nieuwesluis als een klein lichtpunt in de donkere tijdon worden herdacht en dan zal misschien als herinnering een eenvoudige steen worden geplaatst met de woorden: Hier stond hot Joodsche werkdorp Nieuwesluis. Hierna dankte ir. Roe broek namens de hoofddirectie van den Wieringermeerpol- der voor de hartelijke woorden aan deze directie gericht, vooral dr. Lubinski voor de prettige samenwerking. Hij hoopte, dat het in de toekomst ook zoo mocht Mijven. Daarna voerde prof. James MacDo nald het woord. Vervolgens sprak prof. Benham Kahn, director van het Euro pean Committee for Joint Distribution uit Parijs. Deze uitte zijn bewondering voor het geen hieï gebouwd is. Hij besloot zijn Ln- gelsche toespraak met zijn beste wcnschen voor do toekomst. Vervolgens sprak prof. D. Cohen. Deze zeide o.a., dat het niet do eerste maal Is, dat Nederland in het historieboek der Joden met gulden letteren wordt geschre ven. Sprekor is zelf in Palestina geweest en weet mei welk een vreugde de Hollandsche producten en vooral hoe de Hollandsche landbouwer er worden begroet. Wederom heeft de Nederlandsche regeering een bewijs geleverd hoe zij kan en wil medewerken aan den opbouw van een krachtig Joodsch volk Spreker richtte zich tot den heer MacDonald en dankte hem voor zijn komst. Hij besloot rnet de woorden: Holland en het Joodsche volk zullen op deze verwarde wereld streven naar bezinning en zij heiden zullen streven naar de beschaving der menschheid. Hierna sprak rabbijn S a r 1 o u i s, die de .verdraagzaamheid in het kamp roemde en zich verheugde in de aanwezigheid in dit dorp van de heilige wetsrol. Mr. v. d. Bergh sprak een slotwoord en dankte alle sprekers. Hij verzocht do aan wezigen zich te hegeven naar do hijsc.h- installatie, waar de lieer MacDonald door het overhalen van een handle, het blok voot den eersten keer op den eersten paal voor het gemeenschapshuis liet vallen. Onder lei ding van dr. Lubinski maakten do talrijke aanwezigen nog een rondgang over het ter rein, waarbij do stallen, do smederij, de werkplaats en 1e boerderij cn het kantoor werden bezichtigd. Er is thans werkgelegen heid voor 150 personen en in 1035 hoopt men dit aantal tot ongeveer 300 te kunnen op- Toeren. Aan de orde is het wetsontwerp tot instel ling van een Vcrkcersfonds. Do heer Visser heeft bezwaar tegen op heffing of reorganisatie van het behoorlijk werkend wegenfonds. Het ontwerp is scha delijk voor het autobusverkeer, dat geheele streken uit hun isolement heeft verlost en voor het autobedrijf in liet algemeen. De heer Ter Haar acht de voordeelen van het ontwerp grooter clan de nadeden. Do instelling van een centrale commissie, een soort vervoerraad, heeft sprekers in stemming. Ordening van het verkeer is noodzakelijk. Aan de voorschriften Itetreffen- de gewicht en maximum snelheid moet beter de hand worden gehouden. Do ge meenten hebben recht op een uitkeering uit het Verkeersfonds, wegens de steeds zwaar- de eischen voor het stratennet. De heer VVibaut is teleurgesteld, omdat het wetsontwerp geen aanvang maakt met de bedoelde coördinatie van het verkeer. Er is slechts oen studiecommissie in uitricht gesteld. De heer Michiels van Kessonicli betoogt, dat de voorgestelde regeling weinig populair is. Spreker hoopt, dat de wegen verbetering niet het kind van do rekening zal worden. De heer Knottenbelt verklaart, dat de schijn is gewekt, dat het met dit ontwerp ;aat voornamelijk om de belangen van de1 schatkist. De minister had kunnen beginnen mot de instelling van een commissio van advies. Spieker ziet voldoende rechtsgrond om de wegverhruikers te doen bijdragen in hel budgetaii tekort. De heer Van Citters vreest, dat dc mi- i nister hij de coördinatie oen soort verkeers- dictator zou kunnen worden. Verdcro co-1 ordinatio mag niet geschieden zonder wet telijke regelingen. Do geheele coördinatie staat in het teeken der spoorwegtekorten. De heer Moltmaker wijst erop, dat al len die bij het verkeer heirokken zijn, een; egel Ing daarvan verlangen. Deze is ook in het belang der zeker 150,000 menschen, in verkeersbedrijven werkzaam. EERSTE KAMER Een hunner aan de politie overgeleverd Rotterdam, 4 October. Hedenavond be vond de. winkelier in lederwaren A. zich niet zijn geheele gezin in zijn zaak aan den Crooswijkscheweg. Twee mannen hebben daarvan gebruik gomaakt om zich rnet een valsche sleutel toegang te verschaffen tot do woning van den winkelier, die boven den winkel is gelegen. De lieer A. boorde, toen hij in den winkel was, bo\en loopen en stelde een onderzoek in. Een der inbrekers wist te ontsnappen en niet den ander, die niet zoo vlug weg kon komen, raakte 1e heer A. slaags in het trapportaal. Met behulp van een voorbijganger cn van de inmiddels gewaarschuwde politie geluk te het den man te overmeesteren en to ar- restceren ln de woning van den winkelier bleek reeds het een en ander overhoop ge haald te zijn, doch de gelegenheid om iets mee te nemen schijnt nog te hebben ontbro ken. Helmond, 4 Oct, In de Waardsstraat is hedenmiddag door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het suikerwerk fabriekje van den heei P. van Riet. In korten tijd stond de geheele fabriek in lichte laaie. Het licht brandbare materiaal, zooals suiker, stroop enz. ging totaal verlo ren. Do brandweer bestreed het vuur met één straal. De he«-r van Riet was niet verzekerd te gen bedrijfsschade. Eenigo arbeiders worden door den brand werkloos. Naar wij vernemen zal de bekende Hon gaarsche romancier Ferenc Kórmendi, wiens I>oeken „Carrière" en „Erfgenamen" lot do meest gelezen vlerken der wereld-lit teratuur behooren, begin November ons land bezoeken. Na door dr. Ritter voor de radio e zijn geïnterviewd, zal hij lezingen hou den te Amsterdam, den Haag en Rotterdam. ERNSTIG ONGEVAL AAN BOORD VAN EEN SCHIP. Amsterdam, 3 Oct. Hedenmiddag is op het uitgaande Zvveedsche s.s. „Stockholm" een ernstig ongeluk gebeurd. Een der op varenden, een Zwcedsche zeeman, geraakte beklemd in een staaldraad van een stoom- lier. Vóór iemand in had kunnen grijpen, werd hij aan de hecncn naar boven getrok ken. Onmiddellijk werd de man uit zijn nete lige positie bevrijd en het bleek, dat zijn heido heenen bijna geheel waren afgeklemd. Met schip stopte en met een bootje van de Fordfabrieken werd de ongelukkige aan den wal gebracht en door den G.G. en G.D. van 7aandam, die inmiddels gewaarschuwd was, naar het ziekenhuis aldaar vervoerd. Zal de Regeering nu in Amsterdam ingrijpen? Amsterdam, 4 October. De gemeenteraad heeft hedenavond, na er vier zittingen over te hebben ge» sproken, de loonvoordracht van B. en W. waarbij l'A milliocn gulden werd bezuinigd, verworpen met 2815 stemmen. De wethouder voor de Arbcidsza» ken, mr. Kropman had tevoren ge. waarschuwd, deze voordracht wel te aanvaarden, daar anders de regeering zal ingrijpen. De wethouder kon ver» zekeren, dat dan wordt ingevoerd de rijksregeling, waardoor het grondtoon over het algemeen lager zal worden Verschillende amendementen ver» klaarde de wethouder onaannemelijk. Zij werden alle verworpen, behalve een van den heer Pothuis om aan de ambtenaren en werklieden, op wie 4 pet. pensioenpremie wordt verhaald 1 pet. boven hun salaris toe te ker» nen. Dit besluit zal naar de burge» meester mededeelde voorgedragen worden tot vernietiging bij de Kroon De regeering acht geen genoegzame redenen voor aankoop aanwezig Op de vragen van den heer Polak, be treffende aankoop door de Regeering van het landgoed Planken Wambuis, eventueel ook van het landgöed de Hooge Veluwe, luidt het antwoord van Minister Slotenia- ker de Bruine als volgt: Het ligt niet in de bedoeling der Regee ring, aankoop van hel bedoelde landgoed le bevorderen, omdat voor dien aankoop geen genoegzame redenen aanwezig geacht worden. De Minister moet ontkennen, dat gespro ken kan worden van een ontzag^Jke ver nietiging van natuurschoon ten gevolge van met Rijksgcld in werkverschaffing mo gelijk gemaakte ontginningen, droogma king van plassen, regularisatie van beken of ruilverkavelingen. Hij verwijst voor het overige naar rilt antwoord, dat eventueel x>k voor dc Ilooge Veluwe van toepassing is. Inzet landgoed Planken Wam buis. De generale massa, perceelcn 1 tot en met 26, werd niet ingezet. Ondermassa, perc. 1 tot en met S, gele gen ten Zuiden van den Rijksweg Ede- Arnhem, werd ingezet op 40.000 (perc. 1 t.m. 8 perceelsgewijs totaal 37.020). On dermassa perc. 9 t.m. 20. gelegen ten Noor den van den Rijksweg 170 000 (perc. 9 t.m. 26 perceelsgewijs, totaal 139.500). Het geveilde mijnhout kon voor perceelcn 1 t.m. S genaast, worden voor 47.880 en perc. 9 t.m. 20 voor 1S.270. AFSCHEIDSRECEPTIE lür. P. W. J. H. CORT VAN DER LINDEN. Naar wij vernemen hoeft het Bestuur van het Verbond van Nederlandscho Werk gevers Mr. P. W. J. II. Cort van der Linden bereid gevonden om vrienden en belang stellenden gelegenheid te geven van hem af scheid to nemen als algemeen-secretaris van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers en hem te complimenteeren met zijn eer volle benoeming tot burgemeester van Gro ningen. Deze afscheidsreceptie zal plaats vinden op Donderdag, 11 October a.s., des n.in. van 3.305 uur in Hotel „De Twee Ste den" (niet te verwarren met Twee Steden Palace), Buitenhof 24 (hoek Hofweg», 's-Gravenhage. DOOR HOOGSPANNING GETROFFEN. Zandvoort, 4 October. Hedenmiddag ongeveer half vier is de monteur van het provinciaal Electrisch Bedrijf van Noord- Holland. A. V., wonende te Haarlem, tor wijl hij werkzaamheden vcrrichtto in het hoogspaiiningskabelhuisje beneden aan dc Zeestraat, door den stroom getroffen, door dat hii bij ongeluk een hoogspanningskabel van 10.000 volt aanraakte. Dr. C. J. Tichelaar verleende den onge lukkige die op verschillende plaatson van het lichaam ernstige brandwonden had be komen, de eerste hulp. Per ziekenauto is de man naar het St. Élïsabethsziekenhuis te Haarlem overgebracht. Zijn toestand is zorg wekkend. AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Apeldoorn. 4 October. Gistermid dag is op den Groencndnalschcnwcg in de gemeente Loenen een auto, bestuurd door Mej. F.. L.. vermoedelijk ten gevolge van onoplettendheid van den weg geraakt en legen een boom gebotst. Dc bestuurster werd met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd. Twee in do auio zitiende dames kwamen met den schrik vrij. De auto is totaal vernield. ZATERDAG 6 OCTOBER. Hilversum, 301.5 M. VA.R.A. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuzick (8.15 Morse-tijdsein). V.P.RO. 10.00 Morgenwijding. V.A R A. 10.15 Uitzending voir dc arbeiders in de Con- tuinbedr'uven. Orgelspel door Joh. Jong op het VA.R A.-Orgel Radio-Film „Blecke Bet" Een Jordaanspel naar dc gelijknamige Hollandsche geluidsfilm van Ri chard Oswald, A. Benno en Herman Bouber. Liedjes en muziek van Louis Davids, Margie Morris cn Hans May. 12 00 Tijdsein. 12.01 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. Gra- inofonnmuziek. I.45 Onderbreking voor verzorging van de zender. 2.00 Tijdsein. 2.01 Toespraak voor de Jeugdgroep voor socia listische scholieren. Onderwerp: ,J)e taak cn de plaats van do middelbare scholier." 2.15 Het Klein-V.A.R.A.-Ensemble o.l.v. Frits Bnltcla speelt een Woensch programma. 3.00 Gramofoonrnuziek. 3.15 liet I(Jcin-V A.R.A.-Ensemble o.l.v. Frits Bakels speelt een Wcens programma. 4.00 T'Jdsein. 4.01 „Hoe ontstaat een radiotoestel Een rond gang door een groote rndiofabriek te Hilversum Reportage door Nico Boei. ■1.20 Dc Flierefluiters o.l.v. Jan v. d. ITorst. 4 45 Orgelspel door Cor Steyn op hot VA.R.A.- Orgel. 5.00 Dc Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst. 5.30 Letterkundig Overzicbt door A. M. de Jong. Joep's wonderlijke avonturen Herman Heij- ermans. 5.50 Uit de Roode Jeugdbeweging „De Wiele waal." zanggroep der Amsterdamache A. J. C. o. v. Piot Tiggers, zingt. Pl.m. 6.00 Overgang naar de versterkte zender. 6.00 Tijdsein. „Tïct winterwerk der A.J.C." Toespraak doo: Jan Peters „De Wielewaal" o.l.v. Piet Tiggers, zingt nu weer. 6.30 Platen der maand. (Grnmofoonmuziek). V.R.O. 7.00 Uitzending voor de Vrijdenkers Radio Om- i-oepvcreeniging. Spreker: J. Hoving. Onderwerp: ..Over de Jodenhaat." VA .RA. 8.00 Tijdsein. <5.01 Herhaling van S.O.S.-beriehten. 8.03 Persbureau Vaz Dias en V.A.K.A.-varia. S.10 Men vraagt! en wjj draaien gramo- foonphiten. waarom gevraagd is. 8.30 V.A.R.A.-Orkest o.l v. Hugo dc Groot. 9.00 „Met man en maebt" Een V A.R.A.-propa- ganduspel. Opvoering doov het V.A RA.-Tooncel o.l.v. V.'illcm van Cappellön. 9.30 VA..R A.-Orkest o.l.v. Hugo do Groot. 1000 Tijdsein. 10.01 Persbureau Vaz Dias. 10.10 Henry Marchand zingt liedjes. Aan dc vleugel: Cor Steyn. 10.30 V.A RA -Orkest o.l.v. Hugo dc Groot. II.00 Grnmofoonmuziek (11.15 Morsc-tydscln) 12.00 Tijdsein en sluiting. Huizen, 1875 M. K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuzick. 10.30 Muziekuitzcnding voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuzick. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L II. Perquin. 12.00 Tijdsein. 12.01 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-Orkcst o.l.v. Mar. van 't Woud. 1.00 Gramofoonrnuziek. I.20 Vervolg lunchconcert. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. „Hand- '.cekencn" door P. Fouwels. 2.30 Gramofoonrnuziek. 3.00 Kinderuurtje verzorgd door mevr. Sophie Nuwenhuis van der Rijst en mevr. Corrie Marree van der Ven. H. I. R. O. 4.00 Uitzending voor de Vcreeniglng voor Wet telijke Dierenbescherming. 4 30 Uitzending voor de Nederlandsche Vak centrale. 5.00 Sluiting. K. R. O. 5.00 Gramofoonrnuziek. 5.30 Esperantonieuws door P. Heilker. 5.45 Cinenia-orgelconcert door Guus Jansen uit het Rembrand-theater te Amsterdam. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuzick. 7.00 Politieberichten. 7.15 Medische causerie. 7.35 Gramofoonmuzick. 7.40 Het K.R.O.-Orkest o.l.v. Mar Woud 8.30 Persbureau Vaz Dias. 8.35 Onze Zaterdag-causerie. 9.05 Dc K.R.O.-Boya o.l.v. Piet Lustenhouwer. 9.30 Roland en Roland brengen oen radioschets Aan de vleugel: Fred. Boshart. 9 50 De K.R.O.-Boys. 10.15 Praatje over de Esperantco-cursus. 10.25 Gramofoonrnuziek. 10.30 Persbureau Vaz Dias. 10.35 De K.R.O.-Boys. II.15 Gramofoonrnuziek. Brussel, België, 321.9 M. I.202.20 Concert door het Salonorkcst o. 1. v. P. Doulicz. 6.20 Gramofoonrnuziek. 8.20 Concert door het Salonorkest o. I. v. P. Doulicz. 9.20 Cabaret-programma. 10.20 Gramofoonrnuziek. II.0012.20 Jazzmuziek uit London. Brussel. België, 483.9 M. 12.15 Concert door Sa'.onorkest o.l.v. Douliez. 1.202.20 Gramofoonrnuziek. 5.20 Dansmuziek door Clabeck en zijn orkest. 6.25 Concert door Salonorkest o.l.v. Douliez. 7.35 Gramofoonrnuziek. 9.16 Vervolg concert uit Londen door het B. B.C.-Symphonieorkest o.l.v. Sir Henry Wood. Dcutschlandscnder, 1571 M. 12.15 Concert door het Omroeporkest uit Bres- lau o.l.v. G. E. Rischka. 1.15 Gramofoonrnuziek. Keulen. 455.9 M. 12.20 Populair concert door het Omroep-klein- orkest o.l.v. Eysoldt. 2.20- -3.05 Gramofoonrnuziek. 4.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. KUhn 4—10 Rijstvóg. Othoe 27—9 Amsterdam 4—10 27— y Boedapest 3— 10 Belgrado Athene 289 Mersamairuh Cairo 2—10 Gaza Rutbawelss 29-9 Bagdad 1—10 Boesbir 30—9 Djasli 30—t Karachi 1 10 Jodpoer 29— i Allahabad 2—10 Calcutta 28—9 Akyab Rangoon 27—9 3—10 Bangkok 4—10 Singapore 26—i Medan Batavia 26—9 4—10 3-10 3—10 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 11 October. Amsterdam, 4 October. Hedenmorgen om 9 uur is liet K.L.M.-vliegtuig de Kwar tel naar Indic vertrokken. Geboekt hebben vier passagiers. Een zevental passagiers moest worden geweigerd. VRAAGT INLICHTINGEN BIJ Supinator Servies LANGESTRAAT 28 - TEL. 59. Droitwich, 1500 M. I.20 Concert door het Commodore Grand Or kest o.l.v. H. Davidson. 2.50 Concert door 't B.elfast Omrooporkest o. 1. v. Godfrey Brown, m.m.v. de Mayfair Glee Singers. 3.50 Concert door het "Western Studio Orkest o.l.v. F. Thomas, m.m.v. Helen Sacdow (alt). 4.35 „White Coons," revue-programma van Will C. Pepper. 7.50 Fosterconcert door het Radio-Mannenkoor o.l.v. L. Woodgate, m.m.v, J. Partington (bas). Aan de vleugel: E. Lush. 8.20 Promenade-concert door het B.B.C.-Sym- phonie-orkest o.l.v. Sir Henry Wood, m.m.v. Gar- da Hall (sopraan). R. Easton (bas) en E. Joyce (piano) II.05 Dansmuziek door het Casani Cluborkeet o.l.v. Ch. Kunz. Kalundborg, 1261 M. 12.20 Uurslag en klokkenspel. Hierna tot 2.20 Concert door strijkensemble o.l.v. Bendix. 2.50 Gramofoonplaten. 3.20 Concert door L. Preii's Instrumentaal En semble, en declamatie. 8.20 Uurslag. Concert door bet Omroepkaraer- orkest o.l.v. Mahler, m.m.v. A. Christensen, viool. 10.00 Concert door B. Borissoff, balalaika en domra, a3n de vleugel: V. Fischer. 10.45 Concert door het Omroeporkest o. 1. v. Mahler. 11.20—12.35 Dansmuziek door de Dondes Band. Om 12.20 Uurslag cn klokkenspel. ParUs (Radio), 1618.4 M. 12.20 Symphonieconcert o.l.v. Lotombc. 8.20 Populair concert. i..Jt 10.50 Dansmuziek. Manlief„Nou, er is één ding waar Ik trotsch op ben; ik hebhet stuur niet los gelaten I" (Humorist)..

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6