GEELGOLF AMERSFOORTSCH DAGBLAD DE SNELTAX FEUILLETON Woensdag 10 October 1934 33 e Jaargang No. 87 EEN GERUCHTMAKENDE STRAFZAAK BRAND IN EEN GROENTEN- WINKEL DE NIEUWE SPELLING NIEUW HOOFDKWARTIER DER PADVINDERS Geelgo97-batterij Lfcht bij nachtgetij DE KWALITEITS BATTERIJ Tefl. £354 TeL 745 Gebruikt in Uw soepen HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10Gent Het Geheimzinnige Landhuis Gewezen politiecommissaris staat terecht wegens valschheid in geschrifte Almelo, 9 Oct. Onder grooto publieke belangstelling stond heden voor do Almolo- sche rechtbank terecht de heer J. C. D. com missaris van politie te Hengelo (O.) wegens valschheid in geschrifte. Do commissaris heeft op 1 Mei van dit jaar wegens gezondheidsredenen ontslag gevraagd, welk ontslag intusschcn, hangen de deze zaak, nog niet verleend is. Sinds dien datum doet D. echter g*cn dienst meer Volgens de dagvaarding heeft D. als lei der van een politiccursus te Hengelo val sche begrootingen ingeleverd aan het be stuur van den R.K. Politiebond St. Michael te Den Bosch, in dezen zin, dat de inkom sten te laag werden opgegeven en de uitga ven te hoog, waardoor een tekort ontstond dat door genoemden bond gedekt werd in den vorm van een subsidie. President van do rechtbank is mr. Leen dertz. Er zijn verscheidene getuigen gedagvaard De verdachte, die verdedigd wordt dooi de advocaten mr. Noyon en Baak uit En schede, heeft zeven getuigen it decharge doen oproepen. Bij het verhoor van verdachte erkent deze de begrootingen ingezonden te hebben. Hij verklaarde inderdaad de daarin genoemde uitgaven gedaan te hebben en het bedrag der tekorten ontvangen te hebben. De president toont uit de begrootingen aan, dat het aantal cursisten lager is opgc geven, dan het in werkelijkheid was. I-ict doel daarvan was voor de subsidie in aan merking te komen. Do president betwijfelt of D. werkelijk vier uur per week les heeft gegeven, waarop verdachte antwoordt, dat hij daaronder ook rekende, het nakijken van het schriftelijke werk en het corrigceren Alles wat hij deed voor den cursus wilde hij betaald hebben. Pres. tot verdachte: „U voelt toch wel de strafbaarheid der handeling als u een tekort dat niet bestaat nochtans declareert?" Verd.: „Ik kan bewijzen, dat ik het ook niet eens was met de vaststelling van het subsidie". Op een vraag van den officier, mr. Wolf- son erkent D., dat de beide cursussen over de jaren '32 en '33 hem een vrij aanzienlijk voordeel opleverden. Als getuige werd vervolgens gehoord A. F. Peterse, hoofdagent van politie te Hen gelo, die mede leider van de cursus was, en die verklaart, dat hij den commissaris vaak genoeg gewezen heeft op het incorrecte van zijn handelingen. Steeds wees getuigo op het gevaar als de zaak uit zou komen, waar op verdachte dan onverschillig antwoordde en op een keer zcide: „Ezel, hen jij niet wij zer!" Getuige vertelt verder, dat de uitgaven geflatteerd moesten worden en de inkom sten gedrukt om het tekort te krijgen. Het geld, dat als deel van het subsidie eenmaal voor zijn medewerking aan den cursus ont vangen heeft, zijnde 48 gulden, heefi hij niet willen accepteeren. Hij liceft dit geld langs een omweg naar den bond teruggezonden. President: „Waarom langs een omweg?" Getuige: „Omdat ik den commissaris niet aan clo kaak wilde stellen. Volgens deze getuige heeft de commissaris hem bewogen om een lager aantal cursisten dan er in werkelijkheid waren in te vullen op de begrooling, omdat er anders geen sub sidie gegeven zou worden door den R.K. Politiebond. Getuige heeft voor het opma ken der begrooting opgegeven twee lesuren per week, doch de commissaris heeft even wel tweemaal 2V2 uur. President: „Zijn er leerboeken aange schaft?" Getuige P.: „Wel enkele, maar dat ging steeds op rekening van de gemeente. Do boeken, die op de begrooting voor den Bond staan, zijn niet uit do cursusgelden betaald. Het verhoor van de vele gotuigen 1 dé charge heeft den gehcclen middag en avond voortgeduurd. Vanavond om half elf was de rechtbank nog steeds bezig met de behande ling van de zaak. Tenslotte eischte de offi cier van justitie, mr. H. W. Wolfson, een gevangenisstraf van drie maanden. De winkelier en zijn vrouw ver dacht van brandstichting gearresteerd Amsterdam, 9 Oct. Vanmorgen to ruim zeven uur word de brandweer gealar meerd voor een brand, welke was uilge broken in perceel 141 Vrolikslraat. .Toen de motorspuit en de ladderwagen van do Ach tergracht en de molorspuit van de Dapper straat korten tijd later voor l.ct bewuste perceel, waar een groentei.winkel wordt ge dreven door O. do W., verschenen, behoef den zij al geen dienst meer te doen. De win kelier en zijn vrouw waren al druk aan het blusschen en .net een paar emmers wa ter kon het gevaar bezworen worden. Het viel onmiddellijk op, dat de brandweer hier met een ongewoon geval to doen had. In hel sousterrain waren een houtbetimmering van den schoorsteen, vloerplankcn en een divan door het vuur aangetast, doch ook op dc beletage was een bod in brand ge raakt en er werden in totaal vijf brand haarden aangetroffen, terwijl do woning naar petroleum rook Het bleek, dat de brandhaarden rijkelijk vooraf met petro leum waren begoten. Een en ander was voor do politic aanleiding oen nader onder zoek in te stellen. De justitie werd gewaar schuwd en do officier en dc recht er-com missaris mr. Meihuizen, benevens dc poli- tic-dcskundigo dr. Var. I.edden Ilulschosch verschenen weldra ter plaatse. De winkelier Dc W. en zijn vrouw werden, verdacht van brandstichting, geariestcerd. Zij ontkennen echter alle schuld; de man voerde aan, dat hij bezig was geweest het vuur te blus schen. Hon het ontstaan was, konden noch de man, noch de vrouw zeggen. Voorts was een 15-jarige zoon in de woning, die echter sliep, toen de brand uitbrak. De inboedel was op hcurspolis verzekerd tot een bedrag van 2000.—. Beide verdach ten zijn ingesloten in het politiebureau aan de Linnacusstraat. VOOR MILITAIREN VERBODEN GESCHRIFTEN Een bericht met een staartje.... dat de Arbeiderspers trachtte al te kappen. Men meldt aan de N.R.Ct.: Onder de geschriften, waarvan het in het Dezit hebben of verspreiden door militairen is verboden, werden tot dusverro genoemd: alle publicaties, uitgegeven door dc N.V. Dc Arbeiderspers. Do redactie van deze verbodsbepaling is thans door den minister van defensie gewij zigd in: alle dagbladen en periodieken, uit gegeven door dc N.V. Do Arbeiderspers, be nevens alle overige publicaties, uitgegeven door deze vennootschap, welke een politiek karakter dragen. In dc avondbladen van de Arbeiderspers van 6 October j.l. werd hiervan medcdeeling gedaan onder weglating van het laatste ge deelte van de verbodsbepaling, waardoor een onjuiste indruk van de wijziging werd gewekt. Minister Marchant en het gemeentebestuur van Utrecht Van Rcgceringswege is, naar Vooruit meldt, aan de hoofden van Rijksdiensten en -bedrijven meegedeed, dat de aanbieding van een in de spelling-Marchant geschreven stuk aan de Nederlandschc Staatscourant do vraag heeft doen rijzen, of kan worden toegestaan, dat in dit orgaan en in het alge meen in van de Regeering uitgaande stuk ken verschillende spellingen worden ge bruikt. De ministerraad heeft thans beslist, dat in alle ambtelijke stukken, rechtstreeks van de Regecring of van de Rijksdiensten uit gaande, dc tot 1111 toe gebruikelijke spelling- De Vries en Te Winkel zal worden gehand haafd. Waar het noodig is, in officieele organen of brieven stukken op to nemen, die niet tot de Rijksdiensten bchooren, kunnen deze worden geplaatst in dc spelling, waai in zij geschreven zijn. Wat betreft te houden dienslexamens zal evenals voor andere examens is voorge schreven, dc spelling-Marchant moeten wor den gebruikt, met dien verstande evenwel, dat tot 1 Januari 1936 vrijheid wordt gela ten, ook dc spelling-De Vries en Te Winkel te gebruiken. „Maatregelen" tegen Utrecht. Een medewerker van de Maasbode heeft in een onderhoud met Minister Marchant ook gevraagd wat deze denkt te doen tegen het verzet van de gemeentebesturen van Utrecht en Arnhem? „Dat wil ik wel vertellen," antwoorddo de Minister.. „Ik ben het eens met dr. Jos. dc Boer, rector van het katholieke meisjes-ly ceum te 's-Gravenhage. Deze schrijft in „Het Gezin", orgaan van den katholieken bond voor grooto gezinnen, dat ook dc nieuwe schrijfwijze volgt: Een houding als van hot Utrechtse gemeentebestuur, dat invoering op de scholen verbiedt, is meer schijnbaai flink dan in het belang van de leerlin gen te achten. Deze houding lijkt beden kelijk op een sabotage van het tanion derwijs. waartegen dc Minister ook wel zal trachten zijn maatiegelcn te nemen Hoe eerder er nu eenheid kome, hoe beter. Willen dc ouderen vasthouden aan wat hun geleerd is, men kan het hun niet euvel duiden. Maar laten zij het de jongeren door ontactisch verzet niet nodeloos moeilijk maken. Deze jonge generatiehaar wachten nog andere moeilijkheden, waarvoor zij de ouderen reeds verantwoordelijk stelt. „Ik heb aan deze woorden alleen toe te voegen", besloot de Minister, „dat het, waar maatregelen noodzakelijk zijn, bij „trachten" niet zal blijven!" VERKEERSONGEVALLEN IN DE RESIDENTIE. Jongen overeden en gedood. 's-Gravenhagc, 9 Oct. Omstreeks 12 uur is hedenmiddag op de Paul Krugerlaan, hoek Chr. do Wettstraat, de 15-jarige S., wo nende in dc Bcijersstraat, die per rijwiel was, door tot nu toe onbekende oorzaak overreden door een vrachtauto. De knaap, lie een schedelbasisfractuur bekwam, bleek bij aankomst van den Geneeskundigen Dienst reeds te zijn overleden. Het stoffelijk overschot is naar het R.K. Ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd. In de Ilardcrwijkslraat slipte hedenmid dag de 31-jarige wielrijder L., wonende op den de la Reyweg en kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij een hersenschudding be kwam. I11 bcwusteloozen toestand werd dc man door den G.G.D. overgebracht naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal. Zal geopend worden in tegen: woordigheid van Prinses Juliana Den Haag, 9 October. Het gebouw aan dc Billitonstraat waarin het hoofdkwartier van de Nederlandschc Padvinders gevestigd was is reeds geruimen tijd te klein gewor den voor de omvangrijke werkzaamheden der beweging. Men heeft daarom uitgezien naar een ruimer gebouw er. dit govonden in een perceel Alcxandcrstraat 20. Zaterdag middag a.s. om half 4 zal dit gebouw oflici- ecl als hoofdkwartier der Noderlandscho Padvinders in gebruik worden genomen, Dit zal met eenigo plechtigheid in tegen woordigheid van Prinses Juliana geschie den. Dc hoofdverkenncr, vicc-admiraal Ram- bonnet zal een rede uitspreken waarna H.K.II. het nieuwe gebouw zal openen. Een groot, aantal autoriteiten zal tegenwoordig zijn. Do minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen heeft toegezegd te zullen komen, terwijl waarschijnlijk ook dc minis ter van builcnlandschc zaken aanwezig zal zijn. Voorts zijn dc gezanten van die landen waarmede de Nederlandschc Padvintlersbe- weging geregeld contact heeft, uitgenoodigd. RADIODISTRIBUTIE STAATSBEDRIJF? Minister do Wilde wil do Statcn-Gcneraal laton be slissen. 's-Gravenhagc, 9 Oct. In verband met de reeds lang overwogen plannen om do particuliere en gemeentelijke radiodistribu- ticbedrijven in Nederland door het rijk te laten overnemen, waarnaar een technisch en organisatorisch onderzoek is ingesteld, dat nog niet geheel beëindigd moet zijn, verneemt de Telegraaf, dat de minister van Binnenlandscho Zaken, mr. de Wilde, op do begrooting voor P.T.T. voor 1935 een memo- riepost heeft laten zetten als „radiodistribu- lie van rijkswege". Dc bedoeling moet zijn de Statcn-Generaal een beslissing te laten neinen over dc vraag of het gewenscht is tot rijksradiodistributie over te gaan. DE TROEBELEN IN SPANJE. Geen Nederlandschc slacht offers. 's-Gravenhage. Van den Nedciiand- schcn consul-generaal to Barcelona is aan het Departement van Buitenlandsche Zaken bericht ontvangen, dat de onlusten aldaar onder dc Nederlanders, in die stad woon achtig, geen slachtoffers hebben geëischt. De kunstzijdefabriek, welke onder haar personeel vele Nederlanders telt, werkt door. Het verkeer is hersteld. ERNSTIGE AANRIJDING. Amsterdam, 9 Oct. Hedenmiddag te omstreeks 2 uur is op dc Nassaukade hij dc Fagelslraat een 35-jarige vrouw met haar fiets komen te slippen en onder een auto terecht gekomen, welke in de richting van de Rotterdammer brug reed. Het slachtoffer is in bcwusteloozen toestand, vermoedelijk met een wervel fractuur, naar het Tessel- schadczickenhuis over gebracht. TEWERKGESTELDEN UITGESLOTEN. Groningen, 9 Oct. Op het vliegveld Ecldo zijn G4 daar werkzame lewerkgestel- den uitgesloten voor onbepaaldcn tijd, om dat zij de bevelen van hun werkbaas niet hadden opgevolgd. is altijd voordeeliger, ÏOO veiliger en ruimste taxi te dezer stede. Naar buitenland, een telefoontje en wy staan gereed. Vraagt prtfs bü ons voor trouw plechtigheden enz. De Ondernemer, G. LENS1NK. Hoogeweg 49. DE LUTO TE AMSTERDAM Amsterdam, 9 Oct, De officieclo ope ning van dc Luto op het Ysclub-tcrrein te Amsterdam is bepaald op Vrijdag a.s. oni drie uur. POSTVLUCHTEN. Aneta Vaz Dias meldt: Bij dc K.L.M. is bericht ingekomen dat de „Ijsvogel" op dc uitreis to Cairo is geland en do „Kwartel" op dc thuisreis te Calcutta is aangekomen. BRANDSTOFFENTOESLAG VOOR WERKLOOZEN. Regeling in voorbereiding. 's-Gravenhage, 9 Oct. Naar aanleiding van een persbericht, volgons hetwelk aan het departement van Sociale Zaken een re geling is voorbereid voor een verstrekking van brandstoffentoeslag aan wcrkloozen in den komenden winter, welko rogcling hoogstwaarschijnlijk 1 November zou in gaan en een toeslag van ten hoogste een gulden per week zou bevatten, is ons to hc- vocgder plaatse verklaard, dat deze regeling op dit oogenblik nog in voorbereiding is en dat het onderzoek van ecnige desbd reffon- dc punten nog niet is geëindigd, zoodat do minister nog geen beslissing heeft genomen en mcdedeelingen omtrent den inhoud der regeling als voorbarig moeten worden be schouwd. Van het feit, dat een regeling voor brandstoffentoeslag wordt voorbereid, is reeds dezer dagen medcdeeling gedaan. OVERTREDING VAN HET UNIFORM VERBOD. R.K. Propaganda-club gedaagd. Amsterdam, 9 October. Bij dc vie ring van het 30-jarig bestaan van do Alge meen© R.-K. Propagandaclub trok deze or ganisatie op Zondagmorgen 26 November met haar leden in optocht door do stad. Tegen den heer E J. J. P., vice-voor/itter, thans voorzitter van die club, die een der kleurige vlaggen van de club voor den stoet had uitgedragen, werd door een inspecteur proces-verbaal opgemaakt, hetgeen de be doeling had een principieele beslissing uit te lokken over de vraag, of do Algcineenc R.-K. Propagandaclub met haar vlaggen on vaandels valt onder het uniformverbod. De zaak werd op 13 Januari behandeld voor don Amstcrdamschcn kantonrechter Dr. A. Fon tein, die den voorzitter conform den eisch van het O. M. veroordeelde tot 3 boete. Vandaag diende do zaak in hooger bo- rocp. Dc verdachto was van meening, dat de R.-K. Propagandabond geen politieko actie voerde en de vlag dus geen uiting gaf aan een bepaald staatkundig streven. Dc officier van justitie kon zich geheel met het veroordeelend vonnis vereenigen. Spreker was van meening, dat hier wel degelijk spralto was van overtreding van het uni formverbod en requirccrde bevestiging van het vonnis 3 boete. De rechtbank zal 23 Oct. vonnis wijzen. In voorspoed een vriend te vinden is ge makkelijk, in tegenspoed uiterst moeilijk. DEMOCRITOS. Uit bet Engelsch van HUGH WALPOLE cn J. B. PRIESTLEY, door II. A. C. S. Hij geloofde zelf niet in 6poken. Maar mi- Rosset t, dio daar woonde, was een grappig soort mijnheer. Een man, die er fijn uitzag, vroeger tenminste. Sommigen zeggen, dat t hem in .zijn hoofd mankeert. Ik vroeg hem niet verder. Ik had, om dc een of andere zonderlinge reden, geen be hoefte aan meer antwoorden. Ik had een eigenaardig gevoel, dat ik zelf mij een oor deel moest vormen, wat verder niemand anders aanging. Wij waren, op dit oogenblik, het dal bin nen gereden. Een wonderlijke, onzekere, smalle weg, die er uit zag alsof hij nooit tot een besluit kon komen, of het de moei te waard was om verder te gaan; een stroompje, dat vreemd murmelde, dikwijls verborgen door dikke struiken en donkere takken; van boven niets dan de wolken, die al lager en lager schenen te hangen, een beetje kóu in de lucht, die niet onaange naam was, en alle kleuren van lucht en beu vel en weg en het water nevelig en onduidelijk Een langen tijd zeiden we geen woord te gen elkaar. Toen opeens vroeg hij mij waar ik heen wilde. „Ik zou graag iets van Farthing Hall wil len zien", zei ik. En toen dat woord was uitgesproken, had ik dc meesl-wonderlijke overtuiging, dat elke stam en steen, blad en tak mij ant woordden: „O, je zult Verbazend aardig, je zult het krijgen! Je zult Earthing Hall zien, goed zoo!" Dc chauff. ur gaf mij geen antwoord. Zij zijn lakoniek. die kerels. Niets voor hen om er over te redenceren „waarom". Er was een wolk, die leek op een dikken man met een reusachtige kiespijn, die over het einde van het dal hing, bijna heelcmaal in even wicht op de hooge punt van een purperen heuvel Als je haar zoudt prikken met een lans, zou zij barsten, en het dal met vuil water overstroomen. Zoo leek 't mij. Wij passeerden zoo goed als geen huizen en nooit een sterveling, en toen, heel plot seling. juist zooals dingen in een droom gebeuren, sioten al de heuvels zich om ons. alsof ze plotseling naar voren waren gestapt, volgens een geheim bevel, om te zorgen, dat wij niet ontsnapten, cn toen, juist nadat ik rnij daarvan bewust was daar aan de rechterhand, een eindje van den weg af, op een glooiing. Farthing Hall. Ik kan je nu niet half de beschrijving er van geven, zooals ik je rlie later hoop te geven. Ik heb, als ik terugzie op dezen morgen, een vreemde onduidelijke voorstel ling er van. Ik weet, dat er een dichte heg was met een paar slordige figuren, een pauw en meer van dat soort, van boven ge schoren: er was een ruw pad, dat vanaf het hek op.iep. door een verwaarloosden tuin. waar middenin een zonnewijzer stond op een verwaarloosd, vierkant van tegels Het huis zeil leek mij een kruising van een moderne boerderij en een achttiende- eeuvvsch riddergoed, maar hier wil ik geen eed op doen. Het had een hoop ramen, waarvan sommige dicht gemaakt, scheeve schoorstecnen, en 't gaf den indruk van on handelbaar te zijn, een beetje boosaardig, en. aan al zijn kanten, zeer koppig tegen alle winden in Het was kaal, maar schaam de ér zich niet voor. Er achter, zonder dat er een heg ef muur was, was de heide, die zich glooiend uitstrekte tot aan drie in elkaar geschrompelde nieuwsgierige heu vels, die als het ware zich voorover bogen om alles af te luisteren, wat zij konden op pikken. Toen wij aankwamen, zag ik. dat bet liek open was, en toen, tot mijn verbazing, de voordeur, en daarin, alsof hij mij verwacht te, een kolossale, plompe man, met een nogal vuil wollen pak aan. zonder hoed. vóór zijn voeten drie honden, en (wat ik mij nu herinner, als ik er aan terug denk) een vreemde, intrigueerende hall, met witte steencn tegels en daarachter een donkere trap. Onze wagen stopte en de honden renden door den tuin naar beneden, huilend als vijanden. Hij wachtte een oogenblik, en toen. toen de wagen daar bleef staan, kwam hij langzaam, terwijl hij log, een beetje zwaaiend, zich voortbewoog, naar het hek. Hij 6Chopte een van de honden, die vlak bij hem was. cn schold tegen de andere. Daarna bleef hij bij het hek wachten. Een oogenblik was er een zonderlinge stilte, terwijl wij elkaar aankeken. In dat oogen blik werd hij voor altijd in mijn geheugen gegrift een man tusschen de zestig cn zeventig, een nog al merkwaardig rond, kort geknipt, kogelvormig hoofd, zwarte dikke wenkbrauwen, een rond gezicht, met kleine purperkleurige strepen er in, een kort afgeknipte grijze snor niet een slecht gezicht, maar ik kon het tempera ment en de losbandigheid duidelijk zien cn een beslist kolossale gestalte, tenminste hot scheen zoo, in dat vage, halve licht, breed, dik, en ik zou schatten ruim zes voet lang. Het was duidelijk, dat ik wat inoest zeg gen, dus zei ik „Kunt u mij ook vertellen, of tr hier in de huurt een plaats is, waar ik voor den nacht blijven kan?" Hij anwoorddo kortaf: „Jo hebt „de Bruine Stier", een halve mijl terug." „Dank u", antwoordde ik. „Is het er zindelijk?" „Voldo-'nde", antwoordde hij. ,,'t Spijt mij u gestoord to hebben", zei ik. „O. dat is niets." Hij keek inij een oogenbllik doordringend aan en ik licm. Ik had een besef, of 't juist was of niet, dat weet ik niet, dat hij geweldig behoefte had aan gezelschap; hij gaf een indruk van een zaamheid. geen levende ziel in de buurt, geen geluid in de heele lucht, en drie heu vels, die stonden te kijken, de wolk-mct- kiespijn boosaardig bevvegenloos. „Goeden dag", zei ik. „Goeden dag", antwoordde hij, terwijl hij naar mij bleef kijken. Hij was, geloof ik, op liet punt nog iets te zeggen. Maar hij deed het niet. Hij keerde langs het pad terug, terwijl de honden hem volgden. F.n dat is alles op 't oogenblik. Jean's vader, Jean's huis, Jean's minnaar vlak bij haar, zonder dat zij 't weet. En nu kan je begrijpen waarom jouw brieven ga er mee door open en volledig te schrijven tot nader bericht, naar de Bruine Stier in Garrowdale moeten gestuurd worden. Ik ga daar vroeg in den middag, heen. Je vriend MARK. Peartree Lodge Little Hurliford, Oxon. Beste Mark, Ik herinner mij jo „Bruine Stier." Ik was daar zestien jaar geleden, toen ik er heen wandeldo met Slirtgsby, een tijdgenoot van me uit Oxford, die nu professor in de filo sofie is aan den een of andere Amerikaanscho universiteit. Het was laat, toen wij bij do „Bruin Stier" aankwamen en wij waren erg moe en hongerig. Zij zetten ons een reusachtig maal van ham en eieren voor voldoende, zou je gedacht hebben, voor zes man en wij aten onze portier, ten minste Slingsby deed het. Hij was een reuzen-kerel, met een bos krulhaar en een uitstekende voorsteven van een neus, die een passie had voor eten, drinken, rooken, wandelen en filosofisch redeneeren. Hij was door-en-door een idealist (ik bedoel: niet aphysisch) cn ontkende altijd, dat stof cenige realiteit had, ofschoon hij ongeveer hondordtien kilo er van met zich meedroeg. Wij hadden den heelen dag geredeneerd en in de „Bruine Stier" waren wij nog aan 't redeneeren. Ik kan nu nog Slingsby zien en hooren: zijn breed gloeiend gezicht, zich te goed doende aan de ham en eieren, pint na pint bier verslindend en schreeuwend: „Maar Newlands, jij sceptische rot, kan je niet zien, dat deze tafel alleen maar een idee is I .(Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5