Cognac Vieux XXX J. A. SCHOTERMAN Zn DE RELLETJES TE LOPIK per flesch f 3.75 Wijnhandel Utr. straat 17 Gevestigd 1878 Telefoon 145 DE SMOKKELARIJ IN LIMBURG BESTUUR VAN SURINAME EN CURACAO NED. SPOORWEGEN HET CLEARING- VERDRAG ONJUISTE AANGIFTE VAN BELASTING KINDJE GESTIKT HUWlOdHOEKJE Amsterdam, 22 Nov. In den laten avond van den 15den Februari van dit jaar was hel tc Lopikerkapel, gemeente Lopik, zeer rumoerig. In een café was een N.S.B.- vergadering gehouden. Na afloop wilden de sprekers per auto vertrekken, doch er moest worden gewacht tot het rustiger in het dorp was. Eindelijk meende men, dat liet juiste oogenblik gekomen was, het was stil ge worden; onder leiding van den dorpsveld wachter toog het gezelschap naar de schuur, waar de auto gestald stond. De deu ren van de garage stonden open en... plot seling daalde een regen van steenon neer op het schuurtje, de auto en de personen welke zich daar bevonden, ook iel er een revolverschot. De steenenregen werd ge volgd door een aanval van uit het duister door met stokken gewapende mannen. Het was zeer moeilijk iemand te herkennen, daar het stikdonker was. Tegen zeven per sonen werd later proecs-verbaul opgemaakt wegens geweldpleging met vereenigde krachten en mishandelingen. Drie verdach ten zijn door den politierechter te Utrecht veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf, vier werden er vrijgesproken. Van de drie verdachten berustte er één in zijn straf, twee kwamen in hooger be roep, terwijl de Officier appèl aanteekende tegen de vrijsprekende vonnissen. Vandaag namen zes inwoners van Lopik plaats in de verdachtenbank om in hooger beroep voor het Hof terecht te staan. Unaniem ontkenden de verdachten zich aan het tenlastc gelegde te hebben schul dig gemaakt. Als eerste getuige wordt de veldwachter gehoord. Hij vertelt dat hij de N.S.B.-ver- gadering heeft bijgewoond, het \sas er rus tig toegegaan. De herrie kwam pas los na afloop; toen men wilde vertrekken werd er met steencn gegooid. Er is toen een uurtje gewacht en de veldwachter meende ten slotte, dat de N.S.B.-ers rustig konden ver trekken. Een steenenregen en een aanval rnet knuppels volgde. Met stelligheid her kende de veldwachter do verdachten als de aanvallers. Zij blijven echter bij hun ont- kentenis; slechts één geeft toe in liet schuurtje te zijn geweest. Geslagenof ge gooid had hij niet, hij was slechts komen kijken, omdat er even tevoren een schot was gevallen, waardoor zijn vrouw cn kind licht werden gewond. Verd. wilde onderzoe ken wie er geschoten had. De veldwachter ontkent echter in de richting van de woning van ve:d. tc heb ben geschoten, hij handhaaft zijn lezing van het geval en verklaarde, dat hij er ze ker van is, dat deze verd. met een knuppel heeft geslagen. Mr. II. B. J. Waslander, verdediger, vraagt den veldwachter of hij nog al dik wijls na sluitingstijd in het café van II. komt (waar de N.S.B.-vergadering werd ge houden). Getuige vraagt of dit met do zaak te maken heeft, tenslotte beantwoordt hij de vraag ontkennend. Wel komt hij er een enkele keer na sluitingstijd, doch dat is dan voor dienstzaken. De verdedigster Mej. Mr. Simons: (tot get.) Hebt U op 10 November j.l. 's avonds met den caféhouder H. staan praten en ge zegd, dat hij er in Utrecht maar wat van heeft gemaakt? Getuige: Absoluut onjuist! Nadat nog eenige getuigen zijn gehoord wordt gepauseerd. Na de pauze wordt het getuigenverhoor voortgezet met het ondervragen van de déchargegetuigen. Een paar getuigen verklaren, dat zij na sluitingstijd wel eens hebben gebiljart met den veldwachter in het café van H. Getuige J. J. Haas, dienstbode te Jaars- eld, verklaart een gesprek te hebben ge hoord, waarbij de fi charge gehoorde ge tuige K. jr. heeft gezegd: „Wij (de z.g. aan gevallenen) zijn te vroeg begonnen met gooien. K. wordt hier nader over ondervraagd en ontkent dit. Getuige verklaart voorts, dat zij gezien heeft dat K. jr., die thans bezwarende ver klaringen heeft afgelegd voor de verdach ten, dien bewusten avond met steenen heeft gegooid. Bedreigd met een vervolging wegens weineed handhaaft zij haar lezing. De vrouw van een der verdachten ver klaart op 10 November een gesprek te heb ben gehoord tusschen den veldwachter K. en den caféhouder H., waarbij de veldwach ter zei: „Ik heb dien avond niets gezien, want het was veel tc donker. Een volgende getuige verklaart, dat de fc.S.B.-spreker, die op 15 Fcbr. is mishan- deld, raadsman voor den veldwachter K. is J geweest bij een kantongcreeht-nrocedure. j Vervolgens deelen eenige getuigen mee, dat verd. H. V. wiens vrouw en kind door een schot waren getroffen toen hij dat hoorde eerst naar zijn huis is gegaan, waar het kind al heen was gebracht. Daar na is hij er uitgegaan om den veldwachter te halen. Requisitoir Het woord is dan aan den procureur- generaal, Mr. D. Reilingh, die uitvoerig de getuigenverklaringen nagaat. Het staat vast dat er dien avond door een groot aantal personen een aanval is ondernomen op de schuur, waarin de auto stond gestald. De rol van de verdachten T.Y.. A.S. en G.S. staat echter niet vast, ten aanzien van deze drie verdachten recpiireert spr. vrijspraak. Ten aanzien van H.V., P.S. en H.S. acht het O M. het tonlastegelegdc bewezen. We dienen, aldus spr., de ernst van de feiten niet te onderschatten. De aanval was ernstig en de veldwachter moest wel een schol lossen; het is zeer te betreuren, dat hierdoor twee onschuldige» werden getrof fen. Er is in deze zaak veel geknoeid, ge tuige Haas heeft naar spr.'s mecning een meineed afgelegd cn zal hiervoor moeten terechtstaan. Voor vermindering van de straffen bestaan zeker geen termen. Spr. requircerde tegen de verdachten H.V., P.S. en II.S. wegens openlijke geweldpleging in verceniging zes maanden gevangenisstraf. De verdedigers Mr. Waslander en Mej. Mr. Simons pleitten vrijspraak. Arrest G December. Door het strenge optreden der grens commiezen aanzienlijk verminderd Men schrijft in de N.R.ct.: Do smokkelarij langs de Limburgsch- Duitsche grens, staat tegenwoordig nage noeg geheel stil. De tijd, waarin gepantserde smokkelauto's door het grensgebied raasden is voorbij Vooral de zware straffen en liooge geldboe ten, door den Duitschen strafrechter opge legd, hebben den smokkelaars den schrik op het lijf gejaagd. De houten kcetcn, welke men in den bloeienden smokkeltijd op 100 a 200 meter van de Duitsche grens verwijderd aantrof en in welke z.g. grenswinkels de smokkelaars hun voorraad pleegden in te koopen, om deze vervolgens over de Duit sche grens te brengen, zijn verdwenen. Het buitengewoon streng optreden en de doortastendheid, waarmede de Duitsche kommiezen van hunne vuurwapens gebruik maken, zlm mede oorzaak, dat het smokke len naar Duitschland voor het eerst sedert doft' grooten wereldoorlog, nagenoeg niets meer te beteekerien heeft. De cafés en winkelhuizen in de grens streek, waar de smokkelaars en hunne hel pers geregeld den avond doorbrachten om het gunstige tijdstip voor hun smokkeltocht af te wachten, liggen thans eenzaam en verlaten. Hot rumoerige en avontuurlijke grens- levon heeft afgedaan. Van andere zijde wordt gemeld: Ofschoon iederen nacht, niede dank zij de uitbreiding van het kommiezenkorps langs de Belgische grens aanhoudingen plaats vinden, ontsnappen hier toch nog heel wat smokkelaars door de mazen van het overi gens goed gespannen net. Het zijn hoofdzakelijk werkloozen of lie den, die door armoede gedreven worden, welke zich in dezen tijd van het jaar veel vuldig aan smokkelarij schuldig maken. Het smokkelen met vrachtauto's, hetgeen eertijds een zeer winstgevend bedrijf was, toen rnet iederen geslaagden tocht een klei ne 1000 werd verdiend, behoort vrijwel tot het verleden, al waagt zich af cn toe nog wel een roekeloos chauffeur in het grens gebied. De gevaarlijke spijkerplanken, welke als wegversperring voor smokkelauto's door de kommiezen worden gebezigd, blijven nage noeg onoverkomelijke hindernissen, zelfs voor den meest roekeloozen smokkelchauf- feur. Zijn de kornmiczen er in geslaagd een beladen smokkelauto over een spijkerplank te doen rijden, dan kunnen zij er vrijwel zeker van zijn, dat de auto wordt ingehaald. Ook de verbeterde wapening van de grens- kommiezen heeft er in belangrijke mate toe bijgedragen, dat de smokkelarij op groote schaal vrijwel geheel den kop is ingedrukt. ARBEID DOOR VREEMDELINGEN Waarschuwing voor werkgevers De directeur van den rijksdienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling vestigt er de -aandacht van belanghebben den op, dat werkgevers in do beroepen en bedrijven genoemd in het Kon. besluit van den liden Sept. 1934, no. 10 (Staatscourant van 17 Sept. 1934), voor het doen verrich ten van arbeid door vreemdelingen, die reeds voor 17 Sept. 1934 bij hen in betrek king waren, op 1 Januari 1935 in het bezit moeten zijn van een vergunning cx art. 2 \an de wet van den 16dcn Mei 1934 (Staats blad no. 257) tot regeling van het verrich ten \an arbeid door vreemdelingen. Werk gevers, die hun aanvragen niet voor 10 Dec. hebben ingediend, kunnen er niet op reke nen dat zij tijdig in het bezit van de ver- eischte vergunning kunnen worden gesteld. Formulieren voor aanvrage der vergunning zijn kosteloos verkrijgbaar hij de arbeids beurzen en de agenten der arbeidsbemidde ling. DE K. N. A. C. EN HET VERKEER Bestudeering van het vraagstuk cener Algcmeeno Verkeerswet Blijkens de Memorie van Toelichting op het ontwerp van een nieuwe motor- en rij- wielwet heeft de minister van Waterstaat nog niet willen overgaan tot het indienen van een Algemeene Verkeerswet. In verband daarmede heeft de Koninklijke Xederlandsche Automobiel Club besloten in eigen boezem hel vraagstuk van de wen- schelijkheid en den vorm van een Alge meene Verkeerswet te bestudeeren. - Wetsontwerpen tot wijziging der regeeringsreglementen Ingediend zijn wetsontwerpen tot herzie ning van het reglement op Let beleid der regeering in Suriname (wetsontwerp I) en tot herziening van het reglement op het beleid der regeering van Curasao (wetsontwerp II). Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Hoewel de regcoringsreglemcntcn van Su riname cn Curagao in verband met de nieuwe voorschriften der Grondwet (artt GO, G1 cn 02) aangaande het beleid met be trekking tot de Nederlandsche ovcrzeosche gcbiedsdeelen herziening behoeven, zal do herziening van niet zoo ingrijpenden aard zijn als de omvorming van het regecrings- rcglemcnt van Ned.-Indic tot de Indische staatsregeling is geweest. Immers, de eerst genoemde reglementen beantwoordden reeds vóór de grondwetsherziening in belangrijke mate aan de beginselen, welke bij de wijzi ging zijn vastgelegd. Ter Voorbereiding van een herziening van liet Surinaamsehe en het Curacaosche ro- gceringsrcglement op den voet van deze voorschriften werd in 1932 de commissie van advies ingesteld. Zooals gebleken zal zijn uit haar, in 1923 uitgebracht openbaar gemaakt verslag, was hare taak drieledig. Zij had te onder zoeken, welke wijzigingen de reglementen moesten ondergaan. Bij de samenstelling van de nevensgaande ontwerpen van wet, waaraan raadpleging van de heide gouverneurs, de Koloniale Sta ten Aan Suriname cn den Kolonialen Raad van Curasao, zoomede van de Raden van Bestuui* in die gewesten is voorafgegaan, is eveneens de beperking, die de leidende l»c weegreden voor de herziening van de ge noemde reglementen oplegt, zooveel doen lijk in acht genomen. Eene algemeene her ziening ligt niet in de bedoeling en daarom zijn in hoofdzaak alleen die wijzigingen voorgebracht, welke rechtstreeks of zijde lings volgen uit de nieuwe lezing van de betreffende grondwetsbepalingen. Van de zen grondslag is alleen afgeweken als bij zondere, sprekende redenen er voor pleit ten om de gelegenheid tot zuivering of aan vulling niet te laten voorbijgaan. In navolging van de Indische staatsrege ling wordt in de wetsontwerpen voorgespeld oni aan de gouverneurs dc bevoegdheid voor te behouden, zonder samenwerking met dc Staten, landsverordeningen vast te stellen, indien die colleges nalaten binnen den daar voor bepaalden lermijn hun gevoelen ken baar tc maken of wei indien geen overeen stemming is verkregen en dringende om standigheden een onverwijlde voorziening eischen. Om tegemoet tc komen aan bedenkingen, die in Suriname on'Curasao zijn ingebracht tegen de hier aan de gouverneurs toege dachte bevoegdheden, is het hooren van den Raad van Bestuur voorgeschreven. Geschatte ontvangsten over October 1934 Reizigers Bagage Post Goederen Levende dieren Diversen Totaal 4.219.900 G9.C00 f 230.000 f 4.132.300 f 49.900 197.800 S.02S.9C0 Vanaf 1 Januari 1934 f 94.349:315.20. Van af 1 Januari 1933 102.512.001.73 (def.). De geschatte ontvangsten bedroegen vorig jaar October 9.G47.0G0, zoodat er weder een achteruitgang is van 718.100, waar van wederom het grootste deel voor reke ning kornt van het reizigersvervoer n.l. rond 350.000 en 275.000 voor het goede renvervoer. dat deze maand een nog slech ter figuur maakt dan vorige maanden. De teruggang blijft dus aanhouden en wat het goederenvervoer betreft wordt lnj grooter, wat ongetwijfeld verhand houdt met de nog maai* steeds toegelaten z.g. wilde diensten, die nog altijd geen con cessie noodig hebben. De totale achterstand van Januari t.m. October 1934 bedraagt rond acht milliocn gulden (vorige jaar zeven), waarvan ech ter één millioen moet worden afgetrokken rnet hel oog op de drie maanden, waarvan de inkomsten nog niet definitief zijn vast gesteld, Men mag eindeliik wel eens af doende maatregelen nemen. (October 1933. geschat 4.590.300). (October 1933, geschat 4.407.400). DE MOORD TE KOOG A.D. ZAAN Haarlem, 22 November. De rechtbank te Haarlem veroordeelde heden de 32-jarigo metaalbewerker K. wegens doodslag tot G jaar gevangenisstraf met aftrek'van pre ventief. Het O.M. had 10 jaar wegens moord gerc- quireerd. Verdachte heeft op '21 Sept. op het Fluit- pad te Koog a.d. Zaan zijn 23-jarig meisje, evenals hij uit Amsterdam afkomstig, uit minnenijd doodgestoken. DE NOOD DER MIJNWERKERS Heerlen, 22 November. In verband met den noodtoestand, waarin zoowel de. mijn werkers als dc invalide mijnwerkers vcr- keeren heeft het hoofdbestuur van den Al- gemecncn Nederlandschen Mijnwerkers bond een brief gezonden aan de contact commissie voor de mijnindustrie, rnet het verzoek oni over de Kerstdagen een vergoe ding te doen toekomen, waardoor althans over deze dagen dc ergste nood kan wor den gelenigd. DE „HERTOG HENDRIK" OP MALORCA Pal ma. 22 Nov. (V.D.) H.M.'s ..Hertog Hendrik" is heden de haven van Pal ma, de hoofdstad van Majorca, liet grootste eiland van de Balearen, binnen geloonen. De oefe ningen van den Nederlandschen kruiser zullen tot 5 December in de nabijheid van Majorca worden gehouden, daarna vertrekt het schip naar Oran, waar het on 7 Decem- hcr verwacht wordt. On 12 December vcr- trekt de „Hertog Hendrik" van Oran mei bestemming naar Nederland, waar dc krui ser op 21 December zal aankomen. De onderhandelingen tusschen een Nederlandsche en een Duilsche delegatie aangevangen 's-G r a v e n h a g-e, 22 Nov. Heden zijn aan het Departement van Economische Za ken besprekingen tusschen een Nederland sche en een Duitsche delegatie aangevan gen, die voorloopig over een wijziging van het onlangs opgezegde Clearing-Verclrag zullen handelen. De Nederlandsche delegatie, die onder lei ding staat van Dr. H. M. ITirschfeld, direc teur-generaal van Handel en Nijverheid, be staat verder uit de heeren Ries, Schaepman, Rutgers, Bonthuis, Posthuma, Kortenhorst, Valtar en Philipse, secretaris. Leider van de Duitsche delegatie is Dr. R. Kohier, Ministerial Direktor aan het Rcichs Wirtsehafts Ministerium te Berlijn. Dc Duitsche delegatie beslaat verder uit de heeren Flach, Waller. Bentzler, l-Iartcn- stein, Scherer en von Splintler. ZANDVOORTSCHE V/ETHOUDER IN DE HOOFDSTAD AAN GETROFFEN Zand voort, 22 Nov. Hedenmiddag is te Amsterdam door de politie zwervende aangetroffen de Zandvoortsehe wethouder van onderwijs en sociale zaken, die sinds Maandagavond vermist was. Hij verkeerde iri zeer overspannen toestand en is naar zijn woning vervoerd, om daar, op dokters advies enkele weken rust tc houden. TOEPASSING VAN WISSELTRUC Twee vreemdelingen gesigna leerd Amsterdam, 22 Nov. Twee Arabieren het kunnen ook Italianen of Spanjaar den zijn maken Amsterdam op het oogen blik onveilig door het toepassen van de. wis seltruc. Een boekhouder van een hotel aan het Damrak, bij wicn beiden een kamer wil den bestellen, doch die hen niet helpen kon wisselde op hun verzoek een bankbiljet van honderd gulden. Eenigen tijd Jate.r kwam de man tot de. ontdekking dat hij voor vijf tig gulden was opgelicht. Hij deed aangifte hij de politie van het bureau Warnioes- straat. Dit laatste is ook geschied door een cassière van een lunchroom aan den N'ieu- wondijk, die naar wel vaststaat door dezelfde vreemdelingen was opgelicht voor een bedrag van veerlig gulden. EEN EN TWINTIG KINDEREN O ss, 22 Nov. Van het echtpaar G. van Leur—Veggel op den Ooyschenweg 72 te Oss werd gisteravond het 21ste kind gebo ren. Ilot is een jougom-geiraamd Martin. Van de kinderen zijn nog alle tien zoons en lien dochters in het leven en in het ouderlijke huis woonachtig. WIELRIJDER DOOR TRAM GEDOOD Halfweg, 22 Nov. Hedenmorgen kwam dc heer Faas op zijn rijwiel de Haarlem- mermcerslraat alhier uitrijden. Hij stak op den rijksweg over en vermoedelijk doordal bij veel aandacht schonk aan een passco re nde auto bemerkte hij niet, dat van do Irani brug "it de richting Haarlem een clec- rischo tram van de Noord-Hollandsche Tramweg-Mij. naderde. Hij werd gegrepen en 25 M. meegesleurd. Toen het slachtoffer onder de tram vandaan werd gehaald was hij dood. De tram had ccn kwartier ver traging. De man. die te Zwanenburg molenaar was, was 50 jaar en gehuwd. DE GROOTE WERKEN OM AMSTERDAM V/cuer voor een millioen work Aansluitend aan de verbreeding en ophoo- ging van het rangeerterrein in de Water graafsmeer, welk werk (zooals wij reeds be richtten) op 4 December a.s. zal worden aan besteed, zal overgegaan worden tot het ver broeden cn ophoogen van den spoorweg Amstcrdam-Hilvcrsum van af den Zuider ringvaart tot ongeveer 2 K.M. verder in de richting Hilversum alsmede het leggen van een spoorwegdam, loopende van af het Ran geerterrein. met ccn wijden boog, ten Noor den van den spoorweg, om dezen daarna weder te bereiken. Tevens wordt aan het eind van dezen hoog een verbinding ge maakt met den spoorweg naar Hilversum. Dit werk, waarmede ongeveer twee jaar ge moeid zullen zijn, wordt 18 December a.s. in een der hoofdgebouwen der spoorwegen te Utrecht voor Rijksrekening aanbesteed. De. kosten worden geraamd op rond één millioen gulden. De te verwerken hoevef^'heid zand be draagt ongeveer 800.000 kubieke M. Het is de bedoeling later den goederen- spoorweg met een viaduct over den spoor weg Amsterdam-Hilversum te leiden en hem nabij Duivendrecht aan den spoorweg Amsterdam-Utrecht, te laten aansluiten. Zes maanden gevangenisstraf geeischt tegen directeur eener N.V. Amsterdam, 21 Nov. Voor de recht bank, alhier stond vandaag eon directeur van een N.V. hier ter stede, terecht, ver dacht van het doen van onjuiste aangifte voor de dividend- en tantiémebelasting °n het aan den inspecteur van belastingen overleggen van valsche stukken. Verd. zou op deze wijze erin geslaagd zijn een zeer hoog bedrag aan den fiscus to onthouder»; in. lotaal hoofdsom en boeten zal hij f i 1.000 aan de belasting moeten vergoeden Dc Officier van Justitie Mr. Versteegli noemde do daad van verd. een zeer ernstige overtreding, waarvoor hij streng zal moeten worden gestraft. Hij heeft uit zijn N.V. aan zienlijke bedragen overgeheveld naar zijn eigen vermogen. Dc bewering van verd. dat het slechts ir:« de bedoeling lag om reserves te vormen gaat niet op. Inderdaad is het geld immers bij zijn privé-vermogen ge voegd; dit klemt temeer daar verd. behalve directeur ook aandeelhouder is. Ook is ton onrechte een beroep gedaan op rninisteri- cele resoluties, waarbij is bepaald, dat di recteuren van N.V.'s die buiten de aan deelhouders om op onrechtmatige wijze gelden aan hun N.V. onttrekken, zich tui opzichte var., dc belasting niet aan een strafbaar fe;t schuldig rnaken Er is hier echter geen sprake van het onrechtmatig onttrekken van bedragen. Verd. heeft slechts de hem als aandeelhouder toekomende ge maakte winsten aan zijn vermogen toege voegd. Dit is dan ook strafbaar om dat hij dus deze transactio tegenover de belasting ver zwegen heeft cn aan het knoeien is gegaan*. Het beroep op bet z.g. generaal pardon komt te laat, doch spr. wil cr eenigermate rekening medo houden. De Officier requireerde tegen verd. een gevangenisstraf van zes maanden. Vonnis 5 December. De moeder n ordt door de politie verhoord 's-G raven hag o, 22 November. Heden middag omstreeks 3 uur is in het perceel Kianestraat 59, dat bewoond wordt door hot echtpaar Van Z., beiden 25 jaar oud, een droevig drama ontdekt, dat echter nog niet tot voldoende klaarheid ;s gebracht. Op genoemd tijdstip kwamen twee kost gangers in de woning en vonden twee kin dertjes, respectievelijk van 3 en 4 jaar, al leen thuis. Het derde kindje van het echt paar, een jongetje van 8 maanden, ver mistten zijn echter en toen zij gingen zoe ken, troffen zij de kleine in zijl. ledikantje als het ware hegraven onder de dekens. Daar zij vermoedden dat liet jongetje, dat geen teekenen van leven meer gaf, gestikt was, waarschuwden zij een buurvrouw, ter wijl ook de Geneeskundige Dienst op de hoogte werd gestold. Een dokier, die enkele oojgenblikken later ter plaatse kwam, kon niet anders dan den dood van de baby con- statccrcn. De politie, welke inmiddels ook bij het perceel was aangekomen, nam het lijkje in beslag en deed het naar het zie kenhuis vervoeren, waar sectie zal worden verricht. Door de zorgen van de kinderpo litie zijn de beide andere kinderen van het echtpaar van Z. elders onder gebracht. Korten tijd, nadat dit droevig tafereel zich afgespeeld had, kwam do vrouw thuis. Zij werd opgewacht door de politie, die haar arresteerde en naar het hoofdbureau van politie overbracht. Zij wordt verdacht van dood door schuld. Bii een eerste ver hoor, dat de Commissaris van Politie haar afnatn, ontkende zij echter ten stelligste zich hieraan schuldig gemaakt te hebben. Zij opperde de veronderstelling, dat het kindje zich zelf onder de dekens liad ge woeld cn zoodoende gestikt was. liet gezin van Z. is c«m toonbeeld van amioede en vervuiling. Ook de kinderen waren zeer verwaarloosd. De man bevindt zicb sinds eenige dugen in politicbewaring, verdacht van rijwieldiefstal. Het voorgevallene veroorzaakte natuur lijk in dc volkrijke buurt een groote op schudding; voor het perceel was veel pu bliek samengestroomd. De kostgangers heb ben hun intrek elders genomen en de wo ning is door de politie gesloten. BOND VAN CHR. BAKKERSPATROONS IN NEDERLAND Deze Bond, die steeds langzaam maar zeker groeit, heeft ook te 's Gravenhage en te Amersfoort een afdeeling opgericht, res pectievelijk op 5 cn 20 November. Daarmede is het aantal afdeelingen gestegen tot 23. Het aantal „Gewesten" die zich hebben gevormd zijn 3, n.l. Groningen, Friesland en Drente. Vrouw „Als het nu de eerste keer was, Hendrik, dan zou ik je kunnen vergeven, maar je bent den eersten November 1922 in precies denzelfden toestand thuis gekomen." (London Opinion).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6