VPOUW €N MOD€ MODE-TIPS OM ZELF TE MAKEN Rubriek vanOom Bob DE MAAN EN DE STERREN BONT EN WAAR HET TE DRAGEN VOOR ONS HUIS DE ZOLDERKAMER DE GEBORDUURDE BLOUSES ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON Beste Nichtjes en Neefjes, Het is deze week met de oplossingen treurig gesteld geweest: Slechts één van jullie heeft gedacht aan de Douglas, of to wel de Uiver. Als het maar Ui ver had moe ten zijn hè, dan hadden jullie het wèl ge weten hè?! Ja, maar die oom Bob maakt het jullie niet al to gemakkelijk, daar houdt hij nu eenmaal niet van! Niet erg mooi van hem, zul je zeggen, maar zoo is hij nu eenmaal! Maar.... hij heeft ook wel eens een ver rassing voor jullie, deze week bijvoorbeeld iVan de firma Vroom en Dreesmann ont ving ik oen Uiver-legpuzzle. Deze zal ik oncler m'n nichten en neven verloten; wie er voor in aanmerking wil komen schrijft het me maar oven, dan kan hij of zij mee- Joten. Thans geef ik hot woord aan Cow Boy, die deze keer schrijft over Een noodgeval. Vorige keer had ik het ook nog over het huiten stallen van paarden, om deze in ge val van nood direct bij dc hand te hebben. Zoon „noodgeval" vertel ik nu. Op één van de in het Westen sniklieete zomersche dagen brak 's middags een ge weldig onweer los. We waren, toen we de bui aan zagen komen, reeds op weg gegaan om het vee terug te drijven. Bij de kudde waren twee man en de reserve-boys be stonden uit Joe's vader, mijn vader, drie cow boys, Jog en ik. We zagon aan de geweldige stofwolken al dat het „mis" was. Met andere woorden hij den eersten donderslag en vooral door de voorafgegane adem benemende stilte was 0113 nerveuze vee op „hol" geslagen! Hollende runderen zijn moeilijk tot stil stand te brengen en wanneer ze in de te genovergestelde richting der ranch hollen is het een heksentoer. Mijn vader gaf vlug eenige instructies en binnen een oogenblik hadden we onze lasso's en proppenschietertjes klaar. Voor de troep renden drie geweldige stieren cn daar achter volgde... één der cow-boy's. Ook zijn paard was op hol. Daaruit maakten we op, dat hij gepoogd had do stieren in bedwang te houden, maar toen de troep in beweging kwam niet gauw ge noeg weg kon komen, en daardoor zijn paard eerst mecgeduwd werd en tenslotte op hol sloeg. De arme jongen bevond zich in een hachelijke positie. Want wij hadden juist een „greppel" (een natuurlijke, en geen gegraven greppel, zooals in Holland) ach ter onzen rug en de dieren stormden recht op ons af. Wanneer de eersten (waaronder ook het paard) hierin struikelden, dan wa ren de gevolgen niet te overzien. We hadden dan kans, dat we alle auto's uit do buurt noodig hadden om de veron gelukte dieren op te halen! Luid gillend, met onze armen zwaaiend, en voortdurend schoten lossende galop peerden wij op do dieren af. We moesten alles op alles zetten om te verhinderen, dat ze zich doodliepen in de greppel. Door dezo manoeuvro schrokken de voorsten, maar de achtersten drongen op. Het was voor ons levensgevaarlijk, maar wie niet waagt enz. Enfin, wij wonnen. Want door ons gogil (hebben jullie dat wel eens gehoord?) en de op een afstand van elkaar rijdende menschen sloegen zij links af. Joe, en tweo cow-boys vingen de stieren, die trillend over hun lichaam stilhielden. Het resultaat was, dat liet achterste ge deelte der troep, dat toch al sterk geremd werd, volkomen tot stilstand gebracht werd. Het andere gedeelte echter draafde nu kalmer, maar verviel op het laatst toch weer in een waanzinnige galop. We „lusten" ieder nog een stier of koe en bleven met deze voorrijden, zoodat we voor de geremde dieren als gangmakers fungeer den. Maar wat ons gcwoldig speet, was het feit, dat do cow-boy zijn paard ook niet kon remmen, maar hot dier was de tegen overgestelde richting der hollende troep in- ingcslagen. Onderweg vonden we nog een koe en vier kalveren. Dc koe en 3 kalveren leef den nog, maar het vierde beest was dood. We hadden echter nu geen tijd, want we zaten in spanning en die werd verhoogd door het feit, dat we op de ranch het an- stige geloei hoorden. Bij aankomst stond al het vee hijgend en transpireerend bin nen do omheining, maar de eerste hekken hadden ze aan brandhout geloopen! Onze spoed balans gaf aan, dat drie koeien, een stier en 4 kalveren afgemaakt moesten worden! De cow-boy en zijn paard hadden ieder een „poot" gebroken. De jongen kwam er bovenop, maar een gebroken paardenbeen is ongeneeslijk en daarom hoe jammer ookpangg Wij zélf waren ook aardig over stuur, want, alhoewel we mannen van staal hee- ten, wanneer we recht op een krankzinnige troep aanrennen, bezitten we ook maar muizenhartjes door onzen angst. ONZE BRIEFWISSELING Herrieschopper kan ik geruststel len, de brief is niet verdwaald, maar het antwoord is op de zetterij blijkbaar weg gevallen; ik weet zeker, dat ik den brief beantwoord heb. Zal je 't niet aan St. Nico- laas vertellen, want anders heb ik kans, dat hij me daar lcelijk op aankijkt. Heb jo de raadsels niet kunnen vinden, dat je de oplossingen niet hebt opgeschreven? Flierefluiter heeft het erg druk mot de repetities. Dat is niet zoo prettig, maar ook onvermijdelijk. Bijt maar even door den zuren appel heen, als je rapport goed is zal de belooning ook wel niet uitblijven, denk ik. Denk maar goed om je school werk, nu je lid van die voetbalclub bent ge worden, want daardoor komt vaak het huiswerk in het gedrang! Stormvogeltje wordt bedankt voor haar gift. Nou, ik heb eenigo jaren geen viool gespeeld en ben er nu pas weer meo begonnen. Zoodat ik niet mag zeggen dat ik goed speel. Yoorloopig „amuseer" ik me nog maar met études en vingeroefeningen, dan komt de leuke muziek ook wel weer aan bod. Ja, ik heb m'n schaatsen ook al rnet een veelbeteekcncnde blik aangekeken. Misschien brengt St. Nicolaas ons wel weer net als verleden jaar, de verrassing! Tompoes wordt bedankt voor haar gift. Ik heb helaas geen gelegenheid gehad om naar de aankomst van de Uiver te gaan. Ik heb slechts 1 nieuwe boekenbon voor je. liet weer knn snel veranderen, zoodat het nog heel goed mogelijk is, dat we met St, Nicolaas kunnen gaan schaatsenrijden; ik hoop het maar! Cupido wordt bedankt voor zijn gift. Heb je het ook al zoo druk op school? Hoe gaat het in de nieuwe klas, maak je nog al vorderingen? Speelgraag heeft deze week erg wei nig tijd gehad om te schrijven. Krijg ik vol gende week eon langer briefje, waarin ze ook schrijft of ze het boek mooi vond? Zwartkop wordt bedankt voor haar bonnen. Want een prachtig postpapier is dat zeg. Nou, ik zit ook naar ijs te verlan gen want die sombere mist van deze week verveelde mo al heel gauw. Dat is een mooi cadeau hoor, die monogrammen; na tuurlijk mag je ze achterop je brief plak ken, maar vind je het niet wat zonde om voor een raadselbricf dat mooie postpa pier cn die mooie monogrammen te gebrui ken? Dèt is een bóf zeg, een week vóór St. Nicolaas geen huiswerk; dan ga je zeker fijn winkelen en pakjes maken hè? In het maken van rijmpjes ben ik niet erg sterk. Veel succes met je brcierij! Korenbloem, die weinig tijd had om te schrijven, wordt bedankt voor haar gift. Cab Calloway is vol lof over de Grato; nou ik kan het me voorstellen, het is een bijzonder interessante tentoonstelling ge weest. Dat is een fijn en leerzaam uitstap je voor jullie geweest zeg! Sneeuwklokje. Het eerste raadsel moest Douglas (de Uiver) zijn. Daar heb ben zeer velen zich mee vergist. Robbedoes kan ik op die vraag niet antwoorden; ook dèt moet een geheim blij ven. Vind je het nu werkelijk zoo erg, dat je geen vrij hebt gekregen? Kemphaantje wordt bedankt voor haar gift. Ja, die aankomst van St Nico laas aan de Koppel is altijd erg leuk. Zing maar goed mee als Hij aankomt, misschien helpt het je nog wat! De oplossingen D b O t s 1 U i 3 O U G L A S 1 e L i e r A t S Holle vaten klinken het hardst met de woorden: kalender, vest, hit, Henk, liol, lat en Nel. Cupido is de eenige, die het eerste raadsel goed heeft. Dc meeslen hadden „voetbal" en daardoor ook onjuiste namen. De prijs is dus voor Cupido, die hem Maandag aan ons bureau kan komen ha len. Nienwe raadsels X X X X X X X X X X X X X X X Op do kruisjeslijnen komt de naam van iets, dat men moeilijk kan missen Op de le rij: het gevraagde woord. Op de 2e rij: een plaats in Utrecht. Op de 3e rij: een plaats in Zuid Holland. Op de 4e rij: een vrucht. Op de 5e rij: een andore vrucht. Op de 6e rij: een heerenmodeartikel. Op de 7e rij: een getij. Op de 8o rij: een medeklinker. II Mijn geheel is een spreekwoord dat uit 12 woorden bestaat en met 39 letters wordt geschreven. 27 23 9 19 36 15 34 is iets, dat men op verschillende sportterreinen vindt. 18 37 13 17 20 39 7 10 is iets, dat militai ren nogal vaak doen. 4 8 28 32 11 29 23 is een insect, 35 5 1 3 12 26 is een plaats in Utrecht. 6 36 31 21 14 25 23 is een muziekinstru ment. 3S 2 16 22 30 is een ander woord voor „vandaag". 33 25 14 24 is iets wat ieder op tijd moet doen. ONZE RUILHANDEL Dc dames Li-Di worden vriendelijk be dankt voor haar vetplantenplaatjes. De onbekende, die me o.a. eenige K. en G.'s plaatjes en bonnen, benevens een paar Vim- en Radion-bonnen zond, wordt hiervoor vriendelijk bedankt. Kabouter kan in ruil voor zijn gift een paar Ilille's bonnen, Roodbandplaatjes, vetplantenplaatjes, Verkade's bonnen en Benito-bonnen komen halen. Reisduif kan in ruil voor zijn gift een Rinso-bon, Vombon, Sunlightbon, Kwat- Het maantje kan niet loopen, want.., j Het maantje heeft geen voetjes. Het schuifelt zoo maar langs dc luchf, Heel stilletjes en zoetjes. De sterretjes in donk're lucht Staan bleek en stil te staren. Toen ik een heel klein meisje was, Dacht ik, dat 't oogjes waren. Het maantje en de sterretjes Te saam in donkTen nacht Schenken hun licht aan d'aarde steeds En houden trouw do wacht. R. ASSCHER v. d. MOLEN, (Nadruk verboden). ta-soldaatjes en een paar D.E.-bonnen ko men halen. Stormvogeltje kan een nieuwo boe kenbon, een van Nelle's merk, een Radion- bon en een Hille's bon halen. Tompoes kan een nieuwe boekenbon, een van Nelle's merk en een paar Kwatta- soldaatjes halen. Cupido kan een paar D.E.-bonnen ha len. Zwartkop kan de laatste nieuwe boe kenbon, een paar oude boekenbons en een Hille's bon komen halen. Korenbloem kan een Van Nelle's merk cn een paar Hille's bonnen komen halen. Robbedoes kan een paar oude boe kenbons en een Van Nelle's merk krijgen. Kemphaantje kan een paar film- plaatjes, een oude boekenbon, een Radion- bon en een Van Houten's bon komen halen. Alle bonnen en plaatjes kunnen na Maandagmiddag 3 uur aan ons bureau worden afgehaald. OOM BOB Een winterseizoen zonder bont is in de mode ondenkbaar. Het komt alleen maar aan op het meer of minder. Dit seizoen staat in het teeken van het min dere. Oorspronkelijk was bont bedoeld om te ver warmen. Tegenwoordig veroorlooft madame Mode dat nog slechts af en toe, als ze- bont bijvoorbeeld verwerkt tot een losse kraag met een bijpassende mof. Of tot een groote puntige kraag en op gestikte zakken van bont, of tot randen bont, die langs de kraag van stof genaaid worden met een bijpassende ceintuur. De andere bontgarneering is alleen maar decoratie en heeft met het oorspronkelijke doel niets meer te maken. Of zou U willen beweren, dat de bontgar neering aan de avondjapon bedoeld is om dr draagster te verwarmen? Of de garnecring aan de bovenmouw van de middagjaponnetjes? Heel aardig is de heele bovenmouw van bont op de namid- dngmantel. Vele handschoenen hebben kappen van bont. Een andere nieuwigheid is om hand schoenen te dragen met een bovenkant en ingezette duim van bont (meestal astra kan) en een onderkant van hetzelfde mate riaal, waarvan -het toilet is vervaardigd. Zoo ziet U, dat bont, al is het slechts in kleine hoeveelheden, toch een groote rol zal spelen in de mode van het aanstaande winterseizoen JEANNE DE FL. Een lieclcbocl menschen hebben nog al tijd een tegenzin in een zolderkamer. Dat stellen ze zich voor als het toonbeeld van ongezelligheid cn akeligheid. Kijk de beide teekeningen eens aan. Zijn dat voorbeelden van ongezelligheid? En het zijn toch afbeeldingen van een zolder kamer! Maar een zolderkamer, waarbij men van de verschillende karakteristieke eigen schappen van het vertrek, zooals de schuine betimmeringen bijvoorbeeld, gebruik heeft gemaakt. Nemen we eerst het venster: een echt Xolderkamerraam. Lang, en smal en uitge- - u V -L ni yv-.y 1 A' De gchorduurde blouses naar het voorbeeld van de Hon- gaarsehe en Poolsche klcederdrachten, zullen ook dezen wintel gezien worden. Ze worden vervaardigd van crêpe de chine voor het koude jaargetijde; wollen mousseline. De kleuren, die voor het borduursel gebruikt worden, zijn rood, blauw, groen, geel en zwart Voor de bloem gebruikt men de volgende kleuren: zwart of heel donkerblauw voor het hart de eeirste rij bloem blaadjes rood, dc tweede geel, evenals de kruissteken, die het hart versieren. De kleu ren van de andere motieven kan men naar verkiezing ne men. Dit borduursel komt op de mouwen en op de voorkant De halsopening is zeer ori gineel. Men haalt de hals op de vcreischte wijdto in; dit doen we zoo'n keer of vier boven elkaar. Daarna ver binden we deze rijen met een kruissteek (zie afbeelding). Men denke er aan, hier voor contrasteerende kleuren te kiezen. Ook de taille behan delt men op dezelfde manier en men sluit, de blouse aan de beide zijkanten met een gehaakte knoop. Voor dc blouse hebben we bij een stofbreedte van 120 centimeter 1.15 meter mate riaal noodig; maar bij een breedte van 100 centimeter moeten we op zijn minst 1.50 meter stof koopen. En dan nog alleen, als men een mid delmatig, dus niet al te groot figuur heeft MARIAN B. bouwd. Dit is de eenige plaats, waar het licht' genoeg is, om te werken, te schrijven, of tc lezen. Er voor maken we een plank, met aan beide zijden een kastje, waarin ver schillende boeken, enz. een plaats kunnen vinden. Voor het venster komt een een voudig wit tulen of mousselinen, gordijn tje. Het overgordijn is van gestreepte land huis- of handweefstof. De stoel, die voor de gciraproviseerdo „schrijftafel" staat, is overtrokken met hetzelfde materiaal van het overgordijn, evenals het divanbed. Dit divanbed wordt met het hoofdeinde geplaatst tegen het kastje, dat een deel van de schrijftafel uitmaakt. Zoodoende krijgt men de indruk van een ombouw. Aan het andere einde van het divanbed wordt eveneens een vrij laag kastje ge plaatst, dat acn do voorkant twee deuren heeft In dit' kastje kan men het linnen goed e.d. opbergen. Erop schikt men tusschen twee moderne boekensteunen eenige werkjes, die tot de lievelingsboeken behooren. Een plastiek of een pul met bloemen op dc „schrijftafel" geven het geheel een gezellige sfeer. Het behang is effenkleurig en zoo licht mogelijk gekozen, zoodat het kamertje niet onnoodig verduisterd wordt. Een Japanschc mat op den grond en eenige aardig etsen of schilderijtjes tegen den muur voltooien tenslotte dit uiterst gezellige zolderkamertje. De kastjes kan men van gewoon wit hout, zonder moeite, vervaardigen en ze daarna verven in een kleur, die harmonieert met de andere kleuren in het vertrek. DINA VAN Z. garneering: 25 centimeter. Prijs van het patroonpatroon: 0.50 ets. per stuk. Nr. 502: mooie gedistingeerde japon donkere stof, gegarneerd mot een vest en mouwkapjes van wit satijn. Benoodigd ma teriaal 3 meter donkere stof van 130 cen timeter breedte en 500 cm. satijn. Prijs van het patroon: 0.50 ets. per stuk. Nr. 503: jongedamesjurk van donker blauwe stof. Sportief model; de garneering bestaat uit een kraagje cn manchetjes van wit piqué. Benoodigd materiaal: 3 metec van 130 c.m. breedte en 50 c.m. piqué. Prijs van het patroon: 0.50 ets. per stuk. Nr. 504: grappige japon van lichte wol len stof met aparte garneering. Deze gar- ncering bestaat uit strikken van gekleurde zijde in een contrasteerende kleur. Benoo digd materiaal: 3 meter stof van 130 centi meter breedte en 50 centimeter gekleurd® zijde. Nr. 501: aardig eenvoudig jurkje van wollen stof, gegarneerd met biezen van andeire stof. Benoodigd materiaal: 3 meter van 130 centimeter breedte en voor de 'Alle bovengenoemde patronen zijn ini Administratie van het Amersfoortsch Dag" iedere gewenschte maat verkrijgbaar bij de blad, Arnhemschepoortwal 2a te Amers-^ foort. Toezending zal geschieden na ontvangst van het vermelde bedrag plus 15 cent por* tokosten, hetwelk kan worden overge* jmaakt per postwissel, in postzegels, of wel iper postgiro no. 47910. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling van één der patronen niet alleen het verlangde nummer, maar te- \cns de maat, d.w.z. boven-, taille- erf heupwijdte op te geven. Gelieve verder naam cn adres duidelijk te vermelden. Men voorkomt daardoor on-^ ^noodige vertraging in de opsturing.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 10