J. A. SCHOTERMAN Zn. ST. EMILI 1929 per flesch f 1.45, per anker f58.— i ONS LAND BLIJFT NIET ACHTER BETALING VAN ABONNEMENTS GELDEN PER GIRO MOTIE-SNEEVLIET VERWORPEN V ergif tiging door cyaan- natriumgas BEVERSLUIS BIJ DE VARA GESCHORST EERSTE KAMER WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 - UTR.STR. 17 TEL. 145 REVOLVERSCHOTEN OP KATENDRECHT De tweede „Statendam" Zal zij in Nederland gebouwd worden HU TWEEDE KAMER Behalve de communisten stemt ook de heer Westerman vóór De mótie-Wijnkoop om bezuiniging bij de Spoorwegen in geen geval van loonsverla ging van het personeel te doen geschieden, wordt verworpen met 64 tegen 5 stemmen (vóór de communisten en Sneevliet). De waterstaatsbegrooting 1935 wordt z.h.s. aangenomen. De communisten wenschen geacht te wor den tegen te hebben gestemd. Aan de orde is de interpellatie-Sneevliet inzake het zenden van troepen naar het Saargebied. De heer Sneevliet schetst den toestand in het Saargebied als een uitvloeisel van het verdrag van Versailles. Spreker vreest, dat er te luchtig wordt gedacht over de Neder- landsche deelneming aan de internationale troepenmacht. De regeering had er de Sta- ten-Generaal tijdig in moeten kennen. Aller lei complicaties zijn mogelijk. De kans is groot, dat de troepen niet gaan voor pa rade. Wie ziet het einde? Alleen door ver krachting van grondwet en verhuur van Nc- derlandschc troepen aan den volkenbonds raad. Spreker stelt een vijftal vragen: hoelang het contingent zich in het Saargebied zal ophouden; welke instructies daar zullen gel den; hoe de verhouding tot het opperste be vel is geregeld; hoe de kosten gevonden zul len worden, uit deze maatregelen voortvloei ende en hoe deze troepen zich te gedragen hebben bij eventueele conflicten met de be volking of met geregelde of ongeregelde troe pen van andere mogendheden en welke rechtspositie de Nederlandsche deelnemers aan het contingent van kracht zal zijn. Minister de Graaf antwoordt: De regecring was al voor do interpellatie voornemens de kamer in te lichten. Op 8 Dec. heeft de ministerraad in be ginsel tot medewerking aan de internatio nale troepenmacht besioten buiten bezwaar van de schatkist. Op 10 December is de uit- noodiging definitief aanvaard. De zaak is in Ncderland's belang, daar voor het eerst de Volkenbond een internationale troepen macht vormt. Van de houding van Zweden heeft de regeering zich te voren overtuigd. Spreker betoogt, dat de grondwet niet wordt geschonden. Het gaat hier om bescherming van de belangen \an den Staat, welke medebren gen dat de stemming zoo rustig mogelijk verloopt. Ieder Kamerlid ziet het belang van het slagen daarvan. Voorts moet Nederland zich houden aan art. 16 van het Volkenbondsverdrag. De regeering is altijd vrij van verdere mede werking af te zien. Hoe de instructies zullen zijn, valt nog niet te zeggen. Het bestaan van den Vol kenbond is door deze actie voldoende ge recht vaardigd. De heer Sneevliet repliceert. De heer Boon (lib.) wijst op het belang dezer interpellatie, op de betcekenis der zaak voor den Volkenbond en het belang Aan den Nederlandsclien Staat, daarbij be trokken. Spr. vreest geen moeilijkheden in het Saargebied. Overigens heeft Nederland zich niet alleen voor dit doel verbonden. De heer Westerman (Nat. Herstel) ziet in de gebeurtenissen een poging om de aandacht van het échec van den Volken bond af te leiden. Nederland heeft met het Saargebied niets te maken. De juristen zul len de grondwettelijke bezwaren wel weg- redeneeren. De heer Vliegen (S.D.) wijst op het be lang dat de orde in het Saargebied wordt gehandhaafd door een neutrale troepen macht. Nederland heeft hier een aangewezen taak. De heer De Geer (C.II.) acht de troepen- zending een verheugend feit van historische beteekenis, dat voor de handhaving van den vrede groote gevolgen kan hebben. De heer Wen de laar (Lib.) zegt dat hier een nuttige taak voor ons leger is weg gelegd; ten dienste van het recht. Spr. brengt de regeering hulde voor haar hou ding jegens den Volkenbond en de nationale zaak. De heer v. D ij k (A.R.) zet uiteen dat het alleen gaat om politietoezicht om een rusti ge stemming te waarborgen. Spr. brengt eveneens hulde aan de regeering. De heer Schaep rn a n (R.K.) evenzoo Spr. vreest geen conflicten. De heer v. Houten (Chr. Dem.) zegt, dat hier het recht gesteld wordt boven geweld. Spr. is het eens met de houding der regee ring. De heer Wijnkoop (Comm.) stelt een motie voor, het zenden van troepen niet gcwenscht achtend. Ze wordt niet voldoende ondersteund. De heer Jock es (V.D.) sluit zich aan bij de woorden van den heer de Geer. De minister dankt voor den aan de regeering verleenden steun. De heer Sneevliet stelt een motie voor, de regeering verzoekend, op het zenden van troepen naar het Saargebied terug te ko men. De motie wordt ondersteund door de com munisten en den heer Westerman. Ze wordt, verworpen rnet 59 tegen 6 stem men. (Vóór de Comm., en de heeren Wes terman, Nat. Herstel, en Sneevliet, Rev. Soc.) Aan de orde is de begrooting van het dep, van Onderwijs, K. en W. voor 1935. De heer Ling beek (Hcrv. Ger.) betoogt dat de hervormde scholen niet de dupe mo gen worden van de onderwijs-reorganisatie. De heer K. ter Laan (S.D.) oefent cri- tick op de onderwijs-politiek van dezen mi nister. Zelfs heeft deze 7 openbare scholen togen het advies van den raad van State in opgeheven. Door de ongelijke behandeling van openbaar en bijzonder onderwijs wordt de pacificatie aangetast. De heer Til an us (C.H.) constateert dat de minister ook bij deze begrooting de Ka mer onkundig laat omtrent de groote lijnen van zijn beleid. Spr. zegt, hoe moeilijk het met dezen minister debatteeren is over de spellingquaestic. Vereenvoudigd is de schrijf wijze in geen enkel opzicht. De heer S u r i n g (R.K.) wijst op de moei lijke taak van een onderwijsminister in de zen tijd. De minister geve bij partieele wijzigingen de Kamer inlichtingen over de consequen ties voor andere takken van onderwijs. De heer W i e 1 i n g a (A.R.) betoogt dat de Minister in de spellingkwestie prikke lend is opgetreden. De heer Wend el aar (Lib.) zegt dat de bezuinigings-politiek voor dezen Minis ter hoofdzaak moet zijn. Van de verleden jaar toegezegde bezuiniging van vijftien millioen is nog niet veel terecht gekomen. Met de tactiek van den Minister in de spelling-kwestie kan spreker zich niet ver- cenigigen. De vergadering wordt om 6.10 verdaagd tot des avonds 8 uur. AVONDZITTING De vergadering wordt des avonds oni acht uur geopend. Voorzitter: de heer J. J. C. van Dijk. Aan de orde is de begrooling van sociale zaken, voortgezet worden de algemeene beschouwingen over werkverschaffing en steun verleening. De heer Westerman (N.H.) oefent cri- tiek op de lagere ambtenaren van het Maat schappelijk Hulpbetoon. De heer Zandt (St. Ger.) betoogt dat de particuliere liefdadigheid moet worden vrijgelaten. De heer Snoek Hencleemans (C.H.) meent dat de steunregeling aan de ge meenten moet blijven. Minister Slotemaker de Bruine begint op te merken dat het begrijpelijk is dat zijn maatregelen deining in den lande hebben verwekt. Intusschcn vergete men niet dat niet alleen de werkloozen het slecht hebben. De steunverlaging was om ver schillende redenen noodig: Ie. de loonen daalden; 2c. de toestand van 's lands fi nanciën werd steeds zorgwekkender. Als men zegt dat het geld er nog is dan ont kent spreker dat; de werkloosheid stijgt en de inkomsten dalen. Verleden jaar was het percentage van Juni—December 24.4 pet.; thans 26.3 pet. Voorts citeerde spreker een uitlating van den wethouder van Sociale Zaken te Utrecht, waaruit blijkt, dat ook in deze plaats de werkloosheid sterk toeneemt (bij na 11.000). Voorts verzekerde spreker dc steunverlaging van Juli j.l. ernstig te heb ben overdacht, doch haar onvermijdelijk te hebben geacht. Zij moet dan ook absoluut gehandhaafd blijven. Ook het petitionne ment van het N.V.V. kan daaraan niets ver anderen. Ook wijl zij die hun handteeke- ning plaatsten onkundig waren van de ernstige redenen waarom de rcgcering tot verlaging overging. Spreker noemde het onmogelijk do wijze te schatten waarop om laag werd gegaan want de loondaling had automatisch daling van de tarieven in de werkverschaffingen ten gevolge; dc controle werd zeer verscherpt en ten derde kwamen de nieuwe tarieven in de werkverschaffing. Het is niot waar, zegt spr., dat do in 1934 bewerkstelligde verlaging der rijksuitkce- ring van 75 tot 46 millioen ten koste van de werkloozen is gegaan, maar het bel co- kent een verschuiving van lasten op de gemeenten. Aangaande de actie der Amsterdamsche predikanten wijst spreker erop, dat men niet beoogde verhooging van steun, maar slechts strijd tegen de cumulaties. Aan gaande de kwestie der ondervoeding merkt spreker op, dat deze zaak niet speciaal tot de werkloozen beperkt blijft Omtrent ondervoedingsvcrschijnselen te Utrecht deelt spr. mee, dat bij on derzoek gebleken is, dat de ste delijke overheid geenerlei blaam treft. In het algemeen zijn de ondervoedingsverschijnselen nog niet ver ontrustend, hetgeen niet beteekent, dat er geen reden tot bezorgdheid bestaat, maar men moet de zaken bezien zooals ze zijn. Het eens ontvangen loon, moet als norm blijven gelden, al zullen uitzonderingen mogelijk zijn. Van de inkomsten via invali- diteits- en ouderdomswet zullen voortaan worden afgetrokken. Verhooging van het percentage voor de groote gezinnen in de groote steden zal niet mogelijk zijn. Sinds Juli zijn gezinnen met meer dan 4 kinde ren reeds in gunstiger omstandigheden ge komen. Aangaande een dwingende regeling t.a.v. gemeenten, die weigeren een steun regeling te treffen is een onderzoek gaan de. Aangaande het vrijlaten der liefdadig heid zegt spreker, dat de premier „ruimer armslag" heeft toegezegd, wat geen volle dige vrijheid beteekent. In het algemeen merkt spreker op, dal de prikkel tot arbeid moet blijven bestaan. Reeds worden allerlei tegemoetkomingen verschaft. Als brand- sloffentoeslag, goedkoopc levensmiddelen, Kerstgaven en zoodoende is spreker van meening, dat moet worden gewaakt tegen de verzoeking om geen werk te zoeken. Voorts zegt spreker, dat hij het recht op steun niet kan erkennen. Omtrent de rui mere armslag bedoelt spreker het niet af trekken van bijzondere gaven. Spoedig zal een nauwkeurige formuleering hieromtrent gegeven worden, na overleg met gemeenten en organisatie. De Kersttoeslag zal meer dan Va stijgen. Dezer dagen komen de vier groote gemeenten bijeen voor besprekingen in verband met het verstrekken van goed- koope levensmiddelen. Omtrent door spaar zaamheid verkregen bezit zal een ruimer en vlotter regeling worden gemaakt. Spreker was er van overtuigd, dat een hechte samenwerking noodig is om tot een zoo goed mogelijk resultaat te komen. Wat de werkverschaffing betreft verklaart spr. verheugd te zijn, dat 45 A 50.000 man regel matig aan het werk kunnen worden ge houden. In verband met de jeugd werkloozen merkt spreker op, dat in deze al meer ge daan wordt en nog zullen weer nieuwe gelden worden uitgetrokken. Tenslotte verklaart spreker de twee mo- ties-Kupers niet te kunnen aanvaarden. Er wordt gerepliceerd. De heer Aalberse (R.K.) zegt door de rede van den Minister niet geheel onbevre digd te zijn en dringt aan op spoedige for muleering dor toegestane liefdadigheidsbij- dragen. Voorts was spreker eenigszins te leurgesteld over de weigering van de per centages voor de groote gezinnen. De heer Kupers (S.D.A.P.) handhaaft zijn twee ingediende moties. De heer Jookes (V.D.) zegt, dal de Moeder en tweejarig kind het slachtoffer Alkmaar, 13 Dcc. Hedennacht heeft zich alhier een tragisch geval van gasvergiftiging voorgedaan, waar» bij een moeder cn het tweejarig zoontje het leven hebben verloren. Wij hebben hierover een onderhoud ge had met den commissaris van politie, die ons mededeelde, dat Dinsdagmiddag dc wo ning van den 65-jarigen R. de Jager aan de Blekerskade 101 op Rochdale door den ont- smettingsdienst van het Witte Kruis gerei nigd moest worden met cyaan-natrium op gelost in zwavelzuur. Het werk nam een uur in beslag. De bewoners hadden Dins dag dc woning tijdig verlaten en mochten deze Woensdagmorgen 10 uur met goedvin den van den ontsmettingsdienst weer be trekken. Vader, moeder en zoontje vertoef den Woensdag den geheelen dag in de wo ning. Het huis werd schoongemaakt cn de bedden gelucht. Dc maaltijd werd gebruikt ten huize van een getrouwden zoon waar men ook tijdens de ontsmctlingswerkzaam- heden had vertoefd. Tot 5 uur 's middags werd niets bijzon ders gemerkt. Nadien werden moeder en kind onwel cn zij moesten braken. Om half 9 gingen zij naar bed in een klein kamertje waarin het heele gezin sliep. De vader begaf zich pas om één uur ter ruste. Toen hij om 4 uur wakker werd, kwam hij tot dc ontstellende ontdekking dat zijn vrouw levenloos naast hem lag, ook het bijna 2-jarig zoontje lag dood in zijn bedje. lievig ontdaan snelde de man naar zijn zoon in de Ricardostraat waar ook hij onwel werd. Intusschcn werden de politic en G.G.D. gewaarschuwd. De waarnemend directeur van den G.G.D.Dr. Moolhuyzen, die spoe dig ter plaatse was, kon bij moeder en kind slechts den dood constaleeren. De vrouw, de 45-jarige J. G. de Jong, moet reeds om streeks middernacht zijn overleden. Waar schijnlijk heeft het cvaan-natrium-gas zich nog in sterke mate in het beddegocd bevon den. Dit gas maakt het ademhalen moeilijk cn werkt vooral schadelijk wanneer liet wordt verwarmd. Ook was er in de slaap kamer geen voldoend*» 1 uchtvervërsching geweest. De lijken zijn voor gerechtelijk on derzoek in beslag gpnomen. De vader verkeerde niet in levensgevaar. Dat hij eerst om één uur naar bed is ge gaan, heeft hem zeer waarschijnlijk het leven gered. De ontsmettingsdienst van het Witte Kruis heeft reeds hier ter stede veel woningen op deze wijze ontsmet zonder schadelijke gevolgen. De vraag of de hoe veelheid in dit geval niet te groot is ge weest. zal dnor het gerechtelijk onderzoek moeten worden opgelost. Het dagelijksch bestuur van de V. A. R. A. heeft Woensdag 5 December j.l. den litterai- ren medewerker en adviseur Martien Bever sluis uit zijn functie geschorst. Het bestuur grondde dit. besluit op de meening, dat Beversluis, door op te treden en voeling te houden met groepen, links- staande van dc S.D.A.P., cle V. A. R. A, schade deed. De heer, Beversluis heeft naar hij ons inodedcelt deze motieven als onwaar van de hand gewezen, weigert de schorsing te aanvaarden en eischt een ernstig onder zoek. In verband hiermede deelt het hoofdbe stuur van dc V. A. R. A. ons hét volgende mede: „Op 6 December j.l. is aan den heer M. Beversluis namens het dag. bestuur van de V. A. R. A. het volgende medegedeeld: „In verband met uw gedragingen, welke de V. A. R. A. ernstige schade hebben be rokkend en waarvan wij u in dc D. B.-vcr- gadering van 5 December j.l. uitvoerig me- dedeeling hebben gedaan, achtten wij ons genoodzaakt u met ingang van genoemden datum in de uitoefening van uw functie bij de V. A. R. A. te schorsen. Op uw verzoek zenden wij u hierbij van dit besluit de schriftelijke bevestiging." Het V. A. R. A.-bestuur toekent daarbij aan, dat dc schorsing dus niet alleen het optreden van den lieer Beversluis in be paalde kringen betreft, maar ook het met zijn medeweten verspreiden van onjuiste berichten, die het belang van dc V. A. R. A hebben geschaad. De Eerste Kamer hield gistermiddag een korte vergadering, waarin zonder beraad slaging of stemming zijn aangenomen dc wetsontwerpen: Machtiging tot het sluiten van een overeenkomst ingevolge dc Indischo mijnwet met cenige petrolcummaatschap pijen betreffende opsporing en ontginning \an aardolie op Nieuw-Guinea. Wijziging van de Jachtwet 1923 en regeling van den invoer van stikstofhoudende meststof. In verband met de aanwezigheid van den minister van Waterstaat in de Tweede Ka mer werd van de agenda afgevoerd het wetsontwerp tot onteigening van aanleg van een zi j kanaal naar Almelo, behoorendc tot de schecpvaartkanalen naar Twente. De vergadering werd gesloten, waarop een afdeelingsonderzoek plaats had van een aantal wetsontwerpen. Onze bij den GIRO-DIENST aangesloten abon- né's wyzen wü op de bestaande gelegenheid om de abonnementsgelden voor het Amers- foortsch Dagblad ieder kwartaal AUTO MATISCH van hun giro-rekening te doen af schrijven. Deze automatische afschrijving brengt met zich een besparing van incasuo- kosten, geen geloop met de kwitantie aan de deur en voor ons een vereenvoudiging van de Administratie. Abonné's die ons ingaande 1 Januari willen machtigen abonnementsgelden automatisch van hun postrekening te doen afschrijven, ver zoeken wij opgave van hun naam en adres, opdat wij een machtigings-formulier ter invul ling kunnen toezenden. Vermoedelijk uit bloedwraak een man met een buikschot zwaar verwond Rotterdam, 13 December. Heden avond heeft een Chinees op Katendrecht twee revolverschoten gelost op ccn land genoot die daarbij ernstig aan den buik is gewond. Om acht uur hedenavond waren Chince- zen in dc Delistraat bijeen, toen zij op straat een schot hoorden vallen; zij spoed den zich naar buiten en zagen toen twee Chineezen waarvan de een door den ander vervolgd werd. De achterste had z'n hand in z'n colbertjasje en opeens zagen zij een vuurstraal uit zijn zak komen, dadelijk ge volgd door een knal. Van dc panische schrik die zich van de Chineezen meester maakten, maakten de Chineezen gebruik om het pand binnen te komen. De Chinees die voorop ging, is doorge- loopcn tot achter in het pand en daar in elkaar gezakt, de man die geschoten had ging liet pand weer uit, cn men meent dat bij pand 40 in do Delistraat is binnen gegaan, waar ook een boardhousc is ge vestigd. Het slachtoffer per auto van den G. G. D. naar liet ziekenhuis aan den Coolsingcl overgebracht, waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Ecu kogel was aan dc voorzijde in dc buik gedrongen, cn had aan dc achterzijde bet lichaam verlaten. Het slachtoffer bad zich acht jaar gele den metterwoon te Rotterdam gevestigd, kort daarop had hij een Nederlandsche vrouw gehuwd, waarbij hij drie kindoren heeft. De politie heeft dadelijk onder leiding van den inspecteur Van Dalfsen het onder zoek aangevangen, dat echter groote moei lijkheden oplevert. Men is begonnen met een onderzoek in te stellen in hot pand in de Delistraat, waar veel Chineezen bijeen waren, die echter over het gebeurde geen inlichtingen wilden verschaffen. Bij het onderzoek bleek een der Chineezen, die vast in slaap scheen, plotseling verdwenen, men heeft hem opeesnoord en nagegaan wordt in hoeverre hij met deze zaak iets te ma ken heeft. In dc buurt doen geruchten over bloed wraak de ronde; de Chinees op wien den aanslag is gepleegd moet namelijk een fa milielid ziin van den dader van den moord od den shipping-master van het s.s. Shan- Nyat-Shin, die in Augustus van dit jaar is neergeschoten. Dc politic te Amsterdam heeft naar aan leiding van den aanslag te Rotterdam een viertal Chineezen gearresteerd. Eén van hen deed ccn ongeloofwaardig verhaal, in een zak van zijn jas werd een gat gevon den. terwijl in Rotterdam de dader waar schijnlijk door zijn jas geschoten heeft. Do vier gearresteerden worden morgen op transport gesteld naar Rotterdam. Het vier tal werd op liet C.S. aangehouden. Minister open staat voor overleg, wat is gebleken, hetgeen waardeering verdient. De Minister zegt de kwestie aangaan de de percentages voor de groote gezinnen nog eens te zullen onderzoeken. De stemming over de moties en de be grooting wordt bepaald op Vrijdagmiddag 1 uur. De vergadering wordt om 1 uur geschorst tot Vrijdagmiddag. BURGEMEESTER VAN OLDENZAAL VRAAGT ONTSLAG Dc heer N. X. T. M. Vos de Wacl, burge meester der gemeente Oldenzaal, heeft te gen 1 Februari 1935 onlslag uit. zijn ambt gevraagd. Hij was sedert 4 Februari 1893 burgemeester der gemeente cn wordt 6 Maart 1935 70 jaar. DE BISCUITFABRIEK NUTRIX TIJDELIJK STOPGEZET Leiden 12 Dec. De Biscuitfabriek Nutrix te Leiden zal wegens minder goede be- drijfsuitkomsten als gevolg van de tijds omstandigheden tijdelijk worden stopge zet. In verband hiermede zullen ongeveer 100 arbeiders zonder werk geraken. Een aanbod voor den bouw van Blohm und Koss Wij lezen in de Maasbode: Naar wij weliswaar niet van dc zijde der directie, doch wel van officieelc zijde vernemen, heeft dc Holland Amerika Lijn een aanbod gekregen van de groote Ilam- burgsche scheepswerf Blohm und Voss voor den bouw \an een groot passagiersschip, de z.g. tweede „Statendam". De Duitsche regcering zou met liet oog op werkverschaf fing en tot liet verkrijgen van deviezen be reid zijn een zeer aanzienlijk bouwcredict aan Blohm und Voss te verstrekken. Gelijk bekend, beeft de Holland Amerika Lijn zich reeds eenige maanden geleden tot de Nederlandsche regeering voor oen soort gelijk crcdiet gewend, waarop deze echter einde November j.l. beeft geantwoord, dat zij weliswaar niet geheel en al afwijzend tegenover een dergelijke „steun"-veiiee- ning stond, maar dat zij niet voldoende ver trouwen in de toekomst der groote passa giersvaart had om ccn zoo groot bedrag in één schip te steken. Mocht echter blij ken, dat cr van particuliere zijde ook be langstelling voor den bouw, die in totaal on geveer 12 millioen zou moeten kosten en twee jaar duren, gewekt zou kunnen wor den cn indien van andere zijde een flink bedrag bijeen zou worden gebracht, dan zou de regeering deelneming in credictverlec- ning nader kunnen overwegen. Voor zoover wij weten heeft hoewel het Duitsche aanbod te barer kennis is ge bracht deze kwestie bij de regeering nog geen punt van bespreking uitgemaakt. Intusschen worden er behalve met een Duitsche ook met een Engclsche werf de „Statendam" is ook gedeeltelijk in Enge land gebouwd besprekingen over den bouw van een nieuwen oceaanstoorncr ge voerd, zoodat het er op begint te lijken, dat de Nederlandsche scheepsbouwnijver- heid naast het net zal gaan visschen. Dit nu zou \oor onze vaderlandsche nij verheid diep te betreuren zijn. Immers welk een werkverschaffing zou een zoo uit gebreid object als de bouw van een zee kasteel van 12 millioen voor verschillende takken van nijverheid medebrengen. Vooral in Rotterdam ziet men dit dan ook zeer goed in en naar wij meenen te weten, worden de pogingen ijverig voortge zet om aan de voorwaarde te voldoen, die de regecring stelt voor de deelneming in de credietverleening n.l. deelneming van par ticulieren daarin. Deze pogingen zullen zeer zeker gedaan worden, doch het is zeer twijfelachtig of zij zullen gelukken, gezien het feit, dat. de re organisatie van de Holland—Amerika Lijn, welke verleden jaar plaats vond, reeds een bijdrage van ruim 5 millioen gulden van eenige instellingen en particulieren gevor derd heeft. „Help, ik zie voeten onder mijn bed, help(Strii). j.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6