1929 per flesch 11.45, per anker f 58.— J. A. SCHOTERMAN Zn. ST. EMILION NED. ZIONISTEN VERGADEREN in™ fa. M.R.N. Oosferveen VAN BETHLEHEM GROOTE EMIGRATIE NAAR PALESTINA Portret van Arnold Spoel SLEEPSCIIIP GEZONKEN BIJ MARKEN SLOEP MET VISSCHERS AFGEDREVEN DE ONDERHANDELINGEN MET JAPAN WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 - UTR.STR. 17 TEL. 145 Radioprogramma Onze Postvliegers onderweg WAT ETEN WIJ MORGEN? Langestraat 42 - Tel. 77 HUMORHOEKJE Gepeperde discussies over de verhouding tot andere organisaties AMSTERDAM, 23 Dcc. Er wordt door den groep van Nedcrlandschc Joden, georgani seerd in den Ncderlandschen Zionisten bond eenmaal in het jaar een zeer belang rijke bijeenkomst gehouden; de algemccne vergadering, waarin do grooto actucclo stukken \an het Joodsche volk worden be sproken en bet standpunt wordt geformu leerd, dat de Nederlandschc groep dienaan gaande heeft in ie nomen. De opbouw van Palestina staat hierbij, zooals vanzelf spreekt, in het middenpunt der belangstel ling. En verder zijn cr dan nog natuurlijk de organisatorische kwesties, welke auto matisch uit het Bondsbestaan voortvloeien. De openingsrede liet openingswoord werd uitgesproken 'door den Bondsvoorzitter, den beer Bern stein, die daarbij constateerde, dat in het afgcloopen jaar geen ingrijpende wijzigin gen hebben plaatsgehad in den toestand .van het Joodsche volk. Voor do Joden in Duitschland blijft de Situatie onveranderd troosteloos. Spr. wijst op het feit, dat de Duitschc ge beurtenissen een diepe en duurzame uit werking in verschillend opzicht hebben go- bad, vooral, doordat het vertrouwen in de onaantastbaarheid der Joodsclio positie in de landen der Diaspora een beslissende schok heeft gekregen. Dit is een der groote drijfkrachten der tegenwoordige Palcstina- boweging, die zich uit in een Joodsche emi gratie naar Palestina van tienduizenden per jaar en een daaruit voortkomende hausse- conjunctuur in dit land. Een gevolg van do versterkte positie in Palestina is een gunstige verandering in de politieke houding der Jewish Agency en althans een begin van verbetering in de houding der mandaatsregecring. Nadat op deze wijze de vcigadoring offi cieel was geopend bad de aanwijzing van het presidium plaats, dat als volgt werd samengesteld: Mr. M. I.. Kan, Mevr. Wij- senbeek-Franken, on E. Asscher Ezn. jBegroctingswoorden werden nog uitge sproken door den voorzitter van do afdce- ling Amsterdam van den N.Z.B. en door den heer Nijkerk, namens bet Kerkbestuur van ide Ned. Isr. Hoofdsj nagoge. Bij de algemccne beschouwingen is er veelvuldig crilick beoefend op de samen stelling van liet jaarverslag. Een meer principicelo wending kregen de 'debatten, toen de lieer Jcrohm llartog het woord \crkroeg om de houding van de Poale Zion nader loc te lichten. Spr. wees op de gevolgen, welke de bondspolitick zou kunnen hebben nu van de aangesloten ver- eenigingen gceischt wordt, dat zij zich ge heel aan de directieven van den N.Z.B., zul len onderwerpen. Ir. Gclbcr uit Arnhem bepleitte inten siever bemoeienis van liet Bondsbestuur met de opleiding van Palcslina-pionicrs; niet alleen met bet oog op de te verwach ten tekorten aan certificaten, doch ook met bet oog op de tendenz van deze opleiding. Reeds was aan iemand, dio een certificaat wildo verwerven do vraag voorgelegd of de persoon in kwestie „gcmcenschapsmcnsch" was. Namens do revisionistische Unie werd nog gesproken door den beer Nijvecn, die een uiteenzetting gaf van de uittreding van de Unie. In de avondvergadering van den Ncder landschen Zionisten Bond beeft de lieer Ne- hemia de Liomc over „Palcstina-arbcid en -opbouw"' gesproken. Financieel beleid AMSTERDAM, 2G December. Do ochtend- bijeenkomst van den Nederlandschen Zio nistenbond-vergadering was groot en deels gewijd aan een bespreking van het finan cieel beleid. Hoofdzakelijk betrof dit uiteraard inter ne kwesties 011 daarom kan er slechts van worden medegedeeld, dat een algemccne klacht tot uiting kwam .tegen de te hoogc afdrachten der afdeelingen, die daardoor niet over voldoende financiën kunnen be schikken. Het beleid van de redactie van het bondsorgaan werd in besloten kring be sproken. Voorzitter antwoordt In den middagzilting krijgt de aftredende bondsvoorzitter gelegenheid tot repliek over de geuite opmerkingen. Spr. beeft daarbij uitvoerig geantwoord op de opmerking ten aanzien van de samen stelling van'het jaarverslag, conflicten in de afdeelingen, de werking Nan den Bonds raad, en de propaganda. Spr. beeft bet ge voel, dat in de toekomst zich nog veel groo- tcr mogelijkheden van Zionistische bewust making zulcn voordoen dan thans kunnen worden overzien. Verder gaande, hesprak de heer Bern stein nog: de komende bestuursverkiezing, de samenwerking van den N.Z.B. en het Palestina Opbouwfonds, de verhouding tus- schcn do jcugdfederatic en de „Makkabi" (de Zionistische Wereldsportorganisatic). Tenslotte heeft spr. de zeer belangrijke kwestie van de „Poalé Zion" en de Revisio nistische Unie besproken. Er is een sta dium geweest zoo deelde spr. mede dat de leden van de Poale Zion lid moes ten zijn van de S.D.A.P. en geen lid mocli- ton zijn van den N.Z.B.van den „burger lijken bond." En nu mogen wij vragen, wat moeten wij doen? Wij kunnen toch niet bet goheclc jaar bij de hecren Sam de Wolff en illitz komen om te vragen: Komt bij ons! De lieer Balioraoh interrumpeert: bij hun vijanden? De lieer Bernstein, voortgaande zegt, dat hij met mensehen, die hem als een rnaat- scliapclijkcn vijand beschouwen geen een heidsfront kan vormen. 'Aangeboden aan het bestuur van het Gebouw voor K. en W. te Den Haag 's-GRAVENHAGE, 26 Dec. Hede». zou Ar nold Spoel vijf-en-zeventig jaar zijn gewor den. Het is zijn wcnsch geweest, dat op dezen dag zijn geschilderd portret een blij vende plaats zou krijgen, waar het publick het steeds zou kunnen zien. Deze wcnsch is verwezenlijkt, maar helaas heeft hij de ver wezenlijking niet meer mogen toeleven. Om Spoel op dezen dag hulde to brengen, was er een commissie gevormd door de besturen van de Haagsche afdecling der Ne dcrlandschc vereeniging voor den Volks zang, liet bestuur van liet Haagsche volks zangkoor en de commissie van toezicht op bet Koninklijk conservatorium voor muziek. Deze commissie beeft uit den broeden kring van vrienden en vereerders van Arnold Spoel groote medewerking ontvangen voor de bereiking van haar doel. Zij beeft heden de door den kunstenaar Sommer geschil derde beeltenis van den ontslapen volks- zanglecraar aangeboden aan bet bestuur Van liet Gebouw voor Kunsten en Weten schappen. Zij hoopt, nog verdere bijdragon te ontvangen, al heeft de aanbieding van het portret reeds plaats gevonden. Mocht er, na aftrek van de benoodigdc middelen, nog wat overblijven, dan zal dit worden ge stort in het fonds voor noodlijdende kun stenaars. De aanbiedingsplechtigheid, welke in de groote koffiekamer van het Gebouw plaats .vond, werd bijgewoond door bestuursleden van de drie bovengenoemde colleges en door mr. E. Ilijmans, voorzitter, den kolonel Schütt, secretaris, en den lieer F. F. II. van Ghecl Gildemcestcr, penningmeester van het bestuur van het Gebouw, welks direc teur, dr. J. Meihuizen, eveneens aanwezig was. Voorts gaven door hun tegenwoordig heid van hun belangstelling blijk de schil der A. C. Sommer, die Arnold Spool's por tret heeft vervaardigd, mevrouw De Rid derSpaan, die als pianiste zich op Spoel t volkszangavonden zoo verdienstelijk beeft gemaakt, en Spool's trouwe huisgenoote, mej. Schütze. Ook een kleinzoontje van den overleden kunstenaar was aanwezig. Wegens uitstediglieid van mr. D. Fock, voorzitter der Haagsche afdeeling van de vereeniging voor den Volkszang, beeft de ondervoorzitter dezer afdeeling, dr. C. II. P. Meyer, bet woord gevoerd. A. STORM VAN LEEUWEN f 's-GRAVEXHAGE, 26 December. In den ouderdom van vijf- en tachtig jaar is heden overleden de gepensioneerd majoor dor in fanterie van het Oost-Indisch Leger A. Storm van Leeuwen. De begrafenis zal plaats vinden op a.s. Zaterdag, des namid dags half 4ric, op Oud-Eik-cn-Duincn. Vrouw van den schipper en de knecht verdronken Maandagavond te half acht is bet 900 ton metende slccpschip „Noordgeul", schipper Bouwman, dat te lialf drie Maandagmiddag met een lading grint van de Oranjesluizen te Amsterdam op weg naar Enklmizen was vertrokken, op 5 mijl benoden Marken door liet inslaan van de luiken plotseling gezon ken. Aan boord bevonden zich, behalve de schipper en diens vrouw, een broer van den schipper en twee knechts. Allen hebben zich in de boot begovcn om zich to redden. Ver moedelijk door overbelasting is deze boot gekapseisd, met bet gevolg, dut de vrouw van den schipper en een knecht verdronken zijn. De drie anderen konden door do sleepboot „Onderneming" van do hoofdstedelijke fir ma Huisman, welke boot do „Noordgeul" sleepte, aan boord worden genomen. Zij zijn naar Amsterdam gebracht. Omtrent liet zinken van liet slccpschip „Noordgeul" wordt nader gemold, dat zich vier personen aan boord hebben bevonden. De schipper, II. Bouman en diens broer A. Bouman, beiden uit Rotterdam, konden worden gered. De vrouw van den schipper, de 30-jarige Anna Bouman is verdronken, evenals de knecht, de ongeveer dertigjarige F. 1 ooit uit St. Goar (Duitschland). De lij ken zijn niet gevonden. IJMUIDKX, 2G December. Hedenmiddag om twee uur is liet s.s. Calypso van de K.N.S.M. in de haven van IJmuidcn aange komen, met" aan boord vier Sclievcningsclio visschcrs, de gebroeders Verbaan en de ge broeders Ballen, die Zaterdagmiddag, toen ze in een sloep langs de kust aan het vis sollen waren, door den sterken Oostelijken wind zijn afgedreven en door den .stroom in de vaarroute zijn terecht gekomen. Zij bob ben daar niet minder dan dric-cn-cen hal ve dag hulpeloos rondgedobberd, totdat zij hedenmorgen door de Calypso werden op gemerkt rn aan boord genomen. De man nen, die gedurende al die dagen geen schip luidden ontmoet en groote ontbering had den geleden, waren overgelukkig, toon zij werden ontdekt. Op dat moment was bet buitengewoon heiig, zoodat zij van geluk mogen spreken, dat men hen beeft gezien. De sloep hebben zij achtergelaten. De bemanning van de Calypso was van het afdrijven der sloep dóór middel van de radio op de hoogte gesteld, zoodat men reeds op den uitkijk stond. De sloep werd opgepikt ten Noorden van Sclieveningen. Bij aankomst te IJmuiden waren de man nen weer geheel opgeknapt en zagen cr frisch. en monter uit. „Nova Hercules" schittert thans onder de twaalf helderste sterren De News Chronicle publiceert liet, volgen de van den Ncw-Yorkschen correspondent van dat blad, onder bet hoofd „New Star of Bethlehem puzzles te World": „De ster van Bethlehem is dit Kerstfeest weer aan den hemel verschonenDat was do poetischo beschrijving,door veel predi kanten vandaag in hun prooken gegeven, van de wonderlijke nieuwe ster Nova Her cules, 1931, die de laatste tien dagen aan het uitspansel schitterde. Professor Harlow Shaplcy deelt van uit liet Harvard Observatorium mede, dut deze nieuweling nu een helderheid heeft verkre gen, die hem onder de twaalf helderste ster ren aan het firmanent rangschikt, en hij verwacht dat weldra alle rivalen in helder heid geslagen zullen zijn. Sinds do ster door mr. J. P. M. Prentice, do amateur-astro noom uit Stowmarket (Suffolk) is ontdekt, hebben de merkwaardige gedragingen van dit hemellichaam sterk de aandacht op zich gevestigd. Wat zagen de Wijzen? Volgens de moderne theorieën moet de ster die de drie wijzen uit het Oosten za gen een nova van hetzelfde soort geweest zijn, een zwak-schijnendc ster, die door een of andere mysterieuse oorzaak plotseling een vlammende zon werd van fantastischen omvang en schittering. De astronomen van liet Harvard Obser vatorium zijn in een staat van ongewone op winding geraakt bij liet beschrijven van de zonderlinge veranderingen van Nova Her cules. „Gedurende do laatste twee dagen is er een verandering van de ster opgemerkt", zcide prof. Shaplcy, „en de uitkomst hiervan is even onverwacht als zeldzaam. Dit zal misschien wel de meest belang rijke explosie van een ster zijn die ooit is gesignaleerd. Het zal waarschijnlijk de best geobserveerde ster in de historie der astro nomie zijn, want ieder amateur-observator zal er zijn telescopen op richten, en ieder groot observatorium zal zijn machtigste in strumenten aanwenden om de raadselach tige veranderingen in do straling te analy- sccren. De ster is ongeveer 1500 lichtjaren van de aarde af, dat beteekent, dat de explosie die wc nu zien in werkelijkheid plaats vond ten tijde van den val van het Romelnsche kei zerrijk. Vernieling van kernen? Nova Hercules verandert werkelijk op een buitengewone manier, schrijft, dr. R. L. Watcrfield, de sterkundigo correspondent van de „N. Clir." Do plotselinge verschijning van een nieuwe sier aan den hemel moei liet gevolg zijn van een gigantische ontplof fing in liet centrum van dat hemellichaam. Waaraan deze explosio haar ontstaan dankt weten vvo niet. Sommigen denken dat deze het gevolg is van een klein hemellichaam, ongeveer zoo groot als de aarde, dat op de ster viel, anderen veronderstellen dat vroeg of laat alle sterren op die manier explodee- ren, omdat liun kernen vernield worden. Het eerste stadium is thans beëindigd BATAVIA, 21 Dcc. (Anela). Vrijdag en Zaterdag j.l. hielden de voorzitters van de Nederlandschc en Japanschc delegaties hun laatste besprekingen. Hedenochtend is de voorzitter der Japanschc delegatie Dr. Nagaoka in afscheidsaudicntic door den Gouverneur-Generaal ontvangen; luj lunch te ten palcizo. Op 25 December zal Dr. Na gaoka zich met de K.P.M. naar Soerabaja begeven en 2S December vandaar met de „Panama Mam" naar Japan tcrugkccrcn. Dr. Nagaoka zal mondeling aan zijn Re geering verslag doen. Het lid van de Japanschc delegatie Ki- mura is reeds vertrokken. Een doel van de technische staf der Japanscho delegatie vertrekt 2G December. De beer Koshida zal als voorzitter der Japanschc dclogatio op treden zoodra Dr. Nagaoka is vertrokken. Dr. Idenburg, do secretaris der Neder- landscbe delegatie, vertrekt 2G December per mailboot naar Holland. Hiermede is liet eerste stadium der conferentie beëindigd. Geen opzienbarende beslissingen noch in negatieve noch in positieve zin zijn geno men of to verwachten. De voorzitter van de Nederlandschc Dele gatie deelde het volgende aan Anela mede: Het vertrek van Dr. Nagaoka en de andere loden der Japanschc delegatie beteekent geenszins dat de onderhandelingen, ie Bata via gevoerd, nutteloos zouden zijn geweest en dat een tractaat niet te bereiken zou zijn. De onderhandelingen hebben wel degelijk geleid tot een beter begrip van elkanders standpunten en moeilijkheden. Op verschil lende punten kon misverstand worden weg genomen en, een voor beide zijden bevredi gende regeling worden verkregen. De gang der gebeurtenissen verstoorde in geen onkel opzicht de goede relatie tusschen beide landen. Of t.z.t. een tractaat nog tot stand zal ko men, zal afhangen van den loop der verhou dingen. Hoewel deze nog niet rijp zijn om een verdrag mogelijk 1e. maken, bestaat de mogelijkheid dat de tijd uilkomst brengt. Inmiddels zullen te Kobe de onderhande lingen tusschen de Scheepvaart-Maatschap pijen aanvangen waaraan van Ncdcrland- sclie zijde, behalve tie Java-China-Japan-lijn, ook de Koninklijke Paketvaart-Mij deel neemt. VERDUISTERING BATAVIA, 24 Dec. (Aneta). De Offi cier van Ju&titie verleende rechtsingang tegen den vroegeren tweeden beheerder van de Militaire Pensioenfondsen. M. K. wien ten laste is gelegd verduistering als ambtenaar van een bedrag van f 3.900, sub sidiair beling. VRIJDAG 28 DECEMBER Hilversum, 301. M, V.A.R.A. 8.01 Gramofoonmuzick. 8.15 (Morse-tijdsein). 9.30 Gnzo Keuken door 1\ J. lvcrs Jr. Y.P.R.O. 1IJ.UU Morgenwijding. V.A.R.A. 16.16 „Marx" (De geestelijke achtergrond van het Marxisme). De derde van een Viertal be schouwingen door dr.Hcnk Brugman». 10.35 Trio Guaroni o.l.v. Loc Cohen. 11.00 „De oude Boerin". Een schets van Guy de Maupassant, vertaald en voor te diagen door Rolicn xs'uman 11.15 Trio Guaroni o.l.v. Loc Cohen. 11.15 Gramoloonmuziek. 12.00 Einde van het V.A.R-A.-programma. A.V.R.U. 12.01 Lunchmuziek door Kovacs Lajos en zijn orkest. T'usschcnspclcn \an gram. muziek. 2.00 Voordracht uoor Glauüine Witsen-Elias. 2.30 Het omroeporkest onder leiding van Nico Troep. V.A.R.A. •l.oo T'odscin. 4.01 V.A.R.A.-knipeursus (voor gevorderden) te leiden door mevr. A. van Blankenvan Kufjk, elfdo les. •1.45 ïehudin Menuhin, viool. (Gr.muziek). 5.00 Voor uc kinderen; oomo Keesje bciccft weer nieuwe avonturen. 5.30 Orvitropia o.l.v. Jan van der Horst, 6.00 Tijdsein. 0.U1 Gramofoonmuzick. 6.16 De Zonnekloppers o.l.v. Cor Steyn, 6.46 Gramofoonmuzick. 7.00 De Flierefluiters o.l.v. Eddy Walts (7.15 Morse-tijdsein). 7.30 „Marx" (De geestelijke achtergrond van het Marxisme). De laatste van een viertal be schouwingen door dr. Henk Brugmans. 7.50 Gramofoonmuzick. 7.5/ Herhaling van S.O.S.-berichtcn. 8.00 Linde van het V.A.R.A.-progranima. V.R.R.O. 8.60 'Tijdsein, 8.01 Concert Hofstad-Strijkkwartet. 8.20 Hoorsjiel „het Loflied", vertelling van Aart van der Leeuw, voor de microfoon bewerkt door Balthasar Verhagen. 9.30 Concert Iiofstau-Strljkkwartet. 10.00 Persbureau Vaz Dias. Persberichten Vrvizinnig Godsdienstig Persbureau. 10.15 Serie fragmenten en verhalen. 10.45 Gramofoonmuzick V.A.R.A. 11.00 Tijdsein. 11.01 Jnzz-niuziek. 11.30 Populaire Gramofoonplaatjcs Tijdsein en sluiting. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma. K.R.O. 8.00 ivlorgcnconccrl. l'J.OO Gramofoonmuzick. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuzick. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van da gen. 12.01 Politieberichten. 12.16 Gramofoonmuzick. I.00 De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustcnhouwcr. 2.00 Gramofoonmuzick. 3.00 Gramofooii-opera-progranimu. 4.00 Verzorging van den zender. 4,15 Het K.R.ü.-Orkest o.l.v. Marlnus van 't Woud. 5.00 Landbouw crisiswcttcn en -besluiten, Uoor Th. Arst. 5.30 Het K.R.O.-Orkcst 6.15 Gramofoonmuzic-k. 6.30 Het K.R.O.-Orkest. 7.00 Politieberichten. 7.15 De feestelijke tu'd van Kerstmis en Drie koningen". Hoor J. II. Nannings. 7.35 Gramofoonmuzick. 8.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuzick. 8.30 Ncdcrlandsch Concert door het Stedelijk Orkest van Maastricht o,l.v: Henri Hormans, m. m.v. Jaap Stotjjn, Haakon Stotijn, hobo's; 31. Raskin, viool 9.15 Directe uitzending uit Ulvenhout door D'n Dré. x 9.36 Vervolg Concert. 10.20 Gramofoonmuzick. 10.30 Nieuwsberichten Vaz Dias. 10.35 De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustcnhouwcr. II.15 Gramofoonmuzick. 11.30 De K.R.O.-Boys. Brussel, 321.9 M. Vlaamsche uitzending 12.17 Gramofoonmuzick. 1.202.20 Concert door het Omroepoikest o.l.v. Franz André. 6.50 Concert door het Salonorkcst o.l.v. K. Walpot. 8.20 Gramofoonmuzick. 8.23 Concert door liet Rndiosymphonicorkest, m.m.v. Nora Arnouts, zang en Leo de Backer, piano. 9.20 Concert door het Radiosymphonicorkcst, Schubcrt-programma. Brussel, 483.9 M. Fransche uitzending. 12.15 Concert door liet Salonorkcst o.l.v. Karei Walpot. I.202.20 Gramofoonmuzick, met zang-inter mezzo door mevr. van den Rijdt, 5.35 Fragmenten uit Carmen, toegelicht door den heer De Leeuw. 6.35 Gramofoonmuzick. G.50 Kamermuziek door mej. Dclporte (piano) en de K'ockcr (cello). 9.35 „Lc Congé", schets uit het frontleven van de Praeterc. 9.65 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Franz André. 10.20 Gramofoonmuzick. 10.4511.20 Accordeonmuziek door E. Deleuze van Iloei. Brabangonno. Droitwich, 1500 M. II.05 Orgelconcert door R. New. 11.50 Concert dor het New Victoria Cinema- orkest o.l.v. S. Phasey. 12.50 Dansmuziek 'door H. Hall en zyn B.B.C.- Dansorkest. I.35 Gramofoonmuzick. 2.35 Concert door het Birmingham Hippodro- mc-orkest o.l.v, Harry Pell. 3.56 Concei t door het B.B.C.-Xorthcrn-orkist o.l.v. T. II. Morison. 4.35 Concert door het Hotel Metropolc-orkost o.l.v. E, Colombo. 5.35 Concert door Medyedcff's Balalaika-en semble, m.m v. Olga Alexecva (sopraan). 7.55 „The Kentucky Minstrels" vroolljk geva rieerd programma m.m.v. solisten, het B.B.C.- Theaterorkest en het Radio-Mannenkoor o.l.v. L. Woodgatc. Regio :H. S. Pepper. 8.55 Concert door hot B.B.C.-orke9t o.l.v. R. Thomas, sopraan R. Henderson, bariton en het Radiokoor. II.05—12.20 Dansmuziek door Harry Roy en •zijn Band- Rijstv. 20-12 20-12 21—12 22-12 2312 24—12 25—12 26-12 Amsterdam Marseille Rome Athene Mersamatruh Cairo Gaza Rutbawelss Bagdad Boeshir Djask Karachi Jodpoer Allahabad Calcutta Akyab Rangoon Bangkok Singaporo Medan Batavia Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 3 Januari. Jchoe /Jsi-Of. 26-12 25-12 24—12 23—12 22—12 21-12 20-12 19-12 26-12 19-12 26-12 DE BENOODIGDE VISCH even bestellen bij GLASTRA'S VISCHHANDEL UTRECHTSCHESTRAAT 40. Tel. 9? VOOR DE KOFFIETAFEL Eierstruif. Bereiding: 4 eieren, 2 lepels gebakken uien snippers, 1 lepel geraspte cocosnoot. Klop de eieren met wat zout, roer cr do cocosnoot doorheen en voeg cr vervolgens do gebakken uien aan toe. Bak vervolgens in hccto boter een eierstruif. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebakken spiering. Peterseliesaus. Aardappelen. Worteltjes. Macaroni mot gedroogdo vruchten. Bereiding: 50 gr. macaroni, 1 L. molk; 200 gr. gedroogdo pruimen, (appelen of abrikozen), 4 d.L. water, 30 gr. suiker, pa- rclsago, paneermeel, boter, suiker. Kook do in water en suiker gewcckto vruchten in hot wcckwatcr zachtjes gaar. Bind het vocht met de parelsago af. Kook do in stukjes gebroken macaroni gaar ia de melk. Breng do vruchten mot liet kook vocht ovor in een vuurvast schoteltje en giet do gekookte macaroni cr overheen. Strooi een mengsel van suiker en paneer* meel over den bovenkant van liet schoteltjo en leg er wat klontjes boter op. Laat liet gerecht in een warmen oven lichtbruin worden. Blikken Peren, Perziken, Abrikozen Kersen, Aardbeien, Gemengd fruit Mirabellen, Reine Claudes enz. enz. Brandmeester, een recruul ondervragend „We hebben maar één brandspuit. Stel'nu dat wo uitgeroepen zijn en dat jij hier op wacht bent gelaten. Een andere brand breekt uit, verscheidene kilometers weg. Wat zou jo doen Recruut„Nou, ik zou ze vragen, hem aan den gang te. Jioudcn tot u terug was.'* (Duplin Opinion),

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6