Omvang der jeugdwerkloosheid PIJNLIJKE VOETEN? SUPINATOR HELPT. MEINEED VAN TWEE GETUIGEN? Vrijdag 1 Februari 1935 33e Jaargang Ne. 182 18.7 PROCENT WERKLOOS VAN 14-24 JAAR Zes procent van alle mannen in onze stad werkloos Ziekenkostenverzorging een gezinshelang Concurrentie voor de Stichting Ziekenhuisverpleging? PROCESVERBAAL TEGEN HEN OPGEMAAKT St. Nicolaas toegetakeld STADSNIEUWS Interessante gegevens over een te dezer stede en te Ensche» de ingesteld onderzoek Reeds dikwijls is de vraag gesteld of het mogelijk zou zijn een onderzoek in te stel len naar den omvang der jeugdwerkloos heid, maar allerlei gegronde bezwaren be letten de uitvoering hiervan. Wel wist men dat de cijfers, die de arbeidsbeurzen hier over gaven te "laag moesten zijn (immers jeugdigen, die nog thuis wonen, geen steun trekken en behooren tot gezinnen waarvan het. hoofd geen werkloozenuitkeering ont vangt, zijn niet verplicht zich te laten in schrijven), maar, hoe groot de werkelijke onivang was, wist niemand. Om nu eenigermato een beeld van dezen noodtoestand te krijgen heeft voor eenigen tijd de „Landelijke Commissie ter bestrij ding van do gevolgen der jeugdwerkloos heid" den Heer N. H. de Graaf (thans con troleur van het cultureele werk voor werk loozen vanwege het Departement van sociale zaKen opgedragen een volledig onderzoek hiernaar in te stellen in twee gemeenten n.i. Amersfoort en. Enschede. De resultaten van dit in November—De cember 1934 gehouden onderzoek zijn samen gevat in een rapport met uitgebreide statis tische gegevens door de Landelijke Commis sie aan belanghebbende autoriteiten en lichamen toegezonden en zullen in het Fe- bruari-nummer van het maandblad „De Jeugdleider" van het Nederlandsch Jeugd leiders Instituut worden gepubliceerd Zeer beknopt volgen hier enkele der ge vonden resultaten. Het onderzoek gold de jonge mannen van 14 tot 24 jaar. Deze wer den op den Burgerlijken Stand allen op kaart' gebracht. In Amersfoort was hun to taal aantal 4303, in Euschcde 8355. Op alle opgenomen adressen zijn toen vol ledige inlichtingen ingewonnen naar de om standigheden van de betreffende personen. Daarbij zijn de volgende vragen beantwoord: Nog op school? zoo ja, welke? Welk beroep? Welke vooropleiding? Hoe lang nu werkend of werkloos? Ingeschreven op arbeidsbeurs? Steuntrckken? Deelnemer aan werkloozencursussen? en nog een, paar minder belangrijke vragen. Nu is Amersfoort een gemeente met een vrij gunstig werkloosheidscijfer, volgens de arbeidsbeurs n.l. 6% van alle mannen tegen 9% over het geheele land. Enschede heeft cr 13%. Pe voornaamste resultaten van het onder zoek waren nu als volgt: Te Amersfoort zijn van deze leeftijd 2-4.7% nog op school; 56.6% werkend en 1S.7% werkloos. In Enschede zijn die getallen res pectievelijk 10.6; 65.2 en 24.2. In beide ge meenten bleken 60% der werkloozen te staan ingeschoven terwijl ruim 20% aan de cur- sussetv deelnemen. Neemt men echter slechts de niet meer schoolgaande jeugd, dan zijn de werkloosheidsprocenten te Amersfoort 25% en te Enschede 27%, en ontloopcn el kaar dus weinig. Merkwaardig is het verband tusschen vóór-opleiding en werkloosheid. Neemt men n.l. het procent van alle werkenden, die meer dan Lager Onderwijs genoten en zoo ook van de werkloozen, dan zijn die getallen te Amersfoort respectievelijk 27% en 26% en te Enschede 20% en 18%, dus geen noemens waard verschil, hetgeen voor sommige vak ken, waar men een vooropleiding toch zeer belangrijk acht, zelfs nog ongunstiger ge tallen oplevert. Hieruit zou dus blijken, dat ons onderwijs veel te weinig rekening houdt met. hetgeen de praktijk van het leven van de jonge menschen vraagt. Ook het onderzoek naar den duur dei- werkloosheid bracht merkwaardige gege vens aan het licht, te belangrijker waar de cijfers in beide gemeenten vrijwel gelijk bleken te zijn Ruim 3-4% is tot 3 maand werkloos, ruim 16% tot V» jaar; ruim 14% tot één jaar en ruim 30% meer dan een jaar In Enschede bleek bovendien 20% van het totaal rneer dan 2 jaar werkloos te zijn! Ook bij de jpngere jaren (17—18) bleek al gemid deld 25% meer dan 1 jaar werkloos. Dat in een gemeente als Enschede de tex tiel niet de hoofdlast van dezen nood draagt blijkt uit het feit, dat waar het totale pro cent werkloozen van dezen leeftijd 27% is. van de textielarbeiders er 26% werkloos zijn. Ook op de gezinsvorming van den jongen man blijkt de werkloosheid al funesten in vloed te hebben, immers waar in beide ge meenten in 1930 van de 20 tot 24 jarigen 11% getrouwd was, is dat cijfer in Amers foort tot 7% in Enschede zelfs tot 3% ge daald. Door de groote gelijkluidendheid van vele uitkomsten komt men bij benadering tot een leger van 160.000 jonge werkloozen in ons geheele land van wie 50.000 meer dan 1 jaar 32.000 meer dan twee jaar werkloos zijn. Deze cijfers geven wel aan, hoe groot de nood is en de conclusie, waar het rapport GARNIZOEN Kapitein P. H. Oijdt, die gedurende ge- ruimen tijd bij het 5e reg. alhier is werk zaam geweest en overgeplaatst is naar het 9e reg. te Assen, is thans benoemd tot ad judant bij den staf der Ille infanterie bri gade en blijft te Assen in garnizoen. GLASBLAASDEMONSTRATIE In Sierkunst Naar men ons mededeelt zal de heer Bec ker, die deze week o.m. voor de Vereeni- ging voor Huisvrouwen en on verschillende onderwijsinrichtingen glaasblaasdemonstra- ties heeft gegeven Maandag een dergc u te demonstratie geven in de toonzaal '-ïer- kunst "alhier. dan ook toekomt is terecht dat deze objec tieve gegevens een dubbele aansporing moe ten zijn voor allen, die zich met de leniging van dezen jeugd-nood bezig houden (van wie tot nog toe over het geheele land nau welijks 15% bereikt wordt) om in groote eendracht alle krachten in te spannen déze „Jeugd in Nood" voor ondergang te behoe den, terwijl de regeering blijft voortgaan met groote voortvarendheid, zoover eenigermate mogelijk, alles te steunen wat kan bijdragen tot leniging van dezen nood. Met de publicatie van dit onderzoek, dat zooals boven gezegd werd in Februari in druk verschijnt, hóeft de Landelijke Com missie zeer belangrijke gegevens verstrekt voor do betere kennis van dit ernstige pro bleem. Prof. Veraart spreekt voor de Individueele Risico Onderlinge In den foyer van Amicilia had gisteravond onder leiding van dr. H. W. Schreuder al hier een bijeenkomst plaats, waarin prof. dr. J. A. Veraart uit Delft, voorzitter van den Raad van Beheer van de Individueele Risico Onderlinge, zustermaatschappij van de Centrale Onderlinge, sprak over „Zie kenkostenverzorging een Gezinshelang". Deze bijeenkomst had ten doel te komen tot de oprichting van een Amcrsfoortsche Mid denstandsziekenverzorging of, zooals gister avond bleek, tot uitbreiding te dezer stede van het aantal verzekerden bij de Cen trale Onderlinge, welke dan tezamen een Amersfoortsche afdeeling van de I.R.O. zul len vormen. De voorzitter leidde prof. Veraart met een kort. woord in, waarbij hij erop wees, dat ziekten vaak belangrijke finan- cieele offers vragen, zoodat verzekering te gen deze kosten, vooral voor specialistische hulp gewcnscht is. Prof. Veraart wees er in den aanvang van zijn beloog op, dat de I.R.O. niet als doel heeft het maken van winst., doch het steunen van elkander. De I.R.O. wil geen struisvogelpolitiek toepassen, doch openlijk ervoor uitkomen, als er moeilijkheden zijn; Voetonderzoek vrijblijvend bij: «.ANGESTRAAT 28, Tel. 59. do 10-jarigo ervaring heeft geleerd, dat dit do juiste politiek is. De I.R.O. is in het bijzonder voor de middenstanders, do zelf- standigo gezinnen, die tot heden géén goede verzekering hadden voor ziekte-, zieken huis- en operatiekosten. Spreker gaf een overzicht van de verschillende tarieven, hetgeen hij met oen voorbeold nader toe lichtte. Ilij wees er met nadruk op, dat langdurige ziekte in een gezin vaak groote economische verwoestingen kan aanrich ten, welke maar al to vaak do vorderingen in het ziokteproees in den weg staan. Een verzekering als bij do I.R.O. geeft niet al leen een economische zekerheid, doch ook een psychische rust. Prof. Veraart gaf toe, dat er wel eens jaren zijn geweest, dat er een na-heffing van 10 procent moest plaats vinden, doch dit is afhankelijk van de ge maakte dokterskosten. Do middenstand heeft een dergelijke verzekering nog niet; spreker wekte daarom de niet talrijke aan wezigen op om zich bij do I.R.O. to verze keren, opdat liet aantal verzekerden zal stijgen en do premie verlaagd zal kunnen worden. Debat Dr. E g g i n k, secretaris der Mij. tot Be vordering dor Geneeskunst, wees orop, dat het omslag-stelsel niet bijzondor geschikt is, doch men moet begrijpen, dat men betaalt voor hen, die eens een jaar erg ongelukkig geweest zijn. Hij gaf prof. Veraart gelijk, dat deze opwekt tot het gezamenlijk dra gen van risico's. Hij vestigde er do aan dacht op, dat er in onze stad reeds een ziekenfondsverzekering bestaat, waarbij men verzekerd is, tegen volledige medische hulp. De I.R.O. daarentegen geeft eigenlijk een partieele verzekering, een geldelijke verzekering, welke niet samenhangt met de maatschappelijke positie. Een verzekerde blijkt dus verzekerd te zijn voor een deel \an het bedrag dat hij noodig hcefl; do practijk zal dus tegenwerken. Men zal eischcn, dat wanneer de moeilijkheden er zijn, deze ook volkomen gedekt zijn. Spre ker vraagt zich af wie tot don middenstand behooren en of liet. niet gewenscht is een welstandsgrcns te trekken. Hij verheugde zich erover, dat er binnen hot loopende verzekeringsjaar niet kan worden opgezegd door de maatschappij, doch hij blijft het een bezwaar vinden, dat men slechts voor een bepaald bedrag verzekerd is. Hij wees er de aanwezigen nog öp, «lat men, als men eenmaal verzekerd is, niet noodcloos een dokter moet raadplegen, daar dit leidt tot meerdere uitgaven cn wellicht tot na-hcf- fing. Prof. Veraart, die di\'T£ggink alloreor.st dank bracht voor het hoogc peil, waarop hij de discussie had gebracht, antwoordde, dat men nog zit met de vraag wat medisch wenschelijk en economisch moge lijk is. Men wil gaarne aan alle verlangens voldoen, doch hoe hoog moet dan de premie worden? De ervaring heeft geleerd, dat het aantal verzekerden steeds stijgt; het soli- dariteitspcil, waarop alle verzekerden be hooren te staan is echter nog niet bereikt; cr blijven altijd monschen, die, ómdat zij nu eenmaal verzekerd zijn om de kleinste kleinigheid een dokter raadplegen. Op het gebied van dokters- en apothekerskostcn heeft men reeds, op grond van opgedane ervaringen een beperking moeten maken. Als de economische mogelijkheden worden vergroot, zal er natuurlijk ook aan meer wenschen tegemoet gekomen kunnen wor den. Thans is alles uitgebalanceerd bin nen de grenzen van het economisch moge lijke. Do heer B u n i n g, directeur van de I.R.O. merkte nog op, dat deze maatschap pij gelegenheid geeft tot verzekering voor ieder bedrag, zoodat er z.i. over de par tieele verzekering een misverstand hcerscht. De heer Kroes, administrateur van de stichting Ziekenhuisverpleging alhior, was het volkomen eens met de gezinsverzekering tegen ziekenkosten. Hij had evenwel bo zwaar tegen de oprichting van een Amers foortsche ziekenkostenverzorging, daar hier is gevestigd een ziekenfonds voor gezinnen met een inkomen beneden 2500, waarvan ook vele middenstanders lid zijn, terwijl cr bovendien nog is de stichting Ziekenhuis verpleging, waarvan deel der bevolking lid is. Hier is geen grens van inkomen, zoodat ook de middenstand, waarvoor vol gens spreker géén scheidingslijn is te trek ken, hier van lid kan worden. Er ontbreekt dus nog eon verzekering tegen dokterskos ten voor hen met. grooter inkomen dan 2500 en een verzekering tegen operatie kosten. Dit laatste punt is echter bij de stichting ziekenhuisverpleging reeds een jaar in studie, waarvan binnen zeer kor ten tijd do oplossing bekend zal zijn. Spre ker kon in dezo bijeenkomst niet zien de oplichting eener nieuwe maatschappij, doch uitsluitend een reclame voor een be staande maatschappij om te komen tot uit breiding van het to dezer stede gevestigde agentschap. Tenslotte merkte de voorzitter nog op, dat Ziekenhuisverpleging ook niet de kos ten dekt voor zieken, die thuis verpleegd worden, terwijl de heer Buning nog naar voren bracht, dat de I.R.O. zich wendt lot hen, die niet bij het ziekenfonds of bij zie kenhuisverpleging terecht kunnen. Van concurrenlio met het ziekenfonds is geen sprake: alleen met de stichting ziekenhuis verpleging zal in sommige gevallen een concurrentie worden aangegaan. AMERSF. RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoortsche Radio- Centrale naast de programma's der beide llollandschc zenders, die der volgende bui- tenlandsche zendstations door: 9.502.20 Keulen 2.204.20 Kalundborg 4.20 4;50 Londen Regional 4.506.20 Droitwich 6.35—12.20 Brussel Vlaamscli DE EERSTE Dan weet je, dat de zon gaat schijnen, Dan wordt jo levenshemel blauw, Dan zit je niet als buurman's katjo Door zorgen langer in het nauw. Dan zet je „blommetjes weer buiten", Dan neem jo eens een goed diner, Dan denk je: kwam toch maar zoo'n „eerste", In elke maand een keer of twee! Dan laat je je in niets ook kennen, Dan gaan attenties hier on daar, Dan zie je geen verschil met Rothschild En rookt een 15-cents sigaar. Dan voel je je weer zoor gewichtig, Dan ben je finantieel weer „heer", Dan speel jo zelfs bij regendagen Van eigen middelen „mooi weer". Dan kan de hospita niet razen, Dan is de kapper weer beleefd, Dan vragen bakker cn de slager, Wat of men te bestellen heeft Dan stuur je den quitanticlooper Niet „onvoldaan" meer van je huis, Dan geef je hem z'n volle „portio" En niet het toevluchtsoord „Niet thuis", j Dan is de schuwheid dus gewokon, Dan loop je frank en vrij op straat, Dan weet je, dat het in do wereld Alleen om do contanten gaat PHILIA. (Nadruk verboden). KANTONGERECHT Zeer hooge boeten geëischt wegens het smokkelen van revolvers Voor het kantongerecht werd gistermor gen een zaak in behandeling genomen, die geen oogenblik deed vermoeden, welke mogelijk ernstige gevolgen nog hieruit kun nen voortspruiten. Het volgende gebeurde in den tweeden kerstnacht te Soest tus schen 12 uur 's nachts en 5 uur 's morgens. Een agent bemerkte omstreeks 3 uur, dat in de keuken van een caféhouder licht aan was; een aantal fietsen waren achter het huis geplaatst, zoodat men die niet van de straat af kon zien. Hij zag toen door een kier van het gordijn, dat zich rondom de tafel een aantal personen bevonden, waar onder ook een vrouw, die bezig waren met bier drinken. Hij heeft toen tot 5 uur van bui ten af dat leventje gadegeslagen en duidelijk gehoord, dat de caféhouder op een gegeven oogenblik geld vroeg van één der aanwezi gen, waarop hij het rinkelen van geld op tafel vernam. Ook later werd nog eens be taald. Om 5 uur kwam een einde aan liet rondjes geven en heeft hij, toen de deur geopend werd, proces-verbaal opgemaakt tegen den caféhouder, wegens het verstrek ken van bier na vastgeslclden tijd tegen betaling. Dc caféhouder nu kwam gistermorgen voor en ontkende dat cr geld betaald was. Toch zou door twee bezoekers, S. en v. G., be steld en betaald zijn. Om dit nu te weten te komen werden vier van de aanwezigen van dien feestavond de dochter was aange nomen als getuigen voorge-oenen. Eerste getuige is M. G., uit Soest, die zcide. dat hij op het „fccssie" een stuk of vijf glazen bier gedronken had. Ilij ontken de nu echter aan verbalisant verklaard te hebben, dat hij gezien had, dat er betaald werd. De kantonrechter wijst hem er op, dat hu onder eede staat, maar getuige handhaaft zijn woorden. Ook de tweede getuige, A. B.. uit Soest, ontkent dat hij verklaard zou hebben, dat de consumptie betaald was. Evenals bij den vorigen getuige, verklaart verbalisant onder cede, dat beide mannen hem dit wèl medegedeeld hebben. Als derde getuige wordt gehoord D. S.. uit Leusden, en do kantonrechter pakt dezen persoon onmiddellijk recokiut aan door van hem te eischcn, dat hij. in plan's van onzekere antwoorden, kort en bondig spreekt.. Tenslotte geeft hij toe, gezien te hebben dat er Getaald is. Do laatste geuiigo in dezo is dc landbou wer van Lr. uit neusden, die niet veel van iiet geucurdo beweerde ie weten. Wel had uij lot 12 uur zijn consumpties bCiaalll, maar daarnaneen, dat herinnerde hij zich niet meer. Hij was gekomen mot 8 op zak en had den volgenden dag nog l.ol) ge had, nadat, hij van 's avonds 7 uur tot s morgens 5 uur bij B. in het café geweest was! De kantonrechter stelde hierop de behan deling uit tot 1 uur, waarna dc getuigen wederom, nu zonder de aanwezigheid van den caféhouder, gehoord werden. Alvorens echter hiertoe over te gaan, heeft dc kan tonrechter hen nog eens uitdrukkelijk ge wezen op den ernst van deze zaak cn dc groote gevolgen van meineed. M. G. volhardt bij zijn woorden en A. B. weet nu ineens niets meer, heeft niets ge hoord en gezien. Tegen beide wordt proces verbaal opgemaakt wegens vermoeden van meineed. Getuige D. S. bekent dat v. G. betaald heeft; hij kon echter niet zeggen of A. B. en M. G. toen in de keuken waren, daar hij dat niet meer weet. Getuige v. G. acht het nu waarschijnlijk dat hij ook in de keuken betaald heeft. Immers, dc verbalisant heeft geld hooren rinkelen en daar de andere bezoekers al van te voren gezegd hadden, dat ze geen cent op zak hadden, moet hij het zolf wel geweest zijn, die betaalde! I-Ict O. M. wijst er in zijn requisitoir op, dat ook in deze drankwetzaak de waarheid weer niet te nauw genomen is; het acht de orklaringen van getuigen M. G. en A. B. valsch, redenen waarom deze zich zullen te verantwoorden hebben voor de Utrechtsche rechtbank. Drie getuigen hebben geconsta teerd, dat de consumptie betaald is en hier moet de caféhouder streng gestraft worden: eisch 200 subsidiair 1 maand. De kantonrechter veroordeelde tot 150 subsidiair 1 maand. Smokkelhandel in revolvers Hoezeer de smokkelhandel winstgevend is, blijkt wel uit het feit, dat het tegenwoordig nog do eenige tak van handel is, die, on danks het daaraan verbonden risico, leven dig uitgeoefend wordt. Wordt men echter betrapt, dan is de zoete winst verkeken cn omgezet in een groot verlies. Zoo ook nu. De lieercn maakten autotochtjes naar de Belgische grens en Antwerpen, alwaar de revolvers voor gemiddeld 75 francs betrok ken werden. Deze werden dan naar zekere R. te dezer stede gebracht, die wel de noo- dige afnemers wist. Dat 15 September 10 -evolvers aan hem afgeleverd waren, ont kende deze auctor actualis, maar wel gal hij toe, dat 8 October drie revolvers door hem ontvangen waren. De tusschenpcrsoon. ven Z., die voor de levering zorgde, bekende alles. Zekere V., een inwoners van Bunschoten, behoorde ook tol de afnemers, maar deze, voorgeroepen zijnde, beweerde niets van een revolver af te weten! De chauffeur van de auto, waarmede de tochtjes naar België gemaakt werden en die ook naar Bunschoten mee geweest was. wist echter wel beter en verklaarde, dal bovengenoemde gevallen inderdaad juisl waren. Het O. M. bracht naar voren, dat men hier met een onderdeel van den uitgebrei- den smokkelhandel in wapens, welke in Nederland plaats heeft, te doen had. Ilel achtte wettig en overtuigend bewijs aanwe zig cn deed dc volgende cischen: Tegen R. wegens aflevering van wapens 250 subsidiair 1 maand, wegens voorhan den hebben van 10 revolvers nóg eens 250 subs. 1 maand en wegens het in het bczil hebben van revolverpatroons 100 sub sidiair 14 dagen, tevens verbeurdverklaring van de in beslag genomen revolvers. Tegen van Z., wegens aflevering en voor handen hebben van wapens 2 X 100 sub sidiair 2X1 maand. Tegen V. 200 subsidiair 1 maand. Tegen G., die ook tot het complot behoor de cn die geen licht wilde werpen op den weg, die de 7 overige revolvers opgegaan waren, eischte het M. 250 subsidiair 1 maand cn 100 subsidiair 14 dagen, tevens met verbeurdverklaring van de in beslag ge nomen revolver. De uitspraken van den kantonrechter waren respectievelijk als volgt: 2 X 156 subsidiair 2X1 maan en 100 sub sidiair 14 dagen; 2 X 150 subsidiair 2 X 14 dagen; 150 subsidiair 1 maand; 150 subsidiair 1 maand en 50 subsidiair 14 dagen. R. teekende appèl aan, terwijl V., die ont kende iets met de zaak uitstaande te heb ben, zich versprak door den kantonrechter te verzoeken er nog 50 af te doen. Dan vond hij ij het zeker nog gaan! Natuurlijk werd hierop niet ingegaan. St. Nicolaas toegetakeld! Het speelde zich af in Kootwijk. St. Nico laas en zwarte Piet begaven zicli op weg per fiets! om hun weldaden te verrich ten in het dorp. Maar een aantal dappere Kootwijksche jongemannen hadden besloten om nu ook eens voor de variatie den ouden Sint in den zak te stoppen. Op het Kerk plein werd de Sint overvallen en op danige wijze toegetakeld: baard en pruik werden afgerukt, klcercn vernield en de staf in drieën gebroken. Zwarte Piet vonden ze schijnbaar de moeite niet waard en deze fietste, dankbaar voor die welwillendheid, haastig door, terwijl hij den Sint ter ver dere behandeling in den steek liet. Niet fair, vond de kantonrechter! Vier Kootwijkers hadden zich voor hun heldendaad te verantwoorden en beschouw den het heelc geval als een grap! Maar twee bleken liever niets' met de gevolgen van de grap tc willen uitstaan en ontkenden verleende medewerking. De twee anderen kregen den last te dragen cn deze was niet gering. Het O. M. vond het een leelijke aardig heid en eischto tegen beide jongens 10 subsidiair 5 dagen te vervangen door een week tuchthuisstraf hij den 17-jarigeu knaap met tocwijziging ven de civiele ordering ten bedrage van 27.50. De kantonrechter wijzigde alleen het eerste gedeelte van den e'sch in 6 sub sidiair 3 dagen, waarna St. Nico'aas en zwarte. Piet, nu in burger, met belagers in de richting Kootwijk aftrokken.... SOEFIBEWEGING Belangstellenden verwijzen wij even naar de elders iri dit blad geplaatsto ad' vertentie, waarin wordt medegedeeld, «lat in den Zondag a.s. tc houden Soefi-Ecie- dienst de heer Ali Khan zal zingen. TANDHEELKUNDIGE VERZORGING VOOR HET GARNIZOEN Naar wij vernemen is dc tandheelkundi ge verzorging voor het garnizoen alhier op gedragen aan don heer J. H. A. van Luijk, tandarts alhier. GOEDEREN ONTTROKKEN AAN EEN FAILLISSEMENT Tegen een inwoner onzer stad is proces verbaal opgemaakt, omdat hij verdacht wordt van goederen tc hebben onttrokken aan een faillissement. Hij zal in verzekerdo bewaring worden gesteld en vermoedelijk worden vervolgd wegens bedrieglijke bank breuk of bankbrouk zonder meer. UIT HET POLITIERAPPORT Diefstal Aangifte werd gedaan van diefstal van een rijwiel. Een onderzoek wordt ingosteld. BURGERLIJKE STAND 31 Januari Geboren: Gijsbertus Gerrit Albert z. van Gijsbertus de Gans en Jacoba Alberta Wit- levecn. Ondertrouwd: Johannes Theodor Maria v. Eek en Pictorke Frima. Wouterus Maria Poort en Alolda Marga-. retha Maria Evcrtsen IJnze Bosma en I-Ielena Buitoman. Johannes Ober en Cornelia Klee. Getrouwd: Eise Gerrit Buitenbos en Hen* drika Margaret ha Schaap. Johannes Brits cn Cornelia van Lent. MARKTBERICHT 1 Februari Appelen 810, peren 16 per H.L.; hoenderoieren ƒ2.253.00, eendeneieren ƒ2 2.25 per 100 st.hooiboter 1.75 per K.G.; kippen 7590 ct., hanen 7590 ct.; tamme konijnen 1.251.75; wilde konijnen 40—60 ct., jonge tamme eenden 4560 cent per stuk; tamme duiven 2030 cent per paar; zeugen drachtige 55; biggen ƒ912.50 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 8 H.L. ap pelen. 5 H.L. peren; 110.000 stuks hoenr'. - eieren. 1800 stuks eendeneieren, 25 K.G. hooiboter, 1 drachtige zeug cn 110 biggciv D a g c 1 i j k s Citv Theater Vertooning van de film 3 „Voorjaarsparadc." Voorstellingen s Zaterdags om 2.30. 6.15 cn 8.30 uur n.m. s Zondags om 145, 4.00. 6.15 en 8.30 uur n.m. Overige dagen S uur. Museum Fléhilo, VVcstsingel. (Uitgczon- lerd «les Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Theos. Ycrceniging, Rcgcnlesselaan. lederen dag van C58 uur. openbare Lees/aal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal. Nieuwst raat 24. 2 Februari. Berghotcl. Anache bal van ilansschool A. B. Bovenkamp. 2 Februari. I)e Va1 k Peestavond mond- iccordeon-vereen. D. V. V. 8 uur n.m. 2 Februari. Feestavond Gymnasiumclub F,. A 7 30 uur n.m 216 Februari. Sierkunst. Tentoonstelling fotowerken van Nico Jesse. 5 Februari. Monopole. Vereen, van Huis vrouwen. Voordracht van den hoer «Ie Bruin >ver do vle0scbnrii7.cn 2.30 uur n.m. 5 Februari. Joh. v. Oldonbarneveltlaan school. Dr. M. C. Slotemakcr dc Bruine spreekt over* „Hoe kriigen we contact met len mhond van don Liibc' 8 um* r» m. 6 Februari. Amicitia. Esther dc Boer van Rijk ensemble voert op: „Opoo8 uur n.m. 6 Februari. Theosofische Lo~e. Genootschap NederlandFrankriik. Madame Mirvam JJne heurc de noésie fra^mco. naroles d'amour, pointes d'humour. 8 uur n.m.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 3