Kinderhoek je lilii.: M DREIN DRENTEL en PIET PRIKKEL. DIEVEN EN HELER DOOD DOOR SCHULD DE MISHANDELING TE LAREN DE NOOD IN DEN TUINBOUW Mooie tanden zijn de aantrekkelijkste bekoring der jeugd LISTER INE TANDPASTA ONDERZOEK VOLKSRAADS VERKIEZINGEN II! HUMORHOEKJE >rogramma Plundering van een kruideniers* winkel voor het Hof AMSTERDAM, 11 Februari. Voor liet gerechtshof hadden zich hedenmiddag twee kruideniersbedienden en een chauffeur te verantwoorden. De Haarlcmschc rechtbank had de be dienden wegens diefstal van winkclgocdcren tot vier maanden gevangenisstraf veroor deeld; de chauffeur had eenzelfde straf ge kregen wegens heling. In het begin van 1933 merkte de accoun tant van een kruidenierszaak te Haarlem, dat een groote partij winkclgocdcren ont brak. Ecu anoniem schrijven deed de rest: de drie verdachten bekenden de diefstallen en de heling te. hebben gepleegd. De waardo van de ontvreemde goederen bedroeg ca. 100. De procureur-generaal, mr. dr. D. Reilingh is van oorrleel, dat met het opleggen van de straffen door de rechtbank te Haarlem, voldoende rekening met liet gunstige verle den der verdachten is gehouden. Spr. requi- reert bevestiging van de vonnissen. Mr. J. K. M. Mathuiscn drong voor de beide kruideniersbedienden op clementie aan; mr. Stomps, optredende voor den chauffeur, kwam voor zijn client tot een zelfde conclusie, in den vorm van een voor waardelijke veroordceling. Arrest 20 Februari. Op onverantwoordelijke wijze achteruit gereden AMSTERDAM, 12 Febr. Voor de Vijfde Kamer der Rechtbank heelt zich wegens het veroorzaken van dood door schuld te ver antwoorden gehad de 27-jarige commission- nail* in effecten H. S. Deze reed in den avond van 2 Juli met zijn auto te Muiden op den rijksweg Am sterdamBussum in de richting van Bus- sum, toen hij, aldus verklaarde hij voor de rechtbank, plotseling een klap hoorde. 1-Iet bleek, dut een motoi rijwiel de auto achterop gereden was en tegen den wagen was ge botst, met het noodlottig gevolg, dat be rijder en duo-passagier eraf geslingerd wei den. De eerste werd ernstig gewond, hij kreeg een bloeduitstorting in zijn beencn en een gescheurde spier, tengevolge waarvan hij veertien dagen verhinderd was zijn be roepsbezigheden te verrichten. De duopassagier was er ernstiger aan toe: hij had een schedelbreuk en hersenkneuzin- gen en een bloeduitstorting onder het liarde hersenvlies opgeloopen, korten tijd later overleed hij dan ook aan de bekomen ver wondingen. l"it liet getuigenverhoor kwam echter aan liet licht dat verd. met groote vaart links van den weg achteruitgereden was over een afstand van bijna 100 meter. De motorrijder had z.i., toen hij reeds van verre een rood licht links van den weg voor zich uit zag, voldoende ruimte gehad om langs te rijden. Doch toen hij vlakbij het roodc licht was, bevond dit zich. zonder dat hij de oorzaak begreep, plotseling ter rech terzijde van den weg. De motorrijder kon niet meer remmen, liet ongeluk was on vermijdelijk. Het O.M. waargenomen door Mr. Van Ar- kcl acht het bewijs van verdachtc's schuld geleverd. Deze verkeerde onder den invloed van sterken drank en hij reed achteruit met een snelheid van 35 K.M. slingerend over den weg. Spr. eischt tegen verdachte een hechtcnisstraf van vier maanden benevens intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. De verdediger Mr. Heemskerk concludeer de tot vrijspraak. Vonnis 20 Februari. Kunstschilder tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld AMSTERDAM, 13 Febr. De ie kamer der arrondissemcnts-rcchtbank veroordeelde lieden den Larcnscbcn kunstschilder H. v. d. ,V. uit Laren, die op 20 October in het café „De boerenhofstede" den advocaat mr. E. Th. II. zoo'n slag tegen het oog heeft gege ven, dat mr. II. het moest missen, tot een gevangenisstraf van drie maanden. Het O.M. had wegens mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbend, vier maanden gcrequirccrd. Op genoemden avond was in liet cabaret inzie ontstaan tusschcn den schilder en den advocaat. De schilder was dronken en ge droeg zich hinderlijk. Toen mr. II. hier aan merking op maakte, gaf de kunstschilder hem een trap, waarop deze hem liet N.S.B. insigne, dat v. d. V. droeg, afrukte. Plotseling gaf v. d. V. mr. H. een vuist slag tegen het oog, met genoemd noodlottig gevolg. Aangedrongen op een tijdelijk executieverbod Do N.T.D. heeft eon adres aan den Raad van ministers gericht, waarin gewezen wordt op zeer verontrustende berichten, welke uit verschillende afdeelingen worden ontvangen, aangaande dreigende executies onder do tuinders. Met. klem wordt daarom aangedrongen op een onmiddellijk ingrijpen door afkondiging van een tijdelijk cxccutic- .vcrbod \oor bodem bedrijven, terwijl daarna een algehcelo regeling van het hypotheek- en schuldenvraagstuk ter hand moet wor den genomen. Voorts wordt aangedrongen op herstel van de tuinbouwbedrijven door uitbetaling van steun tot 100 der richt prijzen van 193i. Teil opzichte van de ver deeling der beschikbare Duitsclie clearing gelden, mogen de belangen van de bodem producenten niet worden opgeofferd aan de belangen van kapitaals-vorderingen. Hehoudl ze met Tweemaal per dag Listcrine gebruiken is een gewaarborgde verzorging Groote lube 50 ccuts Kleine tube 25 cents 10.000.000 geestdriftige gebruikers over de gchcclc wereld BATAVIA 13 Febr. (Ancta). In de Com missie tot onderzoek van de geloofsbrieven der gekozen Volksrnndslcdcn werden be noemd de hoeren Kolkman, Kasimo en Smith. Dezo commissie bracht een omstan dig rapport uit, waarvan het kernpunt ge vormd wordt door tie kwesties welke zich voordeden hij de verkiezing van den regent van Bandjarncgara en den lieer Gondosoe.- broto. Uc commissie adviseert om den lieer Gon- dosocbroto niet toe te laten en, indien aldus beslist wordt, om een nieuw e stemming uit te schrijven in verband niet de verkiezing van den regent van Bandjcrncgara. De commissie schrijft vorder ook voor, hoe in details de verdere gang van zaken dient plaats te hebben. ten aanzien van de overige leden wordt, voor zoover zij geloofsbrieven indienen, tot toelating geadviseerd. REDEVOERING VOOR CHINEESCHE STUDENTEN BATATA, 12 Febr. (Aneta). Mr. Kok Wiat Tiong nam zijn verkiezing tot lid van den Volksraad aan. Hij hield voor Chineeschc studenten te Batavia een rede voering over het Chinccschc onderdaan- schap. RECHTER OVER DE BIECHT SEMARANG, 13 Febr. (Ancta). Ancta pu bliceerde het antwoord van den Minister van Koloniën op de schriftelijke vragen van den heer Leber met betrekking tot vragen aan een beklaagde gcslcld door den presi dent van don Raad van Justitie to Setna- rang in de zitting van 30 October j.l. Naar aanleiding daarvan verzocht de be trokken rechterlijk ambtenaar, de vice-pre sident van don Rand van Justitie te Sema- rang, mr. L. G. Krol, Ancta het volgende ttc willen publicccren: „Ik ontken ten stelligste schriftelijk te hebben verklaard dat ik het onkièscho van mijn optreden heb ingezien. Ik schreef op 21 November 1934 aan het Hooggerechtshof van Ncd.-Indië als volgt: „Dat op, voor Roonisch-Katholicken, grievende wijzo op doze zitting die vragen zouden zijn gesteld werp ik verre van mij" en verder: „Mij nerzijds zij vooropgesteld dat bij mijn vraag geen bedoeling beeft voorgestaan om Roomsch-Katholieken te grieven en dat, als ik vermoed zon hebben, dat liet gebruik van liet woord biecht aanstoot zou geven, ik mij in algemecncn zin zou hebben uitge drukt, zooals later is geschied." ARBEIDSCONFLICT IN DE TAPIJTINDUSTRIE HILVERSUM, 13 Febr. Reeds eerder werd melding gemaakt van liet conflict, bij de. N.V. v.h. Gebrs. v. d. Bdink's Tapijt fa briek, onastaan naar aanleiding van een door de directie aangekondigde loonsverla ging. In een gisteren gehouden conferentie tusschcn directie en werknemers werd geen resultaat bereikt. Do rijksbemoiddelaar, de heer De Vries, heeft beide partijen opgeroepen voor oen conferentie, welke Donderdag ten gcmcontc- liuiz zal worden gehouden. Aangezien men echter zoowel van direc tiezijde als van de zijde der werknomors heeft verklaard, dat men geen tusschcn- voorstcllcn zal aanvaarden, kan men Maan dag a.s. de. aangekondigde staking der ar beiders tegemoet zien. PUBLIEKE VERKOOPING SOEST. Door notaris Dammers is in hotel Eemland verkocht een gebouw, inge richt tot en waarin is uitgeoefend het hotel-, café-restaurant Okhuijsen met erf en tuin aan de Burgemeester Grothestraat no. 38, groot 10.70 A. hooper tie lieer J. v. d. Veer q. q. te Rotterdam, voor J" 23.700. De Arrondisscmcnts-Rechtbank te Utrecht heeft failliet verklaard: D. Verhoef, veehouder, Vreeswijk, iersdijk. R e.- mr. A. 1) v. Rcgtcrcu Al- tena, cur.: mr. O. E. llogcnbrug, te Utrecht. C. Smit, winkelier, Utrecht, Cornclis Iloo- bolstraut Si. R.-c mr. A. D. Rcgtcren Altena; cur.: mr. H. J. P. Hemsing, te Utrecht. Mevrouw J. Lam, laatstelijk gewoond hebbende te Bilthovcn, thans zonder be kende woonplaats binnen het Koninkrijk. R.-c.: mr. A. 1). v. Rcgtcren Altena; cur.: mr. M. J. de Geus te Utrecht. N.V. Algemeeno Bouw-, Handel- en Ex ploitatie-Maatschappij v/h. Pranger en van de Putte, statutair gevestigd te 's-Gravcn- hago, maar feitelijk te /eist aan den Dijn- schvcg. R.-c.: mr. A. I). Begieren Altena; cur.: mr. 11. N. J. Bink te Utrecht. J. A. \V. Sommor, vertegenwoordiger van de Herofubricken te /eist, Ilarmoniclaan 30. R.-c.: mr. A. 1). v. Regtereu Altena; cur.: mr. II. L. I.. \an Iloogcnhuyzc te Zeist. J. van Lousden, bloemist, tevens handel drijvende in sign'-on en tabak, Bnarn, Nieu we Raamstraat 2. IU-c.: mi. A. D. v. Rcg tcren Altena: cur.: mr. J. C. M. Tonclu te Baarn. M. Paasman, chcmikcr te Zeist, Bosch laan 3. R.-c.: mr. A. D. v. Regtereu Altena; cur.: mr. II. L. L. van lloogenhuvzc te /eist. Geëindigd Goëindigd is het faillissement van: N.V. The International Commercial Pu blishing Office (Internationaal Uitgevershu- rcau voor den handel) in liquidatie, geves tigd en kantoorhoudendc te Utrecht. Cur.: mr. jhr. F. F. Hooft Graafland te Utrecht, door opheffing wegens gebrok aan actief. A. M. de Roov, cchtgcnoote van J. W. II. Foyen, handelende .old. handelsnaam Fcycn's Bodrijfskloeding, openbare koop vrouw te Utrecht. Cur.: mr. II. B. J. Was- landcr te Utrecht, door vernietiging op grond van verzet. A. W. Som de Ce.rff, houthandelaar, Maar tensdijk. Cur.: moj. mr. M. A. Sebus te De Bilt, door liet verbindend worden der ccnigo uitdcclingslijst met eenc uitkccring van 0.07195 D. P. Sanderse, Gcldermalsen. Cur,.: mr. S. Rink 1o Arnhem, door het verbindend worden der eenigc uitdcolingslijst met eenc uitkccring van nihil P. I». van Leeuwen, veohoiuler, voorheen Ie Waarder, thans te Amorongen. Cnr.: mr. A. F. v. d. Bosch te Woerden, door het verbindend worden der oenigo uitdcclings lijst met eenc uitkeering \an 19.0529 B. G. W. Arkes, te de Bilt. C.ur.: mr. J. M. Paling ie Utrecht, door het verbindend worden der ccnigo uitdëelingslijst-mot eenc uitkeering van 4.28 A. P. de Jagor, maiiufacturicr. Cur.: mr. L. Stadig te Amersfoort, door het verbin dend worden der oenigo uitdcclingslijst met eenc uitkeering van L8Ö9S „DE WANDELAAR" Zooovcn verscheen bijeen uitgever A. G. Schoondcrbcek te Laren: de Fcbruan-aflevc- ring van „De Wandelaar",, maandblad ge wijd aan natuurstudie, natuurbescherming, heemschut, geologie, folklore, buitenleven en toerisme. Interessant zijn de medcdcclingen, die N*. Voerman onder meer doet omtrent de Scher- merhornster vrijstermarkt. II. II. J. Maas, die een serie „Van Lim- burgschen bodem" begint, weet overtuigend aan te tooncn, dat liet land van Venray een boeiend gebied moet zijn. Omtrent dolfijnen, die geen visschen zijn, maar zoogdieren en waarvan er af en toe één op de N'cdorlund-. schc kust aanspoelt, licht F. Niesen op be trouwbare wijzo in. P. L. Rusücus en Prac ticus vragen onderscheidenlijk aandacht voor de werkzaamheden in den tutu en de behandeling der kamerplanten in Sprikkcl- maand. Het plantcnschoon van ons Insu- behandcling der kamerplanten in Sprokkcl- dr. A. Schierbeek, die een nieuwen „Indi- schcn Bergtocht" publiceert, terwijl G. D. Swanenburg de Vcyc gewaagt van de pad destoelen pracht in de bosschen van Borculo en omgeving, die een aantal jaren geleden door een cycloon werden getroffen. Nannie van Wchl uit zich geestdriftig over het vil- Jadoi p Bilthovcn en dr. A. C. de Koek schetst de bctcckcnis van stratosfeertochten. In de rubriek „Van en voor de lezers" (na tuurhistorisch allerlei) vestigen, medewer kers zoowel de aandacht op den lcnte-ach- tigen winter als op de schoonheid van De- Beer, het beroemde vogeleiland, beschreven en afgebeeld in een prachtig boek, dat hij Schoondcrbcek te Laren uitkwam. Ook dit maal is er weer, de gewoonte getrouw, een keur van zeldzame kieken. De Berggids „De Berggids", het officieel orgaan van de Ncdcrlandscho Alpen Vcrccniging, go- wijd aan alle takken van bergsport, heeft in haar Februarinummer allo aandacht bc- steeds aan de mooie skisport, welke tegen woordig steeds meer populair wordt. Onder het artikel: „Door schade en schande valt voel te loeren voor den be ginneling op skigebied, duidelijk worden 197. liet schip waarop Drein en Piet zich bevonden, was vol geladen met ijskasten, 't Schip was uitgezonden om er gens in de huurt van de Zuidpool een hoop bevroren vlcesch te gaan halen. rilll, 198. Weldra kwamen de ijsbergen nl in zicht. Groote, grillige, witte gevaarten, net drijvende kastcelcn van wit marmer. Piet en Drein vonden het een prachtig gezicht en genoten locn /.e hoorden, dat ze straks in die witte ijswereld mochten rondwandelen. de vole begane fouten op een tocht aange stipt. De heer D. Kruseman besluit zijn be langwekkende bespreking van het weer en de weervoorspelling. „Do jeugd op ski's in de bergen" beval een zetal prettig geschreven verhalen over skitochten. Do lieer II. Jonker geeft zijn indrukken weer over het bergdorpje Brand, terwijl Jan Boon liet skiseizoon 1934—1935 beschouwt. Filmliga Hot laatste nummer van Filmliga in 1931, uitgave \an Nijgli en DiLniar te Rotterdam, opent met een interessante beschouwing over de filmcensuur van do Engelscho film, waardoor Hollywood aan banden is gelegd De rijks-censor, de hoer 1). van Staveren, be spreekt vervolgens de vraag: ..Waarom film keuring", waarin hij deze kwestie voor du films in ons land nader beziet. Rein Blijsüra schrijft over censuur en moraal. L. F. Jor- dnan over de films van liet Wilde Westen met haar mooie natuurlijke beelden. Ann Brixton heeft het over de verfilming van The Scarlet Pimpernel, torwijf Moholy Na- gy, J. W. Slot en Jef Last hun nogal uiteen- loopciide mccningen geven over „Dood Wa ter". L. J. Jordaati geeft een beschouwing over de nieuwe filmster Katherinc Hepburn, Maud van Loon over King Vidor's laatste film „Ons dagclijksch brood", M. P. Holder geeft een interview weevr met I.uigo Piran dello over do perspectieven der filmkunst, Andró van der Jagt vertelt hoe thans be roemd zijnde filmartiestes liun loopbaan zijn begonnen, Bela Bülosz schrijft over B. Barnctt's „Oekraïne", Maria Léger schrijft over Russische Theatcrfilms, Kees van Don gen over: „Wij, schilders en gij, vrouwen". Alexander Korda geeft in een interview bij zonderheden over den bouw van een film- stad te Londen. Stuart Bishop vertelt over het werk van den filmkapper. Hugh Castle bespreekt de vraag wat wij in 1945 zullen zien. Fritz Rosenfcld heeft, het over het ar chief van don roem, waarbij hij beroemde filmsterren van voorheen naar voren brengt, Robert Florey schrijft over filmopnamen op de Philippijncn, terwijl Mr. Ilenrik Scholtc de films van do maand bespreekt. Een lij vig nummer, dat bijzonder interessant en rijk geïllustreerd' is. Vrouw van den het-heele-jaar-door-zwemmer: Daar nou I En nou heb ik je zóó gezegd er niet te lang In te blijven. (Humorist) Vrijdag 15 Februari Hilversum, 1875 M. V.A.RA.-programmn 8.00: Tijdsein 8.01: VA.R.A.-Marschllcd 8.05: Gramofoonmuziek V.P.R.O.-prograrnma 10.00: Morgenwijding - V.A.R.A.-progrnmnia 10.15: Frans Nienhuys draagt voor 10.35: Druktjcr's Select Trio 11.00: „De twoe Rijks daalders" 11.20 Drukkcr's Select Trio 12.00: Einde van 't Vj\.R.A.-programma 12.00: Tijd sein 12.01: Lunchmuziek 2.00 Dansmuziek (Gr.pl.) 3.00 John van Briick en zijn orkest 4.00: Sluiting V-A.R.A.-programnia 4.00 Tijdsein 4.01: Overschakelen naar den zender Kootwijk 4.05: VA.R.A.-Knipcursus 4.50: Gramofoonmuziek 5.00 Na Schooltijd. Oomc Keesje beleeft weer nieuwe avonturen 5.30: Amstcrdamsch Salon-Orkest 6.00 Tijdsein 6.01: Gramofoonmuziek 6.15: Amstcrdamsch Salon-Orkest 6.45: Franschc Chansonnières op de Plaat 7.00 Amstcrdamsch Salon-Orkest 7.30: „Wetten van dezen tijd" (II). 7.50: Gra mofoonmuziek 7.57: Herhaling van S.O.S.-be- riehten 8.00: Einde van het V.A.RJl.-program- ma V.P.R.O.-programma Avonduitzending 8.00: Tijdsein 8.01: Lezing Godsdienstige vor men en gebruiken in het gezin 8.30: Concert 9.00: Cursus, Vader- en moederroligio 9.30: Concert 10.00 Persberichten Vrijzinnig Gods dienstig Persbureau Persbureau Vaz Dias. 10.15: Lezing: Beschouwingen over Geduchtrn uit de Moderne Franschd literatuur V.A.K.A.- programmn 11.00: Tijdsein 11.01: Jazz-Mu- zick 11.20: Populaire gramofoonplnatjcs 12.00: Tijdsein en sluiting. Huizen, 301.5 M. N.C.R.V.-programma Algemeen programma 8.00: Tijdsein S.00: Schriftlezing on meditatie S.15: Morgencon cert (Gr.m.) 10.30: Morgendienst door Ds. S. IJbema, Gercf. Pred. 11.00: Bespeling vun het N.C.R.V.-Orgcl 12.00: Politieberichten 12.15 Leger des Hcils-kwarticrtjc 12.30: Middag concert 1.15: Gramofoonplatcn-halfuurtjc 1.45: Vervolg concert 2.30: Lezen van Chr. lectuur 3.00: Viool-recital 3.45: Verzorging van den zender 4.00: Grnmofoonplatonconccrt 5.30: Zang-recital 6.30: „Het zaaien van cactussen" 6.58: Overschakeling zender 7.00: Politieberichten 7.15: Gramofoonmuziek 7.30: Literaire lezingen 8.001 Tijdsein 8.00:Persbureau Vaz Dias 8.05: Concert 9.00: Spreker: Dr. S. O. Los. „Johan Amos Co- menius. 9.30: Concert door het N.C.R.V.-Sym- phonie-Orkest 10.00: Persbureau Vaz Dias - 10.30: Gramofoonplatcnconeert. Brussel, 321.9 M. (Vlanmschc uitzending) 12.17: Concert door L. Langlois 1.20: Vervolg concert 2.20: Voor de scholen 2.453.05: Muzikale causerie 5.15: Concert door Sympho- nicorkest 6.20: Zang door mevr. v. Houdt Volckuert 6.35: Concert door Salonorkcst 7.20: L. Pierard: De vrije tijd van de arbeiders 7.35: Vervolg concert7.50: Radiopraatje 8.20: Solistcnconcert 9.05: „Moeder Plas", hoorspel 9.35: Vervolg concert - 10.2011.20: Dansmuziek. BruoGcl, 483.9 M. (Franschc uitzending) 12.15: Gramofoonmuziek 12.40: Zang door Mevr. Morello 12.50: Concert door het Salon- orkest - - 1.20: Vervolg concert 1.50: Zang door Anita Tourct2.00: Gramofoonmuziek 2.203.05: Voor de scholen 5.15: Diverse me dcdcclingen 5.20: Accordconrceital door den heer Lorlnux (5.550: Pianorecital 7.30: So nate in e kl. t... St. 8.20: Schubert-concert 9.35: Vervolg concert 10.20:. Gramofoonmuziek 10.4511.20: Accordconrceital." Deutschlandscnder, 1571 M. 12.50: Gramo foonmuziek 1.05: Gramofoonmuziek 2.35: Voor jonge meisjes - - S.00: Gramofoonmuziek - 4.50: R. Wernicke enO Schafcr: Kin Gang durclt' das Institut fiir Lcibcsilbungen. Berlin -- 5.10:i Gramofoonmuziek - 8.20: Militair concert - 10.2011.20: Dansmuziek. Droitwich, 1500 M. Nationaal programma - 1.355: Concert o.l.v. Johan ITock 2.20: Voor de scholen 3.35: Hot Schotsche Studio-orkest 4.35: Emilio Colombo en zyn IIotclMctropolc CMl.est 5.35: Vascha Krnn en zijn Zigeuner orkest - - 7.30: De grondslagen der muziek 9.05: Muzikael programma - - 10.20: Song and Dance 10.40: Het B.B.C.-orkcsl 11.3512,20.1 Dansmuziek door Harry Hoy,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 7