Generaal Kondylis stelt gerust GEEN GELOOP MEER AAN DE DEUR Saloniki als legerkamp Vrees voor verwikkelingen HENDERSON EN DE ONTWAPENING SIMON OVER HET UITSTEL Andere reizen in bespreking U Heeft er geen omkijken naar. Besparing, want incasso-kosten vervallen. ONTEVREDENHEID DER VLAMINGEN VERBOD TOT BETOOGING OP 31 MAART Buitenlandsch weeroverzichl Voor de rebellen bestaat geen L kans op overwinning ATHENE, 6 Maart. Generaal Kondylis heeft een verklaring gepubliceerd waarin hij mededeelt, dat door het strenge winter weer dat de laatste dagen in Macedonië heerscht de operaties weliswaar vertraagd zijn, doch dat niettemin geen reden voor ongerustheid aanwezig is. Voor do rebellen bestaat niet de minste kans op een over winning. Kondylis stond in voor een over winning der regeeringstroepen. Vliegtuigen hebben gisteren nabij het eiland Ikaria de kruiser Averoff gezien, die klaarblijkelijk in zijn bewegingen sterk ge hinderd was. Ook uit de radiogrammen van den kruiser blijkt een zekere nervositeit tengevolge van het doorgestane bombarde ment. Terwijl de torpedobooten der opstan delingen zich in \oiie zee bevinden, Krui sen de duikbooten in do Souda baai. In den Peleponesus, in Thessalic en in Epirus evenate op de eilanden zijn bet leger en de bevolking de regeering trouw geble ven. Te Saloniki, waar goncraal Kondylis met regeeringsgetrouwe regimenten arri veerde, heerscht volledige rust. De generaal treft hier zijn verdere voorbereidingen. Luchtaanvallen en verkenningsmanoeuvres van Cavallerie leidden reeds tot de eerste gevechten. Elk oordeel over een overwin ning of nederlaag der opstandige beweging hangt af van het resultaat der gevechten bij de Strvmon-rivier. De regeering heeft thans do wet tot in beslagneming van de vermogens der op standelingen en hun verwanten ondertee kend. Grieksche schepen mo^n de Grieksche havens niet verlaten. Buitenlandsche sche pen worden streng gecontroleerd. Tenvijl uit Kreta geen berichten binnen komen, wordt van het eiland Samos ge meld, dat de vroegere Kamervoorzitter Sopholis bij een poging op het eiland een opstand te ontketenen, door de politie is gearresteerd. Voor den krijgsraad zijn de eerste pro cessen tegen gearresteerde opstandelingen begonnen. BOEDAPEST, 0 Maart Op grond van de laatst ontvangen berichten over den toestand in Griekenland acht men in diplo matieke kringen te Boedapest internatio nale verwikkelingen niet uitgesloten. Men beoordeelt den toestand als zeer ern stig en volkomen onoverzichtelijk. De Bulgaarsche regeering heeft thans na troepen aan de grens te hebben geconcen treerd de grens voor drie dagen gesloten. Voorts zou do Turksche regeering besloten hebben met alle middelen het uittreden van Griekenland uit de Balkan-Entente te voor komen. Te Boedapest verwacht men, dat ook de Joego-Slavische regeering zich gedwongen zal zien militaire voorzorgsmaatregelen tot bescherming van de grens te nemen. De kwestie van handhaving van de Balkan- Entente, welker basis men door de gebeur tenissen in Griekenland bedreigd acht, is echter de voornaamste zorg in internatio nale diplomatieke kringen. De indruk wordt sterker, dat de door Venizelos geleide op standelingen steun van de zijde eener vreemde mogendheid zullen krijgen. Ook de toestand in Griekenland zelf acht mén nog zeer onduidelijk. Tetwijl de regeering op het vasteland de macht in handen schijnt te hebben, is het haar tot nog toe niet ge lukt de positie der opstandelingen op de eilanden en in het bijzonder op Kreta te .verzwakken. De gevechten der laatste dagen zouden aan beide zijden vele dooden en gewonden hebben geëischt Volgens berichten uit Saloniki is de toe stand van de onder generaal Kamenos in Macedonië strijdende opstandelingen bui tengewoon moeilijk, daar zif gebrek hebben aan voldoende voorraden levensmiddelen en munitie. Daarbij komt nog, dat de geheele bevolking van het door de opstandelingen bezette gebied vijandig tegenover hen staat en zich zeker bij het eerste oprukken der regeeringstroepen tegen de opstandelingen zal keeren. Saloniki lijkt op een groot legerkamp, daar uitgebreide troepenafdeelingen in de hoofdstad van Macedonië worden samenge trokken. Hedenmiddag zijn nieuwe militaire versterkingen, die hoofdzakelijk bestaan uit de pas opgeroepen regeeringsgetrouwe re servisten uit Saloniki naar het front ver trokken. Uit alle streken van Griekenland komen telegrammen binnen, waarin strenge straf ten voor de opstandelingen worden geëischt. Door de wet inzake het in beslag nemen van het vermogen der raddraaiers van den opstand is niet alleen het huis van Venize los in Athene, maar zijn ook de huizen en het verdere vermogen der overige opstan delingenleiders o.a. van admiraal Demesti- cha en van generaal Kamenos aan den staat getrokken. 200 gearresteerde Venize- listen zijn heden uit Saloniki naar het ge vangenenkamp Tripolis op den Pe'eponesos gebracht Generaal Kondylis heeft heden aan een Atheensch journalist alle inlich tingen geweigerd en verklaard, slechts te willen afwachten tot de kanonnen gespro ken hebben. Naar uit Athene wordt gemeld, zijn bo ven de door de insurgenten bezette gebie den, in het bizondcr boven Cavalla, door regceringsvliegtuigen opnieuw pamfletten uitgeworpen, waarin gesommeerd wordt de wapens neer te leggen. Naar wordt mede gedeeld, neemt het aantal opstandelingen, dat overloopt en zich overgeeft, toe. Men verwacht in de haven van Piraeus een Britschen en twee Fransche kruisers. Uit Saloniki werd Woensdagavond het volgende telegram ontvangen van den mi nister van oorlog Kondylis: Ondanks de zeer strenge koude werd de ©pmarsch der troepen naar het front zonder onderbreking voortgezet. De verzorging van onze eenheden ondervindt geen enkelen hinder. Des middags werd het beter weer. Bombardementsvliegtuigen hebben verschei dene vluchten ondernomen. Zij slaagden er !n tót Serres door te dringen, waar zii op •lechts 20 M. hoogte vlogen en kazernes. troepenafdeelingen en het station met bom men bestookten, waardoor zij groote ver warring slichtten. Berichten uit Oost-Macedonië noemen den toestand der opstandelingen hopeloos, het geen ook werd vastgesteld aan het front van Urlisko, dat er steeds minder als een legerkamp uitziet. Donderdag zal men op rukken, wanneer het beter weer zal zijn. Men zal dan de opstandelingen verspreiden. De geheele aangelegenheid noemdo Kon dylis ten slotte nog een kwestie van tijd. De minister van oorlog heeft van het front minister-president Tsaldaris medege deeld, dat de heerschende strenge vorst de operalies bemoeilijkt en het zicht door den mist onmogelijk wordt gemaakt. De regoeringstroepen hebben de insur genten aan de andere zijde van de Stry- rnon in bedwang gehouden. Ondanks het slechte weer hebben 20 ge vechtsvliegtuigen onder leiding van den minister van oorlog tal van waarnemingen gedaan. De regeeringsgetrouwe vloot, is Dinsdagmiddag de zee-engte van Euboea overgestoken. De bevolking heeft de sche pen bij het passeeren hartstochtelijk tooge- juicht. Ministerpresident Tsaldarisi heeft tegen over persvertegenwoordigers verklaringen afgelegd, Welke o.m. inhouden: De door de regeering en de nationale strijdkrachten voor de zuivering van het land van misdadigers aangevangen strijd treedt thans in zijn laatste en beslissende fase. De koc'bloedigheid, waarmede het Grieksche volk zich van het eerste oogen- blik af tegen de misdadige elementen heeft gekeerd en de geestdrift van de bevolking voor de wetgevende regeering waarborgen de noodige kracht om den strijd tot een ge lukkig einde te voeren. Ik kan u de stellige verzekering geven, dat de overwinning van de wettige regee ring volledig is gewaarborgd. Politieke tegenstellingen in Griekenland De Grieksche ministerpresident Tsa'daris heeft den vertegenwoordiger van het Deut sche Naelrichtcnhüro tc Athene een onder houd toegestaan, waarin hij de tegenwoor dige ontwikkeling van den toestand in Griekenland besprak. Mijn regeering, aldus Tsaldaris, heeft zich van het begin af ten doel gesteld de beide binnenlandsch-politieke tegenstanders met elkander te verzoenen en het bittere verle den te doen vergeten. Daarbij deden zich tal van moeilijkheden voor, omdat ze'fs mijn meest getrouwe aanhangers de pogin gen der regeering, om een hinnonlnndscho pacificatie tot stand te, brengen, zwakte noemden. Dikwijls kwam mijn regeering door deze pogingen tegenover haar vrienden te staan. De regeering is tot stand gekomen na de verkiezingen, welke Venizelos zelf heeft uit geschreven. Wie de geschiedenis van Griekenland in de laatste jaren kent, weet, dat direct na de stembusoverwinning van 5 Maart 1933 generaal Piastiras een omwontelingspoging ondernam, waarvan Venizelos de auctor in tellectualis was en welke ten doel had den ondubbelzinnig uitgesproken volkswil het zwijgen op te leggen. Deze omwentclingspoglng mislukte door den tegenstand der bevolking en van het leger. Wij namen toentertijd de regeering over en daarmede de moeilijkheden. Na tuurlijk bleef de oppositie niet stil. Zij ver mocht evenwel niet de regeering te ver zwakken. De nieuwe aanslag tegen de veiligheid van den staat is grootendeels door dezelfde personen ondernomen, die twee jaren gele den bijna op flenzelfden dag hebben gepro beerd Griekenland in binnenlandsche moei lijkheden te storten. Persoonlijke belangen der re bellen Slechts zeer persoonlijke belangen hebben deze mannen aanleiding gegeven. Zij heb ben sl<s,h*s één doel: onder alle omstandig heden weer aan do regeering te komen en hun eigen voordeel te doen. Onze regeering is verplicht het volk, dat ons heeft geko zen, tegen deze aanslagen to verdedigen. De wijze van handelen van deze lieden is een ondubbelzinnig bewijs, dat dc Venizolisten nimmer aan een verzoening hebben ge dacht. De gebeurtenissen der laatste dagen heb ben de regeering gedwongen draconische maatregelen te nemen. Alles is geprobeerd, iedere mogelijke weg werd begaan om bloedvergieten en burgeroorlog te voorko men. Mijn regeering, aldus besloot Tsalda ris, is vastbesloten voor geen enkelen maat regel terug te schrikken, welke noodig mocht zijn om den door Venizelos en diens medewerkers op misdadige wijze bedreig den binrienlandschen vrede te beschermen. Déze omwentelingspoging laat onzen vrien den en der geheele wereld zien, welk een ontzaglijke verantwoordelijk rust op dc schouders van Venizelos. Griekenland, dat in den loop van duizenden jaren ve'e zware beproevingen heeft doorstaan, zal ook de zen harden slag tc boven komen. Resolutie van de Labourspartij over het witboek LONDEN, G Maart. (Reuter). De La gerhuisfractie van de Labourpartii heeft heden een zitting gehouden ter bespreking van den door het witboek inzake de Engel- schc defensie en de verhooging van de des betreffende begrooting geschapen toestand. De voorzitter van de ontwapeningsconfe rentie, Henderson, die tegeliikortijd de des kundige adviseur is van de arbeiderspartij over buitenlandsche politieke problemon, nam deel aan de zitting. Gelijk men weet. bestaat er in de fractie een strooming. die niet ongaarne zou zien, dat Henderson zijn functie van zoorzitter der ontwapönings- conferenie zou neorleggen. Verwachtingen in dit ppzicht zijn echter door het verloop van de zitting en door de redevoering van Henderson teleurgesteld In een na de zitting gepubliceerd com munique wordt medegedeeld, dat de fractie eensluidend van meening is geweest, dat een zoodanig besluit moet worden ovorge- laten aan de eigen beslissing van Hender son. Henderson heeft in zijn rede verklaard, dat hij tijdens het geheele verloop van de ontwapeningsconferentie nooit het geloof heeft ODgegcven aan de mogelllkheid een bevredigende overeenkomst te hereiken. De fractie Heeft daarop met algemecne stemmen een resolutie aangenomen, waarin zij Henderson dank zegt en tegelijkertijd be treurt, dat het witboek der regeering de kan°on on bot pv-M v«-> rin o-^-^nenings- conferentie ernstig heeft benadeeld. De Labourpartii zal Maandag n.s.. d.w.z. op den dag van dc groote debatten over do begrooting van defensie een resolutie in dienen, waarin het witboek wordt afgewe zen. In Lahourkringen is rnen van meening. dat Henderson het voorzitterschap van de ontwapeningsconferentie niet zal neerleg gen. I-lenderson heeft te kennen gegeven, dat dit door de tegenstanders zoo voor gesteld is om ie doen uitkomen, dat de pogingen om tot ontwapening te komen nutteluos en tot mislukken gedoemd zijn. Antwoorden op vragen van den leider der oppositie in het Lagerhuis LONDEN, 6 Maart. (V.D.Ï - Hedcnmid- dag heeft de leider der oppositie Lansbury in het lagerhuis den minister van buiten landsche zaken gevraagd of hij een ver klaring had tc geven over het uitstellen van ziin reis naar Berlijn. Simon antwoordde: „Het Duitsche depar tement van oult^nlandsche zaken heeft den Britschen ambassadeur te Berlijn gisteren medegedeeld, dat de Duitsche kanselier, daar hii tijdens zijn bezook aan het Saar- gebied een verkoudheid had opgeloopen. lijdende is aan groote heeschheid en dat derhalve op aanraden van zijn geneeshee- fen de besprekingen, die deze week met de Britsche ministers in Berlijn zouden plaats hebben, tot grooten spiit der Duitsche re geering moesten worden uitgesteld tot een later tijdstip." Lansbury vroeg daarop: ,.ïs op do een of andere wijze bekend, wanneer de bijeen komst zal plaats vinden?" Simon antwoordde: „Ik sta met de Duit sche regeering over deze kwestie in con tact." Lansburv vroeg daarop: „Mag ik vragen of Slmon zijn collega's zal voorstellen het Witboek tot na het houden der besprekin gen in te trekken?" Simon antwoordde: „Neen. beslist niet. Ik kan mij nauwelijks voorstellen, dat iemand bet voorstel ernstig zou opvatten een verklaring, die men afgelegd beeft, in te trekken lot de voorgenomen besprekin gen plaats hebben gehad." Lansburv vroeg voorts: „Gelooft. Simon werkelijk, dat het voor vriendschappelijke onderhandelingen bevorderlijk is. een zoo onvriendelijk document te publiceeren als dat. dat de eerste minister heeft uitgege ven?" Simon antwoordde: .Dat is een vraag, die naar ik meen. Maandag ter bespreking zal komen. F.en lid van de onnositioneele Labour vroeg daaron nog of £tmon van de gelegen heid gebruik zou maken om naar Moskou te gaan. Op deze vraag gaf Simon geen antwoord. Het uitstel van de reis van Sir John Simon naar Borlifn beeft de regeering ertoe gebracht den algemcenen toestand nog maals te bespreken, aldus verluidt uit wel ingelichte bron. Men verwacht vol vertrou wen dat het bezoek plaats zal vinden zoo dra Hitler hersteld is. Ofschoon talrijke waarnemers verband leggen lusschen de ongesteldheid van Hitier en de ongunstige reactie, welke het Witboek in do Duitsche pers gewekt heeft, is nog geen enkel offi cieel commentaar uit Berlijn ontvangen. Tntussehen gaan de voorbereidingen van bet bezoek van den Britschen minister aan Mosko" en Wurschau ondanks de verhitt- Lansbury dering van het bezoek aan Berlijn, door. De data voor deze bezoeken zullen naar men verwacht binnenkort worden vastge steld. aangezien men niet zonder noodzaak de reeks onderhandelingen, die geopend is door de verklaring van Londen, sleepende wil houden. Tegelijkertijd hoopt mon. dat het misschien mogelijk zal zijn aan bet oor spronkelijk programma vast te houden, eerst een bezoek te brengen aan Berlijn, waartoe men dan eenigen tijd zal laten verloooen. teneinde Hitler in de gelegen hold he+/*r t° ■O-'-'O-A Too-.-''»trtert definitief de reis naar Noord-Oost-Europa onderneemt. Wat het Witboek betreft, is men alge meen te I onden van oninie. dat het beter was. dat de regeering baar standpunt vol komen duidelijk uiteenzette met betrekking tot herbewapening en defensie, dan de on derhandelingen te doen plaats vinden in eé^sfeer van mogelijk misverstand. wanneer U de abonnementsgelden op liet Amers- foortsch Dagblad automatisch gireert. Op aanvraag aan onze administratie (Tel. 513) zenden wij aan kwartaal-abonnés een machtiging ter teekening en de girodienst zorgt voor de rest. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnements gelden voor het. tweede kwartaal 1935 reeds automatisch overgeschreven worden. Adm. AM ERSFOORTSCH DAGBLAD. WERELDGEBEUREN Scherpe kritiek op burge meester Max en minister Pierlot, doch de regeering weet zich te handhaven DE Belgische regeering heeft zich giste- ren, toen haar het vuur na aan de schenen werd gelegd, weten te hand haven, toen zij de kwestie van vertrouwen stelde in verhand met het feit, dat de afge vaardigde Eekeiers met een amendement voor den dag was gekomen, hetwelk aan dó hand deed ambtenaren, die gedurende den wereldoorlog met de Duitsche bezet- 'ïngsoverheden hebben samengewerkt, am nestie te verleenen. De regeering behaalde 88 stemmen, tegen haar werden uitgebracht 70 stemmen, terwijl vijf afgevaardigden zich van stemming onthielden. De zitting der Kamer droeg overigens nog al een bewogen karakter, daar het verbod voor de Vlamingen, om op 31 Maart te de- monstreeren, het onderwerp vormde van zeer levendige discussies. De Vlaamsch-na- tionalistisc.ho afgevaardigde Borginon gaf een toelichting met betrekking tot zijn in terpellatie, die zich bezig hield met voren- aangeduid verbod, hetwelk is uitgegaan van den burgemeester der Belgische hoofdstad: Max. Zijn betoog kwam hierop neer. dat de aangelegenheid, welke hij tér sprake bracht, geen partijaangelegenhoid was: z. i. stond het wettelijk gewaarborgde recht, om betoo gingen te houden, op het spel. Hij laakte het in de regeering, dat zij zich aai» haar verantwoordelijkheid onttrok: het zou haar plicht zijn geweest den burgemeester van Brussel eraan te herinneren, dat hij de wet diende to eerbiedigen. Borginon liet uitko men. dat het verbod, hetwelk is uitgevaar digd. bekrachtigd had moeten worden zoo wel door den gemeenteraad als door den gouverneur der provincie. Burgemeester Max is z. i. eigenmachtig opgetreden. De regeering, i. c. de minister van binnenland sche zaken, had dit verbod ongedaan kun nen maken; in dit verband herinnerde Bor ginon aan hot feit, dat de regeering de voor genomen betooging der socialisten, die door den waarnemend burgemeester wèl was toe gestaan. desniettemin naderhand heeft ver boden. Kortom: de Vlaamsch-nationalisti- sche afgevaardigde liet uitkomen, dat. wan neer de hurgomeester in verzuim bleek te zijn. het de taak eener hoogere instantie was dit weer goed te maken, öndertus- schen kreeg Borginon den indruk, dat de burgemeester van Brussel was opgetreden met stilzwijgende goedkeuring der regee ring. Wartneer op bevel van den minister van binnenlandsche zaken de gouverneur der provincie Brabant het verbod ophief, zouden de Vlamingen op 31 Maart to Brus sel voor de verdediging hunner rechten kun nen manifestceren. Borginon noemde in den loop zijner kritische beschouwingen burge meester Max eon vijand der taalwetten. De minister van binnenlandsche zaken. Pierlot, verdedigde zich door erop te wijzen, dat de stad Brussel bizondere politiewetten heeft en dat de regeering en de burgemees ter ten behoeve van de handhaving der orde moesten samenwerken. De burgemeester had volgens den minister geen bezwaren le gen de betooging meegedeeld en z. i. was er niet de minste sprake van eenige onrecht matigheid. De gisteren over Duitschland gelegen secundaire trok vrij snol Z.O.-waarts af. Zij werd gevolgd door flinke stijgingen van de barometers en waar ook in de hooge-druk- kernen nabij het Kanaal en over Zuid-Fin- land de luchtdruk toenam, kwam een ver binding van deze beido maxima tot stand Een machtig hooge-druk-gebied strekt zich thans van de Golf van Biscaye tot de Bothnischo Golf uit. Het opklarende weer deed in Duitschland, tot dicht aan onze O.-grens, de vorst streng toenemen. Ook in ons land. Frankrijk en over de Britschp eilanden werd het kouder, terwijl over Scandinavië, waar nog zeer zware vorst voorkomt, de temperatuur gemiddeld wei nig veranderd. Over IJsland, waar de depressietoestand aanh'eld. werd het warmer, eveneens ovpr de Shetlands en de Faroer. Slechts over \V. Frankrijk komen krachtige winden voor. Overigens brengt de booge-druk-toestand overal rustig weer. Voor de komende ''agen mag on wat toenemende vorst 's nachts worden gerekend, met overdag waarschijnlijk vrij zonnig weer. Burgemeester Max van zijn kant ver klaarde, dat hij togenover de Kamer geen rekenschap hoefde af te leggen, maar wan neer hij dit desniettegenstaande toch deed, dan geschiedde dit slechts hoffelijkheids- halve. Wat hem, den burgemeester, in de eer ste plaats aanging, was te weten, of de ordo zou worden verstoord of niet. Hij had de betooging verboden, omdat hem was mee gedeeld. dat de socialisten eveneens dc ge legenheid te baat zouden nemen om te ma nifestceren. Hij las verschillende vlugschrift ten voor, waarin de 31ste Maart werd aan geduid als „de dag der vergelding". De 31ste Maart zou dus waarschijnlijk, wanneer de betooging was doorgegaan, hebben geleid tot verstoring van rust en orde. Straatbctoo- gingen waren z. i. momenteel niet noodig, daar het land zich voor ernstiger zorgen ziet geplaatst; hij, Max, wildo het land do rust en den vrede govon, dio het zoozeer vannoode heeft. Naar het unanieme oordeel der Vlamin gen waren de uiteenzettingen van den mi nister. die zoo'n angstvallige bezorgdheid aan den dag legde voor het beginsel der gemeentelijke autonomie, en don burge meester weinig overtuigend en het heeft dan ook algemeen dc aandacht getrokken, dat, terwijl ten aanzien van tal van aange legenheden dc Vlamingen voortdurend niet elkaar overhoop liggen, ditmaal hun solida riteit een zeer nadrukkelijk karakter droeg, wel een bewijs, dat het hetoogingsverhód de Vlamingen in alle geledingen ten zeerste heeft gegriefd. Dat inmiddels de regeering, die een niet al te moedige houding aannam door zich achter burgemeester Max te ver schuilen, zich heeft kunnen handhaven, moet vermoedelijk hoofdzakelijk hieraan worden toegeschreven, dat de Katholieken op het oogenblik nog te huiverig zijn om een kabinetscrisis uit te lokken, aangezien het gevolg daarvan zeer wel het beangsti gende duikelen van den franc zou kunnen zijn. DE SCHADE AAN DE WEST-JAVA- RIJSTOOGST BATAVIA, 6 Maart (Aneta). Een conferen tie heeft plaats gehad waarin de schade aan de rijstoogst in West-Java nader werd be sproken. Hierbij waren tegenwoordig de heer Van der Hoek. Gouverneur van West- Java, Resident Van Ginkel van Krawang. de Regent en de Assistent-Resident van Kra- wang, benevens vertegenwoordigers van den Irrigatie-dienst. Het is gebleken, dat dc boorder-plaag thans in vijf districten verbreid is. nl. in Krawang, Tjikampek. Pamanoekan. Pegaden en Ren» gasdengklok. Op een totaal sawah-areaal van een 177.700 bouws zijn 44.310 bouws aangetast, waarvan echter bij goeden regenval nog veel terecht kan komen. De productie-vermin dering in bet aangetaste gedeelte wordt mo menteel geschat van 20 tot 50 procent. De schade is vrij regelmatig over alle sawah- hezitters verdeeld. De hoorder-vlucht is in vollen gang: de tweede en laatste vlucht valt over een maand te verwachten. Tot de maatregelen, welke kunnen worden genomen, behooren het wieden van de niet te zeer aangetaste stukken, teneinde niemvo ultstnoling te bevorderen: verder het beplan ten van do honelooze stukkon met gadoe, een tweede rijstgewas. Zoodra de noodige gegevens binnen zijn. zal voor het verstrek ken van zaai-nadi worden gezorgd. Water verstrekking voor deze hcrolanting is moge lijk. Voor eenige ontreddering van de voed selsituatie behoeft voorloopig geen vrees te bestaan daar in Krawang rijst voor export wordt verbouwd. De geteisterde streken worden voortdu rend nauwlettend bewaakt. VERDUISTERING BIJ 'S LANDS EN PROVINCIALE WEGEN SOERABA.TA. G Maart (Ancta). Volgens een officieel rapport bij Gedeputeerden van Oost-.Tava ingediend, omtrent de fraude bij de Irrigatiewerken to Pekalan. Sampean. is hii de uitvoering van 's Land6-workcn ruim f G9 000.en hii de uitvoering van provin ciale werken ruim f40.000.sedert 1925 verduisterd. ïn dit rannort wordt ongemerkt, dat behal ve deze „zichtbare" verduisteringen noe een bedrag van tenminste f20 000.— on ..onzicht bare." wiizo is verdwenen. Aangezien hier bij vele ambtenaren on diverse manieren ziin betrokken, stelt men v«or de verduisterde he- drao"m zooveel mogelb'k on ben te verbalen, terw'M toch tot vervolging zal worden over gegaan.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 2