DRENTEL en PRIKKEL. DREIN PIET VENIJNIGE „CONCURRENTIE" „GUUS" IS WEER TERUG 11 II 1 I ü==!l|!l II uil ll 111 u PEPER3TROOIERIJ en MISHANDELING DE SPELLINGKWESTIE GROOTE BRAND TE RHENEN DRIE ZWARE BRANDEN ZWARE BRAND TE BLOEMEND AAL framma £39. 't Grootste gedeelte kwam échter op Plet en Drein tireclit, met 't gevolg, dat ze onmiddellijk naar het hos pitaal gebracht werden om verbonden te worden. De ver pleegster zei er echter bij, dat het heelemaul niet erg wae. 240. Nauwelijks waren Piet en Drein di volgende mor gen ontwaakt, of er kwam een kleine negerberiende om te zeggen, dat er beneden een soort van burgermeester stond, die Piet en Drein wildi spreken. Ruwe Huid Ruwe Handen n r I Doos 30 cent. Ruwe Lippen Bij Apoih. en Drogist Dc Rotterdamsche Recherche arresteert een bende van vier personen BOTTERDAM, 9 Maart. De Rotterdam- sche Centrale Recherche heeft dezer dagen de hand gelegd op een bende van vier per sonen, waarvan de aanvoerder was een ze kere M. B., die te Rotterdam geruim en .tijd leider is geweest van een politieke partij van kleine middenstandera. Deze B. deed in assuranties en stelde zich ten doel concurrenten van hom het leven zoo onplêizierig mogelijk te maken, waarbij hij hen trachtte op allerlei oneerlijke manie ren in hun werk te benadeelen. Daarbij ont zag hij zich niet zijn handlangers op zijn concurrenten los te laten en op deze een soort terreur uit te oei'enei). Eenige weken geleden is het optreden van deze bende aan liet licht gekomen. Er vertoefde locn aan den Linker Maas oever te Rotterdam de heer J. M. van den Bosch uit den Haag, die hoofdinspecteur is hij de Olveh. Levensverzekering-mij. Deze heer van den Bosch zou bij een bewoner nan den Linker Maasoever een post afslui- lon. Tijdens dit onderhoud vertelde de cliënt den heer van den Bosch, dat hij vernomen had, dat een tijd tevoren eenige Rotterdam mers in Den Haag een fcekeren v. d. Bosch hadden mishandeld en hem peper in het ge laat hadden gestrooid. De heer v. d. Bosch kon toen aan zijn cliënt mecdcelen dat hij dit slachtoffer was geweest, waarna ,de cliënt hem nog eenige waardevolle bijzon derheden over deze peper-strooierij, welke in October j.l. had plaats gehad, kon mede- deel en. In October had de heer van den Bosch, na het gebeurde, aangifte van het geval bij de Haagsche politie gedaan, doch daar men niet wist wie de bedrijvers van deze laffe daad geweest waren, kwam van het onder zoek door de politie niet veel terecht. Thans brachten de mededeelingen van den cliënt aan den Linker-Maasoever onverwacht meer licht in deze oude zaak. Do Rotterdarnsche politie werd er bij gehaald. Deze arresteerde den 42-jarigen M., een 2T- jarigen kolenwerker, een 23-jarigen schoen maker en een 29-jarigen electricien. Deze heeren werden verhoord. Er kwamen toen een aantal feiten aan het licht. In Juni van het vorig jaar werd door de bende een plaatselijken agent van de Groot- Noord-Hollandsche Levensverzekeringmij. te .Vlaardlneen in een nacht van zijn fiets ge trokken op een eenzame plaats en half be wusteloos geslagen. Dit werd door handlan gers van B. gedaan, die daarvoor een be looning ontvingen. Het slachtoffer van de zen aanslag was gedurende eenige dagen zijn geheugen kwijt, en omdat hij zich ach teraf van het gebeurde niets kon herinne ren, had hij indertijd geen aangifte bij de politie gedaan. Een tweede daad van terreur pleegde do bende door met een bijtende vloeistof de woning van den inspecteur van de Noord- Hollandsche Levensverzekeringmij. aan de Zwaanshals te Rotterdam te besmeuren. De geheele gevel werd hierdoor ernstig bescha digd. De schade wordt door den eigenaar op ongeveer 500 gulden geschat. Een andere daad was een aanslag doorB. op touw gezet tegen een inspecteur van de Olveh. Levensverzekeringmij. in de Oldebar- neveltstraat te Rotterdam. Hiervoor had B. imitatiehommen vervaardigd, bestaande uit conserveblikken, gevuld met carbid, glas scherven en spijkers. De handlangers moes ten die bommen door de rarnen van den inspecteur gooien, hetgeen zij evenwel niet durfden. Zij hebben de bommen toen tegen den gevel gegooid, wat niet veel effect gaf. In September moest de hoofdinspecteur van de OI> i. de heer J. M. van den Bosch te Den Haug er aan gelooven. Deze had n.l. ontdekt dat B. zich inliet met oneerlijke practijken, en dat hij optrad voor een Haagsch kantoor dat in verbinding met de Olveh. stond. Er zou een conferentie plaats hebben, waarbij de heer van den Bosch zijn superieuren over B. zou inlichten. Dit probeerde B. te beletten. Hij probeer de den heer van Bosch door een anoniem schrijven naar een huis in Rotterdam te Schrijfwijze op toelatingsexamens voor (Jtrechtsche Gymnasia, Lycea en H.B.S.'cn Men verzoekt ons, namens rectrix, rector en directeuren dor openbare en bijzondere Gymnasia, Lycea en H.B.S.-cn alhier mee te deelen: dat op de toelatingsexamens voor genoemde scholen van candidaten geen an dere schrijfwijze der Nederlandsche taal geëischt zal worden, dan dio ze op de thans door hen bezochte school geleerd hebben. Meubelfabriek „Rhenus" geheel in puin RHENEN, 9 Maart. ln den afgcloopen nacht omstreeks 1 uur is brand ontstaan in de meubelfabriek „Rhenus" alhier, waarvan directeur is de heer T. A. Deen. aan de Heerenstraat. Dank zij de activiteit van de nachtwakers werd zeer spoedig do brandweer gewaarschuwd, die snel uitrukte en het vuur krachtdadig aantastte, onder leiding van den commandant, den heel Sauwerbren. Intusschen bleek de brand reeds een dusdanigen omvang te hebben aangenomen, dat het gebouw niet meer to redden viel. Slechts enkele boeken konden worden meegenomen, maar overigens werd alles een prooi der vlammen. Slechts de muren bleven overeind staan. Het raast- gelegen perceel van de wed. Houtman be kwam veel waterschade en ook brandscha de, maar de brandweer slaagde er in uit breiding te voorkomen. Door wegvliegende vonken werd ook de achtergelegen sigarenfabriek van don lieer van Voorthuvsen bedreigd; ook hier kon den echter de vlammen spoeJig gedoofd worden. Omstreeks drie uur was alle ge vaar geweken, maar hodenmorgen om negen uur was do brandweer nog druk bezig met dc nablussching. Een drietal brandweerlieden werden tij dens hun werk door neervallend puin licht gewonde. De schade wordt door verzeke ring gedekt; vijftien personen komen werk loos. De burgemeester, baron van llarden broek, bevond zich op het terrein van den brand. lokken, waar do handlangers van den heer U. hem zouden mishandelen. De heer van den Bosch kwam echter niet. Daarna stuur de B. twee van zijn handlangers naar Den Haag. Zij belden op een avond aan de wo ning van den heer van den Bosch aan, en terwijl één hunner op den uitkijk stond, be gon de ander een gesprek met hem. Hierbij heeft hij den heer van den Bosch plotseling peper in het gelaat geworpen. Do heer van den Bosch, draagt een bril, waardoor de uit werking van de peper niet al te ernstig was. Hij kon althans den volgenden dog zijn werk weer gewoon waarnemen. Indertijd wist de heer van den Bosch niet wat deze aanslag te beduiden had en daar hij bovendien de heide mannen die bij hein waren gekomen niet kende, kon hij ook niet vermoeden wie er achter deze zaak zat. Thans is door de toevallige rnedcdeeling van den cliënt aan den Linker Maasoever, die zijdelings het een en ander van dezen aanslag had vernomen, licht in de zaak ge bracht, met het gevolg, dat aan het optreden van vier gevaarlijke heeren een einde is ge maakt. Bootenloods, schoenfabriek en hotel afgebrand AMSTERDAM, 10 Maart. Gisteravond is tegen middernacht in een achter den Nieuwendammerdijk bij den Meerweg ge legen ouden loods van de firma G. de Vries Lentsch Jr., in welken loods sloepen en an dere vaartuigen waren opgeborgen, brand uitgebroken. De brandweer, die spoedig ter plaatse was kort na aankomst werd een tweede alarm gegeven, dat versterking deed uitrukken stond voor een moeilijke taak, aangezien de loods slechts langs een smal pad, het z.g.n. Molenpad, is te bereiken. In dit verband moesten eenige honderden meters slang worden uitgelegd, waarna de vuurzee met vier stralen werd bestreden. De felle wind wakkerde de vlammen aan, zoodat het vuur niet eerder kon worden be dwongen, voordat vrijwel de geheele loods met zijn inhoud, was opgebrand. Gelukkig lagen de andere loodsen dor firma do Vries Lentsch op behoorlijken afstand; gevaar voor uitbreiding van den brand was er dan ook niet. Behalve het oude bouwwerk zijn verloren gegaan vier reddingsloepen van de Holland- sche Stoomboot Maatschappij, vier sloepen in eigendom, vier bootjes in winterstalling en twee in aanbouw zijnde kano's. Wat de oorzaak betreft wordt gedacht aan zelfontbranding, aangezien de laatste paar dagen niemand in den loods is geweest. De aangerichte schade wordt door verzekering gedekt. Schoenfabriek uitgebrand LOON OP ZAND, 10 Maart. in don af gcloopen nacht omstreeks 12 uur is brand uitgebroken in de schoenfabriek van de firma Pac. Wera te Loon op Zand. In een ommezien stond het geheele go houwtje in lichter laaie. Do fabriek brandde geheel uit. Omtrent de oorzaak van den brand tast men tot nog toe in het duister. De schade, welke vermoedelijk niet zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering ge dekt. Bij het fabriekje waren een 12-tal arbei ders werkzaam, welke vermoedelijk nu zon der werk zullen komen. Hotel prooi der vlammen NIJMEGEN, 9 Maart. Hedenavond te omstreeks 9 uur brak door onbekende oor zaak brand uit in het bekende hotel-restau rant Heeslust te Hees bij Nijmegen. Het vuur ontstond op de tweede verdieping; de felle wind wakkerde de vlammen sneL aan en binnen korten tijd stonden ook dc eerste étage en het restaurant in lichter laaie. De brandweer stond vrijwel machteloos, het hotel ging voor het grootste deel verloren. Verzekering dekt de schade. MOTORRIJWIEL TEGEN TELEFOONPAAL EDE, 10 Maart Hedenmiddag te om streeks kwart over vijf reed de 21-jarige Tli. W. M. Aarle uit Wogeningen met zijn motorrijwiel tusschen Ede en Bennekom door onbekende oorzaak tegen een telefoon paal. Hij werd in ernstig gewonden toestand opgenomen, en na door dokter Wieringa uit Bennekom te zijn verbonden, naar een dei ziekenhuizen te Utrecht vervoerd. Do duo rijder, de heer W. Meyer uit Wageningon, werd licht gewond. AUTOBOTSING IN DE DE LAIRESSE- STRAAT AMSTERDAM, 10 Maart. In de De Laires- sestraat hoek Valeriusplein zijn vanmiddag twee auto's in botsing geweest. Een dame, die een der wagens bestuurde, kreeg een lichte bloeduitstorting in het hoofd: zij kon zich per taxi naar huis begeven. De bestuur der van don anderen auto, aan wiön het on geval te wijten is. omdat hij geen voorrang verleende aan den van rechts komenden wagen, bleef ongedeerd. Beide auto's waren vrij ernstig beschadigd is dus alle reden om deze terugkeer op eenigszins plechtige wijze te vieren. De heer Vogt overhandigde den teruggekeerden om roeper namens de A.V.R.O. een zilveren kleurpotlood. Vervolgens klonk het bekende stemge luid van Weitzcl weer, die zijn erkentelijk heid uitsprak jegens de A.V.R.O., die hem in staat stelde een j^ar in Zwitserland te vertoeven. Een jaar dat moeilijk was, maar dat tegelijkertijd het mooiste jaar voor hem was uit een oogpunt van vriendschap, waarvan hem tallooze blijken uit Neder land bereikten en die ook bij zijn terugkeer zijn huis in een bloementuin herschiep. „Guus de tweede" Frits Thors, die Weitzel gedurende diens afwezigheid ver ving en die thans met hem dc omroepers- taak zal vervullen voerde ook nog het woord om de verzekering te gpven, dat de samenwerking tusschen dc omroepers in geen enkel opzicht iets te wenschen zal overlaten. Het kantoorgebouw der firma Dunlop zoomede de zolders verdiepingen van drie belendende perceelen verbrand BLOEMENDAAL, 9 Maart. In den ufge- loopen nacht omstreeks 1 uur is brand uit gebroken in pand no. 155, gelegen aan den Bloemendaalscheweg, waarin liet kantoor van de firma Dunlop is gevestigd. De boven het kantoorgebouw wonende concierge, dio alleen thuis was, ontdekte onraad en toen '.'ij Ring kijken, bleek hem dat de gcheclo benedenverdieping in lichter laaie «tond De man wist met moeite, daarbij geassis teerd door omwonenden, langs een hakon het brandende perceel te verlaten. Do Bloe mendaalsche brandweer was inmiddels ge alarmeerd en verscheen weldra met tweo motorspuiten. Door den feilen wind aangewakkerd was het vuur naar de bovenverdiepingen over geslagen, vanwaar het zich een weg baan dc naar de zolderverdieping van de helen dende perceelen, de nummers 15?, 153 en 151. De blussehing werd zeer bompeilijkl door de hevige koude, terwijl er tevens slechts zeer weinig druk op de waterleiding stond. Te ongeveer half 3 werd ook de hulp van de Haarlemsche brandweer ingeroe pen. die met een motorspuit en een slan- genwagen op liet terrein van den brand verscheen. Te ongeveer 3 uur was men don brand zoo goed als meestor. Het pand «*an de firma Dunlop is vrijwel geheel uitge brand, terwijl de zolderverdieping van do perceelen. bewoond door mevr. de wed. Zwjjndrecht, de lieer Verbiest en het kan toor van do Kennemer Mij. tot exploita tie van onroerende goederen eveneens uit brandden. De oorzaak van den brand moet vermoe delijk worden gezocht in kortsluiting of een defect aan dc oliestookinrichting, welke zich bevindt in het sousterrain van bet ge bouw van do firma Dunlop en Co. In verband met den brand vernemen wij nog nader, dat zoowel de huizen als de in boedels van de perceelen, die door dep brand schade hebben bekomen, verzekerd zijn. Volgens ruwe schatting bedraagt do schade 30a -10.000. NAAR OPHELDERING VAN EEN INBRAKENSERIE Nieuwe huiszoekingen te Amsterdam. AMSTERDAM, 9 Maart. Het blijkt meer en meer dat de politie van het bureau War- moesstraat mot de arrestatie van de vier in brekers. welke Dinsdagmiddag is geschied, toen een inval is gedaan in een perceel aan de Kromme Waal, een buitengewoon goede slag heeft geslagen. Mede door dc bekente nis van een der gearresteerden, die o.m. toe gaf debet te zijn geweest aan de inbraak bii de likeurstokerij N.V. levert on Co. aan de N.Z.-Kolk is de politie op het spoor gekomen van andere belangrijke inbraken welke, naar vermoed wordt, door een en dezelfde bende zijn gepleegd. In dit verband hebben eenige substituut- officieren van justitie, in gezelschap van re chercheurs ook commissaris L. Hoogen- hoom van bureau Warmocsstraat vergezel- do een der officieren vanmorgen in ver schillende perceelen in de stad huiszoekin gen verricht, teneinde goederen op to spo ren en. zoo mogelijk, nieuwe arrestaties te verrichten, o.a. van helers. Wij vernemen dat tot nu toe nog geen ar restatie is verricht. DREIGEND CONFLICT IN DE HOUTBEDRIJVEN TE AMSTERDAM Do onderhandelingen, gevoerd tusschen do werkgevers van een drietal groote kistenfa brieken te Amsterdam, onder leiding van den heer Swen, en de besturen der samen werkende vakorganisaties in de houtbedrij ven inzake voorstellen tot loonsverlaging, hebben niet tot overeenstemming geleid. Mochten de werkgevers hun in laatste in stantie gedane voorstellen, welke ongeveer li pCL verlaging inhouden, handhaven, dan acht men een conflict, waarhij een paar hon derd arbeider® zijn betrokken, onvermijde lijk. LOONSVERLAGING BIJ STORK DOOR ORGANISATIE AFGEWEZEN Dc Algcmeene, R.K. en Christelijke orga nisaties van metaalbewerkers hebben Don derdag on Vrijdagavond zeer druk bezochte ledenvergaderingen gehouden, in verband met de aangekondigde loonsverlaging bij de Machinefabriek Gebr. Stork en Co. te Ilcn- gelo. Op deze vergaderingen is medewerking aan dc invoering van dc loonsverlaging af gewezen. CENTRAAL TEEKENBUREAU VOOR MARINESCHEPEN In Den Haag is een centraal teekenbu reau, de N.V. Nederl. Vereenigde Scheeps bouw Bureaux ingesteld, dat gcmcenschap- nelijk is opgericht door de Roterdamsche Droogdok Maatschappij N.V. te Rotterdam, de N.V. Nederlandsche Scheepsbouw Maat schappij te Amsterdam, de N.V. Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen, Werkspoor N.V. te Amsterdam en do Dok en Werf-Maatsrhapnij Wilton-Fiienoord N.V. te Rotterdam. Het heeft ten doel het maken van de dctailteeke.ningen voor de op deze werven te bouwen marine-schepen. Direc teur is ir. M. F. Gunning. Dinsdag 12 Maart Hilversum, 1875 M. A.V.R.O.-programma 8.00; Tjjdeein 8.01: Bespeling van het Carillon van het Stadhuis tc Rotterdam door Fei'd. Tim mermans 8.15: Gramofoonmuziek 9.00: Och- tcndconccrt 10.01: Morgenwijding 10.15: Mu ziek ter nabetrachting 10.20: VrooUyke gramo foonmuziek 11.00: Wenken voor dc huishou ding 11.30: Pianovoordracht door Egbert Veen 12.15: Gramofoonmuziek b'u de lunch 1.00: Populair concert door het Cantabile-orkest 3.00: Knipcursus 4.00: Zcnderoverschakeling 4.15: Gramofoonmuziek «1.30: Radio-kinder koorzang 5.00: Halfuur voor kleinere kinderen V.P.R.O.-programma 5.30: Bybelvertelling en beantwoorden van vragen door Ds. B. J. Aris; Amsterdam A.V.R.O.-programma 6.30: Disco-nieuws 7.00: Kamermuziek door het Kolisch-kwartet 7.30: Engelsche les voor be ginners door Fred Fry 8.00: Tydsein 8.01: Nieuwsberichten Vaz Dias S.05: Het Omroep orkest 9.10: Fragmenten uit Shakespeare's drama „Othello" 9.30: Zangvoordracht door Julia Nessy. Aan den vleugel: Egbert Veen 9.45: Concert door het Omroeporkest onder lei ding van Nico Treep 10.30: Internationale k'anken uit Nederland's gelagkamers 11.30: Nieuwsberichten Vaz Dias 11.10 Gramofoon muziek 12.00: Tijdsein en sluiting. Huizen, 301.5 M. K.R.O.-programma S.OO:' Morgenconcert 10.00: Gramofoonmuziek 10.30: Muziekuitzendmg voor fabrieken 11.00: Gramofoonmuziek 11.30: Godsdienstig half uurtje 12.00: Tijdsein 10.01: Politiebericht ten 12.15: Lunchconcert 1.00: Gramofoon muziek 1.15: Vervolg Lunchconcert 2.00: Vrouwenuurtje 3.00: Modecursus 4.00: Zen derverzorging 4.15: Het K.R.O.-Orkest 5.00: Zangrecital 5.15: Het K.R.O.-Orkest 5.45: Vervolg zangrecital 6.00: Het K.R.O.-Orkest 6.40: Cursus Esperanto 7.00: Politieberichten 7.15 Lijdensmeditatie I 8.15: Nieuwsberich ten Vaz Dias 8.20: Hoorspel-cyclus. „De moe derkerk en Nederland" 9.15: Solistenconcert 10.00: Gramofoonmuziek 10.15: Vervolg solis- tenconccrt 11.20: Gramofoonmuziek. Brussel, 321.9 M. Vlaamsclic uitzending -- Sj^.R.O.W.-Uitzending 12.17: Gramofoonmuziek 12.50: Populair concert 1.20: Vervolg concert 1.50: Gramofoonmuziek 5.15: Gramofoon muziek 6.05: Kinderuurtje 6.50: Gramofoon muziek 7.20: Causerie 7.35: Gramofoon muziek 7.50 Lezing voor de vrouw en het gezin 8.20: Concert door het Omroeporkest 9.05: Lezing 9.20: Vervolg concert 10.2011.20 Gramofoonmuziek. Brussel, 483.9 M. Fransche uitzending - 12.15: Gramofoonmuziek 12.50: Concert door het symphonie-orkest 1.20 Vervolg concert 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.15: Concert door het Omroeporkest 6.20: Gramofoonmuziek 6.50: Concert door het Omroeporkest 8.20: Gramofoonmuziek 8.50: Concert door het B.B.C.-orkest 8.20-. Gramofoonmuziek $61: Concert door het B.B.C.-svmnhonieorkc6t 1005: Gramofoonmuziek 10.20: Vervolg van het B.B.C.-Concert 11.0511.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 1.Ü5: Gevarieerd programma 3.20: Concert 4.55: Werken voor viool en piano 5.45; Politiek overzicht door Hans Fritszsche 6.05: Fred Krüger: Olympia- Ausstellung Berlin 7.35:„Singt mit", vocaal concert 8.05: Wagner-eonrert (Gr. pl.) 10.2U —11.50: Dansmuziek o.l.v. Hans Bund. Droitwich, 1500 M. Nationaal programma 12.35: Eugine Pini en z\jn tango-orkest 1.20: Het Commodore Grand-urkest 4.40: Het Gers- hom Parkinr-ton Trio 5.35: Ket B.B.C.-Dans- orkest 6.50: Dc grondslr."en der muziek 7.40: Gramofoonmuziek 8.20: Piano-rrcitaï - 11.05: Concert door het Gershom Pa rkingston kwintet 11.3512.20: Dansmuziek door Low Stone en zijn .Band. Dc „ambassadeur van de A.V.R.O." weer in zijn ambt bevestigd Gisterenavond is de populaire A.V.R.O.- omrocpar Guus Weitzel weer in zijn oude ambt hersteld na een jaar afwezigheid. Di rect na de berichten van Vaz Dias klonk het wolhaast klassiek geworden „Happy days aio here again" door den aether, waarna Willem Vogt zijn vreugde uitte over den terugkeer van „den verloren zoon". Eigen lijk is de vergelijking alleen maar in zoo verre juist, dat er bij den terugkeer van den verloren zoon vreugde heorschte, even als thans het gevü is. nu „Guus" na een jaar voor zijn gezondheid in Zwitserland te hebben vertoefd, „bruin als de schaal van een Barneveldsch ei" weer in do studio terug is, om zijn omroep-taak te hervatten. Vreugde is er, want de omroeper is voor een omroepbedrijf even belangrijk als de koningin in een bijenkorf; hij is als het ware de ambassadeur van den omroep. „Guus" heeft zijn taak op dusdanige wijze weten te vervullen, dat hij in vele huiska mers een goede vriend geworden is en er Goeden avond dames en heeren....

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6