Donderdag werd de nieuwe psychiatrische kliniek „Neder Veluwe" van de „Vereeniging voor Christelijke verzorging van krankzinnigen in Nederland" officieel in gebruik genomen. De aankomst van den Minister van Binnenlandsche Zaken Z.Exc. Mr. De Wilde, die de onenino-snlechticheld hiiwoonde. Een deel van de machine-lnstallatie's op den proef standaard op de werf van „De Schelde" te Vlisslngen, bestemd voor Hr. Ms. Kruiser „De Ruyter", welke Zaterdag a.s. te water wordt gelaten- Het jacht „Sint Christophus". bestemd voor den heer Gerardiu, Fransch consul Marocco, heeft Donderdag op het Y proef- gevaren. Voorafgegaan door een lakei, begeeft het bestuur van den Nederlandschen Banketbakkersbond zich naar het paleis on het Loo, om H.M.' de Koningin ter gelegenheid van den Moederdag een taart aan te bieden. Een fraaie inzending glocenla's op Flora 5, welke heden is geopend. Donderdag heeft de asbestfabriek v/h J. de Boer en Co. voor de brandweer en ar.dere autoriteiten te Rotterdam, een schuimbrand- bluschdemonstratie gegeven. Tijdens de demonstratie. jeugd heeft het werk. dat sloopers moeten doen aan de bouwvallige hofjeshuizen te Scheveningeu, voor een groot gedeelte reeds verricht. De Koning en de Koningin van Engeland op weg aar Westminster Hall. vóór de huldiging dooi het Parlement. Donderdag heeft in dc Westminster Hall de tweede groote plechtigheid in de jubileum- week plaats gehad. De Koning en de Koningin begaven zich onder groote belangstel ling van het Buckingham-Palace naar Westminster Hall, waar in een korte zitting \'an het Hooger en Lager Huis de beide souvereinen werden gehuldigd. Het openluchttheater te Bergen (N.H.), dat voor de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer wordt gebouwd en plaats zal bieden aan 1000 personen, nadert zijn voltooiing.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 8