jjpHM Kinderboekje 1 HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI HET BEZUINIGINGS- ONTWERP PRINSES JULIANA WEDER LICHT ONGESTELD DIEFSTAL IN HET GROOT VAN RIJWIELPLAATJES BOEKDRUKKERSBEDRIJF Radioprogramma DAGBLADEN EN HUNNE RECLAMEW AARDE 2e BLAD PAG. 3. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 31 MEI 1935 Wenschen van het Verbona van Ncd. Werkgevers Het Verbond van Ned. Werkgevers heeft een uitvoerig adres gericht tot do Tweede Kamer inzake het wetsontwerp ter verla ging van de openbare uitgaven. Noode hoeft adressant in het ontwerp ge mist: a. elke aanwijzing, dat het kosten- en lasten poll ook in de gemeenten, en met na me in de grootste, on meer energieke wijze dan tot dusver naar beneden zal worden ge bracht: b. een voldoende aanwijzing, dat de regeering alles zal nalaten wat het zich vol trekken van het aanpassingsproces in de vrije maatschappij kan vertragen. De dien sten der gemeenten, de prijzen van gas, elec- triciteit, tram enz., zijn alle de weerspiege ling van te duur overheidsbeheer, waarop tot op don huldigen dag nog slechts onvol doende bezuinigd is. Hooge gemeentebelas tingen en hooge prijzen voor door de ge meentelijke overheid bewezen diensten zijn «en directe verzwaring \an het kostenbud- get \an de in die gemeente gevestigde on dernemingen en oefenen indirect een ver- derfelijkcn invloed uit od de kosten van le vensonderhoud van al diegenen, die in het bedrijfsleven werkzaam zijn. Adressant meent er vervolgens voor te moeion waarschuwen met onder den schijn van bezuiniging een verschuiving van las ten naar de toekomst te bevorderen. Aanvul ling van het ontwerp met recele bezuigin- gen is geboden. Aangedrongen wordt op een grondige her ziening van de Invaliditeitswet, premie-ver- lagini? van Ziekte- en Ongevallenwetten, af schaffing van de bijdrage van hot prophy- laxefonds, onverwijlde verlaging van accijns op gedistilleerd en bier, opheffing van de zakelijke bedrijfsbelasting en afschaffing c.q. vermindering van het registratierecht op N.V. enz. K DEN HAAG, 2D Mei Naar wij vernemen is de keelontsteking van H. K. H. Prinses Juliana, die zich thans op het Loo bevindt weder in lichte mate teruggekeerd. Even als de vorige keer. gaat de ontsteking ge paard met een weinig temperatuursverhoo- ging. BRUTALE DIEFSTAL OP KLAARLICHTEN DAG Woensdagmiddag is te Gouda op klaar lichten dag een brutale diefstal gepleegd. Een onbekende is het meubclmagazijn van den heer M. Vonk aan den Kleiweg binnen gegaan en heeft uit het kantoor achter den winkel een geldkistje met iOO en eenigo papieren, op de administratie van het maga zijn betrekking hebbende, medegenomen. Toen de heer Vonk eenigen tijd later in den winkel kwam om een klant te helpen, be merkte hij, dat de electrische schel afgezet was. Hij stolde een onderzoek in, waarbij de diefstal aan het licht kwam. De huis- gonooten van den heer Vonk hadden de schel wel hooren overgaan, maar hieraan niet onmiddellijk aandacht geschonken. In middels had de dief zijn slag weten te slaan. TWEEDE SLACHTOFFER VAN HET MOTOR-ONGEVAL BIJ DRIEHUIS De motorrijder Jacobs, die Zondag j.l. _q> den Hagelingerweg te Driehuis een ernstig ongeval veroorzaakte door op een groep kinderen in te rijden en daarbij zelf zwaar gewond werd, is Woensdagmiddag aan Je gevolgen overleden. Jacobs was 39 jaar oud en van Belgische nationaliteit Hij laat een vrouw en vijf kinderen achter. De vrouw van het slachtoffer, die even eens verwond werd, heeft op eigen verzoek het ziekenhuis verlaten. De beide andere gewonden, Handgraaf en Gonnie Schoon, maken het goed. AUTO RIJDT TWEE MEISJES AAN EN BOTST TEGEN EEN BOOM MOOR? 30 Mei. Hedenmiddag heeft dichtbij de Plasmolen een ernstig ongeluk plaats gehad. Een auto. waarin gezeten was de familie Berenschot uit Klarenbcek (bij Apeldoorn) reed twee meisjes, die daar fietsten, aan. De wagen reed vervolgens te gen een boom. Een van do beide meisjes kwam er zonder verwondingen af. de twee de echter werd licht gewond. Met de inziltenden van den auto bleek het ernstiger gesteld te zijn. Van de vier in dezen wagen gezeten personen, bekwa men drie arm- en beenfracturen. Zij zijn naar het ziekenhuis vervoerd. De auto is geheel in elkaar gedrukt. ZEILJACHT OMGESLAGEN SCHELLINGWOüDE, 30 Mei. Heden middag bij het uitvaren van de Oranje sluis, sloeg een plezierjacht om. De opva renden bestonden uit vier dames en drie hoeren, terwijl ook een hond in de boot aanwezig was. Door liet flinke optreden van het personeel van den heer G. Kamp was hel te danken, dat alle opvarenden ge red zijn. Het jacht is kort daarop gezon ken. Vele schippers zijn te hulp gesneld, om het jacht weer boven water te brengen. Bij deze poging hoorde men de hond janken. Met de meeste spoed werd het bovendek eruit gesloopt, waarna bleek, dat de hond nog leefde. BERUCHT INBREKER GEARRESTEERD HEERLEN, 30 Mei. Hedenmorgen is de beruchte inbroker Otto Wilhelm, die uit de gevangenis te Aken was ontsnapt en wiens opsporing was verzocht. opnieuw door de Kriminal-Polizei te Laurensberg. nabij de Nederlandsche grens, gearresteerd Een herbergier ontdekte den inbreker, toen hij geheel uitgeput in een korenveld lag te slapen. Uit het verhoor bleek, dat W. de bedoe ling had naar Limburg te vluchten, alwaar hij zich reeds vroeger met eenige colle ga's" aan inbraken had schuldig gemaakt. Eenige dagen geleden ontdekte men, dat eon diefstal had pluats gehad in de rijwiel- bergplaats van de lUv. II.B.S. aan den Vcl- nerweg te Arnhem. De dief had niet min der dan 20 riiwielbelastingplaaties gesto len. Het onderzoek van de politie had tol dusver nog geen resultaat. Dinsdag ont dekte echter de werkvrouw van de U.LO.- school no. 3 aan den Heselerbergweg. dat van verschillende rijwielen, dlo in do berg plaats stonden, de riiwielplaaties waren verdwenen. Uit een direct ingesteld onder zoek bleek, dat 9 plaatjes vermist werden. De politie werd gewaarschuwd en deze was spoedig aanwezig om een onderzoek in te stellen, doch terwijl zii hiermede nog bezig was. kwam het bericht, dat de dief inmiddels in do naast gelegen school voor bijzonder onderwijs aan den Dalweg en ook in de school no. 10 aan den Hommelschcn- weg ziin slag had geslagen. In laatstge noemde school had het hoofd nog wel. ge zien het gebeurde aan de R.K. order gegeven, dat alle losse rijwielhelasting- olaaties in de klas moesten worden mede genomen. In deze school was de rijwiel- bergplaats gesloten, doch de dief is ver moedelijk binnengekomen door een raam dat open stond, omdat een roodborstje on der het raam ziin nest had gebouwd. In laatstgenoemde school werden niet minder dan 21 riiwielbelastingplaaties ver mist. Do rijwielen, die buiten de bergplaats stonden, heeft de dief ongemoeid gelaten, vermoedelijk uit vices voor ontdekking doch blijkbaar heeft hii bii do vlucht een 'ongensrijwiel meegenomen. Dit laatste is inmiddels door de politie in beslag geno men en men hoopt spoedig den dief te kunnen arresteeren. Nader wordt gemeld: De dader is door de Arnhemsebe recher che te Amsterdam gearresteerd. Het is een 21-jarige koopman, woonachtig te Arnhem. BEGRAFENIS DR. A. J. DOMELA NIEÜWENHUIS MUIDERBERG. Op de familiebegraaf plaats alhior is het stoffelijk overschot van den tc Rotterdam overleden bekenden kunstverzamelaar dr. A. J. Domcla Nicu- wenhuis aan den schoot der aarde toever trouwd. Aan de groeve werd gesproken door den heer D. Ilannema, directeur van het museum Boymans tc Rotterdam, na mens het gemeentebestuur door den heer II. H. van Dam, voorzitter der Academie voor beeldende kunsten en technische we tenschappen te Rotterdam, door ds. M. C Krafft, Waalsch predikant te Ilaariem en door ds. J. D. Domela Nieuwenhuis van Nyegaard, die de gemeente Rotterdam dankte voor de bewezen eer. Hiermede was de eenvoudige plechtigheid ten einde. WONING DOOR BRAND VERWOEST DEN BOSCH. 29 Mei. In den afgcloo- pen nacht omstreeks twee uur is brand uit gebroken in de woning van den heer W. Schraven te Gassel. Dc bewoners lagen reeds to bed. Buren, die de vlammen zagen, waarschuwden de brandweer, die spoedig ter plaatse was. Zij kon niet voorkomen, dat het gehecle huis een prooi der vlammen werd. Een groot deel van den inboedel \erbranddc. Ook een houtmijt, die bij het huis stond, werd vernield. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Verzekering dekt de schade. DE MARABOE NAAR INDIE VER TROKKEN AMSTERDAM, 30 Mei. Hedenmorgen is de Maraboe van Schiphol naar Indië vertrokken. Het toestel heeft vier passa giers aan boord, waarvan twee voor Me- dan, een voor Rahgoon en een voor Jod- phur. Het vliegtuig vervoert 44 K.G. vracht, 311 K.G. briefpost en 23 K.G. pakketpost. De Federatie van Werkgevers* organisaties bijeen Te Utrecht is de algemcenc vergadering ge houden van de Federatie der werkgeversor ganisaties in het boekdrukkersbedrijf, on der voorzitterschap van den heer S. S. Kort huis. Behalve dc gewone huishoudelijke pun ten werden verschillende belongiijke vraag stukken betreffende het vcreenigingsleven besproken. Daarbij kwam duidelijk naar voren, dat de crisisomstandigheden het Urukkersbe- drijf ernstig hebben getroffen. Dczo moei lijke toestand wordt nog verscherpt, door dat nog steeds geen definitieve beslissing is genomen in de spellingskwestie. De vergadering besloot dan ook met al- gemcene stemmen den volgenden dringen den wensch ter kennis van de rcgecring te brengen: „Do Federatie van Werkgeversorganisa ties in het boekdrukkersbedrijf, in alge- meene vergadering bijeen, constateerende, dal in verband met het aftreden van Z.Exc. minister Marchant vooral in uitgeverskrin gen gevreesd wordt, dat door het huidige ministerie in een of anderen vorm zal wor den teruggekomen op hetgeen er inzake de spellingkwestie is geschied; dat in verband hiermede een merkbare aarzeling is ontslaan bij het vcrlccncn van i-ieuwc opdiv 'en; dat dczo aangelegenheid wederom oor zaak is van grootcre werkloosheid in het grafisciie vak; overwegende, dat dc Nederlandsche dag bladpers groot gewicht hecht aan de schrijf wijze van alle van de regecring uitgaande stukken; spreekt den dringenden wcnsch uit, dat do regecring op korten termijn in deze defi nitief van haar meening doe blijken." 74. Op het politiebureau moesten ze een verklaring afleg gen, waarom ze dien olifant hadden willen stelen. De com missaris van politie, dio als leeken van zijn waardigheid een vl:g in zijn hand droeg, begreep spoedig dat Piet en Drein zich vergist hadden en hij vertelde hun dat het een olifant was geweest en geen zeemonster. Zaterdag 1 Juni Hilversum, 801.5 M. V-A.R.A.-programma 8 01: Str\jk-Orkest o.l.v. Eddy Walis, afgewis seld door Daal Wins, piano 8.46: Gramofoon muziek 9.00: Dubbel-X-Ensemble o.l.v Cor Steyn 9.30: Gramofoonmuziek 9.45: Schal mei o l.v. Pieter Renes V.P.R.O.-programma 10.00: Morgenwijding V.A.RA -programma 10.15: Uitzending voor de arbeiders in de con tinubedrijven 12.01: Gramofoonmuziek 1.00: Orvitropia o.l.v. Jan van der Horst 2.01: Hoo do Toonkunst groeide 2.20: Dc Zonne kloppers o.l.v. Cor Steyn 3.00: Lezing voor het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling door C. A. 't Hart 8.15: Orgelspel door Joh. Jong 3.45: Flaten der maand 4.20: Henk Spruyt viool. Aan den vleugel Rutgcr Schoute 4.40: „De psychologische achtergrond van wetenschap cn bijgeloof" (II) Lezing door J C. C. Kaysor 5.00: De Flierefluiters o.l.v. Eddy Walis 5.40: Rede van Ir. A. Heldring op het op het Congres voor Reclame Op het horton gehouden congres van het Genootschap voor Reclame, gehouden te Gouda, besprak ir. A. Heldring, directeur van het Algemeen Handelsblad: „Dagbladen en hunne reclamewaarde". Spreker vertoonde een aantal buitenland- sche en binnenlandsche dagbladen en wees op het groote verschil in uiterlijk. Waar een dagblad op straat gekocht, in treinen en cafe's of zelfs staande op straat g?lezen wordt, moet het uiterlijk daarmede rekening soms houden. Opschriften in groote, vette letters van 8 c.M. hoog, korte berichten in sensa- tioneelen vorm bevredigen reeds de nieuws gierigheid. Artikelen mogen niet langer zijn dan een halve kolom, want zij verstoren het evenwicht en de straatlezer heeft weinig tijd. De courant is dan zoo gedrukt, dat men de vellen niet afzonderlijk kan doorlezen, in een vollen trein is dit te hinderlijk vaak zijn ze zelfs aancengcplakt of ge hecht. In het buitenland bedraagt de straatver koop van couranten vaak 50 en soms 75 van de oplage, en daar vindt men veelal zulk een samenstelling. In andere landen, bij uitstek in Nederland, is de straatverkoop geringer bij ons niet meer dan 5 en »i vele gevallen slechts 1 Daarom is in Nederland de courant bij uitstek inge richt om thuis gelezen te worden. Terwijl in het buitenland soms vijf per sonen uit een huisgezin ieder een courant koopen op straat, en zeer haastig doorzien, wordt in Nederland één blad verlangend afgewacht en rustig gelezen door vier of vijf personen om daarna dikwijls netjes ver zameld nog in een ander huisgezin weer dezelfde vierendeeling te ondergaan. De samensteller van een Nederlandsche courant moet hiermede ter dege rekening houden. Hij moet een veel vollediger courant geven dan de buitenlander, hij moet tal van rubrie ken uitvoerig verzorgen, die elders alleen in vakbladen voorkomen. Juist het tijdig aan huis bezorgen maakt hier den spoed en de kosten van gereedmaking en verzending veel grooter. Men zal zich wel wachten de vollen aan elkaar te plakken; men geeft hoofden van matige grootte, doorwerkte arti kelen, uitvoerige verslagen van plaatselijke voorstellingen en vergaderingen. Alles in rustigen stijl evenals de advertentie. Dat de werking van een goed gestelde en opgemaakte en technisch goed verzorgde goed geplaatste advertentie in een rustig Nederlandsch dagblad en naar verhou ding zijn ze alle rustig zeer veel grooter is dan in het buitenland spreekt van zelf. Niet alleen komt één courant onder de oogen van vijf of zelfs tien mcnschen, maar ze komt er op het gunstige oogenblik, ze is welkom, ze wprdt met spanning verwacht en dan mot rust gelezen. Op zulke oogen- blikkcn is de lezer het vatbaarst voor in drukken en de advertentie wier inhoud hij vaak onbewust in zich opneemt, associeert zich met een behagelijkc herinne ring. Daarbij komt nog een andere onbe wuste werking. Elk goed Nederlandsch dag blad streeft naar betrouwbaarheid, wordt op allerlei gebied als de raadgever en de vriend van het huisgezin beschouwd. Men hecht aan zijn oordeel, al is men het ook niet altijd eens met alle artikelen. Wat in de courant staat wordt in eerste instantie als absoluut waar aangenomen dit lot strekt zich ook uit over de advertentlën, al kan om practische redenen geen uitgever van een courant zich ooit garant stellen voor de volkomen betrouwbaarheid der advertentie. Hij kan alleen dat weren, wat hem ver dacht voorkomt. Maar wanneer een adver tentie niet voldoet aan *s lezers verwachtin gen dan krijgt de uitgever de klacht „het stond toch in m ij n courant". Zoo iets kans met hot per post verzonden reclame-drukwerk evenmin bereikt worden als door het aanplakbiljet, de lichtreclame of de advertentie in een programmablad. Desniettemin henben deze ook hun groote waarde, indien zij doelmatig worden toege past en ingeschakeld in een algemeen schema. Elk dagblad dat voor zijn versprei ding propaganda maakt, gebruikt dan ook op bepaalde oogenblikken gaarne die an dere middelen. Hoe doeltreffend zij ook kunnen zijn als aanvullende publiciteit, hoe welkom ze aan een speciale groep personen ook mogen zijn en hoe betrouwbaar hun in houd ook luiden moge, zij missen natuur lijk voor iedere reclame van algemeenen aard de psychologische voordeelen van steeds celezcn te worden od een welkom oogenblik cn in 's lezers geheugen weg te zinken met het cachet van betrouwbaar heid. Men heeft allerlei proeven gedaan om trent het resultaat van bepaalde advcr- tentiën in dagbladen, maar het is uiterst moeilijk zulk een proef zuiver te nemen, daar het opnemen in zich van een adver tentie op niet altijd tc traceeren manieren geschiedt. Daarentegen is te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag een enquête inge steld, door deskundigen niet aan dagbla den verbonden bij ruim 9000 gezinnen uit allo klassen der bevolking naar do belang stelling die er heerschte voor diverse ru brieken van couranten. Deze enquête heeft aangetoond, dat voor de redactioneelc ru brieken dezo belangstelling zeer verschilde naar mate van den welstand der lezers; maar overtuigend werd vastgesteld, dat in alle klassen de advertentiepagina's onder de meest gelezen rubrieken be hooren. Over het algemeen werden zij slechts door dc foto pagina overtroffen. Dat wil echter niet zeg gen, dat men misschien weken later als men tot koop van het artikel overgaat zich precies rekenschap kan geven, dat men dit doet naar aanleiding van een bepaalde ad vertentie in een bepaald blad. Zelfs het systeem van inzenden van een bon lilt de courant faalt als controle-middel, omdat de eene klasse lezers veel gemakkelijker over gaat tot het invullen cn inzenden van een bon dan dc andere, hoewel de laatste toch evengoed naderhand als kooper optreedt. Het is echter zeker, dat het effect van een advertentie in een dagblad grooter wordt naarmate zij deskundiger is opge steld en naarmate het dagblad deskundiger optreedt in de groepeering der advertenticn op de pagina. Zorg hiervoor is thans meer dan ooit noodig. Wat de opstelling betreft, Nederland be schikt tegenwoordig over een flink aantal knappe reclame-experts, die vorm en inhoud der annonce uitstekend weten te verzorgen en in het dagbladbedrijf wordt steeds groo ter aandacht gewijd aan de meest doelma tige groepeering. In dezen crisistijd grijpt de adverteerder met een dalend budget allicht naar nieuwe middelen dit ziet men thans in Neder land. Het is zijn goed recht, zelfs zijn plicht om niets onbeproefd te laten. Maar in En geland en Amerika, waar alle nieuwe wegen het eerst geprobeerd worden, keert men weer terug tot het dagblad. In Enge'and nam de dagbladreclame in 1934 met 22 toe tegenover 1933 over het laatste kwar taal zelfs met 40 en in 1935 gedurende de eerste maanden met een nog hooger per centage. Letterkundig overzicht A. PIcysier 6:01ï Uit de roode jeugdbeweging 6 30: Bram Bier, hobo cn Daaf Wins, piano 6.40: Een vroolyk vio- schersverhaal: De karper van het 138c, geschre ven en voor tc dragen door Frans Huileman V.R.O-programma 7.00: Uitzending voor de Vrijdenkers Radio Omroepverceniging. Spreker: J. Hoving VA R.A.-programma 8.03: Pers bureau Vaz Dias en VAR.A.-Varia 8 09: Wij vragen uw aandacht voor8.10: Men vraagt! en wij draaien8.30: „Van zomer- genoegens en een nieuwe hond" 8.45: VA.R.A. Orkest o.l.v. Hugo de Groot 9.45: Prof. Ba- iandini en Zn. 9 50: Men vraagt! en w\j draaien10.01: Eddy Walis cn zijn orkest met medewerking van Max Dekker, tenor 11 -00 Nacht-Silene (gramofoonmuziek) met korte tus- schenspelen van Cor Steyn, orgel 12.00: Tijd sein tm sluiting. Halzen, 1875 M. K.R.O.-programma 8.00ï Morgenconcert 10.00: Gramofoonmuziek 10.30: Muzickuitzending v. Fabrieken 11.00: Gramofoonmuziek 11.30: Godsdiènstig ITalf- uurtje, door Pastoor L. H. Perquin 12.15: Lunchconcert op gramofoonplatcn 2.00: Half uurtje voor de Rypere Jeugd „Handenarbeid", door P. Fouwels 2.30: Sporthalfuurtje door P. Olthoff 3.00: Kinderuurtje H.I.R O.-pro- gramma 4.00: Uitzending voor de Thcosofischo Vcreeniging 4.S0: Uitzending voor de Neder landsche Vakcentrale K R.O.-programma 5 00: Het K.R.O.-Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud 5.30: Esperantonieuws door P. Heilker 5.45: Het K.R.O.-Orkest 6.20: Journalis tiek weekoverzicht, door Paul dc Waart 6.45: Het K R.O.-Orkest, o.l.v. Marinus van 't Woud 7 00: Politieberichten 7.15: „Over de geeste lijke verzorging onder het R.K. Marineperso neel," 7.35: Het K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud 8 00: Persbureau Vaz Dias 8.05: U beltwij draaien 8.30: De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer 9.00: De zingende Vissers 9.15: Daniël de Vroome vertelt van zijn merkwaardige bcleveniissen 9.35: U belt... w\j draaien 10.00: De K R.O.-Boys 10.30: Persbureau Vaz Dias 10.35: De zingende Vis- scr3 10.50: Dc K.R.O.-Boys 11.30: Gramo foonmuziek. Brussel, 321.9 M. Vlanmsche uitzending 12.17: Gramofoonmuziek 12.50: Concert door het Salonorkest o.l.v. K. Walpot 1.50—2.20: Gramofoonmuziek 4.20: Gramofoonmuziek 5.20: Concert door den heer Georges Lonque, viool en mevr. Lonque-Baeckelmans, piano. 5.50: Gramofoonmuziek 6 50: Concert door het Omroeporkest o.l.v. P. Gason 8.20: Gra- mofobnmuziek 8.55: Gramofoonmuziek - 9.20: Concert door het Salonorkest o.l.v. K. Walpot, m.m.v. Liza Nyst, zang 11.2012.20: Concert van de Tentoonstelling. Brussel, 483 9 M. Franschc uitzending 12.15: Gramofoonmuziek 12.50: Concert door het Omroeporkest o.l.v. Paul Doulicz -- 1.60 2.20: Gramofoonmuziek 4.35: Gramofoonmu ziek 5.20: Concert van de Tentoonstelling 6.20: Gramofoonmuziek 6 50: Pianorecital door Berthe Lavcnturier 7.20: Gramofoonmu ziek 8.20: Concert door het Radio Symphonie- orkest 10.2012.20: Concert van de Tentoon stelling. Demschlandsendcr, 1571 M. 6.20: Kloknen* spel. Morgenspreuk. Koraal 6.25: Gymnastiek les. Hierna Eugen Jahn's orkest met m. m. v. Hans Lorenz 8.209.20: Herbert Fröhlich en z|jn orkest 12.35: Ilja Livschakoff en z\jn or kest 2.05: Gevarieerd concert 3.50: Econo misch weekoverzicht door Hans Ruban 6.40: Klara Rajnoga zingt Hongaarschc volksliederen 11.201.15: Dansmuziek door Ilja Livscha- koff's orkest. Droitwich, 1500 M. Nationaal programma 11.20: Gramofoonmuziek 12.05: Het B.B.C.- Northern-orkest o.l.v. T. H. Morrison 1.20: Het Commodore Grand-orkest o.l.v. H. Davidson 2.20: Het Belfaster Omroeporkest o.l.v. E, G. Brown 3.20: Orgelspel door H. Ramsay 3 50: Het Londens Zigeuner-orkest o.l.v. E. Leg- gett 4.50: Reginald King en zijn orkest 5 35: Het B.B C.-Dansorkest o.l.v. Henry Hall 7 50: Het B B.C.-orkest o.l v. Julian Clifford 8.50: Evelyn I.aye in „Biter Sweet", romantisch© operette van Noel Coward 11.00512.20: Dans muziek door Ambrose cn zijn Embassy Club-or- kest.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 7