HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI FEUILLETON Radioprogramma .Mooie tuitte tanden, IVO ROL HIJ HAD 'N HOBBY VOOR „VERZAMELINGEN" Onze Postvliegers onderweg BELASTINGZAKEN g EEN EERESCHULD 3e BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD 75. ..Ik denk dat we hot zeemonster moor op zee moeten zoeken", zei Drein Drentel tegen Piet. „Goed", zei Piet, cn zo namen allebc.j oen post in op een van d> vooruitstekende rotspunten. Do een zou links de wacht houden en de ander rechts. 70. Ze hadden daar nauwelijks oen half uurlir gestaan, of Ptet cn Drein begonnen zich dood te vervelen <>p oons zei Piet: „Ik geloof nooit, dat we hier dat zeemonster kui> nT 'jen. Konden we maar ginds op dat eilandje komen bij uiö vuurtoren. Zondag 2 Juni llilvcröura, 301.5 M. V.A.R.A.-programma _.55 V-A.r.a.-MarHchlicd 0.05: Tulnbouwhalf- uurtje 0.30: Orgelspel 'J.40: Naar Buiten (IV) 10.01: Orgelspel 10.15: Spel van Ver nuft 10.35: Gramofóonmuzick 1100: Am- stelcabnrct 11.15: Van Staat cn Maatschappij 11.30: Men Vraagt! en wy draaienA.V. R.O.-programma 12.01: Zcnderovcrschakciing 12.05: Lunchmuzlck 12.50: Gramofoonmu ziek 1.20: Kovacs Lajos cn zyn orkest 2 00: Boekenhalfuur 2.30: Opera op gramofoonplaten 3.45: Concert door het Omroeporkest -1.45: Sportberichten en grumofoonmuzick VjV.R A.- Drogranima 5 01: Men vraagt! en wij draaien... 5.30: Voetbal van don dag 5 45: Sportuit slagen van Voz Dias 5.55: Gramofoonmuzick V.P.R O-programma 6.00: Installatie van Dr. E D. Spelberg 6.30: Gramofoonmuzick 7 00: Wydlngsdicnst A V.R.O.-programma 8-01: Nieuws- cn sportberichten 8.15: Een ro man van oogen en con mond 8.45: Opwekkend woord door W. Vogt 9 00: Kovacs Lajos en zyn orkest 0.30: Ychudi Menuhin speelt (gra mofoonplaten) 9-35: Beethoven-cyclus 10 20 Radiojournaal 10-35: De A.V R.O.-Decibcls 11.00: Nieuws- en sportberichten 11.10: De A.V.R 0.--Dccibcls 11.30: Gramofoonmuzick 12.00: Tijdsein cn sluiting. Huizen, 1875 M. N.C.R.V.-programma 8.30: Morgenwijding K R.O.-programma 9.80: Gramofoonmuzick 10.30: Plcchtigo Hoog mis 12.15: Het K R O-Orkest 1.00: „Zaken doen" 1.20: Het K R O-Orkest 2.00: Gods dienstonderricht 230: Gramofoonmuzick 2.50: De K.R.O.-Boys 3.20: Gramofoonmuziek 3.30: De K.R O.-Boys 4 00: Ziokenlof uit Bloemendaal N.C.R.V.-programma 5 00: Gewyde muziek (gramofoonplaten) 5 30: Orgel bespeling 6 00: Kerkdienst K.R O-program ma 7.45: Voetbaluitslagen van de R.K.F 7.50: „De R.K. Reolas6ecring" 8 10: Pers bureau Vaz Dias 8.15: Het K.R O.-Orkest 8 25: Het Dameskoortjo 8 35: Gramofoonmu zick 8.45: Het K R.O.-Orkest 8.55: The Twinkling Three 9.05: Het K.R O-Orkest 9.15: Gramofoonmuzick 9.25: Het Dameskoor tje 9 35: Het K R O.-Orkest 9.45: The Twinkling Three 10 05: Het K R.O -Orkest 10.15: Bezinning in schoonheid I. 10 85: Persbureau Vaz Dias 10 40: Epiloog door het Klein Koor 11.00: Voordracht in het Eapo- ranto. Brussel, 321.9 M. Vlaamsche uitzending. 10.20: Concert 11.20: Gramofoonmuziek 12.50: Concert 1.20: Concert 1.502.20 Gramofoonmuzick 5.20: Concert 6.20: Con- DOOS 20CT. TUBE 40 EN 60 CT. eert 7.35: Gramofoonmuzick 8.20: Concert 9.05; Gramofoonmuzick 9.20: Concert Brussel, 483.9 M. Franschc uitzending. 10.20: Gramofoonmuziek 11.20: Concert 12.50: Concert 1.20: Concert 1.502.20: Gramofoonmuziek 5.20: Concert 6.20; Harprecital 6.35: Concert 7.35: Gramo foonmuziek 8.20: Concert 9.50: Concert 10.20—12.20: Concert. Deutschlandsendcr, 1571 M. 10 50: Orgel spel 1.00: Concert 2.50: Spaanschc muziek 8.50: Pianorecital 4.20: Concert 6.20: de Freundorfer-kapel 11.201.15: Dansmuziek Droltwlch, 1500 M. 1.50: Viool-recital 2.20: Het Schotscho Studio-orkest 3.05: Hot New Georgian Trio 3-50: liet Commodorc- Grand-orkest 5.50: Kamermuziek 7.85: Concert 9.20: Concert 10.20: Gramofoon muziek. Maandag 3 Juni Hilversum, 301.5 M. A.V.R.O.-programma Algemeen programma 8.00: Gramofoonmuzick 9.00: Ochtcndconecrt 10 00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonmuziek 10S0: Vervolg con cert 11.00: Eduard Palmors draagt voor 11.S0: Vioolvoordracht 12.00: Tydsoin 12 01: Lunchconcert 2,00: Orgelconcert 3.00: Keuze uit eigen opnnmen 4.15: Causoric door Max Tak 5.30: Dinermuziek 6.20: Gramofoonmu zick 6.35: Kovacs Lajos 7.25: Zenderover schakeling 7.30: Rotterdam in nood! 800: Nieuwsberichten Voz Dias 8 05: Concert door het Omroeporkest 8.45: Voordracht 9 00: Concert 9.20: Voordracht 9.35: Gramofoon muziek 10.20: De A.V.R.O.-Decibcls 11 00: Nieuwsberichten Vaz Dias 11.10: Het Ensem ble Lajos Kiss 1200: Tijdsein en sluiting. Huizen, 1875 M. N.C.R.V.-programma 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15: Morgen- concert (gramofoonplaten) 10.30: Morgendienst 11.00: Lezen van Chr. lectuur 11.30: Zang platen 12.00: Politieberichten 12.15: Middag concert 2.00: Liederen om mee te zingen 2.45: Wenken voor de keuken 3.15: Gramofoon muziek3.45: Zcnderovcrschakcling 4 00: Bijbellezing 5 00: Concert 6.30: Vragen uurtje 7.00: Politieberichten en Persberichten 7.15: Een kwartiertje radio-reportage 7.30: Vragenuurtje 8.00: Persbureau Vaz Dias 8.05: Enkratcia-uur 9 05: Gevarieerd programma 10.10: Persbureau Vaz Dias 10.15: Bespeling van het N.C.R.V.-orgcl 10 45: Gramofoonplatenconccrt. Brussel, 321.0 M. Vlaamsche uitzending. 12.17: Concert 5.20: Gramofoonmuziek 6.35 Concert - 7.S5: Gramofoonmuziek 8.20: Gra mofoonmuzick 9.20: Concert Brussel, 483.9 M. Fransche uitzending. 12.50: Orgelconcert 1-20Concert 5.20: Gramofoonmuziek 7-35: Gramofoonmuziek 8.20: Concert 9.35: Concert 10.2011.20: Gra mofoonmuziek. Deutschlandsendcr, 1571 M. 2.20: Gevarieerd concert 4.20: Vroolyk concert 6.20: Liedc- rcnvoordracht 8.80: Concert 10.20: Duitsch- land-ccho 11.2012.20: Dansmuziek. Droitwich, 1500 M 12.20: Orgelconcert 12.50: Gramofoonmuziek 1.20: Het B. B. C.- Midland-orkcst 3.10: Gramofoonmuziek 4.20: Concert 4.50: Orkest 5.35: Het B. B. C.-Dansorkest 8.20: Pianorecital 10.05: Concert 10.55: Het Serge Krish Septet 11.20 12.20: Dansmuziek. Diefstal van stafkaarten, geheid me briefwisseling, gasmas* kers en munitie r s-GRAVENHAGE. 31 Mei. Be gewoon dienstplichtig sergeant der lc schoolcom- patrnio van het Regt. Kust-artllleric te Den Helder J. D.. stond in hooffcr beroep als gc- intimcerdo terecht van een vonnis van den Knigsraad te 's-Hcrtoceribosch. waarbij hij terzake van diefstal, subs, verduistering is veroordeeld tot $3 dagen gevangenisstraf, inet aftrek van het voorarrest en verlaging tot den stand van soldaat. Aan bcklaacde was tonlasle cclegd, dat liii in het fiidvak van Mei lot October 1934 te Den Helder, toen Jiii aldaar in militairen dienst was en als zoodanig toegang had tot verschillende terreinen, heeft weggenomen. 8 stafkaarten van Den Helder en omgeving, van Oldebroek en omgeving cn van Lunte- 1'cp: een voorschrift betreffende geheime briefwisseling: 3 bandvoerdors behoorende bii Vickers mitrailleurs: 4 losse patronen: 10 losse patronen no. 2: 21 cxccrcitie patro nen: 247 hulzen van reserve-patronen: twee bussen traangasunfronen: 9 hulzen van traangaspatronen: een gasmasker F. cn een Blot behoorende bii de Vickers-mitrailleur. Evenals in eerste instantie bekende de beklaagde alle voornoemde voorwerpen to hebben weggenomen cn die te eigen bate te hebben aangewend, doch hii heeft daar van niots verkocht. Wel werden door hem eenigo voorwerpen aan con vriend gegeven. Op do vraag van den president. Mr. Br. Schepel, hoo do beklaagde tot dit misdrijf was gekomen, antwoordde deze. dat hii oen Jiobbv" voor verzamelingen had. hetgeen 'den president deed opmerken, dat dit toch wel eon heel dwaas idee was. Hebt U van oudsher dergelijke verzamel instincten ge had?. informeerde do president. Beklaagdo zcido. dat hii begonnen was met zoo nu cn dan iets mede to nemen en toen dit niet ontdekt werd. ging hii er mede .voort en werd hoo langer hoo brutaler. President: Het is wel zeer toovallig dat alles in Uw woning in Amsterdam is aan getroffen. Wat had U er eigenlijk mee .voor? Beklaagde: Ik heb mii daarvan geen re kenschap gegeven. President: Voor zoover bekend, hebt U tot 'dusver nog geen i utoonstelling van uw Verzamel-obiccten gehouden. Beklaagde: Ik wilde zo later gebruiken als versiering voor miin woning. Ik heb er veel spiit van. Voorts deelde beklaagde mo de dat hii meer voorwerpen had weggeno men. die hii aan een vriend had gegeven. Ziin vader wist van een cn onder niets af. In zijn burgerbctrekking werkte hii als ver tegenwoordiger. Uit het verder verhoor door den presi dent bleek, dat do beklaagdo bii zijn ver boor door do politic had verklaard, dat hii eenige voorwerpen had weggenomen om de fascistische beweging te steunen. President: Behoorde U tot de N.S.B.? Verdachte zeide dat hii niet aangesloten was; wel kende hij den heer Van Geelker ken. President: U vocldo dus wel iets voor die beweging. U hebt o.a, medegedeeld, dat u de traangaspatronon hebt weggenomen met de bedoeling om daar communistische ver gaderingen mode Ie gaan verstoren. Generaal Van Munnekrede. (lid van het hof): Was die belangstelling in de bewuste briefwisseling ook een hobby van U. Boklaagdo: Ik wilde gaarne weten hoe een cn ander ging. Generaal van Munnekrede: En die staf kaarten cn schetsteekeningen. mooston die ook voor wandversiering dienen, evenals patronen en hulzen? Beklaagde: Ik nam die weg in verband met miin training voor de viordaagscho en wilde uitrekenen hoo de nieuwo wegen moesten worden genomen. Ik had ook niet de bedoeling om die te behouden Verder deelde beklaagde mede, dat hii getracht heeft op eigen kosten het materieel terug te krilccn en te bestemder plaatso to be zorgen. Do advocaat-fiscaal. Mr. L. B. J. Vermeu len nam hierna requisitoir. De krijgsraad zoo zeide hii o.a. heeft bii de straf oplegging rekening gehouden met het gun stig verleden van beklaagde. Ware dit an ders. dan zou de straf veel hooger zijn ge weest. Spreker vroeg bevestiging van het vonnis van den Krijgsraad. Pleidooi De raadsman van beklaagde. Mr. P. M. W. J. van der Slikkc. zeide als zoodanig op te treden niet alleen op verzoek van P.. maar ook van den Regiments-Commandant die voor de wiizc waarop D. den dienst vervulde, niets dan lof heeft, Pleiter wees er op. dat er in deze zaak behalve ziin client, nog meerdere personen ziin. die achter de schermen werkten en die invloed op hem hebben uilgooefend. Er ziin meer feiten gepleegd dun tonlasle is gelegd en zoo D. daartoe niet is aangezet, dan is hii in elk geval daarvan niet teruggehou den. De auditeurmilitair appellant, beeft het ontslag van D. uit den militairen dienst gevraagd. De krijgsraad heeft zich beperkt tot de degradatie, waartegen pleiter zich niet verzet. Maar rnedc met het oog op het oordeel van den Regiments-Commandant, die er prijs op stelt dat D. in dienst blijft, vroeg spreker om bii het vonnis daarmede rekening te willen houden. De uitspraak volgt later. GROOTE BOERDERIJ AFGEBRAND ANGEREN, 31 Mei. Hedenmiddag te ongeveer 3 uur is brand ontstaan in de groote boerderij van den landbouwer Eb- bes, te Angcren iGeld.). In een oogwenk slond het pand, dat mot riet was gedekt, in vollo vlam. Ook de schuren cn de hooiberg geraakten in brand. Men is er in geslaagd de varkens to redden. Verder is alles ver loren gegaan. Do spuit was spoedig ter plaatso, doch aan blusschcn viel niet te denken. Do brand is waarschijnlijk ontstaan door vonken uit con fornuispot. De schado wordt godocltelijk door verze kering gedekt Mr. H. G. NEDERBURGH. f 'S-GRAVENHAGE, 31 Mei. Op 70-jari- gen leetfljd is hier ter stede overleden Mr. H. G. Nederhurgh, oud-president van den Raad van Justitie te Makassar. OOST-1ND1E DE KOETILANG IN INDIE Groote belangstelling bij de aankomst BATAVIA, 31 Mei (Ancta). - Terwijl do „Pelikaan" zich voor de laatsto reis naar liet moederland spoedde, landde zoocvcn op het vliegveld TjUilitan de eerste Douglas in den Holland—Indiö-dienst, de „Koetilang" waarmede de nieuwe snelheid in de verbin- ding tusschen Nederland cn Koloniën is ge ïntroduceerd. Alhoewel de „Koetilang" het rcistempo nog niet tot het mogclijKo opvoerde, bleek reeds aanstonds dat de beschikking over snollc vliegtuigen een belangrijk voordeel oplevert Op Tjililitan bestond groote be langstelling voor de aankomst, ook van de zijdo van hen die niet direct bij de lucht vaart zijn bel rokken. Met vreugde werd de Ph-ahk om 14.50 in de lucht opgemerkt cn toegejuicht. Bij do prachtige daling viel op dat do vlag van de K.L.M. aan den kop woei. De gezagvoerder Schol te stapte vroolijk uit het toestel cn kreeg onmiddellijk een echte koetilang in een kooitje aangeboden. Diverse passagiers kwamen met do „Koe tilang" aan, o.a. de hcor Taylor van Mac- laine Watson, die in Singapore aan boord was gekomen. Do heer Hans Martin verklaarde in een interview met den vertegenwoordiger van Aneta dat het vliegtuig boven Duizcndcilan- den voor Priok door een muur van zware regenbuien bad moeten heenbrekon, evenals boven Palcmbang. Langs de geheclo rouio van Holland naar Indio bestond groolo be langstelling; doze was in Bagdad en Calcut ta zelfs overweldigend groot. De passagiers, onder wie er verschillende waren dio reeds verschillende malen hadden gevlogen, waren buitengewoon enthousiast; er viel geen enkele klacht lc notoeren. De ac* comodatie, het voornaamste op de lange route, aangezien men weinig anders doet dan lezen cn slapen, liet niets Ie wonschen over. Het groote voordcol bij slecht weer was dat men tot drie it vierduizend meter hoogte kon stijgen, waardoor alle onaange naamheden werden vermeden. De heer Martin za! in Ned.-Indië lezingen houden over de versnelling van het luchtver keer, de verdubbeling van den dienst en de economische mogelijkheden. Hij zal 12 Juni terugvliegen. 27—5 2S—5 29-5 30—5 31-5 Amsterdam Marseille Rome Athene Mcrsamairuh Cairo Gnza Rutbawelss Bagdad Boeshir Djask Karachi J ori poer Allahabad Cnlriiila Akvab Rangoon Rn rig kok Mod an Singapore Batavia Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam op C Juni a.s. Aangifte Inkomsten en S Vermogensbelasting pj ACCOUNTANTSKANTOOR H. onJ. DE VRIBS 3 Lid Ned Ifist. v. Bol. Consulenten IH WIJERSSTRAAT 23 AMERSFOORT. 30—5 30-5 31-5 31-5 30-5 29—5 29—5 ik houd niet van zejtcten, daar Kaat zoo veel tijd mee verloren. Doen, dat is do zaak BliTJli WOLFF naar het Engclsch van DOROTHEA GERARD Toon ik ccnigen tijd, tegen de deurpost ge leund, had staan luisteren, kwam ik tot do ontdekking dat ik schreide, maar dat ik, on danks dio tranen, gelukkig was, of althans geloofde in mijn geluk. Al wat verstijfd was in mij, was nu week geworden door die tot het hart 6prckondc muziok. Ze hield op en ik deed de deur open met de bedoeling een woord van dank te zeggen tot mijn lieve vriendin, maar ik was nog geen twee slappen ver, of ik stond stil en kon mijn betraande blik niet goloovon, want het gelaat, dat van do piano naar mij keek, was niet hetgeen ik daar verwacht had. Het was niet Jadwiga, die daar zat: het was haar moeder. Het leek mij een wonderlijke gedaantcvenvisseling. „Neem mij niet kwalijk", prevelde ik in de grootsto verwarring, „maar ik dacht...... ik meendo Zij antwoordde niet; ik woct zelfs niet of ze mij wel eens zag. Wel kon ik in het sche merdonker den droomorigen blik lezen op haar vermagerd gelaat, een blik van onuit sprekelijke voldoening. Het was voor 't eerst sinds elf jaren, dat zij had gespeeld, hoorde ik later; ongetwijfeld was de muziek hij haar een stoomklcp geweest voor aandoenin gen, waaronder zij anders bezweken zou zijn. Dien avond zat ik nog Iaat op, om Henry's hriof te beantwoorden. Ik voelde, dat ik niet zou kunnen slapen, zoolang ik dit niet ge daan had. Het was een vreemde avond, schitterend en toch woest, met fantastische afwisselingen van licht cn duisternis, die een diepen in druk op mij maakten in de opgewonden stemming, waarin ik toch al verkeerde. Maanlicht is volgens onze begrippen altijd verbonden met stilte, maar nu vanvond, of schoon het vollo maan was, was na zonson dergang de wind opgestoken, die steeds de wolken voortjoeg over de maanschijf, zoodat het bij tijden zoo helder was als de dag en dan weer zoo donker als de nacht. Een dof, rammelend geluid in de verte verraadde, dat er ergens in huls een venstor niot goed gesloten was; het regelmatig klep peren vormde een soort begeleiding bij het krassen van mijn pen. Eerst toen ik die neerlegde, begon het geluid mij zenuwachtig te rnaken. Zou niemand er nu eens aan den ken om hot venster vast to zetten? Maar waarschijnlijk was iedereen in huis in slaap; als ik dus verlangde, dat hot ge daan werd, moest ik het zelf doen. De kaars zorgvuldig mot de hand beschuttend, ging ik door de kamer van Jadwiga en begaf mij op een ontdekkingstocht. Niets is zoo misleidend als een rammelend vaster op een windorigen avond. Als men stil staat om te luisteren, houdt het in den regel op met klepperen en wanneer het dan weer begint, meent men vast, dat het komt van de tegenovergestelde zijde van het huis. Ik was al verscheidene kamers binnen ge weest, zonder dat ik er iets ontdekte, toen ik, door een deur wat overhaast te sluiten, mijn kaars uitdoofde. Niet dat dit nu zoo heel erg was, want het steeds weer verschij nend maanlicht zou mij wel te hulp komen. Juist op dat oogenblik stond ik bij de deur van »niijnhecr's kamer", zooals de bedien den immers altijd zeiden, cn giug daar bin nen. Nu kreeg ik toch een gewaarwording of mijn haren ten berge rezen, want aan het andere eind van liet vertrek, met den rug naar mij toe, stond een witte gedaante. Het was juist weer zoo'n oogenblik van heldere maan, wat het geheel nog een veel fantasti scher aanzien gaf. Buiten, tusschen do hoo rnen cn tusschen het gras, is het maanlicht betoovorend, maar binnenshuis geeft het iets ontstcllcnd-gchcimzinnigs. Die zilveren glans Is bedoeld voor natuurtafrcclen: open plek ken tusschen het geboomte, of grillig-ge- vormde rotsen, maar niet voor door men- schenhanden bewerkte tafols cn stoelen, die immers niet geschikt zijn voor een geïdeali seerde voorstelling. In de menschclijkc wo ning binnengedrongen, zijn do stralen van het maanlicht vreemdon en geven zij den genen, die ze er waarnomen, een gevoel van rouw cn vorlatonheid. Iets dergelijks onder vond ik, toen ik den schitterenden glans zag weerspiegeld op het gepolijste tafelblad, op den poot van een stoel, of op een stuk van een portretlijst. Voor één van die portretten nu stond de witte gedaante, badende in een zee van licht, wat haar iets othorisch gaf. Bij mijn binnentreden wendde zij het hoofd om en ik keek in het doodsblccke ge laat van Jadwiga. Maar behalve dat doods- bleekc stonden haar oogen zoo strak wijd open en hadden een blik van zoo diepe ver slagenheid, wanhoop en radeloosheid, als ik dien nog nooit te voren op eenig mensche- lijk gelaat had waargenomen, en, de hemel geve, er ook nooit weer zal behoeven te zien! Een plotselinge wroeging deed zich ook bij mij gevoelen, omdat ik immers, sinds den middag, geheel in eigen gedachten was ver diept geweest. „Jadwiga!" riep ik, .ik meende, dat je in bed was! Wat doe ie hier?" Toen ik naderbij kwam, zag ik, dat zij ^aajsclHjniyk in zinsvervoering .vooi; het portret van haar vader, Kazimir Ziclinska, stond. Ze keek naar mij, zoo lang cn zoo verwe zen, eer zo mij antwoordde dat ik mij al ging afvragen of ze soms niet slaapwandel de. Ik had nog nooit haar gezicht zoo bleek cn haar oogen zoo zwart gezien; eerst toen ik vlak bij haar stond, merkte ik, dat dit laatste het gevolg was van de vergrooting van do pupillen. Ik raakte even haar hand aan en huiverde er van zoo koud was die, maar mijn beweging scheen haar uit haar slaat van verdooving gewekt to hebben. „'t. Is niets", zei ze haastig en streek met de hand over het voorhoofd. „Ik kon niet slapen; ik had kiespijn, daarom ging ik eens kijken naar do druppeltjes". „Maar die staan hier toch niet?" „Neep, dat wist ik ook wel. Maar ik ging hier langs en toon bekroop mij ineens de lust om naar het portret van papa te kij ken". „Wel een beetje vreemde tijd, vind je niet? Dat kan je toch nog zoo dikwijls doem Maar nu ga je zeker naar bed, hè, Jadwiga?" pleit te ik en vatte haar bij de hand. „Zoo dadelijk", zei ze en trad weer wat dichter op het portret toe. „Ik moet hem nog een enkel woord zeggen". Ik vond haar zoo vreemd, dat ik het raadzaam achtte allereerst haar gedachten een anderen loop te geven, en dus begon ik; „Jadwiga, ik heb je iets te vertellen, iets goeds, dat mij overkomen is". En in enkele woorden deelde ik haai* den inhoud van Henry's brief mede. Ik wist niet zeker of zo mij wel verstond, want, terwijl ik sprak, bleven haar oogen op het portret gericht, maar toen ik ophield, zei ze, zonder eenige ontroering te toonen: „Dus je zult hem dan trouwen?" „Natuurlijk", antwoordde ik cn dwaas genoeg deed mij haar onverschilligheid toch niet aangenaam aan. „Ik hoop, dat je gelukkig zult zijn", sprak ze toen cn liep .van het portret naar de deur. Maar nog was zij halverwege het ver trek, toen ze terugkeerde, op mij toetrad en mijn beide handen in de hare sloot. „Dus één van ons zal dan toch gelukkig zijn!", sprak ze, nagenoeg met den ouden klank in haar stem. „Gode zij dank'" Ik voelde haar lippen op mijn wang en die waren zoo heet als haar vingers koud waren. „Eén van on^? Kunnen wij dan niet bel den gelukkig zijn?" Op dat oogenblik trok er weer een wolk over do man, zoodat ik de uitdrukking op haar gelaat niet kon gadeslaan, maar haar stem was heel anders, toen zij sprak. „Ik vergat, dat jo een medeplichtige bent. Je wilde mij ook genoegen laten nemen met de financieelo schikking Ik dacht, dat je mij beter zoudt hebben begrepen". „Laten we daar nu niet meer over pra ten", zei ik overredend. „Morgen komt er weer een dag. Ga nu naar bed" Zij gaf toe, zonder vorder een woon! to sproken, cn, terwijl ik op den tast mijn weg vond door do donkere gang, leidde ik haar zachtjes naar haar kamer, en, on danks het van ccnigen afstand steeds klep perend venster, viel ik, overmand door ver moeienis. al lieol gauw in slaap. Ik was midden in een droom, waarin Henry cn ik bezig waren een konijnenhok te maken van een oud wijnvat, terwijl Anulka er een muur van jampotten om heen bouwde, toen ik een scherp kloppend geluid hoorde 't Kunnen toch nog niet do konijntjes zijn?" vroeg ik miizelvo af. ter wijl ik zoo half en half ontwaakte. want ze ziin er nog niet eens in!" Maar toen werd ik geheel wakker en kwam tot het besef dat er iemand aan mijn venster klopte. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6