Groote redders onderschelden. Coenraad Bot, schipper van de „Doms Rijkers" te den Helder, ontving de kleine gouden medaille der Reddingmaat schappij en wordt door H.M. de Koningin gecomplimenteerd. Rechts van H.M. de voorzitter der Reddingsmaatschappy, de Heer P, E. Tegelberg. De Landsvrouwe te den Helder. Aan boord van Hr. Ms. „Hertog Hendrik" verlaat H.M. de Koningin de haven voor het in oogenschouw nemen van het vlootdefilé, -De Koningin staat onder het zoeklicht en kijkt naar den wal, Twee uitvinders te den Haag hebben een z.g. „propeller-explosiemotor" geconstrueerd. Ont ploffingen in de schroef laten hem draaien. De plechtige onthulling van het Nationaal Monument voor het reddingswezen cn het borstbeeld van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik te den Helder. H.M. de Koningin legt bloemen voor het beeld van haar over leden gemaal. Niet minder dan 16 chauffeurs van de „Atax" te Amsterdam vierden met den chef van den nachtdienst hun zilveren jubileum. In het gebouw „Plancius" werden deze jubilea op fees telijke wijze herdacht. De jubilarissen tijdens een der redevoeringen. Feest van den wijn te Reims. Voorzien van goed gevulde kruiken marcheeren de wijngaardeniers door de straten van het stadje. „Pry II" zal in de Derby te Epsora uitkomen en daarom wordt alle zorg aan dit paard besteed. Zelfs de politie doet er het hare toe. De school voor verlofsofficieren van de bereden artil lerie te Ede »s gisteren voor schietoefeningen naar Oldenbroek vertrokken. Een der zwaar beladen booten voor vervoer der artilleriej op den Rijn by Arnhem, Het by Scapa Flow gezonken Duitsche pantserschip „Bayern" is gelicht cn naar het dok in de Engelsche haven Rosith gesleept, waar het wordt gesloopt. De „Bayern" ligt met den kiel naar boven in het dok,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6