DE SNELTAX GARAGE NIG. B0VEE TEL. 1354 TEL. 743 S.D.A.P. VERGADERING IN DE MARKTHAL Actie voor de raadsverkiezingen ONDEUGDELIJK VLEESCH VERKOCHT Hooge geldboeten gevraagd NIJVERHEID EN HANDEL iJDgein B. KRAAL, Heerenmodeartikelen MET FAMILIE OF KENNISSEM DE GERUISCHLOOZE TAXI HET FEEST VAN NOTARIS DINGER Koninklijke onderscheiding 2e BLAD PAG. 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 7 JUNI 193S De heer Paul Kiès spreekt over den algemeenen toestand In de Markthal had gisteravond onder leiding van den heer A. van Wijngaarden de eerste vergadering van de S.D.A.P. plaats voor de a.s. raadsverkiezingen. De bijeenkomst werd geopend met de Internationale en opmarsch van dc Soc. Dem. Jeugdgemeenschap met verschillende banieren. Tijdens deze opmarsch werd op het tooneel een groot doek gehcschen. waar op de beeltenis van den overleden leider Mr. P. J. Troelstra was geteekend. De heer Van Wijngaarden wees er in zijn openingswoord op. dat de raadsver kiezingen gezien moeten worden in het toe ken van het regeeringsbeleid. m.a.w. dat zij niet als op zichzelf staand moeten be schouwd. Spreker verklaarde, dat deze avond moet staan in het toeken van het so cialisme. Hierna betraden verschillende leden van Kunst Na Arbeid in de klceding van hun beroep het podium voor het opvoeren van het spreekkoor: ..Wij Allen". De zanggroep van de A.J.C. liet voorts onder leiding van Mei. Niewcg een zang nummer hooren. waarna de muzickvcreeni- ging H. J. Hegeraat een drietal nummers ten gehoore bracht. De heer Paul Kiès trad dezen avond als spreker op. waarbij hij er op wees. dat de verkiezingen ver uitsteken boven het uitsluitend gemeentebelang. In dit ver band wilde de heer Kiès over den algemee nen toestand spreken. Hij verwees naar Karl Marx, die gezegd heeft, dat men niet alle landen over één kam mag scheren, daar er nog vele verschillen zijn. Men zal moeten constateeren. dat men in Noon West Europa dc verst gevorderde ontwik keling heeft: daar lag het bolwerk van de democratie en daar is thans een politieke verschuiving, die een bevestiging is van de democratiche maatschappij-opvatting. Spre ker vestigde de aandacht op de politieke gebeurtenissen in Engeland en Zwitserlaud in welk laatste land de soc. -democratische ordeningsgedachte reeds zoo diep worüol heeft geschoten. Vervolgens stipuleerde hij de kabinets crisissen in Frankrijk, waarvan volgens spreker het eind zal zijn. dat er een sociaal en democratisch georiënteerd kabinet zal komen. Ook in ons land mankeert het niet aan onrust. Hij herinnerde aan de zeer groote verliezen, welke de 5 regeeringspar- tijen bii de Statenverkiezingen hebben ge leden. waarvan de A.R. partij meer dan de helft van het aantal- verloren stemmen heeft moeten prijs geven. De S.D.A.P. is als een rots blijveri staan. Zij heeft slechts 0.36 procent verloren. Daarbij komt nog het feit, dat er een beweging van Chr. en R.K. ar beiders in de richting der S.D.A.P. is. ge tuige het aantal stemmen op de Chr. Dem. Unie en dc R.K.V.P. De Mussertbeweging heeft dc arbeidersbeweging geen schade ge daan: thans leeft de N.S.B. van dc kleine partijen, waardoor zii volgens snrekcr zich zelf heeft gestempeld tot de vuilnisbak van de Nederlandsche politiek. De heer Kiès memoreerde het indienen van het bezuinigingsplan, dat alleen koop krachtvermindering tengevolge zal hebben; spreker ging de voorstellen uitvoerig na, waarbij hij wees op het eindelooze van deze bezuinigingspalitiek. die het volk totaal aan den grond brengt. Voor de Vriiz. Democra ten wordt het thans hoog tijd om zich zelf te vermannen, na de historie met Mr. Mar- chant. De tusschenpartiien hebben in dezen tegenwoordigcrj tiid geen zin meer: het gaat om maatschappij-beschouwing tegen maat schappij-beschouwing. Voor de R.K. partij is slechts écn redding mogelijk namelijk als zii het verzet van die eene groep, de Van Wiinbcrgens c.s., durft te breken. De hec Kiès memoreerde voorts wat de S.D.A.P. na de verkiezingen heeft gedaan, waarbij hii wees op het congres te Amsterdam, dat getuigd heeft van ernst en toewijding. Met nadruk wees hii erop. dat. wil de S.D.A.P. succes hebben, zii met voorstellen moet ko men, die ook voor de Chr. en R.K. arbei ders aanvaardbaar zijn. Met dat plan van den arbeid zullen S.D.A.P. en N.V.V. in September komen. Dit plan van den arbeid zal inhouden den weg om uit, het moeras te komen en zelfs om eventueel komende crisissen op te vangen. Met het oog op het aan de orde komen van het hezuinigingsontwerp is het volgens spreker van het grootste belang, dat. de soc. democraten met de a.s. raadsverkiezin gen goed voor den dag komen, reden waar om hii allen opwekte om het werk van de partii te schragen in dc partii. Spreker drong vooral aan op bezuiniging op het le ger en vroeg zich af, waarom men een mas sa-leger op dc heen houdt in plaats van als er dan toch een weermacht moet zijn een stevige luchtvloot te houwen. Ons land is beroemd om de prestaties onzer vliegers, maar aan de luchtmacht wordt veel minder aandacht geschonken dan aan het. massa-leger. Tenslotte wekte hii op tot het sluiten van de gelederen en het voeren van pro paganda voor het plan ven den arbeid. Men moet boven dc persoonlijke zorgen uit de grootheid van onzen tiid zien. Een luid aonlaus beantwoordde dc rede Van den heer Kiès. Hierna werden door een spreekkoor ceni- ge leuzen gedeclameerd. Van de gelegenheid tot debat werd door geen der aanwezi^n ge^'dk gemaakt. Na de pauze werden door De Stem des [Volks nog cenige zangnummers uitgevoerd. ORANJE VEREENIGING De commissie voor den historischcn op tocht heeft wederom tot verschillende ver- eenigingen alhier het verzoek gericht tot bij woning van de op Woensdag 12 Juni in res taurant Princess te houden besprekingen voor den optocht. Zij verzoekt ons hier nog even de aandacht erop te willen vestigen, dat deze vergadering voor ieder toegankelijk ls, zoodat ook zij, die, géén uitnoodiging: heb- jb.en. ontvangen, daar.aanwezig kunnen zijn- Een ergerlijk geval van dierenmishandeling Voor het kantongerecht alhier had zich gistermorgen een persoon te verantwoor den, die onder Baarn het beroep van slager uitgeoefend had. Zijn geheime slachtplaats had hij in een grooten kelder onder een al leenstaande villa aan den weg naar Eem- nes, een ideale plaats voor de uitoefening van zijp onwettig beroep. De waarnemend directeur en een keurmeester van het abat toir te Utrecht traden in deze zaak als ge tuigen op. Gebleken was, dat verdachte, die vroegpr een slagerswinkel had gehad, in dien kelder over een complete slagersuit- rustine beschikte en daar 127 K.G. onge keurd en bedorven vleesch had hangen. De geslachte koe. was ziek geweest, houtvuur, hetgeen duidoliik te zien was aan het vleesch. dat er sponsachtig uitzag doordat deze ziekte een gevolg is van microorganis men. die zich in dc diepte in de spiervezels bevinden en gaswerking teweeg brengen, waardoor het sponsachtig voorkomen aan het vleesch verklaard wordt. Verdachte wist maar al te goed dat het vleesch niet deugde, maar had het desondanks aan- ver schillende menschcn verkocht. Zoo had een inwoonster van Baarn twee pond gekocht en zich den volgenden dag niet wel bevon den. Eigenaardig was, dat uit andere ingeko men verklaringen bleek, hoezeer smaken verschillen. Dc eene had hel vleesch heel goed gevonden, een andere had het weg gegooid omdat het stonk en bedorven was. Het was voor den gewonen prijs verkocht en aangezien verdachte de zieke koe voor weinig geld op de kop getikt had. kan men nagaan dat hij oen aardig winstje gemaakt zou hebben, als men hem niet voor ge weest was. Het O.M., waargenomen door mr. Zijlstra, achtte deze overtreding van de vleeschkeu- ringswet wel buitengewoon ernstig en e.ischte voor het in bezit hebben van het ongekeurde vleesch 300.subsidiair 2 maanden, voor het afleveren van dit vleesch 100 subsidiair 1 maand. De kantonrechter veroordeelde, na ge ïnformeerd te hebben naar den villabewo ner en diens medeweten van dit lugubere werk, hem resp. tot 200 en 50 subsidiair 1 maand en 14 dagen. Dierenmishandeling Een veehouder wilde handig zijn, toen hij zag dat één zijner koeien, die pas gekalfd had, ziek was cn daarom liet hii het. dier snel vervoeren naar het abattoir te Utrecht Dat de viervoeter echter ontzettend veel pijn leed, doordat de baarmoeder ontsto ken was, de vrachtauto vriiwel van geen stroo voorzien was cn niet ingericht was op vervoer van dieren, deed niets ter zake! Als hii er maar van af was! Het gevolg was, dat de koe onderweg door het hotsen van de auto omviel en kort daarop stierf. Toen werd het dier niet naar hot abattoir gebracht, maar naar het bekende adres van een landbouwer aan don Liniediik, die der gelijke zaakjes wel opknapte. Inderdaad was deze persoon wel bekend aan het kan tongerecht, aangezien hij zich nog cenige weken geleden te verantwoorden had voor liet in bezit hebben op zijn erf van doode dieren, die als voer voor de kippen dien den I Het O.M. besloot deze zaak li dagen aan te houden, om den dierenarts te kunnen hooren. die schriftelijk verklaard had. dat dit vervoer op zeer kwellende wijze heeft plaats gehad en waarbij sprake is van een afmattingsdood. Een landbouwer uit Voorthuizen had on gekeurd vleesch vervoerd, volgens den keurmeester zoowel rund- als varkens- vleesch. N*en, van rundvleesch was niets waar. Die keurmeester wist er immers niets van, want laatst had er een geslacht hert in een winkel gehangen en toen had de keurmeester dit vleesch voor varkens- vleesch uitgemaakt! Ja, daar had hij wer kelijk getuigen genoeg voor! Het vreemdste was, dat de kantonrechter en het O.M. deze toelichting over 's meesters kunnen niet wilden gelooven. Tenminste de eisch luidde 30 subsidiair 10 dagen, uitspraak 20 sub sidiair 10 dagen. Een landbouwer uit Renswoudo. die er ook een slachtplaats op na hield, hoorde 80 subsidiair 1 maand tegen zich eischcn. De uitspraak luidde 60 subsidiair 20 da gen. Leerplichtwet Een Spakenburgsche had haar oudste dochter, die 14 jaar was en nu van school af is, eenigo dagen thuis gehouden. Wel eenigszins te begrijpen als men nagaat dat zij moeder van tien kinderen is en vaak zoo zenuwachtig, dat zij niet in staat is om iets te doen. Zij gaf toe dat het al de derde keer was, maar hoe zou zii het andera in het huishouden kunnen volhouden? Een hulp kon zii er ook niet op nahouden, af- ;aando op het schamele inkomen dat dit huisgezin geniet. De kantonrechter hield hiermede reke ning en veroordeelde tot 1.50 subsidiair 1 dag. De eisch luidde 2 subsidiair 1 dag. Een Spakenburger moest voorkomen, om dat zijn zoon stilletjes van school weg ge bleven was, om eieren te gaan zoeken in de polder. Wat. kon hij daar eigenlijk tegen doen? Gelukkig is de knaap nu van school gaan af. De eisch luidde 3, de uitspraak 2 sub sidiair 1 dag. Te veel onder de kurk In een kruidenierswinkel hier ter stede waren, eenigszins „achteraf", een aantal flcsschen met sterken drank in voorraad aangetroffen. Een vijftal flesschen waren onaangebroken, terwijl er verder vijf leege flcsschen bij stonden. Paaschvoorraad voor de op komst zijnde, uitgebreide familie, vol gens de kruidenier! Te veel voor eigen gebruik, volgens de kantonrechter! Onze kruidenier wist abso luut niet, dat dat niet mocht. Om al die wetten te kennen, mocht je wel twee hoof den hebben. Maar hoe het ook zij, nu wist hij het en nooit zou men hem meer voor een dergelijk feit op het kantongerecht zien. Drukkerij Van Ameroncen AMERSFOORT VAN PERSIJNSTRAAT 23 TELEFOON 125 drukkerij voor handelen industrie Het einde van het lied was. dat hij ver oordeeld werd tot 15 subsidiair 8 dagen met verbeurdverklaring van de in beslag genomen dranken. Een glaasje bier Een Amsterdammer, die werk zocht, bad de vermoeienissen daarvan afgewisseld met een glaasje bier. Hoeveel meer het er wa ren geweest, hoorden wij niet, maar wel was hij er heelemaal door in dc war ge raakt! Ook een inwoner van onze stad was op een muziekconcours hetzelfde vocht tegen het lijf geloopen. liet had hem niets gekost! Ook was het niet de eerste keer, dat er mu ziek was geweest! Tegen heiden werd helzelfde. geëischt n.l. 10 subsidiair 4 dagen. De uitspraak was 6 subsidiair 3 dagen. Gisteravond had in hotel „De Witte" de jaarvergadering plaats van het departement Amersfoort van dc Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid cn Handel onder voorzitterschap van den heer A. Kysink. Na voorlezing cn goedkeuring van dc notu len der algemeene vergadering van 11 Fe hiuari j.l., werd overgegaan tot aanwijzing eener commissie voor liet- gevoerde finan- tieel beheer, waarover in Januari rapport zal worden uitgebracht. Tot commissieleden werden benoemd de hceren v. d. Mandele en Salomons. Tol bestuurslid, wegens,het niet aanvaar den door den heer Martens, werd gekozen de heer Merkcns. Hierna had behandeling van de agenda der algemeene vergadering plaats, waar heen als afgevaardigden van dit departe ment zullen gaan dc hoeren Eysink en S, W. Melchior. Als plaatsvervangend afge vaardigde zal dc lieer Korthals Altcs ge vraagd worden. Verder is aangaande de beperking van de Kamers van Koophandel een request aan het hoofdbestuur gezonden, waarin er op gewezen is. dat deze bezuiniging niet in het belang is van vele industricclcn cn geens zins practischc waarde heeft. Nadat de. datum van dc excursie naar Philipsfabrieken op 21 Juni bepaald was, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. ANTI-RE VOLUTIONN AIRE KIESVEREENISING Vrijdag 21 Juni a.s. zal door de Anti- 'Revoiutionnaire kicsvcreeniging in Amicitia een openbare vergadering gehouden wor den, waarbij als spreker optreedt mr. II. Bijlevcld uit Amsterdam. HET VERKEERSEXAMEN Gisteren werd wederom verkeersexamen gehouden. Hieraan werd deelgenomen door leerlingen van de school van dc Amers foortsche school vereeniging cn de Pal las Athene school. Het resultaat was dat drie leerlingen het diploma niet verwierven en dat één de vermelding met lof verkreeg. RIJKS KWEEKSCHOOL Geslaagd voor de Akte L.O. de dames A Mooy, N. Veenis en L. Verlint alhier cn A. van Kolfschoten te Woudenberg. Afgewezen: twee. AMERSFOORTSCHE RADIOCENTRALE Morgen geeft dc Amersfoortsche Radio- Centrale, naast de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende bui tenlandsche zendstations door: 11.0512.15 London Regional. 12.15— 2.20 Brussel Fransch. 2.204.20 Droitvvich. 4.206.20 München. 6.207.20 Keulen. 7.208.50 Droitvvich. 8.50—12.20 Wccnen. AMERSFOORT 11 Juni. Venduhuis, Nieuvvstraat 9. Ver- kooping meubilaire goederen. 1.30 uur n.m 14 Juni. Wagenwcrkplaats. Veiling spoorhout. 10 uur v.m. 18 Juni. „Het Boompje." Veiling twee woonhuizen, Arnhemschevveg 294 en pakhuis Valkestraat 25. 8 uur n.m. SOEST 12 Juni. Amersfoortsche Straatweg 11 te Soe»terberg. Verkooping inboedel en tim mergereedschappen. 9.30 uur v.m. BAARN 19 Juni. Hotel „Central." Verkooping van de villa aan den Eemnesservvcg 5. 8 uur. n.m. 19 Juni. Villa „Quisisana" aan dc Canton laan 1. Vcrkooriing inboedel. E E M N E S 3 Juli. Koffiehuis „De Lindeboom." Ver kooping van wei- en hooiland. 11 uur v KAMP 41 TEL. 1830—1093 Vraagt daar prijs voor Uw repa ration voor Uw auto of motorrij wiel. BURGERLIJKE STAND 6 Juni GEBOREN: Herman Johannes, z. van Her man Johannes Burghouts en Christina Bru- netta Boender. Johanna Wilhclmina, d. van Albertus Philippus van Amerongen en Wil- lemijntje Fluit. Augustinus, z. van Arie Jan van den Hoogen cn Alida Ravenhorst. ONDERTROUWD: Marinus Jacobus ter Hoeven en Clasina Eijkeiboom. Gerrit Jan van den Brink en Jansje ten Kulve. Anne Andreas van der Werff en Nora Margaret Spencer Elce. Gerrit Willem Francois Don ker en Antje de Backere. Jean Désiré Fran cois Lardinois en Emma Iksal. Evert Jan Westerik en Jcnneke van de Weerrl. GETROUWD: Jan Johan van Altcna en Ilermina Johanna Hofman. OVERLEDEN: Breunis Hendrikus Jansen, oud 25 jaar, echtgenoot van Willempje ten Brink. Hendrikus Timen Nieuwhuis, oud 79 jaar, weduwnaar van Grada Johanna Gerrit sen. Jan Joost de Graaff, oud 62 jaar, echt genoot van Anna Ernesta Hermine Wüpper- mann. VOOR GRATIS REISBONS LANGESTRAAT 2«. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's had bedroeg hedenmorgen 61 graden. naar De nieuwste Chevrolets met tochtvrije ventilalie, voorzien van Kofferrekken. Onze wagens zijn niet meer te onderschei den van particuliere wagens. Betrouwbare en kalme chauffeurs bekend in binnen- en buitenlaiiil. Vraagt prijs. CE SNELTAX is toch altijd voo dee'iger Startplaatsen: HOOGEWEG 49 Koninginnelaan 20 (1 'min. v. h. Station). De Ondernemer, G. LENSINK. UIT HET POLITIERAPPORT Gistermorgen kwam bij den politiepost op den Soestcrweg een juffrouw met een kind, dat een hoofdwonde opgeloopcn had. Door de politic is het. kind behandeld, waarna het naar een dokter verwezen is. Op de kamp viel gistermiddag een vrouw flauw. Nadat zij bij omwonenden binnenge dragen was. is zij weer spoedig bijgekomen Abusievelijk stond gisteren vermeld, dat een rijwiel ontvreemd was in een winkel aan de Bcokenseheinschc laan. Dit ihoet zijn Hendrik van Viandenstraat. AANBESTEDING Door den architect Johs. H. Blotn werd lieden aanbesteed het bouwen van een tuin- derswoning met landbouwschuur aan de Dorrcsteinschcsteeg, met volgend resultaat II. v. d. Heuvel 6301; W. Wassink G918; J. Hcndriksen 7980; v. d. Brink en Klok 7860: C. v. d. Berg, Achterveld f 6500; J. Vermeulen, Schcrpcnzeel, 8950; B. Coterlet. Hoogland, 6S95; R. A. van Batenburg 8670; J. de Rijke, Lcusden, 7S86; W. Ileere 7356; fa. Brückcr en kruithof 6745; Tomniel en van Zoest 7388; Theo F. van Keulen 6960; C. van Zwol 7338; W. v. d. Berg 8648; II. v. IJken 7800; Cobussen en Meijer, Utrecht, 8100: C. Vringer, Baarn, 7955; II. Dokter en Klok, Voorthuizen, G882. De anderen alhier. BEDRIJFSLEVEN Dameskapsalon „Willy de Lenne" Dezer dagen is in het perceel Soestcrweg 1 het dameskapsalon „Willy de Lenne" ge opend, alwaar men specialiteit is in perma nent-wave, onduleeren, haarverven. Het salon beschikt over een prettig interieur en is voorzien van de modernste hulpmiddelen op dit gebied. EXAMENS Voor de te Amsterdam gehouden examens van het Nederl. Instituut van Accountants slaagden voor het onderdeel „Recht" de heeren M. J. Groen en P. A. Kiesewetter. Onze stadgenoot, de heer W. van de Boogert, slaagde voor de afdeeling „Belas tingrecht" van het „Ned. Instituut van Ac countants" te Amsterdam. Grand Theatre. Vertooning van de film; „Een ster valt van den hemel." Voorstellingen Zondags 2 uur, 4.30 en 8 uur n.m. Overige avonden 8 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur n.m. City Theater. Vertooning van dc films: „Polenbloed" en „On a volé un homme." Voorstellingen Zaterdag en Woensdag 2.30, G.15 cn 8.30 uur n.m. 's Zondags om 1.45, 4.00, 6.15 cn 8.30 uur n.m. Overige dagen 8.05 n.m. Museum Fléhite, Westsingel. (Uilgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw .Vheos Vereeniging, Regcntesselaan. lederen dap van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal cn Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. 7 Juni. „De Keizerskroon." Openbare ver gadering van de V. V. S. U. Sprekers: C. de Boer, Van Ilove en G. Th. Fr. Hilkes. uur n.m. 7 Juni. Foyer Amicitia. Vergadering van de Vrijheidsbond. Sprekers: Dr. Ch. Eggink en H. Groenewout te Hees. 8.15 uur n.m. 8 Juni. De Valk. Soirée van de R. H. B. S. 8 uur n.m. 9, 10 en 11 Juni. Amicitia. Vertooning van de fOm: „De razende Roeland-** Hem wordt namens dc burgerij van Luntercn een jubileumbank aans geboden. Toespraak van den burgemeester van Ede LUNTERKN, 6 Juni. Donderdag was het feest in Luntercn. Ofschoon notaris Dinger de herdenking van zijn 40»jarig Jub** Icuui liefst onopgemerkt had laten voorbij gaan, waren de vrouwen hem, zoóuls hij hot zelf uitdrukte, te 'slim af geweest. Er had zich namelijk een dames-comité gevormd, waarvan de dames mevr. Wilbrink geb. Bommel van Vloten, mej. B. W. Vaart en mej. M. Wigmaïi het bestuur vormden. En zoo werd dan notaris Dinger heden morgen door de schoolkinderen der beide scholen een zanghulde gebracht, terwijl hem des middags een geschenk van de burgerij werd aangeboden in den vorm van ccn jubi- Icümbank „dc Notaris-Bank" op één der prachtigste punten in de omgeving, n.l. op den „Koepol", vanwaar men een buitenge woon mooi vergezicht over dc Goldcrscho Vallei heeft. Hier bleek hoezeer notaris Dinger bij do burgerij van Luntercn geliefd en geëerd is. Nadat de Luntersche Fanfare zich had doen hooren, nam mevrouw Wilbrink het woord om op geestige wijze, gedeeltelijk een dicht maat, te getuigen hoe notaris Dinger steeds met dc "Luntersche bevolking heeft meege leefd. Een ieder ging met zijn noodon, als er geen uitkomst meer was, naar den notaris en hoe druk deze ook steeds was, toch kon hij altijd nog tijd vinden om vriendelijk en deelnemend do klachten aan te hooren en als hij eenigszins kon te helpen. Meestal niet alleen met raad, maar ook met de daad. Mevrouw Wilbrink verteldo nog, dat de monumentale bank gemaakt was door de aannemers Van do Steeg en Van de Kaa, onder toezicht van den heer J. Grocncveld, naar een ontwerp van den zoon van den no taris, den heer J. Dinger. Hierna nam de burgemeester van Ede, mr. dr. C. O. Ph. baron Creutz, het woord om namens het gemeentebestuur van Ede den heer Dinger dank te brengen voor het vele dat hij voor Luntercn* en deze streken geweest was en niettegenstaande zijn ruim 70 jaren nog is. Veebis cr in Luntcren tot stand gebracht; hoeveel instellingen hebben op zijn initia tief hier hun herstellings- of recreatie-oorden gesticht. Er is.in Lunteren bijna geen ver eeniging of notaris Dinger is er dc oprichter en de stuwende kracht van geweest. Door zijne beminnelijkheid en zijn vriendelijke optreden maakte hij, dat een ieder naar den notaris durfde te gaan met zijn nooden of om te helpen iets tot stand te brengen. Een ieder is overtuigd van do groote verdiensten van notaris Dinger en het verheugde spre' - te kunnen mededeelen, dat H. M. de I - ningin deze vele verdiensten heeft willen waardeeren, door hem te benoemen tot offi cier in de orde van Oranjc-Nassau. Nadat nog de oudste broeder van den no taris, de heer G. Dinger, uit Hilversum, namens de familie een foto van de bank had aangeboden, dankte do notaris eerst ontroerd cn vervolgens op geestige wijze voor de vriendelijke woorden, welke tot hem gesproken waren en voor de hooge onder scheiding hem door Hare Majesteit geschon ken. Bijzonder getroffen was hij door de harte lijkheid, welke hij dezen dag ondervond en hier steeds ondervonden had. 't Was waar, veel had hij kunnen doen; dc burgemeester sprak van twee kolommen in de courant. Maar nu schaamde hij zich. dat hij daar 40 jaar over gedaan had. Daarbij moest hij dank brengen aan al zijn helpers en help sters, die hem daartoe in staat gesteld had den. Spr. aanvaardde gaarne deze jubileum- bank en hij besloot met den wensch, dat het publiek hem zou helpen deze ongeschonden te bewaren. Na afloop was er een drukke receptie in hotel „de Veluwe". waar notaris Dinger en zijne familie tusschen een schat van bloe men handen te kort kwamen om de vele persoonlijke gelukwenschcn in ontvangst te nemen. Des avonds was bet weer feest locn de Luntersche Fanfare zich deed hooren. Luntcren heeft het notaris-feest op waar dige wijze gevierd. DE VERKEERSWEEK Ter inleiding van dc Verkecrsweek, die het Verbond van Vereenigingcn voor Veilig Verkeer van 1115 Juni a.s. houdt, zal de Voorzitter, Mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Ove, Dinsdagavond 7 uur na de Ra dio-omroep spreken tot dc weggebruikers. Door alle mogelijke middelen: de versprei ding van vlugschriften en dc verkcerscou- rant, die in een oplaag van ruim 150.000 exemplaren wordt gedrukt, verkeersaffiches, nz. liet houden van propaganda-avonden aan het verkeer gewijd, zal in tal van plaat sen door de verccnigingen voor veilig ver keer ieder op eigen wijze, worden getracht de weggebruikers het besef bij te brengen, dat alleen via de naleving van de regelen van den weg de veiligheid van het verkeer kan orden bereikt. Tot het onderwijzend personeel zal het ver zoek worden gericht de kinderen meer in het bijzonder in deze verkeersweek te wijzen op de gevaren, die door het moderne verkeer dreigen. De Vereeniging voor Veilig Verkeer Rotter dam heeft de verkeersweek beperkt tot twee dagen en wel 13 en 14 Juni a.s., terwijl de Amsterdamsche verkeersweek, in verband met het Koninklijk bezoek de volgende week aan de hoofdstad, zal plaatsvinden van 1—6 Juli a.s. Een ieder werke inedel

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 3