De bekende Amerik. pilote Amelia Baron C. R. T. Krayenhof, bestuurslid van vele instellingen en ver- Earhart heeft de Oglethorpe-universi- eenigingen, vierde gisteren te Wassenaar zijn TOsten verjaardag. De telt het eere-doctoraat verleend. jarige tusschen de bloemen, ontvangen uit alle deelen des lands. Door iemand, die onbekend vvenscht te blijven, is aan de gemeente Bloemendaal een bedrag van 1000 geschonken voor een gedenkbeeld met de inschriptie: „Den onbekenden Hollander gewijd, die het eerste het stuivende zand door helmbeplanting bedwong". De beeldhouwer J. W. Havermans aan den arbeid. De Kon. Marine Jachtclub hield gisteren een zeilwedstrijd op de rede van den Helder. De „Schorpioen", winnaar fantasie-sloepen. Te den Helder werden gisteren langs de kust de jaarlijksche oefeningen gehouden van de luchtdoelartillerie uit Utrecht. De bemanning van het Roemeensche s.s. „Sfantu Nicolae", wacht sinds 8 Maart 1935 te Rotterdam op haar gage en is vast besloten pas na de ont vangst daarvan van boord te gaan. De mannen vermaken zich met 'n yarkem, De nieuwe minister van Economische Zaken, Prof. Dr. Ir. H. C. J. H. Gelissen, heeft gisteren zijn werkzaamheden op het departement aan gevangen. De minister betreedt zijn departement, Een beeld van romantische schoonheid. Een der weinige zeilschepen, welke nog de wereldzeëen bevaren, de „L'Avenir" is dezet dagen met een lading van 4.000 -ton-gFaan van Australië té Glasgow 'aangekomen*' Gisterenavond is het wielerseizoen te Amsterdam geopend. Leddy in een vinnig duel met Lor jé £voor). De burgem. van Arnhem, dh. H. Dank zij het onvermoeid streven van den burgemeester, den heer C. M. A. Koot, P. J. Bloemers opende gisteren is de kaasmarkt te Uithoorn weer in eere hersteld. De burgemeester aan het de tentoonstelling der Cr.Z.Ctr. handelen met de eerste kaas.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6