met DE SNELTAX TEL. 1354 - TEL. 743 Vreest geen Examen Kerknieuws DE OLY.1PISCHE DAG DE COMPETITIE UIT DEN U.P.V.B. naar de T.T. MOTORRACES HET WIMBLEDON- TOURNOOI DE 6EN00D1GDE VISCH even bestellen HET HEETE ZOMERWEER Verlenging van den dienstplicht FAILLISSEMENTEN 2e BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 27 JUNI 1S35 SPORT De verwachtingen van de athle* tiekwedstrijdcn AMSTERDAM, 25 Juni. De heer Bur ger, leider van de Athletiek op den Olym pischen Dag en voorzitter van de Teco der K.N.A.U., deelt ons over de atletiekwed strijden van a.s. Zondag het volgende mede: Nu na de Zondag j.l. in Haarlem gehou den wedstrijden de laatste correcties zijn aangebracht in de samenstelling der athle- tieknummers voor den Olympischen Dag, kunnen daarover de volgende bijzonderhe den vermeld worden Op de 100 Meter voor hccren ontmoeten elkaar al onze beste cracks. In de eerste plaats volgt een revanche tusschen onzen wereldrecordhouder Berger en Osendorp. Laatstgenoemde, die in uitstekende conditie is, wist zijn tegenstander op de eindstreep te kloppen. Berger traint echter zeer serieus en gaat geleidelijk vooruit en als hij Zon dag a.s. weer den sintelbaan onder zijn spikes voelt, is het, nu ook het warmere weer zijn vorm ten goede komt, niet uitge sloten, dat hij zijn revanche krijgt. Het blijft echter niet meer dan een kans en er zal zeker hardnekkig om eiken c.M. gevoch ten worden. Achter deze beiden zal een niet minder hardnekkigen strijd tusschen ,van Beveren en de Jongh worden uitge vochten, waarbij ook Eijkema niet kansloos is op een goede plaats. Boersma en Geul bezetten de overige plaatsen en zij zijn zeker .tot verrassingen in staat. De toeschouwers van het vorig jaar zul len zich den sensationeelen strijd op de 800 Meter herinneren tusschen Bouman en Dop. waarbij heiden bijna tegelijk als het ware over de eindstreep vielen. Wij zullen daar van ditmaal een herhaling zien, doch een Van beter kwaliteit. Dop is weer van de partij, doch mag op het oogenblik niet in staat worden geacht Bouman ernstig te be dreigen, omdat deze sterk vooruit is gegaan, wat niet wegneemt, dat hij reeds tweemaal geslagen is door den nieuwen ster van Haar lem, Taeckema. Zondag j.l. wist Bouman revanche te nemen en tusschen die beiden zal men een copio zien van den sensatio neelen strijd tusschen Berger en Osendorp op de 100 Meter. Er is echter nog een derde man, die een rol speelt, De Ruyter van de Volewijckers bewees Maandag plotseling zijn goeden vorm door in een avondwedstrijd de S00 Meier in 1 min. 59.8 sec. te loopen. Hij zal zich dus ongetwijfeld mengen in den strijd tusschen Bouman en Taeckema en daarmee ertoe bijdragen, dat wij Zondag den mooisten strijd zullen aanschouwen, die ooit op een van onze wedstrijden op dezen afstand is geleverd. Ook onze 400 Meter crack Klasema start op dit nummer met onze andere beste £00 Meter loopers. Op de 110 Meter horden kan de overwin ning moeilijk aan Kaan ontgaan, die Mes man Schultz, Jansz en Van Leeuwen als voornaamste tegenstanders krijgt. Al onze beste sprinters met nog vele andere zien wij tenslotte terug in sterk bezette estafette nummers. Wat de 100 Meer voor dames betreft, hier krijgt mej. De Vries van A.D.A. gelegenheid te toonen of zij inderdaad sterker is dan mej. Dalmolen, die in Den Haag van haar won. Thans is ook mej. Martin uit Deven ter van de partij en niet te vergeten Aalten, die eigenlijk de stelste moest zijn, doch nog niet haar vroegeren vorm heeft getoond. Als dit a.s. Zondag wel het geval is, kan men een spannenden strijd tusschen haar en mej. De Vries verwachten. Ook voor de dames volgt nog een estafettenummer van zes ploegen, waarop al onze beste vrouwe lijke athleten uitkomen. ATHLETEN VOOR DEN OLYM PISCHEN DAG Thans zijn ook de namen van de athle ten bekend, die Zondag in het Stadion zul len starten voor den Olympischen dag. Het zijn: 100 M. heeren: Berger, Jansen, van Be- veren, Geul, Boersma, Osendarp en Eike- xna. 100 M. dames: Aalten, Martin, Dalmolen, de Vries, Doorgeest en Koster. 800 M.: Tackema, Dop, Bouman, Hey- mans, Robert, de Ruyter, Figee, v. d. En- de, Petit en Klasema. 110 M. horden: Kaan, v. Leeuwen. Jansz, Spanjerdt, Mesman Schultsz en Beintema. 4 X 100 M. heeren: Trekvogels. A.V. 1923, |Vlug en Lenig, A.A.C., Haarlem en Be .Quick (Zutphen). 4 X 100 M. dames: nationale ploeg (Dal molen, de Vries, Martin en Aalten). A.D.A., U.D.A., Amsterdam, Brunhilde Leiden en Athleta. U.D.A. komt in haar bekende formatie hit, waarmede zit het geheelc seizoen reeds loopt, n.l. Meli Koster, Marie van NuSj En- geline Mcyns en Mia Knyff. SCHAKEK NEDERLAND.RIJNLAND EN WESTFALEN De ontmoetingen van Nederlandsche en Duitsche schaakbroeders, die sinds 1901 herhaaldelijk plaats vonden, het eene iaar jn ons land, een volgende maal in Duitsch- land, hej)ben in verband met valuta-quaes- ties cemgc jaren stil gestaan. Thans heeft het bestuur van den Duitschen Schaak hond in Berlijn het Nicderrhcinische Schachverband doen weten, dat men er prijs op stelt de vriendschappelijke betrek kingen met de Nederlandsche Schaakspe lers zoo spoedig mogelijk weder aan te knoopen. De heer W. Reiding te Remscheid. leider van bovenbedoelde schaakbond, doet thans moeite, om een dertigtal van de sterkste spelers naar het groote vaderland te doen overkomen om den strijd te doen plaats vinden op een oude roofridder- burcht,, gelegen in een schilderachtige om geving. in de nabijheid, van Düsseldorf. Het is echter de beurt van de Duitschers om naar Holland te komen. Aangezien de Duitsche spoorwegen 60 reductie aan Vreemdelingen toestaan en Hollanders nog meerdere faciliteiten genieten, die de Duit schers hier niet vinden, wil men alles in hei jverk stellen, om het de Hollandsche ploeg zoo aangenaam mogelijk te maken. De heer Reiding voelt niets voor een mas sakamp, zooals in vroegere jaren meestal op 't touw werd gezet, doch wenscht liever 25 tot 30 eerste klasse schakers, waartegen dan een even groot aantal van de beste Duitsche schaakspelers zal worden ge plaatst. De onderhandelingen hierover zijn dezer dagen van Duitsche zijde geopend. J. H. GOUD, Utrecht. ATHLETU.K In de eerste afdeeling heeft A.A.V. de leiding, maar G.A.C. zal vermoedelijk het sterkst blijken Nu de athletiek-competitie alweer een flink eind op streek is, krijgt men een over zicht aangaande de kracht die er van de deelnemende ploegen uitgaat. Beginnen we met afdeeliirg 1 dan zien we, dat het in het Gooi- en Ecmland niet vlot gaat. Verschillende wedstrijden moesten wor den uitgesteld of men maakte vergeefschc reizen, zooals B.A.C. Zondag j.l. naar Hil versum. Hierdoor is de G.A.C. nog steeds niet in het veld geweest, terwijl Esvac al twee van de drie ontmoetingen achter den rug heeft. De Soestenaren hebben daarbij \oor een verrassing gezorgd, n.l. door de B. A.C. te slaan. De BaarnSche athleten waren weliswaar niet volledig, doch dat een speci fieke athlcliekclub van een groepje nieuwe lingen moet verliezen, geeft te denken. De Ameisfoortsche Athletiek Vereeniging deed het beter en sloeg Esvac in eigen huis, doch het verschil was al heel minimaal. Met dat al heeft de A.A.V. thans de leiding. Wc ver moeden, dat de G.A.C in deze afdeeling de sterkste zal blijken. De competitiestanden zijn als volgt: Afdeeling 1. A.A.V. 1 1 2 46—14 Esvac 2 1 1 2 93*/,—87V<» B.A.C. 1 1 0 411/—491/0 G.A.C. Het jaarverslag over het bonds* jaar 1934*1935 gepubliceerd Verschenen is het jaarverslag van den U. P. V. B. over het hondsjaar 19341935. Het opent met het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris-competitieleider, dat een duidelijk overzicht geeft van alle gebeurte nissen. In de eerste plaats wordt op eer biedige wijze herdacht den betreurden bondsvoorzitter, den heer H. C. van Kuijk, wiens plotseling heengaan groote ontstelte nis te weeg bracht en wiens bekwame per soonlijkheid niet licht vergeten zal worden. Aan zijn vele groote verdiensten wordt hulde gebracht. Het belangrijke feit wordt gememoreerd, dat het hondsbureau in een ruimer gebouw werd gehuisvest, voor welke inrichting den heer M. Spanjaard een woord van erkente lijkheid wordt gebracht. Ook wordt het af scheid wegens huwelijk herdacht van mej. Elbertdie vijf jaar lang op het bonds- bureau uitstekend werk heeft verricht. De groei van den Bond gaat nog steeds in stijgende lijn. Aan de voorbereidende werkzaamheden voor het komende lustrum jaar is reeds begonnen. In liet bestuur is eenige wijziging geko men; in de vacature van bondsvoorzitter werd oorzien door de benoeming van den heer M. Welle, terwijl de heer H. F. Schaap 2e voorzitter werd en de heer B. J. Tieland commissaris. Het afgeloopen hondsjaar bracht veel werk voor de strafcommissie, die zelfs zware straffen moest uitdeelen. Een beroep wordt dan ook gedaan op de vereenigings- besluurders, om de spelers te doen beseffen dat alleen met goed voetbal, niet echter met ruw spel, resultaten zijn te bereiken. Ook de protestcommissie bad veel werk, deels door gebrek aan spelregel-kennis van de protesteerende aanvoerders, deels doordat vele protesten blijkbaar worden ingediend in de gedachte „baat niet, schaadt niet". Door de scheidsrechtercommissie is veel en nut tig werk verricht om het corps arbiters op peil te houden. Er is een vooruitgang waar te nemen in het Zaterdagmiddagvoetbal; het aantal deel nemende elftallen steeg van 141 op 185. Een nog grooterc deelname voor het komende seizoen kan worden verwacht. In hoofdzaak is de groote uitbreiding tc danken aan de grootere inschrijving van de juniores- en adspirant-elftallen. De tournooien, zooals het schoolvoetbal- tournooi, dat sinds 1914 onafgebroken ge houden is, hadden een vlot verloop, begun stigd door fraai weer. Het aantal deelne mende elftallen aan het schoolvoetbal- tournooi steeg van 116 op 123. Ook de door den Bond georganiseerde wedstrijden, onder meer ook de wedstrijden van het Bonds- elftal, hadden een succesvol verloop. Niet echter was dit het geval met. de Zilveren Dom-wcdstrijden, waaraan slechts de helft van de 30 hij den Bond aangesloten K.N. V.B.-vereenigingen deelnam. De wisselprijs- wedstrijden zijn tot een aardige serie wed strijden geworden, die hun nut zeker heb ben opgebracht. Over de geheele linie onderging de Bond een flinke uitbreiding. Zoo steeg het aantal vereenigingen tot 107 (vorig jaar 97), het aantal elftallen tot 370 (vorig jaar 343) en het aantal leden tot ongeveer 9860 (vorig jaar ongeveer 8500). De verhouding tot an dere honden, zooals den K.N.V.B. en den U.K.V.B.. was wederom uitstekend. Aan de scheidsrechters, consuls en com missieleden wordt hartelijken dank betuigd voor den groot en cn prettigen steun, van hen ondervonden. Ook de pers verkrijgt dank voor de goede opbouwende wijze waar op zij haar medewerking aan onzen bond heeft verleend. De competitie De meeste competitieafdeelingen zijn zeer vlot verloopen, vooral voor wat de eerste elf tallen betreft eindigde het seizoen op norma le wijze. De eerste helft van de competitie stormde men geweldig snel en men was zelfs een oogenblik bevreesd, dat men .veel te hard op 6 Juli te Assen met onze ruime 7 per- soons auto's I 3.p. p. Inl. bij den on* dernemer G. LENSïNK, Hoogeweg 49. van stapel liep, omdat, zoo doorgaande, het niet was uitgesloten dat in Januari 1935 de meeste elftallen zouden zijn uitgespeeld. Doch de bekende setagnatie als vrijstelling in verband met interlandwedstrijden, als ook veelvuldige onbespeelbaarheid van de terreinen, juist in een periode, waarin men het over het algemeen niet meer verwachtte, waren toch oorzaak, dat men op normalen tijd eindigde. De Competitie in de eerste klasse had een bijzonder spannend verloop. Zeer lang heeft de spanning geduurd, want in den 18en wedstrijd was nog niet te zeggen wie kam pioen zou worden. Het waren voornamelijk B.V.C. en Veenen- daal waartusschen de strijd ging, terwijl 's-Graveland maandenlang ook nog een ge duchte concurrent was. Ten slotte is het aan B.V.C. gelukt, de bo venste plaats te bezeilen en daarmede het recht van promotie naar den K.N.V.B. heeft verkregen. Dat deze Biltsche club het goed zal gaan, staat voor ons vrij zeker vast. liet spel van deze ploeg is goed en daarnaast staat een bestuur dat weet, wat goede organisatie be- teckent. Voor de bezetting van de onderste plaats heeft de spanning ook tot aan don laatsten competitiewedstrijd geduurd. Ten slotte was het Sperwer rlie als nummer laatst ein digde, doch dit elftal heeft zich schitterend door de degradatiewedstrijden heen gesla gen en is het gelukt zich voor de eerste klas se te handhaven. Met Minerva en U.S.C. hond zij den strijd aan cn met 2 overwin ningen wist Sperwer zich als nummer één in deze halve competitie te handhaven. Het jaarverslag bevat voorts nog de ver slagen der verschillende commissies, enn jaarverslag van den penningmeester en een begrooting voor 1935—1936. In de tweede ronde van liet hcercncnkel- spel kwam Timmer tegen Ritchie, die den Oostenrijker Arlens zoo overtuigend ge slagen had. Beide spelers speelden een ver dedigend spel, waarbij echter Timmer meer variatie in zijn slagen wist te loggen en soms zich verdienstelijk aan het net cn op volley handhaafde. In vier sets 7—5, 57, 63, 63 toonde hij zich dc meerdere, een mooi succes dus. Mej. Couquerque kwam tegen mevrouw Strawson. De laatste speelde nog het vroe gere tennis, n I. under hand-service en alles verder drive. liet gevarieerde spel van onze landgenootc bleek hiervoor veel te sterk en met. 62, 62 kwam deze in de tweede ronde. De voornaamste uitslagen luidden: Ileeren-enkelspel; tweede ronde: Perry slaat Ilines (Amerika) 6—1, 75, 6—3; van Rijn (Am.) slaat Smith (Noorw.) 6—3, 6—0, 62; Timmer slant Ritchie 75, 57, 63, 63, Monzel (Ts.Sl.) staat Borotra 37, 6—4, 62, 26, 119; Falmicri (It.) slaat Mac- Froy (N.Zeeland) 11—13, 1—6. 6i, 7—5; Genticn (Fr.) slaat Hendric (Z.-A.) 63, 7—5, 7—5; Maier (Sp.) slaat Meredith 6—1, 8—6, 6—2. Crawford slaat Kirbij (Z.-A.) 61, 60, 57, 62; Hecht (Ts.-SI.) slaat Landrv (Fr.) 64, 16, 62; Hughes (Eng.) slaaf Plougman (Denem.) 6—3, 6—2. 6—2; Kukul- jevis (Zuid-SI.) slaat Lund (Duitschl.) 6i, 63, 64; Wood (Am.) slaat Godseel (Eng 63, 63 62; Hopman (Ausfr. slaat Sted- man (Nieuw-Zeeland) 6i. 6—3, 46, 60; Quist (Austr.) slaat Ellmer (Zw.) 6—3, 7—5, 36, 63; Boussus (Fr.) slaat Punccc (Zuid-SI.) 7—5, 6-8. 6—2, 6-2. Andrews (N.-Zeeland) slaat Butler (Eng.) 62, 97, 64; Olliiff slaat von Metaxa (Oostenr.) 63, 62, 57, 62; Austen slaat Haancs (Noorw.) 6—2, 6—0, 6—2; Stefani (t.) slaat van den Eunde (België) 6—4, 64, 6—0; Farquharson (Z.-A.) slaat Muraa.v (Eng.) 9—7, 4—6, 6-2, 6-2; Mako (Am!) slaat Yamagishi (Japan) 2—6, 6—2, 6—1, 6—2; Von Cramm slaat Jones (Eng.) 6—2. 6-3, 6-1. Dames-enkelspel, eerste ronde: mej. de Alvarez slaat mej. Thomas 8—6. 4—6, 7—5; mevr. Mathieu slaat mej. Hardwick 7—5, 64; mej. Jedroejowska slaat mej. Soames 75, 64; mej. Rollin Couquerque slaat mevr. Strawson 62, 62. Tweede ronde: mej. Lowe (Z.-A.) slaat mej. Terwindt 62, 9—7. want er is een middel dat U kalm houdt ei. waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardt's Zenuwtabletten behoeden V voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten VOETBAL B.F.C.—OUD INTERNATIONALS ELFTAL BUSSUM. Naar wij vernemen zal in Bus- sum een wedstrijd gespeeld worden tusschen B.F.C. en een elftal van Oud-Internationa len. In dit laatste elftal zijn de volgende spelers opgesteld: Doel: De Boer (Ajax). Achter: Weber (A.D.O.), Van Kol (Ajax). Midden: de Bruin (H.D.V.S.), Krom (R.C.H.), Breitner (A.D.O.). Voor: Landaal (A.G.O.V.V.), Kluin (AG.O.V.V.), Lagendaal (Xerxes), Formcnoy (Sparta), De Natris (Ajax). De wedstrijd zal Zaterdag 29 dezer 'sav. 7 uur plaats hebben onder leiding van den scheidsrechter J. J. Grootmeyer. BOKSEN WALTER NEUSEL WINT VAN PETERSEN LONDEN. 25 Juni (V. DA Voor 50.000 toe schouwers traden hedenavond Jack Peter sen en Walter Neusel in het Wembley-sta- dion tegen elkaar in den ring. Het gevecht eindigde na 10 ronden in een overwinning voor Neusel door opgeven van Petersen. WAT ETEN WIJ MORGENi VOOR DE KOFFIETAFEL Eieren au gratin. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebakken bot. Ilollandsche saus. Aardappelen. Worteltjes. Rijstkoekjes. Bereiding: 2 eieren, 100 gr. suiker, wat fijne kaneel, 500 gr. gekookte rijst (pl.m. 160 gr. rauw), 100 gr. bloem, boter. Roer de eierdooiers met de suiker en de kaneel. Voeg hierbij dc gekookte rijst en de bloem en op 't laatst de slijfgeslagen eiwit ten. Bak van dit mengsel in de koekepan kleine koekjes. Het bakken moet langzaam gebeuren, opdat de bloem goed gaar wordt. Bestrooi ze voor liet opdoen met suiker. GLASSTRA'S VISCHHANDEL UTRECHTSCHESTRAAT 40. Tel. 92. WATERPOLO COMPETITIE K.N.ZJ3. Dames. Ie klasse. U.Z.C. I—II.Z. P.C. 3-2. Heeren. Reserve 2e klasse. U.Z.C. III—Star II. 1-1. Reserve 3e klasse. U.Z.C. IV—Zwemlust II. 2—1. AD STAD Mogelijkheden die de zomer in ons klimaat biedt De zoo plotseling opgekomen hitte en het spoedige herstel van hel mooie weer na de onweders van Dinsdag wekken den in druk. dat de zomer zich ten goede heeft ge keerd en verder wel mooi cn warm zal blij ven. Daarvan valt niets met zekerheid te voorspellen maar wij kunnen aan de hand van dc waarnemingen, die in een groot aantal voorafgaande jaren zijn verricht, wei een duidelijke voorstelling krijgen van de mogelijkheden, die dc zomer in ons kli maat aanbiedt. Wij kunnen niet in het algemeen zeg gen. dat dc zomers in de laatste jaren hoe langer hoe slechter worden. Bepalen wij ons voorloopig tot dc maand Juni, dan lec- ren wij uit de waarnemingen in vroegere jaren, dat warme en koele Juni-maanden op een zeer onregelmatige wijze elkaar op volgen, en, voor zooverre het mogelijk is dit na te gaan volgens de afwisselingen niet een regelmatige toe- en afname volgens een of andere periode, die met. een kosmisch verschijnsel in verband kan worden ge bracht. Er is echter een aanwijzing, dat de koelste Junimaanden voorkwamen in de ja ren tusschen 1910 en 1920 en dat na 1920 het warmere weer ten opzichte van het koudere langzamerhand de overhand krijgt. Overigens kwamen zeer groote verschil len voor tusschen de Junimaanden van de opeenvolgende jaren. Men kan uit een lange reeks van jaren dc gemiddelde tenv peratuur van eiken dag uitrekenen, die wij dc normaal-gemiddelde zullen noemen. Het verschil tusschen de gemiddelde tempera tuur van een bepaalden dag en de nor maal-gemiddelde van dien datum typeert dien dag als een warmen of een kouden dag cn het aantal koude tegenover het aan tal warme dagen in een maand typeert weer het thermisch karakter van die maand als daarbij ook de grootte, der afwijkingen in acht worden genomen. Er zijn dus zeer warme, warme, normale, koele en koude dagen en deze geven gezamenlijk aan de maand het karakter van een koele of een warme Junimaand. Welnu, als koude Junimaand spant die van het jaar 1923 wel dc kroon met 30 da gen waarop de temperatuur heneden de normale bleef. Het was toen li jaren, ge leden, dat Juni 28 koude dagen had. Met de jaren 1894. 1907, 1916, 1918, 1926, 1927 en 1923 is de lijst compleet van de jaren die ten hoogste 6 zachte dagen brachten. Junimaanden, die uitsluitend te warme dagen brachten, kwamen niet voor. De bes te jaren waren in dit opzicht 1891 cn 1917 met 22 en 1896 met 23 te warme dagen. Na 1917 is de warmste Junimaand die van het jaar 1930 geweest met 19 warme dagen. Ne men wij echter ook de grootte der tempe- ratuur-afwijkingen in acht. dan was Junt 1917 de warmste sedert 1891 cn Juni 1923 de koudste. De normaal-gemiddelde toestand is, dat het aantal te koude dagen iets grooter is dan het aantal te warme maar dat de groot ste positieve temperatuur-afwiikingen onge veer vijf graden grooter kunnen zijn de grootste negatieve. In de loopende maand kwamen tot nu toe 10 warme en 16 koele dagen voor en door de laatste heete dagen wijst de warm- te-balans van Juni thans een positief over schot aan. CIIR. NELL. (Nadruk verboden). Buitentandsch weeroverzicht In het Zuiden en Oosten is de luchtdruk gestegen en een uitgebreid hoogc drukgc- bicd ligt thans over Frankrijk, Zwitserland cn Duitschland. Over Scandinavië nam dc hooge drukking in beteekenis af, terwijl de Y.-vormige depressie van Ierland naar het Noorden werd gedrongen en zich thans over Schotland bevindt. Over Oost-, Midden- en Zuid-Duitschland blijft het nog zeer warm. Ook op vele Fransche stations steeg de tem peratuur weer, terwijl over ons land cn de Britsche eilanden de temperatuur verander lijk uiteenloopt. In Scandinavië en over IJ.sland werd liet kouder. Over het vasteland bleef bet weer nog goed. Over het Noorden van dc Brit sche eilanden is het regenachtig, rond liet Kanaal betrokken. Op vele plaatsen in onze omgeving zijn zware onweersregens gevallen (De Bilt 27, Vlissingen 25, Ham burg 21 en Parijs 16 m.M.). Ons land komt. thans onder invloed van eene frissche Zuid westelijke strooming, die cenigc afkoeling zal brengen. De regenkansen zijn vrij klein. OOST-IND1E, BATAVIA, 26 Juni. (Aneta). Naar Ane- ta verneemt is thans ook in Nederlandsch- Indie de kwestie van de verlenging van den dienstplicht actueel geworden. Da mogelijkheid n.l. om over te gaan tot ver lenging van den dienstplicht voor eenige honderden miliciens is door het departe ment van oorlog aan de regeering voorge steld. Deze verlenging zal voor den duur van een jaar kunnen geschieden. De bedoeling van de verlenging is. om hierdoor de werkloosheid te verminderen. De evcntueele aanneming van dit voorstel zal van invloed zijn op de werving van be roepsmilitairen. Aneta verneemt voorts, dat. hoewel de re- gocring dit voorstel nog niet heeft aangeno men. tegen het denkbeeld zelf bii de voor behandeling van de werkloosheidsnota in de afdeelingen door den Volksraad bij voor baat reeds verzet is gerezen. DR. VAN ANDEL 60 JAAR SEMARANG, 26 Juni (Aneta). Dr. H. A. van Andcl, te Solo, de nestor van dc Gere formeerde predikanten, werd heden 60 jaar. Ter gelegenheid hiervan brachten school kinderen hem een zanghui de. Dr. van Andel mocht een persoonlijke fe licitatie ontvangen van den Mangkoenegara en de Ratoe Ti moer. De Zending6kring biedt dr. Van Andel een feestdiner aan. DE DOUGLASSEN VOOR DE K.N.I.L.M. SOERABAJA, 26 Juni (Aneta). De „Sapoeroea" brengt Zondag a.s. uit. Ameri ka de twee voor de K.N.LL.M. bestemde Douglas-vliegtuigen aan. De montage van deze toestellen zal TÏiet geschieden, zooals aanvankelijk gemeld, op het vliegveld Dar- mo, doch op het Marinevliegkamp Moro krembangan. MET VERLOF BATAVIA, 26 Juni. (Aneta). De heer J. II. B. Kunernan is voornemens in Juli 1936 met. buitcnlandsch verlof te gaan en even tueel daarna pensioen te nemen. DE JUNIMAAND VOOR DE ZENDING liet Zendingsbureau te Oegstgeest (post rekening no. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende: Met groote dankbaarheid deelen wij mede, dat er in deze maand tot. dusver 78.000. is ingekomen. Juni is dus de eerste maand dit jaar, waarin de inkomsten de uitgaven dekken; En alles wat boven 75.000.— ont vangen wordt, vermindert den achterstand, die ook op 1 Juni reeds 164.000.bedroeg Het blijkt meer en meer, dat. de Pink- stercollcctcn goed zijn geweest. In verschei den gemeenten liooger dan het vorige jaar,- in totaal is er uit dien hoofde deze maand ontvangen een bedrag van ongeveer 45.000 Wij hopen, dat de inkomsten op deze wijze zullen blijven vloeien en met name, dat waar het nog niet geschiedde, de Pink stercol 1 eel e zoo spoedig mogelijk zal wor den overgemaakt. Dan zal het mogelijk, zijn binnenkort althans oen deel der gelden, die voor het derde kwartaal in Inrlië noodig zijn. daarheen over te maken. Dit zal zeer noodig zijn, want uit de nu langzamerhand inkomende berichten blijkt duidelijk, hoe zeer voor de zendelingen in Indiö de moei lijkheden vermeerderen, nu het overmaken van geld naar Indie zoo onregelmatig moet plaats vinden. Nederl. Hervormde kerk. Beroepen te Hontenisse cand. A. Dron- kers Ie Den Haag. Aangenomen naar Paramaribo ds. D. Mul der te Marssum (Fr.). Aangenomen naar St. Laurens cand. P, Simons tc Amsterdam. Bedankt \oor Linschotcn ds. A. van der Ivooij tc Maarssen. Gereformeerde kerken. Beroepen te Groningen ds. D. Zwart te Aal ten. Beroepen te Enschede ds. I. de Wolff te Mussel. Baptiste gemeenten Aangenomen naar Emmcr-Erfscheiden- veen (is. J. Hekhuis te Muntendam. Evang. Luthcrsche kerk. Beroepen te Deventer ds. C. F. Nolte te Middelburg. De Arrondisscments-Rechtbank te LUrecht heeft heden de volgende faillissementen geëindigd verklaard: A. C. Koster, vroeger wonende te Vleu ten, thans te Zeist. Cur. mr. A. Murman te Utrecht, door het verbindend worden der eenige uitdeclingslijst met eene uitkeering van 1.2528 pet. na gedaan verzet. F. Keyzcr Jr., koopman te Jutphaas, Vul- tostraat 247. Cur. mr. J. II. Nieuwenhuis te Utrecht, door opheffing wegens gebrek aan actief. II. van Wijk le Woerden, Singel 103. Cur. mr. T. A. Star Busmann te Utrecht, door opheffing wegens gebrek aan actief. F. Lokhorst, clectricien te Doorn. Bosch laan 23. Cur. mr. J. A. Bremer te Wijk bij Duurstede, door opheffing wegens gebrek aan actief. K. II. Kuitenbrouwer, drijvende de bil jartfabriek „de Prins" te Utrecht, Keul- schekadc 17. Cur. mr. J. L. Vundcrink te Utrecht, door opheffing wegens gebrek aan actief. De volgende faillissementen zijn uitge sproken: A. van Ooslrom Gzn.. koopman, hande laar in rijwielen en rijwielrcparateur te Oud-Loosdrcclit. R.-C. mr. T. J. Dorhout Mees. Cur. mr. A. B. Adrian te Utrecht. J. P. van der Wicle te Zeist. Platolaan 26. R.-C. mr. T. J. Dorhout Mees. Cur. mr. J. W. Flieringa te Utrecht. J. Marc-hand, echtgcnootc van J. P. van der Wiele te Zeist, Platolaan 26. R.-C. mr. T. J. Dorhout Mees. Cur. mr. J. W. Flie ringa te Utrecht.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6