4 DE WERELDREIS DER K XVIII Autobanden PON KROON-TAX Garage: Kroontjesmolen 2 Speciaal goedkoop tarief Ondern. J. v. Hoevelaak. Ie: BLAD PAG. 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 19 OCTOBER 1935 STADSNIEUWS WETENSCHAPPELIJKE RESULTATEN Interessante voordracht van Prof. Dr. F. A. Vening Meinesz in Amicitia Gisteravond heeft onze stad genoot, Prof. Dr. F. A. Vening Meinesz, voor een stampvolle zaal in Amicitia een bijzonder interessante voordracht gehou den over de wetenschappelijke resultaten van de wereldreis van de K XVIII. Het is aan het initiatief van onzen burgemeester te danken, dat wij zoo kort na afloop van deze groote wereld reis, welke over heel de wereld bijzon der de aandacht heeft getrokken, het voorrecht hebben een voordracht hier over te lioogen van onzen grooten stadgenoot. Prof. Vening Meinesz, wiens wetenschappelijke prestaties, ondanks dc groote bescheidenheid en eenvoud van de persoon, die ze ver richt heeft, tot ver buiten onze gren zen bekend zijn en gewaardeerd wor den. Bijgestaan door eenige vooraanstaan de ingezetenen van onze stad is onze burgemeester erin geslaagd een avond als wij gisteren hebben beleefd, te or- ganiseeren. Dat men dit oo hoogen prijs stelde, bleek uit het spontane ap plaus, dat losbarstte zoodra prof. Ve ning Meinesz en de burgemeester het podium betraden, waarvan laatstge noemde een korte toespraak hield, waarbij deze erop wees, dat hij niet op het podium was gekomen om prof. Vening Meinesz in te leiden, want daarvoor is deze te zeer bekend. Mr. J. C. Graaf van Randwijck wees vervol gens op de eigenaardige studie van prof. Vening Meinesz. die in hem steeds de behoefte doet ontstaan om dingen te doen, welke wij Amersfoor- ters niet doen, bijv. het maken van een wereldreis per duikboot. Het verblijf aan boord van zoo'n marinevaartuig is voor een figuur als prof. Vening Meh nesz lang niet alles. Hij heeft echter de reis ondernomen, waarover heel de wereld verbaasd heeft gestaan. Een woord van hulde aan onze Koninklijke Marine mag hier dan ook geenszins ontbreken. Dit is reeds de derde maal, dat onderzoekingen met behulp van een duikboot worden gedaan: eerst de K II, daarna de K XIII en thans de wereldreis van de K XVIII. Prof. Ve ning Meinesz, wij zijn allen vol lof en bewondering over hetgeen U heeft ge daan ik kan geen beter einde voor deze. toespraak vinden dan U op den schou- dè'r te kloppen en Uit te roenen: „Dat's een kerel!" (Daverend applaus). Prof. Vening Meinesz aan het woord Prof. Vening Meinesz dankte in de allereerste plaats de aanwezigen voor hun bijzonder hartelijk welkom en den burgemeester voor zijn niet minder spontane en hartelijke toe spraak, waarna hij overging tot het géven van een beknopte beschouwing ovër de wetenschappelijke resultaten van zijn wereldreis een beschouwing, welke natuurlijk beknopt möèt zijn, daar men van een reis, welke acht maanden heeft geduurd, niet in een paar uur Mies kan vertellen. Aan het betoog van prof. Vening Meinesz ont- leenen wij het volgende: Het wetenschappelijk onderzoek aan boord van Hr. Ms. K XVIII is twee ledig geweest, nauwkeurige bepalin gen van de zwaartekracht en loodin gen ter bepaling van de zeediepte. Deze laatste konden uitgevoerd wor den dank zij het feit, dat de Marine bereid geweest is een echo-loodingstoe- stel aan boord aan te brengen; zij wer den uitgevoerd door het seinersperso- neel. Men zendt een geluidstoon uit door middel van een electrisch in tril ling gebrachte trilplaat in den bodem van het schip en na eenigen tijd komt de echo van den zeebodem terug. Men meet dezen tijdsduur en daar men de geluidssnelheid kent, is de afgelegde weg, die gelijk is aan de dubbele zee diepte, te berekenen. Zoo kan de diep te in enkele seconden gevonden wor den. In den Atlantischen Oceaan heb ben de metingen in het algemeen het volgende beeld gegeven. De Middelat- lantische rug, d. w. z. de bodemverhef fing welke vrijwel overal in het mid den van den oceaan wordt aangetrof fen vertoont een onrustig relief; ber- gen en dalen wisselen elkander af en dit wekt den indruk dat men hier met een vulkanisch landschap te doen heeft, zooals trouwens in overeenstem ming is met het vulkanisch karakter van de op dien rug aangetroffen eilan den. Aan weerszijden van den rug vindt men diepe bekkens, soms tot 6000 meter diepte gaande, waarvan de bodem regelmatiger is. Deze bekkens strekken zich tot de continentsranden aan weerszijden uit. De resultaten in den Indischen Oceaan verkregen wa ren in 't bijzonder belangwekkend, daar hier slechts weinig bekend was. Wegvarende van Mauritius in Z.Z.O. richting werden afwisselend dalen en verheffingen van resp. 6000 M. en 3 a 4000 M. gevonden; deze groote diepten waren tot nu toe in dezen Oceaan niet bekend. Vervolgens kwam een gedeel te met normale zeediepte van 3 4000 meter, doch daarna hebben wij meer dan een week gevaren over diepten tusschen de 1300 en 2000 m.. ecnonder- zeesch hoogland dus. Dan kwam weer een bekken van ruim 5000 m. diepte, dat reeds bekend was. De zwaartekrachtsmetingen, die ik voor de Rijkscommissie voor Graad- meting uitvoerde, kunnen alleen niet de benoodigde groote nauwkeurigheid gedaan worden als het schip onder water vaart en zoodoende rustiger ligt. Het groote aantal waarnemingen heeft dan ook een overeenkomstig groot aan tal onderwateroefeningen noodig ge maakt; wij hebben in totaal 231 malen gedoken. Dit brengt veel met zich mede en een betuiging van erkentelijk heid tegenover den commandant, de officieren en de bemanning die steeds hun medewerking en hulp voor het onderzoek verleend hebben, is dan ook wel.op zijn plaats als ik over de resul taten iets meedeel. Het verkregen ma teriaal is groot en zal veel conclusies toelaten. Voorloopig is reeds het vol gende te zeggen. Ten eerste wat betreft den vorm der aarde. Uit graadmetingen waren on regelmatigheden gebleken, die door de meeste geodeten geïnterpreteerd waren als een bewijs dat de aarde geen omwentelingslichaam zou zijn, doch dat zij ook een geringe afplatting zou vertoonen in het vlak van den equator. De zwaartekrachtsbepalingen die indertijd met. de reizen van Hr. Ms. K II en K XIII waren verkregen, had den doen zien dat er inderdaad afwij kingen van den regelmatigen vorm zijn; in den Atlantischen en in den Stillen Oceaan bestaan over groote uitbuilingen. Dit materiaal gaf ech- Onze stadgenoot, Prof. Dr. F. A. Vening Meinesz, begeeft zich in de K XVIII, even voor het vertrek uit den Helder ter aanleiding tot tweeërlei duiding. Er waren bijzonderheden die wezen op systematische verschillen tus schen de oceaangedeelten van de aarde en de continentgedeelten, doch, daar deze oceanen vrijwel diametraal tegenover elkaar liggen, kon het ook toegeschreven worden aan een afplat ting van den equator gepaard aan lo kaio storingen; de lange as zou dan in de richting dier oceanen liggen. De Indische Oceaan kon hierin een beslis sing geven. Daar deze tusschen de an dere oceanen in ligt, zou zij volgens de afplattingshypothese een tegengestelde afwijking moeten vertoonen. terwijl zij volgens de eerste onderstelling een ge lijksoortige zou moeten hebben. De re sultaten van dc reis van Hr. Ms. K XVIII hebben deze beslissing inder daad gebracht. Hoewel dc resultaten op den oversteek van dezen oceaan niet zoo volledig zijn als van te voren gehoopt was, spreken gelukkig diegene welke verkregen zijn zoo duidelijk in eene richting, dat twijfel nauwelijks mogelijk is; ook deze oceaan vertoont een uitbuiling. De gedachte van een afplatting kan dus definitief weggewor pen gorden; daarentegen blijkt ook deze oceaan dezelfde afwijking als de andere te vertoonen. Het schijnt dus alsof de oceanen ten opzichte van de continenten systematische afwijkingen vertoonen; dit is met de laatste reis ook elders overal aangetrofffen, in den centralen en zuidelijken Atlantischen Oceaan en eveneens om Z.-Afrika heen. Dit beteekent evcnwichts-afwij- Uingen in den opbouw, der aarde van groote uitgestrektheid. Voor het berei ken van dit resultaat waren ook van veel waarde de waarnemingen, die ik vanuit de havens te land met het door de Bataafschc Petroleum Mij. welwil lend ter leen gegeven instrument voor landwaarnemingen heb kunnen ver richten. Het op zoo groote schaal bevestigen van het bestaan van deze evenwichts- afwijkingen tusschen continenten en oceaangedeelten van de aarde is een uitermate belangrijk resultaat voor onze opvattingen omtrent de aarde. Een interpretatie van deze afwijkingen zal wellicht gevonden kunnen worden aan de hand van de theorie van den Engelschen gcophysicus Holmes om trent convectiestroomingen in de plas tische laag van de aarde, die onder de starre korst van een dikte van 10 50 km. in de aarde aanwezig schijnt te zijn. Men zou dan moeten aannemen dat onder den invloed van de grootere radioactiviteit van de continentale ge deelten en de daaruit voortvloeiende grootere warmteontwikkeling, hieron der stijgstroomen ontstaan, die onder de occaangedeelten van de korst we der dalen. Dit zou de gevonden afwij kingen kunnen verklaren. Behalve deze algemeene resultaten zijn nog verschillende van meer loka len aard voor den dag gekomen. Tus schen Dakar en Pernambuco heeft de route van de K XVIII den Romanche- trog gekruist; de loodingen gaven al daar een diepte van 7600 m. aan. De aanwezigheid van deze trog, gepaard aan de talrijke aardbevingscentra doen vermoeden, dat men hier met korst- plooiingseffecten te maken heeft van hetzelfde karakter als die elders op aarde worden aangetroffen, zooals bijv. aan den oostrand van Azië. De verkre gen zwaartekrachtsgegevens laten ech ter de belangrijke gevolgtrekking toe dat dit vermoeden onjuist is. De af wezigheid van sterke afwijkingen wijst in een andere richting: wellicht heb ben wij hier met een onderzeesche cal- deira te maken, dus met een vorming van vulkanisch karakter. Tenslotte wil ik nog vermelden dat de in den aanvang der reis gevonden resultaten, n.l. die tusschen het En- gelsch Kanaal en Madeira en verder tot de Afrikaansche kust, erop wijzen dat de korstplooiingen der Spaansche en Marokkaansche bergketens niet in den Atlantischen Oceaan doorloopen; een definitieve conclusie hieromtrent moet intusschen nog uitgesteld worden totdat, de nauwkeurige berekeningen beëindigd zijn. Ook omtrent andere problemen kunnen nu nog geen mee- deelingen gedaan worden. Voor het mogelijk maken van het verkrijgen van dit waardevolle cn uit gebreide wetenschappelijke materiaal sprak Prof. Vening Meinesz tenslotte zijn oprechte erkentelijkheid uit tegen over alle marine-autoriteiten, in het bijzonder tegenover Z.E. Mr. Dr. L. N. Deckers, den afgetreden, en Z.E. Dr. H. Colijn den tegenwoordigen Minister van Defensie. Het tweede deel van den avond bracht een groot aantal lantaarnplaat jes van den tocht met de K XVIII, welke met een even spontaan applaud werden beantwoord als waarmede de spreker dezen avond was ontvangen. VOOR ONTWIKKELING DER ARBEIDERS De P.C.C. heeft gisteravond in „De Valk" het winter, seizoen geopend Gisteravond heeft de Plaatselijke Cultureele Commissie in de groote zaal van „De Valk" een avond georgani seerd, die bedoeld was als opening van het winterseizoen en waaraan door alle kunstzinnige organisaties medegewerkt werd. De voorzitter van de commissie, de heer J. Schonevi-lle, richt te in zijn openingsrede een woord van welkom tot. alle aanwezigen en in het bijzonder den spreker van dezen avond, het hoofdbestuurslid dr. H. Brugmans. Met voldoening constateerde hij de groote opkomst. Het klein-orkest van de arbeidersmuziekverecniging „De Hegeraath" speelde vervolgens eenige nummers, waarna zang plaats had door de „St-em des Volks". Gezongen werd „Rosen aus dem Süden" van Joh. Strausz. Het woord was hierna aan dr. H. Brugmans, die er in den aanvang van zijn betoog op wees, dat men momen teel weer bijna denzelfden tijd mee maakte als voor 1914. De arbeidersklas se is nog buitengewoon jong en reeds roept ons de geschiedenis. Zullen wij gereed zijn? Velen twijfelen daaraan, daar men zooveeP kennis tegenwoordig noodig zou hebben, die men zich toch niet verwerven kan. Maar gelukkig zijn er nog anderen, die op willen komen tegen de moeilijkheden. Wij moeten des kundigheid hebben cn het plan van den arbeid uitwerken, dat wij zelf eerst goed moeten kennen, om het anderen te kunnen ieeren. Wij moeten de kans, die wij krijgen, ook gebruiken en daar om is cultureel werk niet overbodig. Eén ding kunnen wij niet missen: hel derheid van geest, waarbij wij. zooals ook Troelstra eens zeide, ons zélf eerst moeten socialiseeren, alvorens ónderen te socialiseeren. Het volkskind mag niet cultureel achtergesteld worden, vooral niet, nu wij onzen ophouw geheel in eigen handen hebben. Er zijn talrijke moeilijkheden, maar zij zijn er om over wonnen te worden. Spreker besloot met een woord van opwekking om het werk van de cultureele commissie zooveel mogelijk te steunen. Afwisselend traden hierna een groep van de A.J.C. met zang en dans onder leiding van mej. R. Nieweg en „De Stem des Volks" op, terwijl ook dc av- beidersmuziekvereeniging „De Hege raath" zich deed hooren. Voor de pauze hield de heer N. Polak, voorzitter van de plaatselijke afdeeling van de V.A.R.A., nog een propaganda- rede, waarna de rest van den avond aan de Arbeiderstooneelver. „Kunst na Arbeid" toevertrouwd was. Opgevoerd werd „De wijze raadgever" van C. de Dood, waarmede, gehoord het applaus, veel succes werd geoogst. AMERSF. RADIO CENTRALE Wat zi] uit het buitenland geeft Zondag en Maandag a.s. geeft de Amersfoortsche Radio Centrale behalve de programma's der beide Hollandsche zenders die der volgende buitenland- sche stations: Zondag 20 Oct. 10.201.30 Brussel Vlaamsch. 1.303.20 Droit wich. 8.20— 9.50 Keulen. 9.5012.Weenen. Maandag 21 Oct. li.0512.20 London Regional. 12.202.20 Brussel Vlaamsch. 2.203.20 London Regional. 3.204.30 Deutschlandsender. 4.306.50 Droitwich. 7.00S.00 Gram. uitz. A.R.C. 8.008.20 Diversen. 8.2010.20 Leipzig. 10.2012.00 London Regional. REVUE VAN DE FILM De nieuwe films in Grand Theatre, City Theater en Bioscoop Amicitia In het oude sprookje, waarnaar de film „Turandot", welke deze weck in Grand Theatre draait, gemaakt is, moes ten de aanbidders van de schoönc prin ses Turandot drie raadsels oplossen. Wie van hen dit niet kon, wachtte de dood. In den loop der tijden zijn er vele be werkers geweest van deze oude legende en naarmate de tijd voortschreed, hebben de mcnschen zich bij de behandeling van de drie vragen niet aan het gegeven ge houden. Wel heeft men steeds getracht de vragen zoo moeilijk en mysterieus mogelijk te maken. Schiller behoorde in de eerste plaats tot degenen, die de le gende bewerkten. Men kent de oplossin gen van zijn diepzinnige raadsels: het jaar, het oog en de ploeg. Puccini heeft ook op deze Chineesche sage zijn opera gebouwd cn de drie raadsels die hij er aan toevoegde, zijn hekend om hun prachtigen vorm, waarin men de over eenstemming met zijn muziek kan vin éden, die hierin eenigszins Aziatisch en bizar aandoet. Ook van hem zal men de oplossingen kennen: de hoop, het bloed en de prinses Turandot zelf, die hij zich niet koud en meedoogenloos, maar lief- Kathe von Nagy tallig, wat uiterlijk en innerlijk betreft, voorstelt. Wanneer wij nu zien, wat de film van deze legende gemaakt heeft, dan treft ons allereerst het zuiver blijspelachtige. Geen spoor van tragiek, maar komisch is heel het filmwerk. Ook heeft men zich geheel andere raadsels gekozen en welj die van het raden van het vergif in één van de drie met wijn gevulde bekers, het gewicht van het, Boeddhabeeld en de droom van de witte muizen. Hier heeft men dus wel heel sterk de eischen van de film op den voorgrond gesteld. De raadsels voelen wij dan ook heelemaal niet als een bezwaar aan, zij zijn aardig j gevonden en scheppen momenten van spanning, wanneer wij den vogelhande laar Kalaf tegenover den troon van prin ses Turandot geplaatst zibn, om ze op te lossen. Dat de film echter een geheel komisch karakter moest dragen, was niet noodig geweest. Hiermede is iets van het mys terieuze heengegaan, worden wij niet. be wogen door de gebruiken en den diepen, somberen ernst van de bewoners van het veroude Azië. De inhoud stelt ons geen problemen, is te oppervlakkig gebleven en staat veel te dicht bij ons, waardoor het verhaal zijn legendarisch karakter verloren heeft. Nochtans heeft de regisseur Gerhaid Lamprecht gezorgd, dat de film blijft boeien, dat wij de spelers blijven volgen in de uitbeelding van hun rol. Zoo kun nen wij Willy Fritsch bewonderen als Kalaf en kan men genieten om den al tijd komischen Paul Kemp als bediende Willibald. Tegenover dit tweetal stellen Kathe von Nagy als prinses Turandot en Inge List als Mian Li zich op den voor grond. Vooral de laatste mag genoemd worden door haar prettige naïviteit en het Oostersche, dat zij weet te typocrcn. Voelt men zich misschien eenigszins te leurgesteld door de minder goede verfil ming van de legende, dan wordt dit in belangrijke mate opgeheven door het spel van bovengenoemd viertal. City Theater De bezoekers van bet City Theater worden deze Week weer eens vergast op twee hoofdnummers, waarvan het voor naamste wel is „Het Mysterie der 39 voetstappen", een Engelsche detective film, welke een van de besten in haar soort genoemd mag woiden. Dit product van de Engelsche filmindustrie behoeft in geen enkel opzicht onder te doen voor films uit Hollywood, Het is een film om Madeleine Carroll spionnage. Wij zien hoe de hoofdrolspe ler Robert Donat (Richai'd Hannay) tij dens een relletje in een theater een hem onbekend meisje redt, dat, wanneer hij haar mee naar zijn huis heeft genomen, blijkt achtervolgd te worden door leden van een bende, wier complot zij op het spoor is en die thans probeert haar on schadelijk te maken, hetgeen indeidaad gelukt. Voor het meisje echter sterft ver telt zij Donat haar geheim cn geeft hem verdere opdrachten, waardoor hij op reis gaat naai- Schotland, waar hij het ccne avontuur na het andere beleeft zonder ook maar een uur rust te hebben. Hij dwingt daarbij een wild vreemd meisje hem te helpen, hij wordt met haar gear resteerd, doch weet ook weer te ontvluch ten, waarna het paar weer naar Londen teruggaat. Na vele hinderlagen te zijn ge passeerd gelukt dit en in Londen komt liet. goede einde, dat den jongeman reha biliteert on de bende ontmaskert. De hoofdrollen van deze goede rolprent zijn ln uitstekende handen. Naast Richard Hannay spelen mee Madelein Carroll als het meisje, Lucie Mannheim, de vrouw, die vermoord wordt en Godfrey Tcai'le als het bendehoofd. Het tweeed hoofdnummer is van een geheel ander genre. Deze film is getiteld „Rumba" onder regie van Marion Ge ring, met in de hoofdrollen George Raft (Joe Martin) en Carole Lombard (Diana Een scène uit „Rumba" Harrisson). Joe Martin is de cabaretdan- ser, wicn een prijs van 5000 dollar ont gaat, omdat het lot, waarop hij dezen heeft gewonnen valsch blijkt te zijn en Diana Harrisson, die zeJf reeds rijk is, het échte lot blijkt te hebben Als Diana hem 's avonds in een cabaret ziet dansen biedt zij hem uit medelijden het geld aan. Joe vat dit verkeerd op en denkt dat zij verliefd op hem is, waardoor een scène ontstaat met Diana's vriend. Joe wordt hierdoor ontslagen en gaat naar zijn tante in het binnenhuid, waar de Cu baansche liefdesdans, de rumba ziet dan sen. Met een dorpsmeisje, Carmelita, im porteert hij dezen dans in Havanna, waar hij zooveel succes heeft, dat hij bin nen het. jaar eigenaar is van een luxueu ze dancing. Ook daar ontmoet hij Diana, wie hij aanbiedt dc rumba te leeren. Tij dens de lessen wordt zij werkelijk ver liefd op Joe. Haar oudeis willen daar niets van weten en roepen haar terug naar New York, waar zij hoort, dat Joe vroeger in een gangsteroomplot is ge weest. Jóe heeft nu geen plezier meer in het cabaret en aanvaardt een aanbod om als ster in een revue in New York op te treden. Dit brengt voor hem de groote verrassing, want. tijdens de première ontmoet hij achter de coulissen Diana, met wie hij tenslotte met veel succes de rumba danst. Het slot van het liedje nu zeker wel bekend Bioscoop Amicitia In Bioscoop Amicitia draaien eveneens twee hoofdnummers, waarvan wij liet eerste „Bandietenromantiek" hebben ge zien. Deze film brengt ons in aanraking met het leveen van den handiet Nick Co- trelli, die met zijn bende strijd voert te gen een aantal dranksmokkelaars, dat het op zijn leven heeft gemunt Hij is een groot bandiet, die echter ondanks al zijn onverschrokkenheid zijn menschelijkc gevoelens niet kan bedwingen cn ver liefd wordt op een zekere Aggie Lewis, die op zijn bevél hij hem moet komen. Wanneer zijn handlanger haar met een auto aan den trein opwacht weerklinken schotenHet meisje is echter niet ge raakt, doch overvallen door een hevige koorts en lijdende aan een longontste king, zoodat zij in alle haast naar Co- trelli's huis wordt vervoerd. Nick wil haar niet in zijn huis houden, doch de ontboden dokter wil haar niet laten ver voeren, zoodat Nick tenslotte besluit haar door een verpleegster te laten ver zorgen. Al spoedig blijkt dc patiënt niet Aggie Lewis te zijn, doch een armoedig meisje met veel charme. Zij heet Shirley en zangeres van haar beroep. Nick weet haar in een café van een zijner vrienden te plaatsen. Nick's vijanden hebben in tusschen ontdekt dat zij om Nick te tref fen eerst Shirley moeten dooden, reden waarom een handlanger opdracht krijgt haar tijdens haar eerste optreden in het café te dooden. Deze aanslag mislukt en Nick wreekt zich. Door een noodlottige omstandigheid wordt Nick door Shirley verraden. Om niet tegen hem te behoe ven te getuigen trouwt ze snel met hem, waarna zij in het landhuis vnn den dok ter gaat wonen in afwachting van het resultaat, van het proces. Nick's vijanden verzamelen zich om het landhuis, Nick toont echter moed, neemt in blijde stem ming afscheid van zijn vrouw en gaat het landhuis verlaten, den dood tege moet, want buiten wordt hij neergescho ten. Een film met verschillende spannen de momenten, welke degenen die van eenige sensatie houden wel zal bekoren. Het tweede hoofdnummer is: „Valsch Beschuldigd'1! VOOR BIJ DE VERKIEZINGEN DEB Kamer van Koophandel Zal er een stemming komen? In verband met de a.s. verkiezingen wegens periodieke aftreding van do helft der leden onzer Kamer van Koop handel voor de Geldersche Vallei, op 6 Nov. a.s., vernamen wij van de' moge lijkheid, dat een stemming noodig zal zijn. Wij hebben ons om informaties ge wend tot het Bureau der Kamer. Daar kon men ons gocn positieve gegevens verstrekken, omdat eerst op 6 Nov. de candidatenlijsten worden ingeleverd en men dan pas welen kan, of er meer candidaten zijn gesteld dan de vereisch- 1 e 4 per afdeeling. Wel vertelde men ons op onze vraag, dat er nu reeds meer formulieren voor candidaatstclling op gevraagd waren dan die vereisehte 4; dat wijst dus wel zeer sterk op de mo gelijkheid, dat er stemming komt. Alleen zul'en ve nog moeten afwach ten, of dat één der beide dan wel beide afdeeüngen zrl betreffen. Op de geruchten afgaande, die we zoo hier en daar opvingen, zijn beide geval len mogelijk. Dc Mij. v. Nijverheid en Handel alhier zal voor het grootbedrijf candideeren de heeren Huygen, Van Lor.khuyzen en Den Ouden (Ede). Bouwstcffenhandel ff „AMER-srOORT Kanlcor en opslag: Hoogstraat hoek Berg cn Dalstraat, Amersfoort. Telefoon 1762. H.H. Stucadocrs. Verkrijgb.: RibbesUekmetaaL Na 6 nrr J. P. J. v. d. DONK. VERIflEZRSTRAAT 8. Tel. 1932. Nieuwe aansluitingen op het telefoonnet 2041 Botjé, P. E.. Balistraat 33. 2042 Brandsen, W. A., Rund-, Kalfs- cn Varkensslagerij, Kapelweg 51. 2051 Callenbach, mr. F. J., Vondel laan 33. 2039 Claassen, II. L., Balistraat 29. 2031 Durksz, A. J. C„ Pascalstr. 54. 2038 Fremouw, A., Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij, v. Bcmmèlstraat 4. 2028 Pijnenberg cn Zoon. Firma Wed. J. Timmerman en Aannemer. Langc- graeht 27. Bij geen gehoor 1215. 2035 Pijnenberg, J. M., Timmerman en Aannemer, Muurhuizen 20. 2053 Glazemvasscherij en Schcr n- maak bedrijf v.h. Fa. de Vos en Co., B. Kramp, Radboudstraat 15. 2010 Haselein, P. H. van,r&J straat 27. 2037 Hoektax Garage, Ari weg 152. 2044 Huishoudschool, R.K., na", Hcerenstraat lb. 2057 Jamin C., Levensmiddelen be drijf, Langestraat 39. 2000 Kalveen, C. van, Schimnu-lp.ka de 4 (tusschen 7 en 20 uur no. 1031). 2043 Knoppers, R., Banketbakkerij, Soest erweg 156. 2052 Korink, Chr. B. F., Tandarts, Westsingel 14. 2036 Leeuwen, II. A. E. v., Brood- ,j en Banketbakkerij, Leusderweg 194. 2054 Mandele, K. G. v. d., Comman^B dant v. h. Ie Regiment Huzaren, A. Pau- T| lownalaan 20. 2041 Mosterd, H. Bzn., Groenten-, fruit- en aardappelhandcl, Oude Soes- terweg 8. 2018 Oudemans, R.. Kruiskamp 14. 2030 Ritte, J. A„ Philips Radio Pro* duet en, Vermeerstraat 128. 2055 Roov, II. van, Borgesiusstraat 45. 20-10 Ruvs, P. N., fabrikant, Joh. v. Oldonbariievcltlaan 18. 2059 Rijs, Gebr., Brood- en Banket bakkerij. Soest erweg 29. 2070 Stam, J., Markt- en Havenmees ter, Schimmelp.kade S. 2047 Terwisga, M. C». van, banket- ketbakker, H. van Viandestraat 13. 1614 „Tijdgeest, de". Slagerij, filiaal N.V. Jac. Vos en Co's Exportslachterijen, Leusderweg 157a. 2032 Vlugt, A. van der, Amcrsfoort- schest raat weg 97, Soesterberg. 2050 Vollenhoven-Nort S. v., Utrecht- sche weg 41b. 2034 Vries J. de. Majoor der Infante rie, Hcinsiuslaan 17. 2058 Wetering G. J. v. d., Varkens handel, Arnhcnischeweg 160. '2026 Zelm G. van, Insp. N.V. Levens- vera. Mij. v. d. „Nederlanden v. 1845", Voltastraat 37. 2046 Zuylen-de Haan Mevr. L. v., Lcnneplaan 3. Te Scherpenzeel 61 Rovaard van Scherpenzeel. Mevr. M. M. (kantoor rentmeester en woning opzichter). 68. Veldhuizen F., hotel „De Zwaan" Oosteinde 364. VOOR ALLES VEILIGHEID STADSRITTEN 25 ct. BUITEN RITTEN

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5