De vijfde overspanning voor de Moerdijkbrug. J De weigering van den Italiaanschen gezant, graaf Vinei, om Addis Abeba te verlaten. Urenlang wachtten personeel der legatie en journalister. buiten het gezantschapsgebouw en aan het station op het vertrek van den gezant. Later werd graaf Vinei naar het huis van Ras Destas overgebracht De brand in het Italiaansche mailschip .Ausonia" in de haven van Alexandria De negende partij van den schaak wedstrijd om het wereldkampioenschap tusschen dr. Euwe en dr. Aljechin is Dinsdagavond in het meisjeslyceum aan de Re>nier Vinkeleskade te Am sterdam gespeeld Met aandacht volgen jeugdige enthousiasten de ver- richtinaen der schaakmeesters De dierentuin te Whipsnade is drie jonge tijgers rijker geworden. Het negen weken oude drietal De laatste hand wordt aan de kaas gelegd voor de opening der jaarlijksche landbouwtentoonstelling in Agricultural HaU te Londen De vijfde overspanning voor de nieuwe verkeersbrug over het Holiandsch Diep aan den Moerdijk is Dinsdag van Dordrecht naar de plaats van be stemming gebracht en op de pijlers geplaatst Te Rohrau, de geboorteplaats van den beroemden componist Josef Haydn, heeft kardinaal Innitzer vijf klokken gewijd, welke op de eerste vijf tonen ven het Oostenrijksche volkslied, dat door Haydn gecomponeerd werd, zijn afgestemd In de telefooncentrale te Hilversum is een tijdsein-inrichting, de .sprekende klok" in gebruik genomen. Bij de geluids registratie wordt van een geluidsfilm gebruik gemaakt De bemalingsinrichting van de Peizer- en Eelder- maden is Dinsdag ofiicieel doo' den commissaris der Koningin in de provincie D ente. baron De Vos van Steen wijk, geopend De commissaris stelt het gemaal in werking In de militiezaal te Amsterdam volgde men Dinsdagavond met aandacht het verloop van de negende partij van den schaakwed strijd tusschen dr. Euwe en dr. Alje chin,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 8