Uw kinderen Binnenland OSS BERECHT Wat zullen 'n plezier hebben De eerste uitspraken De sancties tegen Italië f 5400.- uit brandkast FABRIEKSBRAND TE VEENDAM DE REISBELASTING DIE ONS WACHT KON. HOLL. LLOYD Buitenlanders in bedrijven Sport PHILIPS „HET GOED VERLICHTE HUIS" UIT DEN G.U.K.B. ££L2« oo 1 i U Kerknieuws 2c BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 29 OCTOBER 193# Peer de Bie en „den Brits" ieder veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf '►HERTOGENBOSCH. 28 October. De Bossche rechtbank heeft heden dc eerste uitspraken in de Ossche straf zaken gedaan. Wegens diefstal tezamen en in ver- ccnisincr gepleegd In den nacht van 16 op 17 Maart 1984 te Mariaheide gem. Vcghel. in do woning van den thans 61-iarigen landbouwer M. Sche pers. waar zii f 1600 hebben weggeno men. en in de tweede plaats twee diefstallen mot inklimming in den nacht van 16 op 17 Mei 1933 te Gassel in het gemeentehuis, waar zii f 400 buit maakten en in den nacht van 11 on 12 Jan. 1934 te Langcnboom in de woning van den 54-iarigen tnolenair G. van lluiseling. buit f 1900. werden de 42-iarige Ossche werkman Petrus Johannes de Bio (Peer de Bie) eu de 43-iarigo vrnchtriider L. A. van de Iieuvel (den Hms) veroordeeld tot 14 iaar gevangenisstraf mot aftrek van voorarrest. Het O.M. had tegen ieder 16 iaar geëisebt Peer de Bie merkt op: ..Het is nogal veul meneer de president". De officier mr. Dubois: ..Daar komt misschien nog wel meer bii. ..De 43-iarigo assuradeur A. Snabel uit Nijmegen, wordt ten lasto gelegd: (1) dat hii P. J. de Bie. L. v. d. Heuvel. A. J. Hendriks cn L. Vos. de daders van de in den nacht van 16 op 17 Mei 1934 in het gemeentehuis te Gas sel gepleegde Inbraak eenige tijd tevo ren te Oss opzettelijk inlichtingen heeft verschaft tot het plegen van dit mis drijf. (2) dat hij hen opzettelijk behulp zaam is geweest hij het plegen van den inbraak in den nacht van 11 op 12 Jan. 1931 te Langenboom in de woning van den molenaar G. van Huiseling en (3) heling van een gestolen bedrag van f 375.—. Hij werd wegens die feiten veroor deeld tot 5 jaar gevangenisstraf met af trok van het voorarrest. Het O.M. had tegen hem 8 jaar geëischt. De 22 jarige Ossche landbouwer A. J. van do Wetering werd wegens mede plichtigheid aan do op 3 April 1934 te Oss door den thans 19 jarigen schoen maker P. A. Schuurman cn zijn mede daders in de woning van den kapper M. van den Borg en in de tweede plaats wegens heling doordat hij van Schuur man een van den Inbraak afkomstige haarsnijmachine. flesschen met reuk water en eenige pakjes sigaren haeft aangenomen, veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Het O.M. had 1 jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest ge- eiacht. De rechtbank veroordeelde den 25 ja rigen Ossche landbouwer F. M. van de Wetering, do Brummert, wicn ten laste was gelogd diefstal met inklimming, te zamen en in vereeniglng geploegd in den nacht van 6 op 7 Mei 1934 te Veg- hel in de woning van den thans 72 jari gen C van do Burgt, waar 700 is buit gemaakt, tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De eisch was 6 jaar met aftrek van het voorarrest. En de gevolgen voor onze Indische producten Een inbraak in het kantoor der registratie en domeinen te Rotterdam ROTTERDAM, 28 October. Heden- morgen omstreeks 5 uur ontdekte de stoker van een kantoorpand aan de Ge dempte Glashaven, waarin het kantoor van den ontvanger der registratie en domeinen gevestigd is. dat de brand kast opengebroken was. Do politie werd gewaarschuwd. Vastgesteld ls gewor den, dat de dieven met valsche sleutels binnengekomen zijn. Uit de brandkast hohben zij een bedrag van 5400 go- stolen. Elk spoor van de daders ont breekt TWEE DUITSCHERS GEKNIPT Zij kwamen naar Neder* land om in te breken BEEK (LJ. 28 October. In den af- geloopcn nacht te omstreeks twee uur heeft de gemeentepolitie van Beek (L.) op den Rijksweg, tijdens een hevig on weer, twee Duitschers aangehouden, die daar met een motorfiets reden Het tweetal kon nummer-, noch rijbewijs toonen. Ook waren zij niet in het bezit van de vereischte papieren. Zij werden in verzekorde bewaring gesteld. Uit de tasschen, die zij bij zich droe gen, werd uitsluitend inbrekersgereed schap to voorschijn gebracht, zoodat bij de politie^wijfel rees of de motorfiets wel het rechtmatig bezit van de berij ders was. Inderdaad bleek bij een in- gestold onderzoek, dat deze motorfiets door dc beide mannen, zekeren Hein- rich K., oud dertig jaar, zonder beroep, afkomstig uit Rheidt en den drie-en- de rtitrjarigen K. R., afkomstig uit Dus- seldorf. uit een garage van een kasteel bewoner te Gruvenberg nabij Dussel- dorf, gestolen was. Beide mannen, die bekend staan als „tiet duo van Dusseldorf" hebben in Duitschland tal van inbraken gepleegd. Zaterdagnacht zijn zij op w eg naar Ne derland de grens bij Vlodrop gepas seerd. In de afgeloopen wook sijn in de om geving van Boek in kerken en scholen, alsmede bij tal van particulieren, her haaldelijk inbraken gepleegd. De bowij- 'en zijn voorhanden, dat de aangehou den. die blijkbaar wel vaker de grens erschreden, hieraan debet zijn. Tin vindt koopers genoeg! AMSTERDAM. 28 October. - ..Wat zullen de gevolgen van de ten uitvoer legging der suncties tegen Italië voor onze Ned.-Indische producten zijn?' Deze vraag legden wii voor aan iemand op het gebied van den Ncder- iandsch-Indischcn producten handel, die tot oordeelen bevoegd is. ..Deze vraag is niet onmiddellijk te beantwoorden", verklaarde onze zegs man. ..omdat het nog niet voldoende duidelijk is. wanneer cn welke sanc ties zullen worden toegepast. Wij heb ben hier nog niet to doen met een con creet feit Miin opinie is evenwel, dat eventueele sancties tegen Italië slechts weinig verandering zullen brengen in den bestaanden toestand, die immers van zoodanigen aard is. dat de lust om zaken met Italië te doen ziender- oogen vermindert. De clearing verloopt zoo weinig bevredigend, dat verkoo- pers zich wel twee maal bedenken vóór zii zaken met Italië afsluiten. Ho# het ook moge ziin. voor hetgeen niet naar Italië zal rnogen worden ge ëxporteerd. zal een ander afzetgebied moeten worden gezocht. Voor tin be hoeft weinig vrees te bestaan, dat geen koopers to vinden zuilen ziin. Er is op het oogenblik goede vraag naar dit metaal en deze zal vermoedelijk wel aanhouden als gevolg van de toene mende bewapening in alle landen van de wereld. Ongerustheid met betrek king tot palmolie is op het oogenblik evenmin gewettigd: dit product is voorloopig in voldoende mate elders le plaatsen. Copra daarentegen zal waarschijnlijk wel den ongunstigen invloed van de uitvoering van sancties ondervinden. Italië is een flinke afnemer De moge lijkheid bestaat evenwel, dat Amerika spoedig wederom verhoogde belangstel ling zal toonen voor oliën en vetten in het algemeen, waarin de producten van copra dan een compensatie zullen kunnen vinden. Het Is te vroezon. dat koffie eveneens zal worden getroffen door tegen Italië gerichte sancties. Dit product staat wel iswaar niet op de sanctie-index, doch het is niet onwaarschijnlijk, dat Bra zilië. dat buiten den Volkenbond staat, door Italië zal worden bevoordeeld ten koste van landen, die sancties toepas sen. De Nederl. Indische koffie heeft toch reeds groote moeite om zich te handhaven cn de producten zullen daarom slechts noode een flinko klant verliezen, waarvoor nauwelijks een plaatsvervanger kan worden verwacht. Voorts is Italië een belangrijke koo- ner van rubber en gezien de huidige positie van de ruhbermarkt zal men dit land ongaarne als kooner zien ver dwijnen. In 1934 kocht Italië 21.000 ton rubber, in de cersto zeven maanden van dit iaar 39.000 ton. Op den totalen uitvoer is deze hoeveelheid weliswaar niet zeer groot, doch onder de huidige omstandigheden telt het toch zeer zwaar. Wat thee betreft. Italië is slechts een kloino verbruiker, terwijl het land voor een groot doel in eigen behoeften aan vezel voorziet. Voor deze producten snelcn dc sancties dus practisch geen rol. Er blijft'echter nog een mogeliikhoid dat Italië toch verschillende Indische producten zal kunnen verkrijgen, on danks den maatregel om don uitvoer naar Italië volkomen stop te zetten. Er zullen immers lokken bliivon be staan. daar b.v. via Duitschland en Oostenrijk een toevoerkanaal open blijft. Do kwestie is echter of Italië dezen invoer zal kunnen betalen, aan gezien haar export practisch stop zal komen te staan en het land dus geen deviezen zou ontvangen. Het gebrek aan deviezen is voor Italië ongetwij feld de grootste moeilijkheid, waarvoor het zich geplaatst zal zien. Vleugel van het gebouw geheel uitgebrand Vele kostbare machines een prooi der vlammen ge* worden VEENDAM. 28 Oct. Gistermorgen werd een felle brand ontdekt in de fa briek van de fa. A. van Linge Ezn. N.V. Handel Mij., van dextrine en houtwa ren aan het Beneden Oosterdiep te Veendam. Het vuur bleek te woeden in de af- deeling dextrine, die door een brand vrije muur is afgesloten, welke deuren bii het uil breken van een brand auto matisch sluiten. De deuren werkten uitstekend, zoodat het vuur beperkt bleef tot de afdccling dextrine. De brandweercorpsen van Veendam en Wildervank bestreden de vlammen met vele stralen. De vleugel van het machingebouw. welke uit twee verdie pingen bestaat, is totaal uitgebrand. Om 11 uur was het gevaar voor uit breiding geweken. Verschillende kost bare machines ziin een prooi der vlam men geworden. De oorzaak van den brand is niet bekend. In de fabriek werd gedurende den brand niet gewerkt. Het vuur is ontdekt door een passoe- renden wielrijder. Verzekring dekt de schade. In het voorjaar 1933 werd deze fa briek eveneens door brand vernield. ONVOORZICHTIGHEID AMSTERDAM, 2S Oct. Een onvoor zichtige handelsagent, die vanmorgen op den zolder van zijn woning in de Scheldcstraat bezig was met proefne mingen, waarbij hij o.a. terpentijn met benzine vermengde, stak toen het elec- trische licht in het kamertje weigerde en lucifer aan, om de oorzaak hiervan te onderzoeken. In het met benzinedam pen bezwangerde vertrek ontstond een ontploffing, terwijl even later de boel in brand stond. De handelsagent, die ongedeerd was gebleven, nam de vlucht De brandweer had het vuur spoedig onder de knie. Het kamertje is' uitge brand. ONGELUK BIJ HET HOUTZAGEN KERKDRIEL, 28 Oct De heer W. v. d. A., die bezig was met het machinaal zagen van hout, heeft bij dezen arbeid het stuk hout, dat plotseling uit d( machine sloeg, tegen liet liichaam p kregen. Kermend van pijn werd hij op genomen. Dr. van Pelt verleende ge neeskundige hulp en gelastte overbren ging naar het ziekenhuis te 's-Hertogen- bosch. Hier moest operatief worden in gegrepen. De toestand van v.rt. A. i zorgwekkend. DE ROODE DAS DER „JONGE VALKEN" 's-GRAVENHAGE. 28 October. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde heden tot verwerping van het beroep van den 17-jarigen A. M. J. S., behoorende tot de „roode valken" (jongste leden der A.J.C.) die in hooger beroep door dc rechtbank te Arnhem is veroordeeld inzake het dragen van een roodo das, welke bij de groep ge bruikelijk is (overtreding uniformver bod). Arrest 25 November. DE BEGROOTING IN DE KAMER "S-GRAVENHAGE. De Tweede Ka mer is thans bijeen geroepen tegen Donderdag 7 November 1 uur. Do bedoeling is, dat in deze vergade ring een aanvang gemaakt wordt met de algemeene beraadslagingen over de Rijksbegrooting 1936. VOORJAARSCAMPAGNE VOOR FABRIEKSAARDAPPELEN Naar ons van officiecle ziide wordt medegedeeld ligt het in het voornemen zoo noodig in het voorjaar 1936 een vooriaarscampaene voor fabrieksaard appelen te houden. Plan, dat kans heeft op veel onbillijkheden De Kon. Ncd. Toeristenbond A.N.W.B. meldt: Herhaalde malen wordt thans tot ons bestuur de vraag gericht, welk stand punt do A.N.W.B. inneemt ten opzichte van de aangekondigde reisbelasting. Uit den aard der zaak is het voor ons bestuur zeer moeilijk thans reeds een oordeel uit te spreken, nu de voor stellen der regeering nog niet bekend zijn. Zeer belangstellend zien wij die voor stellen tegemoet, want wij vragen ons ernstig af. of het mogelijk zal ziin dit nlan ten uitvoer te brengen, zonder on billijkheden te veroorzaken. Uit ondervinding torh weten wij. dat eigenlijk geen twee reizigers met el kaar to vergelijken zijn. Aannemende, dat de luxe-reiziger, zooals men dien vroeger kende, vrijwel verdwenen is. moge men toch wel overwegen, dat er nog een groot, verschil is tusschen hem. die van een behoorliik salaris jaarlijks een deel kan afzonderen voor de fami- liereis en den ..trekker", die met zijn rijwiel, met zijn kano of te voet reist en biina geen geld uitgeeft. Ook zal het zeer moeilijk zijn. deze belasting te heffen zonder een omvang rijke administratie, hetgeen doet be twijfelen. of de baten do kosten wel rullen kunnen dekken, terwijl boven dien liefdadige instellingen, dio nu een zoogenaamde „vrijwillige reisbelas ting" innen ten bate van kinderuitzon- ding naar bosch. ze», enz,, ook hier door weer inkomsten zullen derven, ten nadcele van zieken cn zwakken. Do A.N.W.B. blijft voorloonig afwach ten tot een regeeringsvoorstel zal ver schijnen. Het bestuur hoont echter, dat reeds bil de voorafgaande besludeering van het vraagstuk door de regeering, ernstig rekening zal worden gehouden met do belangen van de velen, wier buitenlandsche reizen meestal ook ont- wikkelingsrcizen zijn. strekkend tot verrijking van hun practische kennis van de geografie, land- en volkenkunde en om te lecren, vreemde talen inder daad to kunnen spreken, hetgeen voor tal van employé s, zoowel van par ticuliere bedrijven als van overheids lichamen. noodig Is. Voorts moge men in elk geval er op bedacht zijn. de moeilijkheden en het oponthoud aan de grens niet nog te vergrooten. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN MARIENBERG, 28 Oct. Op den onbewaakten overweg, nabij het station alhier, is een auto, waarin zich vijf per sonen bevonden, door den trein uit Al melo gegrepen. De auto werd op zij ge slingerd en toiaal vernield. Van de in zittenden werd slechts mcj. Afink uit Almelo gewond. Zij is met een hersen schudding opgenomen. De locomotief is bij de botsing beschadigd. De passagiers der aangereden auto zijn per trein naar Almelo gebracht. DOOR EEN AUTO GEDOOD HEERENVEEN, 28 Oct. Gisteravond is de heer \V. Hoekstra, afkomstig uit Terkaple, die op den straatweg nabij Heerenveen met zijn meisje wandelde, door een personenauto aangereden. Het slachtoffer, dat ernstig gewond werd. werd per ziekenauto naar het zieken huis te Heerenveen vervoerd. Bij aan komst aldaAr was H. echter reeds over leden. Do marechaussee stelt een onderzoek PASTOOR P. C. WINDHAUSENf HEERLEN, 28 Oct. Gisteravond om streeks 9 uur is in het St. Joseph Zie kenhuis te Heerlen op 62-jarigen leeftijd overleden de Zeer Eerwaarde Heer P. C. Windhauscn van de O.L. Vrouwe van Lourdeskerk te Heerlen. De overledene was oud-aalmoezenicr van het Neder landsche leger. Twee plannen tot reorganisa* tie en voortzetting van den dienst bij den minister De Maalsciiappij Nederland, de Hol- landsche Stoomboot-Maatschappij de Kon. Nederl. Stoomboot-Maatschap pij, die een plan overwogen tot reorga nisatie cn voortzetting van het bedrijf van den Kon. Hollandschcn Lloyd, heb ben volgens het Hbld. thans aan de re geering voorgesteld, den dienst van den Koninklijken Hollandschen Lloyd voort te zetten met de bestaande schepen van den Lloyd. De regeering zou dan de tekorten op de exploitatie moeten bij passen. Wm. Muller Co., die de leiding heeft van het bedrijf van den Kon. Holl. Lloyd, heeft daarentegen voorgesteld vijf (volgens informaties der Msb. vier) nieuwe schepen te bouwen. Dat zouden vrachtschepen zijn van 7500 ton, met accomodatio voor 50 GO passagiers en een snelheid van vijftien mijlen, waarmede een viertiendaagsche dienst op Zuid-Amerika zou worden onderhouden. Ook in dit geval werd gerekend op medewerking van de eering bij de exploitatie. De bouwkos ten van deze schepen werden geraamd op een gezamenlijk bedrag van 10 millioen, dus 2 millioen per schip. De regeering zou mede bijdragen in het fourneeren van het bouwkapitaal. De aangelegenheid schijnt echter nog niet in een stadium te zijn, dat zij rijp :s voor een beslissing, hetzij in den geest van de Amsterdamsche stoom vaart-maatschappijen, hetzij in dien van Wm. Müller Co. In ieder geval heeft de minister nog geen beslissing genomen. De drie middenstandsbonden dringen op een wettelijke regeling aan De drie Nederlandsche Middenstands bonden hebben zich dezer dagen tot de ministers van Sociale Zaken en van Handel. Nijverheid en Scheepvaart ge wend om te wijzen od do nadeelige ge volgen. welke de wering van vreemde arbeidskrachten voor verschillende takken van middenstanclsbedrijf heeft. Herhaaldelijk doet zich het feit voor. dat een werknemer van vreemde natio naliteit. die niet langer in de gelegen heid wordt gesteld om in een Neder landsche onderneming werkzaam te ziin. zich zelfstandig gaat vestigen en daardoor niet alleen de concurrentie in den betrokken bedrijfstak vergroot, doch bovendien veelal de bestaande prijzen en tarieven onderbiedt. aange zien hii zich niet behoeft te storen aan verschillende sociale maatregelen en aan do collectieve arbeidsovereenkom sten. Dit, euvel neemt steeds grooter vor men aail en het is daarom, dat de Bon den er bii de regeering met klem op aandringen, op korten termijn*een wet telijke regeling te willen bevorderen, welke ook do vestiging van onderne mers van vreemde nationaliteit aan bepaalde voroschriften bindt. UITREIKING DER TILANUS- MEDAILLE Woensdag 30 October, des namiddags te 4 uur precies, zal in de groote ge hoorzaal der Amsterdamsche Universi- teitteit bet Genootschap ter bevorde ring van Natuur-. Genees- en Heel kunde. ziin laarlijksche algemeene ver gadering houden. De agenda voor de openbare verga dering vermeldt: opening der bijeen komst door den algemeen-voorzitter, prof. dr. .T. Boeket voordracht van prof. dr. J. Clay, over: cosmische stra len: uitreiking van de Tilanus-medail- le door prof. dr. P. R. Michaël aan dr. Chr. van Gelderen. De agenda der huishoudelijke verga dering vermeldt o.a.: benoeming van nieuwe leden en overdracht van het algemeen-voorzitterschap aan prof. dr. E. Laoueur. wanneer U ze laat meedoen aan Philips' Kinderwedstrijd'. Een even prettig als opvoedkundig werkje.... met het spannende vooruitzicht op een der 110 prijzen of 2500 troostprijzen, door Philips, voor de winnaars beschik-^ baar gesteld. Prijzen, die/ er wezen mogen radio-toestellen, meccano's, auto- peds, fietsen, fietslantaarns, foto toestellen, electrische treinen, vliegtuigbouwdoozen, rolschaat sen, enz. enz. Ou) Adelaar rs 'n '°yen Varschaft u a!le '"lichu 'ngcn N.V. PHILIPS' GLOEILAMPENFABRIEKEN, EIN0H0VEN BILJARTEN NIEUWE BEROERING GEWEKT Sweering, De Leeuw, Dom* mering en Wiemers trek* ken zich terug AMSTERDAM. 28 October. Eenigen tiid geleden heeft een buitengewone al gemeene vergadering van den Neder- landschen Biljartbond het besluit geno men. dat geen Nederlandsche spelers meer zullen uitkomen in tournooien, waaraan ook door Duitschers wordt deolgenomen. hetzij dat deze 'tour nooien in Nederland, hetzll dat zij in het buitenland worden georganiseerd. De sterkste Nederlandsche spelers als Sweering (Amsterdam). De Leeuw (Amsterdam). Dommering (Arnhem), Van Vliet (Den Haag) en Wiemers [.eeuwarden) hebben contact met el kaar gezocht om hun houding in deze aangelegenheid nader te benalen. Naar wij vernemen heeft het boven genoemde besluit der buitengewone al gemeene vergadering geenszins de in stemming gehad van deze spelers. Tn do eerste plaats zal het onmogelijk ziin Eurooeesche en wereldkampioenschap pen in Nederland te organiseeren, ter wijl voorts de Nederlandsche spelers niet aan de groote buitenlandsche tournooien kunnen deelnemen, omdat dit hun verboden is. De Nederlandsche spelers zullen dus elk intAi-petionaei contact missen en zii meenen. dat zii door bovengenoemd besluit sterk gedu peerd ziin. De bedoeling van het be sluit der buitengewone algemeene ver gadering was om te protesteeren tegen Duitschland. doch de Duitsche spelers ".unnen thans gewoon uitkomen luropeesche en wereldkamDioenschap- pen niet in Nederland georganiseerd, terwijl die tournooien. welke voor ons land waren gereserveerd, door dezen gang van zaken geen doorgang kun nen vinden. Volgens do Nederlandsche spelers heeft het besluit van den Bil jartbond dus een omgekeerde uitwer king. In verband hiermede hebben Swee ring. Dommering. De Leeuw en Wie mers besloten niet in te schrijven voor de nationale kampioenschappen 45/2, terwijl het vriiwel zeker is. dat ook Van Vliet niet zal spelen. Ook in het kampioenschap 71/2 zal men niet uit komen. Dat dit besluit der snelers nieuwe beroering in den Nederlandschen Bil jartbond zal wekken, staat vriiwel vast KORFBAL De uitslagen. Eerste klasse A Bilthoven: Bilthoven 2Altius 9—4 Zaterdagklasse Hilversum: Altius 3—Thor 24 Utrecht: S.K.V. 3—Vogel 4 1-3 Alle overige wedstrijden werden af gelast. Zooals te verwachten viel. werden 's Zondags ook in den G.U.K.B. alle wedstrijden afgelast. Het weer werkt dit seizoen niet bijster mee. Dit is nu reeds de derde mislukte Zondag! 's Zaterdags was het uitstekend korf- baiweer en toen vonden dan ook alle vastgestelde wedstrijden doorgang. Met een fraaie 94 overwinning op Altius namen de Bilthoven-reserves re vanche voor de geleden nederlaag en kwamen zij. dank zii dit resultaat, aan den kon der ranglijst, die er thans als volgt uitziet: Bilthoven 2 4 8 0 1 6 1914 Altius 4 2 115 15-13 R. K. V. 3 1 0 2 2 9—8 VOETBAL NEDERLAND—DENEMARKEN KOPENHAGEN. 28 October. (A.N.P.) Het Deensche elftal, dat op Zondag 3 November a.s. te Amsterdam tegen Ne derland zal spelen, is officieel als volgt samengesteld: Doel: Svend Jensen (Boldklubben af 1893 Kopenhagen). Achter: Poul Hansen (Boldklubben af 1893 Kopenhagen) en Oskar Joeiv gensen (K.B. Kopenhagen). Midden: Raymond Hansen (Bold klubben af 1893 Kopenhagen), Ernst Nilsson (Boldklubben 1903 Kopenha gen) en Toft Jensen (Akedemisk Bold- klub Kopenhagen). Voor: Helmuth Soebirk (Frem Ko penhagen). Eyolf Kleven (Akedemisk Boldklub Kopenhagen). Pauli Jorgen- sen (Frem Kopenhagen). Kaf Uldahler (Boldklubben af 1893 Kopenhagen) en Eigil Thilsén (Akedemisk Boldklub Kopenhagen). Van dit elftal ziin Svend Jensen in doel, Pauli Jorgensen en Kaj Uldahler wel de meest bekende spelers, zij kwa men enkele malen tegen Nederland uit terwijl zii tallooze malen voor hun land het nationale shirt droegen. Debu tanten in deze ploeg zijn Soebirk en de beide Hansen's. Het team zal Zaterdag 2 November te 20 uur te Amsterdam aankomen en ziin intrek nemen in het CarltonhoteL Het vertrek is bepaald op Maandag 4 November des avonds om 19.37 te Am sterdam. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuwe Tonge ds. E. Schimmel te Ameide: te Barneveld ds. S. van Dorp te Den Haag. Aangenomen naar Schalsum ds. H. Sterrinea. omer. O.I. predikant te Leeuwarden. Bedankt voor Middelburg ds. J. C. H. Romijn te Apeldoorn. Hersteld Evang.-Luthersche Kerk Tweetal te Harlingen dr. J. C W. van Bemmel te Hoorn en Ds. W. F. ten Rouwelaar te Zwolle. NederL Hervormde kerk Aangenomen naar Knollendam— Marken Binnen, cand. R. Boeke, hulp prediker te Zwolle.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6