GELDEN VOOR WAPENS VREDESBEMOEIINGEN BRILLEN ITALIAANSCH VERWEER Abessynië kan voor militaire doel einden thans over 75 millioen pond sterling beschikken GENEESKUNDIGE VERZORGING CORSETTEN en CORSELETS N.V. COMP. LYONNAISE .ZAAK-STAVISKY FRANSCH-BRITSCH OVERLEG Sanctie-conferentie bijeen 2c BLAD PAG. 4. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 1 NOVEMBER 1935 Deze laftt in menig opzicht te wcnschen over Hevige botsing verwacht (Van onzen spccialcn correspondent W. F. Dccdes). ADDIS ABEBA, Woensdagavond. Abessynië is nu in staat utn. indien noodig, oen bedrag van minstens 75 niilljoen aan wapenen en munitie te besteden, naast tic reeds aangeschafte voorraden. Ik kreeg deze mededeeling vandaag uit betrouwbare bron cn ben hierdoor in staat de eerste Authentieke cijfers over Abessijnsche fiuancieele reserves te geven. De regeering heeft op het oogenblik de handen vol. Nu het wapenuitvocr- v er bod is opgeheven, wordt alles in orde gemnakt voor een zoo snel moge lijk transport van de/p wapenen naar Aui''. !»-• no'.xhire papieren zun nog niet gcteckcnd en ter plaatse aan gekomen. maar. nas» ik verneem, heeft de regeering stappen genomen om liet transport met een minimum van vertraging ie doen geschieden. De wa penen zullen door eenige Britsche leve ranciers. dip in persoonlijke verbinding met de regeering staan, worden gele verd. Het bedrag van 75 millioen is uit vier verschillende hronnen afkom stig. Het beslaat in de eerste plaats uit het persoonlijk bezit van den keizer, Haile Selassie, die bet gehcele bedrag, zijnde 40 tot 50 millioen. onlang» aan de regeering heeft ovèrhandtgd voor militaire doeleinden. Dit bedrag werd bij een Londenschc batik gedeponeerd cn is thans verspreid over Zwitserland, vvoar een groot gedeel|e is belegd, over Frankrijk voor een gering percentage, over Engeland en Amerika. Het gehcele bedrag is ter besrhikking van de Abes sijnsche regeering. Daarnaast heeft de regeering eenige millioenen ontvèngcn van de diverse ..dedzjasmatsen". „Rassen" en legeraan voerders uit alle deelen vin het land. Ras Ayeloe leverdè de grootste bijdrage, terwijl de kleinste ontvangst 5000 daèl- ders bedroeg. Hier moet aan toegevoegd worden, dat deze bedragen in twee groèpen zijn verdeeld, een gedeelte is flër regeering overhandigd voor eigen gebruik, terwijl een ander deel haar is toevertrouwd speciaal voor het aanschaffen van wa penen voor de afzonderlijke legers. Een derde bron van inkomsten bestaat uit een belasting naar draagkracht, die de regeering een jaar geleden heeft op gelegd. Gewone ingezetenen betaalden ieder een daalder, anderen droegen an- derhalven daalder bij. naar gelang van hun inkomen. Een totaal bedrag van t millioen werd door deze heffing bijeengebracht. En ten slotte kan de regeering put ten uit een fonds, dat gedurende de laatste vier jaren door den minister van oorlog is bijeengebracht. Dit fond», waarin ieder Jart 10 millioen daalders worden gestort, bestaat thans uit een j vaJ? hijna 3 m'llloen. Bij de 75 millioén is de schat van lenelik i?n de ..Adoêa-compensatie" niet inbegrepen Béide tiin op een p.aats begraven, welke alleen maar den minister van Oorlog, die thans aan bet front Is. bèkénd Is. Abessynië ken volhouden Mijn zegsman, een hoogge» plaatst regeringsambtenaar, is van mcening, dat deze bedragen Abessynië in staat stellen den oorlog minstens 4 jaren voort te zetten, zonder in moeilijkheden té geraken. Hij voegde hier aan toe, dat de regeering thans geheel zon» schuld is, daar het ontbreken van credieten het noodig maakt alles in baar geld te betalen. Do eenige vrees is blijkbaar de twij fel. of Engeland en de andere landen, waarmede men in onderhAndeling is, wel in staat zullen ziin voldoende hoe veelheden wapenen met grooten spoed te tereren. Een groot gedeelte is na tuurlijk reeds aangemaakt, zoodra de eerste opdrachten maanden geleden werden gegeven. Ik verneem, dat de geweren uit Bel gië zullen worden inrevoerd en de zwaardere wapenen uit Tsiecho-Slowa- kije. Engelsche firma's zullen, in over leg met België, het grootite deel der munitie leveren. Ook verneem ik. dat het vertrek van den keizer naar Dessié zal worden uit gesteld. tot dat AbessvniS gereed is voor een groot offensief in het Noor- den. Sommigen hier vreezen. dat de aanwezigheid van den keizer de troe pen in het Noorden dusdanig in op winding ral brengen, dat zij niet terug te houden zullen ziin. 's Keizers adviseurs trachten hem op het oogenblik over te halen om zijn •troepen vooruit te zanden naar Dessie en zelf per vliegtuig ip volgen. Het groote leger, dat uit 20.000 k 30.000 man bestaat, zal er zeker drie weken over doen om Dessie te bereiken en men legt den nadruk op de gevaren van die reis. Dr. Hoekman is vanochtend uit Drjidzjiga vertrokken met eenigen zij ner assistenten èn drie wagons, die hij niet veel moeite van da regeering heeft losgekregen. Slechte medische uitrust ting Uit een nadere beschouwing van dè Cijfers, die ik hier heb weerge geven. blijkt, dat de manier, waar op de Roode Kruis-afdeeling is be handeld. werkelijk ongehoord is. Een bedrag van nog geen 10.000, dat uit Indlvidueele toezeggingen bijeen is gebracht, is beschikbaar voor alle fronten gezamenlijk. Het beschikbare materiaal is zoo wel, wat menschen als uitrusting betreft, volkomen ontoereikend. Ik verneem, dal de Ahessijnsrhe Roode Kruis eenheid over minder dan 100 hékwame helpers beschikt, terwijl de Italinnncn minstens liOOO dokters hebben. Toch wordt hieraan niets gedaan. De regeering schijnt zich niet het minst bewust te zijn van de misdaad, die zij begaat door de medische uitrusting harer troepen zoo te veronachtzamen. Men verwacht te Addis \beba. dat de vijandelijkheden in het Noorden ieder oogenblik zullen beginnen. Er gaan ever.eens geruchten, dat ras Svoem een gedeelte van zijn Ipger rond Adoea heeft opgesteld. (Copyright Morning Post—A.N.P.). „La Mode Nouvelle" zijn niet duur, om dat zij wasch- en houdhaar zijn. AMERSFOORT Utrechtscheweq 10. BREOA Karrestraat 21. Na een bijna tweejarige voorberei ding. zal h.s. Maandag te Parijs het proces-Staviskv aanvangen. Tot dusver staan reeds 30 zittingen op het pro gramma. Twintig beklaagden zullen terecht moeten staan en 70 rechtsgeleerden zuilen hen onder kruisvuur nemen. Alleen reeds de vertegenwoordigers der binnen- cu buitenlandsche pers, die deze gebeurtenis al lang niet spanning tegemoet hebben gezien, zullen het grootste deel der publieke tribunes vullen. Of hun verwachtingen inzake sensaties evenwel in vervulling zullen gaan, staat te bezien, daar alleen de aanklacht reeds 1000 dicht beschreven getypte vellen.omvat en de voorlezing hiervan reeds verscheidene dagen van den vertnoedelijken duur van het pro ces in beslag zal nemen. EDISON'S WEDUWE Reuter meldt, dat de weduwe van Edison, die 70 iaar oud ts. met een 73- iaricr industrieel in het huwelijk is ge treden. Inzake Abessynië zal geen schikking worden getrof* fen buiten den Vo' kenbond om Geen directe beslissing Reuter seint uit Londen, dat men in officieele kringen Wocns* dagochtend van mecning scheen te zijn, dat de voorstellen, die te Parijs door Fransche en Engelsche deskundigen zijn opgesteld, „een basis zouden kunnen vormen voor een regeling van het con* flict". Zij maken echter nog een aantal gedachtenwisselingen tus* schcn de Fransche cn de Engel* sche regeering noodzakelijk: de détails moeten nog vastgesteld worden. Men vindt niet, dat deze voorstellen aan de Italiaansche regeering moeten worden overge* bracht in den vorm van „tegen* voorstellen". Men verklaart, dat. indien men ze aan Rome zal voorleggen, dit pas zal geschie* den na de eerstkomende zitting van den Volkcnbondsraad. Dit wil waarschijnlijk zeggen, dat de leiders \an dc betreffende delegaties omtrent den hoofdinhoud van de voor stellen overleg zullen moeten plegen. Een nader telegram van Reuter stelt vast. dat het thans duidelijk is. dat de Franschen en Engelschen trachten een middel te vinden om een maximum aan concessies te vinden tot regeling van het conflict in den geest van den Volkenbond. De besprekingen hebben nog geen vasten vorm aangenomen, doch officieel wordt medegedeeld, dat het doel is te antwoorden op de voorstellen van Italië. De besprekingen, die op verzoek van Frankrijk zijn begonnen, zijn echter nog „nevelachtig". Naar Reuter meent, is het niet het voornemen een besluit te nemen, vóór Hoarc uit Genève is teruggekeerd, waar hij niet alleen met Laval, doch ook met dc vertegenwoordigers van andere mo- f endheden in contact kan treden. Hicr- ij is natuurlijk geen sprake van han delen achter den rug van den Volken hond om. Iedere regeling moet eerst door den Volkenbond worden goedge keurd cn daarna door Italië en Abessy nië. Hoewel de Italiaansche voorstellen niet tot dc Britsche regeering zijn ge richt. acht dezo het toch de moeite waard deze voorstellen te bcstudeeren en het Fransch-Britsche antwoord zal later worden gezonden. Het is zeer on waarschijnlijk, dat de kwestie onmid dellijk aan den Volkenbondsraad of aan den negus zal worden voorgelegd. De Egyptische minister van huiten landsche zaken, sir Samuel Hoare, ver klaarde in een rede o.a.: De geheeie wereld weet, dat vele re geeringen dc mogelijkheid van een vreedzame regeling hebben bestudeerd en de Fransche en Britsche regeering hebben onderhandelingen gevoerd om tot een basis v«n besprekingen te ko men. Indien iets definitiefs voortkomt uit deze besprekingen, dan is Engeland bereid de eerste gelegenheid aan te grijpen om het den Volkenbond mede te deelen. Ik herhaal, indien een rege ling mogelijk wordt geacht, dan zal de ze regeling zijn in het kader van den Volkenhond en zal deze de drie betrok ken partijen moeten voldoen. De ovèr- groóte meerderheid van de rest der we reld keurt onze bemoeiingen, om een einde te maken aan dezen hatelijkcn oorlog, goed. In een radiorede te St. Paul In Min nesota zeide de vroegere Amerikaan- sche minister van buitenlandsche zaken Frank Kellogg o.a.: Tezamen met de andere landen kan en moet Amerika Italië aanwijzen als aanvaller en duidelijk schender van de soevereiniteit eener andere natie. Dc Ver. St. moeten ook dc overtreding van dc verdragen door Italië afkeuren en verklaren, dat zij geen stappen zullen doen om tusschcnbeide te komen of te niet te doen dc maatregelen, welke an deren zullen nemen tot beëindiging van den oorlog. Amerika bepaalt zijn standpunt In een verklaring van het Witte Huis staat, dat Roosevelt de Amerikaansche exporteurs waar* schuwt, dat de regeering nauw: lettend alle zendingen met be< stemming naar Italië en Ethiopië zal controlecren. De regeering is vastbesloten zich niet te laten meesleepen in het conflict. Zij wenscht vurig het herstel en de handhaving van den vrede. Overigens zouden den Amerikanen in het ver loop van den oorlog verlokkende aan biedingen kunnen worden gedaan, om handel te drijven door het leveren van goederen, die den oorlog zouden kun nen verlengen. Ik geloof niet, aldus dc verklaring, dat het Amerikaansche volk abnormaal verhoogde winsten wenscht, welke tijdelijk zouden kunnen worden verkregen door den verkoop van deze artikelen aanzienlijk uit le breiden, noch dat zij zouden wenschen den strijd op het slagveld te verlengen met het oog op het behalen van een hoogere winst. In politieke kringen acht men de verklaring van den president van belang, omdat zij wordt afgelegd aan den vooravond van de zitting van den Volkenbond, welke zal heb ben te beslissen over den datum van de inwerkingtreding van de sancties. De verklaring wordt beschouwd als een krachtige poging om de politiek van het ministerie van buitenlandsche zaken door dc Amerikanen vrijwillig te doen naleven, n.l. om den export naar dc oorlogvoerenden niet te doen toenemen. Pas na het mislukken van deze poging zou Roosevelt een wette lijk embargo op den uitvoer van grond stoffen naar de oorlogvoerenden instel len. Wederkeerige bijstand De Parijsche correspondent van de News Chronicle heeft van welingelichte zijde vernomen, dat tusschcn Parijs en Londen gewichtige besprekingen gaan de zijn inzake den wederkeerigen bij stand tegen luchtaanvallen. Frankrijk schijnt bereid Engeland actief te steu nen in de lucht in het geval van een aanval. Men wil evenwel van Engeland de garantie verkrijgen, dat Engeland steun zal verlecnen, indien Frankrijk wordt aangevallen. Voorts wordt tc Londen toegegeven, dat de beide Fransche deskundigen, die naar Engeland zijn gekomen om de samenwerking tc lwspreken, ook de Fransch-Britsche samenwerking van de vloot in de Middellandsehe Zee zullen bandelen, doch geheel in het kader van paragraaf drie van artikel zestien van het Volkenbondshandvcst. De fascisten organiseeren een krachtig mogelijk ver* zet tegen de sancties Volgens den correspondent van de Daily Telegraph te Rome organiseeren de fascisten hun tegenstand tegen de sancties. Moeders en weduwen van sol dalen. die in den wereldoorlog ziin ge vallen. hebben opdracht gekregen huis bezoeken af te leggen om op te wekken tot den bovcot van alle buitenlandsche producten, in het bizonder van Brit sche. Fransche. Belgische en Neder- landsche artikelen. Dc vrees voor prijs stijging heeft aanleiding gegeven lot in- koopen van levensmiddelen en derge lijke op groote schaal, vooral van ge conserveerde levensmiddelen. De ma caroni fabrieken werken langer dan normaal. Men meldt uit Pretoria: De regeering van dc Unie van Zuid- Afrika heeft een proclamatie uitgevaar digd. waarbij de export van wapenen en munitie en vliegtuigen naar Italië wordt verboden. Ook wordt het verlee- nen van finèncieele credieten verbo den. Deze bepalingen treden heden in werking. Ten aanzien van het tiidstin. waarop de oeconomische sanctiemaatregelcn van kracht zullen worden, deelt het secretariaat van den Volkenbond mede dat de meeste deelnemende staten den 19 November hebben voorgesteld. Bel gië en Portugal, hebben als laatsten da tum voor hun koloniën voorgesteld den eersten December. Niettegenstaande de oppositie van de Labour aldus meldt Reuter uit Cam- berra is het wetsontwerp tot toe passing van sancties in tweede lezing met 39 stemmen tegen 23 door het huis 'an afgevaardigden aangenomen. Men verwacht, dat dc definitieve stemming Dinsdag zal plaats hebben, waarna het ontwerp Woensdag aan den senaat zal worden voorgelegd. Kamer-, Koorts- en Badthermometers, Verband-Trommels A. VAN DE WEG, LANGESTRAAT 23 - TELEFOON 217 DE OPMARSCH DER ITALIANEN Generaal De Bono: „Wij brengen beschaving" Bronnen zi'n onbruikbaar ADOEA. 31 October. (Reuter). De opperbevelhebber van het Italiaanschö leger in Oost-Afrika. De Bono, heeft de Italiaansche en buitcnlaudsche journa listen ontvangen, aangezien thans een tijdstip is aangebroken, dat beschouwd kan worden als de vooravond van be langrijke gebeurtenissen. Hii verklaarde o.a.: Wij zijn opge rukt met zooveel kracht en vuur. dat, indien de tegenstand krachtiger ware geweest, wii ook déze gebroken zouden Hebben. Wii brengen beschaving. Wij.willen van het veroverde gebied maken, wat wii van Italië maakten. Wii achten de sancties ernstig, doch gelooven. dat wii deze ook wel te bo ven zullen komen. ADDIS ABEBA. SI October. (A.N.P.) Men deelt hier ten aanzien van den Italiaanschen opmarsch ten N.W. van den here Moessa Ali mede. dat hier sprake is van een afweer-manoeuvre. Ondanks de deelneming van cavallerie. tanks en sterke fprmaties infanterie, ziin de Italianen teruggedrongen. Men ontkent in dc Abessijnsche hoofdstad, dat er waarheid zou schui len in het, Italiaansche bericht, dat Ma- ealo geheel door Italiaansche vliegtuig bommen zou ziin verwoest. Men wijst er on. dat het bombardement slechts onbetcekenende verliezen cn schade ten gevolge heeft gehad. Ook het Italiaansche bericht over het homhardceren van een Abessiinsehe munitie-fabriek aan dc rivier Fafan is uit de lucht gegrepen, daar in Abcs- sinië in het geheel geen munitiefabrie ken bestaan. De Italiaansche opmarsch ADDIS ABEBA. 31 October. (A.N.P.) Italiaansche troepen ten getale van 15.000 man. die voor de helft uit Euro peanen en voor de helft uit inboorlin gen bestaan, rukken langzaam in de woestiin van Danakil naar de bronnen van Asia op. Deze bronnen ziin echter door den wilden stam der Assaimera's en andere stamleden van het geheeie gebied met zout onbruikbaar gemaakt. Tegelijkertijd worden door de Italiaan sche troepen van Morigalle uit groote oneraties in Oostelijke richting uitge voerd. Italiaansche cavallerie is opgerukt tot Immoen. Ten Noorden van Moessa Ali wordt een nieuw Italiaansch vlieg veld aangelegd, van waar uit in het vervolg luchtverkcnningen zullen wor den ondernomen. De noodige vracht auto's ziin reeds in gereedheid gebracht en men gelooft, dat het luchtsteun punt in de Danakil woestiin. waarschijnlijk in Alalgaerra. zal worden aangelegd. Naar eerst thans bekend wordt, heb ben Danakils eenige dagen geleden een Italiaanschen tentwacht overvallen, waarbij 15 Italianen gedood werden. Bovendien werden door de Abessijn sche troepen 25 kamcelcn buit gemaakt Italiaansche deserteurs in Addis Abeba ADDIS ABEBA. 31 October. (A.N.P.) Naar wordt medegedeeld, ziin hier ter stede eenige deserteurs uit het Italiaan sche leger, dat in Ogaden opereert, aangekomen, o.m. een iongc man. die afkomstig was uit Fiume cn die niets verklaarde te gevoelen voor een oor log tegen de Ahossijnen. F.en tweede soldaat uit Fiume had een maand lang door de binnenlanden van Abessinië geloonen. voor hii in de hoofdstad was aangekomen. Naar verluidt heeft dc keizer hem aangeboden hem naar F.urona terug te zenden, maar heeft hij daaron geantwoord, dat hii liever in Addis Abeba bleef. Voorts is hier per vliegtuig naar toe gebracht een officier van Tiroolsehcn oorsprong, die aan het Noordelijk front gevangen was genomen, en dien men in de hoofdstad wil ondervragen. Formeele kwesties behandeld GENEVE, 31 October (A.N.P.). In de sanctieconferentie van heden zijn slechts formeele kwesties besproken. Dé voorzitter legde een rapport voor be treffende de houding der verschillende regeeringen ten aanzien van de sanc ties, waarbij hij zijn tevredenheid be tuigde, dat het meerendeel der Volken bondsleden onder de tegenwoordige ern stige omstandigheden hun plicht van solidariteit hebben erkend. Hij deelde mede, dat de verschillende voorbèhou den, welke waren gemaakt, werden overgedragen adn de competente sub commissies der conferentie. Wat de in- en uitvoersancties, de kern van het pro bleem, aangaat, het tijdstip van het in werking treden zal door de conferentie eerst worden vastgesteld, nadat de ant woorden der regeeringen welke reeds bekend zijn, en welke nog verwacht worden, zijn bestudeerd. Wanneer de conferentie tot dit doel weer bijeen zal komen is niet bekend. Als eenige woordvoerder buiten den president sprak de vertegenwoordiger van Letland, dié voor zijn land hetzelf de voorbehoud maakte, als in het werk comité reeds door verschillende landen is gemaakt. Voor de openbare vergadering had het werkcomité van de sanctieconfe rentie het onderzoek naar dc loopende verdragen cn naar de doorvoering van de clearing-overéenkomsten, welke tus- schen Italië en verschillende landen be staan, beëindigd. Bijzondere aandacht werd besteed aan het betoog van den vertegenwoordiger van Noorwegèn, die er op wees, dat verschillende landen hun tegenwoordig tegoed in Italië slechts kunnen innen door de afname van Italiaansche goederen. Daarom zou een overgangsregeling gewenscht zijn. In overeenstemming met een Spaansch voorstel werd principieel besloten de uitvoering van die contracten, die voor 15 October gesloten en inmiddels reeds volledig betaald zijn, nog toe te staan. De middagzitting was gewijd aan een regeling voor de gedeeltelijk betaalde leveranties. Men acht het waarschijn lijk, dat de plenaire conferentie, wan neer deze vandaag al bijeenkomt, alleen kennis zal nemen van het rapport van het secrétariaat betreffende het stand punt der regeeringen. De Engelsche vloot LONDEN, 31 October (Reuter). De gedachtenwisselingen tusschen Londen en Rome inzake de eventueele terug trekking van Britsche vlooteenheden uit de Middellandsehe Zee worden voortgezet. Bevestigd wordt, dat deze kwestie gisteren het voorwerp van besprekin gen was tijdens het bezoek van den Britschen ambassadeur, Drummond, aan het Palazzo Venezia. In Engelsche diplomatieke kringen doet men opmerken, dat alle voorwaar den, die gesteld zijn voor het terugtrek ken van bepaalde oorlogsschepen nog niet vervuld zijn. Met name heeft Engeland geëischt, dat de Italiaansche strijdkrachten in Lybië teruggebracht zullen worden tot de sterkte der Engelsch-Egyptische strijdkrachten in Egypte, dat de anti- Engelsche propaganda in Egypte in ze kere Britsche invloedssferen zal ophou den, en dat de aanvallen op Engeland in de Italiaansche pers gestaakt zullen worden. Het is waarschijnlijk, dat de bespre kingen, die thans nog gevoerd worden, op deze punten betrekking hebben. Men is nog niet tot overeenstemming gekomen, maar. zoo zegt men in offi cieele kringen, „de deur is geenszins gesloten". De Fransche en Engelsche deskundi gen hebben hedenmorgen de gedachten wisselingen voortgezet. Men meent te weten, dat de bespre kingen uitsluitend betrekking hadden op de vooruitzichten van de vlootcou- ferentie, die op 2 December zal aanvan gen. Het systeem van „kwalitatieve beper king" en van „bekendmaking der vioot- programma sdat Engeland bepleit, nu het onmogelijk wordt geacht, tot over eenstemming te geraken inzake de vlootbeperking, is in den loop van de hedenmorgen gehouden zitting uiteen gezet en tot in bijzonderheden bespro ken. Aloisi naar Genève ROME, 31 October (Reuter). Don derdagavond vertrok baron Aloisi naar Genève. Naar van wei-ingelichte zijde verze kerd wordt, brengt hij geen nieuwe Ita liaansche voorstellen of suggesties over. Naar men hier verklaart, laat Italië zich slechts te Genève vertegenwoordi- gen in de hoop, dat eindelijk de lot nu toe getolgde procedure voor dc behan deling van de Abeasinische kwestie her- zien zal worden. Mochten in dat opzicht geen plannen bestaan, dan zou, naar men hier van meening is. het in een deel der buiten landsche pers tof uitdrukking komende optimisme, onbegrijpelijk zijn. BINNEN-MONGOLIÜ ONAFHANKELIJK TOKIO, 31 Oct. (Reuter). Naar het agentschap Rengo meldt, hebben de voorzitter van den politieken raad van Binnen-Mongolië, vorst Joen, en de se cretaris-generaal van den raad. vorst Dé. de onafhankelijkheid van Binnen- Mongolië geproclameerd. Grand Theatre. Vertooning van de film „In naam des konings." Voorstellingen van 1 t/m. 4 November; Zondags 2 uur, 4.30 en 8 uur n.m. Overige dagen 8 uur namiddag. Zaterdag- en Woensdagmiddag matl- née om 2.30 uur n.m. City Theater. Vertooning van de films: „Drie dagen bij de levenden" en „In Caliente." Voorstellingen: Zaterdag 2.30, 6 uur en 8.30 uur n.m. Woensdag 2.30 en 8 uur. Zondags doorloopend van 1.30 tot S.30 uur n.m. Andere avonden 8 uur. Bioscoop Amicitia. Vertooning van de film: „Sapho" van 3 t/m. 6 November. Voorstellingen: 'savonds 8.10 n.m. Zondags matinée. 2.30 uur n.m. Museum Fléhite, Westsingel. (Uitge zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theosofische Vereeniging, Regentesse- laan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Léeszaal, Nieuwstraat 24. 12 October—3 November. De Poth. Amersf. Kunstkring. Poppen en mario netten-tentoonstelling van Harry van Tussenbroek. Te bezichtigen van 104 uur 's mid dags dagelijks: Woensdags en Zaterdags ook van 79 uur n.m. 29 October—1 November. De Valk. Tentoonstelling (Het gezellige Huis). 2 November. De Valk. Openingsbal voor leerlingen van dansinstituut M. Bovenkamp. 9 uur n.m. 26 November. Sierkunst. Tentoon stelling werken van W. J. van Dam. Dagelijks van 105 uur/Zondags van 2—5 uur. Opening door C. A. Schilp op 22 November, des nam. 3 uur. 3 November. De Valk. Tooneelavond „Eigen Kring." 8 uur n.m. 3 November. Theosofische Loge. De heer A. Visser spreekt over het onder werp: „Is Broederschap een practische Instelling?" 8 uur n.m. 3 November. Volksgebouw. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Otto van Tussenbroek spreekt over „Menschen, dieren en dingen." 4 November. Gebouw der Werklieden- Vereen. a.d. Breestraat. Algemeens ledenvergadering v.d. R. K. V. V. Amers foort. 8.15 uur n.m. 4 November. De Valk. Propaganda- avond van S.O.V. 8 uur n.m. 5, 6 en 7 November. Grand Theatre. Buziau met jubileumrevue „Met Vlag en Wimpel". 8 uur n.m. 6 November. De Valk. Ned. Reis Ver. lezing niet lichtbeelden van den heer S. de Leve over Mooi België. 8 uur n.m. 7 November. Rem Kerk. Voordracht met lichtbeelden over Abessynië en het Oostersch Christendom door dr. R. Mie- dema. 8 uur n.m. 7 November. Theosofische Loge. Bel- lamybeweging. Spreker Mr. Manussen. 8 uur n.m. 7 November* Patrimonium. Gebouw Eben Haëzer. Ds. S. J. Popma spreekt over „Iets over de Theologie %an Brun- ner". 8 uur n.m. 8 November. Eben Haëzer. Propa- gandavergadering van de Geref. Vereen, voor Drankbestrijding. Ds. D. van Dijk van Groningen zal spreken over: „Uit de oude Doos." 8 uur n.m. 8 November. Grand Théatre. Concert vereeniging en Amersf. Kunstkring. Concert, door Ethel Bartlett en Rae Robbertson. 8 uur n.m. 8 November. Eben Haëzer. Propagan- da-vergadering van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding. Ds. D. van Dijk van Groningen spreekt over het onderwerp: „Uit de oude doos." 8 uur n.m. 9 November. Schermzaal Bereden Wapens. Jaarlijksche districts-scherm- wedstrijden. 9 November. De Valk. Feestavond van D.V.V. 8 uur n.m. 10 November. De Valk. Tooneeluitvoe- ring door „Eigen Kring". 8 uur n.m. 11 November Luthersche Kerk Openba re samenkomst uitgaande van Ale. Ned. Vrouwen Vrede Bond en Kerk en Vrede. Spreker ds. J. R. Immink uit Utrecht. De clamatie Mevr. van Veen-Wilson uit Alk maar. 8 uur n.m. 12 November. Grand Théatre. Filra- middag voor de Vereeniging van Huis vrouwen. Vertooning van: „Altijd Wel kom" (firma Droste). 2% uur. 14 November. De Valk. Tooneeluitvoe- ring door „Advendo." Opgevoerd wordt de klucht: „Daar liegen we ons uit." 8 uur n.m. 15 November. Markthal. Propaganda- vergadering v. d. Chr. Besturenbond en Chr. Nat. Vakverbond. 8 uur n.m. 16 November. Monopole. Bridge-con- cours door de bridge-club Amersfoort t.b.v. de Kinderherstcllings- en Vacant ie- kolonies. 8 uur n.m. 16 November. De Valk. Soirée van de R.H.B.S. 7.30 uur n.m. 16—30 November. „De Poth." Najaars tentoonstelling van het Amersfoortsch Kunstenaarsgilde. De opening geschiedt, door Mej, N. Posthumes Meyes uit Heemstede. 17 November. De Valk. Congres van de S.D.A.P. 7.30 uur n.m. 18 November. Dc Valk. Ned Reis Ver eeniging. Wintersportlezing van de heeren Ramersdorfer (skileeraar in Oos tenrijk) en Beurs over Wintersport, uur. 20 November. De Valk. Muziekuitvoe ring door „Hosanna" 8 uiir n.m. 23 November. De Valk. Feestavond van D.V.O. 8 uur n.m. 24 November. De Valk. Feestavond van N.A.S.B. afd. Amersfoort. 8 uur 30 November. I)e Valk. Herdenking van het 45-jarig bestaan van de Afd. Amersfoort van den Kon. Ned. Bond van Oud-Ond.-Off. UTRECHT 1 November. Stadsschouwburg. Voor drachtavond Jan Musch. 8 uur n.m. 3 November. Stadsschouwburg. Het Masker voert op: „BibL" 8 uur n.m. «4„No^?"er- Tivoli- -Volksconcert U. o. U. 8,lo uur n.m.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 8