BLACK CAP Een nieuwe kunsttendenz OLD SCOTCH WHISKY p. fl. f.3.75 J. A. SCHOTERMAN Zn. UTRECHTSCHESTR. 17 - Ao 1878 - Tel. 145 BENESJ SPREEKT Kerknieuws WERELDBOND DER KERKEN Omtrek Belastingverhooging te. Soest WIJ LUISTEREN NAARs Ie BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 7 NOVEMBER 193» BERLIJNSCHE BRIEVEN In dienst van de gemeenschap! Nauwelijks genietbare braaf heid het gevolg (Van onzen correspondent) Het tooncel en fllmscizocn Is in Duitschland al sinds «enigen tijd in vollen gang. En Berlijn is, ondanks alles, nog steeds middelpunt gebleven, blaar wie de groote kunstperiodes van deze millioenen stad vroeger beleefd heeft, die kan over wat tegenwoordig hier geboden wordt toch niet zoo van harte verheugd zijn. Groot was Berlijn als tooneelcentrum in de jaren van Max Reinhardt. grooi was Zuid-Duitschland in. de tijden der Meiningcre, groot was Duitschjand als muzikaal middelpunt in de periode van Artnr Xikisch en zijn Leipzigsch „Ge^ wandhausorchester", van Adolf Busch en zijn D re «lener Opera, van Weln- gartner en Abendroth, Richard Strauss en Paul Hindemith. Bruno Walter en Peter Raabe, Kreislcr en Furtw&ngler. F.nkelen van deze grooten zijn geble ven. F.n ook Bay reu th leeft nog. her leeft zelfs dank zij een belangstelling van bet Rijk, die het werk van Wagner tot nu toe ten goede gekomen is. Maar vele kopstukken hebben Duitschland verbitterd den rug tnege keerd of zijn nog tijdig genoeg uit dit leven gegaan om niet de ergernis over rasproblemen op kunstgebied meer te moeten doormaken. Wie Berlijn in vroeger jaren op kunst-, meer in het bijzonder op Ux> neel en filmgebied meegemaakt heeft, zal zich onvergetelijkcn als Alexander Moissi. Maz l'allonbcrg, Hermann Val lentin, Victor Arnold. Maria Orska. Elisabeth Bergner, Steinruck. Schild -%ut. Adalliert. Kortner. Fritzi Mas •«r>Tllla Durieux. Rosa Valetti. Al bert Basserman heinneren. Ben lijst. op volledigheid allesbehalve aan .jraak maakt, en die alleen enkele dooden en vele emigranten vermeldt. Op geen Berlijnsch programma, in geen Duitsche film is een Ernst Deutsch. een Thimig. een Kathe Dorsch. een Paul Graetz meer te vinden. Zeker, veel van wat tot uitwas, tot hyper-modern, lot ziekelijk uitgegroeid was, is uitgeroeid Maar daarmee ook alles, wat stuw kracht was. wat do meeningen deed botsen, wat tot luide bewondering of tot fanatiek verzet uitlokte. In de plaats van „l'art pour Part" is een ander beginsel gekomen: „Kunst in dienst van de gemeenschap", kunst niet één enkele strekking: bevordering van het nationaal-socialisme als wereldbe schouwing. Deze tendens beheerscht thans souve- rcin het toooeel, de mntiek, tic archi tectuur, schilder- en beeldhouwkunst, film, literatuur en elke andere cultu reel e uiting. En dat heeft een zekere, op den duur nauwelijks genietbare, braafheid met zich gebracht. Ook al Is bet mogelijk, dat de dictatoriale regee ring die braafheid eigenlijk niet ge wild heeft. Ze is een gevolg van het systeem. Dit systeem eischt discipline, gehoorzaamheid, op elk staatkundig, sociaal en cultureel gebied. En deze eisch brengt met zich het gevaar van straf. Een straf, waarmee niet te spot ten valt. Een straf, die uitloopt op ver lies van broodwinning, op het sluiten van openbare vermakelijkheden, op het ontbinden van vereenigingen. op vrij- heidsberooving. op dwangarbeid in kampen en op uitwijzing. Talloos velen In en buiten Duitschland. die vroeger een naam hadden als tooneelspHon». zangers, regisseurs, cabaretiers, compo nisten. filmacteurs, kunnen er over meepraten. Men wilde groote opruiming, en hoopte dan. die wie overbleef zou bla ken van geestdrift voor het nieuwe. Op vele gebieden la dot ook wel gekomen Op kunstgebied niet, of nauwelijks. Het dwangbeheer heeft onzekerheid, nngst. schuchterheid gebracht. Waar wilde de regeering heen? Wat was nog geoor loofd, en wat niet? Het eerst stierf de ongedwongen vroolijkheld. de gezonde humor. De humoristische weekbladen verloren hun cachet, hun aantrekkelijk held. De conferenciers moesten al heel gauw <fe ervaring opdoen, dat het nieuwe regime niet met zich liet gek scheren. Het bekwam een maker in een Berlijnsch caberet slecht, dat hij zichzelf met de volgende woor- den aankondigde ..Men heeft beweerd, dat ik geen Ariër hen. Dat is onjuist. Ik l>en Ariër en zie er toch zeer Intel ligent uitMoppen ontstonden bi] tienduizenden, en vaak alleraardigste, ook wel scherpe, die de ecnige moge Hjkheid boden te vernemen, wat het volk eigenlijk van zijn nieuwe leider* denkt. MAar ze bleven onder de opper vlakte, waagden zich zeker niet naar de ..Bretter. die die Welt hedeuten". werden verder verteld van mond tot mond. vonden haar weg onmiddellijk onbegrensd naar het buitenland, maar werden in Dultschla/id niet gedrukt. Braafheid en discipiino vierden er vie ren hoogtij. Uit de muziekzalen verdween de „atonale" compositie, uit de danszalen verdween de ..Jazz". die sinds eenlgen tijd ook in de radio officieel verbo den Is. In de musea en op schilderijen tentoonstellingen is geen cuhisme, geen futurisme of eenig ander Isme meer te tien. Men houwt geen hvner-moderne huizen meer In den stijl der ..neue Sachllchkelt." Alles, wat het Derde Rijk gebouwd heeft of houwen zal. richt tich naar de overtuigingen van den „FOhrer." Het is monumentaal en vooral svmmetrisch. De svmmetrie overheerscht alles. Symmetrisch is de opstelling der massa's bil volksfeesten. Is het comple der tribune s, is de teeke ning voor stedenbouw, voor pleinen aanleg. Wie photo's ziet van Musso lini's strijders, vaandels, standaarden, hegrilnt. onder welken Invloed Hitler's uiterlijkheden tot stand rijn gekomen. In de muziek overheerscht de marsch het volkslied merkwaardig genoeg me* eon neiging naar het Slavische mineur ae walt en da quadrille herleven en straks zeker ook de menuet. Men com l>oneeri en danst en zingt nog slechts dat, waar jo „zoo'n stevigen houvast aan hebt." Een sterke liefde voor het „held haftige" bracht een renaissance van het Wagncrdrama. Maar ook de kleine goden van opera en operette, die men reeds vergeten waande, keeren terug. Een Lorizing, een Pfitzner, een Rezni- eek, Humperdinck, Nicolai hebben een Alban Berg, Hindemith, Weill, Slra- winsky, Schreker, volkomen van de planken en het concertpodium ver drongen. Daarnaast zijn natuurlijk de onsterfeiijken gebleven. Maar nieuws van werkelijke beteekenis is er niet Het Tooneel Ook niet op het Tooncel. Men heeft Dietrich Eckart opgegra ven, minder omdat zijn werken van zooveel waarde zijn, dan wel omdat hij een voorlooper van het nationaal-socia lisme en een medestrijder van Hitler was, een nationale figuur voor het Derde Rijk, aan wie men dankbaarheid en posthiime vereering verschuldigd is. De met een prijs bekroonde jonge dichter Muller, wiens „Aufbruch in Kaniten" onlangs over de Berlijnsche planken gegaan is, is het type van den schrijver van heden, gelijk de nieuwe staat hem gaarne ziet. Werk in dienst van den koers, kunst als staatspropa- ganda. De kunstenaars zelf echter, zoe ken nog. De ouderen natuurlijk ver geefs, de jongeren met te weinig tnlent Op muzikaal gebied verschijnt niets, wat hoven het middelmatige, de rou tine. het brave uitkomt. Op filmgebied moet van lijdelijk verzet gesproken worden. Regeeringslnstanties. die zich met zulke dingen moeten bezig houden, doen de bittere ervaring op. dat nl|e«» zich laat reglementeeren. behalve het religieus geloof en de scheppende kracht Dat alle mens'-nen op rijtjes te zetten, te conunanneerrn zijn, bc hal>e de vromen In hun geloof en tie kunstenaars in hun we. k. Daarom onstaat slechts maakwerk, aan «Ie situatie aangepast, oen bewust of onbewust op hestelling, in de hoop „den juisten toon getroffen te hebben." En hij gebrek aan het werkelijk nieuwe grijpt men naar hot oude. En dat oude Is „klassiek" en daarom tot innerlijke teleurstelling van het regime niet- tvpfsch-nationaal-socinlistisch, of het is vermolmd en l»eschimmeld en terecht l»egraven. Daarom ook niet tot nieuw leven te verwekken. In die overgangsperiode op kunstge bied bevindt zich het Derde Rijk. Het moet werken met die groote kunste naars. die In het vropgcr opgegroeid zijn, die hier en daar wel eerlijk bereid waren te pogen, dat nieuwe te schep pen dat van hen verwacht wordt, maar nu reeds gaan inzien, dat zooiets niet op hestelling mogelijk is en daarom der regeering reeds duidelijk verklaard hebben, dat de staat den kunstenaar zijn vroegere vrijheid terug moet geven. Wat na dezen overgangstijd komen zal, en wanneer deze periode van onze kerheid. gebrek aan moed en schep pingskracht. voorhij zal zijn, weten al leen de waarzegsters. En ook die z(jn tegenwoordig in Duitschland uiterst voorzichtig geworden ROLAND AFWEERMAATREGELEN IN ITALIË ROME. 6 Nov. (Reuter). In den strijd tegen de sancties, die gisteren in alle scherpte is begonnen, hebben de bevoegde organisaties en bondon nieu we maatregelen tot vermindering van het gebruik van buitenlandsche produc ten genomen. Zoo is de beoaling. dat alle hotels, restaurants enz. des Dins dags slechts een vlcesch- of vischge- recht kunnen aanbieden, tot alle dagen der week uitgebreid. Bovendien Is aan alle bedrijven van dezen aard verzocht het verbruik van buitenlandsche spe cialisten en producten direct drastisch te benerken. Likeuren, wijnen en levensmiddelen van hultenlnndschen oorsprong dienen niet meer te worde besteld en de aan wezige voorraad zooveel mogelijk aan buitenlanders te worden verkocht. De prefect van Flume heeft ver klaard. dat hij uit vaderlandsliefde geen gebruik meer z.al maken van ziin auto. In verscheidene andere plaatsen zijn gellike besluiten genomen. In Venetië mogen geen films of tooneelstukken worden opgevoerd, waarvoor auteurs rechten aan het buitenland moeten worden betaald. De pers heeft een op roep gericht tot de Italiaansche vrou wen om slechts Italiaansche producten te koooen. SUCCESSEN VOOR DE LABOURPARTIJ LONDEN. 6 Nov. (Reuter). De gis teren in Schotland gehouden gemeen teraadsverkiezingen hebben blijkens de eerste uitslagen eenlge winst voor de Lahourparty opgeleverd. Het goede stuk. „Set..,.. hij slaapt 1" G. Judge"). 99 99 Sole Importen: Tsjecho'Slowakije, zal, wat Oost»Afrika betreft, slechts ingrijpen op grond der Volkenbondsverplich' tingen Geen geschillen met Berlijn De minister van buitenlandsche zaken van Tsjecho-Slowakije, dr. Benesj, heeft in eidi mere cow m-u oj- Ier ems* van den internationalen toestand. Hij gaf een overzicht van de gebeurtenissen in 1935 tot het Italiaansch-Abessijnschc conflict, waarin h(j in het bijzonder de invoering van den algemeenen dienst plicht in Duitschland en de onderhan delingen over het Oostelijk pact in her innering bracht. De regeering van Tsjecho-Slowakije, aldus vervolgde Benesj, blijft ook verder ondanks de onderbreking der onder handelingen voorstandster van het Do- naupact en is, evenals de andere staten van de Kleine Entente, van meening, dat geen enkele hindernis bestaat om de onderhandelingen met succes af te sluiten. Ten aanzien van het Abessijnsch- Italiaansche conflict verklaarde Benesj, dat de Italiaansche regee ring, naar het schijnt, het vastbe raden optreden der Engelschen voor de Volkenbondsverplichtingen niet had verwacht en ook niet had ge loofd aan de mogelijkheid van een uitgebreide actie van den Volken bond. Tsjecho-Slowakije Is direct no-' ndi- rcct bij het conflict betrokken en de re geering zal slechts ingrijpen op grond van haar Volkenbondsverplichtingen. Do tegenwoordige gebeurtenissen kun nen niets veranderen aan de vriend schappelijke betrekkingen van Tsjecho- Slowakije tot Italië. Ten aanzien van de verhouding tot de soyjetunie stelde Benesj vast, dat hot verdrag met de sovjetunie noch ge heime noch andere aanvullingen bevat, noch op eenige wijze tegen dezen of gepen staat is gericht De verhouding tot het nationaal-socia- listische Duitschland is even correct als normaal, zooals dit reeds bij vroegere gelegenheden is vastgesteld. Wat ons betreft, aldus Benesj, zullen nooit aanleidingen of oorzaken ontstaan voor geschillen met Duitschland. Indien Duitschland tot overeenstemming komt met dc staten van West-Europa, zullen wij dit toejuichen. Met Duitschland zou den wij slechts moeilijkheden kunnen hebben als reflex van de geschillen in Europa, omdat de staten in Europa thans zoozeer van elkander afhangen, dnt de algcmcene vrede van Europa fei telijk ondeelbaar is. De betrekkingen tot Oostenrijk blijven vriendschappelijk, terwijl de betrekkin gen van de Kleine Entente tot Honga rije in den loop der onderhandelingen over het Donaupact verbeterd zijn. De regeering van Tsjecho-Slowakije heeft den wil om de moeilijkheden met Polen uit don weg tc ruimen en zal op haar gebied onder geen omstandigheden e»nlge onwettige agitatie of actie oul- den. AMNESTIE IN POLEN WARSCHAU. 6 Nov. (Reuter.) - Het wetsontwerp inzake amnestie voor po litieke en crimineele misdadigers is, naar de regeeringsbladcn melden, ge reed gekomen en zal den ministerraad thans worden voorgelegd. In tegenstel ling met hetgeen tot dusver werd ge meld, wordt erop gewezen, dat de am nestie niet zal gelden voor veroordeel den, die zich aan tenuitvoerlegging van het vonnis hebben onttrokken, dus niet voor politieke emigranten. Evenwel zal ook voor deze emigranten de mo gelijkheid voor amnestie bestaan, wan neer zij zich voor 1 Dec. bij het OU aanmelden. NED. BERV. KERK Aangenomen naar Hoorn ds. H. J. Kastein, predikant bij de Vrijz. Her vormden te Haarlem. Bedankt: voor Oosthem c.a. ds. M. Bons te Colijnsplaat; voor Zierikzee ds. A. Landstra, voorganger Vrijz. Her vormden te Middelburg. GEREFORM. KERKEN Bedankt: voor Terneuzen ds. W. van der Heide te Stadskanaal. CHRIST. GEREFORM. KERK Bedankt: voor Haarlem-Noord ds. M. W. Nieuwenhuyze te Franeker. GEREFORM. GEMEENTEN Bedankt voor Terneuzen ds. W. C Lamain te Rotterdam-Zuid. Beroepen: te Rijssen (Walkerk) ds. W. C Lamain te Rotterdam-Zuid. VRIJE BAPTISTE GEMEENTEN Beroepen: te Almelo ds. J. van Don gen te Amsterdam. Een boodschap aan de mede» Christenen in verband met den oorlog Italië* Abessynië Het bestuur van de Nederl. afdeeling van den Wereldbond der kerken publi ceert de volgende boodschap „Aan onze mede-Christenen": „De oorlog Italië—Abessynië heeft ons Christenen diep geschokt. Met ontroe ring en schaamte vragen wij ons af hoe het mogelijk is, dat na 20 eeuwen Christendom de eene Christelijke natie de andere aanvalt, dat de bewapening der volken nog steeds toeneemt en dat hun samenleving nog grootendeels be rust op heidenschen grondslag. Straks vieren wij weer advent. Het is de taak der kerk Hem te verkondigen, die ge komen is en komen zal. Wij hebben het profetisch woord, dat zeer vast is en dat het licht is in onzen nacht: Chris tus zal als Koning heerechen, want Hem is gegeven alle macht in hemel en op aarde Wij brengen deze boodschap in diep schuldbesef, want wij hebben de souvereiniteit Gods ook over de volken niet erkend, en aan de Christelijke be ginselen geen geldigheid voor het le ven der natiën toegekend. Jezus Chris tus hebben wij te eenzijdig als den Hei land der ziel en niet als den Verlosser der wereld verkondigd en wij hebben in onderlinge verdeeldheid zijn evange lie verzaakt. Dit is een uur van boete en berouw. Wij hebben den Volken bond becritiseerd en niet voor hem ge beden. Wij hebben den Volkenbond niet voldoende gesteund in zijn streven om den oorlog als middel tot het be slechten van internationale geschillen uit te schakelen, om het recht hoven de macht te doen heerechen alsmede in zijn pogen om een internationale oplos sing van de economische wanverhou dingen te vinden. Wij hebben mon- schelijk streven tot verbetering dezer wereld veroordeeld doch den weg van Christus zelf zijn wij niet gegaan. Nu is de ontkerstening groot. Voor velen is Gods wil in Christus niet meer dc maatstaf voor denken, begceren en handelen. Mammon en techniek, staat en natie, bloed en bodem worden als afgoden vereerd. In dezen tijd Van Godloosheid en nieuw-heidendom gaat de strijd om Jezus Christus. Wij leggen in zijn naam deze belofte af: WIJ willen God meer gehoorzaam zijn dan de menschen. Wij willen van onze eenheid in Christus getuigen. Wij willen de geldigheid van de be ginselen van het evangelie voor alle terreinen van het leven elschen. Wij willen als getuigen van Jezus Christus den twijfelenden en wanhopi- gen toeroepen: Houdt goeden moed! Christus komt! Wij smeeken den Almachtigen God, onzen Vader, door zijn Heiligen Geest de volken te stemmen tot vrede en ons te bekwamen tot dienstknechten, die van harte begeeren in de navolging van Jezus Christus vredestichters op aarde te zijn. De God des vredes zij met ons allen. Het hoofdbestuur: Prof. dr. F. M. Th. Böhl, voorzitter; dr. J. C. Wissing, se cretaris; Jhr. L. Huydecoper van Nigte- vecht, penningmeester; prof. dr. mr. A. J. van der Bergh; ds. F. Dijkema, dr. J. A. Rust. Gevolg van het niet goed. keuren van de begroo. ting voor 1935 SOEST. Bij Kon. Besluit van 11 Oct jJ. no. 35 is ongegrond verklaard het beroep door den Raad ingesteld te gen het besluit vaD Ged. Staten van Utrecht d.d. 16 April 1935. waarbij goed keuring is onthouden aan: a. de gemeentebegrooting voor 1935. b. het raadsbesluit van 13 Maart '35 tot wijziging van deze bcerooting en c. de begrooting van het grondbe drijf voor 1935. Een der gevolgen van deze beslissing is. dat het in de begrooting 1935 ge raamde batig saldo van den dienst 1933 ad f 41.461.97 voor ten minste de helft moet worden gereserveerd. Nu stellen B. en W. den raad voor tot deze reserveering bedragende rond f 20.731.te besluiten cn do daarvoor noodige middelen gedeeltelijk te vin den door verhoogin» van het aantal od de hoofdsom der eremeentefondshelas- tlng te heffen opcenten met 20 tot 75 opcenten. Door deze belastingverhoo ging ontstaat voor den dienst 1935 een hocger© ontvangst naar raming groot f 20.000.—. Het resteerende bedrag f 731 denken B. en W. uit onvoorzien te Dutten. Omtrent de andere gevolgen van het hierboven genoemde Kon. Be sluit zullen B. en W, nog nader advi- seeren. VRIJDAG HILVERSUM U 301.5 m. V.A.R.A. 10.15 Voordracht door Jan Lemaire. „Dc moeder", een verhaal uit de dieren wereld van Juljan Eismond. 10.30 De Zonnekloppers o.l.v. Cor Steyn. 11.15 Voordracht door Jan Lemaire. „Tooneelroem", een kerstverhaal van Joh. W. Broedelet. 11.30 De Zonnekloppers o.l.v. Cor Steyn. A.V.R.O. 12.00—2.10 nam. Het Cantabilé-orkest onder leiding van Eugène Bceckman. 2.30—2.50 nam. Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 2.50—3.10 nam. Maria de Jong speelt piano. 3.104.00 nam. De A.V.R.O.-Decibels 0.1.v. Eddy Meenk (eigen opnamen). V.AJL.A. 5.00 nam. Na Schooltijd. Naar het binnenste der aarde. Een nieuw avon tuur van Oome Keesje. 5.30 nam. Orvitropia o.l.v. Jan v. d. Horst m.m.v. Bert van Dongen, zang. 6.35 nam. Nap de Klijn, viool, en Daaf Wins, piano. 7.00 nam. Groote Democraten (VI). „Giuseppe Mazzini" door W. H. Vliegen. Gramofoonmuziek. „De plichten van den Mensch". Voordracht van een fragment uit het gelijknamige werk door Jan Lemaire. V.P.R.O. 8.30 en 9.30 nam. Concert: Madeleine Monnier, cello. Coba Swaan, piano. 10.00 nam. Kroniek: Premières. Spre ker: Balthazar Verhagen. V.A.R.A. 11.00 nam. Prof. Hans Nar. Privaat do cent in de Zinrijke Onzin. Tien minuten bij zijn college, door Willem van Cap- pellen. HILVERSUM I 1875 m. N.C.R.V. 11.00—12.00 Orgelspel door G. Snijders. 1.15230 nam. Het Ensemble van der Horst. 2.303.00 nam. Lezen van Chr. Lec tuur. „Grommetje" van J. A. Visscher. 3.15—4.00 nam. Het Ensemble van der Horst. •4155.00 nam. Hobo-Recital door B. de Vries. Aan den vleugel: Ant. Tümp. 1. Sonate G. gr. t., Loeillet. 5.006.30 nam. Concert: Annie Her mes, alt. G. Bcths, viool. Piet Halsema, piano. 6.307.00 nam. Een rondwandeling op de Primavera-Ttentoonstclling te Rot terdam met A. J. Herwig. 7.157.30 nam. „Een kwartiertje Ra dio-Reportage"; eventueel gramofoon muziek. 7.308.00 nam. Literair halfuurtje. „Poëzie van dit jaar", door Dr. J. v. Ham. 8.059.00 nam. Concert door de Am- hemsche Orkest-Verecniging, o.l.v. Jaap Spaanderman. Solist: Jo Juda, viool. 9.009.30 nam. Declamatie door P. v. d. Bijl. 1. „Buren" van G. Mulder. 2. „Kijk! hij stempelt", van G. Mulder. 9.30—10.15 nam. Vervolg-concert. BRUSSEL 483.9 M. Fransch programma 12.40 nam. Berthy Braeckman draagt voor. 1250 nam. Concert door het Omroep orkest o.l.v. Paul Gason. 1.40 nam. Madeleine Clairy zingt. 5.20 nam. Carmen Morello zingt wer ken van Roussel. Aan den vleugel: Alice Zinjé. 5.50 nam. Pianorecital door Suzanne Daneau. 6.50 nam. Recital door M. Lion, fluit. Léa Schmidt, piano. 7.35 nam. Simone de Val zingt. 8.20 nam. Concert door het Koninklijk Harmonie-orkest van oorlogsinvaliden o.l.v. M. V. Bury m.m.v. Armand Schroef, tenor. STEM AF: 6.20 B e r 1 ij n (356.7) Operette fragmenten. 6.55 B o e k a r e s t (364.5) Opera. 7.25 Sottens (443.1) cabaret programma. 7.30 Warschau (1339.3) „La Serva padrone", opera-comiqué van Pergolesi. 750 Frankfort (251) Faust- symphonie van Liszt. 7.30 Keulen (455.9) „Sach den König", operette van Goetze. 8.05 Koningsbergen (291) Grüner Papagei entflohen", zangspel. D r o i t w i c h „Grafin Mariza", operette van Kalman. 9.05 P a r ij s It a d i o (1648) „Ma rietta", operette van Strauss. Dansmuziek Droitwich 5.35, Kalundborg (1261) 1050, London Reg. (342.1) 10.50 en Weencn (506.8) 11.05. BRUSSEL 321.9 M. Vlaamsch programma 5.20 nam. Concert o.l.v. Paul Douliez. 5.50 nam. Kinderuurtje. 853 nam. Concert o.l.v. Franz André. 10.30 nam. Het VLANARA-trio speelt populaire muziek. 11.20 nam. De Vlaamsche Leeuw, Miry, DEUTSCH LA NDSENDER 1571 M. 5.50—7.50 Vroolijkc muziek. 11.20 Het Fredo Niemann-blaasorkest, 1.20 nam. Gevarieerd programma. 2.45 Enimi Goedel en het kinderkoor. 3.20 nam. Populair concert o.l.v. Otto Dobrindt. 5.45 nam. De pianist Friedrich Wührer speelt. 650 nam. Muziek uit Amsterdam (op name van hett A.V.R.O.-Aeolian-orkest). DROITWICH 1500 M. 12.10 nam. Het Trocadero Cinema Or kest o.l.v. Alfred van Dam. 1250 nam. Het B.B.C. dansorkest o.l.v. Henry Hall. I.35 nam. Het Birminghams Dames- strijkkwartet met S. C Cotterell, clari net. 250 nam. Muziekles door Thomas Armstrong. 450 Het B.B.C. Midland Orkest o.l.v. Leslie Howard. 5.35 nam. Het B.B.C. dansorkest o.l.v. Henry Hall. 6.50 nam. De grondslagen der muziek. Madrigalen van Peter Philips. Het B.B. C. Koor (Afd. A) o.l.v. Sir Richard Kunriman Terry. 850 nam. Maria Eisner in „Grafin Ma riza". Operette van Julian Brammer en Alfred Grünwald. Muziek van Emme rich Kalman. Het B.B.C. Koor en het B.B.C. Theater Orkest o.l.v. Stanford Robinson. 9.35 nam. Pianorecital door Ernest Lush. 10.40 nam. Hot B.B.C. Orkest (Afd. D) en het B.B.C. Koor (Afd. B) oj.v. Cla rence Raybould. John Brownlee, bari ton. 1 II.3512.20 Dansmuziek door' Harry Roy en zijn Orkest in het Mayfair Ho tel. GRAMOFOONMUZIEK Hilversum I 8.15050, 12.15— 1.15, 4.00—4 15 en 10.35-1150. Hilversum II 8.00—10.00. 2.10— 2.30, 4.00—5.00, 10.30—10.45, 11.12—11.42 en 11.42—12.00. Brussel Fr. 1250, 1.50—250 en 650. Brussel VI. 12.20, 12.30, 12.50, 150, 755 cn 8.20. RADIOKRANT Nieuwsberichten geven beide Holland- sche zenders om 8.00 en voort Hilver sum 1 om 10.00 en Hilversum II om 10.45. WIJ DIN GSST ON DEN Hilversum I N.C.R.V. 8.00— 8.15 en 10.30—11.00. Hilversum II V.P.R.O. 10.00— 10.15, 8.05—8.30 en 9.00-9.30. RAADSVERGADERING SOEST. De Raad dezer gemeente is door den burgemeester bijeengeroe pen tegen a.s. Maandag 11 November te 10 uur. Als belangrijk punt van behandeling komt od de agenda voor de benoeming van een wethouder in de vacature Doorman. FAILLISSEMENTEN De arrondissements-rechtbank te Utrecht heeft den 6en November failliet verklaard J. A. de Koning, handelende o. d. den naam Hoenderpark „de Koning", van beroep pluimveefokker en hande laar in broedmachines en andere pluim- veebenoodigdheden, te Soest, Birk- straat 80. Rechtercommissaris mr. T. J. Dorhout Mees, curator mr. L. Sta dig te Amersfoort. H. Wallenburg, weduwe van W. Schoonheim, koopvrouw, te Utrecht, le Achterstraat 2. Rechter-commissaris mr. T. J. Dorhout Mees, curator mej. mr. M. A. Sebus te De Bilt. A. Stekelenburg, aannemer, te Utrecht, Waalstraat 50. Rechter-com missaris inr. T. J. Dorhout Mees, cura tor mej. mr. M. A. Sebus te Utrecht. G. Th. M. Vermeulen, vennoot der Vennootschap o.d. firma Btiller en Ver meulen, bouwondernemer te Utrecht, Ridderschapstraat Slbis. Rechter com missaris mr. T. J. Dorhout Mees, cura tor mr. J. H. Vuystingh te Utrecht. W. F. A. Büller, vennoot der ven nootschap o.d. firma Büller en Vermeu- den, bouwondernemer te Utrecht, Rid derschapstraat 31bis. Rechter commissa ris mr. T. J. Dorhout Mees, curator mr. J. H. Vuystingh te Utrecht De Vennootschap onder de firma Büller en Vermeulen, gevestigd en kantoorhoudende te Utrecht, Ridder schapstraat 3Ibis. Rechter-commissaris mr. T. J. Dorhout Mees, curator mr. J. H. Vuystingh le Utrecht. D. B. Streefkerk, veehouder te Rens- woude. Dorpstraat 90. Rechter commis saris mr. T. J. Dorhout Mees, curator mr. G. Kramer te Utrecht. IL Goedhart te Zeist, Voorheuvel 63. Rechter commissaris mr. T. J. Dorhout Mees, curator mr. H. B. van Rhijn te Zeist. W. N. Hevn, koopman te Utrecht, Poortstraat 42. Rechter-commissaris mr. T. J. Dorhout Mees, curator jhr. mr. L. M. v. Sasse v. Ysselt te Utrecht. J. H. Overmaas, grossier en winkelier te Amersfoort, v. Ostadeplein 2. Rech ter-commissaris mr. T J. Dorhout Mees, curator mr. A. H. Koning te Amersfoort. Geëindigd Geëindigd zijn de faillissementen van A. Ph. van Amerongen, rijwielhande laar, te Amersfoort, Kruiskamp 89. Curator Mr. J. W. Theringa, te Utrecht. Geëindigd door opheffing wegens ge brek aan actief. G. J. van Bemmcl, koopman, te Zeist, Sanatoriurnlaan 16. Curator Mr. J. Win kel, te Utrecht. Geëindigd door ophef fing wegens gebrek aan actief. J. van Setten, te Utrecht, Voorstraat 94. Curator Mr. F. P. van Ravenswaay, te Utrecht. Geëindigd door opheffing wegens gebrek, aan actief. Naamlooze Vennootschap Bouw Maat schappij Flandria II, gevestigd te Utrecht, kantoor houdende te Zuilen, Burg. van Tuylkade 61bis. Curator Mr. J. A. Star Busmann, te Utrecht. Geëin digd door het verbindend worden der eesige uitdeelingslijst met eene uitkee- nng van 2.86 A. Gerritsen, gewoond hebbende te Soest, thans wonende te Woudenberg. Curator Mr. M. J. dc Geus, te Utrecht. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst met eene uit- keering van nihil

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 2