AUTOBANDEN PON Amersfoort GEMEENTEREKENING 1934 Kamer v. Koophandel OCCASION IBACH SALONVLEUGEL Fa. R. VAN DEN BURG Oneerlijke dienstbode Vereeniging voor Familietuinen Uit het politierapport 2c BLAD PAG. 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 7 NOVEMBER 1935 STADSNIEUWS NADEELIG SALDO VAN f 56.995.48 Een overzicht van de mees en foHenvallers, vergeleken met de ramingen Belastingopbrengst viel mee li Blijkens de uilkomst der tellingen van de gemeenterekening bedraagt het totaal der gewone ontv. 4.284.194,51 en der gewone uitgaven 4-141.190.44, zoodat het nadeelig saldo bedraagt 56.993,93. Hiervan is af te trekken het saldo van de lijst „achterstand'' over 1934 zoodal er dan nog blijft 35.353,48, waarbij voor nog te docue betalingen 2.850.93, zoo at het nadeelig saldo voor den dien* 934 bedraagt ƒ38.204,41. Voor „Vroegere dienst.en" was een nadeelig saldo geraamd van 20.876.14, ter»\Jjt liet bedroeg J 5530 43, alzoo een verschil van 15.345.71. Dit voordeelig verschil is een gevolg van (te meerdere opbrengst van achterstal lige inkomsten van vorige dienstjaren ad 14.699,41; minder betaalde onafge haalde rente en aflossing ad resp. 1777.50 en ƒ5500, waartegenover meer betaalde achterstallige uitgaven ad 6631.20. „A Igemeen be h ee r" had een ge raamd voordeelig saldo van ƒ400 548.46 terwijl het bedrag 397.389.84, dus een nadeelig verschil van ƒ3158.62. Dit is in hoofdzaak gelegen in de mindere uilkccring uit hel gemeentefonds 17.670.59: meerdere uitgaven: Commis sieloon voor uitbetaling obligatie en counons (tengevolge van «onversie) ƒ2200, meerdere kosten vaststellen en wijzigen uitbreidingsplan 1200 en schrijlloonen ƒ800; waartegenover een meerdere opbrengst aan leges van ƒ3000, meer pensioenverhaal 400 en meerdere bijdrage voor het grondbe drijf voor administratiekosten 2500 en minder uilgaven: jaarwedden wethou der-s ƒ1.5. i Ion» secretaris en ontvan ger resp. 375 en 225, presentiegeld leden van den Raad ƒ700. jaarwedden secretarie ƒ8000, pensioenbijdragen 800. kosten van commissies 400. druk- en bindwerk ƒ600. verlichting en verwarming ƒ200, abonnementen en aankoop van boeken ƒ150. kosten tele foon ƒ300 en kosten woonwagenpark ƒ200. Bij een geraamd nadeelig saldo van 278.0S2.30 voor „Openbare v e i- 1 i g h e i d" bedroeg dit 19612,31 min der, in fopofdz.aak het gevolg van min der jaarwedden commissaris van poli tie ƒ300 en politiepersoneel ƒ10000: minderjU)itgaven voor: kleeding en uit rusting 600, openbare verlichting ƒ7400, pensioenbijdragen ƒ1300. kosten alarmcering 600. en onderhoud waar schuwingsborden ƒ600: waartegenover meerdere kosten voor wachtgebouwen en bureaux 1300. Het nadeelig saldo voor „V o 1 k s g e- %o n d h e i d", geraamd op 66.638.31, bedroeg ƒ67 818,99, alzoo een nadeelig verschil van 1210.68. in hoofdzaak een gevolg van de nog niet ontvangen bij drage van de provincie in de kosten van tuberculosebestrijding. .Volkshuisvesting'' gaf een nadeelig saldo van ƒ71946.61 of ƒ32.843,80 meer dan geraamd was. Dit nadpelig verschil is gelegen in de meerdere bijdragen verstrekt aan bouw- vereenigingen 14000: het renteloos voorschot verstrekt aan St. Ansfridus 5.313.02 eh minder ontvangst uit ver strekte loeningen aan Volkshuisvesting II, St. Bonifacius en C.oed Wonen resp. 777,92, ƒ6014.80 en ƒ6709.30. „Openbare W c r k e n" gaf ƒ9849,77 minder nadeelig saldo dan was geraamd. Dit voordeelig verschil is in hoofdzaak een gevolg van minder kos ten onderhoud straten ƒ0000, minder kosten reiniging 12000. meerdere op brengst straat- en rioolbelasting 15000 waartegenover in ontvangst minder op brengst havengelden ƒ5000 en begrafe nisrechten ƒ5000 en de niet ontvangen geraamde uitkeering uit de wcgcnbelas- tingwet ad ƒ8000 en in uitgaaf resp. 4000 en 1000 meerdere kosten onder houd markten enz. en aandeel onder houd Eem. ..Kierend ommen niet voorden openb. dienst bestemd" gaven een voordeelig saldo van f 13.641.52 of 19.848.13 minder dan geraamd was. in hoofdzaak het gevolg van minder rente ontvangst tiidcliik belegd kasgeld 15.700: meerder onderhoud bezittingen f 600. het nadeelig saldo on de exploi tatie van de gronden Hellestraatkwar- tier f 2500 en do uitgaven wegens borg tocht van Esveldt f 1000. Openb. U.L.O. gaf 1 1788.18 minder nadeelig saldo dan geraamd was als gevolg van een meerdere opbrengst schoolgelden f 1000; meerdere vergoe ding van het Riik f 4000. meerdere bij dragen andere gemeenten f 2000 en meerder persioenverhaal f 1000, waar tegenover de volgende meerdere uitga ven: jaarwedden f 2600; verlichting en verwarming f 900. bijdragen aan den kapitnaldienst f 2000 en pensioenbij dragen f 800. Openb. buitengewoon l.o. gaf f 1876 meer nadeelig saldo tengevolge van minder Riiksvergoeding. Openb. voorbcr. lager onderwijs gaf een nadeelig saldo van f 7768.30 of 1788.18 minder dan geraamd was als- gevolg van de opheffing der Fröbel school op 1 Juli 1934. Bijzonder gewoon lager onderwijs gaf 192.371.21 nadeelig saldo of f 31.442.13 "meer dan geraamd was. in hoofdzaak het gevolg van meerdere vergoeding boventallige onderwijzers f 9000: meer dere vergoeding kosten instandhouding f 28.000 en minder opbrengst school gelden f 5000. waartegenover een meer dere uitkeering van gemeenten van to taal f 10.000. Biiz. uitgebr. l.o. gaf een nadeelig saldo van f 20.138.74 of f 9915.50 meer dan geraamd was. in hoofdzaak het ge volg van meerdere vergoeding f 2200. idem kosten instandhouding f 7000 en meerdere bijdragen aan den kapitaal- dienst f 2300. waartegenover meerdere ontvangst uitkeering van gemeenten in totaal f 1650. De Handelsschool gaf f 1515.12 meer nadeelig saldo door minder opbrengst schoolgelden f 1000. minder ontvangen subsidie f 9000. waartegenover minder uitgaven: Jaarwedden f 4880. pensioen bijdragen f 1300 en algemeene kos'pn f 1770 plus meerder, pensioenverhaal f 400 De Handelsavondschool gaf f 1320 42 meer nadeelig saldo in hoofdzaak door meerdere kosten jaarwedden f 500 en minder subsidie f 800. Iloogcr onderwijs gaf een nadeelig saldo van f 62.270.26 of f 5589.27 min der dan was gcranmd. in hoofdzaak ontstaan door meerder pensioenverhaal f 400 en minder uitgaven aan iaarwed- den f 7000. pensioenbijdragen 1700 en teruggaaf van schoolgelden f 400, waartegenover staan minder subsi.lie f 2600. meerdere kosten gebouw f 1000 en meerdere kosten verlichting enz f 600. Nijverheidsonderwijs gaf een voordoe lig verschil van f 4526.14 als gevolg van terugontvangst van te veel betaalde bij dragen over vorige jaren f 6000. het mindere subsidie voor de Ind.- en Huis houdschool f 600. waartegenover min der ontvangst aan bijdragen van an dere genieenten f 2000. Onderwijs. Kunsten cn Wetenschap pen gaven oen voordeelig verschil van f 988.93 als gevolg van de 10 kor ting op de subsidies leeszalen en Fle- hite. Ondersteuning aan behoeftigen gaf f 8577.07 minder nadeelig saldo als ge volg van minder kosten Krankzinnigen verpleging f 11700: minder subsidie Burg. Armbestuur f 500 en minder ga rantieloon vroedvrouw f 750. waarte- eenover f 4.700 meerdere kosten jaar wedden. Ondersteuning werkloozen eaf een nadeelig saldo van f 257.396.28 of f 114.72383 meer dan geraamd was. Voor ..Handel en Nijverheid" is het nadeelig sado f 8071.80 minder dan ge raamd was gevolg van minder subsidie aan werkloozen kassen f 7000 en een mindere subsidie aan V.V.V. van f 1000 De belastingopbrengst was f 36.750 meer dan geraamd was. De candidaten voor de op 27 November te houden stemming Gisteren zijn voor de periodieke ver kiezing vun vier (4) leden Grootbedrijf on vier (4) leden Kleinbedrijf candi- daat gesteld 6 personen Grootbedrijf en 7 personen Kleinbedrijf. Daardoor is een stemming noodig, die door het hoofdstembureau is bepaald op Woensdag 27 November. Stembureau I komt te Amersfoort en houdt zitting van 14.3021.30 uur; de overige stembu- reau's houden zitting van 17.0021.00 uur en zijn gevestigd te: Nijkerk, Put ten, Ermelo, Harderwijk, Nunspeet, Bar neveld, Lunteren, Ede, Bcnnekom, Vee ucndaal, Rhenen, Am e rongen, Doorn, Driebergen-Rijsenburg, Woudenberg en Soest. Er zijn dus in totaal 17 stem- bureau's. Dit is gedaan, om zooveel mo gelijk kiezers in de nabijheid hunner woonplaats te doen stemmen: ook is op verzoek van velen een gedeelte van den avond in den stemtijd betrokken. Het hoofdstembureau vertrouwt, dat door deze maatregelen de kiezers in grooten getale zullen gaan stemmen. De candidaten voor liet Grootbedrijf zijn in alphabctische volgorde: H. Co- zijnsen Gzn. (Harderwijk), F. W. Drij ver (Harderwijk), L. A. A. van Hamers- vcld (Amersfoort), ir. L. B. II. Huijgen (Amersfoort), Joh. H. v. Lonkhuijzen (Amersfoort) en C. den Ouden (Ede). Hiervan zijn aftredend de hecrcn Co- zijnsen, Huijgen, v. Lonkhuijzen en Den Ouden. De candidaten voor het Kleinbedrijf zijn: II. Th. v. d. Berg (Soest), W. v Gent (Amersfoort), J. Jager (Ede). N. v. Os (Doorn), A. v. Rooyen (Edel, G. II. Ruiters (Harderwijk) en F. J. Ver- wer (Amersfoort), waarvan de vier laatstgenoemden aftredend zijn. Het hoofdsteminireau houdt voor de bepaling van den uitslag der stemming zitting in het gpbomv der Kamer te Amersfoort op Woensdag 27 November 23.00 uur. Wij herinneren eraan, dat voor een verkiezing der K. v. K. de kiezers op hun stembiljet uit de candidaten ten hoogste vier (4) personen hunner keuze moeten aangeven en wel door ze te nummeren in de volgorde der -voorkeur, die de kiezer aan hen geeft. GARNIZOEN Eerste luitenant C. F. Pahud dc Mor- tanges van het Ie regiment huzaren, is van zijn detacheering hij de Rijschool naar zijn korps teruggekeerd. Reserve-kapitein N. Caspers is on geplaatst van het 7e bij het 16c regi ment infanterie te dezer stede. COLLECTE „DE HELPENDE HAND" Opbrengst 422.19 De to dezer stede gehouden collecte van „de Helpende Hand" heeft 422.19 opgebracht. Het bestuur verzocht ons zijn dank te willen brengen aan allen, die bijdragen hebben gegeven, en tevens een woord van dank aan de collcctrices en collec tanten, die aan het welslagen dezer col lecte hebben meegewerkt. NED. REISVEREENIGING Belangwekkende lezing van den heer S. de Leve over Mooi België Gisteravond hield de heer S. de Leve uit 's-Gruvenhage in De Valk voor de afdeeling Amersfoort der Ned. Reis Vereeniging een lezing met lichtbeelden over Mooi België. De lieer M e 1 c h i o r. die dezen avond opende, sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst, waarna hij mede deelde, dat in principe besloten is iederen tweeden Zondag van de maand te bestemmen voor wandeltochten. De heer De Leve over Mooi België De heer De Leve wees ër in den aan vang op, dat Bclgfë veel schoons biedt op velerlei gebied zooals badplaatsen, wereldsteden, oude steden, en ook mooi bergland met op de toppen de ruïnes van burchten. Vervolgens ging spreker in het kort de geologische geschiedenis van België 11a, waarbij hij o.m. memo reerde, dat de Ardennen duizenden ja ren geleden, vóór het tertiaire tijdperk even hoog waren als thans de Alpen en daarna hoogland geworden zijn. Op deze wijze kregen de toehoorders een indruk van de wijze waarop het berg land en de grotten van Han, Rochcfort <•11 Remouchamps zijn gevormd, die iederen bezoeker iu bewondering bren gen. Dat dit proces zeer lang geduurd heeft moge blijkeiL Dit het feit, dat voor de vorming van 1 millimeter druipsteen VA jaar noodig zijn. Bij de bespreking van Vlaanderen ging spre ker terug tot in de 13e eeuw, toen daar de groote Vlaamsche steden waren als Gent en Brugge. Dat was de tijd waarin groote kathedralen en prachtige stad huizen als van Leuven, Brugge en Brus sel werden gebouwd. Naast die rijkdom was er nog een andere reden tot den bouw van die grootsche bouwwerken. Men had ken nis gemaakt met de gothick. die den roniaanschen bouwstijl van vroeger ging verdringen. Door die groote ruim ten in de gothische gebouwen kwam men tot de prachtige beeldhouwwerken, die deze groote ruimten moesten vullen en versieren. Na deze inleiding werd een groote se rie lantaarnplaatjes vertoond, welke ons een duidelijk -beeld gaven van de schoonheid van België op velerlei ge bied. Tijdens deze vertooning werden wc meegenomen op excursie door Brus sel, waar wij en passant de interieurs van verschillende mooie gehouwen in oogenschouw nemen, alsmede het na tuurschoon. dat deze wereldstad biedt, doch dat bij slechts weinig vreemdelin gen bekend is; door Gent, waarhij we kennis maakten met de mooie schilder stukken, welke deze stad herbergt: door Brugge, dat nog is als 600 jaar geleden, toen het door het verzanden van zijn ha\en zijn hetcekenis als havenstad ver loor, doch thans geestelijk nog zeer hoog staat, schalten on oudheidkundig gebied bevat en nog rijk is aan krotwo ningen, die door zeer vele toeristen wor den bezocht cn door Antwerpen, waar o.a. de drie groote schilderijen van Rubens zijn bewaard in de kathedraal. Het natuurschoon Na de pauze werd de reis vervolgd, waarbij kijkjes werden genomen langs de kust, waarbij hij o.a. een aardige opname vertoonde van het jonge ko- ningspnar op het duin. toen het nog niet door een noodlottig ongeval van elkaar gescheiden werd: we zagen voorts t/OOR BIJ kiekjes van Blankenbergc en Ostende. van de mooie duinen, die niet zooals hij ons grootcndeels afgezet zijn niet prik keldraad omdat de Belgen de zaak niet vernielen, van de streken waar gestre den werd. de driehoek Dixmuiden— NieuwpoortIJperen; van de massa graven der 300.000 aldaar gevallen sol daten, van Dinant, met haar mooie kerk en citadel langs den Maasoever, niet haar zoo goed als geheel nieuw her bouwde wijken, daar deze stad in Augustus 1914 zoo goed als geheel plat geschoten is, de stad. waar niemand op weg naar de Roche Bayard, met be lekt hoofd den muur der martelaren zal passceren. Van het wondere na tuurschoon rond deze stad en in de Ar dennen in het algemeen, van Roche- fort, dat een der door de N.R.V. moest bezochte plaatsen is, van het zoo mooi aan de Samois gelegen plaatsje Bouil lon, dat in eens zoo in trek gekomen is. van de prachtige grotten van Roche- fort en Han, van het mooie landschap, dat de I.esse doorstroomt, van La Ro che. waar niet minder dan zeven mooie valleien uitkomen, van de prachtige omgeving van de Ourthe, die. nadat hij de Amblève heeft opgenomen, hij Luik in de Maas uitmondt,, van Marclie. les Dames, waar koning "Albert om liet Ie ven is gekomen, van Spa. de koningin der Belgische badplaatsen, dat zich zoo uitstekend leent voor mooie wandelin gen, van Rtnvelot met z'n mooie om streken van dat land nog niet hebben Coo in de Amblève en van Rcmou champs. Do/e interessante voordracht zal on getwijfeld hij hen. die Beleië hebben be zocht schoone herinnerineen hebben opgewekt en degenen die de vele mooie streven van dat land nog niet hebben bezocht doen overwegen ze alsnog te gaan bezoeken. De heer Melrhior dankte den heer De Leve zeer dankbaar voor zijn prettige en onderhoudende voordracht. automarkt Op de automarkt alhier werden gis- tera\ ond 17S wagens aangevoerd. Zocr fraaie, moderne, zwart gepol Ibach vleugel, als gelegenheid ter overname aangeboden. Levering met vijf jaai aürantie. arnh.straat. Pianohandel van 1887 KINDERFEEST OP DEN LEUSDERWEG Een middag met een gezellige drukte, maar ook met teleurstellingen Ook aan de kinderen was in verband met de feest- en winkelweek in het Leusdcrkwurtier gedacht. Gistermiddag had men voor hen op het terrein van den A. B. v. L. O. aan den Leusderweg een kindermiddag ge organiseerd; dat het er druk was, ver wonderde ons niets. Immers, naast een ballonwcdstrijd, zou daar een vliegtuig verschijnen, dat niet kwistigen vleugel slag toffees zou strooien. Kan men iets mooiers voor de jeugd bedenken dan een vliegtuig en toffee? Daar, waar de pret reeds begon, aan den ingang, heb ben we eens een kijkje genomen. Hcele families schoven door den nau- wen toegangsweg het veld op. Meestal eerst oen kinderwagen met de jongste, daarachter moeder met één of meer dringende stamhouders of dochtertjes, terwijl tot slot de oudste volgde, die mooi toezicht kon houden op wat achter moeders rug gebeurde. Want de klei nen hadden haast, na het lange wach ten huiten het hek, terwijl zij het ver leidelijke gezicht hadden op wat op hen lag te wachten. Dat laatste bestond uit een kwattnreep, een liedje cn de beken de „gillende keukenmeidKeukenmeis jes kunnen inderdaad gillen, dit soort echter was niet zoo gevaarlijk, als de naam doet vermoeden. Het geheim be staat hierin, dat je in „het ding" blaast, waarop er een lange, dikke roltong te voorschijn komt, die zich onder een klagend gezeur weer oprollen kan. Men begrijpt, dat den heelcn middag dat ge zeur niet uit de lucht was, maar zoo- iets went op den duur, gedachtig aan de woorden: mensch, erger je niet Daar naderden drie kleine wereldbur gers, hand in hand, dicht tegen elkaar aan, zoodat ze precies in den doorgang pasten cn tegelijk op het terrein kwa men. De kleuter in het midden, heele- niaal in een grappig, geel pakje gesto ken, overzag met een veldheersblik het terrein, en ja hoor, het drietal bleek een voorpost te zijn. Want daarachter kwam een reuze groote broek van een Volendammer, die zich met zijn trek- harmonica nog juist in de breedte naar binnen kon werken. Nog meer van die Volendam-fahrikaat mannen posseer den, puike kameraden van het klein grut, dat zich aan hun voeten vermaak te om hun potsierlijke grootheid Inmiddels waren ook eenigc lieden voorbijgegaan, die niet vast meer op hun becncn stonden, een verschijnsel, dat uiteraard veel'belangstelling pleegt te trekken, maar nu vooral, daar ze den strijd aangebonden hadden met trossen omhoogstrevende ballonnetjes. Aan prachtige zeepbellen deden ons die bal lonnen denken, toen de zon daarop haar stralen richtte. Eén voor één en later heel veel tegelijk, werden ze na verloop van tijd losgelaten 011 allen zochten zij met hun kaartje den weg door liet groote luchtruim, voortgedreven dooi den wind cn nagestaard door groot cn klein op aarde. Naast deze attractie waren er nog een goochelaar en een poppenspel, waar mede de jeugd bezig gehouden werd in afwachting van het toffee-vliegtuig. Vele kleinen hebben echter van den goochelaar 011 de poppen niets gezien, daar er steeds een haag van toeschou wers om heen stond en heiden, op den bcganen grond stonden in plants van op een podium, waardoor allen zouden hebben kunnen genieten. Nu had alleen de voorste rij van jeugdige kijkers dat recht, waarop ook anderen aanspraak wilden maken. Ann de onrust onder de kleinen was echter wel te merken, dat zij zich ge spitst hadden op de komst van den me talen vogel en voortdurend werd dan ook do blik gericht op de wolken, die het gelukkig niet van den zonnegod winnen konden. Een paar maal ver toonde zich een vliegtuig in de verte en dan was het: „Daar heb je '111" of ..Toe. moeder, kijk nu eens" niet van de lucht. Het bleken echter bommenwerpers en iagers van het vliegkamp Socstcrberg te zijn Maar eindelijk voor de jeugd dan. want het was precies half drie kwam de verwachte bruine eendekker snel over de boss-ben heensrheren. De woor den „Van Melle" onder de vleugels, lieten geen twijfel over voor de bestem ming van de welkome gast, die een drietal keeren over bet terrein cirkelde om zich goed te orienteeren. Een groote teleurstelling was het dnn ook, toen op een gegeven oogenblik pa piertjes uitgeworpen werden op een zoodanige manier, dat zo door den wind onmogelijk op het veld terecht konden komen, maar zeer ver weg achter de bosschen neerdwarrelden. Weer werd rondgecirkeld en wederom werd ver keerd gestrooid. Zoo bleef de Amers foortsche jeugd toffee-loos Naar wij vernamen, zou het vliegtuig later nog eens terugkomen, maar daar op hebben wij niet gewacht. Onbev digd door deze teleurstellingen zijn we niet heengegaan, daarvoor toch was hel te gezellig op het veld. ONTSPANNINGSMIDDAG VOOR WERKLOOZEN Filmvoorstelling in het Rembrandt*Theater liet ontspanningswerk voor onze werkloozen heeft gistermiddag weel een aanvang gemaakt. Het mag zich nog in dezelfde groote belangstelling verheugen als voorgaande jaren. Men kan dit een verheugend feit noemen, omdat daaruit blijkt, dat de werkloozen het werk, dat voor hen wordt gedaan, op prijs stellen, doch anderzijds zien wij er een bedroevend verschijnsel in, na melijk. dat het met de werkloosheid nog even droevig gesteld is. Maar, nu dit eenmaal zoo is, moeten wij het toejui chen, dat de commissie voor ontspan ning en ontwikkeling van werkloozen ook dit jaar haar tank heeft opgevat. De eerste ontspanningsmiddag van dit seizoen had gisteren plaats in het Rem brandt Theater, waar als hoofdnummer werd vertoond Op Hoop van Zegen, tor- wijl een paar aardige hijfilms het pro gramma completeerden. Deze voorstel ling werd twee man! gegeven. Dr. Mie de 111 a heeft hij den aan vang de werkloozen namens de com missie toegesproken. Hij bracht aller eerst de directie van bet Rembrandt Theater dank voor haar vriendelijke medewerking door eeniunal per maand een filnimiddng voor de werkloozen te geven. Vervolgens sprak hij er zijn vreugde er over uit. dat de geest onder de werkloozen ondanks het aanhouden van buitengewoon slechte tijdsomstan digheden zoo goed is. Er hccrscht een zeer prettige geest, een geest van kame raadschap onder ben. Met nadruk wees bij hen erop. dat zij niet bet gevoel moe ten hebben, dat zij op de ontspanning* middagen worden „zoetgebouclen". doch dat deze middagen uitsluitend worden georganiseerd 0111 hun in dit moeilijke leven eens een licht muit te verschaffen. Tenslotte deelde Dr. Miedema mede. dat volgende week een ontspanning* middag in het Algemeen Militair Tehuis zal worden gehouden, de week daarop een excursie naar bet dierennark in Zeist, de daarop volgende week weel een ontspanningsiniddag in bet Militair Tehuis, vervolgens weer een filnunid dag enz. De werkloozen hebben den eersten middag weer een good programma gr had; mogen zij op deze wijzp den ge beden winter van tijd tot lijd worden verrast met een ontspanning, welke hen de dagolijksrhr zorgen voor een wijle zal doen vergeten Bedrag van 7000. ontvreemd Bij bet opmaken van de kas kwam een familie te dezer stede tot de ont dekking, dat er een bedrag van 7000 A ƒ7500 mankeerde. Een door de pólitie ingesteld onderzoek beeft aan bet licht gebracht, dat de 20-jarige dienstbode bet met de eerlijkheid nogal eens op een accoordje gegooid bad Zij beeft tenminste bekend, dat zij in liet a'a»- 'oopen jaar sedert Juni 1934 telkc is verschillende, sommen gelds heeft tn genomen, tot een totaal bedrag van f 4000. Zij zal ter beschikking worden iresteld van den officier van justitie te IJtrecht. 4 Men schrijft ons: In de dezer dagen gehouden algemee ne vergadering der Vereeniging voor l-amilictuinen alhier werden door liet bestuur na afdoening vun de gebrui kelijke agendapunten de reeds sinds langen tijd in bewerking zijnde uitbrei dingsplannen naar voren gebracht. De Familietuinen aan deti lloogeweg zijn geheel in gebruik bij de leden en uitbreiding daar ter plaat.se is niet wel mogelijk. Daarom zijn door het bestuur, ten einde aan verdere aanvragen voor tuingrond te kunnen voldoen, bij een under gedeelte van onze stad verschil lende terreinen onderzocht met het oog op de mogelijkheid een tweede com plex tc stichjen. In de vergadering ontspon zich een levendige gedachten wisseling over de vraag hoeveel tuingrond ten hoogste aan eenzelfde lid zou kunnen worden toegewezen cn ie voor de tuinen in aanmerking zouden kunnen komen. De mconingen bleken nogal verdeeld te zijn en het bestuur zegde toe hierom trent nadere inlichtingen ter bevoegder plnatse in te winnen. Voorts zal door liet bestuur nader worden overwogen op welke wijze liet geldelijk beheer zal worden gevoerd, wanneer meerdere tuincomplexen in *xploitatie zullen komen. Zoodra tot uitgifte van nieuwe fami lietuinen zal worden overgegaan, zal een oproep voor gegadigden plaats vin den. ADVOCAAT BEZORGT ZICHZELF EEN MOOI ZAAKJE! Vannacht is door de politic alhier een auto aangehouden, waarvan de bestuur der onder invloed van sterken drank verkeerde. Bij nader onderzoek bleek het een advocaat te zijn, die hiermede de gelegenheid krijgt zich over eenigc weken voor het kantongerecht vrij te pleiten! VROUWEN VREDESBOND EN KERK EN VREDE Men verzoekt ons de aandacht te ves tigen op de openbare samenkomst op Maandagavond a.s. in de Luthersche Kerk. uitgaande van den AU?. Ned Vrouwen Vredebond en van Kerk en Vrede, waarhii wordt verwezen naar het ln dit blad geplaatste keitje. Door de politie is een drietal personen aangehouden, die nog een oude reke ning te vereffenen hadden. Twee daar van zijn overgebracht nanr Utrecht, de derde is „over den brug" gekomen en op vrije voeten gesteld. Een wielrljdster en een wielrijder lie pen een proces-verbaal op. resp. wegens bet links rijden in de Iwcht en liet geen toeken geven bij richting veranderen. Een automobolist uit Amsterdam kreeg een „herinnering" aan zijn bezoek aan de autobeurs alhier, daar bij geen rij bewijs had en de verlichting van zijn auto niet in orde was. Tegen een caféhouder hier ter stede is door de politie proces verbaal wegens bet na bezetten tijd (dus 12 uur) aan wezig zijn van mcnschcn in zijn café. KAPELAAN H. B. ROUWHORST f Te Montfoort overleed na een korte ongesteldheid onze oud-stadgenoot ka pelaan II. R Rouwhorst, in den leeftijd van 25 Jaren. De overledene werd voor eenige maanden tot priester gewijd, waarna zijn benoeming \olgdc aan de parochie te Montfoort. AANBESTEDINGSNIEUWS Electrificatle Door den stadsarchitect werd beden aanbesteed de electriclatle van 239 ge- meentewoningen in 3 perceelen, VVoestij- gerwog en omgeving. De uitslag was als volgt: Vollemnn en Co., Deventer, massa 6575, C. v. Kcden en Zn.. Veenendaal 3660, 5382. 1537; E. Hevink, F.ibergen 1844. 2760, 875. massa 5225: J. Hofland Jr.. alhier 2332. 3500, 1085, ninssa 6917; J. J. v. Leeuwen, Zeist 3125, 4753. 1283, massa 9250: V I.os, alhier 2589. 3938, 1305, massa 7832; J. Meyer- man, Sneelc massa 8015; SéhJmpf en Moverink, Amsterdam massa f 75161 R. Scbooleman, albici 2153, 3176. 945; Scbrem- en v. d. Veen, Wolvega f 2937, 4099. 1285: Sutiorp en Verhagen. Vlaar- rlineen f 3115, <«90. 1386; J. J. Wijnands, alhier f 28<0.'4000. 1205: P. J. Maarten- se, alhier 2206, 3990, 1077. SCHIETVEREENTGING PRINS HENDRIK In de gebonden schietwedstrijden voor den Stichtschcn Schictkring te Bcusichem wei-den door bovengenoemde schiet vereeniging behaald: In afd. I den Ion korpsprijs met 222 punten, door den beer D. Stam Ie prijs personeel: door den beep M. A. v. Rom mel 3e prijs vrije haan. welke tevens een dagnriis behaalde. In afd. Ill be- baalde de beer Hoekstra den 3en prijs vrije baan. den 5on prijs personeel en 2cn prijs vaste baan en een meesterflo- berschutterkaart met 45 cartons met 498 punten. VOLKSCONCERT U.S.O. Maandag a.s. hooft te Utrecht in Ti- voli het zevende volksconcert door het U.S.O. plaats. Op bet programma slaat de Symphonic III in d. van Anton Bruckner, AMERSF. RADIOCENTRALE Morgen geeft de Aniersfoortsche Ra- diocentrale. behalve de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgendo biiitenlandsciic zendstations door 11.0512.20 London Regional. 12.20— 2.20 2.20- 5.35 5A5— 6.20 6.20— 6.50 7 .8.- 8 .9.33 9.35—12.— Brussel Vlnnmsch. London Regional. Droitwicb. Keulen. Gram. Uitz. A.R.C. Dróitwlch. Boedapest. THEOSOFIE Zondagavond zal de beer W. Burger in het gebouw van dc Theosofische Ver- eeniging een openbare lezing houden over bei onderwerp: „Oppermenschen." Men zie de keitjes voor bijzonderheden. KLEINVEEFOKKERS Door de Amersfoortsche Klcinveefok- kersverecniging zal van 29 November tot en met 1 December nlbier dc 10e nationale tentoonstelling in de Gemeen telijke Markthal gehouden worden. BURGERLIJKE STAND 6 November Gebit wd Cornells Arlar cn Da- vina Wilhelmina Maria Anna Groene- veld: Willem Hendrik Meiier en Wil helmina van den Brink: Johannes Her manns Eldarius Hoefnagels en Wilhel mina Johanna Visser: Albert Johan Busschenhenke en Adrian» Frederika Goos; Sioerd Tolstna en llclene Schip per: Antoon Vermeulen cu Elisabeth Maria den Isegcr.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5