Werkloozenkamp te Rumpen Domcarillon en Plancongres li 'iijilllilllllli Kinderhoekje DE GEBROEDERS GOOCHEM" VIJFTIENDE PARTIJ REMISE Door Mr. Slingenberg geopend si. Rattenbestrijding ITALIANEN IN DE HOOFDSTAD Na de zware stormen rust Sport UIT DEN U.P.V.B. VERLAAT BEGIN 2c BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 7 NOVEMBER 1933 De kracht van het Neder* landsche volk wordt bevorderd RUMPEN, 6 Nov Hedenmiddag heeft de Minister van Sociale Zaken, mr. Siingenberg, het R.K. en het Chris telijke werkkamp voor jeugdige werk- loozen officieel geopend cn daarbij de volgende rede uitgesproken: In Nederland is sedert een aantal ja ren groote belangstelling voor het z.g. jeugdwerk. Organisaties van alle rich tingen en geestelijke stroomingen heb ben zich tot taak gesteld om de jeugd in vrijen tijd nuttig bezig te houden en lessen te geven voor hun maatschappe lijk leven. Het is dan ook niet te verwonderen, dat, toen een 4 tal jaren geleden naast de groote werkloosheid onder de vol wassenen en ouderen, ook in toenemen de mate werkloosheid onder de jonge ren viel waar te nemen, de jeugdver- eenigingen aanstonds hebben begrepen, dat hier voor hen een taak te vervul len viel. En met groote voortvarendheid en geestdrift is men aan het werk gegaan. Geen lange deliberation waren noodig, doch de hand werd tenstond aan den ploeg geslagen. Ook uwe organisaties, die hier de leiding hebben van dit kamp en wel de organisaties der R.K. en van de Prot. Christ, richting, die hier in dit kamp in volle harmonie samenwer ken. hebben zich niet onbetuigd gela ten. Minister Slingenbergi j^iet alleen dat belangrijke bedragen in geld werden verzameld uit allerlei kringen, nl. van arm tot rijk, waarbij een opofferingsgezindheid bleek ook bij hen, die slechts met groote moeite iets kunnen afzonderen en waarvoor ik groot en eerbied heb, ook daadwerkelijk in verschillenden vorm, werd het vraagstuk aangepakt. Het spreekt vanzelf dat. waar het particulier initiatief in zoo belangrijke mate vóórging, de Overheid niet ach terbleef. Het groote belang beseffende van de maatregelen, die kunnen die nen tot vermindering van werkloosheid eenerzijds en het bezig houden als ge volg daarvan en in een goede omge ving brengen van die jonge menschen anderzijds, hebben Rijk en gemeente met vele honderdduizenden guldens ge steund. Dankbaar moet hier ook getuigd wor den van de hulp van het Nationaal Crisis-comité. Toen na verloop van betrekkelijk kor ten tijd bleek, dat het vraagstuk van de jeugdwerkloosheid steeds nijpender werd, moesten nieuwe togen worden ingeslagen. Een van die wegen is het oprichten en leiden vaii kampen, waar in men werk liet verrichten en waar door de jonge werkloozen uit hun dc- moraliseerend niets-doen konden wor den opgeheven en waarbij hun nieuwe levensmoed kon worden gegeven door nuttigen en min of meer productieven arbeid. De Regeering heeft zich ook bij het betreden van deze nieuwe wegen ge voegd en zij heeft ook voor dit nieuwe werk moreelen en financieelen steun gegeven. Ik denk hier met groote waardeering aan de kampen voor de jongens te Haa- ren „Huize Gerra" en aan het kasteel „Bouvigne", waar in het eerste werk kamp voor meisjes bijzonder werk wordt verricht, en ik denk evenzeer aan de verschillende kampen van „de Christelijke Centrale voor Werkloozen- zorg". Thans wordt onder uw gemeenschap pelijke leiding dit geheel nieuwe kamp opgericht Het verheugt mij zeer persoonlijk tijd en gelegenheid te hebben kunnen vin den om hierbij blijk te geven van mijn belangstelling. Een enkel woord ook tot de jongeren, die hier in dit kamt) werkzaam zullen worden gesteld. Terecht hebt gij, Jongeren, u voor dit kamp opgegeven en daardoor blijk ge geven, dat gij er verre de voorkeur aan geeft om nuttigen arbeid te verrichten boven de sleur van het leeg loopen. Gij BIJ DEN DOOD VAN MR. LODER VGRAVENHAGE, 6 Nov. De presi dent van het Permanente Hof van In ternationale Justitie, Sir Cecil Hurst, heeft gisternamiddag een bezoek ge bracht ten sterfhuize van mr. Loder om de familie de deelneming van het Hof te betuigen. Ook de griffier, de heer Hammars- kjöld. bracht een bezoek van rouwbe klag. Voorts is er ten huize van de familie Loder aan den Bezuidenhoutscheweg een krans bezorgd van het Permanente Hof en een van de Griffie van dat Hof. stelt u hierbij moreel op een hoog plan en gij bevordert daarmede in de toe komst de kracht van iiel Nederland se he volk U zelf wenscli ik loc. dal gij hier kracht eu sterkte zult vinden voor uw voorbereiding, om straks aan het nor male maatschappelijke leven deel te nemen. Ik hoop van harte, dat binnen niet te langen tijd het econotnisch leven een zoodanige verbetering zal ondergaan, dat gij in het normale bedrijfsleven zult kunnen worden opgenomen. Zoo lang dit niet het geval is, zullen alle krachten worden ingespannen om u loei) eenige arbeid te geven op de wijze, zooals thans hier geschiedt en langs ander» methoden, die op dit oogenblik nog in voorbereiding zijn. Terwijl ik tenslotte dank uitspreek voor de leiders van dit kamp. die .op zoo verheugende wijze samenwerken met uwe zuster-organisatie „Centrale voor Werkloozenzorg" uit den raad van Nedcrlandsche kerken voor practisch Christendom, en voor het werk, dat gij hier gaat verrichten, waarvoor de ge- heele Regcering groote waardeering heeft, verklaar ik dit kamp voor ge opend De „oorlog" in de hoofdstad in vollen gang AMSTERDAM, 6 Nov. De oorlog tegen de ratten is deze week in onze stad weer in vollen gang cn men hoopt weer op gunstige resultaten. In een on derhoud met den directeur van den Geneeskundigen Dienst, dr. L. Heyer- mans, verklaarde deze, dat de resulta ten van de vorige campagne, die in de maand Mei plaals had. gunstig waren. Cijfers daaromtrent waren niet te ee- vcn, omdat zeer veel ratten gestorven zullen zijn. waarvan men de cadavers niet heeft gevonden. Echter op plaat sen, waar het vóór de eerste campagne van ratten wemelde, komen deze thans sporadisch voor. Want van uitroeien van de rat zal wel nooit sprake kun nen zijn. Echter door voortdurende be strijding kan wel het aantal van deze knaagdieren sterk verminderd worden Het aantal klachten over rattenplaag is ook veel minder dan voor de eerste bestrijding. Voor de tweede bestrijding heeft men 200.000 pakjes met voor de ratten doo- dclijk gif. dat hoofdzakelijk uit zee ajuin bestaat, gereed gemaakt. Deze pakjes zijn gewikkeld in bedrukt kran tenpapier, omdat gebleken is, dat de drukinkt door den rat als lekkernij wordt beschouwd; ook enkele druppels anijsolie maken de doodelijke ratten- spijs tot een lekker hapje. De bestrijding zal in hoofdzaak plaats hebben langs de grachten en verder in het algemeen op die plaat sen, waar veel water is. Aan alle grachtenhuizen is een pro- pagandabrochurc afgegeven, waarin wordt opgewekt mede te werken aan het verdelgen van den rat. Er zi.in 125.000 brochures verspreid. De directeur van den Geneeskundi gen Dienst legde er den nadruk op, dat het publiek «toch moet ophouden afval en resten levensmiddelen in de grach ten of bij de hoornen Ie deponeeren. In verband niet. deze ratt en best rij ding deelde (lr. Heyermans ons nog mede, dat in den afgeloopen zomer vier ziektegevallen van Weil zich hier ter stede hebben voorgedaan; daar was echter geen enkel geval bij uit een der officieele zwem-inrlchtingen. Vragen van den heer Schalker of het juist is dat op Woensdagavond 2 October op het Italiaansche consulaat to Amsterdam „de Italiaansche fascis ten in Amsterdam" zijn bijeengeroepen; dat aldaar stonden, achter een groene tafel, het bestuur van de fascistische partij, afd. Amsterdam, ter zijde een paar kinderen in de houding: „Italiaan sche jcugdafdceling" en dat verder de leden der kolonie aanwezig waren? aan welke vragen de heer Schalker nog enkele andere beschouwingen vast knoopte luidt het antwoord van den heer van Schaik, Minister van Justitie. Het is juist, dat leden der Italiaan sche kolonie te Amsterdam zich op Woensdagavond 2 October jl. aldaar hebben verzameld, echter niet in het Italiaansche consulaat, doch in het ge bouw Jan Luykenstraat no. 86, waar gevestigd zijn de Casa degli Italiani (het huis der Italianen) en de Scuole Itaiiane (Italiaansche scholen). In dit huis, dat het karakter draagt eener sociëteit, komen do te of nabij Amster dam wonende Italiaansche Staatsbur gers regelmatig bijeen. Door de gebeur tenissen van 2 October in Italië zal de bijeenkomst van Italianen te Amster dam op dien dag een bijzonder karakter hebben gehad. MR. LODER. v 's-GRAVENHAGE. De opperkamer heer van H. M. de Koningin, mr. W. J. baron van Lvnden. heeft gistermiddag half ze9. namens Hare Maiesteit een be zoek van rouwbeklag afgelegd ten huize van wijlen mr. B. C. J. Loder. oud-pre-, sident van het Permanente Hof van In ternationale Justitie en daarbii tevens een krans op de baar van den over ledene gelegd. H. K. H. de Prinses heeft een harte lijk schrijven van deelneming gezonden aan de familie van wijlen mr. Loder. Voorts is er nog een krans ten sterf huize bezorgd van het Permanente Hof van Arbitrage. Bij de crematie-plechtigheid te Wes- terveld zal uitsluitend het wobrd wor den govoerd door Sir Cecil Hurst, pre sident van het Perm. Hof van Int. Jus titie en door prof. mr. Kosters, raads heer in den Hoogcn Raad. Minister de Wilde meent dat het gebeurde ernstig moet worden betreurd Antwoord op de vragen van den heer Coops Op de door ons vermelde vragen van den heer Coops in verband met de ter gelegenheid van het zg? Plancongres van N.V.V. en S.D.A.P. in opdracht van het gemeentebestuur van Utrecht ge houden bespeling van het carillon van den Domtoren en de oprichting van een versierde zuil luidt het antwoord van Minister De Wilde: „Terstond nadat de ondergeteekonde uit de dagbladen had vernomen, dat op Zaterdag 26 October jl. door het carillon van den Domtoren te Utrecht socialistische strijdliederen waren ten gehoore gebracht, heeft hij zich met den burgemeester in verbinding gesteld. Hem is toen medegedeeld, dat bij de carillonbespeling, welke des Zaterdags plaats vindt, op dezen Zaterdag bij de keuze van het programma rekening is gehouden met geuite wenschen. om in verband met het bijzonder karakter van het congres enkele liederen in het pro gramma op te nemen, welke bij het ge ven van de toestemming niet als strijd liederen werden beschouwd. Tevens werd medegedeeld, dat ook vroeger in een bijzonder geval tegen het ten ge hoore brengen van soortgelijke liederen geen bezwaar was gemaakt. De ondergeteckendc is van oor deel. dat het doen spelen van ge meentewege van de liederen ter ge legenheid van het congres hoogst ongewenscht is geweest. Ernstig moet het gebeurde worden betreurd Met voldoening heeft de anderge- teekende dan ook vernomen, dat het gemeentebestuur van Utrecht dit aanstonds heeft ingezien en beslo ten heeft muziek, waaraan een poli tieke strekking kan worden toege kend, voortaan van het carillon te weren. Het toestemming geven tot het op richten van een zuil had, naar de mee ning van den ondergeteekende, ook achterwege moeten blijven. Gezien de houding, door het gemeen tebestuur voor de toekomst ten aanzien van de bespeling van het carillon be paald, is de ondergeteekende overtuigd, dat ook het vergunning geven tot op richting van versieringen, als hier be doeld, die aanstoot moeten geven, tot het verleden zal behooren. VERLAGING ONDERWIJS UITGAVEN Mededeelingen der regeering in de M. v. A. nopens het betrokken wets* ontwerp Aan de Memorie van Antwoord in zake het wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven voor het on derwijs wordt het volgende ontleend: Zich aansluitende aan de daartegen ingebrachte bezwören van verschillen de groepen van leden, meent de Regee ring geen gevolg te moeten geven aan den aandrang van verschillende leden om het voorschrift op .te neróen krach tens hetwelk aan gehuwde onderwijze ressen ontslag zal moeten worden ge geven. Na gezette overweging is ook de Re geering van oordeel dat dc voorgeno men omzetting van een deel der Rijks II. B. S.-en met 5-iarigen cursus in scholen met 3-jarigen leergang geen aanbeveling verdient. Het voornaamste bezwaar hiertegen is h. i. dat hier een ongelijkheid tusschen de behandeling van het openbaar en bijzonder onder wijs zou worden geschapen, die zij niet voor haar rekening wenscht te nemen. Zij meent dan ook nader te moeten voorstellen deze Daragraaf alsnog te moeten schrappen. Voorts heeft de Regeering gemeend te moeten voldoen aan den uitgespro ken wensch. om door een overgangsbe paling de thans bestaande U. L. O.- scholen met meer dan vier achtereen volgende leerjaren in haar oude rech ten te laten. Omtrent het vraagstuk van dc invoe ring van het onderwijs in Lichamelijke oefening op de lagere school is de Re- gocring nog niet tot een definitieve be slissing gekomen. Verlenging van den in art. 195 der L.O.-wct gestelden termijn blijft dus wenschelijk. Bij nota van wijzigingen wordt nader voorgesteld den datum 1 Januari 1936 te veranderen in 1 Januari 1941. POSTAMBTENAAR VERDUISTERT GELD AMSTERDAM, 6 Nov. Do Vierde Kamer der Rechtbank wees heden een interlocutoir vonnis in do strafzaak tegen den adjunct-commies bij do Pos terijen te Bussum, C. A. v. d. V., die zich had te verantwoorden wegens ver duistering. In den loop van eenige jaren had hij 1200.uit de postzegelkas, die hij onder zijn 'beheer had, weggenomen. Do rechtbank beval het uitbrengen van een reclasseeringsrapport, waarna de behandeling der zaak zal worden voortgezet. Het O.M. heeft tegen dezen verdachte negen maanden gevangenis straf gerequireerd. Zal deze rust een tijdelijke of een definitieve zijn? De lange reeks «Ier zwaiv .stormen in Sep;ember en October is de vorige week ploseling afgebroken. Ol deze on derbreking een tijdelijke zal zijn of een definitieve is niet met zekerheid to zeg gen. Dikwijls worden lange reeksen van stormweer gedurende korten tijd on derbroken, zoodat een tijdelijke rust in den dampkring optreedt, cn dit zou ook nu het geval kunnen zijn. De voort durende toevoer van warme lucht uit het Zuiden en uit den Oceaan, die al tijd een der levensvoorwaarden is van stormachtig weer, is namelijk nog steeds aan den gang maar van deze le vensvoorwaarde alleen hangt het niet af of stormweer kan heerschen. Blijk baar zijn de overige noodzakelijke me teorologische omstandigheden niet aan wezig geweest toen het stormweer plot seling eindigde. Intusschen hebben weer andere ver anderingen in den algenieencn weers- tocstand in Europa plaats gevonden, die onze aandacht waard ziin. Over West- Rusland en het Oosten van ons wereld deel heeft zich namelijk in de laatste dagen een sterk gebied van hoogcn druk ontwikkeld met barometerstanden boven 780 m.m. in de kern. dat voor den weerstoestand in West-Europa van bcteekenis is en misschien nog meer te beteekenen krijgt. Zulk een gebied van hoogen druk is nameliik de oorzaak, dat over Midden-Europa een luchtstroo- ming in het leven wordt geroepen, die lucht uit het vasteland naar West- Europa voert. In den midwinter, als het binnenland zeer koud is. geeft dit aanleiding tot sterke vorst in Midden- Europa. die zich naar het Westen en over ons land uitbreidt. Hiervoor is het nu nog te vroeg in den tiid. maar bij lang aanhouden van dezen weerstoe stand vermeerdeVen de kansen op vorst. In Polen was trouwens reeds vroege vorst ingetreden. Voorloonig wordt de verdere ontwik keling van dezen weerstoestand nog te gen gehouden door den invloed van de diepe depressie, die zich zeer langzaam in Z.O.-iiike richting over West-Europa voortbeweegt. Intusschen heeft de wind zich in het Zuidoosten vastgezet. (Nadruk verboden.) C. NELL ONGELUK MET EEN LOCOMOBIEL AMSTERDAM, 6 Nov. Te ongeveer half zes is vanavond aan de De Ruvtcr- kade' een zware locomobiel, welke van de vrachtboot ..Hunzc I" van de Hunze- Maatschapnii alhier moest worden ovegeladen in de motorboot Delft- Zaandam VII van de firma Boelhouwer te Delft, door het breken van den laad boom. waarin het gevaarte hing. met een zwaren slag. die tot ver in den om trek hoorbaar was. in het ruim van dc motorboot neergestort. Do locomobiel sloeg gedeeltelijk door den bodem, zoo dat de boot begon te zinken. Met hulp van een boot der firma Rutten cn van een der booten van de havenpolitie kon worden voorkomen, dat de Delft- Zaandam geheel zonk. Het gehavende schip is naar de Amsterdamsche Droog dok Maatschappij gesleept en in een der dokken opgenomen. Morgen zal de locomobiel met be hulp van een bok worden gelicht. Als door een wonder hebben zich bil dit on geval geen persoonlijke ongevallen voorgedaan. VOETBAL Het wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag is als volgt samengesteld: le klasse JSVScherpen zeel De RavenSoesterberg VeenendaalSperwer 's-Graveland—St. Boys Gooische Boys—Driebergen VolhardingESVAC 2e klasse A Woudenberg— NIO WOP—VVOG Wijk bii DuurstedeFAK Sparta—DEV 2e klasse B WDO-USC NVCVreeswijk Mijdrecht—UJS DWSVde Zebra's NijonrodesATO 3e klasse A MaarssenSpoorvogels Vinkeveensche Boys—Rapid WW—TOS GMH—VVU DOSV—GW AvanceAll Round Reserve le klasse A Amsvorde 2—Amersf, Boys 2 Donar 3Velox 5 Quick 2—BVC 2 Hilversum 5Sopla 2 Reserve 2e klasse A ESVACHVC 3 Soesterberg 2BVC 3 Scherpcnzeel 2—Amsvorde 3 Baarn 3—APWC 2 Reserve 2e klasso Minerva 2Utrecht 3 HVC 4—Velox 6 Kampong 4—USC 2 UW 5—Hercules 4 Reserve 3e klasse A Amersf. Bovs 3Sopla 3 VVOG 2—Baarn 4 Quick 3Soest 3 Reserve 4e klasse D Soest 4Sopla 4 Soesterberg 3Zeist 5 Snoorvogels 2—Amersf. Boys 4 APWC 4—Amsvorde 4 39. Pummels, brulde Pieterse kwaadaardig, hoe kan je zulke apen van jongens in dienst nemen? Kwajongens en inbrekers zijn het. J»- zal je van andere staljongens moeten vorozien, want deze luidjes gaan met mij mee naar dc cel. Hun streken zullen hun danig opbreken. Hij deed Pit en Pat de handboelen non en voor de verbaasde Pummels iets kon zeggen, was de gevlekte veldwachter met de jongens verdwenen. 40. Voor de tweede keer zaten ze nu op liet politiebu reau. De beleedlgde rechter commissaris, die n<»g steeds trachtte zichzelf vlekvrij te maken, gaf bevel de jongen» in de cel voor misdadigers op te sluiten Daar zaten ze nu in een schemerige ruimte op een houten bankje, terwijl de kij kers bij bosjes om hen heen sprongen t Zal mij benieuwen hoe dat afloopt, zuchtte Pit EUWE-ALJECHIN Welke gevolgen een lekke band al niet hebben kan Opwindend eindspel vol finesses Prompt zes uur werd de afgegeven zet van Aljechin op het demonstratie bord bekend gemaakt, doch nu gebeur de er iets merkwaardigs. Euwe, die deze zet, Lc8 xb5 natuurlijk ver wacht had. speelde zijn antwoord niet. doch liet ziin eigen klok loopen en tuur de intusschen dc zaal in om uit te kiiken naar Aljechin. die nog niet ver schenen was. Het werd kwart over zes. half zeven, maar Aljechin daagde niet oo en in middels gebruikte Euwe volkomen noodeloos zijn kostbaren tiid. Iedereen in de zaal was ten zeerste verbaasd over deze onverwachte geste, die mis schien voortkwam uit gevoelens van sportiviteit, maar dan toch naar onze meening van overdreven sportiviteit. lloi bleek achteraf dat Allechin's ver traging te wijten was aan een lekke hand en het resultaat hiervan was. dat Euwe door de/.e tegenslag benadeeld werd. Een onlogische en voor ons ge voel niet-aanvaardhare •consequentie. Na 40 minuten eindelijk betrad Aljechin het podium. Euwe wees op de klok en deed direct hierna ziin zet. Over het verloop nog het volgende: Huiselijke analvses hadden aange toond. dat Euwe inderdaad minder fraai stond en met remise zeer tevreden kon ziin. De eerste zetten na de hervat ting versterkten nog slechts den indruk, dat Alfechln zou gaan winnen, totdat plotseling een verrassenden uitval van het zwarte paard Euwe's plannen aan het licht bracht. Dit nnard sprong uit eigen beweging naar den rand van het bord. waar het doer wit veroverd zou kunnen worden Euwe zou dan echter drie pionnen tegen den toren bezitten, wat voldoende ware voor remise, Al jechin probeerde het dan ook anders, maar nu vond Euwe een nieuwe fijn heid. Hii offerde ziin a nion om voor ziin koning enkele temoi te winnen, die het remise forceerden. Een opwindend eindspel vol finesses! De stand is thans: Aljechin 5, Euwe 5, remise 5. De 16de partij wordt he denavond in den Bosch gespeeld. A.P.W.C.—AMERSF. BOYS UITGESTELD Naar men ons mededeelt is de wed strijd tusschen A.P.W.C en de Amersf. Boys, welke voor a.s. Zondag door den K.N.V.B. was vastgesteld, tot laleren datum uitgesteld. SAMENSTELLING VAN HET ROTTERDAMSCHE ELFTAL Het Rotterdamsche elftal, dat op 17 November a,s. tegen het Nederlandsche Bondselftal zal uitkomen in den wed strijd om den gouden onafhankelijk heidsbeker, is als volgt samengesteld: Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Achterberg (Excelsior), Van der Heyden (Feyenoord). Midden: Breitner (Hermes D.W.S.), De Korver (Sparta), Dubbelman (Xer xes). Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord), Drok (R.F.C.)), Voormolen (Sparta), Van Spacndonck (Neptunus), Seton (Sparta). Als reserves zijn aangewezen Cohen (Sparta), Verploegen (Xerxes), Wilson (Sparta) en Wigman (Excelsior). ATHLETIkK HET WERELDRECORD VAN SCHRODER ZAL WEL GEHOMOLO GEERD WORDEN BERLIJN. 6 Nov. (A.N.P.) In tegen stelling met anders luidende berichten kan thans worden gemeld, dat het we reldrecord van Schröder in het discus werpen in ieder geval door de I.A.A.F. gehomologeerd zal worden. Schröder heeft op 28 April van dit jaar te Maag denburg het wereldrecord discuswerpen gebracht op 53.10 meter. Het oude re cord stond op naam van Harold Ander son (Zweden) niet 52.42 inetor. Nu was er gemeld, dat de discus, waarmede de Duitschor het record had verbeterd, vier gram te licht zou zijn geweest. Uit een officieele verklaring van den heer S. Stankovits (Hongarije), voorzitter van de Recordcomrnissie van de I.A.A.F.. is nu gebleken, dat do discus niet vier gram le licht is geweest de discus moet twee K G. wegen doch een tot vier gram te zwaar was. Deze ver klaring kon door den heer Stankovits worden gegeven op grond van do offi- cieelo gegevens. Ongetwijfeld zal het record van Schröder thans erkend worden. GYMNASTIEK HET K. N. G. V. EN DE OLYMPISCHE SPELEN ARNHEM, 6 Nov. Naar wij verno* men heeft de Neder-Veluwsche Turn kring van het Koninklijk Ncderlandsch Gymnastiek Verbond in een dezer dagen gehouden buitengewone algemeene ver gadering oen motie aangenomen, waarin uitgesproken wordt, dat do Turnkring van oordeel is, dat alle politiek- cn religieus drijven uit het Verbond dient geweerd te worden, terwijl do Turn kring zich stelt achter het door het Bondsbestuur genomen principioele be sluit om deel te nemen aan dc Olympi sche Spelen in 1936. De motie was aangenomen met 28 stemmen vóór tegen 3 onthoudingen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 9