SPANNENDE FRAAIE STRIJD DE BOYS SLAAN A.P.W.C. MET 3-2 Woerden wint van Amsvorde Amersfoort ontging de overwinning TEGEN QUEEN'S CLUB Wintercompetitie „Het Hert" „De Pedaalridders" trainen 2c BLAD PAG. 3. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VOETBAL EEN MATIGE WEDSTRIJD De blauw#\vitten, uitgezonderd het laatste kwartier, door» gaans in den aanval Beide ploegen kregen twet penalty's te nemen Het eerste treffen tusschen onze derde klassers A. P. NV. C en Amersfoortsche Boys is gister middag in een 3—2 overwinning voor de blauw-witten geëindigd. Een strijd, rijk aan gemiste kansen en penalty's waarin nochtans de ploeg die van beide het minst wist te profiteeren, een verdiende overwinning be haalde. We moeten dezen wedstrijd, die op den Leusderweg ten aanschouwe van een talrijk publiek plaats vond, in twee gedeelten onderscheiden. De eerste vijf kwartier heeft Amersfoortsche Boys doorgaans een lichte meerderheid gehad, van welke periode vooral de laatste der tig minuten rijk aan prachtige kansen waren. Doordat deze echter zoo hopeloos verknoeid werden, kon het geen verwon dering baren, dat de stand toen slechts 3—1 in het voordeel van de blauw-witten was. Juist aan het einde van die periode waarin de strijd al lang had beslist kun nen zijn met een groote zege van de gasten, kwam de ommekeer. A.P.W.C. reduceerde den achterstand tot 3—2, wel ke goal tevens tot het eindsignaal een hevif offensief van de paarsgelen in luidde. Had toen de voorhoede van de A.P.W.C'ers over een schot of liever ge zegd hersenwerk beschikt, allicht had de thuisclub nog gewonnen of zeker een gelijk spel bereikt Denke men hierbij slechts aan de kans, die Snijders één mi nuut voor het einde kreeg, toen hij al leen voor den doelman kwam te staan, maar zijn tam schot alle kracht miste om over den doellijn te rollen. Dit wat betreft de krachtsverhouding in het veld. Over liet spel kunnen wij niet enthousiast zijn, maar als een zeer nadeeligc factor in dit opzicht moet de wind genoemd worden, die hinderlijk schuin over het veld stond. Men zal zeggen, dat juist dan goede balcontröle vereischt wordt; maar ook deze plaatse lijke derby is geen uitzondering gewor den op den regel, dat de zenuwen een belangrijke rol speelden, waardoor de spelers zich niet den tijd gunden om den bal zuiver te stoppen en er den voorkeur aangaven het systeem van op ruimen en ineens doorgeven toe te pas sen, waardoor heel wat tijd verloren ging aan out-ballen. Het voordeel van den wind was, dat de dreigende regen nu achterwege bleef. Beide ploegen be streden elkaar met verschillende wa pens. De Am. Boys hielden zich meer aan open spel, waarbij de half-linie zich nogal eens, al was het schroomvallig, naar voren waagde. A.P.W.C hield het spel kort met een half linie, die steeds achter bleef. Aan beide zijden haperde veel aan het ge volgde systeem: de blauw-witten gooi den het niet genoeg open, de paars gelen probeerden het met te kort spel. Wat de half-linics betreft, viel het vol gende op. Bij de Am. Boys. had de voor hoede een goeden steun aan haar spil, v. de Starre, die met haar mede trok en soms goed opende; de paarsgele voorhoe de was op zichzelf aangewezen, door dat de midden-half, de Gans, zijn ar beidsveld zoo groot gemaakt had, dat hij veelal niet was, waar hij zijn moest. Al leen linkshalf .T. Verhoef .maakte zich bij momenten los van de achterhoede, wat wel merkbaar was. Nu moet hieraan dadelijk toegevoegd worden, dat Snijders voor de rust er „uit" was, bij lange na niet de tactiek van verbindingsspeler, zooals hij dat zoo goed kan, ten uitvoer bracht. Na de rust herstelde hij zich eenigs- zins, waardoor het korte voorhoedespel van de thuisclub duidelijk in gevaarlijk heid toenam. De voorhoede van de Am. Boys bestaat stuk voor stuk uit spelers, die voetbal len kunnen. Dat zoovele kansen gemist werden, zegt op zichzelf niet zooveel. Immers, eerst moet men zich die kansen kunnen scheppen en dat kan deze voor hoede. Een volgende maal is misschien de af werking ook goed, want zooals dat giste ren plaats vond. kan onmogelijk als maatstaf genomen worden. Poort, de rechtbinnen, bracht er h.v. niets van te recht, maar toch, hij is bewegelijk en wij weten, dat hij voetballen kan. P. ten Hoven is een doorzetter, maar hij hoede zich voor overdreven forsch spel. De beide vleugelspelers W. Kraak en A. Berghuizen zijn te langzaam, maar de voorzetten die van hun voet komen, vormen een voortdurend gevaar voor de tegenpartij. Kansen hebben zij het bin- nentrio voldoende gegeven! Van eerstgenoemde ging meer kracht uit. doordat hij veel meer steun onder vond van zijn hinnenspeler, B. v. Kee- ken, die wij herhaaldelijk goed zagen afgeven. In de voorhoede van A.P.W.C. was Veenendaal slecht op dreef, in de ach terhoede voelde hij zich na de rust beter op zijn plaats, wat waarschijnlijk het gevolg is Van zijn gebrek aan snelheid. Van de overigen deed van Eeden soms goede dingen. In de achterhoede moest Tommei het weer doen. Het backstel van de Am. Boys houdt van opruimen, maar safe, noen, dat was dit duo niet. Motserd in de goal kan op een heel goeden wed strijd terugzien, de withemden kunnen nog pleizier van hem hebben. Zijn col lega heeft het drukker gehad, maar met een weinig „veine" heeft hij niet slecht gekcefit. Geen van de drie goals waren voor hem houdbaar. De wedstrijd Over het verloop van den wodstijd kunnen wij kort zijn. Am. Boys treedt, gesteund door den wind aanvallend op, zonder direct gevaarlijk te zijn. Wanneer er zes minuten gespeeld zijn. breekt Snij ders door, maar wordt, wanneer hij schieten wil, door Rommers aangevallen. Scheidsrechter J. Sok zag hierin een overtreding en wees naar de penalty stip, o.i. ten onrechte. J. Verhoef be zorgde uit den strafschop A.P.W.C. de leiding (1—0). Door dezen achterstand geprikkeld, gaan de blauw-witten tot aanvallen over en al gauw hebben zij succes, wanneer Tommei hands maakt in het beruchte gebied. Naur onze meening trachtte de scheidsrechter hier iets goed te maken, door resoluut een penalty toe te kennen. W. Kraak scoorde hieruit den gelijk maker (1—1). Kort daarop veroorzaakt Tommei een vrijen schop op den rand van het straf schopgebied, die door Berghuizen slecht genomen wordt en niets oplevert. Mid- half v. d. Starre zet zijn voorhoede goed aan het werk en vooral het koppen in deze linie valt op. Wanneer Veenen daal zich een fraaie kans geschapen heeft, besluit hij met een slecht schot Niet lang echter zal de stand gelijk blij ven. Bij een aenval van de Am. Boys trapt van Putten onnoodig corner. Deze wordt door W. Kraak keurig voor den doelmond geplaatst en het is B. van Kee- ken, die via de handen van een A.P.W.C.- speler het leder in het net schiet (1—2). Een hachelijk moment doet zich even daarna voor A.P.W.C voor, wanneer v. d. Hooff terugspeelt langs zijn uitgeloo- pen doelman. De bal rolt corner en wan neer deze weggewerkt is, trekt van Eeden er tusschen uit, passeert goed, om te besluiten met een hard schot te gen den paal. Een aanval, die een betere belooning waard was! Na een half uur spelen verzuimt de paars-gel eachterhocde tijdig in te grij pen, B. van Keeken loopt door een doel punt onhoudbaar (1—3). Van de verwar ring in de gelederen der thuisclub maakt dc Boys-voorhoede gebruik om stevig aan te vallen, zonder succes evenwel. Wanneer v. d. Hooff dep hal geheel on noodig met de handen bewerkt, krijgt Am. Boys terecht een penalty toegewe zen. Keeper Gouw stopte echter het schot van B. v. Keeken. Eenmaal is ten Hoven, meters buitenspel staande, alleen voor den keeper, maar gelijktijdig schiet hij naast Dan breekt de rust aan, waarin wij tijd hadden om na te gaan, dat Am. Boys zes en A.P.W.C. één corner geforceerd heeft Na de thee heeft A. P. W. C liet voor dcel van den wind en zijvangt dan ook aan met een offensief. Niet lang duurt dit echter. Nu volgt een periode van door Am. Boys gemiste kansen. Achtereenvol gens zien wij Poort, alleen voor den kee per, naast schieten en even later op den lat koppen. W. Kraak hoog overschieten na goed aangeven van Poort, terwijl B. v. Keeken tenslotte kans ziet om vrij staand over een verlaten doel te koge len! Aan deze demonstratie kwam een onverwacht einde toen A. Kraak een A. P.W.C.'er in den rug liep en J. Verhoef den toegestanen penalty in een doelpunt omzette (23). Spanning kwam er nu genoeg. De thuisclub; die dc opstelling gewijzigd had, door Tommei in de voor hoede te zetten en Veenendaal met P. v. d. Hooff te laten back spelen, bestookte het laatste kwartier de veste van de wit hemden energiek. In de achterhoede bleek toen v. d. Hoofr wel liecl onzeker door zijn ontactisch verdedigen en weg trappen, maar dit gevaar moest geris keerd worden. Menig hachelijk oogenblik deed zich door verschillende corners voor de goal van do gasten voor, maar tenslotte bracht liet eindsignaal de verluchting voor heel den blauw-witten aanhang. Een benauwde maar verdiende overwin ning... Van den scheidsrechter kan één eigenschap geroemd worden: het zelf verzekerd en bedaard optreden. Wat de rest betreft, mag de heer J. Sok, die zelfs veel in hoogere afdeelingen schijnt te fluiten, nog wel eens zijn reglementen nakijken. Hij hield de teugels strak, maar buitenspel is een probleem voor hem, evenals het grif toekennen van pe nalty's foutief was. Rest ons nog te vermelden, dat na de rust A.P.W.C. negen corners te nemen kreeg, tegen Am. Boys één. Het was waarlijk niet alleen de stormwind, waardoor deze wedstrijd een saaie vertooning werd: ook het spel zelf droeg daartoe veel bij. De ploegen waren aardig aan elkaar gewaagd en het was slechts toeval, dat Woerden het derde doelpunt scoorde. Dat had even goed aan de zijde van Amsvorde kun nen vallen. Woerden zocht haar kracht in het buitenspel zetten der tegenpartij, maar dat was dan ook vrijwel het eenige, waarin ze wat presteerden. De Amsvorde-voorhoede bleek er maar niet aan te kunnen wennen en tippelde hij- na telkens In den opgezetten val. Ove rigens vonden we het spel van Ams vorde niet zoo onzeker als vorige keeren. Alleen de nieuwe doelverdedigcr van Essen moet zich nog wat aanpassen. Dat hij nu nog niet geheel op dreef was, is geen wonder. Als we weten, dat hij nog nimmer in het doel stond, kunnen we best tevreden zijn over dit debuut. Zijn uitloopen is hor wel eens wat onbe rekend. maar overigens was zijn werk goed. De gebroeders van den Hoek vormden een beste verdediging, terwijl de veteraan Barfusz zijn tactiek nog op dc juiste wijze toepaste. Natuurlijk heb ben de jaren op zijn spel het stempel van vergankelijkheid gedrukt, en ook zijn ausdauer heeft nntuurliik geleden. Doelman Kraak is voor zijn ongepast op treden van do vorige week voor vijf ja ren buiten liet organisatie-verband ge plaatst en wellicht neemt de K.N.V.B. dat over. De wedstpid zelf was in het begin aardig en Woerden had vanaf den af trap den straffen wind schuin achter. Amsvorde moest zich dus aanvankelijk op verdedigen toeleggen en «Ie eerste tien minuten gelukte dat best. Maar bij een goed opgezet ten aanval doelpuntte de rechtsbuiten fraai uit een voorzet van links. (0—1). Nog voor de rust zag \msvordc kans om gelijk to maken, toon een hoogo hal vanaf den vleugel door clcn linksbuiten Schreuder in den hoek van het doel verdween. (1t). Een minuut later was het rusten De eerste minuten van de twocde helft gaven ons een duidelijk overwicht van Amsvorde te zien, maar dc Woer- densche verdediging zette Schouten c.s. telkens huiten spel. Dc verre schoten van de Amsvorde voorhoedespelcrs wa ren gemakkelijk te stoppen. Na een kwartier spelen, toen van Essen veel tc ver was uitgeloopen, kon de links- huiten der gasten kalm aan zijn ploeg dc leiding geven (12). Niet lang be leefde Woerden plezier van dien voor sprong want toen «le Woerdensche doel man op zijn beurt ook te ver uit zijn doel geloopcn was, haalde Schreuder prachtig den bal over en bracht met een fraai doelpunt de partijen op ge lijken voet. (22). Dit was het mooiste doelpunt van den geheelen wedstrijd. Amsvorde begon toen tc begrijpen, dat er gowonnen kon worden en ondernnm vele aanvallen, maar ze werden niet ge. heel en niet goed nfgewerkt. Ook Woer den deed zijn best om het winnende punt tc scoren hetgeen inderdaad ge hikte. Weer was het de linksbuiten, die opnieuw aan zijn club de leiding gaf. Het was twee minuten voor het einde, toen hij het winnende doelpunt scoorde, zoodat de gasten met 3—2 wonnen. Scheidsrechter Kaiser leidde den wed strijd onberispelijk en bleef do baas. Dat was soms moeilijk, vooral door het ap- pclleeren voor of tegen buitenspel. Twee spelers van Woerden, dc rechts- en de linksbuiten werden gewaarschuwd voor te forsch spel F.r was niet veel pu blieke belangstelling. HOCKEY SUCCESVOLLE DAG VAN A.M.H.C. Zoowel de dames als de heeren boekten winst» punten Het was gisteren weer een bijzonder succesvolle dag voor A.M.H.C. Beide heercnploegen, ingeschreven voor den Treslingbekcr, brachten het tot dc vol gende ronde, terwijl het eerste dames elftal zich, door een overwinning op Hilversum IV, vaster op do bovenste plaats nestelde. A.M.II.C. beleefde van den verren tocht naar Groningen niets dan plezier, want ondanks dat met een „schertself- tal" uitgekomen werd, bleven onze stad- genooton dc „Groningers'", die, naar men ons mededeelde, een eenigszins pri mitief hockey speelden den baas. Aan vankelijk hielden de gastheeren 'goed stand en het lukte A.M.H.C in de eerste helft slechts éénmaal het net te vinden- Na de hervatting ging het beter en ge leidelijk voerden de roodwitten den stand op terwijl G.II.B.S. hiertegenover slechts één doelpunt stelde, zoodat, toen het 51 geworden was, do A.M IIC- ploeg het welletjes vond. G.H.B.S. profi teerde hier dankbaar van door den ach terstand tot 53 terug te brengen. A.M.H.C II ontving op Birkhovcn dc reverves van Kameleon en in een goed gespeelden wedstrijd, wantin liet hij A.M.H.C uitstekend klopte, wisten de gastheeren op overtuigende wijze de ze ge te behalen. Hoewel Kameleon II do score opende, werden de partijen spoe dig op gelijken voet gebracht en de stand zelfs in het voordeel van A.M.H.C veranderd, zoodat de rust met een 31 inging. In de tweede helft bracht A.M.H.C II het spoedig tot 51, waarna Kameleon II weer aan de beurt kwam. (52). Beide ploegen wisten achtereen volgens nog éénmaal het net te vinden en de A.M.H.C voorhoede vond het blijkbaar toen nog niet voldoende en voegde nog één doelpunt aan het to taal toe, zoodat met 8—3 het einde kwam. De dames omzeilden In Hilversum een lastige klip door Hilversum IV, dat op de ranglijst op de tweede plaats stond, een nederlaag toe te brengen. A.M.H.C zal nu moeilijk meer van de eerste plaats te verdringen zijn, wanneer we tenminste veronderstellen kunnen, dat de roodwitten op dezelfde wijze het res- teerende programma afwerken als zij het tot nu toe deden. Ondanks een veldmcerdcrheid van A.M.H.C waren het toch de gastvrou wen, die de score openden. A.M.H.C be antwoordde dit evenwel op de juiste manier door gelijk te maken en voor de rest zelfs den stand in haar voordeel te veranderen. (2—1). Na de hervatting verdedigde Hilversum IV met „man" en macht, maar toch lukte het onze stad- genootcn dc Hilversumsche doelvcrdo- digster nog éénmaal liet nakijken tc ge ven om daarmede A.M.HC's overwin ning tc consolidceren. (3—1). De competitiestanden Ten slotte geven we nog dc verschil lende competitiestanden, welke door de uitslagen van Zondag 10 Nov. bij de heeren reserve-teams p^eal veranderd zijn. 2e Klasse C: gew. gel. verl. n.H.v. 6 5 0 1 27—12 10 Kameleon 5 4 0 1 22-9 8 A.M.H.C. G 4 0 2 24—13 8 SGH.C. II 6 2 0 3 20-20 4 Gooi 111 4 1 0 3 8—18 2 Be Fair II 6 1 0 5 9-22 2 Hilversum III 5 1 0 4 9-25 2 4e Klasse F: Schaerweydc 8 5 2 1 30—8 12 Kameleon II 6 3 2 1 20—6 8 A.M.V.J. II 6 3 O 1 13-6 X A.M.H.C III 7 4 0 3 19-16 8 Harlekijn 4 3 0 1 11—4 0 SGH.C VI 6 2 1 3 9—19 5 n.H.v. in 5 0 1 4 5-20 1 Kraaien II 6 0 0 6 5-31 1 4e Klasse G. SGH.C V G 5 0 1 26—9 10 Amsterdam VI 5 i 1 0 14—5 9 A.M.H.C. II G 3 2 1 22-7 8 Hilversum V 6 3 1 2 20—11 7 Oh Kav II 5 1 0 i 9—29 2 Hurley 11 5 0 1 3 7—24 1 Be Fair IV 5 0 1 1 10-24 1 Dames: 3e Klasse C A.M.H.C 5 5 0 0 28-4 10 Hilversum IV 5 o 2 1 11—6 G Hilversum in 5 2 2 1 13-10 6 Gooi V 3 1 2 0 5—4 4 SGH.C. II 5 1 2 2 15-14 4 ReFair II 4 1 0 3 5-10 2 B.H.V. II 5 0 0 5 5-34 U KORFBAL Een 11 gelijk spel tegen Stor* mers. Het tweede met 51 door Tovers geslagen In een door .Amersfoort maar matig gespeelden wedstrijd, heeft zij een punt in Soest moeten laten. Nu willen wij hieraan direct toevoegen, dat de weers omstandigheden voor korfbal onge schikt waren. Er stond een felle koude wind schuin over het tamelijk slechte veld en dat maakte het verblijf zoowel in als buiten dc lijnen niet aangenaam. „Stormers" beschikt over een ploeg waarin slechts zeer enkele spelers zich tot een N.K.B.-spelpeii hebben weten op te werken. Dc besten vonden wij J. de Hartogh en mej. Berkensteijn, terwijl een dame in het middenvak ook opviel De rest vertoonde een groot gebrek aan tak- tick en vooral ook aan techniek. Het is echter een hardwerkende ploeg met sportieve opvattingen omtrent het spel. Of Amersfoort het wat te gemakkelijk heeft opgenomen, willen wij niet bcoor- deelen; zeker is evenwel dat behoudens het laatste kwartier, ondanks een door- loopend groot overwicht, het vertoonde spel een stuk beneden het kunnen der Blauw-W'iitcn heeft gelegen. De wind, die somwijlen de allures van een orkaantjo aannam, stond iets schuin over het veld en het was te hegrijpen dat aanvoerder De Hartogh Stormcrs hier van in de eerste helft liet profiteeren. On middellijk na het begin was Stormers iets in dc meerderheid en door verkeerd uitplaatsen in de verdediging, ontstond er een hachelijke situatie voor dc Amers foort korf. doch gelukkig werd deze kans gemist. Het bleek al gauw dat in den Stormers-aanval alles van De Hartogh moest komen, die echter door Beardo af doende werd bewaakt. Mej. Mcrkensteijn kreeg vrijwel geen kans tegen mej. Bot tenborg, terwijl mej. Duin baar eens zoo gevreesde schot thans absoluut kwijt schijnt te zijn. Amersfoort werkte zich los, doch de aanvul speelde niet kort genoeg tegen den wind in, zoodat de bal nogal eens onderschept kon worden. Toch noteer den wij een heel goed schot van Zwaaf, dat. van den rand het veld weer in sprong. Daar het Amersfoort middenvak er beter in kwam, domineerden de Blauw-Wittcn sterk, zoodat gedurende tweederde van de eerste speelhelft Amersfoort veel sterker was. Dc wind en ook slordigheid bij het schieten was oor zaak, dat deze meerderheid niet in doel punten kon worden uitgedrukt. Aan den anderen kant was de Amers- foort-verdediging de situatie volkomen dc baas en al schoot Hartogh meerdere malen, hij kreeg geen tijd tot behoorlijk richten, zoodat de stand bij rust nog 0—0 was. Wie gedacht had dat Amersfoort met het kleine windvoordeel mee in de twee de helft haar uitgesproken meerderheid in doelpunten zou uitdrukken, kwam be drogen uit. Wel waren de Blauw-Witten al weer heel spoedig de toonaangeven- den, toch kwam juist aan den kant waar dit liet minst verwacht werd, een doel punt. P. Toen raakte zijn lieer, die overi gens niet veel bijzonders presteerde, een oogenblik kwijt en met een mooi schot gaf hij Stormcrs de leiding. Even leek liet er op dat Amersfoort hierdoor ont moedigd was, doch Bearde vuurde zijn menschcn nog eens extra aan en nu on derging de Stormers kort een ware beko geling. Het duurde echter nog wel twin tig minuten voor mej. Van Tijn met een schot vlak onder de paal den stand weer op gelijken voet bracht. Nog een kwartier was er toen te spe len en in dit kwartier demonstreerde Amersfoort zulk een overwicht, dat Stor mers geen voet aan den grond kreeg. Goed geteld kwam de bal in deze periode slechts driemaal in den Stormers aanval en slechts tweemaal kon een schot ge lost worden. De overwinning voor Amers foort hing in de lucht, daar Bearde zijn heer voorbij liep alsof deze er niet was, doch het aangeven was niet zuiver en had Toen zich meer onder don paal te ruggetrokken en van daaruit den aanval ondersteund, doelpunten hadden moe ten komen. Nu bleef het een strijd tus schen een geweldig hard werkenden, doch niet tactisch spelenden Amersfoort- aanvnl en een Stormers-verdcdiging. waarhij deze laatste over geluk niet mocht klagen. Het middenvak Zwaaf— Bearde werkte als nooit tevoren, doch niets hielp en Amersfoort moest met een gelijk spel genoegen nemen. Zelfs de meest verstokte Stormers-aanhanger zal niet durven beweren, dat Amersfoort geen sprekende overwinning verdiend had, doch doelpunten beslissen nu een maal den wedstrijd. Scheidsrechter Vogt was goed en strikt onpartijdig. Amersfoort II leed op eigen terrein een 5—1 nederlaag tegen Tovers I. In de eer ste helft wogen beide partijen goed tegen elkaar op en de rust kwam niet 1—1 dank zij een goed schot van Machicl Hoogland, die de Tovers voorsprong te niet deed. In de tweede helft kon Tovers haar grootere capaciteiten nog in 4 doel punten uitdrukken. Leusderkxvartier wint van Baerne 11 Gisteren speelde op het A. B. v. L. O.- terrein het twaalftal van Leusderkwar- tier tegen het pas uit do le klus G.U.K.B. gekomen Baerne II. Het was vooral van de zijde van Lcusderkwartier een vlug gen wedstrijd, waarin het overtuigend de meerdere was. Spoedig werden 2 doel punten gemaakt, terwijl na de wisseling liet spel hetzelfde bleef en ook toen tweemaal gedoelpunt werd. De rust kwam inet 40 voor Lcusderkwartier. Na de rust ontwikkelde zich weer di rect het vlugge spel van voorheen; na 10 minuten spelen maakte Lcusderkwartier het 5e doclpunf; een misverstand in de verdediging leverde 5 minuten later het tegenpunt voor Baerne op. Hel einde kwam met 7l voor Leusderkwartler. De leiding had vooral na de rust wel wat meer onpartijdig kunnen zijn. 4e klasse D. A.M.H.C. II 5 5 0 0 32- 2 10 Schaerwevde 4 4 0 0 21—0 8 Be Fair III 6 2 2 2 14—12 0 Gooi V! 5 2 0 3 8—17 4 Hilversum V 4 1 1 2 11—5 3 SGH.C IV 5 1 l 020 2 S.GILG 111 5 0 1 4 4—19 1 IJSHOCKEY Pas in dc laatste momenten werden de winnende pun» ten geseoord Op de Sportfondsen Kunst-ijsbaan te Amsterdam vond Zaterdagavond de eerste ontmoeting pluats tusschen de Queens C(ub (Londen) en de blauwe zes (Amsterdam), welke ontmoeting in een overwinning voor de gaston ein digde na eenc feilen en spannenden strijd, waarin do stand kort voor bet einde nog 77 was. Doordat de Can- deeseh- Amsterdamsche voorhoede toen bijna geheel uitgespeeld was, zijn de Engelschcn erin geslaagd nog twee punten te scoren, waardoor zij den wedstrijd wonnen. Om half negen stel den do beide teams zich als volgt op: Londen: Doel: Mason, achter: Holl More. 2de Voorhoede- Wintor, Towell, Graham. 1ste Voorhoede: Groome, Mc. Caugherty, Lloyd. Amsterdam: Doel: van Marle, Achter: van der Stok, Gerritsen, 2o Voorhoede: Cohen-Tervaert, Du Pon, de Jongh, lo Voorhoede: Paddy Boy<], J. May, Pcto Griffin. Het begint met ecnigo procfannvnl- len, ter verkenning van het vijandelijk gebied. Do puck wordt slechts half op gedreven. waarna een ver schot wordt gelost, dat echter verre van gevaarlijk is. Na deze schermutselingen dringen do Londcnnars dichter tot het Amster damsche doel op en bijna wordt dc puck met een boogje van achter het doel erin „geaaid". Van Marle weet cchtor weg te werken, doch geen mi nuut later herhaalt zich de manoeuvre en nu met succes. Gaugherty heeft den stand op 10 gebracht. Dit is liet sein voor de Canadcesch- Amsterdamsche voorhoede om met haar prachtig georganiseerde aanvallen er op uit tc trekken en May scoort na een prachtigen voorzet van Grif fin liet eerste tegenpunt. Even later ne men do' Blauwe Zes door een pracht- schot van May do leiding met 2—1. De vreugde is echter van korte duur. want nit eon scrimmage voor liet Amster damsche doel komt do gelijkmaker (2 -2. Het is, alsof van Marle, die in Parijs zoo buitengewoon goed gespeeld heeft iets van zijn vastheid heeft ingeboet, of dat hij iets minder kijk op do puck heeft. Dit is echter geen wonder, want do manier, waarop do Engelschcn drij ven is geheel anders, dan wat we tot nog toe gewend zijn. Zij drijven zeer dicht op en vallen dan met alle man aan liefst nog versterkt door een back. Daardoor blijft do puck na een misluk te doelpoging toch nog op dc gevaarlij ke speelhelft, en volgt niet zelden nog een onverwacht schot Spoedig neemt Londen de leiding met 3—2. Er wordt geprotesteerd: bin nen de doclcirkcl geschoten. Het is echter uitstel van executie uit dc vrije worp, vlak voor dc doellijn komt een punt van de Engelschen voort. Nadat Lloyd en Griffin ieder nog eenmaal scoren, komt met 4—3 voor de Queens Club het einde van dc eer ste speeltijd. In den tweeden speeltijd is het aan vankelijk uit met den doelpuntenregcn. De Amsterdamsche verdediging weet de EngeLsche aunvallen beter te stui ten, terwijl anderzijds do Engelschen de Canadeescho aanvallen steeds on derbreken. May en Griffin spelen weer fantas tisch samen. Paadv Boyd schijnt een beetje vermoeid, zijn spel is vrij slap en zeker niet wat we van hem gewond zijn. Uit do combinatie -Mny-Griffin wordt het vierde tegenpunt geboren (4 4)- Boyd, die geen heil ziet in liet op drijven lost een ver schot, dat do En gelschen doelman verrast. Bijna wordt dit punt geannuleerd, daar Griffin te dicht bij het doel staat, doch na eeni ge discussie wordt het alsnog toege kend (5—4). Moore, dc geweldige Engclschc back, onderneemt dan een run en doet den voorsprong van do Blauwe Zes weer verloren gaan 55). Met dezen stand komt het einde van den tweeden speeltijd. In den derden speeltijd wordt aan beide zijden er alles op gezet om de overwinning te behaL Dc Amsterdam- malen goede aanvallen. Na vier doel punten, aan beide zijden twee, komt dc stand op 7—7 en de spanning stijgt met de minuut, er is dan nog eenige minuten te spelen. Dc Canadecsch- Amsterdamsche voorhoede is dan ech ter volkomen uitgespeeld. Boyd kan haast niet meer en de belde anderen doen vergeefse.ho pogingen tot scoren. De Engelsehen hebben echter meer reserve en Moore en IIolI weten twee punten vlak voor het einde te maken. Met 9—7 komt het einde van deze eerste ontmoeting. Het Londensche ijshockey-teatn schijnt er een specialiteit van tc ma ken om do beslissende punten in de laatste minuten van den wedstrijd te behalen, of zij moeten deze tac tiek alleen hier hebben toegepast om te zien of hun ploeg wel doel bewust is, als het er op aan komt. Hoe hot ook zij, nadat zij in den der den speeltijd met 1-3 achter stonden wisten zij den wedstrijd nog met 4-3 te winnen, ondanks den feilen te genstand van de Amsterdammers. Om half drie Zondagmiddag stellen de beide teams zich in dezelfde samen stelling op als gisteren. In tegenstelling met gisteren brengt dc eerste speeltijd niet één doelpunt. Wel worden aan beide zijden aanvallen ondernomen, doch de verdediging aan weerskanten, verhindert het scoren. Paddy Boyd. die aan den kant zit geeft do Amsierdamsche voorhoede weer do noodige aanwijzingen. Een ko misch intermezzo heeft plaats, als !ii| tegen Du Pon roept: „Cover your man!" waarop de te „coveren"-man ecu „Thank you, Paddy!" laat hooren. Do tweede speeltijd brengt bijna het eersto doelpunt der Engelschcn «>c ge weldige Londensche back Moore drijft de puck tot aan het Amsterdamsche doel, schiet, doch van Marle houdt de schijf met zijn lichaam, Moore probeert dan van Marle met de puck in het dool te drukken, doch deze laatste glijdt op het laatste moment net naaast het doel weg. Even later weet Griffin na keurig opdrijven Amsterdam de leiding te ge ven. (1—0). Als daarna van voorhoede gewisseld wordt, maakt Graham gelijk. (1-1). Als de Amsterdamsch-C.anndeesche voorhoede weer op do haan komt, zorgt zij weer voor twee doelpunten, welke heide op buitengewoon fraaie wijze wor den gemaakt. Het eerste door Griffin, die zirh door een troepje van vier En gelsehen weet heen te werken en on houdbaar Inschiet (2—1). Het tweede door Boyd, nadat May hem de puck hij- zonder fraai had aangegeven. Cl1'. Met dezen stand komt het einde van den tweeden speeltijd. In den derden speel tijd is de span ning op zijn hoogst. Zal Amsterdam haar voorsprong weten te handhaven? Het moet tot hun eer worden gezegd, dat de Blauwe Zes, niet een tactiek van „rekken en verdedigen" toepassen doch telkenmale ten strijde trekken, als de kans daartoe bestaat. Uit de scrimage weet IIolI een doel- punt te maken. Het is merkwaardig hoe de heide backs vaak mee naar vo ren trekken om den aanval to verster ken. Dank zij hun geweldigo rijtcch- niek kunnen zij zich dit veroorloven. Zij zijn meestal bijtijds terug om een aanval van Amsterdamsche zijde tegen te houden. Aan beide zijden wordt nu een doelpunt gemaakt, dat wegens liet fluiten voor off side geannuleerd wordt. Als na 7V£ minuut van doel verwis seld wordt, is do stand nog steeds 3—2 voor Amsterdam. De Engelschcn bestor men nu keer op keer hot Amsterdam sche doel, waar het een gevocht van belang Is. Caugherty weet vijf minuten vóór het einde gelijk tc maken. Nauwelijks is het spel dan weer be gonnen of do Queens Club weet nog eenmaal te scoren (43). Dan is bet duidelijk, dat het spel voor de Amsterdammers verloren is; zij doen nog eenige wanhopige pogingen oin door de Engelsche verdediging heen te dringen, doch tot doelpunten komt het niet. Met 43 voor de Queens Club komt het einde van dezen spannenden en fel bestreden wedstrijd. PER SNELTAX NAAR DEN WEDSTRIJr T.O.G. I - H.V.C. I a.s. Zondag f 1.15 p. pert. met onze mime 7 pers. euto's. Geeft u bijtijds opl De ondernemer: G. LENSINK Hoogeweg 49. TELEFOON 1354-743 WIELRENNEN Waarschijnlijk doordat het weer zich minder gunstig liot nanaien, waren voor de tweede rit van de wintcr-com- petitic slechts een 9-tal renners aan de start verschenen. In de A-klasse ging dc strijd tusschen C. Klcinnagel- voort en J. Nijeboer daar N. Veger Jr. tweemaal achtereen een lekke band kreeg en daardoor een niet meer in te halen achterstand had. J. Nijelioer won de eindspurt niet een zeer gering ver schil. Van de B-klasse was alleen W. v. d. Panne aan de start verschenen, zoodat hij na gereden te hebben, regle mentair. als eerste voor deze rit geklas seerd werd. In klasse C. deed J. v. Doorn In de 2e ronde een goed geslaagde uitlooppoging en oasseerdo met een voorsprong van 500 meter als ccrsie de eindstreep. De uitslag luidt als volgt: Klasse A: 1. .1. Nijeboer, Amersfoort; 2. C. Kleinnagelvoort, Amersfoort; 3. N. Veger Jr.. Amersfoort. Klasse B: 1. \V. v. d. Panne, Leusden. foort. Klasse C: 1. J. y. Doorn, Amersfoort; 2. D. Dij», Amersfoort; 3. J. Torranea, Amersfoort; 4. J. Wigtenbroek, Amers foort; 5. R. v. Kortenhof, Amersfoort. VrihLKEWF.N Zondag verreden „Do Pcdaalridders" de derde rit der naiaarscompetifie. wel ke voor de A en B klasse over 40 K.M. ging en voor de C klasse een afstand was van 20 K.M. Door den regen waren er eenige thuis blijvers. De A-klassers doen bot on den been- weg kalm aan en de B-klassc loopt hun in. Een tuimeling van v. Rinstun en J. dc Gans noodzaakt beide renners den striid te staken. Als er gekeerd is gaat R. Hoodhcrgen er vandoor en riidt in oen straf tempo naar de finish. Bau- haus. do B-klasser, bevindt zich l»ii «lo A-klauera v. d. Tempel en v. d. Wak ker. hii bereikt met hun dus als le B- klasser de finish. Ook Tholenaars heeft nog gepoogd genoemde drie renners te. houden, echter moet hii lossen en voegt zich weer hii do andere B-klas se rs. De uitslag luidt: Klasse A: 1. IL Hoodhcrgen. 2. B. v. d. Tempel. 3. L. v. «I. Wakker. Klasse B: 1. 15. Hauhous. 2. X. Ilev llgers, 3. C. de Gans. 4. J. Pouw. 5. G Hcvligcis. G. A. Tholenaars. 7. J. Bar» hie. Klasse C: 1. Ph. de Graaf. 2. J. Schel ten, 3. G. ten Hove, 4. G Blad.-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 7