EXTRA" per kruik f3.25 De eerbied voor de vlag! Ingewikkelde regelen Omtrek Auto door een trein gegrepen Oost'Iodië SCHOTERMAN'S OUDE GENEVER WIJ LUISTEREN NAAR: s M O MS 1* BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 21 NOVEMBER 193» AMERIKAANSCHE NOTITIES De vlag neemt een unieke positie in, op een wijze die de Hollanders niet kennen (Van onzen correspondent). New-York, November 1935. In Lynn, Massachusetts, heeft een achtjarige knaap geweigerd het ver- elschte militaire saluut aan de Ameri- kaan.sche vlag te brengen, dat in de meeste scholen eens per week gedaan moet worden en in vele eiken dag te gelijk met het gezamenlijk opzeggen van een eed van trouw aan de V. S. Het jongmenach beweerde, dat het dun doek van sterren en strepen een sym bool van den duivel was, dat hij geen hulde wilde betuigen. Overreding van onderwijzers nog het schoolhoofd brachten hem van zijn halsstarrige houding af en eenigc weken bleef de iongen onbewogen zitten, terwijl de klas rechtop stond en den groet aan den vlag bracht. Het was inmiddels lvkeud geworden, dat de knaap en ziin familie behoorden tot een streng godsdienstige secte. die zich de Getui gen van God noemen en er zeer bijzon dere opvattingen op na houden. Het eind van de zaak is geweest, dat hij van school verwijderd is en zijn vader, die tie laatste maal getuige was van zoonliefs optreden beboet werd. Hoe het verder zal eindigen weet ik niet. want blijven vader en zoon consequent dan wordt de laatste in geen enkele school geduld en toch eischt de wet, dat hii onderwijs moet hebben. In den afgeloopen zomer was er ccn groofe beroering in Poinpev Hollow, waar een onderwijzeres liet aan den stok kreeg met e<*n commissaris van haar school en ook hier betrof het de vlag. De laatste had een grootc vlag In haar schoollokaal laten ophangen, maar aangezien deze te dicht bij de kachel hing had de «nderwijzeres er een kleinere voor in de plaats gehan gen. De commissaris noemde dit een Meediging aan de nationale driekleur en de onderwijzeres kreeg door zijn toedoen haar ontslag. Over dit geval ontstond de noodige commotie en het slot is geweest, dat de commissaris in het ongelijk werd gesteld en de onder wijzeres haar positie terugkreeg. Maar inet deze twee kleine voorbeelden van recenten datum wil Ik even den na druk leggen op de unieke positie, die Je vlag hii 'Amerikanen inneemt op een manier als wij niet kennen. Zooals ik straks vertelde wordt de eerbied voor do vlag er al van heel jongsaf aan In gebracht. Voor elke school staat 00 het voorplein 'n hooge .mast, waar aan de vlag naar boven wordt gehe- schen. zoodra het gebouw geopend is en In den middag bil de sluiting komt zii naar beneden, En welke grapjes de rakkers mogen uithalen bij het vol brengen van deze corvee, zii passen wel heilig op. dat het doek nimmer in aanraking komt met den grond, want dat is een van de heilige geboden uit het hoele reglementenboek omtrent het omgaan met de nationale driekleur. In de aula of de bijecnkomstzaal van elke school slaat een vlag en dikwijls In het kantoor van het schoolhoofd. Amerika is het land van de vlag. Men kan eigenliik geen vijf minuten rond kijken of men ziet er minstens een paar. Waar is de vlag al geen vaste verelschte. waar men er bij ons niet aan zou denken? Welnu, iedere rech ter. van den politierechter af tot do leden van den Amcrikaanschen Fede ralen Hoogen Raad hebben een breed uitgespannen vlag achter zich hangen. Hetzelfde is het geyal achter de zetels van de voorzitters der Senaat cn het Huis van Afgevaardigden, niet alleen in Washington, maar in iedere hoofd stad der 48 souverelne staten. Naast liet bureau van president Roosevelt staat een ziiden vlag rechtop in een voetstuk en dezelfde vlag staat naast elk schrllfbureau van de 48 gouver neurs der Staten. Maar er staat ook een vlag naast iedere kansel in iedere kerk. onverschillig of die Protestant, Roomsch. JoodsCh. Duitsch. Portu- teesch of Arabisch Ia. Ik heb zulke vlaggen zien staan wapperen, voortbe wogen door een electrische waaier cn voor de duideliikheld beschenen door een zoeklicht. Openbare gebouwen, van gemeente- of Rijkswege hebben altiid minstens een. zoo niet twee vlaggen wapperen, die net als bii de schotil geheschen worden bii de opening en naar heneden gehaald worden bij de sluiting. Bovendien mag geen vlag blii- ven wanneren na zonsondergang een der strengste eischen van het reglementenboek. Evenzoo moet de vlag altlid rechtop staan en niet recht naar beneden hangen, als wii gewend ziin. Buitengewoon gesteld als de Ameri kanen op optochten ziin is het voor de toeschouwers een ware bezoeking, die langs te zien trekken, omdat om de minuut een andere vlag wordt lang* gevoerd, waarvoor door gcuniforrnden he» mllï'flir saluut gebracht moet wor den en de burgerbevolking het hoofd moet ontbloot en. Ook hiervoor ziin re gel*. De hoeren nemen hun hoed nf en legden die over hun hart. de dame* maken een révérence en leggen de rechterhand on hel hart. !n de nractiik komt het er on neer. dat «le heeren groeten alsof zil een dame on straat tegenkomen en de dames doen niets hiizonders Toen 1k laren geleden nas In he» land wfts en "n mnnsternarnde op Fifth Avenue meemaakte, wanrhii ontelbare vlaggen werden langs gedra gen zar ik een brave, die het doppen beu was geworden zlln hoed over de ooren slaan door een achter hern «tnnn- den patriot. Aangezien ik ook iuist een lamme arm had gekregen <»n het koud* weer niet aanlokte om bloots hoofd te hlilven «taan. hen Ik toen maar liever weggegaan ik was een beetle bang voor miin lorgnet! Toen dc Amerikaansche groep athle- ten op de Olympische Spelen te Am sterdam in do groote parade de revue passeerde viel het de toschouwers op. dat zii de eenigen onder alle naties waren, die niet met hun vlag salueer den. Alweer eischt het vlaggenregle- rnent. dat de Sterren cn Strepen nooit ter aarde mogen nijgen voor niemand, zelf» voor het staatshoofd niet en de eenigo vlag. die althans in Amerika zelf voorrang geniet is die van het Kruis. Rood of dat van de kerk. Het is alles erg ingewikkeld voor een vreemdeling, maar er ziin wel degelijk argumenten voor te vinden. Nooit ver geet ik dc schrobbeering. die mijn ion- gens als kleine peuters kregen van een Amerikaansche. bii wie wii voor den zomer in pension waren. Zii hadden zoo vaak met onze Holiandsche drie kleur over het Schcveningsche strand gezeuld en die vlaggetjes wel eens op het zand door de golven laten over spoelen. dat zii daar'met de beste wil van de wereld geen heleediging in konden zien. Ik ook niet! Maar in New England denkt men daar anders over en toen zulk een kindcrvlaggetie een nacht buiten on den grond had gele gen was het den heelen volgenden dag onweer voor die onbcschaafdé Euro peanen! Iets dergcliiks overkwam miin jon gen*. toen z.e pas hier waren en dat militaire sajuut in de klas een zoo grappige beweging vonden, dat zii el kaar aankeken en begonnen te gieche len. Het gevolg was. dat ik ter verant woording bii de onderwijzeres werd ge roepen. die misschien gewend met Poolsch cn Finsche landverhuizende vaders om te gaan men 'n ongemakke lijk standje ging geven door te laten door schemeren. dat we nu in een fatsoen- Mik land woonden. Ik heb er toen op gewezen, dat een dergelijke gedwongen aanbidding van het nationale symbool in miin land een onbekende zaak was, omdat Iedereen vanzelf voor de vlag voelde, hetgeen niet In een land van doziinen nationaliteiten te verwachten was. maar wist Mis» Hide wel welke vreemde natie het éérst de Amerikaan sche vlag met kanonschoten begroet had cn waar? Nee. dat wist Miss Hide niet. waaron ik haar aanried eens goed haar Yaderlandsche geschiedenis na te zien en uit te vinden, dat het de Holiandsche gouverneur van Curasao was. Het reglementenboek hoe de vlag te behandelen mag ons Europeanen vreemd voorkomen, in een land met letterlijk millioenen vreemdelingen van over de gehccle wereld moet er wol een zekere ..gebruiksaanwijzing" zijn. Men kan niet. eischen. dat een Bulgaar of een Belg dezelfde eerbied betoont voor de Sterren en Strepen als een ge- horen Amerikaan en dan nog kan hij met de beste bedoelingen dingen doen, die een Amerikaan niet prettig vindt, zooals ziin étalage met vlaggen volstop pen of er zichzelf een colbertcostuum van maken. Ook dat ls streng in het reglementenboek vastgelegd: de Ame rikaansche vlag mag nooit, onder geen omstandigheden gebruikt worden voor dra Deering. Ik noodig miin lezers uit eens op te letten bii films of foto's van officieele gebeurtenissen, hoezeer daar dc hand aan wordt gehouden. Zelfs het podium van den president is meestal geheel en al versierd met de vlag in festoenen! Het is en blifft een moeilijke kwestie! Bijvoorbeeld op Memorial Dav moet de vlag 's morgens eerst geheel naar den ton geheschen worden en dan half mast ter herinnering aan de doo- den als 00 Allerzielen. Dan op klokslag 12 moet zii weer naar boven „want de natie leeft" en met zonsondergang moet zii vast en stellig binnenshuis zijn. Ik bezit ook een kleine Holiandsche vlag met een dito Amerikaansche. die ik op feestdagen on dc radiateur van mijn auto bevestig. Nog hen ik er niet ach ter of onze driekleur links of rechts van de Sterren en Strepen moet staan, gerekend van de chauffcurplaals of van miin tegenligger! Ik heb er al etteliiko discussies over moeten door staan. Zoodat ik maar zeggen wil eiken koer onze driekleur aan boord van een Holland—Amerika schip met een ge voel van rust en vertrouwen aan te zien. zonder miin hoed over miin harl te moeten leggen. TWEE DOODEN, TIEN GEWONDEN BIJ ONTPLOFFING BOEKAREST, 20 Nov. (A.N.P.) In een petroleum-raffinaderij te Ploesci heeft een ernstige ontploffing plaats gehad. Twee arbeiders werden gedood en tien gewond. Dc bestuurder zeer ernstig gewond SOEST, 20 Nov. Hedenmorgen om 10.50 uur heeft op den onbewaakten overweg van den Veldweg een ernstig ongeluk plaats gehad. De 48-jarige heer Hofman, wonende aan dc Middel wijk straat, alhier kwam met zijn auto den Veldweg oprijden. Hij schijnt geen aan dacht ;e hebben geschonken aan den trein, die uit dc richting Utrecht nader de, hoewel deze steeds belt. De auto werd door den trein gegrepen en werd ongeveer 50 meter meegesleurd. De heer II. werd ernstig gewond, hij bekwam o.m. een diepe hoofdwonde, terwijl ver moedelijk zijn beide polsen gebroken zijn. Na voorlooplg te zijn verbonden door Dr. Stroohand en eenlge leden van do E.H.B.O. ls hij naar de Klinieken te Utrecht overgebracht. Zijn toestand is zeer erngstig. De auto werd zwaar be schadigd. terwijl een ijzeren treeplank van den locomotief verbogen was. WALRAVEN II WEER IN INDIE Bijzonderheden over de reis van de heeren Khouw Khe Hien cn Terluin Zooals een telegram van Ancta reeds verleden week heeft gemeld, zijn de hoeren Khouw Khe Hien cn Terluin met hun Walraven II weer in Indiö te ruggekeerd. Aan een onderhoud dat een verslag gever van het Bat. Nwsbl. met dc hee ren heeft gehad, ontleenen wij de vol gende bijzonderheden: De terugtocht werd volbracht in ze ventig vlieguren, in tien etappes en evenveel vliegdagen; voor de heenreis had de Walraven II noodig 73 vlieg uren, in 12 vliegdagen. De thuisreis was aangenamer al dus do heer Khouw al zou bet slechts zijn vanwege do ervaringen in Turkije. Op de uitreis zoowel als op den weg terug namelijk waren wij ver plicht twee dagen tc Constantinopel te vertoeven. Op de reis naar Europa waren het de gendarmes, die ons daarloe dwongen, op de thuisvlucht dwong de natuur ons ertoe evenlang in Stamboel te blijven. Maar thans hebben wij er een veel pret tiger tijd gehad. Wij hebben op ons go- mak, en door do goede zorgen van den Nederlandschen consul aldaar, de stad bekeken. Wij hebben trouwens heel wat steden bezichtigd zonder ons te haasten. Tot en met Stamboel was het weer buitengewoon gunstig. Eenmaal daar geland, konden wij echter niet weg, anwege het stormweer. Geen enkel toestel kon er door komen. Toen na twee dagen de reis weer kon worden hervat, waren de weersomstan digheden weer heel wat gunstiger. Ana- toiië was bedekt met een sneeuwdek. Wij hadden ecnigszins last van ijsvor- ming op de vleugels, doch zoo heel erg was dit niet. Tusschen Bangkok en Alor Star heeft de Walraven II weer met bijzonder slecht weer te kampen gehad. De moto ren cn het toestel hielden zich echter uitstekend. Vrijwel steeds kon gedu rende de thuisreis met een snelheid van 200 K.M. per uur worden gevlogen. Het vertrek uit Singapore geschiedde eveneens onder moeilijke omstandighe den. Het regende vrij zwaar en boven do eilanden op den weg naar Java bleef het weer ongunstig. De heer Khouw en de heer Terluip waren over de prestaties van de Walra ven II bijzonder tevreden. Geen mo ment hebben de motoren hen in de steek gelaten. Op de vraag, of do vliegers nog iets hadden gemerkt van den Australischen vlieger Kingsford Smith, antwoordden zij, dat deze in den nacht van Woens dag op Donderdag, twee weken gele den. iets later dan de Walraven II omstreeks één uur 's nachts te Bagdad landde. „Smithy" zag er toen geheel monter en fit uit en zette zijn vlucht vol goeden moed vóórt. Toen zij echter te Alahabad waren, deelde men hen mede. dat Kingsford Smith, die Rangoen toen reeds gepas seerd was, daar een vermoeiden indruk had gemaakt. AFWIKKELING SUIKERREGELING BATAVIA, 20 Nov. (Aneta.) Met ingang van 11) November is een inter departementale commissie ingesteld, welke de werkzaamheden die nog in verband met do suikerregeling noodig zijn, zal afwikkelen. In deze commissie hebben zitting de hoofdambtenaar van het departement van economische za ken, de heer H. J. van Mook, do hoofd ambtenaar voor landbouw-crisiszaken, de heer A. Luytjes, de rcgecringscom- missaris voor de N.I.V.A.S., de heer P. E. Staverman, en het hoofd van de agrarische inspectie bij het departe ment van binnenlandsch bestuur, F. Bastiaans. De commissie hield reeds diverse be sprekingen. ERFPACHTS-PERCEEL VERKOCHT TEGAL, 20 Nov. (Aneta). Het erf- pachts-perceel Proepoek, dat aan bron nen van opbrengst een kalkgroeve, pa- divelden en rubber omvat, is door de Ned.-Indische Land bou w-Maatschap pij verkocht aan den heer Vervloot, tuin- eraployé van de suikerfabriek Banja- radma. DE KOETILANG VERTROKKEN BATAVIA, 20 Nov. (Ancta.) De „Koetilang" is hedenmorgen van het vliegveld Tjilililan vertrokken met me deneming van 166 kilogram post en 20 kilogram goederen. Er werden zeven passagiers voor tusschentrajccten ge hoekt, terwijl een passagier den tocht Batavia—Amsterdam medemaakt. Ge zagvoerder Tepas, 2e bestuurder von Weyrotlier, werktuigkundige Deltenre, marconist C. Dik. FRAUDE SOEKABOEMI, 20 Nov. (Aneta). Bij den passardionst van Soekaboemi zijn verschillende fraudes ontdekt. Tijdens het verlof van den burgemeester, den heer Van U., nam de loco-burgemeester diverse steekproeven bij enkele gemeen tebedrijven. Door deze steekproeven werd onmiddellijk aangetoond dat bij den passardienst verduisteringen wa ren gepleegd: verschillende geïnde kwi tanties waren niet verantwoord, ontvan- vangen huren van loodsen waren niet geboekt, etc. Tevens werden bij de kasopname van de gemeentelijke volksschool onregel matigheden ontdekt. Het onderzoek is in vollen gang. Het totaal verduisterde bedrag kan nog niet worden vastge steld. De burgemeester is gisteren' van ver lof teruggekeerd. De beide koene sportvliegers, die thans weer in Indië terug zijn. FAILLISSEMENTEN De Arrondissements-Hechtbank te Utrecht heeft gisteren failliet verklaard: P. van Eekeris. Hoenderpark ..De Driekleur", wonende te Woudenberg (Post Scherpenzeel). Rechtercommis saris mr. C. Veen. cur. mr. W. J. B. Versfelt. Amersfoort. F. A. Vermuilten. administrateur, Utrecht. Huygcnsstraat 1: r.c.'mr. C. Veen. cur. mr. ihr. K. de Wiikerslooth, Utrecht. J. van Schaik. veehouder. Nigtevecht; r.c. mr. C. Veen. cur. mr. H. G. V. Hy- mans. Utrecht. de N.V. Maatschappii tot Exnloitatie van Roerende en Onroerende goederen, gevestigd te .Soest. v. d. Weedeatraat 11 r.c. mr. C. Veen. cur. mr. F. C. Terlin- gen. Soest. De Handelsvennootschap onder de firma v. d. Beid en ten Ham. Barne- vcldsche Meubelfabriek gevestigd t<* Barneveld. Amersfoortschestraatweg 31 33: r.r. mr. C Veen. cur. mr. R. P- v. d. Mark. Amersfoort. Geëindigd ziin de faillissementen: M. C. G. Ingenhoes. caféhouder, des tijds Loenen a.d. Vecht, thans te Utrecht: cur. mr. B. v. d. Hemel. Utrecht. Geëindigd door het verbindend worden der eeniee uitdeelingsliist met eene uitkeering van nihil. M. A. Zuichert. gescheiden echtge- ooote van J. Pauck, zonder beroep. vroeger Utrecht, thans te Amsterdam; cur. mr. W. A. P. v. Lier. Utrecht. Ge ëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingsliist met eene uit keering van nihil. de N.V. Kon. Holl. Handels Maat schappij. gevestigd te Utrecht: cur. mr. II. Tydeman, te Amersfoort. Geëindigd door het verbindend worden der eeni ge uitdeelingsliist met eene uitkeering van 0.73234 na gedaan verzet. G. M. van der Heyden. Hagesteyn; cur. ihr. mr. E. J. J. van Lidth de Jeu- de. Tiel. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingsliist met eene uitkeering van 10.5 A. J. Molshergen. handelsreiziger te Utrecht.; cur. mr. P. G. H. Don. Utrecht. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingsliist met eene uitkeering van C. Koppen. Utrecht. Domplein; cur. mr, J. H. Dambrink. Utrecht. Geëindigd door opheffing wegens gebrek aan ac tief. H. Riinsoever. los werkman. Utrecht. Houtenschepad 55: cur. mr. J. H. Nieu- wenhuis. Utrecht. Geëindigd door op heffing wegens gebrek aan actief. H. Wallenburg, weduwe. Schoonheim koopman. Utrecht. Ie Achterstraat 2; cur. mei. mr. M. A. Sebus. de Bilt. Ge ëindigd door onheffing wegens gebrek aan actief. F,, ftn Spier, lompenkoonman. Cu- lemhorg: cur. mr. A. F. Kooh. Culem- borc. Geëindigd door het \erhindcnd worden der eenige uitdeelingsliist met eene uitkeering van 17.8 9fJ UTRECHTSCHESTRAA T17 TELEFOON 145 VRIJDAG HILVERSUM 11 SOLS m. V.A.R.A. 8.00 De Bohemians o.l.v. Jan v. d. Horst. 10.15 „Jehoediem", schets van Sam. Goudsmit. voor te dragen door Adolf Bouwmeester. 10.40 Fantasie o.l.v. Eddy Walis. 11.05 „Twee Broertjes", schets van Abraham Reizen, voor te dragen door Adolf Bouwmeester. 11.20 Fantasie o.l.v. Eddy Walis. A.V.R.O. 12.30—2.10 Kovacs Laios en zijn or kest. 2.10—2.30 Causerie door P. J. Schenk: „Kamerplanten in het najaar en in den winter". VARA 4.00 Orvitropia o.l.v. Jan v. d. Horst. 5.00 n.m. Na schooltijd. Naar het bin nenste der aarde. Een nieuw avontuur van Oomc Keesje. 5.30 n.m. De Zonnekloppers o.l.v. Cor Steyn. 6.20 n.m. De Flierefluiters o.l.v. Eddy Walis. m.m.v. Bert van Dongen. 7.00 n.m. Groote Democraten (VIII). „Aristide. Briand", door Mr. M. v. d. Goes van Katers. V.P.R.O. 3.30 n.m. Concert: Gerard Hengeveld, piano speelt muziek van Chopin. I.00 nam. Cursus: „Ons werk in In dië". Ds. A. Trouw. 0.30 n.m. Cyclus: „Symphonieën van alle tijden" IV. 10.00 n.m. Lex Barten: „Wat letters en persen ons zeggen". II.00 n.m. Prof. Hans Nar, privaat- doment in de zinrijke onzin. Tien mi nuten bij ziin college. Uitzending der V.A.R.A. HILVERSUM 1 1875 m. N.C.R.V. 11.00—12.00 Orgelspel door Ronald Parker. 12.302.00 n.m. Het Ensemble van der Horst. 2.30—3.00 n.m. Lezen van Chr. Lec tuur. „Grommetje" van J. A. Visscher. 3.154.00 n.m. Cello-recital door Frits Gaillard. Aan den vleugel: Jan Hoog. 4.00—5.00 n.m. Zang-recital door Eli- ze de Haas. sopraan. Aan den vleugel: Hans Laguna—del Valle. 6.307.00 n.m. „Het vervroegen van bollen in huis en het beantwoorden van vragen over tuinplanten", door A J. Herwig. 7.15—7.30 n.m. P.T.T. kwartiertje. On derwerp: „Tariefsverlagingen". 7.30—8.00 n.m. Literair halfuurtje. „Boerenpsalm" van Felix Timmermans door Dr. C. Tazelaar. 8.05—9.00 n.m. Het. N.GR.V.-orkest o.l.v. J. R. A. Felderhof 9.00—9.30 n.m. Dr. H. Kraemer. „Zen ding. mogelijkheid of noodzakelijk heid?" 9.3010.30 n.m. Vervolg concert. BRUSSEL 483.9 M. Fransch programma 12.50 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 1.40 Corina Dorian zingt. 6.50 Pianorecital door M. Bennet. 7.35 Optreden van de drie Géroday's. 8.20 Uitzending voor Oudstrijders. Het Omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 9.40 Concert, door ..L'Echo des Trom- pettes d'Etterbeek" o.lv. Nicolas Payen. 9.50 Marguerite Jacques zingt. BRUSSEL 321.9 M. Vlaamsch programma 12.20 Concert dooi- het Orkest „Con- stantin" o.lv. Emile Maetens. 5.20 Werken van Jef Moorkens. Uit gevoerd door Frans Schell. tenor. Irène Van Rysselberghe. piano. 6.35 Het Trio van het Hof speelt Trio, de Bourguignon. 8.20 „L'Arlésienne. opera van Bizet o.l.v. Franz André. 10.3011.20 Dansmuziek door „An- drini Gerrebos and his Boys" o.l.v. An dré Gerrebos. DEUTSCHLA NDSENDER 1571 M. 5.507.50 Vrooliike muziek. I.20 Gevarieerd programma. 2.35 „Wenn der Wind wehtnieu we kinderliederen van Wilhelm Maler. 3.20 Populair concert o.l.v. Otto Do- brindth. 5.05 Populaire duelten. 6.20 n.m. Populair concert door het Maagdenburger Cultuurorkest o.l.v. Fr Thiel. m.m.v. Ilelma Vernay, sopraan. 9-50 „Eine kleine Nachtmusik". Hymnen van Hansmana uombrowski. 10.2011.20 Orkestmuziek. DROITWICH 1500 M. II.20 Orkelconcert door Fredric Eayco 12.10 n.m. Het Trocadero Cinema Or kest o.l.v. Alfred van Dam. 12.50 Het B.B.C. dansorkest o.l.v. Ilen- rv Hall. 1.35 Solisten concert van Birming ham. 5.35 n.m. Het B.B.C. dansorkest o.l.v Henry Hall. STEM AF: 6.25 Munch en (405.4). „Die grosze Unbekannte", operette van Suppé. 8.42 Rome (420.8). Toeristen kroniek in het Nederlandsch. 8.50 Boedapest (550). „Nor- ma" opera van Bellini. 8.20 Brussel VI. L'Arlésien ne" van Bizet. 9.30 P a r ii s P.P. (312.8) Music Hall. Dansmuziek. Droitwich 5.35 Hamburg (331.9) 7.35, Kalundborg (1261) 10.10. Brussel VI. en Londen Reg. (342.1) 10.30. 6.50 Do grondslagen der muziek. Frank Merrick speelt piano-sonates van Beethoven. 8.20 n.m. „The Band Box", een geva« rieerd programma. 9.20 Antoni Brosa. vlooi en FranH Mannheimer, piano. 10.40 n.m. „To Music", een mozaïek. 10.55 Het B.B.C. Orkest (Afd. D) o.l.* Julian Clifford. 11.35—12.20 Dansmuziek door Harry] Roy en ziin Orkest. GRAMOFOON MUZIEK Hilversum II. 8.159.00, 12.18 —12.30, 2.00—2.30, 5.00-6.30 en 10.30— 11.30. Hilversum II. 9.0010.00, 12.00 —12.30. 2.30—3.10. 11.10—11.40 en 11.40— 12.00. Brussel Fr. 7.05, 7.45, 8.40. 12.20, 1.50, 5.20. 6.10. 6.20. 10.30 en 10.45. Brussel VI. 7.05, 7.45. 8.05, 8.30^ 9.05. 5.55 en 7.35. Drotwich. 4.20. J RADIOKRANT Nieuwsberichten geven beide Hol iandsche zenders om 8.00 en voorts Ha- versum I om 10.00 en Hilversum II om 10.45. W1JD1N GSST ON DEN Hilvérsum L N.C.R.T. R60— 8.15. 10.90-11.00. Hilversum II. V.P.R.O. KMHW 10.15. 8.05-8.30. LUCHTVAART DE LUCHTVERBINDINGEN TUS SCHEN FRANKRIJK EN MADAGASKAR Op 9 November is de luchtlijn Frank rijkMadagaskar geopend, de eerste geregelde, geheel Fransche luchtdienst tusschen Frankrijk en 't groote eiland. Deze dienst vertrekt uit Algiers. Op verzoek van de philatelisten werd een gelegenheidspostzegel op de verzonden brieven geplakt, om aan te duiden dat het de eerste Fransche bestelling was. Het programma van het ministerie voor Luchtvaart werd hierdoor op den voor uit bepaalden datum verwezenlijkt: de dienst zal van het begin af wekelijks zijn, dank zij de Belgische autoriteiten, die hun lijnen LeopoldvilleElisabeth- ville weer om de andere week hebben ingesteld. Op Madagaskar heeft men in het bin nenland speciale diensten georgani seerd. die correspondeeren met de nieu we Fransche lijn. Waar zjjn de Post vliegers Hoeveel dagen zijn ze onderweg? 8 5 v •s es too ca 2s O I s bo f CL. 13.11 16.11 Amsterdam 18.11 Marseille 16.11 Rome 14.11 17.11 Athene 20.11 Mersamatrub 15.11 18.11 Cairo Gaza 19.11 Bagdad 19.11 16.11 Boeshir Djask Karachi 17.11 20.11 Jodpoer 18.11 Allahabad Calcutta 18.11 Akvab Rangoon 17.11 Bangkok 19.11 Alorstar Singapore 20.11 Medan 20.11 16.11 Batavia 20.11 16.11 Vertrek van het eerstvolgend post vliegtuig van Amsterdam op 23 No vember. DE SPERWER De Sperwer, uitreis, is wegens weers omstandigheden genoodzaakt voorloo- pig in Parijs te blijven.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 2