LA BOHÈME GRAND THEATRE OPERA ITALIAN A LAATSTE BERICHTEN DE ABESSIJNEN ACTIEF Wenscht gij een mooie lamp? R. BERKENBOSCH SPANNING IN EGYPTE VERMINDERD „Kerstgeschenk" voor Italië Talrijke berichten van het gevechts terrein reppen van vorderingen der Ethiopische troepen BLIJDSCHAP TE HARRAR Sigarenhandel HOOFT i Brood- en Banketbakkerij J. G. BOEKENOOGEN Kamperbinnenpoort 5 Telefoon 1181 heeft er een voor U Ie BLAD PAG 3. ■I AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 2 DECEMBER 1935 Dinsdag 3 December (morgen), aanvang 8.15 uur Een enkele opvoering van de Opera met als gast SARA SCUDERI. Pryzen der plaatsen vanaf f 1.25 tot f 3.50 (rechten inbe grepen). Bespreekt nog heden Uw plaatsen. Wilt U de OPERA voor Amersfoort behouden toont dan nu Uw belangstelling. WERELDGEBEUREN KANS VAN SLAGEN DER WAFDISTEN GERINGER De militaire maatre> gelen der Engelschen maken op de bevolking een diepen indruk Men krijgt den indruk, dat het in Egypte, waar de nationalisten (de Wafd) den laatsten tijd .tegen Enge land nog al een hoogen toon aansloe gen, aanmerkelijk kalmer is geworden. Zoo af en toe hoort men nog van be toogingen op bescheiden schaal en van voorgenomen demonstraties, maar bloe dige botsingen blijven achterwege. De spanning is uit den aard der zaak nog geenszins opgeheven, maar de nationa listen onthouden zich blijkbaar van een nieuwe felle actie, aangezien zij niet kunnen rekenen op voldoenden steun der bevolking, wat betreft hun eischen inzake een grootere mate van onafhankelijkheid voor Egypte. Velen Egyptenaren is het duidelijk geworden, dat Engeland momenteel allerminst er voor te vinden is de reserves, die de onafhankelijkheid van Egypte beperken, op te heffen. Het conflict met Italië draagt een zeer ernstig karakter en uit ajles blijkt, dat, naarmate de datum dichterbij komt, waarop over een anti- Italiaansch olie-embargo zal worden be slist. de spanning tusschen Londen en Rome verhevigt. Daar een Engelsch- Italiaansche oorlog een verre van denk beeldig gevaar is, kan Groot-Britannië vooral nu zich de weelde niet veroor loven tegenover de Egyptenaren al te toegeeflijk te zijn. De onmiddellijke verwerkelijking der nationalistische aspiraties is boven dien nog onwaarschijnlijker geworden, nu tusschen de onafhankelijkheidspar tij (Wafd) en de liberalen moeilijkhe den zijn gerezen. Nahas Pasja, de leider der Wafdisten, zou in zijn actie gaarne één lijn met hen hebben getrokken te gen Engeland, maar de desbetreffende groote quanta, dat men er minstens een len zijn voorstanders van 'n nieuw ver drag, dat de betrekkingen tusschen Cairo en Londen zou moeten regelen. uiaar aan den anderen kant hadden zij ernstige bezwaren tegen het herstel der constitutie van 1923. Wanneer deze grondwet weer van kracht zou worden, zouden de liberalen namelijk hun eigen graf graven, aangezien deze democra tische constitutie de alleenheerschappij der Wafdisten zou verzekeren. Van een anti-Engelsch eenheidsfront is derhalve niets gekomen. Wel hebben Nahas pas la's aanhangers te kennen gegeven, dat zij hun actie tegen Engeland zullen voortzetten, maar de onder Britschen invloed staande Egyptische regeering heeft aangekondigd, dat zij alle maat regelen heeft genomen om nieuwe on lusten in den kiem te smoren. Overigens is het zoo langzamerhand den meesten Egyptenaren duidelijk ge worden, dat met de Engelschen niet valt te spotten. Hoe langer hoe meer Britsche soldaten stroomen Egypte bin nen en het aantal Engelsche vliegtui gen, waarover te beschikken valt, be draagt vele honderden. Britsche ma rine-officieren zorgen voor het beheer van de haven te Alexandrië, voor de Egyptische spoorwegen zijn kolen en verder materiaal aangevoerd in zoo groote quanta, dat men er minstens een paar jaar mee toe kan. her en der worden maatregelen getroffen om zich tegen aanvallen uit de lucht te ver weren tankcompagnieën worden naar de grens van Lybië gezonden, de Egyp tische troepen in den Soedan worden versterkt en elk oogenblik kunnen re servisten worden opgeroepen om dienst te nemen in het Egyptische leger Zelfs heeft het de aandacht getrokken, dat op verschillende plaatsen hospita len worden opgericht en kampen voor gevangenen. Dit alles wijst erop, dat rekening wordt gehouden met de even tualiteit van een oorlog. En dan, niet te vergeten, is er nog de Engelsche vloot, welker manoeuvres dezer dagen op het Egyptische publiek een zeer die pen indruk hebben gemaakt. Hoe lan ger hoe meer begint de Egyptische be volking dan ook te beseffen, dat Enge land, hetwelk door groote gevaren wordt bedreigd, in de eerste plaats zijn aandacht moet wijden aan het afwen den van deze bedreigingen en pas later, wanneer de politieke toestand weer kalmer is geworden, kan denken aan een mogelijke herziening der Engelsch- Egvptische betrekkingen. Hevige verontwaardiging te Rome over de eventueele toepassing van het oliesembargo Zienswijze der Franschen Het Giornale d'Italia meldt zeer veront waardigd, dat te Genève de gedele geerde van een der staten, die sancties toepassen, gezegd heeft, dat het petro- leum emhnreo ..het kerstgeschenk voor Italië" zou worden. TTet hlad noemt genn naam van persoon en nationali teit. doch merkt op. dat het interes sant zou zijn. indien die zouden kun nen worden vastgesteld. De Gelonkte uitine is volgens het hlad eennieuw bewijs voor bet „cvnisme. die karakte ristiek is voor de Geestelijke degenera tie van den Bond." Het moet nu duidelijk gezegd wor den aldus het hlad. dat deze ironie het heestachMce karakter van het anti-Tta- liaansrhe snnrtlnnfsme bevestigt. Ita lië zal dat evenmin vereeten als de houding der staten, die de sancties toe passen De economische en financieele eg- per»s der sanctieconferentie hebben 7a- terdse kenm's genomen van de mede- dee'incen. door /erschtMende regeerin- gen gedaan over de toenasajng der snnctiemnn'reTeten Ook was een nota der 7\vit«!ersche referring hinnengeko men waarin de dor»r 7wit«nrtnnd ge fre'fnn mnatreceten woeden uiteengezet De experts hehben vestfpcln'rl dnt de sanrtfes in bijna a'te koloniën, nro'ee tornten en mawlnntaeebteden 'ter Vol ken bondsleden In nmrttiV worden ge- hrarbt Pen*i»1di» moellliVheden be staan noe s'ecbt« 'en aanzien van Ma rokko dat verdeeld Is In een Fmn«rhe Oen Snaanscbe «n een Internationale Zone De deskundigen hebben eveneens de wensebe'llkbeld henlelt da f de nre «Ident drv eonfercn*le zleb „-enden ♦nt bennntde nlet-leden van den Vol benhnnd. die tot dosvewe niet. ottleleel rl'n Ingelicht r>««rhl| |s In bet bijzon der aan de PhiHpplfnen gedacht. Dq Echo de Paris is van meening, dat de reeds in practijk gebrachte sanctiemaatregelen zeer langzaam hun uitwerking doen gevoelen, terwijl een petroleumuitvoerverbod binnen korten tijd voor Italië op onaangename wijze merkbaar zou worden. Het blad vraagt zich af, of het werkelijk noodig is Mus solini en het Italiaansche volk tot wanhoop te brengen. Zonder het Vol kenbondspact te schenden, zouden de mogendheden zoo lang kunnen wach ten, totdat de houding der Vereenigde Staten definitief zal zijn bepaald. De aldus gewonnen tijd zou moeten wor den gebruikt voor vredesonderhande lingen Ook de Petit Parisien wenscht, dat men den tijd tot 12 December zoo goed mogelijk besteedt. Het blad meent, dat het den schijn heeft, dat men de be sprekingen wil hervatten. Wladimir d'Ormesson verklaart in de Figaro, dat de toepassing van sancties ook zekere rechten tegenover Abessy- nlë medebrengt. Abessvnië heeft in het conflict allen politieken èn moreelen steun ontvangen. Men mag het te ver staan geven, dat men nu ook een prestatie wenscht. De links-georien- teerrie Quotidien ziet in de tegenwoor dige diplomatieke bemoeiingen niets anders dat» een poging der Italianen om tijd te winnen. De regeering van Tsjecho-Slowakije heeft den Volkenbond medegedeeld, dat zij bereid is het embargo op den uit voer van grondstoffen naar Italië uit te breiden tot steenkolen, petroleum, ijzer en staal. Tsjecho Slowakije Is de achtste mogendheid, die haar instem ming met een dergelijke uitbreiding heeft betuigd Abessijnsch diplomaat naar de Vereenigde Staten Lidzj Tasfari Zaphiro, eerste secreta ris der Ahessijnsche legatie te Londen, zr.l zich 7 December a.s. inschepen ann boord yan d.» Aquitanin. om in de Vereenigde Staten een officieele missie te vervullen Hij zal daarbij trachten een onderhoud met president Roosevelt te hebben.- Mussolini ontvangt logswednwen de oor- Mussoltni heeft de moeders en wedu wen van de In den oorlog Gevallenen ontvangen en hun de richtlijnen aan gegeven voor de verdediging van, hel land tegen de sancties. Deze ceremonie had een plechtig karakter. Hij hield een toespraak, waarin hij zeide, dat Italië door de economische Een sterrenwichelaar voor* spelt een voor Addis Abeba succesrijken slag Muiterij bij de Italianen Aan een copyright-bericht van de Morning Post uit Harrar is het volgen de ontleend: Binnenkort kan een ernstige be slissing aan beide fronten, in het Noorden en in het Zuiden, worden verwacht De Ahessijnsche troepen hebben de laatste weken onder de bevelen van do centrale legerlei ding en aangemoedigd door hun overwinningen, o.a. in Analé, een belangrijken tegenaanval uitge voerd, waarbij Gorrahei en Gerlo- goebi heroverd werden. Er vonden daarbij weinig ernstige gevechten plaats, blijkbaar omdat de Italianen terugtrokken zonder weerstand te bieden. Wal-Wal is eveneens verla ten. De opmarsch der Abessijnen werd geleid door de voorhoede van Ras Nassiboe, die echter in geen enkel gevecht werd gewikkeld, om dat de Italianen tengevolge van de demoralisatie hunner Somali-troe- pen en tengevolge van interne moei lijkheden even vlug terugtrokken als de Abessijnen opmarcheerden. De Italianen zijn zich gaan concen- treeren op luchtbombardementen. Zij hebben Daggaboer vijf maal op die ma nier overvallen, zonder echter veel schade aan te richten. Ras Desta's voortgezette opmarsch uit het Westen in de richting van de Zuid kust bedreigt de Italiaansche troepen echter nog meer. Verscheidene berichten melden, dat In Mogadiscio aan vrouwen en kinderen is bevolen de stad te verlaten, omdat Ras Desta vast besloten zou zijn de kust te bereiken. De Abessijnen verklaren ech ter, dat zij niet van plan zijn hun tegen aanval verder voort te zetten, omdat zij het terrein niet kennen. Men zegt, dat op het oogenblik zelfs een geringe verdere opmarsch hun po sitie buitengewoon in gevaar zou bren gen. Desondanks heerschen te Harrar veel vreugde en opwinding, hoewel men zegt, dat de opmarsch een critiek punt heeft bereikt. Er gingen einde der af- geloopen week zelfs al geruchten, dat Ras Desta sterk gehinderd wordt door flankaanvallen van Italiaansche zijde. Hoewei de Ahessijnsche reserves onmid dellijk achter het optrekkende leger vol gen, nemen de gevaren voor Ras Des ta's leger toe, naarmate hij verder vor dert, op precies dezelfde wijze als dat het geval was voor het kort geleden naar Daggaboer optrekkende Italiaan sche leger. Het bericht, dat alle inlandsche Ita liaansche troepen muiten en de wapens hebben neergelegd om zich over te geven, is niet bevestigd. Het ziet er echter naar uit, alsof de blanke Italia nen de leiding tijdelijk kwijt zijn. Reuter geeft in een bericht uit Addis Abeba over den strijd in Abessynië nog de volgende aanvullende bizondheden: Naar van Ahessijnsche zijde wordt ge meld. vinden aan den Abaro-pas, die 6? K.M. ten Noorden van MakaLe - dus achter de Italiaansche linies ligt, hevige gevechten plaats, die reeds da gen onverminderd voortduren. De Abes sijnon zouden volgens deze berichten trachien de ravitailleering der troepen met oorlogsmateriaal en levensmidde len langs den weg van Makalle naar Adoea af te snijden. De gevechten zouden aan de zijde der Italianen, die zich volgens beweringen van Abes* sijnsche zijde reeds op den terugtocht naar Adoea zou* den bevinden, groote verlie* zen hebben veroorzaakt. Aan het Zuidelijk front valt, in den sector van Dolo, waar het leger van Ras Desta ligt, verhoogde gevechtsactiviteit vast te stellen. Volgens een bericht uit Harrar loopt het gerucht, dat Ras Desta, die gena derd zou zijn tot het gebied van den stam der Araoessis, op de Italiaansche troepen aan de Webbe Sjebeli zou zijn gestuit. Er zou een strijd zijn ontbrand, waarvan echter de uitslag nog niet be kend is. Voorts loopt te Harrar het gerucht, dat de Abessijnen een plaatsje hebben ingenomen nabij Obia, in Italiaansch Somaliland. De voorhoeden van Ras Nassiboe en den Turkschen generaal Wehib Pasja rukken dagelijks 30 K.M. op in de rich ting van Gorrohai. Hieruit zou dus blij ken, dat de Italianen inderdaad terug trekken. Ras Nassiboe en Wehib Pasja hebben gemeld, dat de Ahessijnsche voorhoe den oprukken langs den weg naar Goe- rati, alsmede langs den eenigen weg, die van Harrar naar Gorrohai leidt De frontlinie is 8 K.M. van Sassabaneh verwijderd. De sterrenwichelaar van den keizer heeft voorspeld, dat in December in den sector van Dolo op een Donderdag een groote strijd ingezet zal worden, die vier dagen zal duren en voor de Abes sijnen een gelukkig verloop zal hebben. Ook de Italianen melden successen Van Italiaansche zijde wordt mede gedeeld, dat de Italiaansche autoriteiten de inheemsche bevolking ln het bezette gebied bij wijze van tegemoetkoming had toegestaan de wapens te blijven dragen. Het gevolg daarvan is geweest, dat voortdurend onrust en samenscho lingen voorkomen. Badoglio heeft met het oog daarop bevolen, dat de geheele bevolking in het bezette gebied moet worden ontwapend. De Italiaansche bladen melden uit Djiboeti in Fransch Somaliland, dat twee kleine Ahessijnsche garnizoenen in Aoessa zijn vernietigd door stammen, die ztch aan de zijde der Italianen heb ben geschaard. sancties niet ernstig wordt getroffen, daar niemand er een voorstelling van heeft, hoe groot de Italiaansche hulp bronnen zijn. Het is echter de moreele zijde der satieties, die Italië kwetst. Er zijn 94 comité's gevormd, bestaan- do uit negen Ttaliaansche vrouwen, wier zoon of echtgenoot in den wereldoorlog werd gedood, d.w.z. één comité per provincie. Elk dezer comités wordl gepresideerd door de secretaresse van den Vrouwenbond. Het Canadeesche standpunt Uit Ottawa wordt gemeld, dat Ernest Lapointe, tijdens de afwezigheid van Mackenzie King ministerpresident ad interim, formeel heeft ontkend, dat Ca nada het initiatief heeft genomen om tegen Italië oen embargo op petroleum te doen instellen, in verband waarmede hij verklaarde, dat „Canada zich even als tot dusver zal beperken tot mede werking aan maatregelen van zuiver financieelen en economischen aard en van een vreedzaam karakter, die vrij wel eenstemmig door de sanctielanden zijn aangenomen." De meening, die door het Canadee sche lid der commissie is geuit, gaf slechts diens persoonlijk inzicht weer en niet dat der regeering. In de toekomst zal Canada voortgaan tezamen met de andere landen even tueele wijzigingen, daaronder begrepen revisie der economische sancties, in ge dachten te houden. VON TSCHAMMER TE PARIJS De Kransche minister van marine Pictri, heeft Zondag ter eere van den rijksleider voor spoi-taangelcgenheden von Tschammer und Osten een noen maal aangeboden. Tot de aanwezigen behoorden o.a. de Duitsclie ambassa deur en de président van het Kransche Olvmpische Comité. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de renbaan te Auteuil. He Duit- The ambassadeur heeft Zaterdag avond ter eere van von Tschammer und Osten een banket aangeboden, waaraan verschillende Kransche sport- autoriteiten deelnemen. BINNENLAND WEER EEN STRANDING BIJ EGMOND Angstige uren voor de bes manning van een motor, schip Voorspoedige redding EGMOND AAN ZEE. 2 Dec. Voor de tweede maal binnen korten tijd heeft een hevigen storm bij Egmond aan Zee een stranding veroorzaakt. Het was thans de bemanning van het kustvaartuig Jos. Maria, welke met moeilijkheden te kampen had en eeni- ge spannende uren meemaakte. De Jos Maria is een motorschip van 230 ton, eigenaar de heer Eleurbaaij, die tevens kapitein is. liet schip was met een lading van 200 ton stijfsel van Zaandam vertrokken en Zaterdagmid dag te 4 uur IJmuiden gepasseerd. Za terdagavond om 11 uur begonnen de eerste moeilijkheden. De motor geraak te defoct en alle pogingen om het de fect to repareeren bleven zonder resul taat. Tenslotte heeft de kapitein dien nacht 2 uur besloten voor anker te gaan. Het schip lag toen tusschen- IJmuiden en Egmond aan Zee. Het weer werd in den loop van den Zondag steeds ongunstiger. Een felle wind woei uit het Z.W.. die in den avond de kracht van een storm aan nam Bij een der hevige vlagen raakte het vaartuig los en dreef hulpeloos af. De bemanning, die uit vijf koppen be stond. kon niets uitrichten in deze om standigheden en had af te wachten wat er zou gebeuren. Maandagochtend liep het schip op de banken. 2'/» uur ten Zuiden van Eg mond aan Zee. De kapitein gaf onmid dellijk een noodsein met het knalsig naai. doch op de kust werd dit niet op gemerkt. Toen liet hii drie vuurpijlen afschieten. Deze werden door een in woner van Egmond aan Zee gezien. Terstond werd de bemanning van de reddingboot gewaarschuwd, die zich direct gereed maakte hulp te vcrlee- nen. Om twee uur werd de reddingboot uitgebracht en de tocht naar de plaats des onheils aangevangen. Tegen drie uur kwam de boot langszij van het ge strande motorjacht. Er stond toen nog 7 voet water, zoodat het langszij komen met betrekkelijk weinig moeilijkheden gepaard ging. De bemanning stond op het achterschip gereed en kon goed overstappen. Tegen vier uur zag de kranige be manning van de reddingboot haar po gen beloond, doordat de opvarenden van het gestrande schip veilig te Eg mond aan Zee aan wal werden gezet. Do geredden, die van de doorgestane emoties zeer vermoeid waren, werden in café de Boet binnengebracht. De Jos Maria ligt thans precies even wijdig aan het strand met de kop naar Egmond aan Zee. Het schip maakt geen water. Het is voor f 35.000 verze kerd bij de Lloyd. Of het schip als ver loren moet worden beschouwd, staat nog niet vast. Ook de ladine stijfsel toetoebehoorende aan de Bijenkorf te Zaandam is verzekerd. De Jos Maria had radio aan boord, doch alleen een ontvangtoestel, zoodat geen seinen konden worden gegeven. WELK MERK? in welke uitvoering? WIJ hebben het wat U zoekt voor Uw cadeau H. v. Viandenstr. 38. Tel. 1835 Goederen bij ons gekocht, wor den gaarne 5 Dec. thnls bezorgd. CHARLIER—DENEEF TE BAZEL Het belangrijkste nummer van de Za terdagavond op de Winterbaan te Bazel gehouden wielerwedstrijden was wel de koppelwedstrijd over 600 ronden, waar aan door enkelo Nederlanders werd deel genomen. Het resultaat was: 1. CharlierDeneef (België), tijd 2 uur, 24 min. 49 sec., 2. Zims—Küster (Duitsch- land (30 punten), 3. Ignat—Diot (Frank rijk) 28 punten. Met één ronde achterstand: 4. Bühler—Gilgen (Zwitserland) punten. Mot vier ronden achterstand: 5. Piet en Jan van Kempen (Neder land (83 punten, 6. Van Bruggenhout— Van Vlockhove (België) 19 punton. Met vijf ronden achterstand: 7. ErneDinkeikamp (Zwitserland) 11 punten. Met zes ronden achterstand: 8. Vroomen—Aalt (NederlandZwit serland) 20 punten. M. H. o. RAALTE ik AMERSFOORT ik ik ik A)i. BOSS El Eli IE Avond-U andschoenen in wil. zwart, cham pagne, grijs. Wollen Peignoirs ook voor meisies. Wollen en Zijden Shawls in zeer moderne dessins. Wollen handschoenen Bont-Leder und- schornen tn groot assortiment. Ceintuurs. Gespen Cor sages. nieuwe wollen jasies. Putt-overs, M.U VAN RAALTE. aar ik ik ik ik ^ikikik WATERPOLO Waar gaan de Kikvorschen te water? Onlangs heeft het Kikvorschen-Ze- vental, de officieuze Nederlandsche Waterpolo-ploeg, een tweetal wedstrij den gespeeld te Dusseldorf en Duisburg tegen een Westduitsch zevental, welke ontmoetingen waren georganiseerd voor de training ton aanzien van de Olym pische spelen. Vastgesteld was toen, dat het Westduitsche zevental twee re turn-wedstrijden zou spelen. n.L begin December te Eindhoven en Maastricht. Naar wij thans vernemen zal de ont moeting tusschen do Kikvorschen cn West-Duitschland, welko op 7 December a.s. in het Sportfondsenbnd te Eindho ven gespeeld zou worden, geen doorgang kunnen vinden, omdat de Raad van Beheer van het Sportfondsenbnd in deze stad geen toestemming daarvoor heeft gegeven. Als motief voor deze weigering wordt opgegeven, dat men te Eindhoven bezwaren zou hebben tegen het feit, dat het Sportfondsenbad een Duitsch zeven tal binnen zijn muren to gast zou heb ben. Naar aanleiding van het bovenstaand bericht, dat de ontmoeting tusschen het Kikvorschen-zevental en het West-Duit- sche zevental te Eindhoven geen door gang vindt, deelt het Algemeen Bestuur van do Vereenigde Sportfondsanbaden ons mede, dat dit besluit in tegenstel ling met boven vermelde motieven, ver band houdt met de tn Limburg to voe ren propaganda, zoodat men besloten hoeft deze wntorpolowedstrijd niet te Eindhoven, doch te Venlo te houden. Bovendien zullen ln het Eindhovensche Sportfondsenbad toch binnenkort andere zwemfeesten worden gegeven. VOETBAl HAARLEM—OOSTELIJK ELFTAL Naar wij vernemen Is het Oostelijk elftal, dat op 7 December a.s. te Haar lem een avondwedstrijd speelt tegen het Haarlemsch elftal ni\ volgt samen gesteld: Doel: Gidding (SCII). Achter: Hagels (Enschede) en Kolde* wijn (Heracles). Midden: Schipper (Heracles), Kicken (Vitesse) en Roelofs (Go Ahead). Voor: Nagels (Enschede), Wiegerlnk Enschede), Looyschilder (SCH), Muy- zenveld (Borne) cn Do Vries (Go Ahead). OMREKENINGSKOERSEN OM. Niet Off. 80 Nov. 2 Dee. Londen 7.28% 7.29 0.39.42 0.59.41 Parijs 9.73% 9.78% Brussel 25.00 25.00 Zürich 47.78 47.78 Kopenhagen 32.65 32.65 36.70 36.70 87.70 87.65 New York 1.47% 1.47% i Praag 6.14 6.13% Medeged. door de Rotterd. Bankverecn. IANGE5TRAA" VOOR PRACTISCHE St.-NICOLAAS- GESCHENKEN Gekleurde Ontbijtstellen. m moderne dessins met 6 Vingerdoekjes van 1.50 af, Grote sortering Dames- en Heren Zakdoeken. UTRECHTSCHEWEG 70 TEL. 891 Bankotlttters, per pond I l.XO Speculaas en poppen, p. p. f 0.60 Borstplaat, per ons f 0.16 Marsepaln, per ons f 0.22 Alles eigen fabrikaat. Verder Chocolade-lettors en figuren van Droste en Ringers, als ook een ruime sorteering Bon* bondoozen, enz., enz.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 3