BOMMEN OP DESSIE 4000 VLOOTCONFERENTIE TE LONDEN GEOPEND L E Y X A X TEL. 1788 GARAGE MOLENAAR DE EEMLANDEU Dinsdag 10 December 1935 Uitgave: VALKHOFF Co. Bureau: Arnhemschepoortwal 2a 34e Jaargang No. 139 INLEIDING VAN BALDWIN DE VOLKENBOND HOE DE STAD IS BESTOOKT TEL. 1093 iV%0 Standplaats naast Hotel Monopole TEL. 1830 HOOGER BEROEP AFGEWEZEN NIEUWE WAGENS PASSAGIERS TOT f 5000.- VERZEKERD in blnnen-en buitenland W.LEYENHORST-LEUSDERWEG 242 Belangrijkste Nieuws Laatste berichten Eerste blad pag. 3 Licht Op 4 uur 13 min. De nieuwe CHRYSLER-PLYMOUTH AMERSFOORTSÖH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS p" - maand'n T** Ameraoon 1Mi P" fT" ."-f5:.!? week met gratis vertekermg tegen ongelukken) f 0.15. •.nneniand .rancc per post per 3 maanden Z85. Afzonderlijke nummers i 0X5 *".13*: NIN" 47910 TELEFOON INTERC. 513 PRIJS DER ADVERTENTIEN •ln 4 '-05 '"b-nni .au elke regel meer f 0X5 Liefdadigheios-advertentiën voor de helft van den prijk Kleine Advert en tiën „KEITJES" bij vooruitbetaling 15 regels 50 cent, elke regel meer 10 cent, driemaal plaatsen f 1.Bewijsnummer extra f C.05 Een herinnering aan de be> sprekingen die eraan zijn voorafgegaan Sir Samuel Hoare voorzitter LONDEN, 9 December (A. N.P.). De eerste plenaire zitting van de vijf*mogendhe* densvlootconferentie is van* ochtend geopend in de Locar* no*zaal van het ministerie van buitenlandsche zaken, waar ministerpresident Balds win de gedelegeerden verwel* komde. De conferentie is bijeengeroepen om te onderhandelen over een nieuw inter nationaal verdrag ter beperking van de vlootbewapeningen, welk verdrag in de plaats zal moeten komen van de vloot- verdragen van Washington en Londen, die einde van het volgend jaar expiree- ren. In verband met de Japansche beslis sing om het vlootverdrag van Washing ton op te zeggen, zal de taak der con ferentie zijn een nieuwe methode van de controle der vlootbewapeningen vast te leggen ter vervanging van de bepa lingen van de ten einde loopende ver dragen, welke waren gebaseerd geweest op de aanvaarding van een vaste ver houding tusschen Groot Brittannië, de Vereenigde Staten en Japan, welke ver houding 553 was. Aan de vlootbesprekingen, die aan de tegenwoordige conferentie voorafgin gen, refereerde Baldwin in zijn ope ningsrede. Openingswoord van Baldwin Na de gedelegeerden op hartelijke wij ze welkom te hebben geheeten, herin nerde hij er aan, dat het verdrag, dat het resultaat was van een zes jaar ge leden te Londen gehouden conferentie, voorzag in het houden van een nieuwe conferentie door dezelfde mogendheden in dit jaar. Het vlootverdrag van Washington van 1932 bevat eveneens een bepaling, welke het houden van een conferentie dit jaar noodzakelijk maakt. „Daarom rustte op ons de dubbele verplichting opnieuw in conferentie bij een te komen ter voortzetting van de werkzaamheden der vorige conferentie en datgene te doen, wat in ons vermo gen is om de ramp af te wenden van den terugkeer van een onbeperkten bewapeningswedloop over de geheele wereld. In de laatste twee jaren heb ben wij voorbereidende besprekingen ge voerd, welke ten doel hadden den weg te bereiden voor deze conferentie. Ik denk, dat het nuttig zou zijn, indien iedere delegatie, welke zulks wenscht, in deze zitting een korte uiteenzetting van haar standpunt zou geven. Het Britsche standpunt Het standpunt van Groot Brittannië is in het kort uiteengezet in de verkla ring, welke in 1932 is gegeven in de ont wapeningsconferentie te Genève. Thans is het standpunt nog hetzelfde. In het kort kan worden gezegd, dat de regeering van Groot Brittannië thans bereid is, evenals toen, de principes der vlootverdragen van Washington en Lon den te verlengen met zoodanige wijzi gingen en aanvullingen als noodig mochten zijn in verband met den gewij- zigden internationalen toestand en de behoeften der afzonderlijke mogendhe den. De regeering hecht een zeer groot be- lane aan de voortzetting der beperking, zoowel wat de kwantiteit als wat de kwaliteit betreft. Zij zou een verminde ring wenschen van alle typen der groo- tere schepen en van het geschut, dat zij dragen, en zal steeds aandringen op de opheffing van het duikbootwapen. Een internationale overeenkomst nopens deze richtlijnen zou ongetwijfeld tot groote bezuinigingen leiden bij den toe- komstigen vlootbouw over de geheele wereld. Bij de voorbereidende vlootbe sprekingen is op de aanneming van deze voorstellen consequent aangedron gen. De groote waarde der voorbereidende besprekingen is geweest, dat iedere mo gendheid thans in staat is de speciale problemen en moeilijkheden van ande ren te waardeeren en het is een teeken van wijsheid rekening te houden met deze individueels prohlemen. Essentieel is. dat wij tijdens deze con ferentie zullen toeslommen in zekere heperkingpn. waar iedere mogendheid op redelijke wijze aanspraak op kan maken ter vervulling van zijn eigen bij zondere behoeften, doch welke de open bare meening tegelijkertijd bevrijdt van de bedreiging van een algemeenen vloot bewapenings-wedioop. Indien het onmo gelijk blijkt overeenstemming te ver krijgen voor de opheffing van het duik bootwapen is het van vitaal belang een overeenstemming te bereiken, welke het misbruik maken van dit wapen zal ver hinderen. Deel 4 van het vlootverdrag van Lon den houdt de regelen in voor de behan deling van koopvaardijschepen door duikbooten in tijd van oorlog. Deze re gelen zijn reeds van kracht tusschen de Vereenigde Staten, Japan en leden van het Britsche gemeenebcst. Baldwin zeide, er verheugd over te zijn te kun nen mededeelen, dat als resultaat der voorbereidende besprekingen met de vertegenwoordigers van andere naties, deze regelen zijn opgenomen in een in strument, dat verschilt van het Lon densche vlootverdrag. De regeeringen van Frankrijk en Italië, die niet in staat zijn geweest het Londensche vlootver drag als geheel te ratificeeren, zullen in staat zijn een dergelijk instrument defi nitief te aanvaarden. Wij hopen, dat dit het sein zal zijn voor de aanvaarding van deze regelen door alle maritieme mogendheden ter wereld en dat hierdoor in de toekomst een onbeperkte duikbootoorlog zal wor den voorkomen. Er zijn thans bijna 14 jaren verstre ken sedert de beperking der vlootbewa- pening voor de eerste maal te Washing ton een feit werd. Zelfs hoewel eenige landen, hier aanwezig, een voorbehoud maken tegen de een of andere bepaling van de vlootverdragen van Washington en Londen, kan niet worden ontkend, dat in deze veertien jaren niets is naar voren gekomen van den geest van riva liteit bij den vlootbouw tusschen de par tijen van deze verdragen, wat de inter nationale betrekkingen in de dagen, voordat aan de idee der begrenzing door internationale overeenstemming op practische wijze tot uitdrukking was ge bracht, dreigde te verstoren. Ik ben ervan overtuigd, aldus besloot Baldwin, dat indien alle landen hier vertegenwoordigd bereid zullen zijn een weinig van hun maximum eischen te willen prijs geven voor de zaak van het algemeen een goede overeenkomst mo gelijk zou zijn tusschen ons, hetgeen, niet alleen in staat zou stellen een be perking in te voeren in de totale tonna ges der maritieme bewapening over de geheele wereld, doch ook zou bijdragen tot de qlgemeene veiligheid der wereld. Hoare conferenties voorzitter Sir Samuel Hoare. die volgens de me- dedeeling van Baldwin ter conferentie tijdelijk afwezig is, omdat hij rust noo dig heeft, werd vervolgens gekozen tot voorzitter der conferentie. De minister van marine, lord Monsell, werd tot vice- president gekozen. Na deze verkiezing trok de minister president zioh terug en nam Monsell het presidium over. Norman Davis spreekt De rest van de ochtendzitting na de openingsrede van Baldwin werd door verschillende gedelegeerden gebruikt om de rede van den Britschen eersten minister te beantwoorden. De Amerikaansche gedelegeerde Norman Davis herinnerde aan de vlootconferentie van Washington van 1922, die hij een mijlpaal op den weg der beschaving noemde. De resultaten van deze conferentie werden aange vuld door het Londensche vlootverdrag van 1930, dat erkende, dat naar ver dere beperking en vermindering der bewapening ter zee gestreefd diende te worden. De Vereenigde Staten stemden ten volle met dit doel in en daarom stelde Amerika Groot-Brittannië en Ja pan een daadwerkelijke verhoudingsge wijze vermindering van de tegenwoor dige vlootsterkte voor en gaf Norman Davis in overweging een vermindering der totale tonnages met 20 procent on der het bestaande maximum volgons het tegenwoordige verdrag. Pas wan neer alle pogingen in die richting faal den, diende men te streven naar een overeenkomst tot handhaving en uit breiding van de bestaande verdragen over een zoo lang mogelijke periode. Davis was er echter van overtuigd, dat indien men accoord kon gaan met het grondbeginsel van voortgezette vlootbe- perking met progressieve vermindering voor de komende jaren, technische kwesties als de scheepstonnage, de scheepsklassen en het geschutkaliber op vriendschappelijke wijze opgelost zouden kunnen worden. Hii hoopte ern stig, dat Frankrijk en Italië de moge lijkheid zouden zien om ten volle deel te nemen aan de pogingen tot het berei ken van verdere beperking en vermin dering der bewapening ter zee. Frankrijk maant tot voorzichtigheid De Franscho ambassadeur Corbin be vestigde de verklaring van Baldwin ten aanzien van het standpunt der Fran- sche regeering inzake humaniseering van de oorlogsvoering. Frankrijk stond op het standpunt, dat allo drastische kwalitatieve beperkingen en zelfs groote verminderingen van de maxi mum tonnages en van het kaliber der bewapening gesteund dienden te wor den. Frankrijk was evenwel van mee ning. dat de gebeurtenissen aantoon den, dat kwantitatieve beperkingen met de grootste voorzichtigheid over wogen dienden te worden. Grandi aan het woord De Italiaansche ambassadeur Gran di verklaarde, dat zijn regeering reke ning moest houden met de tegenwoor dige omstandigheden, veroorzaakt door de houding van de Volkenbondsstaten tegenover Italië. Niettemin kwam Italië ter conferentie, bezield door denzelfden geest ten aanzien van het beginsel van vermindering en beperking der bewa pening, die het reeds zoo veel jarsn had beheerscht. Italië had geen ge bruik gemaakt van de maximum ton nage, die het verdrag van Washington het had toegestaan. Allen, die ter con ferentie aanwezig waren, waren de Britsche regeering echter dankbaar voor het door haar genomen initiatief en de zorgvuldige wijze, waarop deze conferentie was voorbereid. Japan bereid tot samenwerking De leider der Japansche delegatie, admiraal Nagano, bracht even eens hulde aan Greot-Brittannië en zei, dat Japan wenschte samen te wer ken tot het bereiken van ontwapening op de meest ftfire en rationeele wijze. Een dergelijk nieuw verdrag diende gebaseerd te zijn op het fundamenteele beginsel van een door de groote vloot- mogendheden vastgestelde gemeen schappelijke grens der vlootbewapening op een zoo laag mogelijk maximum, dat niet overschreden mag worden. Alle effensieve krachten dienden dras tisch verminderd te worden en de de fensieve wapens zoodanig te worden vastgesteld, dat zij tot daadwerkelijke ontwapening zouden leiden, op de ba sis van non-agressie en niet-bedreiging. Het woord werd verder nog gevoerd door de vertegenwoordigers der Brit sche dominions Australië. Canada, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika, door den vertegenwoordiger van den Ierschen Vrijstaat en van Indië. Tenslotte stelde Lord Monsell de in stelling van een „eerste commissie" voor, waarin alle delegaties zitting zou den hebben. Daartoe werd besloten en de zitting werd verdaagd tot Dinsdag ochtend. BIJEENGEROEPEN GENEVE. 9 Dec. (A.N.P.). Op ver zoek van den voorzitter van de door den Volkenbondsraad ingestelde com missie voor de vestiging van Assyriers in Irak heeft de waarnemende voorzit ter van den Volkenbondsraad, de Ar- gentijnsche vertegenwoordiger Ruiz Guinazi, den Volkenbondsraad bijeen geroepen in een niet-openbare zitting op 17 December a.s., des morgens te 11 uur. Algemeen neemt men aan. dat deze motiveering slechts dient om den Vol kenbondsraad bijeen te kunnen roepen ter bespreking van de nieuwe fase. die in de diplomatieke besprekingen in zake het ItaliaanschAbessijnsche con flict is ontstaan. Men verwacht, dat een beslissing, die men in den loop van Januari tegemoet zag. thans reeds voor Kerstmis mogelijk is. LEGERBERICHT VAN BADOGUO ROME, 9 December. Het 66ste Ie- gerbericht, dat maarschalk Badoglio seint luidt: Aan het geheele front zetten de pa trouilles de verkenningstochten voort. Verschillende vliegtuigen van het le ger in Eritrea hebben verkenningen uit gevoerd en om. een Abessijnsch leger kamp ten Noorden van Dessié gebom bardeerd. De vliegtuigafdeeling van hot leger in Somaliland heeft gevlogen bo ven belangrijke troepenconcentraties der tegenstanders tusschen Filtumen Neg- helli. De vijand heeft onze vliegtuigen krachtig onder vuur genomen. De ver liezen aan Italiaansche zijde zijn één doode. Onze vliegtuigen hebben een vij andelijk kamp gebombardeerd en zijn zonder incidenten naar hun bases te ruggekeerd. Onze correspondent schetst de uitwerking van den vliegeraanval Afweergeschut zwijgt Onze correspondent Stuart Emeny seinde Zondag uit Dessie: Dessie heeft onder doodsche stilte een nieuwen luchtaanval doorstaan. Toen de Italiaansche vliegtuigen gis termorgen plotseling uit de lucht te voorschijn kwamen, vonden zij niets anders dan een verlaten, leege stad. Zoodra het alarmsignaal gegeven was, waren de bewoners in drommen de omliggende heuvels ingetrokken en hielden zij zich daar verborgen. Het bevel, om niet op de vliegtuigen te schieten, werd strikt opgevolgd. Tijdens het hevige bombardement, dat Vrijdag had plaats gevonden, waar hij een Italiaansche bom den keizer, die temidden van zijn troepen afweer geschut bediende, slechts met enkele meters miste, werden namelijk gewel dige hoeveelheden ammunitie verspild in een hopeloos gevecht van geweren tegen Italiaansche bombardements vliegtuigen. De keizer had thans in structie gegeven, dat niet geschoten mocht worden om een herhaling van het nutteloos verweer te voorkomen. Geen enkel geweer of machine-ge weer werd bij hef tweede bombarde ment afgevuurd. Het afweergeschut werd niet tegen de aanvallende vlieg tuigen gebruikt. Van de loopgraaf uit. waar ik don luchtaanval volgde, zag ik, dat de Ita liaansche vliegtuigen zochten naar plaatsen, waar troepen waren samen getrokken. Toen de vliegtuigen de zes tig tenten op de helling van een heu vel tegenover mij ontdekten, schoten twee machines pijlsnel omlaag en lie ten brandbommen vallen. Onmiddellijk schoten vlammen op en toen de rook was opgetrokken, was er van de ten ten niets meer te zien. Dit alles speel de zich af in minder dan vijf minuten. Het vliegveld te Dessie werd even eens gebombardeerd, maar hier werd weinig schade aangericht. Een tijdelijke operatiezaal is inge richt in het hospitaal van het Roode Kruis, dat Vrijdag ernstig werd be schadigd. Ik heb den negus vergezeld op een bedevaart, die hij heeft gemaakt naar een klooster, dat op een eiland in het Haik-mcer, 20 mijl ten Noord-Oosten van het hoofdkwartier te Dessie, is ge legen. Staande aan den oever van het meer ontving de keizer den zegen. De tocht van Dessie naar het meer was aanleiding tot tafreelen van devotie. Dorpsbewoners hadden zich langs den weg verzameld en riepen „Abate!" („Heer!"). Mijn gids vestigde mijn aandacht op een veld van hoog-opgeschoten mais dat den indruk maakte van een afdee- ling infanterie op grooten afstand. Hij zeide.* dat de Italiaansche vliegers voortdurend deze maisvelden met bom men en machinegeweren bewerken, in de meening, dat zij met Abessijnsche troepen te doen hebben. Overigens neemt de militaire bedrij vigheid met den dag toe. Van uur tot uur worden nieuwe stellingen door de troepen betrokken en de Abessijnen voeren de guerilla steeds intensiever. Tn een bcboschte vallei hebben man schappen van Ras Svoem een aanval gedaan op een Italiaansch muilezel- convooi. De Abessijnen waren onder be scherming van de duisternis over de hergen getrokken. De Italiaansche kapitein, die het bevel over het convooi voerde, en een aantal inlandsche soldaten werden gevangen genomen. (Auteursrecht News Chronicle A. N. P.) Het Abessijnsche ministerie van buitenlandsche zaken heeft het Volkenbondssecre* tariaat telegrafisch een rap* port toegezonden van het Roode Kruis over het lucht* bombardement van Dessie. Daarin wordt verklaard, dat de eerste explosieve en brand* bommen op de lazaretten van het Roode Kruis zijn gewor* pen en wel vijf bommen op het gebouw van het Taffari Makonnen*ziekenhuis, dat 65 zieken en gewonden herberg* de en op het dak waarvan over de geheele breedte een rood kruis geschilderd was. De instrumentenkamer werd door de bommen geheel vernield en brandde evenals twee ziekenkamers geheel uit. Ook het 100 meter verder gelegen bij gebouw van het ziekenhuis, waarin zich eveneens zieken bevonden, werd getroffen. Hetzelfde lot trof een op 200 nieter afstand staande operatietent. die met al het materiaal door een hom in brand geraakte en vernield werd. In al deze gevallen waren verscheidene roode kruisen uit de lucht zichtbaar. In totaal zijn in de omgeving van het Roode Kruis-lazaret meer dan 40 hom men geworpen. Het Italiaansche ante woord Omtrent don luchtaanval op Dessie werd van Italiaansche zijde in het Vol kenbondsgebouw verklaard, dat deze actie om twee redenen gerechtvaardigd was. Ten eerste heeft Abessynië nagc laten overeenkomstig de bepalingen van de Gencefsche conventie mededee- ling te doen van de aanwezigheid van een lazaret te Dessie en ten tweede wa ren in Dessie sterke troepenafdeelin gen bijeen, terwijl ook de Abessijnsche generale staf daar aanwezig was. Bruno Hauptmann's verzoek geweigerd door het Opperste Gerechtshof WASHINGTON, 9 Dec. (A.N.P.) Het Opperste Gerechtshof der Ver eenigde Staten heeft heden het ver zoek van Bruno Hauptmann. den ter dood veroordeelden beschuldigde van de ontvoering van en moord op de baby van het bekende vlie- ger-echtnaar. Lindbergh, tot behan deling van zijn zaak in hooger be- roeo, afgewezen Protest tegen salaris- voorstellen BATAVIA, 9 Dec. (Aneta). De pro- test-meeting, welke gisteren door de af- deeling Batavia van het I.E.V. werd ge houden, tegen de salaris-voorstellen, was zeer druk bezocht O.a. waren aan wezig het hoofd van het Bezoldigings kantoor, de heer Beets, de Volksraads leden Inunissen en Verboom, alsmede verschillende leden van den Gemeente raad. Verder was ook de chef van den politieken inlichtingendienst aanwezig. Do voorzitter van do afdeeling, Ir. Razoux Schultz opende de vergadering, waarna een bestuurslid het woord voer de. Hierna sprak do heer C. M. Noote- boom, directeur van „Onze Courant"; do redevoering van laatstgenoemde lokte herhaaldelijk stormachtige toejuichin gen uit De chef van den politieken in lichtingendienst verzocht eenmaal de vergadering zich rustiger te willen ge dragen. Tenslotte werd een motie aangeno men, waarin werd vastgesteld, dat de voorgenomen maatregelen inzake sala riswijziging op morecle, economische en politieke gronden door de Indo-F.uropee- sche groep niet kunnen worden aan vaard. Aan de I.E.V.-fractie in den Volksraad zal worden verzocht alles ln het werk te willen stellen om de voor genomen maatregelen niet te doen in- ONGEWENSCHT BEZOEK IN DE INDISCHE BUURT AMSTERDAM. 9 Dec. Twee dief stallen uit woningen, die. wat het bin nendringen betreft, veel overeenstem ming met elkander hebben, zoodat hier vermoedelijk dezelfde daders bezig zijn geweest, zijn gisteravond gebeurd in het Archimedesplantsoen en in het Su- matraplantsoen. Van heide perccclen is tijdens de afwezigheid van de bewoners het eerste bovenhuis doorzocht: de buit bestond resp. uit een bedrag van 500 en den inhoud van den muntmeter voor de electriciteit, alsmede uit een bedrag van 200, dat was opgeborgen in een eeldkistje en een aantal opge haalde huren vertegenwoordigde. HET CONFLICT BIJ DEN LEIDSCHEN STADHUISBOUW LEIDEN, 9 December. Met betrek king tot het conflict bij den Leidschen stadhuisbouw, tusschen het gemeente bestuur en de aanneemster, do firma Hillen en Roosen te Amsterdam, verne men wij, dat door beide partijen arbi trage is aanvaard. De namen der arbi ters zullen binnenkort worden bekend gemaakt. Hangende de uitspraak der arbitrage-commissie zal binnen eenige dagen de herstelling op het stadhuis- terrein worden verplaatst en de werk zaamheden op een ander deel van dat terrein, waar geen gevaar voor bescha diging der belendingen bestaat, worden hervat. DOOR EEN LICHTRUIT GEVALLEN Jongeman levensgevaarlijk gewond AMSTERDAM, 9 Dec. In het gebouw der St. Josephgozellen aan de Stadhou derskade is vanmorgen een 17-jarige jongen door een lichtruit gevallen. Met zware kneuzingen is hij in emstlgen toestand naar het O. L. Vrouwegasthuis vervoerd. OVERBOORD GESLAGEN VLISSINGEN, 9 Dec. De visscher C Huiszoon, schipper op het vlsschers- vaartuig VI. 31, is hedenmorgen bij het uitzetten van netten ter hoogte van Zoutelande over boord geslagen en verdronken. De man, die in Vllssln- gen woonde, laat een vrouw en drie kinderen achter. H.M. DE KONINGIN LICHT ONGESTELD DEN HAAG, 10 Dec. Wegens een lichte hoofd-verkoudheid van H. M. de Koningin wordt het défilé van de mariniers, dat hedenochtend voor H. M. zou plaats hebben, eenige dagen uitgesteld. De mededeeling dat de parade van het corps mariniers was afgelast werd hedenochtend bij den toegang tot het Malieveld door militaire politie ter ken nis gebracht van de autoriteiten voor- zoover deze niet reeds in den vroegen ochtend het bericht per telefoon of op andere wijze hadden vernomen. Immer» van hedenochtend zes uur af waren door het bureau van den garnizoens commandant reeds zooveel mogelijk go- noodigden per telefoon op de hoogte ge steld. Bij de Boschlaan stonden om 10 uur a half 11 nog verscheidene belang stellenden te wachten, omdat zij in de veronderstelling verkeerden, dat de ma riniers toch van Rotterdam waren ver trokken en dat het corps langs de Ko ningskade en het Voorhout zou mar- cheeren. Zooals uit het bovenstaand» blijkt was de commandant van het corps ook reeds vroeger op de hoogte gebracht en heeft dan ook geen vertrek van het corps uit Rotterdam plaats ge had*. Dit nummer bestaat uit 2 bladen DIT BLAD HEEFT EEN DACEUjm SCHE GECONTROLEERDE OPLAAG VAN EXEMPLAREN op andere pagina's BINNENLAND Verklaring van Mr. Westerman. (Tweede Blad. .jas:. 2). STADSNIEUWS Vergadering van Mij. Ziekenfonds Amersfoort. (Tweede Blad, pag. 1), Katholiek Amersfoort vergadert. (Tweede Blad, pag. 1). SPORT De schaakmatch EuweAlfechin. (Tweede Blad. pag. 1)' WEER VER WACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. Verwachting: Matige tot krach tige, later afnemende N.O. tot O. wind, betrokken tot zwaar be wolkt. weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt. Verdere vooruitzichten: Lichte vorst tot om het vriespunt. zeer ruime 45 persoons 6 cyl. geheel stalen carosserie, grote kofferruimte. Een werkelijke grote wagen voor een zeer lage prijs. DE wagen voor den zakenman, die veilig, snel en economisch wil Tijden. Te bezichtigen: Stationsplein 5 Amersfoort

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 1