I j Verlaging onderwijs uitgaven LISTERINE TANDPASTA! WIJ LUISTEREN NAAR: Kinderhoekje DE GEBROEDERS „GOOCHEM" HANDWEEFWERK Waar rijn de Post vliegers? Hoeveel dagen zijn ze onderweg? FEUILLETON DE ONBU1GZAMEN 2e BLAD PAG. 3. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 10 DECEMBER 1935 Ingediende amendementen De heer Moller c.s. heeft eeuige amen dementen op het betreffende wetsont werp voorgesteld. Een daarvan beoogt eenerzijds de mo gelijkheid te handhaven, dat subsidie wordt verleend voor eventueel door de Kroon noodzakelijk geachte stichting en uitbreiding van gehouwen van reeds ge subsidieerde hoogere burgerscholen en gymnasia, en anderzijds ann het verbod van subsidieering van nieuwe bijzonde re scholen toe te voegen een analoog verbod van oprichting van nieuwe openbare 'inrichtingen. Voorts zijn eenige amendementen voorgesteld door den heer Van Dij ken c.s. De gevolgen van het niet-herbeuoc- men hij vacature van een gewezen bo ventalligen onderwijzer behooren vol geus den voorsteller niet den wachtgel der, doch het schoolbestuur te treffen. Daarom wordt in zoodanig geval op het niet-herbenoemen van een wachtgel der, die voor rekening van de gemeente is, in plaats van verlies van wachtgeld koning op de vergoeding volgens artikel 1(10 voorgesteld en bij gebreke of ontoe reikendheid van deze vergoeding kor ting op die van artikel 101, met dien verstande, dat ten laste van hetzelfde bestuur nooit meer wordt gekort dan eenmaal het bedrag van het wachtgold. Een ander amendement van don heer van Dijken opent de mogelijkheid om de vrijwillige samenvoeging van bijzondere scholen te vergemakkelijken, door van te voren zekerheid te geven omtrent te rugbetaling van de waarborgsom. Een derde amendement strekt om de opheffing van scholen te vergemakke lijken, indien van te voren vaststaat, op welke wijze en in hoeverre de schulden der instelling of vcrecniging zullen wor den gedekt De heer Suring c.s. heeft een tweetal amendementen voorgesteld om buiten twijfel te stellen, dat een onderwijzer met voorloopig pensioen zich het uit zicht op gezinspensioen kan verzekeren tegen een bijdrage van 5t/2 pet en om imperatief te bepalen, dat in de om schreven gevallen de indirecte verplich ting, om op 60-jarigen leeftijd voorloopig pensioen aan te vragen, niet bestaat Verder stelt de heer Suring c.s. een amendement voor, ter toelichting waar van wordt opgemerkt: Het toekennen van voorloopig pen sioen aan 60-jarige onderwijzers wordt door de Regeering voorgesteld om het te werkstellcn van wachtgelders en werke- looze onderwijzers te bevorderen. De voorstellers van het amendement zijn van mcenlng, dat naast dezen maatre gel. die ook niet zonder bezwaar kan worden geacht, niet mag worden ver zuimd, eveneens ter verruiming van werkgelegenheid bij het onderwijs ile gehuwde onderwijzeres nietkostwinster te ontslaan. De voorgestelde bepalingen beoogen slechts dan aan het werkzaam zi|n van een gehuwde onderwijzeres of het ge nieten van wachtgeld door haar een einde te maken, wanneer dit zonder overwegende bezwaren voor de belang hebbende mogelijk is. Aansluiting is ge zocht aan de bepalingen, welke bij het toekennen van voorloopig pensioen ter voorkoming van onbillijkheden zijn voorgesteld. De heer Zijlstra c.s. stelt voor te be oaten, dat het schoolliestuur in beroep kan komen tegen het besluit, waarbij de vergoeding der schade wordt vastge steld. WERKSTER AANGEHOUDEN AMSTERDAM. 9 Dec. De politie van het bureau Pieter Aertszstraat heeft een werkster aangehouden, die zich heeft schuldig gemaakt aan dief stal van brandstoffen. De vrouw was als werkster in dienst van een firma aan het Damrak, te werk gesteld bij het schoonhouden van een school in Plan Zuid. De firma had dit werk aan den gemeentelijken Schoonmaakdienst overgedragen, waarna de vrouw in dienst der gemeente was getreden. Kort geleden kreeg zij haar ontslag, met recht on pensioen. Aangezien zij dit nog niet had ontvangen en haar man werkloos was. had zij. nog uit haar diensttijd bij de firma in het bezit van den sleutel der school zijnde, daar uit een zak brandstoffen weggenomen. ENGELSCH SPORTVLIEGTUIG MAAKT NOODLANDING DE KRIM, 9 Dcc. Zondagmiddag heeft een Engelsch sportvliegtuig be stuurd door mr. Erward Walker Sykes uit Londen, dat te Hamburg was opge stegen en op weg was naar Schiphol tengevolge van een sneeuwbui een noodlanding gemaakt op een tarweveld te De Krim. Doordat het toestel daarbij in een sloot terecht kwam sloeg het over den kop. De beide inzittenden behalve de be stuurder zat ook in het toestel de En- gelsche officier Hugh zagen kans door een raampje naar bulten te klim men. Alleen de bestuurder kreeg verwon dingen aan het hoofd. De propellers van het tweemotorig toestel braken af, ter wijl de neus van de machine werd be schadigd. De beide inzittenden zijn per trein naar 'Amsterdam doorgereisd. Vandaag zal het toestel worden gede monteerd. Met slechte tanden heeft Uw jeugd spoedig afgedaan Verlengt Uw jeugdige bekoring door het uiterlijk van Uw tanden Tweemaal per dag Usterine gebruiken Is een gewaarborgde verzorging Groote tube 50 cenU Kleine tube 25 cent» lft.SOO.OOO geestdriftige gebruiker» •▼er de gebeele wereld WOENSDAG HILVERSUM II 301.5 m. VARA. 8.30 De Notenkrakers o.Lv. Daaf Wins. 10.1b Uitzending voor de Arbeiders in Je Continubedrijven. Groote democra ten. ..Hjalmar Branting'. Lezing door Joh. Spier. Eddy Walis en zijn Orkest. 12.30 n.m. Orgelspel door Joh. Jong. 2.00 n.m. Voor de vrouwen. ..Samen brieven lezen" door mevr. C Pothuis- Smit. 2-30 n.m. Voor de kinderen m.m.v. de Amsterdanische Onderwijzers Tooneel- vereenlging: De Amsterdanische Onder wijzers Muziekvereeniging o.l.v. P. Stip hout. Oom Henk. vraaguprtje. Gra mofoonmuziek. „Vrouw Fortuna Kindertooneelstukje met zang en dans in drie bedrijven door Fred Berens. met muziek .van P. Stiphout. 3.30 n.m. Jack de Vries' Internationals en Clara de Vries, trompet. Refrein zang: Jackie Glazer. 6.50 n.m. Sportuitzending. Nabeschou wing over IerlandNederland door C H. Gcudeker. 7.05 n.m. Dubbel Mannenkwartet „Bel Canto" o.l.v. P. M. Germes. 7.30 n.m. Opvoeding tot persoonlijk heid. Beantwoording van ingekomen vragen door G. van Veen. 8.15 n.m. VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot met medewerking van: Maart je Offers, alt. (Uitzending uit Gouda). 9.05 n.m. ..De inbraak in de Zuivelfa briek". Een detectivesnel van Huib Rei ger. Op te voeren door het VARA-Too- neel o.l.v. Willem van Cappellen. 9.30 n.m. Fantasia o.l.v. Eddv Walis. 10.25 n.m. Dubbel X o.l.v. Cor Steyn m.m. van Alb. de Booy en Bert van Dongen. (Slot-üitzending vanuit- Gou da). HILVERSUM I 1875 m. N.C.R.V. 11.00—12.00 Het Ensemble van der Horst. 12.15—12.30 n.m. De Don-Kozakken, o.l.v. Serge Jaroff. 12.30—1.30 n.m. Het Ensemble van der Horst. 1.30—2.-30 .nm. Orgelspel door Ronald Parker. 2.30—3.00 n.m. Spreker namens het Grifformeard Frysk Selskip. Dr. D. Zwart. 3.15—3.45 n.m. Lezen van Chr. Lec tuur. Strandjutten (II) van G. F. Has pels. 3.45—4.00 n.m. Edwin Fischer, piano, speelt: Chromatische Fantasie en Fuga Bach. (Gr.muz.). 4.00—5.00 n.m. Zang-recital door Christien Stork. A. d. vleugel: N. de BockVerdel. 5.006.00 n.m. Kinderuurtje o.l.v. W. Kleinrenslnk. Zang: Hcrmien Evers: Piano: Elly van Mierop. 6.00—6.30 n.m. Landbouwhalfuurtje. P. J. Kolijn: „Uit 't zelfde huis". 6.30—7.00 n.m. Onderwijsfonds voor de binnenvaart. P. Veldstra: „Het bin- nenaanvaringsreglement". 7.15—7.30 n.m. „Een kwartiertje Ra dio-reportage"; eventueel gramofoon muziek. 7.30—8.00 n.m. „De kleine luchtvaart: Pro en Contra Hcnri^ Mignet?" door John S. Zodv. 8.05—8.15 n.m. Georg Kulenkamp., vi ool. speelt met groot orkest o.l.v. Paul Kletzki. 8.15—9.00 n.m. Concert door de Arn hcmsche Orkest-vereeniging o.l.v. Wil lem van Otterloo, Solist; Frederic La- mond, piano. (Aansluiting met het Concertgebouw „De Vereeniging" te Nijmegen.) 9.00—9.30 n.m. Ds. D. Crommelin: ..De zending in de schaduw van mor gen". 9.30—10.10 n.m. Vervolg-Concert door de Arnhemsche Orkest-Vereeniging. 10.15—10.30 n.m. „Een kwartiertje voor het honderddruitig bord" met Jur. Schroder. BRUSSEL 483.9 M. Fransch programma 12.20 Concert door het orkest „Con- stantln" o.l.v. Emile Maetens. 5.20 Dansmuziek door ..Mickey's Club Orchestra" o.l.v. Jeff Hallet. STEM AF: 3.35 n.n». Droitwich (1500). Concert uit Bournemouth m. m. v. Maurice Eisenberg (cello). 725 n.m. Praag (470.2). Synv phonieconccrt. 8.20 n.m. Droitwich (1500). ..King Arthur", opera van Purcell. 10.50 n.m. London Reg. (342.1) Jack Pavne en zijn orkest. 6.50 Kamermuziek door mej. de Hcr- vc. piano: de hecren Harvent en Andel- hof, viool; den heer Piel, altviool en Lutaster. cello. 8.50 Concert o.l.v. Lodewijk de Vocht, m.m.v. het Caecilia koor; Ria Lensscns mevr. de Backer; de heeren Fred. Ans- pach en Maur; De Groote. BRUSSEL 321.9 M. Vlaamsch programma I.30 Concert door het orkest „Con- stantin" o.l.v. Emile Maetens. 5.15 Mededeelingen. 6.20 Concert. Werken van Alfons Moortgat. Uitv.: Jeanne Weyler, zang; Leo van den Broeck. piano. Vijf liede ren gezongen door Jeanne Weyler. 8.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Paul Douliez. 8.50 „Julius Sesar" van Shakespeare. Voor den omroep bewerkt door Jozef Con frijn. Muziek: Karei Albert. M.m.v. het Omroeporkest o.l.v. Paul Douliez. Regie: Gust de Muynck. 9.50 Concert door het Omroeporkest c.l.v. Paul Douliez. 10.30—11.20 Dansmuziek door Jim Matherson and his boy». DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 5.20 n.m. Klokkenspel. 5.50—7.50 Vroolijke muziek. 10.05 „Fröhlicher Kindergarten". II.20 Concert uit Danzig. I.20 Gevarieerd programma. 2.35 Pianowerken van Chopin. 3.05 „Begegnung mit einem Dichter". Helmut Draws-Tychsen: „Fleck und Neunaugen". 3.20 Het Emanuel Rambourorkest speelt. In de pauze (4.104.20): Fritz Müller-Partenkichen: „Die Firma". 5.40 Romantische pianomuziek. A. d. vleugel: Ludwig Kaiser. 6.05 Sportpraatje. „Nur nicht Ga- lopp! 6.20 „Buten Abend, lieber Hörer!" Barnabas von Geczy en Ernst Peter- mann. 7.35 Programma uit Hamburg. 8.05 Programma uit Stuttgart. 9.35 Programma uit München. 9.50 „Kine kleine Nachtmusik". Lo- thar Rit terhof, viool; Hartmut Wege ner, piano. 10.20—11.20 Dansmuziek door het Bar nabas von Gcczy-orkest. DROITWICH 1500 M 10.35 v.m. Korte Godsdienstoefening. 12.05 n.m. Orgelconcert door Quentln MacLean. 12.50 Charles Manning en zijn Or kest. 3.10 Piano-recital d. Berkeley Mason. 5.35 n.m.„The Continentals" met Car men del Rio. 8.20 n.m. Drie speciale uitvoeringen in de Queen's Hall, Londen. „King Ar thur". Opera van Purcell. 10.25 Het B.B.C. Theater Orkest o.l.v. Hyan Greenbaum. II.3512.20 Dansmuziek door Jack Payne met zijn Orkest. WIJDINCSSTONDEN Hilversum I. 8.008.15 Schrift lezing en meditatie. 10.3011.00 Mor gendienst door Ds. D. Ringnaldo Jr. Hilversum II. 10.00—10.15 V.P. R.O.-morgenwijding. RADIOKRANT Nieuwsberichten geven beide Hol landsche zenders om 8.00 en voorts Hil versum I om 10.10 en Hilversum II om 10.00. 91. Om twee uur begon de optocht Op het marktterrein stond een namaak slotpoort van dunne latten en karton, waardoor de grafelijke stoet zoogenaamd de stad zou bin nengaan. Voorop ging de fanfare, daar achter twee pages en toen het magere paard van den schillenboer, waarop Keetje als Jacoba van Beleren was gezeten. 92. Omdat het oude karrepaard een schimmel moest voor stellen had men het beest een wit laken omgehangen. Keetje plaagde Pit en Pat die In hun harnas naast haar liepen, voortdurend. Ridder, houdt mijn paard beter vast, com mandeerde zc voortdurend en zachtjes zei ze: „jullie moe ten lekker alles doen wat ik zeg. GRAMOFOONMUZ1EK Hilversum I. 8.15—9.30, 7.15 7.30 cn 10.30—11.30. Hilversum II. 8.00—8.30; 12.00 —12.30, 1.30—1.45, 2.15—2.30, 6.35—6.50, 10.05—10.20 men vraagtl en wij draal en.., en 11.00—12.00. Brussel Fr. 7.05, 7.45, 8.40, 1.30 6.20, 8.20 en 10.30—11.20. Brussel VI. 7.05, 7.45, 8.05, 8.30, 9.05-9:20, 12.20, 6.50 en 7.35. Droitwich. 11.20 en 1.50. POSTVLUCHTEN AMSTERDAM, 9 December. Bij de K.L.M. is bericht binnen gekomen, dat de „Sperwer" op de thuisreis wegens slechte weersomstandigheden te Athe ne is gèblcven. ONTWERP INGE JOOSSE AMERSFOORTSCHE KUNSTHANDEL Utrechtscheweg 36. Tel. 1758 Direct over het spoor. 6 3 m 5 s tac 1 ff 1 v> j 4.12 7.12 Amsterdam 4.12 Marseille 6.12 8.12 Rome 6.12 9.12 Athene 9.12 Mersamatrub 7.12 Cairo 8.12 Gaza Bagdad 7.12 Boeshir 842 Djask Karachi Jodpoer 6.12 9.12 Allahabad Calcutta Akvah 9.12 Rangoon Bangkok 6.12 8.12 Aiorstar Singapore 4.12 7.12 Medan Batavia 4.12 7.12 Vertrek van het eerstvolgende pont- vliegtuig van Arasterdam 14 Dec. a.». Uit de wijze waarop iemand zijn ont spanning zoekt leert men zijn karakter kennen. Naar 1 Engelsch van J. S. FLETCHER door mr. H. J. P. H. 87 Maar onder het wachten bemerkte hij andere dingen. Aan zijn linkerhand zag hij de lagere oevers van het reservoir, die door den hoogen dam op den achter grond werden afgesloten. En op den dam zelf zag hij bewegende lichtjes. Hij telde er zes, op telkens eenzelfden af stand. Bew wist niets af van de door Oliver ingestelde bewaking, maar hij begreep toch al spoedig, dat de eenige verklaring voor die lichtjes was, dat de dam bewaakt werd. Plotseling kwam Miriam tusschen de dennenboomen te voorschijn en liep met snelle schreden langs denzelfden weg. waarlangs ze gekomen was, terug. Bew kroop nog dieper in zijn schuilplaats weg en hield zijn adem in. Voor de twee de maal ging ze hem rakelings voorbij en weer hoorde hij haar in zichzelf mom pelen. Hij liet haar voorbij gaan... en volgde haar naar de hoeve. Maar dit maal bleef hij op eenigen afstand staan. Hij hoorde haar de deur grendelen cn even later werd het licht in de huiska mer uitgedraaid. HOOFDSTUK XXI. De heide bit dag. Op hetzelfde oogcnblik dat Miriam Scarpe haar licht uitdraaide, verander de Naylor Bew van plan. Hij was eerst voornemens geweest de hoeve den ge- heelen nacht door te bewaken, omdat hij er voor zichzelf overtuigd van was, dat Hoyland in de nabijheid moest zijn en waarschijnlijk op de eenzame hoeve onderdak zou komen zoeken: hij was er zelfs niet zeker van, dat de man, met wien hij Miriam in het dennenboschje had zien wegsluipen, Abe Hoyland niet was. Maar de verdere omstandigheden dier ontmoeting, het weggaan van den man, de terugkeer van de vrouw... dat alles bracht hem tot de overtuiging, dat er dien nacht op do hoeve toch niets te doen zou zijn. Hij meende, dat de beide samenzweerders, als ze dat ten minste werkelijk waren, door de aanwezigheid van de wachten van Oliver hun plannen in de war gestuurd zagen en du» voor loopig van elkaar weg waren gegaan. Na eenige ^ogenblikken van naden ken besloot hij don ook over de heide naar het dorp te gaan en daar eenige uren onderdak te vragen bij zijn zwager Ben Ravidge. die boschwachter was op het landgoed, waarvan Bickerdyke kort geleden eigenaar was geworden. Maar hij had een bijbedoeling. Ravidge, die dag en nacht over de hei en door de bosschen rondzwierf, had een scherp oog en een groot opmerkingsvermogen en hij zou misschien in staat zijn hem belangrijke en waardevolle inlichtingen te verschaffen. De dorpsklok sloeg twaalf uur, toen Bew het tuinhekje van zijn zwager openduwde en zijn aanwezigheid ken baar maakte, door met kiezelsteentjes tegen de ramen van een der bovenka mers te gooien. Na een poosje kwam er licht op die kamer, het raam werd ge opend cn een stem vroeg, wie er was. „In orde. Ben. ik ben het!" zei Bew. „Laat me er maar gauw in ik heb wat met je te praten. Zeg maar tegen de vrouw, dat er geen gevaar bij is". Binnen enkele oogenblikken was de boschwachter beneden en Bew lachte geruststellend tegen hem, terwijl hij hem naar de huiskamer volgde. „Ik zou graag een beelje slapen voor het verdere deel van den nacht, Ben", zei hij, zijn overjas uitgooiend. „Ik heb een zaakje aan de hand gehad, hier dezen kant uit cn ik had gedacht, dut de heele nacht er mee gemoeid zou zijn maar dat is blijkbaar zoo niet. Maak maar geen drukte voor me ik blijf hier wel liggen, net zooals ik ben en slaap tot morgenoch tend". „Ben je lang op pad geweest!" vroeg Ben. „Dan zul je toch wel naar een stukje eten verlangen, wat?" „Neen, dank je", antwoordde Bew. ..Maar wat drinken zou me wel goed doen het was toch nog a! guur buiten". Ben liep zonder Iets te zeggen naar een kast toe en haalde er een flesch whisky met een j>aar glazen en een karaf water uit te voorschijn. „Ja, het vuur is uitgegaan", zei hij. naar den gedoofdon haard kijkend. „Zal ik het even aansteken, of ben je tevre den met koud water". „Koud smaakt me net zoo goed", zei Bew. zich inschenkend. „Een flink sterk glaasje zal me goed doen en dan een pijp Je zult wel benieuwd zijn te hooren, wat me hierheen gevoerd heeft, niet? 'n Beetje buitengewoon is het wel, hè?" Ravldee schonk zichzelf ook een glas In om zijn gast gezelschap te houden en nam zijn eigen pijp van den schoor steen. „Och!" zei hij bedaard. „Er zijn tegen woordig nog al eens buitengewone din gen aan de hand. vind ik zoo. Het heeft toch niets te maken met dat geval van die ontploffing?" „Ja, zooiets is het toch wel", zei Bew. „WaJ weet jij er op dit oogenblik van?" „Niet heel veel", antwoordde Ravidge. „Niet meer dan uitgelekt is. Maar ik ben vanavond dien kant uit geweest, bij Crabtree in de buurt, en daar hoorde ik, dat de oude heer Carsdale zoo van streek is, dat hij op zijn eigen kosten wachten op den. dam heeft uitgezet. Ze oefenen daar een geregelde bewaking uit". „Ja natuurlijk dat is hard noodig ook", zei Bew. „Was het dan werkelijk een ontplof fing?" vroeg Ravidge. „Een echte ontploffing ook!" zei Bew. „Daar valt niet aan te twijfelen!" De boschwachter rookte een poosje in stilte door en scheen in gedachten ver zonken. „Nou", zei hij eindelijk. „Dat zou er ook leelijk uitgezien hebben voor ieder- een en alles, wat in het benedendal van de vallei woont, Naylor, als die aanslag gelukt was! Dat mooie nieuwe huls van Carsdale was er als een kaartenhuisje aan gegaan!" „Zeker en vast!" stemde Bew in. „Daar heb je volkomen gelijk in, Ben!" „Wie zou het gedaan kunnen heb ben?" vroeg Ravidge. „Hei is een dul- velsch gemeen» streek! Heel de bene denstad van Halfirth was er ook aan gegaan". Bew boog zich wat voorover en klopte den boschwachter op zijn knie. „Je hebt toch vroeger ook wel eens het een en ander gehoord?" zei hij op gedempten toon. „Je weet toch ook. hoe liet met de Scarpes en de Hovlands gegaan is? Carsdale Oliver dan altijd heeft Matthew overgehaald om zijn land tegen den zin van zijn moeder te verkoopen en heeft Hoyland do huur opgezegd. Denk je nu. dat de oude Miriam en Abe Hoyland mcnschen zijn, die weten, wat vergeven en ver geten is? Mis hoor! De een of de an dere of misschien samen, hebben ze de hand gehad in den aanslag op dien dam. Luister eens goed, dan zal ik je alles vertellen, wat ik er van weet". De boschwachter zal met open mond te luisteren onder het verhaal van Bew en toen deze klaar was, sloeg hij zich op zijn knie. „Nou maar dan kan ik Je ook nog wat vertellen!" zei hij. „Ik heb Abc Hoyland gezien en nog niet zoo lang geleden. En hij ging werkelijk In de richting van de hoeve van de oude Mi riam. Ik heb er niets bijzonders inge zien, omdat ik weet, dat ze nog familie van elkaar zijn. Maar nu dat je het zegt „Wanneer is dat geweest?" vroeg Bew vol spanning. „Nou, zoowat drie weken geleden", antwoordde Ravidge. „Het was toen volle maan. Ik was op een avond laat op de hei daar bij de Reuzepij- len Ik dwaalde daar. het zal om een uur of tien zijn geweest, zoo wat rond, toen ik over de hei een man uit de richting van Saddlefirth zag aanko men. Ik hield me stil cn hij kwam me vlak voorhij. En het was Abe Hoyland! Ik zag zijn gezicht net zoo duidelijk als ik nu het jouwe zie. Hij droeg een kistje of zooiets onder zijn ann en liep heel gehaast In de richting van de oude hoeve. Ik dacht niet anders, of hij ging daarheen". „Ah zoo nou, dan heb je goed gedacht! Hii is natuurlijk met den laat- sten trein in Saddlefirth aangekomen en heeft toen den weg over de hei ge nomen. Nou het Is een raar geval. Ben. en Ik zal morgenavond die hoeve weer bewaken heter gezegd, van avond, want het is al over twaalven. Want daar moet het geheim zitten!" „Nou, maar dan is het toch een h«el raar zaakje!" zei Ravidge. „Zooiets heb ik van m'n leven nog niet gehoord. Het hcteckent maar wat komt dat er op aan Als dat zou lukken!" „Dat Is doodgewoon moord met voor bedachte rade! Moord op de halve star.'" Intusschen had Bew zijn laarzen uit getrokken en was op de sofa gaan lig gen. Zijn zwager ging weer naar bed. Toen Ravidge den volgenden morgén beneden kwam, was hij verdwenen, na het vuur aangestoken te hebben, zijn eigen ontbijt te hebben klaar gemaakt en het noodige eten cn drinken te heb ben meegenomen. Op tafel lag e-»n stukje beschreven papier. Het behelsde het verroek om eens in de buurt van de hoeve te komen kijken, als Ravidge hem voor den middag niet teruggezien had. Ravidge moest dien morgen bij zijn nieuwen heer, Joe Bickerdyke, zijn, «n kwam pas vrij laat in den middag terug. Bew was niet aan zijn huls terugge weest en zijn vrouw had hem dus niet gezien en evenmin iets nieuws over het reservoir gehoord. En daarom at de boschwachter vlug zijn maal en stapte, na even gerust te hebben, met het ge weer onder den arm, de richting uit van de hoeve. Hij had veel belang ge steld In wat zijn schoonbroer hem dien nacht verteld had en liep dus vrij nieuwsgierig op de hoeve toe. Het kwam zoo zelden voor. dat er In zijn saaie leven iets bijzonders gebeurde. De dood van Matthew Scarpe was wel het laat ste feit van eenige beteekenis geweest In het leven der heibewoners. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 7