4000 DË ËËMLAMDËR VREDESBESPREKINGEN De organisatie van ons bedrijfsleven ADLER GARAGE MOLENAAR Woensdag 11 December 1935 Uitgave: VALKHOFF Co. Bureau: Arnhemschepoortwal 2a 34e Jaargang No. 140 Abessynië niet tot onderhandelen bereid, zoolang de Italianen het land bezet houden FRANSCH-BRITSCH OVERLEG Schip in nood aan den Hoek Elf dooden bij vliegramp Een lange rede van min. Gelissen Belangrijkste Nieuws Licht op 4 uur 13 min. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABOWMEMEHTSPRUS per 3 maanden voor Amersioort 1.95; per maand 0.65; per week met gratis verzekering tegen ongelukken) f CU5. Binnenland iranoo per post per 3 maanden 2i85. Afzonderlijke nummers f 0.05 POSTREKENING 47910 TELEFOON INTERC. 513 PRUS DER ADVEBTEHTIEK van 1—4 regels f 1.05 met inbegrip van een bewijs dke regel meer f 0.25 Liefdadigheids-advertentièn voor <1 helft van den prijs. - Kleine Advtrtentién ^KEITJES" bij vooruitbetaling 1—5 i 50 cent, elke regel meer 10 cent, driemaal plaatsen f 1«—Bewijsnummer extra f Ö.Oi Pogingen om de discussies over het olie»embargo op te schorten De houding Tan 't Vaticaan iJit Addis Abeba wordt gemeld, dat de Abessijnsche minister van buiten- landsche zaken Dinsdag een bezoek heeft gebracht aan den Britschen ge zant sir Sydney Barton en dezen heeft gevraagd, of hij bfricht heeft ontvan gen over den inhoud van het Fransche vredesplan. Het antwoord luidde ont kennend. Van vooraanstaande Abes* sijnsche zijde wordt ver* klaard, dat het hoogst ons waarschijnlijk is, dat Abessy* nië bereid zal zijn zich in te laten met vredesonderhande* lingen, zoolang ook nog maar één enkele Italiaansche sol* daat op Abessijnschen bodem zal staan. Het z.g. voorstel, de provincie Ogaden aan Ita* lië af te staan, wordt te Ad* dis Abeba belachelijk ge* noemd, aangezien de Italianen in het Zuiden sedert het uit* breken van den oorlog, nau* welijks voortgaan hebben ge* maakt. Het onderhoud, dat gisteren te Parijs pl&ats vond tusschen Laval, Vansittart ed Clerk en dat veertig minuten duur de, was naar gemeld wordt vol doende om definitief overeenstemming te bereiken tusschen de beide regeerin gen betreffende de formules tot rege ling van het conflict, door Hoare en Laval uitgewerkt. De kwestie van de procedure is nog niet opgelost en Laval zal zich te Genève of in den trein, waar zich ook De Madariaga, de voorzitter van de commissie van 18 bevindt, met Eden verstaan. Men meent, dat de com missie van 18 ertoe zal worden bewogen haar besprekingen op te schorten. Wat ook het eindresultaat moge zijn van het Fransch-Engelsche initiatief, vast gesteld moet worden aldus het Pa- rijsche bericht dat, naar het schijnt, men tot de uiterste grens is gegaan van de concessies en politieke mogelijkhe den. Een copyright-bericht van de News Chronicle behelst het volgende: Hoewel geloofd wordt, dat Mussolini de détails der Parijsche bemiddelings voorstellen, waarvan hij op de hoogte gesteld is door den Italiaanschen am bassadeur te Parijs, thans bestudeert, is de officiecle nota nog niet overhandigd. In gezaghebbende kringen heeft men algemeen den indruk, dat de duce deze voorstellen als een basis van bespreking zal aanvaarden, om daardoor de toe passing van een petroleum-boycot zoo lang mogelijk te doen uitstellen en ver der in de hoop, dat een accoord kan worden bereikt, dat een einde zou ma ken aan den kostbaren oorlog in Abes synië. Het is nog steeds de vraag, of de te genwoordige onderhandelingen tot uit eindelijke overeenstemming zullen lei den. daar men van Italiaansche zijde er voortdurend op wijst, dat de duce niet bereid zal zijn, eenig voorstel te aan vaarden. dat niet voorziet in een corri dor tusschen de heide Italiaansche be- eittingen in Oost-Afrika, Erithrea en Italiaansch Somaliland. Men verwacht, dat het Vaticaan in de komende dagen een niet te onderschat ten rol zal spelen. De Osservatore Ro mano schrijft: „Alle landen wenschen den vrede, maar een werkelijke vrede kent geen vernedering, doch rechtsge lijkheid en edelmoedigheid". De Italiaansche pers is optimistisch en haar toon is opmerkelijk minder scherp. De bladen verklaren eensge zind. dat het fascisme wederom een overwinning heeft behaald. De dominions geraad' pleegd Dinsdagmiddag zijn de vertegenwoor digers van de regeeringen van Austra lië Zuid-Afrika. Canada en Nieuw-7.ee- land naar het Foreign Office ontboden, waar zij ontvangen werden door Eden. die. naar men mpent te weten, met hen het ontwerp van Parijs hesprak, daar het Eneelsrhe kabinet de vertegenwoor digers der riomin'ons wilde raadplegen, alvorens zich definitief over de vredes- v<tors«e!len uit te spreken Volgens een herichf ui» Genève ver wacht men. dat de commissie van acht Ui n, die en beslissing zal nemen over uitbreiding van den giondstoffenhovcot v»<or Italië, Donderdag bijeenkomt en dat ook Eden en Laval aanwezig zullen zijn. Of er besluiten genomen zullen worden of dat het zwaartepunt van de werkzaamheden in Genève zal worden verplaatst naar den Volkenbondsraad, of naar een nieuw in te stellen commis- sio van vijf, hangt af van de houding van Italië, waaromtrent men* elk oogen- blik inlichtingen verwacht. De Engelsche minister Eden heeft nog de volgende opmerking gemaakt: De voorstellen van Parijs vormen niet het standpunt der Britsche of Fransche regeering. Zij zijn veeleer een initiatief, dat de partijen in staat wil stellen bijeen te komen. Dat is het eeni- ge doel der voorstellen. den zeide, dat hij zich Woensdag naar Genève zou begeven, omdat de politiek der Britsche regeering blijft steunen op het lidmaatschap van den Volkenbond. Het Fransche ministerie van buiten- landsche zaken heeft verklaard, dat de verschillende berichten, die in de Fran sche pers verschenen zijn over den ver- moedelijken inhoud der bemiddelings voorstellen, uitingen van fantasie zijn en van verkeerde aanknoopingspunten uitgaan. Men blijft te Rome gereserveerd, zoo wel wat betreft de mogelijkheid van een oplossing als ten aanzien van de uitla tingen in de Fransche en Britsche pers. Ook de Italiaansche correspondenten te Parijs en Londen onthouden zich van commentaar, evenals de bladen zelf, die geen enkel hoofdartikel aan den stand van het geschil wijden. Te Londen verklaart men. dat elke regeling zoowel door de Italianen als door den Volkenbond en Abessynië aan vaard moet kunnen worden. Van eenige pressie op Abessynië zafl geen sprake kunnen zijn. Naar beëindiging van den strijd? De diplomatieke correspondent van de Daily Telegraph meldt uit Parijs, dat het vredesplan slechts kleine correcties voorstel voor de grenzen tusschen Eri threa en Tigre in het uiterste Westen, waardoor kleine oneffenheden uit den weg worden geruimd. In een andere medcdeeling van dezen correspondent wordt vrklaart, dat Engeland en Frankrijk ervan overtuigd zijn, dat hun voorstellen een minimum*basis vormen, waar* op de snelle beëindiging der vijandelijkheden zou kunnen worden tot stand gebracht. Men heeft reden te veronderstellen, dat Mussolini het plan zal aannemen als basis voor bespreking. Italië en Abessynië zouden er dan toe worden aangespoord de vijandelijkheden te sta ken van het oogenblik af, dat de vre desonderhandelingen zullen worden ge opend. Men verwacht evenwel niet, dat deze toestand nog in deze week zal kun nen worden bereikt. Indien gunstige antwoorden worden ontvangen uit Rome en Addis Abeba, zou de Geneef- sche commissie van 18 terstond op de hoogte worden gesteld, waarna zij zich vermoedelijk zou verdagen. De corres pondent schrijft, dat de Britsche regee ring heeft beslot én een uitstel van het embargo op petroleum te steunen in dien Abessynië de Parijsche voorstellen zou verwerpen. /Minister-president Baldwin heeft Dinsdagavond laat in het Lagerhuis ten aanzien van de vredesvoorstellen ver klaard: Eden zal den Volkenbond zijn rap port uitbrengen. Hij zal en kan zelfs niet de aanvaarding der regeling door den Volkenbond afdwingen, indien de Volkenbond er niet van wil weten. Evenmin kan hij Italië of Abessynië de voorstellen opdringen. Wij weten niet, wat ieder dezer drie partijen zal beslui ten. Wanneer niets tot stand komt, moeten wij het later geleidelijkaan weer probeeren. Wij zullen dan wederom de vraag hebben te overwegen hoever sanctiemaatregelen kunnen gaan. De oppositie heeft het zoo doen voorko men. alsof het een zeer eenvoudige zaak is den olietoevoer naar Italië stop te zetten. Het is evenwel een buitenge woon ingewikkelde kwestie. Wanneer wij den stap doen, moeten wij er zeker van zijn, dat hij werk zaam is. De Engelschen slaan de tegen woordige gebeurtenissen met groote be langstelling gade. In de laatste 3 maan den hebben wij zeer veel vernomen van hetgeen in de wereld mogelijk is en niet mogelijk is. De tijd zal komen, dat men in staat zal zijn het Lagerhuis al zijn inlichtingen mede te deelen en het Lagerhuis en het land zullen dan kun nen overwegen wat zij in het licht van deze inlichtingen voortaan kunnen doen ter bevordering van de werkzaam heden van den Volkenbond. Wij zetten dezelfde politiek, die wij tot nu toe heb ben gevoerd, voort STEEKPARTIJ OP DEN O.Z. VOORBURGWAL Tijdens een dronkenmansruzie in een woning wordt de be* woner ernstig in den buik getroffen AMSTERDAM, 10 Dec. Op de eerste étage van een perceel OJZ. Voorburgwal is het in den afge'oopen nacht hef tig toegegaan tusschen de bewoners, een man en een vrouw, en eenige be zoekers. Allen verkeerden onder den invloed van sterken drank en zoo kon het niet uitblijven dat er ruzie ont stond, welke niet lang daarna in een hevige vechtpartij overging, waanbij ook een deel van het meubilair het danig ontgelden moest. Plotseling greep Nederlandsch motorvrachtschip op de banken geslagen doch later veilig binnen» gesleept HOEK VAN HOLLAND, 10 December. Vanavond omstreeks zo ven uur is een klein Nederlandsch motorvrachtschip, dat den Nieuwen Waterweg wilde bin nenvallen, tengevolge van den Noord- Óoster storm en de hoogo zee uit den koers geraakt en bezuiden de Zuiden pier op de banken geslagen. Hierbij ge raakte het roer defect, zoodat de kapi tein het raadzaam achtte voor aniker te gaan en noodseinen te geven. Zoowel de sleepboot „Blankenberg" van L. Smit en Co. als de reddingboot „President Wiersma" van de Zuidhol- landsohe Mij. tot Redding van Schip breukelingen, voeren daarop uit. Zij troffen het vrachtschip op den la gen wal. De ankers hadden het in het slechte weer gelukkig gehouden. De kapitein van het vastzittende sohip ver zocht den schipper van den redding boot in de nabijheid te blijven voor even tueele hulpverleemng, want, gezien de ervaring met andere strandingen op deze plaats, was het de groote vraag of de sleepboot het schip los zou kun nen trekken. De „Blankenberg" slaagde echter voortreffelijk in zijn zware taak en om half negen sleepte hij het schip veilig binnen de pieren van den Water weg. Naar wij nader vernemen is het on fortuinlijke schip de „Eban", thuisbe- hoorend te Groningen, metend bruto 288 ton, waarmee kapitein Hylkema met een lading rubber op weg was van Stet tin naar Rotterdam. Behalve de reddingboot on de „Blan kenberg" is ook de sleepboot „Afrika" van L. Smit en Co. ter assistentie uitge varen naar de „Eban" waarvan behalve het roer ook de motor onklaar was ge raakt. De bemanning, die ongedeerd is ge bleven, heeft eenige benauwde uren doorgebracht. Dit nummer bestaat uit 2 bladen een der bezoekere oen mes en bracht daarmede den bewoner een diepe steek wonde in den buik toe. Hevig bloedend zakte de man ineen. Hij werd naar het Binnen-Gasthuis vervoerd en kon van morgen nog niet door de politie van het bureau Warmoesstraat, welke twee van de bezoekers aangehouden en in arrest gesteld heeft, worden gehoord. Als dit verhoor kan plaats hebben, hoopt de politie, dat de dader van de steekpartij aangewezen zal kunnen worden. PARLEMENTAIR OVERZICHT Hij is voor den middenstand druk in de weer Huur commissies in 't zicht 's-GRAVENHAGE, 20 December. Ach, wat was minister Gelissen moei lijk verstaanbaar, vanmiddag! Een lan ge rede over de meest verschillende on derwerpen las hij met groote snelheid voor. Hij gunde zich geen pauze, als hij van het eene naar hel. andere on derwerp overging. En als hij feitelijke mededeelingcn deed, daalde menigmaal zijn stem ondertusschcn zoozeer, dat de woorden aan het slot van den zin, waar hét op aan kwam, onverstaan baar werden. Zijn speech scheen een aaneenschakeling van nota's en het aan hooi en was v ermoeiend in hooge mate. Enfin, laat ons trachten, er iets uit te pikken. Hun. die ontevreden waren over de splitsing van liet departement van economische zaken in een departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en een van Landbouw en Visscherij, hield hij voor. dat één minister niet voor alles kan zorgen en dat ten slotte de politiek inzake belangrijke onder werpen door het kaninet in zijn geheel wordt vastgesteld. Met zijn ambtgenoot van huitenland- «che zaken, met de centrale commissie voor de statistiek en met andere in stanties pleeRt hij overleg over de zoo dringend noodige verbetering der eco nomische voorlichting van onze be drijfstakken, welke al zoo lang be- nleit is Hii bevestigde nog eens. dat de orde ning. die hij voorstaat, geen crisis maatregel is, maar een duurzame orga nisatie van ons bedrijfsleven beoogt. Mr. Wendelaar (Lib.), die heden vóór den bewindsman nog het woord voer de, betoogde, dat de staat zich moet richten op het welzijn niet van geor ganiseerde producenten, maar van de ongeorganiseerde consumenten. De mi nister trachtte, hem tegemoet te ko men, door te verklaren, dat de wet op de verbindendverklaring van onderae- mersovcreenkomsten tevens een wet is op de on verbindendverklaring ervan, zoodat overeenkomsten, voor het alge meen belang schadelijk, nietig kunnen worden verklaard. En anderen, die er naar verlangen, de wet toegepast te zien, poogde Z.Exc. te verblijden, door hun te vertellen, dat de voorwaarden, waarop overeenkomsten bindend kun nen worden verklaard, binnenkort zul len worden gepubliceerd en dat. hij zoo veel mogelijk spoed zal betrachten met het afhandelen van de regelingen, die aan zijn oordeel zullen worden onder worpen. Tegenover den aandrang, om de con- tingenteeringen door verhooging van invoerrechten te vervangen, verklaar de de bewindsman met bijzonderen na druk, dat wij z.i de rontlngenteerin gen de eerste jaren nog niet zullen kunnen missen. Voorts meent hij. dat wij voor bepaalde artikelen alleen con- tingenteeringen moeten gebruiken, voor andere een combinatie van contingen- teering met verhoogd invoerrecht en voor weer andere alleen verhoogd in voerrecht. De minister beijverde zich verder, aan te toonen, dat hij voor den midden stand druk in de weer is. Het wetsont werp betreffende de vestigingseischen, welks indiening de regeering al eenige malen zeer aanslaande heeft genoemd, is. naar wij deze maal hoorden, „na genoeg voltooid" Met maatregelen te gen het cadeaustelsel zal de bewinds- man evenwel de grootste voorzichtig heid in acht nemen, omdat zoovel en te genwoordig hun brood verdienen in de industrie, waèrin de cadenux worden gemaakt. De moeilijkheden bij de uitvoering van de wet op de evenredige vracht- verdeeling zijn aanleiding geworden, dat een commissie, waarin het schip- perselement is vertegenwoordigd, de zaak onderzoekt Z.Exc. voelt er voor, dat de schippers zeiven regelingen zul len treffen, waardoor het voordeel van de vaste relaties aan alle schippers ten goede zal komen. Met de belanghebbenden bij een ver laging van de haven- en kadegelden van Amsterdam en Rotterdam pleegt de regeering overleg over een verlaging van die gelden van gemeentewege. Zelve wil zij niet de kosten dragen. De heer Lovink (C.H.) en Smeenk (A.R.) keurden af, dat er voor 1935 43.000 en voor 1936 150.000 wordt aangevraagd voor personeelsuitbreiding van het departement, maar de minister spande zich in om duidelijk te maken, dat dit niet meer dan den normalen groei der werkzaamheden betreft. De heeren Van den Tempel 'S.D.) en Stumpel (R.K.) hebben een goede uit voering bepleit van de regeling van voorschotverlening aan kleine mid denstanders, die niet kunnen voldoen aan de voorwaarden, welke de mid- denstandsbank verplicht Is te stellen, en dié nu geholpen zuilen worden door borgstellingsfondsen, waarbij het rijk zich voor veertig percent garant zal stellen. Minister Gelissen beloofde, dat de regeling in socialen geest zal wor den uitgevoerd. De Kamer heeft de begrooting zon der stemming aangenomen, mot aan- teekening, dat de heeren Sneevliet (R.S.) en Wijnkoop (C.P.) tegen waren. Op de tribunes zaten vele vrouwen, uit verschillende nlaatsen des lands gekomen om het debat over het wets ontwerp betreffende de luchtbescher ming hij te wonen, waartegen zij, naar verklaard werd. gewetensbezwaren ge voelen. Zij hadden er vast op gerekend, dat dit wetsontwerp hedenmiddag aan de orde zou komen, maar voorzitter Ruys de Beerenbrouck schorste al om kwart voor vijf de vergadering tot des avonds. Bij den aanvang der vergadering zou de Kamer hebben gestemd ovèr een motie-Dreos (S.D.) ten gunste van bouw van goedkóope woningen en van instelling van huurrommhsics Maar de beer Drees trok zijn motie in omdnt minister Slingenbeve had beloofd, dat de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp op de vaste laef-r daar- omtrent één en ander hevntten zal. Vennocdeliik vreesde hij dm verwer ping var zijn motir een indruk zou maken. welken hijzelf ollerminst we ischte. Belgisch vliegtuig boven Kent neergestort Tegen een boom gevlogen LONDEN, 10 Dec. (A.N.P.) Laat in den middag is boven Zuid.Engeland een vreeseliik vliegongeluk gebeurd, dat elf menschen het leven heeft ge» kost. Tegen vijf uur is een drie»motorig verkeersvliegtuig van de Belgische luchtvaart» maatschappij Sabena, op weg van Brussel naar het Londen» sche vliegveld Croydon, door tot nog toe onbekende oor» zaak nabij Tatfield in het graafschap Kent neergestort. Alle elf inzittenden, n.l. de vierkoppi ge bemanning, beslaande urt den eer sten piloot Schroonbreit, den tweeden piloot, een radio-telegrafist en een hof meester, en zeven passagiers, werden gedood. Van de 7 passagiers waren twee van Engelsche nationaliteit, één ver moedelijk van Belgische nationaliteit en vier v&n Duitsche nationaliteit. Van de vier Duitschers, die allen uit Keulen kwamen, waren twee vrouwen, en wel mevr. Scholer, mej. Czeya en de heeren Heintzmann en Zuckmann. Tengevolge van de duisternis, die reeds was gevallen toen het ongeluk geschiedde, was het zeer moeilijk een onderzoek naar de oorzaak in te stel len, hoewel deskundigen en hulp-ploe gen van het op niet zeer grooten af stand gelegen vliegveld Croydon xich onmiddellijk naar de plaats van de ramp hadden begeven. De lijken vin enkele slachtoffers zijn zwaar verminkt, en van een der beide vrouwen is het hoofd geheel van de romp gescheiden. Het vliegtuig is geheel in elkaar go- drukt, doch brand is in het wrak niet uitgebroken. Het verongelukte toestel, dat vanmid dag te 3 uur van het Brusselsche vlieg veld Haren was vertrokkèn, is een in Italië gebouwd Savoia-vliegtuig, dat verleden jaar door de Sabena is aange kocht. LONDEN, 10 Dec. (A.N.P.). De ramp die het Belgische Sabena-vliegtuig heeft getroffen en elf slachtoffers heeft ge- eischt, heeft te Londen diepen indruk gemaakt. De om het leven gekomen bemanning van het toestel, dat de registratie letters O.O.-A.G.M. droeg, bestond uit den pi loot J. Schoonbroodt. den radio-telegra fist J. Desmet, den boordwerktuigkun dige Verbinnen en den hofmeester Strechfuss. De namen der drie niet-Duit- sche passagiers waren Samun, Sammy en Varden, vermoedelijk alle drie van Britsche nationaliteit, alhoewel hierom trent geen zekerheid bestaat. Een der beide vleugels is van het Sa- voia-toestel afgebroken en ligt op den weg, die van Tatefield naar Biggen Hill leidt, terwijl de vernielde romp op het land terzijde van den weg ligt. Aange zien de ramp tegen 5 uur, toen het reeds volkomen donker was, geschiedde, neemt men aan, dat het vliegtuig door nog onbekende reden laag heeft gévlo- gen en een boom heeft geraakt met een der vleugels. De slag van de botsing was tot twee mijl in den omtrek te hoo- ren. ZANDZUIGER GEZONKEN De vaart in de Scheveningsche haven gestremd .Maandagavond omstreeks half acht is oen zandzuiger, welke werk verrichtte in de buitenhaven, lek geslagen en ge deeltelijk gezonken De schuit kwam door het overzijde-slaan zóó ongunstig te liggen, dat de scheepvaart, zoowel naar binnen als naar buiten, volkomen gestremd was. in den loop van gisteren zijn enkele schokkers met moeite naar binnen ge bracht. doch de motor-loggers kunnen nog niet binnenvaren zij zijn voor gaats op stoom gebleven totdat men de haggersrlmit uit de vaart zal hebben verwijderd. Hoe deze zandzuiger lek kwam te stooten stAat nog niet heelernnal vast; het schijnt, dat een zuiger onder het werk is afgebroken, waardoor de ont stane opening water doorliet. HR MS. GELDERLAND Hr. Ms. Geldèrland is 9 Dec. Funchal vertrokken. fff* BLAD HKEFT EEN DAGEUjm SCNE GECONTROLEERDE OPLAAG VAN EXEMPLAREN op andere pagina's BINNENLAND Prof. Dr. J. H. Aberson, oud-hoog" leeraar te Wageningen overleden. (Tweede Blad, pag. 2.) OMTREK Gemeenteraad van Hilversum. (Eerste Blad, pag. 2.) STADSNIEUWS Inbrekers slaan hun slag in Fléhite. (Tweede blad, pag. 1)'« Moeilijkheden van de rijpere Jeugd. (Tweede blad, pag. 1)'. Vergadering van de Vereen, tot Be. vordering der bijenteelt. (Tweede Blad, pag. 1.) Ondersteuning aan werkloozen voof ziekenfondspremie. (Tweede Blad, pag. 1.) WEERVER WACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. Verwachting: Krachtige tot ma tige O. wind, afnemende bewol king, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt 's nachts, overdag kouder. Verdere vooruitzichten: Lang zamerhand iets kouder. Hoogste barometerstand 786.8 te S&rna. Laagste barometerstand 757.9 te Jan Mayen. De nieuwe ruim 4/5 persoon, zuinige 4 cyl. motor flinke kofferruimte, 4 onafh. geveerde wielen, voorwielaandrijving. Een pro duct van één der grootste fa brieken met wereldreputatie Te bezichtigen: Stationsplein 5 - Amersfoort JHR. O. VAN LENNEP üud'commandant van de Haarlcmsche burgerwacht In den ouderdom van 70 jaar is to Bennebrock overleden ihr. O. van Len- nep, gepensioneerd kapitein ter zee, oud-commandant van de Ilaarlemsche Vrijwillige BurgcrwachL Jhr. van I.cnnep werd geboren 11 Juni 1865. Hij genoot de opleiding voor zijn militaire loopbaan aan het Konink lijk Ins'ituut, waar hij in Augustus 1885 benoemd werd tol adelborst eerste klas. 1 Februari 1898 werd hij luitenant ter zee 2e klas, op 1 November 1899 luit. ter zee le klas, 1 Augustus 1910 volgde zijn promotie tot kapitein-luite nant ter zee, 1 Augustus 1914 bij zijn. pensioneering, tot kapitein ter zee. De overledene heeft in Indië aan verscheidene gevechten deelgenomen, o.m. op Atjeh. en in 1894 op lombok. Toen de overledene nog te Haarlem woonachtig wns, heeft hij in verschil lende besturen en colleges zitting ge had. Hii was o.a. lid van het collego van regenten ovér de gevangenissen, vooizitter van do afd. Haarlem van do Kon. Ver. Onze Vloot, bestuurslid van de Sociëteit Trouw Moet Blijken en ge delegeerde van de kweekschool voor do /.eèvaart te Amsterdam. Toen in 1918 ook le Haarlem een vrijwillige burgenvacht werd opge richt, werd aan Jhr. van Lennep het commando opgedragen, dat hij tot Fe bruari 1933 liepft gevoerd. 3 Febntarl 1933 heeft hij het commando neerge legd en overgedragen aan jhr. C L» Becking. Hij was verder van Augustus 1927 af beschermheer van de Hanilcmschc too- neelvereeniging Jacob van Ix-nnep. De teraardebestelling zal plaats heb ben Zaterdag a.*. half 12 op de algo- meene begraafplaats te Heemstede.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 1