VREDESVOORSTELLEN OVERHANDIGD Stadsnieuws VERZET DAT GEEN VOORDEEL BRACHT Marktberichten Laatste Berichten Vlootconferentie te Londen De kabinetscrisis in Tsjecho-Slowakije Nieuwe moeilijkheden voor Laval NEDERL. ELFTAL TERUG Advertentiën AANBESTEDING lc BLAD PAG. 3. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 12 DE1SMBER 1935 WERELDGEBEUREN ETHIOPIE HET KIND DER REKENING? Italië zal het Parijs sche plan waarschijn lijk als besprekingsbas sis aanvaarden DE zoogenaamde vredesvoorstellen, welke te Parijs zijn geredigeerd, teneinde te trachten een regeling te vinden voor het Oost-Afrikaansche conflict, zijn zoowel te Rome als te Addis Abeba overhandigd, terwijl de Engelsche minister voor Volkenbonds aangelegenheden, Eden, ze ter kennis zal brengen van de derde partij, die bij het geschil is betrokken: den Vol kenbond. Wat de voorstellen inhouden, is op het oogenblik, dat wij dit schrijven, nog niet bekend. In de pers zijn dien aangaande tal van bizonderheden mee gedeeld, maar op het oogenblik kan nog niet worden nagegaan, of men slechts met fantasieën heeft te doen. Wel kan echter worden gezegd, dat, mochten de berichten in overeenstem ming zijn met de feiten, of slechts bij benadering juist zijn, Abessynië heel wat veeren zou moeten laten, omdat in dat geval Ethiopië niet alleen zou worden beroofd van zijn zoogenaamde wingewesten, maar ook een deel van hot daarbuiten vallonde gebied zou moeten afslaan. Uit het feit alleen al, dat in vele be richten liet vermoeden wordt uitge sproken, dat Mussolini ditmaal bereid zal zijn te onderhandelen over het re sultaat van het Fransch-Britsche over» leg, zou kunnen worden opgemaakt, dat het Parijsche vredesplan in aan zienlijke mate tegemoetkomt aan de Italiaansche aspiraties, die, zooals men weet, van zeer vèrstrekkenden aard zijn. Ook bestaat, in beginsel natuur lijk de mogelijkheid, dat het vredes plan, hetwelk den duce thans is voor gelegd, voor Italië niet aanvaardbaar is, maar dat Mussolini desniettemin zijn bereidheid te kennen geeft overeen regeling van het conflict besprekingen te voeren, teneinde op deze wijze te bereiken, dat de afkondiging van het olie-embargo, waarover feitelijk van daag de beslissing zou vallen, voor ge- ruimen tijd wordt uitgesteld. Ondertusschen zal dc publicatie van de vredesvoorstellen wel niet lang meer op zich laten wachten en dan zal blijken, of inderdaad sir Samuel Hoare, de Engelsche minister van bui- tcnlandsche zaken en Laval, diens Fransche ambtgenoot, Italië uitgestrek te Abessijnsche gebieden als een soort Kerstgeschenk hebben aangeboden. Reeds nu is van Abessijnsche zijde te kennen gegeven, dat, wanneer de „vre desvoorstellen" de Ethiopische integri teit aantasten of neerkomen op eeni- gerlei vorm van vernederende buiten- landsche overheersching, Addis Abeba over een dergelijk plan niet van ge dachten wil wisselen. In de Abessijn sche hoofdstad acht men het trouwens een buitensporige ongerijmdheid een land als Italië, dat zich aan een agres sie heeft schuldig gemaakt, die door den Volkenbond is veroordeeld en on der meer beantwoord door toepassing van tegon Italië gerichte sancties, ook nog een belooning zou ontvangen voor zijn excessief optreden. Zal men werkelijk Abessynië, de zwakkere partij bij het conflict, in den steek laten? Deinst men tenslotte voor verscherpte sancties terug? In elk geval maakt zich van vele Abessijnen een onbehaaglijk gevoel meester: eerst heeft het wapenembargo tengevolge gehad, dat Abessynië, welks* bewapening toch reeds veel te wen- schen overliet, een heelen tijd lang juist datgene werd onthouden, wat het voor zijn verdediging behoefde, Daarna werden tamelijk zachtzinnige econo mische en financieele sancties tegen den aanvaller toegepast, maar voor krasser maatregelen (petroleumembar- go) schrikt men nu blijkbaar terug. Is hot te verwonderen, dat men zich te Addis Abeba meer of minder door den Volkenbond verraden acht, althans door dt staten, die daar tegenwoordig den toon aangeven: Frankrijk en En geland? Benieuwd mag men zijn welke houding de overige loden van don Vol kenbond zullen aannemen, niet in de laatste plaats dc kleine staten, wan neer werkelijk mocht blijken, dat men Italië belangrijke deelon van het Abes sijnsche grondgebied heeft geoffreerd, Onvermeld mag in dit verband niet blijven, dat ook in Engeland zelf, tot zelfs in de kringen der conservatieven toe, een levendig verzet tot uiting komt tegen vredesvoorstellen, waardoor Abes synië het kind van de rekening zou worden. Wanneer Abessynië door En geland in den steek zou worden gela ten, zoo wordt onder meer geredeneerd, zou de Volkenbond onmiddellijk op houden een vredeswerktuig te zijn. (Vervolg van het Tweede Blad). Wielrijder zou zich met opzet hebben laten aanrijden om een andere fiets te krijgen! Verontwaardigd auto mobilist De plaatsvervangend kantonrechter mr. W. baron Röell heeft hedenmorgen een aardig appeltje geschild met een automobilist, die zich door de veroor deeling tot 25 boete subs. 10 dagen wegens het achteruit aanrijden van een wielrijder, ernstig verongelijkt voelde, reden waarom hij tegen dit verstek- vonnis in verzet was gekomen. De verdachte noemde de dagvaarding van a tot en met z gelogen, waarop de kantonrechter deze dagvaarding van a tot en met z ging analyseeren. waarbij verdachte punt voor punt moest toege ven en alleen ontkende, dat hij hard achteruit gereden zou hebben. Dc kan tonrechter merkte hierbij op, dat van die „leugens" in de dagvaarding dus niet veel overbleef. Verdachte, die door zijn minder cor recte houding door den kantonrechter werd aangemaand tot een beter optre den, betoogde zonder meer. dat de ver dachte, een bakker, opzettelijk zich had laten aanrijden, om op die manier aan een betere fiets te komen! De griffier, mr. van Dam: „Dat heb ik nog nooit gehoord." Verdachte: „O. dat gebeurt wel dui zend maal in Rotterdam en Amster dam". De aangetodenc, die als getuige werd gehoord, ontkende ten stelligste dat hij met opzet was blijven staan achter de auto, die met groote vaart dwars over de Langestraat was gereden om te kee- ren. Hij wenschte op de beschuldiging van het met opzet een aanrijding ver oorzaken met geen woord meer in te gaan. Kantonrechter: „Volgende getuige." Verdachte: „Ja, getuigen zijn er ge noeg te krijgen als je alleen zit." Kantonrechter: U hebt uw opmerkin gen voor u te houden, straks krijgt U het woord." Verdachte: „Ik kom hier voor mijn recht, ik ben geen kind." Kantonrechter: „Dat bent U wel. dat wil zeggen IJ handelt er naar, nog een woord en U gaat er uit, clan zal de zaak buiten uw tegenwoordigheid wor den afgehandeld." Een agent van politie, als tweede ge tuige gehoord, verklaarde, dat verdach te op onverantwoordelijke wijze achter uit was gereden, waardoor dc bakker met zijn rijwiel en 'de brooden over het trottoir was gevallen. Verdachte heeft volgens dezen getuige absoluut schuld. De aangeredene handhaafde zijn ci viele vordering van 8. Kantonrechter: „Verdachte, erkent U die schade?" Verdachte: „Ik erken niets, al was het f 800.—. ik ben onschuldig". De ambtenaar van het O. M., mr. Zijl stra, achtte het tenlaste gelegdo weder om volkomen bewezen en eischte ver nietiging van het eerste vonnis, waar na hij opnieuw 30, subs. 10 dagen vroeg, met toewijzing van de civiele vordering. De kantonrechter maakte er van 40, subs. 10 dagen plus de vordering. Verdachte, verontwaardigd: „Dat is omdat ik brutaal geweest ben, ik ga in hooger beroep." MARKTWEZEN Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat dc auto markten, welke op Woensdag, 25 De cember 1935 en 1 Januari 1936 in ver band met de feestdagen niet zullen kunnen plaats hebben, zullen gehouden worden op Dinsdag, 24 December 1935 en Donderdag, 2 Januari 1936. - FRUIT- EN GROENTEN VEILING 11 December Goudreinet 1017 ct. Bellefleur 5—14 ct. Sterappelen 7—8 ct. Bonderzoet 6—7 ct. Gronigcr Kroon 6—7 ct., Spruiten 8 —11 ct Spinazie 89 ct. Prei 1146 ct. Andijvie 711 ct. Knolselder.v 23—35 ct. Bieten 3536 ct. Uien 2123 ct. Bloemkool 410 ct. Gele kool 2—5 ct. Boerenkool 1830 ct. Groene kool 14— 30 ct.. Wortelen 45 ct. EIERMARKT BARNEVELD Aanvoer 420.000 stuks. Prijzen voor wit 4.80—5.30, bruin 5.25—5.65; eendeneieren 2.30—2.80. Handel vlug. Buitenlandsch Weeroverzicht De hooge druk over Scandinavië neemt in zijn kern in beteekenis af. Do hoogste barometerstand is thans 779.9 te Karlstadt tegenover 786.6 gisteren. In Zuidelijke richting breidt zich echter het maximum nog uit, terwijl het than ook weer over IJsland versterking schijnt te krijgen. De depressie over de Poolzee trok Oostwaarts, die over de Mkldellandsche Zee vulde op. De hooge druk bleef zijn somber karakter nog bewaren. Alleen ten onzent klaarde het wat op, doch overigens heerscht nog overal betrokken lucht. In Oost-Duitsch- land en Polen sneouwt het, motregen wordt nog uit Midden-Frankrijk en plaatselijk uit Groot-Britannië gemeld Zware neerslag viel in Noord-Scan di- navië. In het grootste gedeelte van het waarnemingsgebied daalde de tempera tuur. In Duitschland komt lichte vorst voor, evenals in het Oosten van ons land. Strenge vorst wordt, nog in Zuid Scandinavië aangetroffen. Het werd warmer over het Westen van de Brit- sclie eilanden, Zuid-Frankrijk en Noord- Scandinavië. Hoewel de hooge drukking in haar kern aanvankelijk nog wel in beteekenis zal blijven verliezen, is aan houden van den Oostenwind-toestand waarschijnlijk. Hierdoor zal weer kou dere lucht uit het Oosten worden aan gevoerd, terwijl bij opklarend weer ook eenige strnlingskou te wachten is. Lich te vorst 's nachts en temperatuur om het vriespunt overdag zijn te verwach ten. Een storing in het Oosten kan weer eenige bewolkingstoenerning geven. Dc kansen op neerslag zijn klein. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van De Bilt hedenmorgen om 9.50 aan alle posten: Attentiesein neer. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) BUITENLAND De houding van Japan ver* oorzaakt moeilijkheden TOKIO, 12 Dec. (A.N.P.) De Jijl Sjimbo meldt, dat de Japansche dele gatie de totale opheffing zal voorstel len van. offensieve wapens, met inbe grip van slagschepen en vliegkamp- schepen. In een ander geval zal de Ja pansche delegatie een drastische ver mindering voorstellen van deze offen sieve oorlogsschepen en eveneens van een gemeenschappelijke hoogste limiet voor de zcestrijdkrachten op een zoo laag mogelijk peil, dat de tegenwoor dige Japansche zeestrijdkrachten niet mag te boven gaan. De Nitsji Nitsji schrijft in een hoofd artikel, dat Amerika verkeerde uitleg gingen kan geven aan de Japansche be doelingen met betrekking tot het Verre Oosten indien Amerika aandringt op hot behoud van de oude vlootverhouding en tracht superieure vlootstrijdkrachton te behouden, welke in staat zijn tot ope raties op den Stillen Oceaan. De eerste commissie der vlootconfe rentie kwam Woensdagmiddag in haar tweede zitting bijeen. Officieel wordt medegedeeld, dat de algemeene bespre kingen over de quantitatieve beperking der bewapening werden voortgezet. De Japansche delegatie lichtte de voorstel len, die zij in de vorige zitting had ge daan, toe. Naar verluidt, heeft de Britschc dele gatie den Japanners een reeks belang rijke vragen voorgelegd, waarop de Ja pansche delegatie besloot overleg met Tokio to plegen. De conferentie heeft zich grootendecls bezig gehouden met don moeilijken toe stand, die door het Japansche voorstel is ontstaan. Engelsch-Amerikaansche alliantie In een commentaar od de onderhan delingen ter vlootconferentie schrijft de Figaro, dat de houding van Japan ten gevolge zal hebben, dat de solidariteit tusschen Engeland en de^ Verecnigde Staten, die reeds in menig opzicht merkbaar is. versterkt zal worden. Van rivaliteit tusschen de beide Angelsak sische landen, aldus he blad, is geen sprake meer. De gevaren, die in den laatsten tiid zijn opgedoemd, hrengen Engeland en Amerika tot elkander, zoodat een zeer machtige Engelsch- Amerikaansche alliantie te verwachten is. De Japansche delegatie ter vlootconferentie heeft Woens* dag te kennen gegeven, dat Japan bereid is GrootsBritan* nië de superioriteit ter zee toe te staan, indien het even ster* ke maritieme strijdkrachten zal mogen hebben als de Ver- Staten. Men vernacht, dat de vertegenwoor diger der Ver. Staten, Norman Davis, weldra het standpunt van Amerika zal uiteenzetten tegenover de Japansche eischen inzake pariteit. Men gelooft, dat hij de Japansche eischen van de hand zal wijzen, door er den nadruk op te leggen, dat de Ver. Staten voor standers zijn van gelijkheid van veilig heid, hetgeen niet noodzakelijk gelijk heid van tonnage behoeft mee te bren gen. President Masarijk aanvaardt het ontslag van Hodza niet PRAAG, 12 Dec. (A.N.P.) President Masaryk heeft het ontslag van de Tsje- cho-Slowaaksche regeering, dat minis ter-president Hodza hem Woensdag middag op het slot Lana heeft aange boden, niet aanvaard. Het is thans nog niet duidelijk, hoe de door de crisis in de regeeringsmeerder- heid ontstane moeilijkheden zich verdei zullen ontwikkelen. Hodza heeft don mi nisterraad des middags in oen tweede buitengewone vergadering bijeengeroe pen. Aangezien de radicale vleugel der Tsjechische agrariërs zich heftig blijft verzetten tegen de wenschen der link- sche partijen, acht men nog geen op lossing van de crisis mogelijk. Volgens de Temps is het niet on mogelijk, dat Masaryk Iïodza zal ver zoeken verzoeningspogingen te doen. Indien dit zou mislukken, voorziet men een regeering van ambtenaren, voorloo- pig een extra-parlementair, ofwel een parlementair kabinet onder leiding van Schramek, den leider van dc Tsjechi sche volkspartij. REIS VAN HOARE NAAR ITALIË? PARIJS, 12 Dec. (A.N.P.) - Dc bizon- dere correspondent van het Journal te Rome meldt, dat men het daar mogelijk acht, dat de Britsche minister van bui- tenlandsche zaken, Iloare, een reis naar Italië zal maken. De Britsche minister, aldus verklaart men, kan per auto in drie kwartier de Italiaansche grens be reiken. Van zijn Zwitscrsch verblijf kan hij snel naar het Comomeer komen. Voor het oogenblik schijnt de reis nog wat praematuur. doch niettemin acht men het niet uitgesloten, dat Hoare toch een bezoek aan Italië zal brengen. Dc Fransche rcgccring zal desnoods wederom de kwestie van vertrou* wen stellen Reuter meldt uit Parijs, dat na een nieuwe bespreking de financieele kamercommissie mot 20 tegen 19 stem men de uitzonderingsprocedure ter be spoediging van de stemming over de begrooting. die zij eerst had aanvaard, heeft verworpen. Do socialisten waren van meening, dat een dergelijke procedure, daar zij het niet mogelijk maakte de uitgaven te wijzigen, de contröle van het parle ment illusoir zou maken. Régnier, de minister van financiën, zal in de Kamer zoo noodig de kwestie van vertrouwen stellen om de inzich ten van de regeering te doen zegevie ren, die vastbesloten is de versnelde procedure voor de behandeling der be grooting te verdedigen. Hiertoe werd besloten in een kort te lefonisch onderhoud tusschen Laval en Régnier, alvorens Laval naar Genève vertrok. MUNITIEDEPOT IN DË LUCHT GEVLOGEN PARIJS, 12 Dec. (A.N.P.). Hot mu nitiedepót van dc kazerne der republi- kcinsche garde te Léroville, departe ment Men se, is in den nacht op Woens dag in de lucht gevlogen. De opslag ruimte werd geheel vernield. Tengevol ge van de ontploffing is in de kazerne brand uitgebroken, welke evenwel spoe dig kon worden gebluscht. HET NOODWEER OP DEN BALKAN ATHENE, 12 Dec. (A.N.P.). Bij het noodweer, dat vooral Midden- en Noord- Griekenland dezer dagen teisterde, zijn gisteren drie personen door den blik sem gedood, terwijl 30.000 schapen ver dronken; 450 huizen zijn ingestort bij aardverschuivingen, die zich voordeden tengevolge van overstroomingen. HAVENARBEIDERS STAKEN Tc Marseille zijn de havenarbeiders in staking gegaan om te protesteeren tegen de loonsvermindering van 2 francs per dag, welke is ingevoerd In verband met het lagere indexcijfer voor de kosten van levensonderhoud. Do schepen, welke voos vertrek ge reed waren, konden de haven verlaten. De beweging heeft nog geen grootcn omvang aangenomen. MEVR DOLLFUS ERNSTIG ZIEK. WEENEN. 12 Dec. (Reuter). Naar de Reichspost bericht, is de weduwe vanDollfuss lijdende aan longontste king. Haar toestand is zeer ernstig en men vreest, dat zij zal sterven. HANDEL IN VERDOOVENDE MIDDELEN Te Constanza is een. groot aantal personen gearresteerd, die op Bulgarije een handel heeft gedreven in verdoo- vende middelen. De politie heeft tot nu toe 70 k.g. „hasjisj" aangehouden. BINNENLAND OPNIEUW VONNIS IN OSSCHE ZAKEN Uitspraken der Bossche rechtbank DEN BOSCH, 12 Dec. De Bossche rechtbank deed heden uitspraak in de Ossche strafzaken! die op 28 Nov. wer den behandeld. De 47-jarige koopman G., wicn ten laste was gelegd oplichting van de Arn- hemsche Verzekerings Mij. voor 375 en het doen van een valsche aangifte van inbraak op 23 April 1931 en tegen wicn het O. M. 1 jaar gevangenisstraf eischte, werd veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Wegens inbraak te Oss in 1932 bij A. van Hall en G. van Orsouw wcr de 20- jarige C. v. B. uit Amsterdam veroor deeld tot 1 jaar voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, de eisch was 1 jaar voorwaardelijk. Wegens dezelfde inbraak en de in braak bij II. Zwiers te Oss in Februari 1930 werd de 29-jarige C. L. U. tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest veroordeeld. De eisch was 2 jaar, terwijl de 28-jarige H. van L. tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest werd veroor deeld. Eisch 1 jaar. De rechtbank veroordeelde wegens den roofoverval te Nistelrode in 1930 den 37-jarigen Osschen arbeider M. de R. tot 2 jaar gevangenisstraf, eisch 3 jaar, den 31-jarigen A. W. van B. tot 2 jaar en 6 mnd., eisch 4 jaar en den 48-jarigen gedetineerden landbouwer W. H. tot 5 jaar, eisch 8 jaar. De 32- jarige J, T.. werd wegens den roofover val te Geffen op 1 Januari 1929 veroor deeld tot 2 jaar gevangenisstraf met af trek van het voorarrest, eisch 3 jaar. Ter zake van den roofoverval te Heesch in December 1933 werd de 36-jarige J. de B. veroordeeld tot 2 jaar gevange nisstraf, eisch 3 jaar. De 58-jarige M. van R. wegens mede plichtigheid aan dezen roofoverval tot 5 jaar, eisch 6 jaar en de 25-jarige H. C. van G., eveneens wegens medeplichtig heid bij verstek tot 4 jaar gevangenis straf, eisch 6 jaar. De 36-jarige J. van der V., wien uit lokking tot brandstichting in Mei 1932 te Oss was ten laste gelegd, werd ver oordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De eisch was V/s jaar. De 29-jarige J. v. V. werd eveneens wegens uitlokking tot brandstichting veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De eisch was 2'/« jaar gevangenisstraf. HALF WOLLEN JAEGER INTERLOCK prima kwaliteit BORSTROKKEN, dubbele borst, lange mauw j 2.45, 10 ct. St. p. m. BORSTROKKEN, korte mouw van 1.95 af. PANTALONS, sportmodel, lange pijp van f 1.95 af. SPORTFLANELLEN, zuiver wol 1.95. FIRMA M. H. VAN RAA LTE AFDELING WITTE GOEDEREN Gejus van der Meulen ge* promoveerd tot doctor in de geneeskunde Het Nederlandse!» elftal is na de fraaio overwinning te Dublin weer in ons land teruggekeerd en hartelijk ont haald. In de zelfde stad. vanwaar het vertrek had plaats gevonden. Rotter dam, keerde het gezelschap per boot terug, afgewacht aan de Jobshaven door vele belangstellenden en familie leden of verloofden. Onder gejuich verlieten de spelers het schip, waarna zij al spoodig verloren gingen in de massa der wachtende menigte, en een der meest geslaagde buitenlandsche reizen van de „Nederlandsch-clftal- club" was weer ten einde. ür. van der Meulen Het dient gemeld, dat het reizen over zee velon zwaarder gevallen was dan de moeilijkste interlandwedstrijd; het had flink gespookt op de Noordzee. Maar al spoedig, eenmaal aan de vaste wal, kwamen de spelers gisteren weer op hun verhaal en vermeiden zich ln herinneringen aan den prachtigen strijd tegen de Ieren, waarmede zij be wezen hebben tot de sterkste amateurs der wereld te behooren. Wij willen hier nog even aan vast knoopen, dat de vroegere doelvcrdedi- ger van het Ncderlandsch elftal dr. A. Y. van der Meulen, beter bekend als „Gejus", gistermiddag aan de Amster- damsche Universiteit promoveerde tot doctor in de geneeskunde op een proef schrift over het foramen van Magendie, Voor deze promotie bestond een groote belangstelling; zoo waren de schaak kampioen dr. Euwe en de schaker Pan- nekoek aanwezig. Paranymphen waren de heeren dr. Melehior en Von dem Borne. AMERSFOORT VOORUIT OEFENT Zaterdagmiddag speelt Amersfoort Vooruit op haar terrein een vriend- schappelijken wedstrijd tegen S.V.D.A. (scheidsrechtersver. district Amersfoort). DAMMEN EEN 13-7 NEDERLAAG VOOR DE A.D.V. Zullen onze stadgenooten degradatiewedstrijden moeten spelen? Gisteravond speelde de Amersfoort- sche Damvereeniging haar laatsten wedstrijd voor de le klasse competitie van den Nedorl. Dambond. en wel in Utrecht tegen Ons Genoegen I. Het is den A. D. V.-crs niet mogen gelukken een overwinning te behalen. De gespeelde partijen waren echter alle, behoudens een enkele uitzonde ring, van een zeer goed gehalte; deze nederlaag tegen een team met kam pioenskansen is dan ook een eervolle te noemen. De uitslagen luiden: O. G. I A. D. V. I E. v. Rees—A. de Wit 1—1 D. de ZwartJ. Horsmeier 20 H. J. HofmanJ.C. de Knegt 2—0 J. Iloltman—C. v. Colmjon 20 L. W. BergveldC. v. Ber kenbosch 0—2 J. W. v. ArkelG. J. Stap- pershoef 1—1 A. KooymansA.P. Bey 20 J. Hardewijk—C. B. v. d. Bent 0—2 Fr. J. Garms—A. den Baas 11 Joh. Brand—H. v. Hüüksloot 20 Uitslag 137 Door deze nederlaag is de waar schijnlijkheid, dat A.D.V. I degradatie wedstrijden moet spelen, groot gewor den. Dit hangt nog slechts af van de prestaties van O.K.K. I, welke cluh nog twee wedstrijden spelen moet. n.l. te gen Loosdrocht I cn Bussum I. De ranglijst ziet er op het oogenblik als volgt uit: gesp. gew. gel. verl. punt bord O.G. I 5 3 1 1 59—41 Bussum I 3 2 0 1 38—22 Huizen 1 4 2 1 t 4040 I.oosdrerlit 4 1 1 2 34-43 A.D.V. I 1 1 3. 39-61 O.K.K. I 3 1 0 2 2832 SCHAAKVEREENIGING AMERSFOORT Een 7—3 nederlaag te Soest Gister werd te Soest dc wedstrijd van den Stichisch-Goolschen schaakbond tusschen „Soest I" en „Amersfoort I" gespeeld. Dc schaakvereeniging Amers foort verscheen met 3 invallers, wat tegen de groote vcreeniging, die Soest cn Baarn omvat cn bijna tweemaal zooveel leden telt, weinig goeds be loofde. Do eerste uitslagen brachten slechts remises, maar toen dc beide vóórlaatste borden verloren gingen en daarop ook het eerste, was do zaak beslist. In een lange partij van meer dan tachtig zet ten ging door een fout in 't eindspel ook liet tweede bord verloren, zoodat de uitslag 7—3 in 't voordcel van Soest was. Hier volgt het resultaat: Soest I Amersfoort I 1. W. II. Bosscha—L. v, Nieuwenhui- zen 10 2. J. P. de Regt—J. Bijl 1— Q 3. II. Schreuder—J. Baarschers XV» 4, P. J. G. Stuiver— Drs. J. Vaatstra X •5. H. de Graaf—Drs. L. Hocijenbos X—V« 6. J. Gorter—Dr. R. v. d. Velde X—X 7. Drs. A. P. du PrdeA. de Groot X-J* 8. P. H. van Doesburg—A. Viskil 1— 0 9. J. C. Thomasze—W. v. Delft 10 10. J. Timmer Sr.Th. van Haseleo TAFELTENNIS AMERSFOORTSCHE TENNISCLUB „OVER 'T NET" Dinsdag herdacht de Amcrsfoortsche Tafoltennisclub „Over 't Net" haar 1- iarig bestaan. Ter gelegenheid van dit .'eit was de Tafeltennisvereeniging uit Sfesterberg uitgenoodigd togen haar een clubwodstrijd te spelen. Het resul taat van dezen zeer geanimeerden wed strijd was, dat Soesterbcrg won, zoodat zij in het bezit kwam van een wissel beker, welke voor dit doel beschikbaar was gestold. „Over 't Net" speelt mo menteel met 3 teams in den U. T. T. B., n.l. team A. B en C. De tot dusver be haalde resultaten zijn: Over 't Net AOver 't Net B 64 Over Net A—Zeist I 46 Over 't Net CTuindorp (Utrecht) 64 Team A en B spelen beide in de 2e klasse van den U. T. T. B.: team C speelt In de 3e klasse van den U.T.T.B. GYMNASTIEK EEREAVOND OLYMPIA De Zeister Gymnastiek Vereeniging Olympia zal op 4 Januari 1936 in Bosch lust een Eereavond geven, welke o.m. door de nationale turnploeg zal worden opgeluisterd. Dit is een sportgebeurtenis van den eersten rang, welke slechts zelden te Zeist plaats heeft. Het is daarom aan te raden zich spoedig van plaatakaor- ten te voorzien, want men verwacht veel aanvraag. Iedere sportliefhebber noteert dus 4 Januari. OMREKENINGSKOERSEN Off. Niet Off. 11 Deo. 12 Deo. 727% 7.27% Londen Berlijn Parijs Brussel Zürich Kopenhagen Oslo Stockholm New York Milaan Praag 0.59.45 0.59.40 9.75 24.88 47.88 82.62% 36.70 37.65 1.47% y.7ö% 24.88% 47.87% 32.55 36.65 37.60 1.47% 6.13% 6.14 Medeged. door de Rotterd. Bankvereen. Namens zijn lastgever, zal ondergeteekende op Vrijdag 20 Dec. 1935, te 16 uur in 't Hotel W. VERKERK bij Station Soestdijk (behoudens goedk. van B. W.) PUBLIEK AANBESTEDEN: A. het bouwen van een dubbel w oonhuis met Ka- rages op een terrein aan de Hartmanlaan tc Soest. B. Het schilder-, glas- en bchangwerk voor dezen bouw. Bestek met teekening zijn vanaf heden verkrijgbaar ten kantore Reigersweg 43, Apel doorn en in voornoemd Ho tel h S 5per stel (per post f 5.20), rest. voor perceel A. f 2.50, voor B. f 3.25. Aanwij zing Zaterdag 14 Dec. 1935 ta 14X uur op het terrein van den bouw. Dc Architect, FERD. BEST. Heelt U een prima rijwiel maar dat er slordig uitziet waar U aan gehecht bent? Laat HUIB HOLSTEIJN het opmaken enU kent Uw eigen rijwiel niet meer terug.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 3