A m ml Agenda Sport DE GEBROEDERS GOOCHEM" De bobbaan met haar pret en gevaren PHILII [Tl Géén i:?J! GEEN GELOOP MEER AAN DE DEUR U heeft er geen omkijken naar. Besparing, want incasso-kosten vervallen. HONIG'S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct. Mej. Vierdag huwt W. K. van ROSSUM FEUILLETON DE ONBUIGZAMEN 2e BLAD PAG 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 18 DECEMBER 1935 Voorzichtigheid is in hooge mate ge* wenscht Zoo gauw koning Winter de aarde in een witte wereld herschapen heeft, trekt de jeugd, gewapend met allerlei soorten sleden, er op uit, om deze ge liefde en emotioneele sport te beoefe nen. Eén van de plaatsen, die zich hier, de jaren door, in een talrijk be zoek mag verheugen, is de Huygens- laan. Terwille van de jeugd, vermijdt het verkeer deze laan zooveel mogelijk en het is slechts bij -uitzondering dat een auto de baan volgen of oversteken moet. De laatste dagen is er weer met groot enthousiasme gesleed op deze laan en hoewel zich vrij geregeld on vermijdelijke botsingen voordeden tus- schen de beoefenaars van deze sport, tijdens de snelle tochten naar beneden, bleven ernstige ongevallen toch achter wege. De jeugd is bedreven genoeg om erger te voorkomen, hoogstens liep men schrammen en builen op, maar deze tol wordt gaarne terwille van de pret betaald. Gisteren echter is gebleken, dat zich toch gevaren voordoen, waarmede re kening moet gehouden worden, daar de weg nu eenmaal openbaar is. Een automobilist, die hier pas kort woonachtig is en niet wist, dat daar een bobbaan was, begaf zich van de Tesselsehade naar de Huygenslaan, toen juist een slede met groote vaart naar beneden kwam zetten. De automo bilist remde, maar kon een botsing niet vermijden. De 1S-jarige knaap, die de slede bestuurde, bleek vrij ernstige kwetsuren opgeloopcn te hebben en werd hij een dokter ter plaatse binnen gebracht, waar verschijnselen van een hersenschudding en inwendige kneu zingen geconstateerd werden. Op me disch advies is de knaap per taxi naar huis vervoerd. Men zij dus gewaarschuwd, om voor zichtigheid te betrachten, zoowel van de zijde van het verkeer als van de jeugd. Soc. Dem. Vrouwenclub Propaganda*avónd in Concordia Gisterenavond had in „Concordia" een propaganda-avond plaats van de Sociaal Democratische Vrouwenclub. Bij afwezigheid van de voorzitster (die door de Raadsvergadering verhinderd was) werd de goed bezochte bijeen komst geopend door de secretaresse, mevr. Hiemstra. Zij zette in 't kort de beteekenis van den jaarlij kschen Vrou wendag uiteen. Mevr. Miedema-Zonder- van, die als spreekster optrad, betoogde, dat vooral de vrouwen wel het hardst door de slagen der werkloosheid getrof fen worden. Door het N.V.V. en de S.D.A.P. is reeds veel gedaan om het leed van de werkloozen te verzachten. Er dient echter practisch werk te wor den verricht. In het land is nog genoeg werk te vinden. Openbare werken wach ten op uitvoering. Vervolgens behandelde spreekster het Plan van de Arbeid, dat in vele krin gen belangstelling had gevonden. In korte trekken zette zij de hoofdpunten daarvan uiteen. Zij weerlegdo de daar tegen ingebrachte financieele bezwaren. Dat er geen leeningen konden worden gesloten} ontkende zij. In de oorlogs jaren zijn tegen groote leeningen nim mer bezwaren gemaakt. Met een op wekkend woord, waarin zij de vrouwen aanspoorde vooral voor het Plan van den Arbeid propaganda te maken, ein digde zij haar rede. Het programma vermeldde muzikale medewerking van het mandoline gezel schap uit het Soesterkwartier (dir. de heer M. Roeland), declamatie van den heer Bosma en de opvoering van een propagandistisch tooneelstukje „De twee Zusters", dat door eenige leden van de S. D. Vrouwenclub werd opge voerd. PLAATSELIJK CRISISCOMITE Toegezonden werd ons voor het Plaatselijk Crisiscomité: f 25 van D. L J Voorin TT» belalv VEERSTRAAT 50. Tel. 6819 HILVERSUM. KAMERPLANTEN EN HAAR VERZORGING Dc heer G. Schoonderbeek, houdt in d'Oranjeboom een belangwekkende voordracht Voor de afdeeling Amersfoort van dc Kon. Neck Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde en de Ned. Natuurhistori sche Vereeniging hield gisterenavond de heer G. Schoonderbeek, hortulunus van dc Rotterdamsche Diergaarde in d'Oranjeboom een voordracht over „Kamerplanten en hare verzorging", welke door vele belangstellenden weid bijgewoond. Allereerst ging spreker na, welke ïlantcn voor kamrcultuur geschikt tonden zijn, gegeven de omstandighe den. waaronder zij zich moeten ont wikkelen. De factoren lucht, licht, vocht, voedsel, temperatuur moeten al le aan de levenscischen der kamerge nooten voldoen, wil men althans goed gedijende en bloeiende planten kwee ken. Frissche lucht is noodig, maar deze moet vooral niet in temperatuur verschillen van die van het vertrek, waarin de planten gehouden worden, dus in een warm gestookt vertrek geen ramen en deuren tegen elkaar open- etten. „Tocht" is bizonder schadelijk gevolg bladluizen, thrips enz.). Licht is eveneens een onmisbaar iets, meest al zullen de kamerplanten wel scha duwplanten zijn, d.w.z. planten, die in de natuur niet in den vollen zon staan, sommige kunnen felle zonno- bestraling verdragen, andere weer niet. Teveel uit zich meestal in bruine Mekken op de bladeren; gewoonlijk is er echter te weinig licht. Vocht moet naar behoefte worden toegediend, voed sel eveneens, hiervoor laten zich geen vaste voorlichtingen geven, bloempot ten die aan de buitenzijde groen wor den, wijzen op te veel vocht, waardoor ook gevaar voor verzuren van den grond ontstaat. De temperatuur, waar bij de planten gehouden worden, zij steeds zoo gelijkmatig mogelijk, wat \aak in bewoonde vertrekken wel te wenschen overlaat. Het water, waar mee begoten wordt, moet, behalve zui ver, ook dezelfde temperatuur van het vertrek hebben; koud water in eeu warme kamer aan de planten gegeven, kan deze ziek maken. Na een korte pauze vertoonde de heer Schoonderbeek een vijftigtal zeer fraaie lantaarnplaatjes van planten, welke hij als aanbevelenswaardige kamerplanten beschouwde. Vele soorten hiervan wa ren echter verre van algemeen. Dra caena's, crofon's, vele succulenten (cac tussen en Euphorbia's), doch ook ver scheidene soorten orchideeën. Bij al deze verschillende vertegenwoordigers uit het plantenrijk gaf spreker verschillen de aanwijzingen, hoe ze te kweeken, in overeenstemming met de natuurlijke omstandigheden, waaronder zij in het wild voorkomen. Omstreeks elf uur eindigde deze bijeenkomst, nadat de heer v. Stralen den spreker in welge kozen woorden bedankt had voor de moeite, die hij zich had gegeven, zijn gehoor op zijn gebied zooveel wetens waardigs bij te brengen. DE ZUCQT NAAR AVONTUREN Door de politie zijn gistermiddag een drietal minderjarige knapen, afkomstig uit Groot Mokum aangehouden. De jeugdige bewoners van Neerland's grootste stad willen blijkbaar ook eens zien, hoe het er in een provinciestad uitziet. Al dat grootsche verveelt nu eenmaal op den duur... Ah vervoer middel hadden zij zich een vrachtauto gekozen. Het slot van deze exodus was, dat één van de vaders 't driemanschap mocht komen ophalen in zijn auto en weer medenemen! Dat muisje zal voor hen thuis nog wel een Amsterdamsch staartje gekre gen hebbent wanneer U de abonnementsgelden op het A m e r s- foortsch Dagblad automatisch gireert, Op aanvraag aan onze administratie (Tel. 513) zenden wij aan kwartaal-abonnés een machtiging ter teekening en de girodienst zorgt voor de rest. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnements gelden voor het eerste kwartaal 1936 reeds automa tisch overgeschreven worden. Adm. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. AANHOUDING De politie heeft alhier een 21-jarigen man aangehouden, die te Hilversum een rijwiel verduisterd heeft. Hij is op transport gesteld naar Hilversum. Verder zijn door. de politie een drietal zeven-jarige knapen ernstig on derhouden wegens het appels stelen van een groentekar. AMERSF. RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoortsche Ra diocentrale, behalve de programma's der beide Ilollandsche zenders, die der volgende buitenlandsche zendstations door: 10.20-12.20 Keulen. 12.20—2.20 Brussel Vlaamsch. 2.204.20 London Regional. 4.20—5.50 Keulen. 5.506.20 Diversen. 6.20—6.50 Stuttgart. 7.00—8.00 Gram. Uitz. A.R.G 8.00—9.50 Diversen. 9.5012.00 London Regional. BURGERLIJKE STAND Geboren: Andrics, zoon van Jacobus ■Johannes Baart en Alijda Geertrui.1a Scheerder. Dreesj'e, dochter van Tijmen Vivié en Egberta Eikerbout. Overleden: Reijertje van Beek, 84 j'aar. weduwe van Gerrit Dorrestijn. Gehuwd: Johan George Becker en Jo hanna Maria van der Laan. Johannes Hermanus Bruins en Maria Josephina Wilhelmina de Vogel. Grand Théatre. Dagelijksche vertoo ning van de film: „Kermis der IJdel heid." Zondags 2 uur, 4.30 en 8 uur n.m. Overige dagen 8 uur namiddag. Zaterdag en Woensdagmiddag mali- née om 2.30 uur n.m. City Theater Vertooning van de films: „Suikerfreule" en „Vader's Eere woord." Voorstellingen: Zaterdag 2.30, 6.15 en 8.30 uur n.m. Woensdag 2.30 en 8 uur Zondags doorloopend van 1.45 tot 8.30 uur n.m. Andere avoi.den 8 uur. Bioscoop Amicitia Vertooning van de film: „De Groote wherry race." Van 15 t.m. 17 December. Voorstellingen: 'savonds 8.10 n.m. Zondags matinép ?:I0hii! nm Museum Fléhite, Westsingel. (Uitge zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theosofische Vereeniging. Regentesse- laan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal. Nieuwstraat 24. 13 t.m. 29 December. De Poth. Am. Kunstkring. Tentoonstelling van Ja- pansche kunstvoorwerpen uit de col lectie van Meurs te A'dam. Opening op 13 December n.m. 2.30 uur met inlei ding van den heer W. J. G. Meurs. 18 December. De Valk. Feest, middag en avond, van den Chr. Bond van Spoor en Tramwegpersoneel. 8 uur n.m. 18 December. Amicitia. Ver. v. Huis vrouwen. Lezing van mevr. Boldingh— Goemans. 8 uur n.m. 19 December. Amicitia. Mij. tot. Nut van 't Algemeen. Jeugdconcert. 10.30 uur v.m. en 1.30 uur n.m. 19 December. Amicitia. Vereen, voor Veilig Verkeer. Vertooning van de A. N. W. B. Verkeers geluidsfilm. 8 uur n.m. 19 December. Hotel Monopole. Ping- vergadering van de Ned. Ver. tot Be vordering der bijenteelt. 7.30 uur n.m. Na een zeer lange en sue* cesvolle loopbaan in de zwemwereld I-Ieden is het huwelijk voltrokken tusschen een onzer meest op den voor grond getreden zwemsters yan Euro- peesche vermaardheid, mejuffr. Marie Vierdag, met den heer F. Smit, een be kend waterpolospeler en zwemmer van de vereeniging het IJ te Amsterdam. Marie Vierdag kwam uit voor de be kende Amersfoortsche zwemclub de A. Z. en P.C. en deed reeds in 1922 van zich spreken, door de traditioneele 2 K.M. wedstrijd van haar vereeniging in de Luntersche beek, jaren achtereen onbetwist te winnen. Vele malen legde zij beslag op den kampioenstitel van den Utrechtschen Provincbialcn Zwembond. in welken Bond zij destijds de toon aangevende zwemster was. Na hare benoeming tot leerares aan de Academie voor Lichamelijke Opvoe ding, vestigde zij zich te Amsterdam en kwam vanaf dien tiid uit voor de zwemvereeniging „Het Y", van welks bestuur zij ook geruimen tijd deel heeft uitgemaakt. Hier kon zij zich in het grootere wed- strijdmilieu geheel aan hare zwemsport uitleven en toen zij in 1927 met Braun, Baron en den Turk naar de Europee- sche kampioenschappen te Bologna werd afgevaardigd, ging zij het groot ste zwemsucces van haar leven tege moet. Niemand had toen men uit Holland naar Italië vertrok op een eventueel kampioenschap van Marie Vierdag ge rekend, maar ziet de Italiaansche warmte deed wonderen aan haar. Zwom zij voordien nimmer onder de 1.18.6 men zou het daar beleven, dat zij in haar serie in 1.14.8 vóór Frl. Leh- mann (Duitschland) won. In de finale bereikte zij op een flinke dosis wils kracht en physical fitness, gelijktijdig met de bekende Engelsche zwemster Joyce Cooper het eindpunt, welke laat ste echter zoo was „uitgezwommen", dat zij de beslissing tusschen beide niet meer wenschte te verzwemmen. Zoo bereikte Marie Vierdag ongetwij feld het hoogste punt van haar zwem- carrière. Later maakte zij in 1928 deel uit van dc Olympische ploeg te Am sterdam, nam in 1931 in de winnende nationale estafette ploeg 4 x 100 meter deel aan de Europeesche kampioen schappen te Parijs. Toch zal haar grootste voldoening wel geweest zijn, toen zij ondanks hef tige critiek. in 1932 opnieuw door de Techn. Comm. van den K.N.Z.B. werd gekozen, voor vele jongere zwemsters uit, om de nationale ploeg naar Los Angelos te com pieteeren en daarmede den tweeden prijs te behalen. Thans komt er een einde aan een sportieve zwemloopbaan van een zwem ster, die uitmuntte in zuiverheid van slag. die langer dan eenig andere zwemster haar sport in glorie heeft mo gen beoefenen. 105. Toen ze hun wortels hadden opgepeuzeld, gingen ze weer verder. Na een eind geloopen te hebben, klaagde Pit „die molenaar had toch wel gelijk, toen hij zei dat die balen te zwaar voor ons waren." Ach jó, je kletst, zei Pat, ze zijn heelemaal niet zwaar". 106. Pit keek Pat eens aan. Werkelijk, Pat zag er heele maal niet vermoeid uit. Hij ging even uitrusten en onder wijl liep Pat verder. Eensklaps hoorde deze Pit hard lachen, terwijl hij uitriep: „Geen wonder, dat jouw baal niet zwaar is. Je hebt met de zak in de punt van het hek gezeten, en alle meel loopt er thans uit. Daar zal je Pummels over hoo- ren." H.H.C.*TOUR IN SCHOTLAND GLASGOW, 17 Dec. (A. N. P.) Het Nederlandsche poloteam, dat gisteren onder den naam van H.H.C., zijn toer door Schotland is begonnen, heeft hedenavond een 52 overwinning be haald op de ploeg van Dennistown B.C., alhier. Met de rust hadden ónze landgenooten een voorsprong vah 31. De scores waren gemaakt door Ch. Fr. Tordoir (tweemaal) en W. van Heete- ren. In de tweede helft vergrootten de onzen hun voorsprong door twee doel punten van C. de Reede. terwijl de tegenpartij erin slaagde haar achter stand met één punt te verkleinen. Het nummer 100 yards vrije slag met voorgift werd door Van Aalst (van meet) gewonnen in den tijd van 57 X sec. Hij won bij het aantikken. Dit was eveneens het geval met Van Heeteren, die eerste werd in het nummer 100 yards rugslag met voorgift. waarbij hij ook van meet ging, in den tiid van 1 min. 5X sec. Verder had een ontmoeting plaats tusschen de studenten, die deel uitma ken van de Nederlandsche ploeg en een team van de Universiteit van Glas gow op het nummer 5 X 50 yards esta fette. dat gewonnen werd door onze landgenooten in den tijd van 2 min. 17 X sec., en acht yards voorsprong. A.T.T.C. „OVER 'T NET" De uitslag van den gisteravond in de Valk gespeelden wedstrijd voor de competitie van den Slichtschen Tafel Tennis Bond tusschen team A. en B. van „Over 't Net" (Amersfoort) is 73 voor het A-team. „Barna" (Zeist) speelde gisteravond reedsden returnwedstriid tegen het C-team van „Over 't Net". Wonnen- onze stadgenooten in Zeist met 6—4 thans namen de Zeistenaaren revan che door met dezelfde cijfers te win» nen. A.s. Vrijdagavond speelt het B-team in haar club-home tegen „Barna" (Utrecht). ZWALUWENWEDSTRIJD GAAT NIET DOOR AMSTERDAM. Naar wij verna men zal de op hedenavond (18 Dec.) in het Olympisch Stadion te Amster dam vastgestelde ontmoeting tusschen een Zwaluwenelftal en het Oostelijk elftal geen doorgang kunnen vinden, in verband met de minder gunstige ter reinomstandigheden door sneeuwval en vorst veroorzaakt. Het bestuur van de vereeniging De Zwaluwen heeft, reeda besloten den wedstrijd af te lasten, lasten. Dames Modemagazijn LANGESTRAAT 18 Wij hebben binnen een speciale étalage KERSTGESCHENKEN Er is zulk een verschil tusschen on baatzuchtige droefheid en het loutere gevoel van een zenuwachtige schok! Naar 't Engelsch van J. S. FLETCHER door mr. H. J. P. H. „Ja, hoor," antwoordde Louis, als gold het de gewoonste zaak ter wereld. „Maar nu vergeet je toch wel lets, Mar garet... dat iemand van vreugde niet doodgaatl Kom... ga jij zelf maar naar hem toe... vertel jij het hem maar... al leen, als ik jou was, dan zou ik hem nog niet vertellen wie den jongen heb ben teruggebracht... voorloopig is het al genoeg, als hij maar weet, dat de jongen terug is!" Margaret ging dadolijk, zei in het voorbijgaan enkele woorden tot Rawlin- son en legde, bij den ouden heer geko men, haar hand op diens schouder. Eerst door die aanraking bemerkte hij. dat ze naast hem stond. „Kom... gaat u nu mee naar huis!" zei ze zachtjes. „Gaat u nu met mij moe!" „Neen, lieve kind. nog niet... Ik heb nog iets te doen als het water laag ge noeg gezakt is... dan... ja, dan kom ik wel... Maar eerder niet... toe vraag dat niet van me!" „Maar er zit iemand op u te wach ten", drong ze aan. „Kunt u het dan heusch niet raden?... Ja... ja... werke lijk... de kleine jongen... is terug... thuis!" Oliver stond een oogenblik stokstijf en keek zijn schoondochter strak aan. „Veilig en wel?" „Ja," antwoordde Margaret. „Zoo ge zond als een visch... komt u nu maar mee!" Rawlinson had in gespannen ver wachting staan toekijken hoe zijn gast heer het onverwachte nieuws zou opne men. Hij was, evenals Margaret, een oogenblik bang geweest, dat de vreugde to groot zou zijn voor den ouden heer En met groote verwondering zag hij hoe Oliver zich rustig omkeerde naar Bew en Ravidge. die. zoodra ze mevrouw Carsdale hadden zien aankomen, waren opgestaan en nu naderbij kwamen. „Jongens zei hij. „Het kind is terug!... Ja. hoor, die gelukwenschen komen later wel... gaan jullie nu maar dadelijk naar de stad en vertel tegen den burgemeester, dat hij geen kosten moet. sparen om tc redden, wat te red den valt... ik betaal alles... Zeg. dat hij al het mogelijke moet doen voor de menschen, die uit hun huis verdreven zijn of schade geleden hebben... ik kom zoo gauw mogelijk zelf naar Halfirth... Vooruit nul... Ja. beste meid. ik ga mee hoor! Kom. Rawlinson... dan gaan we samen naar huis." Onderweg zei hij geen woord meer. rnnar toon ze dicht bij huis kwamen, be gon hij zich te haasten. Margaret en haar man bleven achter, maar Rawlinson liep met hem mee. Ze gingen dwars door den tuin en toen ze in dc oprijlaan voor het huis kwamen, zagen ze een auto voor de voordeur staan. Oliver schrok, toen hij den chauffeur, die eer biedig aan zijn pet tikte, herkende. „Wat moet dat?" mompelde hij. „Dat is de wagen van Bickerdyke..." Rawlinson verstond niet, wat hij ver der zei, want hij was vlug de stoep op- geloopen, de hal doorgesneld en de eet kamer binnengegaan. Rawlinson volgde hem op den voet. Het ontvoerde kind zat op den schoot zijner moeder. Benia en zijn gouver nante stonden naast haar en op eenigen afstand, met hun hoed nog in de hand, stonden Bickerdyke en Hoyland. Ziezoo... nu is de zaak weer in orde! En nu moest u de jonge heer maar gauw naar bed brengen!" hoorde Raw linson nog juist door Bickerdyke zeggen. Oliver was in de deuropening blijven stil staan. Opeens was bet doodstil in de kamer. De heide vijanden keken elkander een oogwenk strak en zwij gend aan... Toen begon Bickerdyke een beetje vérlegen te lachen. „Hij is weer veilig en wel thuis!" zei hij, met een hoofdknikje naar den klei nen iongen. ..Niets met hem gebeurd... alleen een beetje geschrokken... maar dat is hij, als hij maar flink geslapen F>ecft, wel..." „Oliver! Joseph Bickerdyke heeft hem gevonden!" viel Benia plotseling uit „Niet waar!" zei Bickerdyke. „Geen woord yan aan. HovJand heeft het ge daan... ik niet. Het is 700 gegaan..." En terwijl Oliver nog als verdwaasd stond te kijken, vervolgde hij haastig: „Hoyland was voor zaken bij me en we wandelden samen wat langs de rivier. En toen hoorden we opeens aan den anderen kant een kind huilen... en we waren er zoo zeker van, dat het ge luid uit jouw nieuwe huis kwam. dat Hoyland de rivier is doorgewaad en is gaan zoeken... en toen kwam hij met dien jongen terug. En wc zouden hem hier allang geleden teruggebracht heb ben, als... nou ja, we weten wel, wat er gebeurd is... en toen moesten we hee lemaal omrijden. Maar nu..." Oliver deed plotseling een stap naar het kind toe, pakte het op, bekeek het van alle kanten en zette het dan weer op zijn moeders schoot. Toen stak hij zijn vijand de hand toe. „Joe Bickerdyke... wil je me een hand geven?" vroeg hij. Bickerdyke keek de andere glim lachend aan en stak zijn hand uit. „Wel... waarom niet?" antwoordde hij gemoedelijk. „Daar!" Dan wendde Oliver zich van Bicker dyke naar Hoyland. „En... hoe denk jij er over?" vroeg hij. en Rawlinson vond, dat zijn stem bijna smeekend klonk. Maar Hoyland trok zich terug. „Neen, mijnheer!" zei hij, hoofdschud dend. „Neen. mijnheer Carsdale! Tus schen ons is er iets, dat me nooit zal toelaten, dat tc doennooit! Maar ik hen blij. dat ik u van dienst bob kun nen zijn en dankbaar, dat het kind er goed aan toe is". Hij keerde zich om en wilde het ver trek verlaten, maar Oliver legde hein de hand op zijn schouder. „Ik heb vannacht meer-dan genoeg geleden, Abe Hoyland, en dat heeft wel uitgewischt, wat ik tegen jou en ande ren misdaan heb!" zei hij. „Wil je het nu nog erger maken, dan het al geweest is? Ben je van plan altijd zoo tegenover me gestemd te blijven? Man... je hebt me zoo tegenover je verplicht, dat ik het nooit geheel goed zal kunnen ma ken." „Kom nu, Hoylandtoe nu!" drong ÏHckerdyke nu ook bij hem aan. I-Ioyland keerde zich om en keek Cars dale strak in het gelaat. „Als het u eenigszins verlichten kan", zei hij eindelijk, „dan wil ik wel ver klaren. dat ik niets meer tegen u heb... nu tenmniste niet meer. U wist niet wat u toen deed. U dacht er niet bij naMaaru een hand geven neon, dat gaat niet!" Ilij verliet het vertrek en Oliver wend de zich triestig het hoofd schuddend naar zijn dochter met haar kind toe. Bickerdyke tikte hem op zijn arm. ,,'n Woordje!" zei hij. „Ik moet weg... mijn wagen staat buiten te wachten. Maar er is heel wat werk te doen voor jou en voor mij... daar heneden, Cars dale! Wanneer kunnen we elkaar in het raadhuis treffen?" Oliver keek op de groote pendule op den schoorsteen. „Ik znl precies om zes uur in de bur gemeesterskamer zijn." antwoordde hij. Een uur later stond Oliver's auto voor en Rawlinson, die zich intusschen wat opgeknapt had. begeleidde zijn gastheer naar de zwaar getroffen stad. Toen zij hij he» verlaten van het huis de werk kamer van Oliver voorbij kwamep. •vroeg deze hem even binnen ie komend Hij nam twee brieven van tafel en leg de ze Rawlinson voor. „Zie je die adressen?" vroeg hij. „Dan begrijp je misschien wel, waar dc brie ven over gaan, die ik zoo juist geschre ven heb!" „Denkelijk neemt u het aanbod aan van die eeretitels,", meende Rawlinson, verwonderd, dat Oliver in deze omstan digheden nog aan zulke dingen denken kon. „Ik... ik had dat telegram... dat u me gisteravond liet zien... glad verge ten. Ik moet u nog gelukwenschen!" Oliver stak de brieven in zijn jaszak en zette zijn hoed op. „Je kunt me gelukwenschen met het feit. dat ik tot bezinning ben geko men," zei hij grimmig. „Het zijn twee weigeringen. Dat is niets voor me... ik heb nu leergeld genoeg betaald! Kom, laten we nu maar gaan. Man. ik ril er van. als ik er over denk, wat we te zien zullen krijgen!" EINDE. BESTUREN VAN ORGANISATIES en CLUBS DENKT AAN VITESSE Vermenigvuldigingsinrichting K. WILHELMINASTR. 10 HET VOORDEELIGSTE ADRES PRIMA AFWERKING

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6