BLACK CAP Cognac Vieux XXX J. ASchoterman Zn. CHAMPAGNE NOCTON <S Co EXTRA99 per kruik f3.25 J. A. SCHOTERMAN Zn. per flesch f3.75 ITALIË WINT WEER! Het offer der trouw ringen Naar wapenstilstand? WANHOOPSDAAD' VAN ITALIË J. A. SCHOJERMAN 6 Zn. UTRECHTSCHESTRAAT 17 Levensloop van Benesj Tegenstellingen ter vlootconferentie Kritiek op het vredesplan Terugkeer van Calles wekt beroering SCHOTERM AN'S OUDE GENEVER WIJ LUISTEREN NAAR: OLD SCOTCH WHISKY P. fl. f 3.75 UTRECHTSCHESTR. 17 - Ao 1878 - Tel. 145 Ie BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 19 DECEMBER 1935 Wijnhandel Lir straat 17 Gevestigd 1878 Telefoon 145 Berouw over de melding van een nederlaag? Steeds onderwerping....! ROME, 18 Dec. Maarschalk Ba- idoglio seint het volgende, 74ste lcger- bé richt: Het gevecht, dat op 15 December is begonnen tusschcn de Mai Timsjet en <ie Dcmbegina is in den loop van den 17en beëindigd. Onze strijdkrachten heb ben een Abessijnsche colonne aange vallen, welke een omtrekkende bewe- king had. gemaakt naar den bergpas Van de Dcmbegina. De Abessijnen wer den na een hevig bajonetgevecht ver- spreid. De vijandelijke verliezen zijn, naar is komen vast te staan, hooger dan 500 man. Aan Italiaansche zijde zijn ge sneuveld: 7 officieren, 20 onderofficie ren en zwarlhemden; 48 Erilhreesche gegdadueerden en 197 Askari's. Twee officieren en twee soldaten en 25 As kari's zijn gewond. De Italiaansche vliegtuigen hebben op doeltreffende wijze de vijandelijke colonne gebombardeerd ten Zuidwesten van Makalle. De onderwerping van onderleiders van Dcdsjats Kassa Sebocat duurt voort. Zij melden zich bij de comman- dafuur van de Dankalicolonne te Azbi. In Somaliland zijn de voorbereidin gen voltooid. Tc Boeslci is een koninklijke residen tie ingesteld met jurisdictie over de stammen van Ogaden, welke zich aan ons hebben onderworpen. De laatste schikkingen worden getroffen voor an dere streken, waar de opperhoofden zich evenéens aan ons hebben onder worpen. Een plechtigheid in Italië, waarbij de koningin het voorbeeld geeft Vanmorgen om half 9 heeft op de Piazza Venezia de plechtigheid van het offeren der trouwringen een aanvang genomen. Voor een altaar, waar wie rook brandt, staan drie drievoeten. Te kwart voor 9 komt de koningin. Zij bestijgt de trap en werpt de koninklijke trouwringen op een der dricpooten. Vervolgens richt zij zich tot de moeders en echtgenooten van de gesneuvelden in den grooten oorlog met de volgen de woorden: „Wij bestijgen het heiligdom van de overwinning tezamen met de trotsche moeders en echtgenooten van ons ge liefd Italië om op het altaar van den onbekenden held onze trouwringen te leggen, het symbool van onze eerste vreugde en hoogste opoffering ^als een zuiver offer aan het vaderland." Overal elders in Italië zullen van daag plechtig de trouwringen aan den staat worden aangeboden. Behalve de driepooten van brons, waarop de trouwringen werden geof ferd. staan bij het graf van den onbe kenden soldaat nog 20 jonge meisje", gekleed in donkerblauw, met schalen, waarop de ringen van gebruneerd staal liggen, welke worden gegeven voor de geofferde, gouden ringen. Beweerd pauselijk initiatief ROME. 18 Dec. (Reuter). Hei ge rucht gaat, dat de paus het initiatief zou nemen voor den wapenstilstefcd ter gelegenheid van het Kerstfeest, met be trekking tot het Abessijnsche confiict, gelijk aan dien in den Chaco voor de zelfde gelegenheid. Blijkbaar vreesde Hoare een aanval op Engeland Spannende dagen te Londen De Daily Telegraph schrijft naar aanleiding van het bezoek van Bald win, Neville Chamberlain en Eden aan Hoare: Men kan niet zeggen, dat het ver slag, dat aan den leider van het Fo reign Office werd uitgebracht over de besluiten, welke door den kabinetsraad zijn genomen, aeer kwamen op eenpa rige instemming met de houding, wel ke Iloare met den volledigen steun van Baldwin beeft besloten aan te nemen. Het blad verklaart voorts, dat Hoare in het Lagerhuis zal meedeelen, dat het onmo« gelijk zou zijn geweest nog krachtige sancties tegen Italië toe te passen, omdat Enge* land dan geheel alleen het hoofd zou hebben moeten bieden aan iedere „wanhoops* daad", welke een dergelijke politiek had kunnen uitlok* ken. Het zou trouwens kunnen, dat Hoare in het Lagerhuis de mededeeling doet, dat naar zijn meening do druk dei- sancties in Italië reeds zoodanig werd gevoeld, dat het, risico ven eex wan hoopsdaad steeds duidelijker vormen aannam. De debatten in het Lagerhuis, welke Donderdag zullen beginnen over het En- gelsch Fransche vredesplan, zullen wor den geopend door den minister van buitenlandsche zaken Hoare en worden gesloten door minister-president Bald win. Volgens de pers van de rechter zijde zal de regeering de door de La bourpartij aangekondigde motie, over welker inhoud reeds mededeelingen zijn gedaan, beschouwen als een mo tie van wantrouwen en 14 leden der regeeringspartij, o. w. twee vertegen- woodigers van de nationale Labour- groep onder leiding van den brigade generaal Spears, hebben eer araerde ment Ingediend op de socialistische motie, waarin wordt verklaard, dat het lagerhuis de Parijsche voorstellen on aannemelijk acht cn derhalve den minister er toe aanspoort de in Sept. door den Britschen minister van bui tenlandsche zaken in Genève uiteen gezette en bij de laatste verkiezingen door het land met overweldigende meerderheid bekrachtigde politiek we derom te willen volgen. Het staat nog niet vast, of het mogelijk zal zijn een stemming over dit amendement uit te lokken. De parlementaire redacteur van dc Times meent, daat het amendement, in dien daarover zou worden gestemd met overweldigende meerderheid zal worden aangenomen. De gro»p der ana- tionaal-liberalen heeft Dinsdagavonu een bijeenkomst gehouden ter bespre king van den toestand. Aangezien sir John Simon evenwel was verhinderd heeft men geen beslissing kunnen ne men. Men acht het mogelijk, dat Don derdag verschillende leden der natio nale liberale fractie tegen de regee ring zullen stemmen, indien de ver klaringen van sir Samuel Hoare onbe vredigend zouden zijn. AMERIKA VERSTERKT ZIJN LUCHTVLOOT Honderd jagers en honderd* tien bombardements* vliegtuigen besteld WASHINGTON, 18 Dec. (A.N.P.). Het ministerie van oorlog heeft op dracht gegeven tot den bouw van 100 jachtvliegtuigen en 110 grootc Douglas- bombardementsvliegtuigen. De jagers zullen geheel van metaal zijn en een intrekbaar landingsgestel hebben. Zij bieden plaats aan twee per sonen en zullen van één motor zijn voor zien. Dc maximum-snolheid zal 400 kilometer per uur bedragen. Zij zullen vijf machinegeweren en een installatie voor het laten vallen van twintig kleine bommen aan boord hehben. Verder zul len zij zóó ingericht zijn. dat tanks met chemicaliën kunnen worden ingebouwd Sec. 6 demi Sec. per fl. f2.40 bij 6 fl. f 2.15 per fl. Eduard Benesj, de nieuwe Tsjecho- Slawaaksche Staatspresident, werd op 28 Mei 1884 in het dorp Kozlany (Tsje cho-Slowakije) geboren, waar zijn ouders arme boeren waren. Niettemin werd de jongen opgeleid aan de univer siteit van Praag in de faculteit der plii- losophie. Hij zette zijn sudies voort aan de Sorbonne en de Ecole de Sciences politiques te Parijs en vervolgens tc Dijon, waar hij in 190S tot doctor in de rechten promoveerde. In 1909 werd Benesj benoemd tot pro fessor in de economie aan de academie van handel te Praag, in 1912 werd hij lector en in 1922 professor in de socio logie van de universiteit van Praag. Toen de wereldoorlog uitbrak, was Benesj 30 jaren oud, doch niettemin reeds een der leiders van de Tsjecho- Slowaaksche nationalistische beweging. Spoedig werd hij de rechterhand van dr. Masaryk. In 1915 ging hij naar Pa rijs, waar hij als journalist werkzaam was en ijverde voor de bevrijding der Tsjecho-Slowaken van het juk der Habsburgers. Te Parijs werkte hij sa men met dr. Masaryk en generaal Ste* fanik. Hij werd secretaris-generaal van den Tsjecho-Slowaakschen nationalen raad, het uitvoerend lichaam van de nationale beweging, welke in 1918 door de geallieerden werd erkend als voor- loopige regeering van Tsjecho-Slowa- kije. Dr. Benesj werd in de nieuwe regee ring minister van buitenlandsche za ken en vormde in 1921 zelf een regee ring. Hij is leider geweest van de Tsje- cho-Slowaaksche delegatie op de tweede conferentie van Parijs (19191920) en teekende mede het vredesverdrag. In 1920 werd Benesj benoemd tot verte genwoordiger van Tsjecho-Slowakije bij den Volkenbond. In 1923 werd hij geko zen en in 1925 herkozen in den Volken bondsraad. In Augustus 1920 heeft hij mede op gericht de Kleine Entente. Dr. Benesj heeft Tsjecho-Slawakije op verschillen de diplomatieke conferenties, waar Tsje cho-Slowakije na den oorlog aan heeft deelgenomen, vertegenwoordigd. Namens zijn land heeft hij op 1 December 1925 te Londen het verdrag van Locarno ge- teekend. Bij verschillende gelegenheden werd dr. Benesj. verweten, dat hij te veel Fransch gezind was. Het levensdoel van dr. Benesj is de politieke en oeconomische consolidatie van Tsjecho-Slowaki.je, welke hij het best gediend acht door de regionale me thode, n.L door een samenwerking met de Kleine Entente en door een algemee- ne stabilisatie van Europa. Tegenover Rusland heeft dr. Benesj een zeer voor uitstrevende politieke gevoerd en Tsje cho-Slowakije was het eerste land in Europa, dat de handelsbetrekkingen met Sovjet-Rusland hervatte. Dr. Benesj heeft nimmer verheeld, dat naar zijn meening en ook volgens zijn collega's in Joego-SIavië en Roemenië een be langrijke functie van de Kleine Entente is een vereeniging van Oostenrijk en Hongarije onder de Habsburgsche dy nastie te voorkomen. Voor een belang rijk deel is het aan zijn invloed toe te schrijven, dat zoowel in April als in Oc tober 1921 de pogingen, te Boedapest ondernomen voor het herstel van de Habsburgsche dynastie, zijn mislukt Benesj heeft een groot aantal werken over politieke en sociologische onder werpen gepubliceerd. Zijn werken be handelen in hoofdzaak de politieke eco nomie en'de maatschappelijke toestan den in Centraal-Europa. Tot zijn wer ken behooren een boek over den strijd van Bohemen voor de onafhankelijk heid, dat in 1917 verscheen en een boek met oorlogsherinneringen, dat in 1927 het licht zag. In de Dinsdagmiddag gehouden ple naire zitting van de eerste commissie der vlootconferentie heeft de Britsche delegatie een verklaring afgelegd, waar in zij een toelichting heeft gegeven op het Britsche voorstel tot quantitatieve beperking van den vlootbouw voor een bepaalde periode van een aantal jaren door middel van unilaterale verdragen of verklaringen door de vlootmogendhe- den. Verscheidene gedelegeerden vroe gen nadere inlichtingen omtrent ver schillende punten van het Britsche voor stel. .Tapansche vlootkringen zetten het ver schil in standpunt uiteen tusschen En geland en Japan ten aanzien van vloot- pariteit. Volgens persberichten uit Londen voorziet het Britsche plan inzake eon quantitatieve beperking in de erkenning van vlootpariteit. zoomede de bekend making van het vlootprogram geduren de een tevoren vastgestelde periode. Ja- pansche vlootkringen wijzen erop, dat Japan substantieele pariteit eischt. Zij schijnen het Britsche plan te schuwen, daar zij vreezen, dat het aanleiding zal geven tot een herstel van de oude vloot- verhouding, waardoor het overwicht bij de tegenwoordige vloten zou blijven be staan. HET ANTWOORD VAN ABESSYNIE GENEVE, 18 Dcc. (Reuter). - Van- middag heeft de Abessijnsche gezant te Parijs, die zijn land in den Volken- bondsraad vertegenwoordigt, aan den secretaris-generaal het officieele ant woord van den keizer overhandigd op dc Fransch-Britsche vredesvoorstellen De Abessijnsche nota vormt geen categorische verwerping van de Fransch-Britsche vredesvoorstellen, doch eerder een afwijzing van de motieven voor deze voorstellen. De nota tracht duidelijk te maken, dat de voorstellen uit een oogpunt van nationale en internationale rechts gelijkheid onaanvaardbaar zijn. De voorstellen niet in over* eenstemming met het Volkenbondshand* vest LONDEN, 18 Dec. (Reuter). De Britsche openbare meening zal niet dulden, dat het Parijsche vredesplan in zijn tegenwoordigen vorm wordt geacht te zijn de uitdrukking van de Britsche opvatting van rechtvaardigheid, aldus schrijft de Times. In het parlement en door het publiek in het algemeen werd de schok diep gevoeld. De inlichtingen, die later volgden, hebben dezen schok eerder geaccentueerd dan verminderd. Schrijvend over den kabinetsraad ver klaart de Times, dat Eden duidelijk dient te zeggen, dat de Britsche regee ring de voorstellen niet als rechtvaar dig of aanvaardbaar beschouwt en dat Groot-Britannië voornemens is een voor stander te blijven van krachtigen col lectieven tegenstand tegen een niet uit- gelokten aanval. Reuter seint uit Londen, dat het co mité van actie voor vrede en weder opbouw gisteren een resolutie heelt aangenomen, waarin wordt verklaard, dat de Parijsche vredesvoorstellen noch in overeenstemming zijn met het Vol kenbondspact, noch met de verkiezings- politiek der regeering en in het alge meen in strijd zijn met de moreele ge voelens. De regeering wordt verzocht de voorstellen in te trekken. Tenslotte wekt het comité op tot oen campagne als protest tegen de Parijsche vredes voorstellen. De Daily Telegraph sluit zich heden plotseling aan bij de critici van het Fransche vredesplan en verklaart, dal- het accoord van Parijs een verraad lijkt; de manier, waarop het tot stand is gekomen, blijft van een onverklaar bare abruptheid. Wanneer de minister president morgen den lande mededeelt, dat het wapen van het Volkenbonds- »pact in zijn handen is gebroken, omdat de Volkenbond niet bereid was volgens de typcerende woorden van Laval „tot de brutale toepassing van alle sancties over te gaan", dan zal dit wel het meest overtuigend argument van zijn pleidooi zijn. Na den terugkeer van den oud-presi dent Calles. die eenige dagen geleden in Mexico is aangekomen, zijn in ge heel Mexico ongeregeldheden voorgeko men. De Mexicaansche regeering treedt thans straf op tegen de aanhangers van Calles. Zoo heeft de Senaat beslo ten tot de afzetting van de gouverneurs van verschillende staten, die allen aan hangers van Calles zijn. Tegelijkertijd besloot de senaat een beroep te doen op president Cardenas, om Calles uit het leger te verwijderen. Overal in het land worden de regeeringsambtenaren, die van sympathie voor Calles verdacht worden, door den president afgezet. Van officieele zijde wordt gemeld, dat de electriciteitsarbeiders hebben gedreigd met staking, indien Calles niet voor 31 December het land heeft verlaten. Ook zouden te Monterrey in den staat Nuevo Leon gewapende man nen het stadhuis zijn binnengedrongen en het stadsbestuur hebben afgezet, om dat dit uit aanhangers van Calles be stond. Volgens de Grafico heeft generaal Alfaro bij den procureur-generaal een aanklacht ingediend tegen Calles we gens revolutionaire voorbereidingen Alfaro heeft ter kennis gebracht, dat. twee stroomannen van Calles er bij hem op hadden aangedrongen mee te werken aan de omverwerping der regee ring. De stroomannen hebben hem voorts medegedeeld, dat in eenige ban ken van New York 10 millioen dollai zijn gedeponeerd, waarmede de'omwen- teling zou moeten worden gefinancierd. Het nationale comité voor de verdedi ging van het proletariaat heeft de be volking tegen Zondag bijeengeroepen. Deze betooging zal worden gehouden onder de leuze: „Tegen Calles en voor Cardenas". In den oproep wordt tegelijkertijd ge eischt, dat de Katholieke elementen uit de bestuurslichamen moeten worden verwijderd. De Instante publiceert een verklaring van generaal Calles, waarin deze protesteert tegen de scherpe maat regelen, welke de regeering tegen zijn aanhangers heeft genomen. Dc onrust, welke in het land heerscht, aldus Cal les, is niet veroorzaakt door zijn schuld, doch door het optreden van de regee ring en door de verdachtmakingen van zijn tegenstanders. ONTSPORING VAN EEN SNELTREIN Eén doode en dertig licht gewonden De sneltrein, die gisteren te 20.40 van Brno (Brünn) naar Weenen vertrok, is bij het station Branowitz, halverwege Lundenburg, door nog onopgehelderde oorzaak ontspoord. De locomotief werd uit de rails gerukt en kantelde, even als de bagagewagen en drie personen- wagons. De machinist werd op slag gedood Volgens dc laatste berichten werden dertig personen gewond, doch geen enkele ernstig. Dc materieele schade is echter aanzienlijk. De lijn zal ongeveer 18 uur versperd zijn, zoodat tiet trr:- verkeer Praag—Weenen over een an dere lijn moest worden geleid. NIEUW MACHINEGEWEER BOEDAPEST, 18 Dec. (Reuter). De minister van oorlog, graaf Csaky, heeft een nieuw type machinegeweer uitge vonden, dat twee dagen achtereen kan worden bediend. UTRECHTSCHESTRAA T17 TELEFOON 145 HILVERSUM l 1875 m. N.C.R.V. 8.008.15 Schriftlezing en meditatie. 10.30—11.00 Morgendienst o.l.v. Ds. J. C. Koningsberger. 11.00—12.00 Cello-recital door Henk Berghout. A. d. vleugel: Rie Beute. 12.15—12.30 n.m. Berliner Lehrerge- sangverein, o.l.v. Prof. Hugo Rüdel. 12.30—1.15 n.m. Het Ensemble van der Horst. 2.30—3.00 n.m. Lezen van Chr. Lec tuur. „Feest zonder Vader" van Mary Pos. 3.154.00 n.m. Orgelspel door Ronald 4.00—5.00 n.m. Kristlik Frysk Selskip. Spreker: Fedde Schurer. Zang door het Chr. Gem. Zangkwartet, te Menal- dum. Dir.: O. Plat. 5.00—6.30 n.m. Concert: Ali de Vink- Verschoor, sopraan; Hans Schouwman, tenor; H. Meyer-v.d. Woude, cello; Alex. Schellevis, piano. 6.307.00 n.m. „Fruitsoorten voor de kleine tuin", door A. J. Herwig. ±7.157.30 n.m. Een kwartiertje Ra dio-Reportage; eventueel gramofoon- muziek. 7.30—8.00 n.m. Literair halfuurtje. „Kerstliteratuur", door J. Allon. 8.059.00 n.m. De Orkest-Vereeniging te Dordrecht. Dir.: Eduard Erdeimann. Soliste: Renée Chemet, viool. 9.00—9.30 n.m. Spreker: Dr. J. H. Landwehr. „Enkele beroemde artsen der oudheid en hun ziektebegrip". HILVERSUM II 301.5 m. A.V.R.O. 12.302.00 n.m. Het ensemble Aris Swart. 2.10—2.30 n.m. Piano-recital door An nie van Heteren. 2.304.00 n.m. Beethoven-concert on der leiding van Albert van Raalte. Het Omroeporkest m.m.v. Rie Beute, piano. HILVERSUM II 3013 m. V.A.R.A. 8.00 Eddv Dalis en zijn orkest. 10.15 Harry Wiggelaar, viool en Joh. Jong, piano. 10.30 Carel Rijken draagt voor. 10.50 Jo Huy, saxofoon en Jan Vogel, piano. 11.00 „Zeeuwsche Romeo en Julia". Een schets van Johan de Meester voor te dragen door Carel Rijken. 11.15 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 4.00 n.m. Variatie-Concert m.m.v.: Ed dy Walis, viool; Giel Smit, altviool; Daaf Wins, piano; Joh. Jong, orgel Sandor Sipos, cymbaal; Isja Rossican, piano; Cor Steyn, accordeon; Jan Vo gel, accordeon. 5.00 n.m. Na schooltijd. Naaf het bin nenste der aarde. Een nieuw avontuur van Oome Keesje. 5.30 n.m. VARA-Orkest o.l.v. Jacques Presburg. 6.00 n.m. „De Kerst-Tante". Een schets van Joh. W. Broedelet, voor te dragen door Jan Lemaire. 6.20 n.m. VARA-Orkest o.l.v. Jacques Presburg. 7.00 n.m. Groote Democraten. Mr. P. J. Troelstra. Lezing door Dr. H. B. Wiardi Beekman. Rolein Numan leest enkele fragmenten uit .Troelstra, de ziener", Dr. H. B. Wiardi Beekman. VJ>.R.O. 8.00 n.m. Mevr. A. Lenderink-van Vliet: „Weldadigheidspostzegels en prentbriefkaarten voor het kind." 8.05 n.m. Cursus: „Onze Bijbel". XII. Spreekster: Mej. Dr. N. A. Bruining. 8.30 n.m. Concert: Mevr. G. Stotijn- Molenaar, sopraan. Mevr. Ellengard Nicasie-Stotijn, harp, Jaap Stotijn, ho bo en hobo d'amore. Haakon Stotijn, hobo en althobo. 9.00 n.m. Cursus: „Jezus Christus". III. Spreker: Dr. H. de Vos. 10.00 n.m. Herman Rutters: „De mu ziek om Kerstmis". V.A.R.A. 11.00 n.m. Dubbel X o.l.v. Cor Steyn, m.m. v. Bert van Dongen. 11.30 n.m. Nacht-Silene door het VA- RA-Strijkorkest o.l.v. Hugo de Groot met tusschenspelen van Joh. Jong, or gel. BRUSSEL 483.9 M. (Fransch programma) 12.50 Concert o.l.v. Theo Dejoncker. Muziek van Belgische componisten. 5.20 Armand Loriaux speelt accor deon. 6.50 Oscar Delvigne speelt piano- werken van Saint-Saëns. 7.35 Anita Touret zingt. 8.20 Concert o.l.v. Franz André. 10.45 11.20 Accordeon-recital door M. Tho- BRUSSEL 321.0 M. (Vlaamsch programma) 5.20 Concert door het zigeunerorkest „Eug. Salmon". 6.35 Pianorecital door den heer d'Agrèves. 7.05 Convert o.l.v. Theo Dejoncker. 10.30—11.20 Dansmuziek door Joe Heyne and his boys. DEUTSCHE A NDSENDER 1571 M. 5.50—7.50 Vroolijke muz. m. O. Do- brindt en Fredy Rolf. 11.20 Concert. 3.20 Het Barnabas von Geczy-orkest speelt. 9.50 n.m. „Eine kleine Nachtmusik', Vioolmuziek van Guillaume Dufay. Canzone, Monteverdi. 10.20—11.20 „Alt-Wien in London", wals in lied en dans. DROITWICH 1500 M. 11.20 Orgelconcert door Frederic Bayco. 11.50 Trocadero Cinema Orkest o.l.v. Alfred van Dam. 12.50 n.m. Het B.B.C. dansorkest o.l.v. Henry Hall. 1.35 Het Birminghams Philharmonisch Strijkorkest o.l.v. Johan Hock. Joan Fullcrton, sopraan. 2.50 Charles Man ning en zijn Orkest. Dorothy Baker, so praan. 3.50 Het B.B.C. Midland Orkest o.l.v. Leslie Heward. 5.35 n.m. „The Continentals" met Carmen del Rio. 8.20 n.m. „Anna Pavlova", een hulde aan haar kunst door twee van haar vrienden: Het B.B.C. Theater Orkest o.l.v. Walford Hyden m.m.v. Cleo Nor* di. 9.20 Liederen van Robert Chignell, Megan Foster, sopraan en John Morel, bariton. 10.40 n.m. „Le Paradis Perdu", Ora* torium in twee deelen van Igor Mar* kievitch (Eerste uitvoering). Het B.B. C. Koor (Afd. A) en het B.B.C. Orkest (Afd. D) o.l.v. Igor Markievitch. Oda Slobodskaya, sopraan, Betty Banner- man, mezzo-sopraan en Parry Jones, tenor. 11.3512.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn orkest. GRAMOFOON MUZIEK Hilversum I 8.159.30, 1.15— 1.45 en 10.2511.30. Hilversum II 12.00—12.30 eil 2.00—2.10. Brussel Fr. 6.55, 8.20, 8.35, 9:00 —9.20, 12.20, 1.50—2.20 en 10.30. Brussel VI. 6.55, 8.20, 8.40, 9.00 —9.20, 12.20, 1.30 en 8.20. Dr.oitwich 2.20 en 5.05. RADIOKRANT Nieuwsberichten geven beide Hol* landsche zenders om 8.00 en voorts Hilversum I om 10.20 en Hilversum II om 10.45. WIJ DIN GSST ON DEN Hilversum II V.P.R.O. 10.00— 10.15 Morgenwijding. OOST'INDIË BANDJIRS TANDJONGBALEI, 18 Dec. (Aneta), Tengevolge van bandjirs zijn twee dij ken van de Soengei Gamboes en de Socngei Groehol in Batoebaia doorge* broken. Hierdoor vonden overal over* si roomingen plaats. Het verkeer van Tandjongbalei naar, Medan is gestremd. T. B. C.-BESTRIJDING SEMARANG, 18 Dec. (.4neta). Opge* richt is de onderafdeeling Banjoemas van de Bataviasche Stichting tot Be* slrijding der Tuberculose. De oprichting van een consultatie* bureau wordt voorbereid, terwijl teven» onder de bevolking voor de bestrijding propaganda zal worden gemaakt. MECHANISATIE WEGENS GEBREK AAN WERKVOLK SEMARANG, 18 Dec. (Aneta). Eert weverij te Karanganjar, werkende met 60 weefgetouwen, gaat over tot mecha nisatie van het bedrijf, wegens gebrek aan werkvolk. DE XOETILANG VERTROKKEN BATAVIA, 18 Dec. (Aneta). De „Koe* tilang" is hedenmorgen van het vlieg veld Tjililitan vertrokken Er werden 14 passagiers voor tusschentrajecten ge-boekt, terwijl vier passagiers gewei* gerd moesten worden. VERSCHEPING EBBENHOUT EN DAMAR POSSO, 18 Dec. (Aneta). Het, s.s „Van Overstraten" nam alhier 375 ton ebbenhout en 50 ton damar in, be stemd voor Japan, Europa en Amerika. ff ff Sole Importers: 5

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 2