BLACK CAP Cognac Vieux XXX CHAMPAGNE NOCTON 6 Co J. A. Schoterman Zn 1. A.SCHOTERMAN Zn EXTRA99 per kruik f3.25 Generaal Gomez gestorven De beslissing van Herriot HOARE MOTIVEERT ZIJN HOUDING SCHOTERMAN'S OUDE GENEVER WIJ LUISTEREN NAAR: Waar zjjn de Postvlieger»? yy yy OLD SCOTCH WHISKY p. fl. f 3.75 J. A. SCHOTERMAN Zn. UTRECHTSCHESTR. 17 - Ao 1378 Tel. 14S Ie BLAD PAG 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 20 DECEMBER 1935 per flesch f3.75 Wijnhandel oir straat 17 Gevestigd 1878 Telefoon 145 Venezuela verliest in hem een krachtig staats; president Naar uit Caracas wordt geseind, is de president der Vereenigde Staten van Venezuela, generaal Juan Vicente Gomez, overleden. Hij werd geboren op 24 Juni 1857 en is dus 78 jaren gewor den. Ruim- een kwart eeuw heeft Gomez zijn invloed doen gelden op de staats zaken van Venezuela. In het begin van deze eeuw heerschte in Venezuela cor ruptie, chaos en wanorde in de binnen- landsche politiek, terwijl het zich in de huitenlandsche poljtiek in de gevaar lijkste verwikkelingen met de mogend heden zag verward, die zelfs tot expe dities van vreemde oorlogsschepen leid den. waaraan ook Nederland deel nam na de uitwijzing van den Neder- landschen gezant in 1908. In December van dit jaar verliet president Castro het land voor een bezoek aan Europa en het was tijdens zijn afwezigheid, dat de toenmalige vice-president Juan Vi cente Gomez zich aan het hoofd der regeeringszaken stelde. Onder de grondwet van 1909 koos in Augustus 1910 het congres generaal Gomez tot president voor den tijd van vier jaar. De diplomatieke betrekkin gen met het buitenland werden weer aangeknoopt en de schuldenbetalingen aan het buitenland, welker staking aan leiding tot de internationale verwikke lingen was geweest, worden hervat. In April 1914. toen zijn officiccle ambts periode afliep, nam het congres een nieuwe grondwet aan, waarbij werd be paald, dat een voorloopig president zou /jgj Wijlen Juan Vicente Gomez worden- gekozen en oen opperbevelheb ber van het leger, in afwachting van de inwerkingtreding der nieuwe wetge ving. Gomez werd gekozen tot opper bevelhebber en de minister van oorlog, pestellos, tot voorloopig president. In 1915 werd Gomez definitief tot president gekozen, doch hij gaf de voorkeur aan Jet oppcrbevclhcbberschap en Bestillos Heef het presidentschap waarnemen, to' Gomez in 1922 vvederon tot president werd herkozen. Verschillende malen werd de grondwet gewijzigd, waardoor zijn bevoegdheden nagenoeg dictatoriaal werden De binnenlandsche orde werd op krachtige wijze hersteld en de aflos sing der schulden geschiedde zoodanig, dat Venezuela thans het eenige land zonder staatsschuld is. Op 19 December 199.9 werd het zilveren regeeringsjobi- leum van Gomez op grootsche wijze her dacht. Gomez heeft zich tijdens zijn bestuur laten kpnnen als een vooruitstrevend leider. Hij heeft veel gedaan voor den vooruitgang van zijn land. Den land bouw hoeft hij krachtig bevorderd, ter wijl hjj het initiatief hoeft genomen toi vcrseliiltende openbnro werken. Vooral heeft hij zich verdienstelijk gemankt door een net van verkeerswegen te scheppen. Nader wordt gemeld, dat tot voorloo pig president van de Venezolaansche republiek benoemd is de minister van oorlog, generaal Lopez Contrcros. Kritiek op den minister^pre; sident noopte hem af te treden als voorzitter der rad.ssoc. partij De minister van staat Herriot heeft gelijk men weet in den nacht op 'onderdag het voorzitterschap van de radicaal-socialistische partij neergelegd. Dit besluit, dat de partijvrienden van Herriot vergeefs hadden getracht onge daan te maken, is veroorzaakt door een incident, dat zich tegen middernacht had voorgedaan aan het einde van een zitting van de executieve der radicaal- socialistische partij, welke had beraad slaagd over de huitenlandsche politiek. Een lid der executieve, Vidal, vroeg met het oog op de verdeelde stemming der radicaal-socialistische afgevaardig den wat deze „koehandel" moest betee- kenen, nadat 78 radicaal-socialisten te gen de regeering hadden gestemd. Een der aanwezigen riep uit: De uit drukking „koehandel" slaat zeer goed op de politiek van ministerpresident Laval. Er moet een volkomen wijziging komen in den politieken koers! Herriot verklaarde hierop de gespro ken woorden niet te kunnen acceptee ren. Voor koehandel zijn twee personen noodig, één die voorstelt en één die aanvaardt. Hij is noch de een, noch de ander. Het was mijn plicht, zoo ver klaarde Herriot verder, in deze bijeen komst enkele woorden te spreken ter verdediging van den ministerpresident. Dit heb ik in alle loyaliteit gedaan. Ik heb reeds heel wat gewetensconflicten doorgemaakt, zij zijn u welbekend. Ik heb getracht mijn positie van voorzitter van een groote partij te doen samen gaan met die van lid der regeering. Ik ben daarin niet geslaagd. Ik treed, dus af. Toen Herriot hierna de zaal wilde verlaten, kwam Daladier op hem toe, die erop aandrong, dat Herriot voorzit ter zou blijven. Herriot bleef bij zijn besluit, evenals later tegen half 2, toen het partijbestuur er bij hem op aan drong te willen aanblijven ter wille van de eenheid der partij. ENGELAND BEDREIGD DOOR STAKING Zeer ernstige moeilijkheden in de mijnnijverheid Aan de speciale conferentie van den ninwerkersbond, die Woensdag te Lon den werd gehouden, is deelgenomen door bijna 200 gedelegeerden. Dc confe rentie is verdaagd tot heden, nadat een uitvoerige bespreking was gehou den. Het schijnt, dat de meerderheid der gedelegeerden geporteerd is voor voortzetting der onderhandelingen met de mijneigenaars. De executieve commissie van den mijnwerkersbond, die niet. voldaan is over do voorstellen der eigenaars, heeft Woensdagmiddag een onderhoud ge had met Crookshank, den minister voor de mijnen. In het Lagerhuis toon de de minister zich later voldaan over de onderhandelingen tusschen werkge vers en werknemers, die naar zijn mee ning een stap voorwaarts op den weg naar een regeling beteekenen. Een nader bericht behelst daarente- eon. dat Groot-Britannië zich geplaatst kan zien voor een groote mijnwerkers- staking. aangezien de vertegenwoordi ger der mijnwerkers geheel onvoldaan zijn over het antwoord, dat in het La gerhuis door de regeering od hun vra gen was gegeven. SAMENZWERING VAN MILITAIREN SOFIA. 19 Dcc. tA.X.P.) In het nroces tegen de 27 personen, die be schuldigd worden van het op touw zetten eener militaire samenzwering, heeft de voornaamste beklaagde, re serve-kolonel Weltsief, het gerechtshof verzocht dpn vroegeren minister-presi- lent Tosjpf als getuige te doen hooien. Het gerechtshof wees dit verzoek af. On voorstel van den openbaren aan klager besloot het bof vervolgens dc behandeling verder met. gesloten deu ren te doen nlaats hebben. Intusschcn werd ieder der beklaagden toegestaan drie personen aan te wijzen, die bij de verdere behandeling tegenwoordig mo gen zijn. Het bleek, dat hierbij de na men van eenige buitenlnndsche pers vertegenwoordigers werden opgegeven. :oodat het gerecht pas vandaag zal he- ■lissen, of dezen kunnen worden toege laten. Sec. 6 demi Sec. per tl2.40 bij 6 fl. f 2.15 per fl. UTRECHT SCHESTRAAT 17 WERELDGEBEUREN BALD WIN BEKENT ZIJN FOUTEN RUITERLIJK Naar verklaard wordt, zal de Volkenbond de hoeksteen blijven der Britsche buitenlandsche politiek Voor Engeland is het gisteren een bewogen dag geweest; sir Samuel Ho- are, de afgetreden minister van huiten landsche zaken, hield zijn met span ning tegemoet ziende reebtvaardigings- rede, waarin hij de vredesvoorstellen, die hij met zijn Franschen ambtgenoot Laval te Parijs opstelde, verdedigde met erop te wijzeai, dat de internatio nale toestand veertien dagen geleden in verband met de voorgenomen afkon diging van het olie-embargo een zeer gevaarlijk karakter had aangenomen, aangezien Italië de verscherpt ie sanc ties als een oorlogshandeling zou heb ben beschouwd. Engeland, dat den vrij wel geïsoleerde positie innam, omdat het niet op den onmiddellijken en vol- ledigen steun der andere mogendheden kon rekenen, zou aldus de strekking van hetgeen Hoare verder te berde bracht ook tegen een aanval van Italië wel met succes hebben kunnen verweren, maar een en ander zou z.i. onvermijdelijk hebbèn geleid tot het uiteenvallen van den Volkenbond,. M.a.w.: Hoare wees op het oorlogsge vaar als motief van zijn optreden; hij wilde zoowel een Britsch-Italiaansch gewapend cinflict verhinderen als een grooten Europeeschen oorlogsbrand en hechtte daarom zijn goedkeuring aan de Parijsche vredesvoorstellen, die hij den eenigen kansrijken grondslag achtte voor verdere besprekingen; bo vendien kon door het accoord met La- val de Fransch-Engelsche solidariteit worden gehandhaafd. Hoare heeft even eens laten uitkomen, dat de houding, die hij aannam, gezien de buitengewo ne omstandigheden, de eenig mogelijke was. Wanneer hij desniettemin aftrad, dan geschiedde dit, omdat een niet on belangrijk gedeelte van het Britsche volk hem desavoueerde, m.a.w. hem zijn vertrouwen onthield. Terwijl Hoare dus geen berouw had over de door hem gevolgde gedragslijn, trok de premier, Baldwin, het boete kleed aan, door openlijk te getuigen, dat er in verband met de vredesplan nen door de Engelsche regeering fou ten waren begaan, waarvoor hij zelf de voornaamste verantwoordelijkheid op zicli nam. Aandacht trok vooral de me- dedeelmg van den premier, dat. de ver-, houding tusschen Parijs, waar Hoare met Laval onderhandelde, en Londen dermate te wenschen naliet, dat de le den van het Britsche kabinet pas op de hoogte kwamen van de portée der vre desvoorstellen, toen het feitelijk al te laat was, daar de inhoud der Fransch- Engelsche schikking reeds ruchtbaar was geworden. Baldwin zag zich toen voor het alternatief geplaatst. Hoare verloochenen of zijn goedkeuring hech ten aan het Parijsche plan. Hoewel dit laatste Baldwin's goedkeuring niet kon wegdragen, legde hij zicli niettemin bij het voldongen feit neer en spaarde Ho- are. Ondertusschen beloofde hij het La gerhuis zich nimmer meer aan derge lijke fouten te zullen bezondigen; ten aanzien van de Parijsche voorstellen maakte hij bovendien de opmerking, dat hij ze als „morsdood" beschouwde en geen vinger zou uitsteken, om zc weer ten leven te wekken. Bovendien zegde hij toe, dat. Engeland het Volken- bondshandvest zoowel naar de letter als den geest getrouw zal blijven. Zoo wel Hoare's rede als die van Baldwin lieten niet na diepen indruk te maken en aangezien de premier in uitzicht stelde, dat., overeenkomstig het verkie zingsmanifest der regeering, de Volken bond de hoeksteen der Britsche buiten landsche politiek zal blijven, slaagde hij erin het pleit te winnen; het Lager huis nam de motie van vertrouwen aan in de regeering, wier houding voor al door de oppositie ernstig werd ge gispt, niet in dc laatste plaats door den Labour-leidcr majoor Attlee, die onder meer de opmerking maakte, dat het in- druischte tegen den zin voor eerlijk heid en rechtvaardigheid, wanneer een land, dat een anderen staat aanvalt, geweldige concessies worden gedaan ten koste van het slachtoffer der agres sie. De heele wereld, aldus de zin van hetgeen Attlee betoogdt, is er pijnlijk door verrast, dat Engeland de Parijsche voorstellen heeft durven aanbevelen. Gelijk de motie van vertrouwen ech ter aantoont, zal de Britsche regeering voorloopig nog de gelegenheid worden gegeven terug te keeren van de dwa lingen haart weegs. Inmiddels komt er van de verscherping der sancties, die Italië op dc knieëen zou kunnen bren gen, voorloopig niets. Het zal vermoe delijk, ongeveer medio Januari worden, voordat de commissie van achttien zich met de kwestie van het petroleum-em bargo bezig houdt en nadien zal wel weer een week verstrijken, omdat de Volkenbondsraad zich met dezelfde aangelegenheid bezig houdt. Italië krijgt dus een goede gelegenheid zijn voorraden aan te vullen. TEGEN AUTONOMIE IN NOORD-CHINA HANKAU, 20 Dec. (Reuter). Dui zenden studenten zijn door de stad ge trokken onder het uiten van protest- kreten tegen de autonomie in Noord- China. Alle plaatselijke scholen zijn ge sloten. Onder het schreeuwen van patriotti sche leuzen en onder uitroepen, waarin het „Japansche imperialisme" werd aangevallen, verzamelden zich 10.000 studenten voor het regeeringsgebouw van Sjanghai, waar zij den burgemees ter een petitie overhandigden tegen de beweerde autonomie van Noord-China. De Japansche ambassade heeft de Chineesche autoriteiten gewaarschuwd erop te letten, dat de betooging geen heftig anti-Japansch karakter aan neemt. WAT ETEN WIJ MORGEN VOOR DE KOFFIETAFEL Uitgesneden makreel. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebakken speklappen. Capucijners. Aardappelen. Sinaasappeldessert. Bereiding: 3 sinaasappelen, suiker naar smaak, V-zL. melk, 1 ei, 1 pakje vanillesuiker, 10 gram aardappelmeel, 30 gram suiker. Rasp van één gewasschen sinaasappel het buitenste gele schilletje dun af. Schil de vruchten en verdeel ze in partjes. Splijt de partjes aan de rugzijde open, ver wijder de pitten en leg de partjes met wat suiker en geraspte schil bestrooid op den bodem van een vla-schaal. Breng intus schcn de melk aan de kook. Roer de eidooier met suiker en aardappelmeel glad, voeg wat. koude melk toe, tot het 'n dun flapje is. Bind hiermede de melk tot een dikke saus en roer er de vanillesuiker door. Laat de vla af en toe roerende, af koelen. Klop het eiwit stijf en giet de vla, al kloppende bij het eiwit Bedek met deze vla de sinaasappelpartjes in de vla- schaal. HET MENU VOOR ZONDAG EIERRAGOUT MET TRUFFELS VOOR DE KOFFIETAFEL Bereiding: Snijd eenige truffels heel fijn en fruit ze in boter. Voeg er enkele druppels room en wat bouillon bij. Klop de eieren tot ze flink schuimen en roer dit in heete boter zoo lang tot de massa dik begint te worden. Voeg er ten slotte de gefruite truffels bij. Dien de ra gout op met stukjes gebakken brood. VOOR DE MIDDAGTAFEL Bruine ragoutsoep. Kalfsoesters. Aardappelen. Doperwten. Caramelvla met slagroom. Bereiding soep: 400 gr. poulet, l^t L. water, 60 gr. boter, 60 gram bloem, een worteltje, een takje peterselie, een stukje ui. spaansche peper, 4 kruidnagelen, 2 laurierbladen, 50 gr. kalfsgehakt, de helft van een klein blikje champignons, V2 Hpel soja, 1 lepel Madeira, wat bruin van jus. Trek den bouillon op dc bekende wijze en zeef hem door een doek. Fruit de kruiden 20 minuten in de bo ler, maar zorg dat alles licht van kleur blijft. Neem de kruiden er ver volgens met de schuimspaan uit, druk zc met een andere lepel goed daarop uit. Voeg er de bloem bij en roer dit samen met de boter, totdat de kleur lichtbruin is. Giet er vervolgens bij kleine scheutjes de bouillon bij. Laat de soep nog 10 minuten doorkoken. Maak ze af met soja, madeira, wat door midden gesneden champignons cn wat, gehaktballetjes, die vooraf 10 Kleur dé soep UTRECHTSCHESTRAAT17 TELEFOON 145 cmccr7.^:£iM DE VERKIEZING VAN BENESJ De verkiezing van dr. Benesj tot pre sident vap de republiek Tsjecho-Slo- wakijc geschiedde in de Wladimirzaal van het slot te Praag. De zaal was tot de laatste plaats bezet. De voorzitter van de Kamer Malypetr deelde offi cieel het aftreden van prof. Masaryk mede en las een decreet voor, waarbij de nalionaio vergadering werd bijeen geroepen. Vervolgens verhief hij zich evenals minuten zijn gekookt, de andere aanwezigen van zijn zetel en i "lpt wat bruin van jus. bracht hulde aan „den president-bevrij der". Zijn woorden werden luide toege- j juicht Vervolgens werd gestemd. Toen bekend werd gemaakt, dat dr Benesj tol president was gekozen, brachten dc aanwezigen een luide J ovatie aan het nieuwe staatshoofd. Dr. Benesj legde den eed af cn begaf zich vervolgens nuar buiten waar hij een compagnie militairen inspecteerde. Een en twintig kanonschoten deden het Tsjechische volk kond, dat een nieuwe president was gekozen. Benesj heeft den pfgetreden minister president belast met de vorming van een nieuw kabinet, zonder dat voor loopig wijziging wordt gebracht in het kabinet. Voorloopig zal minister-president Hodza dé leiding van het. ministerie van buitenlandsche zaken op zich ne men. Voor de Kerstdagen Moscovisch gebak. Bereiding: 3 eieren, 60 gram sui ker, geraspte citroenschil, 75 gram bo ter, 50 gram bloem. 15 gram succade, 25 gram aardappelmeel, 25 gram kren ten, 25 gram rozijnen. Roer de dooiers met dc suiker licht van kleur, vermeng bloem en aardap pelmeel, snijd de boter hierin in kleine stukjes. Wasch de krenten en rozijnen, snipper de succade. Leg ales op het stijfgeklopte eiwit. Schep dit om tot een gelijkmatige massa. Bak deze in een beboterden en met poedersuiker bestrooiden tulbandvorm gaar en lichtbruin en in een vrij warmen oven. Open den oven de eerste KI mi nuten niet. Bestrooi de taart na afkoe ling met poedersuiker. HILVERSUM l 1875 m. K.R.O. 8.00—9.15 Morgenconcert. 10.30—11.00 Muzickuizending voor fa brieken. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.30—2.00 n.m. Het K.R.O. Orkest o.l. v. Marinus van 't Woud. 2.00—2.30 n.m. Halfuurtje voor de rij pere jeugd door Mevr. A. Schelfhout-v. d. Meulcn. 2.30—3.00 n.m. Sporthalfuurtje door P. Olthoff. 3.004.00 n.m. Kinderuurtje verzorgd door Mevr. Sophie Nuwenhuis van der Rijst. 4.15—6.20 n.m. De KRO-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 6.20—6.45 n.m. Journalistiek week overzicht door Paul de Waart. 7.15—7.35 n.m. Katholieke Radio Volksuniversiteit. Juridische faculteit, „De roode tulp in den Hoogen Raad" door Mr. W. van der Grinten. S.05—8.20 n.m. Actueele aetherflitsen. 8.30—9.00 n.m. „De fortuinlijke kist", zangspel van Dr. Joh. Wagenaar, door het Amsterdamsch dameskoor „Can- tantes Gaudeamus" o.l.v. Louis Schwirtz. 9.00—9.15 n.m. Uit het leven van Jan Klaaszen en zijn Trijn door W. Snitker. 9.15-9.45 n.m. Het K.R.O. Orkest o.l. v. Marinus van 't Woud. 9.45—10.00 n.m. „De galant", vertel ling door Antoon Kortooms. 10.00—10.30 n.m. Het K.R.O. Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 10.35—11.00 n.m. Bezinning in schoon heid. HILVERSUM 11 3OU m. V.A.R.A. 8.00 Variatie-Concert m.m.v. Eddy Walis, viool; Sandor Sipos, cymbaal; Isja Rossican, piano; Joh. Jong, piano; Cor Steyn, accordeon; Jan Vogel, ac cordeon. 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de Continu-bedrijven. Orgelspel door Franziska Schotter. 12.30 n.m. Orvitropia o.l.v. Jan v. d. Horst. 2.00 n.m. Hoe de toonkunst groeide XLIII. Claude Debussy. 2.15 n.m. De Flierefluiters o.l.v. Eddy Walis. 2.45 n.m. Van het witte doek. Film kwartiertje door M. Sluyser. 3.30 n.m. Rotterdamsc.h Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Eduard Flipse, m.m. v. Marix Loevensohn, cello. 4.30 n.m. Otto Couperus, bariton Robert Frank, piano. 4.50 n.m. Rotterdamsch Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Eduard Flipse. 5.40 n.m. Letterkundig overzicht. A. M. de Jong bespreekt: „Een Hollandsch drama", A. van Schendel. 6.00 n.m. Reginald Foort bespeelt het orgel van het City-theater te Amster dam. 6.30 n.m. Esperanto-uitzending. „La Espero". Gezongen door een Zweedscli Arbeiders Zangkoor (gr. ph). Mevr. Koch spreekt: „Dr. Zamenhof en Espe ranto". 6.50 n.m. Beluwsche uitzending m.m. v. Jaap Moulijn, liedjes „Harmke", voordracht. Jaap Moulijn zingt. 8.15 n.m. V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.15 n.m. Toespraak door J. W. Le* bon. 9.30 n.m. Engel Lund zingt, met pia- nobegel. van Ferdinand Rauter Inter nationale liederen. 9.50 n.m., Brand in „De Jonge Jan". Transformatie-schets in één bedrijf van Herman Heyermans. Alle rollen worden vervuld door Wil lem van Capellen. 11.00 n.m. Van Czardas en Poeszta. Medewerking van Fantasia o.l.v. Eddy Walis. Lisette Stevens, Bert van Don gen, Frans Nienhuys. Programmabe werking: Sandor Sipos. Tekst jvan S. de Vries Jr. BRUSSEL 483.9 M. (Fransch programma) 1.30—2.20 Concert door het Omroep orkest o.l.v. Paul Gason. 5.35 Concert gewijd aan werken v. Albert Huy- brechts. M. Rosseels, viool; Mevr. Louon-Halloy, piano; M. Louon, cello; de componist, piano. 7.20 Zangrecital door Dranem (gr. pl.). 8.20 Kamermuziekconcert door het „Trio de Bruxelles" 8.35 Concert gewijd aan het. Fransch lied. 10.30 Dansmu ziek door Julien Mortier and his boys. BRUSSEL 321.9 M. (Vlaamsch programma) 12.20 Concert door het omroeporkest o.l.v. Paul Gason. 3.20 Concert o.l.v. Karei Walpot. 5.20 Concert door het omroeporkest, o.l.v. Paul Gason. 7.20 Cellorecital door Jean de Nocker. STEM AF: 5.35 n.m. B e r 1 ij n (356.7)Kamer muziek. 5.50 n.m. Droit wich (1500): „Five hours back". 6.20 n.m. London Reg. (342.1) Populair concert. 6.55 n.m. Boedapest (834.5): Opera-uitzending. 8.20 Gevarieerd programma verzorgd door „De Zonnekloppers" o.l.v. Renaat Grassin. 9.20 Concert o.l.v. Karei Wal pot. Zangintermezzi: Berthe Briffaux, Indiaansche marsch, Sellenick. 10.30— 12.20 Concert door John Rutten en zijn orkest. DEUTSCHLANDSENDER 5.50—7.50 Vroolijke muziek. 11.20 Concert uit Saarbrücken. 5.20 Volksdansen en volksliederen. De Dietrich-Schrammeln, Carl de Vogt (liederen bij de luit), Kletsch eu Kus- serow, accordeon-duetten. 7.30 n.m. „Olie Kamellen; beliebte KapellenHet, Barnabas von Gec- zv- en het Carl Woitschach-orkest. 9.50 „Eine kleine Nachtmusik". Rudolf Schmidt en Herbert Jager op twee vleugels. 10.2012.15 Dansmuziek o.l.v* Adalbert Lutter. DROITWICH 1500 M. 1571 M. v 11.20 Het. B.B.C. „Northern" Orkest o.l.v. Crawford MacNair. Herbert John son, piano. 1.20 Het Commodore Grand Orkest o.l.v. Harry Davidson. 4.50 Het Yascha Krein Zigeuner Orkest. 5.50 n.m. „Five hours back" (heruit zending uit Amerika). Frank Black met zijn orkest en Solisten. 8.20 n.m. Internationale Sterren in een Gala Variété Programma. Flotsam en Jetsam. Jean Sablon. Austen Croom- Johnson, Hugo Rignold, Albert Har- ris, George Melanchrino en Dick Ball. Hildegarde. Caryll en Mundy. Borrah Minevitch en zijn Harmonica Rascals, 10.35 n.m. Het B.B.C. Orkest (Afd. C)' o.l.v. Frank Bridge. 11.20—12.20 Henry Hall met zijn Orkest, GRAMOFOON MUZIEK Hilversum I 10.00-10.30, ttÓÖ —11.30, 12.15-12.30, 1.001.15, 1.45-t 2.00, 4.00—4.15, 5.00—5,30, 6.45—7.00, 7.35 —8.00, 8.20-8.30 en 11.00-12.00. Hilversum II 12.00, 1.30, K05, 7.30-8.00 en 11.45-12.00. Brussel Fr. 6.55, 7.20, 8.20, 8.35, 9.00-9.20, 12.15, 5.20, 6.50 en 11.20- 12.20. Brussel VI. 6.55, 7.20, 8.20, MO en 9.00—9.20. Droit wich 12.35 en 4.M. W1JD1N GSST ON DEN 1 Hilversum II 10.00-10.15 R.O.-morgenwijding. RADIOKRANT Nieuwsberichten geven beide Ho!- landsche zenders om 8.00 en voorts Hil versum I om 10.10 en Hilversum II om 9.25. Hoeveel dagen zijn ze onderweg? 2 6 T i 2 6 J— 5 S JS «z w s M w 18.12 14.12 Amsterdam 15.12 Parijs 18.12 16.12 Rome 19.18 Athene Mersamatrub 18.18 19.12 17.12 Cairo 18.12 Basra Bagdad rua Boeshir Djask Karachi 16.18 19.12 Jodpoer Allahabad Calcutta Akyab 15.18 Rangoon Bangkok 19.12 Alorstar 18.12 Singapore 14.18 Medan 18.12 Batavia 14.12 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 21 December. Sole Importers:

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 2