Opnieuw loonvoordrachten DE GEBROEDERS „GOOCHEM" Kerknieuws Raad besluit tot uitstel FABRIEKSBRAND TE WYCHEN GEEN GELOOP MEER AAN DE DEUR U heeft er geen omkijken naar. Besparing, want incasso-kosten vervallen. Kinderhoek je 2c BLAD PAG. 3. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 20 DECEMBER 1935 RAAD VAN AMSTERDAM Een schadepost van 150.000 per maand Motiveeering van de Regeering gevraagd AMSTERDAM, 10 Dcc. In de des avonds onder voorzitterschap van den burgemeester voortgezette vergadering van den gemeenteraad, ziin, zulks naar aanleiding van het Koninklijk Besluit van 6 December 1.1.. wederom aan dc orde gesteld de door den Raad in zijn vergadering van 29 November 1.1. ver worpen voordrachten van B. en W. in zake do verlaging van de loonen en sa larissen van de gemeentewerklieden en -ambtenaren met ongeveer vijf pro cent, welke verlaging, gerekend van 1 Januari 1936 af. in totaal een bespa ring zou opleveren van f 1.800.000. In vermold K.B. waren B. en W. uit- genoodigd. bun afgewezen loon- en sa- larisvoorstellen wederom bij den ge meenteraad in te dienen, opdat deze ze kan vaststellen. Inzake deze voordracht waren eenige moties ingediend; er toe strekkende, haar thans niet in behandeling te ne men. Van communistische zijde werd gevraagd, de loon voordracht van de agenda af te voeren en, indien B. W. van oordcel zijn dat, deze^ eventueel nog zou moeten worden ingediend, daarbij te wachten tot het oogenblik, dat de termijn van drie maanden, door de regeerinc gesteld, ten einde loopt De voorzitter van de socialistische raadsfractie, de heer Matthijsen, wenschte bij motie de voordrachten zonder eenige beperking van de agenda afgevoerd t.o zien, terwijl de heeren Steinmetz en Dc Groot (R.K.) B. en W. uitnoodigden, de regeering te verzoe ken. haar gemotiveerde bezwaren tegen do voordrachten kenbaar te maken. De heer Matthijsen zeido dat het de S.D.-fractie wenschelijk voorkomt dat ter kennis van de regeering wordt gebracht dat het Koninklijk Besluit niet is In den geest van de machtsbe voegdheid. die aan de regeering in deze aangelegenheid is gegeven. De re^ geerine zal kenbaar moeten worden gemaakt dat het een onrecht is, de loo nen en salarissen te verlagen, nu deze niet uitsteken boven de norm van de Riiksi'egeling. Spreker drong aan op samenwerking, opdat door één motie met een sprekend stemmenciifer de regeering duidelijk zal worden ga- maakt. hoe do Raad tegenover de voor dracht staat De heer Schmidt (R.S.A.P.), de vraag stellend of ook de S.D. wethou ders voor deze voordracht, verantwoor delijk zijn, zoide, vóór elke poging te zijn om uitstel te verkrijgen. Het ver zet tegen de verlaging zal dan beter kunnen worden georganiseerd, terwijl er dan ook andere groenen arbeiders in betrokken zullen kunnen worden. De heer Schalk er (C.P.H.) zcide dat er niet do minste twijfel bestaat over de vraag on de S.D. wethouders mede verantwoordelijk ziin voor deze voordracht. Zij zijn dat voor de volle honderd procent. De houding der regecring geeft hot gomeentcpersoncel moreel ten volle het recht, om zich met de scherpste midde len tegen de loonsverlaging te verzet ten. De Sociaal-Democraten kunnen nog veel goed maken van wat zij bedorven hebben door te zorgen dat er een meerderheidscollegc komt. dat bereid zal ziin, mèt de arbeidersbevolking te gen de aanpassingspolitiek van de re- geering-Colijn te vechten. De heer Steinmetz (R.K.) zou wenschen te vernemen of de regeering op de hoogte is gebracht van hetgeen in de discussies over do voordracht is gezegd. Het K.R. is gebaseerd op hud- getaire overwegingen; de gemeente raad kon op ziin besluit alleen terug komen on crond van do wet. Het arti kel 126. waarop de regeering zich be roept, heeft een andere strekking dan dit K.B. Door een aanmaning, als door de regeering geschied, zou. wanneer daaraan gevolg wortd "egeven. voo»- het gemeentcpersonee! een toestand worden geschapen, lijnrecht in strijd met de wet. De heer Ter Haar (C.H.) deed uit komen dat toen de meerderheid van den Rand tegenstemde, men op zijn vingers kon natellen dat dit niets zou helpen. Tedere maand uitstel hetee- kent een schadepost van f 150.000.—. hetgeen in sfrlfd ls met het gemeente belang. Prof. Woltfer (A.R.), zcide dat hii hef een plicht acht. alles te doen. wat er toe kan hiidracen. de begrooting sluitend Ie maken. Daarom had spre ker, toen de loonvnordracht verwor pen werd. tegen do hegrnofing gestemd De heer Cru ca (Nat. TI.) noemde het onwaardiir om uitstel te vragen; een uitstel, dat louter en alleen ge richt op het kweeken van verzet langs revolten wee. De wethouder voor de Arbeidszaken, mr. Kropman, zeide m oge l ij k be staande misverstanden te willen wegnemen door te ver klaren dat hii spreekt namens de meerderheid van B, en IV, Spreker Hef een woord van ernstige waarschuwing booren tegen de inge diende moties; iedere maand uitstel kost de gemeente 1^ ton en uiteinde lijk komt de loonsverlaging er toch. B. en W. staan op het standpunt dat de regeering volkomen terecht, artikel 126 op het Amsterdamsche geval van toe passing verklaart. Van een streven, als in den Raad door de sprekers tot uiting is gekomen, zou het gemeentepersoneel de dupe kunnen worden. De wethouder voor de Financiën, de heer Rustige, wees ook op het ge vaar van uitstel. Spr. heeft gisteren een onderhoud gehad met de Ministers van Financiën en Binnenlandsche Za ken en daarbii is hem gebleken dat naar de opvatting van de regeering de begrooting. door alles wat er aan is gebeurd, niet voldoet aan de eischen, welke gesteld kunnen worden voor toe kenning van een extra bijdrage uit het Werkloosheids-Subsidiefonds. Spr. deed een ernstig boroep op den Raad. ter wille van het blijven voortbestaan van het zelfbestuur, om de begrooting slui tend te maken. Als men zou doen wat de heer Schalker wil, zou er binnen 14 dagen geen geld meer ziin om de loo nen aan het gemeentepersoneel uit te betalen. Ook de Burgemeester zeide bet zich een plicht tc achten, ernstig te waarschuwen tegen het inslaan van den weg. die in de moties wordt voor gesteld. Uitstel maakt de budgetaire positie voor 1936 steeds ongunstiger; met de regeering zal slechts kunnen worden onderhandeld als daarvoor een basis aanwezig is; een basis, welke wegvalt als hii doet wat in de moties wordt gevraagd.Voor de revclutionnaire bedreigingen van den heer Schalker is spreker niet bang; de Amsterdammer is gelukkig een te nuchter mensch om zich gemakkelijk door opruiende woor den te laten beïnvloeden. In zijn repliek zette de heer M a t- t h ij s e n nogmaals uitvoerig uiteen waarom de S.D.-fractie haar stem niet aan deze voordrachten kan geven. Spr. trok ziin motie in ten gunste van die der heeren Steinmetz en De Groot. Do heer Schmidt gaf B. en W. don raad, ernstig rekening te houden met den geest, die onder het gemeenteper soneel leeft: een geest, welke, naar spr. gelooft, bereid is tot staking. Spr. trok ziin motie in, eveneens ten gunste van die der heeren Steinmetz en De Groot. Nadat de heer Steinmetz ook in tweede instantie ziin standpunt had uiteengezet, verklaarde dr. De Ha r- togh (Partijloos) dat hij tegen de ioonvoordracht is. doch niet wil mee doen aan het verzet van de heeren Matthijsen, Schalker en Schmidt- Hij zal tegen uitstel stemmen. Hierna dupliceerden de wethouders Mr. Kropman en Rustige. Dc motie van de heeren Steinmetz en Dc Groot (uitstel van de beslissing en uitnoodiging aan B. en W., zich eerst tot de regeering te wenden, ten einde de gemotiveerde bezwaren van den Raad tegen dc Ioonvoordracht ken baar te maken) werd daarop in stem ming gebracht. Zij werd aangenomen met 26 tegen 16 stemmen. Vóór stem den de sociaal-democraten, de commu nisten, de heer P. J. Schmidt (R.S.A. P.) en de heide voorstellers. De. Voorzitter deelde mede, dat B. en W. gevolg zullen geven aan de uit noodiging in de aangenomen motie en de voordracht in de eerstvolgende ge meenteraadsvergadering in Januari weer aan de orde zullen stellen. Vertrouwen geschonden AMSTERDAM, 19 Dec. Gisteren heeft zich voor de vierde Kamer der Rechtbank wegens diefstal te verant woorden gehad de voormalige perso neelschef van een Hilversümsche ma nufacturenzaak. Hem was ten laste ge legd dat hij op verschillende tijdstip pen geldbedragen uit het kasregister had ontvreemd. Telkens als het wissel geld werd nageteld, bleken er kleine bedragen te ontbreken. De verdenking viel op den chef, die gewend was als laatste uit de zaak te vertrekken en alles af te sluiten. Op zekeren avond was een etaleur achtergebleven, die zich verdekt had opgesteld en zoo had waargenomen, dat verd., die met zijn vrouw in de zaak was, zich in de rich ting van het kasregister had begeven. Hii had ook gehoord, dat het kasregis ter werd geopend, doch had niet ge zien. dat verdachte geld had ontvreemd Het O.M.. waargenomen door mr. Was- senbergh. eischte tegen verdachte, die reeds zeven jaar in dienst was der fir ma en die het vertrouwen, in hem ge steld, zoo had misbruikt, wegens dief stal zes maanden gevangenisstraf. Vonnis 31 December. WYCHEN, 19 December. Heden morgen te ongeveer 6 uur is door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in dc kousenfabriek van de fa. Bloemen en Zn., alhier. Men waarschuwde onmid dellijk de brandweer, die spoedig na het uitbreken van den brand ter plaat se verscheen. Het vuur werd met alle kracht, bestreden, doch de brandweer kon niet voorkomen, dat de geheele fa briek uitbrandde. Door dezen brand zijn personen werkloos geworden. wanneer U de abonnementsgelden op het A m e r s- foortsch Dagblad automatisch gireert, Op aanvraag aan onze administratie (Tel. 513) zenden wu aan kwartaal-abonnés een machtiging ter teekening en de-girodienst zorgt voor1 de rest. Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnements gelden voor het eerste kwartaal 1936 reeds automa tisch overgeschreven worden. Adm. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. APOSTOLAAT DER ZEE Opening van het Clubhuis te IJmuiden door Minis» ter Deckers IJMUIDEN. 19 Dec. Nadat reeds gisteren de kerkelijke inzegening was verricht, vond heden de officieele ope ning plaats van het gebouw van het Apostolaat ter Zee aan het Sluisplein te IJmuiden. Minister Dr. L. N. Deckers, die de openingsplechtigheid verrichtte, arri veerde met den trein van half twaalf in IJmuiden. Pastoor De Meel leidde den Minister in en sprak een woord van welkom. Met een korte toespraak, waarin hij op het groote belang van het Aposto laat ter Zee wees. verklaarde Minister Deckers daarna het gebouw voor geopend. De heer H. F. Hecrkens T h ij s- sen te Blocmendaal, lid van het dago- ijksch bestuur van het Havendistrict IJmuiden—Haarlem—Vclsen van het Apostolaat ter Zee. beantwoordde do rede van den Minister. ..De scheepsbezoekers aldus do heer Heerkens Thijsscn hebben mij gevraagd de vertolker te ziin van hun ne gevoelens van dankbaarheid bij do gelegenheid van in-gebruiknnme van ■iit Zeemanshuis. Beter dan wie ook weten zij. van welk een enorm nut voor het practi- scho zee-apostel werk een gezellig Club huis is. waarheen z.ii de huitenlandsche zeelieden, alsmede de Ncderlnndsche vlsschers. die tijdelijk In IJmuiden's haven vertoeven, kunnen heenvoeren. Ja. ik geloof niet te kras in mijn be woordingen te ziin, indien ik het Zee manshuis van het Apostolaat ter Zee in een havenplaats, do sluitsteen van het gewelf noem waarop het geheele nraetisrhe werk van het Zee-apostolaat is opgebouwd. Het is met gevoelens van groot o dankbaarheid dat ik hier namens het Bestuur eenige woorden richt tot de scheepsbezoekers. tot hen op wier schouders do moeilijkste taak van het geheele zeemanswerk rust. Doordat het Apostolaat ziin zegenrijk werk over de geheele wereld uitoefent en in ruim 250 havenplaatsen door haar gearbeid wordt, komt het veel vuldig voor, dat voordat zij nog een gesprek kunnen aanknoopen. de zeelie den hun reeds overvallen met enthou siaste verhalen over het prachtige Club gebouw van het „Apostelship of the Sea" te Liverpool, Buenos Aires, of te Melbourne, Momenteel tellen we 49 Katholieke Zeemanshuizen, terwijl in c.a. 190 havens waar nog geen Club gebouwen zijn. gearbeid wordt door het Apostolaat ter Zee. Dat het kort geleden opgerichte Ha vendistrict IJmuiden—Haarlem—Vel- sen floreert is in hoofdzaak aan deze pioniers tc danken. Van deze plaats breng ik hulde voor het, prachtige werk dat zij presteerden. Nu wij met Uwe Excellentie op dezen vreugdevolle»! dag in ons nieuwe Clubhuis voreenigd zijn. kan ik niet nalaten U in korte trekken de geschiedenis van dit ge bouw te verhalen. Toen in 1876 Hol land op ziin smalst was doorgegraven en IJmuiden ziin eerste sluis kreeg, welke door Z.M. Koning Willem III werd in werking gesteld, word tor zelfdcr tijd een douanekantoor bij de sluis geopend. Welnu dit gebouw is het bewuste douanekantoor. Waar van 1876 tot nu voor enkele jaren de cijns- nenning betaald werd. wordt thans den zeeman, onverschillig van welke nationaliteit of religie, een kop koffie, of thee. een nakie sigaretten eebodon verder een rustig aangenaam ver blijf dat hem het gemis aan huiselijk geluk hopelijk eenige oogenhlikkeu doe» vergeten. Na dank gebracht te hebben aan al len. die hun medewerking aan het tot stand komen van het nieuwe gebouw hebben vorloend. eindigde spreker met het uitspreken van de hoop. dat door aller medewerking dit. nieuwe gebouw een hechte schakel moge ziin in de ketting van zeemanshuizen van het Apostolaat ter Zee over de geheole we reld. KEURING VAN WAREN Opinie der Eerste Kamerleden over het gewijzigde regeeringsontwerp Eenige leden der Eerste Kamer oefen den critiek op de methode van wetge- \ing, hier gevolgd. Nadat toch het kabi net de indiening had bevorderd van een voordracht tot ingrijpende wijziging van de Warenwet, als onderdeel van het groote plan tot bezuiniging op de Rijks huishouding, is, mede ter oorzake van het verzet, tegen die wijziging gerezen in vele kringen van de bevolking en wel voornamelijk van de zijde der bij deze aangelegenheid inzonderheid betrokken keuringsdiensten, het aanvankelijke voorstel teruggenomen en een afzonder lijk, geheel nieuw wetsontwerp van aanmerkelijk beperktere strekking in gediend. hetwelk daarna gedurende de behandeling in de Tweede Kamer dus danige veranderingen onderging, dat het ten laatste slechts weinig afweek van de thans geldende Warenwet. Be zuiniging voor het Rijk, oorspron kelijk doel van het wijzigingsont- werp, zal, dus werd betoogd, in dien dit ontwerp tot wet mocht worden verheven, slechts in betrekkelijk ge ringe mate namelijk ten bedrage van 600.000 worden bereikt, en kan nog voornamelijk door afwenteling van uit gaven op de toch reeds zwaar getroffen bedrijven. Sommige andere leden duchtten kwade gevolgen van de centralisatie, welke inkrimping van de bestaande keuringsdiensten zal medebrengen. Aan zeer grooté laboratoria achtten zij ern stige bezworen verbonden. Met name betreurden zij de aan zekerheid gren zende waarschijnlijkheid, dat op de keuringen ten plattelande ingrijpend staat te worden bezuinigd. Gelet op den toestand aldaar vóórdat de Warenwet in werking trad, verwachtten zij van een toepassing van de ontworpen bepa lingen te dien opzichte een voor de volksgezondheid schadelijk effect. Verscheidene leden uitten hun inge nomenheid met het resultaat van het. gemeen overleg, te dezer zake tusschen de Regeering cn dc Tweede Kamer ge voerd, als gevolg waarvan in beginsel althans de warenkeuring voor het gan- sche land in stand zal blijven, zij het dan ingericht op bescheidener voet dan tot dusverre het geval is geweest. Vele leden betreurden, dat bij tenuit voerlegging van de ontworpen bepalin gen, het Rijk In zoo sterke mate zal worden bevoordeeld en drongen er op aan dat, indien bij een laag tarief dc opbrengsten de verwachtingen mochten overtreffen, aan de gemeenten, die te dezer zake pioniersarbeid hebben ver richt, een zeker bedrag zou worden af gestaan. Verscheidene leden drongen aan op het in acht nemen van voorzichtigheid bij de mogelijke afschaffing van keu ringsdiensten. AUTO TEGEN ORGEL WAGEN AMSTERDAM, 19 Dec. Op 9 Sep- tember j.l. is een auto, bestuurd door den heer van L. uit Haarlem, op den Rijksstraatweg te Laren in aanrijding gekomen met een platten wagen, waar op oen orgel was geplaatst. Het orgel, dat afgedekt was met een bruin zeil doek, word door een paard getrokken. De botsing was zoo hevig, dat de tweo mannen, die voor op het orgel mede reden, 'van het voertuig werden geslin gerd. Dezo personen bleken beiden ge wond te zijn: een hunner, die links op den wagen gezeten had. kwam op den wegberm terecht, de ander lag op den weg onder de auto. Een chauffeur van een expeditieauto, die op dit moment den straatweg pas seerde, bood onmiddellijk hulp. Hij haalde oen der gewonden onder de bumper van de auto weg en legde hem aan den kant van don straatweg op een deken, evenals het tweede slacht offer. Toen medische assistentie kwam, werden do mannen verbonden cn naar het St. Jans-Ziekenhuis overgebracht. Daar is een der gewonden, de orgel draaier Wioscnckkor overleden. Vol gens het rapport van den geneesheer is het slachtoffer waarschijnlijk door de auto overreden. Daarna zou hii dan op den berm geslingord zijn. Hot twee de slachtoffer was er met enkele lich te wonden afgekomen. De bestuurder van de personenauto stond thans voor de Amsterdamsche rechtbank terecht, wegens het veroor zaken van dood. Verdachte, die 61 jaar oud is. verklaardo dat het bruine, on verlichte voertuig niet te onderschei den was. Enkele getuigen décharge bevestig den deze mededeeling. Men had zich tevoren reeds afgevraagd hoe het mo gelijk was. dat een dergelijk voertuig dooi- een paard getrokken en zonder eenige verlichting kon rijden zonder ongelukken te veroorzaken. Als deskundige werd ir. S chl enr ol ts Tichelaar gehoord. Getuige heeft vastgesteld, dat slechts de licht o beschadigen doelen aan de auto ver nield zijn; de vitale, krachtige deelen zijn niet beschadigd. Daaruit kan ceconclu- deeid worden, dat dc snelheid op het oogenblik van de botsing hoogstens 40 K.M. kan hebben bodragen. Do wagen had geen enkel lichtpunt, het was een bruine, natgeregende massa. De officier van justitie mr. Wassen ergh zeide. dat gebleken is. dat. de voor verdachte rijdende wagen niet nn een verlichting was voorzien. Verwijzend naar een arrest van den Ilooscn Raad stelde spr. vast. dat een automobilist des avonds j zóó moet rijden, dat hij bij ontmoe ting van welk obstakel dan ook. tijdig zijn wagen tot stilstand moet kunnen brengen. Eisch f 40 boete. Do verdediger, mr. Bruin, woes er op. dat deze weg een autoweg is en dat van de automobilisten niet geëischt mag worden, dat zii zoo moeten rijden dat zii elk niet te onderscheiden don ker voorwerp zien. Pleiter drong op vrijspraak aan. yonnis 31 December. 109. Echter kwam uit wat er gebeurd was, en den vol genden dag moest Pat den moestuin schoffelen. Pit had een vrijen middag en liep al wandelend op een heerlijke groote koek te knabbelen. Pat, wien de zweetdruppels over het ge zicht liepen, keek met begeerige oogen naar de lekkernij. 110. „Geef mij een stukje, Pit," vroeg hij aan zijn broer. Deze was echter geenszins van plan zijn broer iets van de heerlijke versnapering te geven. „Nee jongetje, die eet ik nu eens lekker alleen op. W. F. G. L. DRIESSENt DEN HELDER. 19 Dec. Heden avond is de Burgemeester van den Hel der W. F. G, L. Driessen in den ouder dom van 49 jaar plotseling overleden. ONTPLOFFING VAN EEN OLIETANK Op de kweekerij van den heer L. van Staalduinen te Naaldwijk is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd. De 19-ja- rige A. de Zeeuw, was bezig met het lasschen van een tank van een olie stookinrichting. Toen dat klaar was, werd het reservoir met olie gevuld. Er bleek, dat zich daarin nog een lek be vond, zoodat de tank weer werd gele digd. Er bleef echter een laagje olie achter en toen de Zeeuw de tank ging verwarmen, ontstond een explosie, waardoor deze uit elkaar sloeg, met het gevolg, dat de Zeeuw zoodanig werd getroffen, dat hij op slag werd gedood. HOOGE RAAD De Hooge Raad der Nederlanden heeft in een schrijven aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat de minister van Justitie besloten heeft, na ge pleegd overleg met den Raad in de vacature van raadsheer, ontstaan door het uittreden van mr. dr. M. Polak, voorloopig niet te zullen voorzien. HET AUTO-ONGELUK BIJ DELFT DELFT, 19 Dec. Omtrent het ernstige ongeval, dat vanochtend heeft plaats gehad op den Nieuwen Rijksweg tus schen Delft en Rijswijk, vernemen wij nader, dat de dames, die zijn overge bracht naar het ziekenhuis aan het Westeinde te 's-Gravenhage zijn mej. L. S. cn mevr. A„ beiden uit Den Haag. Hun toestand was hedenmiddag zeer ernstig. VOORLOOPIG GEEN VOORDRACHT •-GRAVENHAGE. 19 Dec. - In ver band met een bij de Tweede Kamer in gekomen brief van den Hoogen Raad ter mededeeling van het met 1 Decem ber J.l. aan mr. dr. M. Polak verleend eervol ontslag als Raadsheer, en de daarbij overgelegdo correspondentie van dat rechtscollege met den Minister van Justitie, heeft, do Tweede Kamer besloten, voorloopig niet over te gaan tot, het opmaken van een voordracht aan H.M. de Koningin ter vervulling an de opengevallen plaats. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT RODEN (prov. Gron.). 19 December. Dinsdagnacht is door Rijks- cn gemeen tepolitie te Roden een distillecrtoestel bij II. W. te Steenbergen onder Roden in volle werking aangetroffen. Toen geen gevolg word gegeven aan het bevel der politie de deur te openen heeft zii zich mot geweld toegang tot het perceel verschaft. Het toestel is met een hoeveelheid in gisting zijnde vloeistof en een hoeveelheid drank, waaronder van zeer hoog gehalte in be slag genomen. MR. M. U ANDRÉE WILTENS f '«•GRAVENHAGE, 19 Dec. Gister- middag is te dezer stede overleden ia den ouderdom van 79 jaar mr. M. L. Andrée Wiltens. oud-president van den Raad van Justitie te Batavia. De be grafenis zal plaats hebben Zaterda* a.s. om 2 uur op Oud Eik een Duinen. Omtrent den levensloop van den ont slapene vernemen wij. dat de heer An drée Wiltens in 1882 tot doctor in ds Rechtswetenschappen aan de Utrecht- sche universiteit promoveerde. Twes jaren later vertrok hij naar Nederl.- Indiö, waar hij verschillende rechtelij ke betrekkingen vervulde. In 1904 be noemd tot officier van Justitie te Se- marang, volgde in 1906 ziin benoeming tot officier van justitie te Batavia en in 1909 tot president van den Raad van Justitie te Batavia. In 1911 verkreeg mr. Andrée Wilten» een driejarig ziekteverlof. Hij keerde niet naar Nederlandsch-Indié terug. Nadat zijn verlof verstreken was werd hii gepensionneerd. NED. HERV. KERK Beroepen: te Arnemuiden (toez.) cand. R. W. Steur te Burgh; te Nu- mansdorp ds. G. J. G. de Bel te War mond; te Cothen cand. J. A. Petera ts Tiol. Aangenomen: naar Doeveren ds. P. J. Hage, emer. predikant te Baarn. Bedankt: voor Katwijk aan Zee ds. G. Grootjans to Watets»afsmeer. „Ik zal vanavond niet kunnen komen kegelen. Mijn vrouw is aan die snnctie- malligheid gaan meedoen; ze wil me mijn broek niet geven." (Humorist).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 7